Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40301) Köenig


Köenig
újonc

sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy eközött és eközött a két laptop között mi a különbség? Az áruk igen, ezt én is tudom, de ilyenekre gondoltam, hogy esetleg egyik jobb kategória mint a másik, vagy strapabíróbb-megbízhatoóbb-erősebb, stb...

köszi a válaszokat!

(#40302) Pano válasza Köenig (#40301) üzenetére


Pano
addikt

A legszembetűnőbb különbség a processzor (egyéb különbségről majd a tájékozottabbak írnak).
Az E5430-ban erősebb a proci, viszont cserébe sokkal nagyobb a fogyasztása, tehát rövidebb akku időre kell számítani. Az 5440-ben ULV proci van, annak alacsony a fogyasztása, hosszú az akku idő, viszont cserébe teljesítményben kisebb.

Az, hogy most melyik procit érdemes választani az felhasználás függő. Általános célokra elegendő az ULV proci (netezés, film, irodai munkák), vagy ha sokat kell mennie akksiról.

(#40303) BBéci válasza Köenig (#40301) üzenetére


BBéci
titán

Az 5440 újabb modell, az 5430 utódja. Valamiért kihagyták belőle a billentyűzet világítást, ezért két hete a régebbit vettem, igaz, 15,6 colosban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40304) Köenig válasza Pano (#40302) üzenetére


Köenig
újonc

értem, köszi nektek!

egyébként kicsit meglepődtem, azt hittem, hogy a jelenlegi (Haswell) generációs proci nem csak jobb fogyasztású, hanem erősebb is, mint az előző (3. gen, asszem ivy bridge?!) processzorok, de akkor ezekszerint tévedtem, és a 3. generáció erősebb mint a 4., cserébe többet kajál..meglepő

[ Szerkesztve ]

(#40305) BBéci válasza Köenig (#40304) üzenetére


BBéci
titán

Tévedés! Csak az U betűjelű Haswellek dolgoznak alacsonyabb órajelen, cserébe 15 W a maximális teljesítményfelvételük. Az M és H osztályúak bitang erősek. A csúcs proci 84 W maximummal "büszkélkedhet". [link], [link]. De az is képes takarékosan üzemelni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40306) Köenig válasza BBéci (#40305) üzenetére


Köenig
újonc

na, ezt jó tudni, köszönöm a felvilágosítást!

Ha több erőt szeretnék kipréselni az U-s prociból (pl amit linkeltem), akkor ezeket lehet húzni (feltételezem ilyenkor a fogyasztás is nő) magasabb órajelre? Mert nekem úgy tűnik, hogy ezek csak azért ilyen alacsony fogyasztásúak, mert alacsony órajelen mennek..

egyébként nem értem, hogy miért veszik ki az új modellnél a billentyűzet világítást..

[ Szerkesztve ]

(#40307) BBéci válasza Köenig (#40306) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs arról, lehet-e olyasmit művelni. Soha nem próbáltam, nem volt rá szükségem. Mindig olyan processzort, illetve laptopot választottam, ami az igényeimnek maximálisan megfelelt, Vagy még egy picit túlméreteztem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40308) Köenig válasza BBéci (#40307) üzenetére


Köenig
újonc

Egyébként ezek a gépek valóban strapabíróak (erős zsanér, váz, stb..), vagy csak a nevükben üzleti noteszek?

(#40309) BBéci válasza Köenig (#40308) üzenetére


BBéci
titán

Valóban azok, nem csak a nevükben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40310) SzaboZE válasza Pano (#40298) üzenetére


SzaboZE
addikt

Vezérlés kizárva, akkor a többi színnél is jelentkezne. Látatlanban nem tudom megmondani, hogy mi lehet.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40311) SzaboZE válasza Köenig (#40301) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ugyanaz a kategória, csak az egyik a leköszönő modell (E5430), a másik az új.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40312) SzaboZE válasza BBéci (#40303) üzenetére


SzaboZE
addikt

Abban a konkért modellben lehet hogy éppen nem volt billentyűzetvilágítás, de létező opció.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40313) Szulita28 válasza laci1978 (#40299) üzenetére


Szulita28
senior tag

Wi-Di driver?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#40314) enzahobi válasza Köenig (#40306) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Konkrétan húzni nem lehet őket, de a leszebályzást (ha van benne) ki lehet "kapcsolni" pl: i7 4500u procinál ugye azt írják, hogy 1,8Ghz az alap ótajel és erre jön a turbo, amivel (adott TDP limit mellett) elérheti a 2,7 és 3,0Ghz-et. A valóságban a procinak 2,4Ghz az alap-maximális órajele, és erre jön a turbo, csak a kicsike 70 fok felett egyből visszavesz 1,8Ghz-re (gondolom ettől lesz "U"-s) no ezt ki lehet küszöbölni a ThrottleStop nevü progival amivel így terhelés alatt is képes 2,4 Ghzen menni. Szerintem ez még nem Overclocking, hanem a gyári Underclocking kikapcsolása. Melegendni érthető módon jobban fog majd, de ha jó a gép hűtése (és ki van pucolva rendszeresen stb) akkor nem okozhat gondot :) (nekem kb +5 fokot jelentett)

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#40315) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Úgy néz ki rakatok az e6530-ba ssd-t. Hdd helyére szeretném, optikai helyére pedig menne a mostani hdd caddybe. Akkor ezt kell vegyem, ugye?

Köszi!

(#40316) #95590400


#95590400
törölt tag

új utángyártott akkunál, ha kiírja, hogy nem gyári dell akku, blablabla, és nem tölti, akkor a bal váll felett jobb kézzel ijb kategória? visszaküldés a kis sárgáknak nem igazán opció.
e4300 a gép.

[ Szerkesztve ]

(#40317) somasz válasza #95590400 (#40316) üzenetére


somasz
Topikgazda

könyveld el veszteségnek :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40318) spyduck


spyduck
nagyúr

Közérdekű közlemény:

Biztos már mindenki találkozott azzal, hogy az ODD caddy (icy Box vagy ki, hogy hívja) nem működik egyes notebook modellekben. Mai napon kísérleteztem és rájöttem az okára, mely a következő: Egyes HDD-ken (pl.: Samsung) a firmware miatt valamilyen érthetetlen módon nem kommunikálnak az alaplappal. A megoldás csupán abban, hogy a Samsung HDD-t ki kell cserélni WD-re vagy Seageate-re vagy bármely másra ami nem Samsung. Sajnos a Samsung SSD-k se kommunikálnak az alaplappal egyes modellek esetén (pl.: Dell 5737, 3737, 3537, 5537), így ott is célszerű Kingston-ra cserélni ha mondjuk az SSD az ODD helyére kerül.

(#40319) eastsider válasza #95590400 (#40316) üzenetére


eastsider
nagyúr

refund azt csá

(#40320) somasz válasza eastsider (#40319) üzenetére


somasz
Topikgazda

ha szerencséje van, akkor nem kéri vissza termékét a kiciszárga

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40321) eastsider válasza somasz (#40320) üzenetére


eastsider
nagyúr

hátha nem volt track... akkor fölösleges körök nélkül le lehet futni ezt a témát....

(#40322) DBC


DBC
tag

Sziasztok!

Dell R17-nél totál befürödtem az SSD - optikai keret kombinációval. a keret jó de a gép nem kezeli a Samsung 840 EVO 120 GB ssd-t. Azt írták nem is kezeli senkinél, se win 7 se win 8.

Tudtok rá esetleg megoldást? Ha nem, melyik az a hasonló árú és méretű ssd amivel nem szívnám meg?

Ui. Bios is látja, samsung magician is látja, mégsem kezeli, nem formázza, néha nem is látja a win.

(#40323) soldi3r válasza DBC (#40322) üzenetére


soldi3r
veterán

Tedd be a HDD helyere.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40324) spyduck válasza DBC (#40322) üzenetére


spyduck
nagyúr

Fától az erdőt, mi? :)

(#40318) spyduck - olvass és láss csodát!

(#40325) DBC válasza soldi3r (#40323) üzenetére


DBC
tag

Örök hálám! <3

(#40326) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Sziasztok, rendelkezik valaki ezzel a Dell laptoppal? Mik a velemenyek? Hogy van az, hogy ebbol van olyan verzio is, amin nincs track point? Valami velemeny a boltrol vagy hol mashol erdemes megvenni?

Koszi szepen!

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#40327) somasz válasza RocknRoller (#40326) üzenetére


somasz
Topikgazda

Fáradj be alfa156 üzletébe: [link]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40328) DBC válasza soldi3r (#40323) üzenetére


DBC
tag

akkor a másik kérdésem, a caddyvel most az eredeti hdd-t nem ismeri fel, de a bios se :(

(#40329) RocknRoller válasza somasz (#40327) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

Koszi, de uj gep kell.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#40330) somasz válasza RocknRoller (#40329) üzenetére


somasz
Topikgazda

Te tudod.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40331) soldi3r válasza DBC (#40328) üzenetére


soldi3r
veterán

Bios up to date? Tuti jo az a caddy? A gyari hdd milyen marka? Kicsit feljebb panaszkodtak a samsungokra.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40332) spyduck válasza DBC (#40328) üzenetére


spyduck
nagyúr

Gyári HDD hány GB és milyen gyártmány? Egyébkánt figyelmesen végigolvastad amint lentebb írtam?

(#40333) szabonagyur válasza spyduck (#40332) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálam a probléma pl. az volt eddig, hogy ment tökéletesen, frissült A06-ra a 3537 gépben BIOS-a és random újraindításnál eldobja a vinyót. Ha kikapcsolom és be tökéletes napokig, de ha újraindítom kattan egyet és ennyi.
Kísérleteztem vele én is és nálam meg az a tapasztalat, hogy ha Win7 van nem UEFI módban akkor nem csinálja egyáltalán az eldobást újraindításkor sem. Ha Win8.1 van és telepítéskor UEFI módban hozom létre az SSD és HDD partíciót is akkor HDD eldobódik, de ha Win8.1 UEFI-ben települ, de HDD korábban Win7 alatt létre lett hozva akkor is megy normálisan újraindításkor.

Ja igen ami kimaradt Seagate 500GB a vinyó.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40334) spyduck válasza szabonagyur (#40333) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezzel én is szívtam, de nem Inspiron-al, hanem Latitude-al. A megoldás az, h Legacy-ban kell felrakni a Win8.1-et és úgy kell telepíteni az SSD-re a rendszert, h közben kiszeded a HDD-t.

(#40335) szabonagyur válasza spyduck (#40334) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írtam megoldottam annyival, hogy HDD maradt MBR, SSD UEFI és semmit sem szedtem ki :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40336) ImI87 válasza spyduck (#40318) üzenetére


ImI87
őstag

sorry, privi akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#40337) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok !

Volna egy Dell N5110 laptopom , i7 , n525m , és iszonyatosan melegszik . Nem tudom esetleg valami megoldást tudtok rá ? Most majd lehetséges hogy elviszem kitakarítattni , újra pasztáztatni ,stb . De nem tudom hogy ez egészséges e a laptopnak .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#40338) johnny82 válasza johnny82 (#40315) üzenetére


johnny82
őstag

Valaki erre?

(#40339) somasz válasza newwave0507 (#40337) üzenetére


somasz
Topikgazda

A meleg nem egészséges, a takarítás az! Mielőtt megfőne a chipset, jó volna kitakaríttatni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40340) Hofeher válasza somasz (#40339) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Megis kb. Mennyi időnként kenne takarítani nincs komoly játék rajta leginkabb alap használat meg internet néha utorrent megy rajta.

A mienk is n5110 csak i3 525m - mel.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#40341) somasz válasza Hofeher (#40340) üzenetére


somasz
Topikgazda

Felhasználásfüggő, ha poros helyen használod, gyakrabban, ha kevésbé poros, akkor ritkábban. Ha hangosabb ill. melegebb lesz a gép, mint volt, akkor érdemes ezzel foglalkozni. Nyilván a nyári hőségben hangosabb lesz, nem tud jól hűlni.

Ha könnyű szétszedni a gépet és van az embernek hozzá affinitása, akkor otthon megcsinálhatja, ha nehezebb, akkor illik szervizbe vinni, vagy olyannak odaadni, aki nem először csinálja.

Az i3 nem egy erőmű, nem fog brutális mennyiségű hőt leadni. Ettől függetlenül porcicátlanítani érdemes és okosan meg is lehet pasztázni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40342) Hofeher válasza somasz (#40341) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Köszi igazából szerintem a 525 ha hetente 1x megy talán esetleg jobb minőségű film közben úgyis szét akarom szedni 240 GB Samsung Evo ssd miatt sajna ki kell venni az alaplapot akkor minden ki lesz takarítva.

Aki használ hasonló gépben Evo-t írja meg nála hogy megy köszi előre is.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#40343) somasz válasza Hofeher (#40342) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha már szétkapod, egy indokkal több, hogy megcsináld.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40344) johnny82 válasza johnny82 (#40315) üzenetére


johnny82
őstag

Még annyi, hogy samsung 840 evo ssd ajánlott? Vagy mi az, amivel nincs szívás?

(#40345) Hofeher válasza somasz (#40343) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Igen mindenképpen meg lesz csinálva milyen pusztát ajánlasz hozzá ami a cpu ės a vga - hoz is jó lesz.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#40346) somasz válasza Hofeher (#40345) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én nagy tubusos mx2-t használok, de biztos van jobb, rosszabb, olcsóbb, drágább. Nem érdemes túlspirázni. Továbbá ne úsztasd el pasztával az egész gépet, csak módjával kend meg!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40347) Hofeher válasza somasz (#40346) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Asztalit szoktam csinálni csak laptopot nem csináltam még azért kérdeztem hátha van valami extra ami kell de ezek szerint nincs köszi ha meglesz az ssd akkor megy a robbantás és tiszta telepítés ssdre ha kész minden.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#40348) dan390


dan390
aktív tag

Sziasztok,
szeretnék venni egy szinte új (vagy új, nemtudom) Dell Latitude E5430 (i7 3520m, 8GB, HD4000) -as gépet egy eladótól, és azt szeretném megtudni, hogy megtudom-e valahogy, hogy esetleg nem-e lopott a gép.

S mire kell oda figyelni a E5430-as vásárlásánál?

Kösöszönöm a válaszokat :R

(#40349) benike123


benike123
tag

Sziasztok!

Kit kell keresni szervizes ügyintézés miatt?
Adott egy Dell 5521 laptop, dell oldalán van még rá gari bőven (carry in), de se papír se doboz (elvileg ez így is ok) a probléma az h a ventillátor kicsit zörög, kopog és eléggé idegesítő... Gondolkoztam h szét kapom és kiportalanítom hátha ez a baj, de félek hogy akkor ugrik a gari,vélemény?

(#40350) szabonagyur válasza benike123 (#40349) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gari papíron rajta van a CHS vagy Humansoft mint lehetőség. Őket keresd, utóbbinak van biztosan Pesten kívül is kirendeltsége. Magad ne kezdj hozzá, garis a gép oldják meg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.