Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#74001) Pyttawrx válasza Danielcsinos (#74000) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Itt elég jól látszik azért. [link]

(#74002) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Üdv. Van egy Dell érintőképernyős laptopom ami olyan 3 éves és nem akar bekapcsolni, már az akksija se nagyon bírt töltő nélkül egy 20 percet. Az az érdekes, hogy ha rádugom töltőre órákig , még a töltője sem melegszik, de a kábel végén a led világít.Az a fura hogy a töltő sem melegszik, de akksi gyanús. Budapesten tudtok ajánlani megbízható szerelőt aki jó áron dolgozik és megbízható?Illetve ti mire tippeltek?Akksira vagy töltőre?

(#74003) Pyttawrx válasza fecaga21 (#74002) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az alját nem tudod leszedni, és az akksit kivenni? Másik táp esetleg, ugyanolyan gyári?

(#74004) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

190 ezer Forintért megéri az alábbi notebookot megvenni?
DELL Inspiron 15 3511 3511FI3WA1 Laptop (15,6" FHD/Core i3/8GB/256 GB SSD/Win11H)

(#74005) mekker válasza tylerddd (#73996) üzenetére


mekker
őstag

Annyit tudok elmondani, hogy ha csutkára meríted, akkor nem biztos, hogy feléled 45W-ossal legelsőre. Továbbá van egy pipa az UEFI-ben, ami figyelmeztet, hogy lassú töltővel próbálsz bebootolni. Amúgy most rájöttem, hogy az enyém is tudja a 65W-t, ha mást nem tölt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#74006) tylerddd válasza mekker (#74005) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem megy a 45W-tal, vagyis azt írja lassú és a hozzá kapott töltőt használjam.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#74007) Dhampir válasza timelord1987 (#74004) üzenetére


Dhampir
félisten

200 000 Ft-ért van Dell Vostro 3500 is, 11. generációs Intel i5 procival, igaz, hogy Windows nélkül.

(#74008) Titusz_61


Titusz_61
csendes tag

Szasztok! Használtan vásároltam Dell Latitude 5490 touch screen laptopot. A leírás szerint az USB C csatlakozó alkalmas Display portra 4k jelet adni. Kérdésem, ha olyan USB HUB-ot csatlakoztatok az USB C felületre, amin HDMI kimenet van, azzal is fog működni, ha igen, ott is lehet 4k felbontásra stámítani, vagy csa Full HD-ra? Vagyis van értelme olyan port bővítőnek, amin van HDMI is vagy olyat érdemes amin nincs, mert úgy sem működne (HDMI potja egyébként van, azon gondolom Full Hd a max. felbontás) ? Köszi, ha tud valaki válaszolni!

(#74009) Tsebacsi válasza Titusz_61 (#74008) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elviekben az USB-C-s dokkolók tudják valamelyik porton a 4k-t de érdemes előtte a dokkoló specifikációját is megnézni plusz márkánál maradni, azaz Dell gép Dell dokkolóval menjen.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74010) mekker válasza Titusz_61 (#74008) üzenetére


mekker
őstag

4k 60Hz-et nem biztos

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#74011) timelord1987 válasza Dhampir (#74007) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
A hardvertől eltekintve miben jobb a Vostro az Inspirion szériától? Jobb a ház minősége?

(#74012) movax válasza timelord1987 (#74011) üzenetére


movax
őstag

Tanúsíthatom, hogy a Vostrók háza lényegében tojáshéjból van, csak ránézel és már hajlik, nyeklik és törik. Társítva a túl szoros képernyőzsanérokkal garantált a katasztrófa. Bármi veszel, vásárlás előtt mindenképpen vedd kézbe, nyisd fel, forgasd meg, különben kellemetlen meglepetés érhet.

(#74013) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok!

Korábban írtam egy Dell Vostro 15 3510-el kapcsolatosan, hogy full HD feletti felbontást nem enged HDMI-n keresztül beállítani.

[73884]

Akkor egy bios downgrade után jó volt, majd utána volt megint frissítés és az már nem rontotta el.

Viszont tegnap meg jött egy Intel VGA driver update, ami megint lekorlátozta a felbontást.

A megoldást az új driver DDU-val való letörlése és a régi driver visszarakása jelentette.
Még annyi, hogy az Intel Control Panel-t le kell tiltani, hogy ne tudjon frissíteni.

Gondoltam megosztom veletek, hátha más is használ ultra wide monitort.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#74014) nsban válasza timelord1987 (#74011) üzenetére


nsban
csendes tag

Dell Vostro 3500/3510 messze elkerülendő, rengeteg gond van velük.

(#74015) timelord1987 válasza movax (#74012) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Az Inspirion háza jobb minőségű?

(#74016) timelord1987 válasza nsban (#74014) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Az Inspirion 3511 széria jó?

[ Szerkesztve ]

(#74017) Csepy válasza timelord1987 (#74015) üzenetére


Csepy
senior tag

Nem. Az inspiron, főleg a 3xxx széria, de még az 5xxx széria is tejfölösdobozból van kb. A Vostrok kb ezek kicsit üzletiesített, kicsit még minőségibb változatai is.

Jobb/jó anyagminőséget kb mindenhol a 7xxx szériában találsz.

Regards: Csepy

(#74018) timelord1987 válasza Csepy (#74017) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#74019) mekker válasza mekker (#73992) üzenetére


mekker
őstag

Erre tudtok valami okosat mondani?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#74020) Tsebacsi válasza mekker (#73992) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A forrasztott ram nem bővíthető ha nincs pluszban egy szabad ramslot. Ennyi.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74021) David888 válasza mekker (#74019) üzenetére


David888
tag

Forrasztható rá 2x16gb ram chip. Viszont a biostól függ, hogy mennyit kezel.

XLive: SentineLHUN | Nintendo: SW-1636-2305-7415

(#74022) Tsebacsi válasza David888 (#74021) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem javaslom... Ki forrasztja rá, milyet, mennyiért? :F Milyen garanciát vállal rá?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74024) David888 válasza Tsebacsi (#74022) üzenetére


David888
tag

jó... itt nem volt szó garanciáról és amúgy is bevett szokás pl. a Macnél. :U

XLive: SentineLHUN | Nintendo: SW-1636-2305-7415

(#74025) David888 válasza David888 (#74024) üzenetére


David888
tag

Visszatérve az integrált memóriákra: Nettó rohadék húzás a gyártók részéről, a majd félmilliós laptopot úgy eladni, hogy még ezt is megspórolják a maguk részére. S kérdezheti tőlem bárki azt, hogy mire nem elég 16GB? A chrome ennek a felét felzabálja és még mellette az illető bármilyen Adobe termékkel dolgozik vagy egyszerre több VST-vel dolgozik DAW-ban, akkor megeszi a fene az egészet :U

XLive: SentineLHUN | Nintendo: SW-1636-2305-7415

(#74026) Kbali válasza David888 (#74025) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor nem ilyen gépet fogsz választani - amiket eddig néztél, azok nem ilyen munkavégzésre valók.

(#74027) mekker válasza David888 (#74025) üzenetére


mekker
őstag

Köszi mindenkinek a választ!
Semmi extrém dologra nem használom, egyszerűen kényelmetlen 16 GB-tal, és nem gondoltam így, amikor megvettem, más meg nem fért bele a keretbe. Szerintem nem kell workstation ahhoz, hogy egy darab böngészőn kívül más is fusson.
Ha Aprón nem találok olyat, aki csinált már ilyet, akkor én nem erőltetetem, mert van másik gép, ami meg bővíthető.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#74028) HiTower


HiTower
friss újonc

Sziasztok!

Tervezek venni egy Dell Latitude 15 5540-es gépet, Intel 1335U procival. Tetszik, hogy a RAM és az SSD is bővíthető. A következőkben kérném a segítségeteket:
1. tudja valaki, hogy van ismert kompatibilitási probléma RAM és SSD területen? "Érzékeny" lelke van, csak adott gyártmányokat "szeret"? Pl. Kingston Fury DDR4-3200 CL20 megy benne?
2. két SSD hely is van benne (SSD1:2280, SSD:2230-as méret). Ezt kihasználva szeretnék dual boot-os megoldást: két SSD, egyiken Linux, másikon Windows. Linux menne 99%-ban, Windows csak ritkán. A kérdés, hogy támogatott a kettős boot? Induláskor ki tudom választani, hogy melyikről induljon (vagy ehhez GRUB kellene és azzal) vagy legalább az megoldható, hogy a BIOS-ban prioritást váltok amikor épp a másik OS-t szeretném használni? A lényeg, hogy ne kelljen az SSD-ket fizikailag cserélgetni a slotokban.
3. van bármi jelentősége (pl. sebesség), hogy melyik SSD slot-ban van amiről épp fut az adott OS?
4. sajnos élőben nem tudom megnézni, tapogatni, hajtogatni a lapit, mert nem találok üzletet, ahol ki lenne állítva. Mi a tapasztalat, mechanikailag stabil a gép? 99%-ban itthon lenne használva és nem hajtogatni akarom, vagy szeget beütni vele, de azt nem szeretem, ha "hajlik" a kijelző amikor kinyitom, vagy hullámzik a billentyűzet a normális gépelés közben.

Előre is köszi a válaszokat!

(#74029) UHHH válasza HiTower (#74028) üzenetére


UHHH
senior tag

Csak egy gondolat: Miért nem virtualizálod a windowst a linuxon belül, mondjuk kvm-mel vagy a legegyszerűbben virtualbox-szal?
Sokkal luxusabb lenne az érzés abban a 1% windows használatban és megkíméled magad sok felesleges körtől.
De ez már másik topic témája.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#74030) Csepy válasza HiTower (#74028) üzenetére


Csepy
senior tag

megnézve néhaány képet összesen 2 m.2 foglalat van benne, de a 2230-ast a Wi-Fi-Bluetooth kártya fogalja el, a 2280-asban van az egyetlen SSD.

Regards: Csepy

(#74031) HiTower válasza UHHH (#74029) üzenetére


HiTower
friss újonc

Köszi a tippet! Alapvetően abban az 1%-ban pont játszanék (amennyire a HW engedi...), esetleg videót vágnék és nem vennék el az erőforrásokból a virtualizációra. Nekem az OS / SSD tisztább megoldásnak tűnik, bár a virtualizációval is tarthatom az image-t másik SSD-n... no majd meglátom.
Esetleg tapasztalatból mondod, hogy az OS / SSD megoldás több körös lesz? :)

@Csepy
Én is végignéztem sok képet illetve szétszedős videót, meg a Dell szerelős support leírását is és mindenhol 2db RAM, 2db M.2 SSD és hozzá dedikált WiFi M.2-t láttam... hovatovább... még egy plusz M.2 is van ami WWAN modulhoz van tervezve

Esetleg nem a Precision 5540-et láttad? Arra sűrűbben van találat és azt megnézve azt találtam amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#74032) kress válasza HiTower (#74031) üzenetére


kress
aktív tag

a 1335U az nem gyenge proci virtualizálni meg játszani?

(#74033) HiTower válasza kress (#74032) üzenetére


HiTower
friss újonc

:) a virtualizációt UHHH dobta be, alapvetően nem terveztem. Játszani pedig a sokéves címek merülnek fel, figyelembe véve, hogy integrált Intel Iris XE 80EU van benne. Komoly időt játékkal tölteni nem fontos nekem. Ahogy írtam is, az idő max. 1%-a, amin ráadásul osztozik esetleg a videóvágással az a játék, ami nem böngészőből fut :) mert a böngészős Linuxon menne.
Akárhogy is, a 1335U sokszorosan gyorsabb, mint a jelenlegi asztali procim, amiben szintén iGPU van és ezzel vagyok el már >10 éve. Komoly előrelépés lesz még a 1335U is. Ehhez a "komoly" játék-célú felhasználáshoz megfelelő lesz ez nekem ár-érték arányban.

(#74034) mekker válasza HiTower (#74028) üzenetére


mekker
őstag

Nálam a Latitude 7490 és a7420-on is dual boot van. Sokat nem mókoltam vele pluszba. LUKS-nak beírom a jelszót, betölt a grub, azt kiválasztom az oprendszert. Néha a Windows elb...a, különösen amikor upgrade-del az UEFI-t is frissíti. De legtöbbször csak belépek az UEFI beállításokba, és kiválasztom, hogy ne a Windowst töltse be prioritáskésnt, hanem a grubot.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#74035) HiTower válasza mekker (#74034) üzenetére


HiTower
friss újonc

Köszi az infót! Ha jól látom, akkor mindkettőben csak egy darab M.2 slot van SSD számára. Így egyértelmű a dualboot megoldása: egy SSD-n az már csak SW-függő.
Sorry, ha rossz infókat találtam és két SSD-t használsz.

Én arra vagyok kiváncsi, hogy a Latitude 15 5540 képes-e arra (máshogy: van-e korlátozva), hogy a két SSD-slotba dugott 1-1 SSD-ről bootoljon pl. BIOS-ban boot-sequence (prioritás) változtatás alapján.

Vagy szükséges SW-es megoldás? pl. az SSD1-ről tud csak bootolni, akkor egy boot-választót kell raknom az SSD1-re és az majd megoldja SW-esen, hogy melyik OS-t tölti be SSD1-ről vagy SSD2-ről a másikat.

(#74036) mekker válasza HiTower (#74035) üzenetére


mekker
őstag

Azt nem tudom, hogy fizikai eszközt lehet-e választani, de felderíti a bootolható cuccokat (Windows, grub), és bejegyzések formájában kilistázza. De szerintem sokkal egyszerűbb, ha egy fizikai meghajtóra van telepítve mindkét OS, és grub-ban választasz minden alkalommal. Grub várakozási ideje állítható.
Itt a kézikönyv, ebben benne kéne legyen minden opció: [link]

Dual boothoz: [link]

Virtualizációhoz nem értek, de játékhoz Steam Proton, szerkesztőhöz win 10 image + google kereső és qemu, kvm, host passthrough, gpu passthrough kifejezések kombinációja lehet a megoldás.
Engem csak az zavar a dual-bootban, hogy ≤1 TB-s SSD-n nem olyan nagy boldogság ez a fixen lefoglalt min. 100 GB a Windowsnak. Ha VM-ezel, ennyit biztosan nyersz vele.

Bocs, ha nem a kérdésedre válaszoltam.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#74037) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Ha még garanciális a laptopom és szeretném kitisztíttatni és egyúttal megnézetni a billentyűzetét, hogy miért ragad az egyik (gondolom, mert leöntöttem :D), akkor mi a teendőm? Soha nem érvényesítettem még garanciát. Random szervizbe elvihetem?

[ Szerkesztve ]

(#74038) somasz válasza Brandynew (#74037) üzenetére


somasz
Topikgazda

Szia!
A leöntött billel nem leszel garis. :/
A takarítás sem garis probléma, de térítés ellenében megcsinálják szerintem bármelyik laptop szervizben.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#74039) Brandynew válasza somasz (#74038) üzenetére


Brandynew
őstag

Most a Dell support oldalán csináltam egy hardverellenőrzést, és hibásnak jött ki a billentyűzet, meg tudtam rendelni egy újat, azt írja, hogy jönni fog valaki és kicserélni garanciálisan. De nem jött semmi visszajelzés azóta, ez mi, tényleg jönni fog egyszercsak valaki és kicseréli? :D

(#74040) Tsebacsi válasza Brandynew (#74039) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hívniuk kéne téged, legalábbis a technikusnak biztos aki majd cseréli. Ki lett a szerviz? Esetleg náluk lehet érdeklődni a szériaszámmal.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74041) Brandynew válasza Tsebacsi (#74040) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem tudom, most "Service Scheduled" státuszban van, lehet, hogy még nem írja ki?

(#74042) Tsebacsi válasza Brandynew (#74041) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ütemezve van, szóval valószínűleg az alkatrész úton van a szervizhez. Utána keresni fognak!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74043) movax


movax
őstag

Üdv! Ez miért van? Egy ideje kétnaponta feljön, akkor is, ha Unblock-ot nyomok rá.

[ Szerkesztve ]

(#74044) lypen99


lypen99
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődésképp kérdezném, hogy a Latitude 7480-7490 (7-.8. gen), alaplapi méretben vannak e eltérések a hátlap alatt?

(#74045) Csepy válasza lypen99 (#74044) üzenetére


Csepy
senior tag

Nem igazán. A 7480 és a 7490 házai "csereszabatosak".

Regards: Csepy

(#74046) lypen99 válasza Csepy (#74045) üzenetére


lypen99
aktív tag

Ami infó kellett volna még (beszéltem fórumtárssal) felejtős a “bütykölést.”

(#74047) Csepy válasza lypen99 (#74046) üzenetére


Csepy
senior tag

Többször is elolvastam a mondatot, de nem tudok rájönni, mit akartál vele mondani, mert valahol valami kimaradhatott belőle, így nincs értelme.

Regards: Csepy

(#74048) f.szabo


f.szabo
tag

Sziasztok, nem tudom jó helyre írok a témában, van egy Dell inspiron 15 7537 laptopom a procija/Intel(R) Core(TM) i5-4200U CPU @ 1.60GHz/ nem támogatja a win11-et, milyen procit lehetne, érdemes e bele tenni, cserélni. Köszi

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#74049) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,
Van valaki akinek Precision 7560 van? Tényleg ennyire rohadtul melegedik ez alapból?
Van most több ilyen gép nálam de mind érdekesen viselkedik. Akármilyen módra van állítva a hűtés az egész gép olyan szinten átmelegszik hogy hihetetlen és mindezt nem épp terhelve...
Volt korábban szerencsém előző genes precision-hoz az nem csinálta ezt, melegedett ha terhelve volt de ezek meg alapból folyamatosna 80fok körül mennek...alapjáraton is throttlingolnak, kiváncsiságból ráengedtem prime95-öt el is kékhaláloztak :S. Mindegyiken legfrissebb bios minden friss telepítés (bár még csak supportasistos újratelepítés clean installt nem engedtem rá) Win10-el és 11-el is ugyan ezt produkálta.
11850h-van vannak szerelve, saját legionomban 11800h-van, nagy különbség a kettő között nincs de a legionomnak nincsenek ilyen problémái...

szerk: a beépített diag mindent a legnagyobb rendben talált. de sima böngészéssel se bírom ölben használni nem hogy komolyabb munkával :D

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#74050) Kbali válasza f.szabo (#74048) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van egy sanda gyanúm, hogy ebben nem cserélhető.
Viszont kis trükkel felrakhatod a 11-et.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.