Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45001) somasz válasza architect26 (#44999) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell ControlVault driver
Esetleg ez is: Dell ControlVault Firmware Update
Dell Data Protection | Security Tools

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45002) somasz


somasz
Topikgazda

Mi van olyankor, ha bekapcsolva egy gép simán bebootol, de újraindításnál ez a kép fogad?

(6520, nincs nálam, távgyógyítás, hirtelen nincs ötletem)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45003) Tapipapi válasza Scale (#44998) üzenetére


Tapipapi
tag

Úgy ahogy a kollega mondja. Én elsőnek felteszem a chipset drivert, utána intel videokártya és dedikált. Aztán a többi driver, általában audio-lan-wifi sorrendben, bár szerintem annak már nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#45004) soldi3r válasza somasz (#45002) üzenetére


soldi3r
veterán

Baj. :D Csak azt a mediat hagyd a boot sorrendben, amirol tenylegesen tud.

E30 (oo=[][]=oo)

(#45005) PlatiaAmos válasza szabonagyur (#45000) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Miért nem ajánlott ODD helyére?
Én vettem hozzá egy beépítő keretet az ODD helyére, csodálatosan működik az ODD-t pedig USB átalakítóval bármikor tudom használni ha szükség van rá.

(#45006) lord.lakli válasza somasz (#45002) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ez nem ugyan az az eset, mint itt többször előfordult, hogy SSD került winyó helyére és volt, hogy elindult, volt hogy nem?

(#45007) somasz válasza soldi3r (#45004) üzenetére


somasz
Topikgazda

ez már megtörtént, akkor mindenképpen át kell vennem javításra

lord.lakli:
Nem ez latitude, nincs ilyen baja. Hdd+dvd van benne.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45008) mghltm válasza somasz (#45002) üzenetére


mghltm
addikt

halozatrol probal rendszert inditani, de nem tud, mert nincs kabel bedugva. hdd / ssd nem haldoklik? dell diagnostics-t futtatni kellene es bios-ban ki kellene kapcsoltatni a pxe inditas lehetoseget.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#45009) lord.lakli válasza somasz (#45007) üzenetére


lord.lakli
őstag

Akkor bocsi. Azt nem tudtam, hogy csak a drágábbak tudják ezt a fícsőrt :D

(#45010) Scale válasza szabonagyur (#45000) üzenetére


Scale
őstag

Kár hogy nincs plusz hely benne, amúgy a dvd olvasót még nem is használtam egyszer sem az életemben ezen a laptopon :D pedig meg van már több mint másfél éve.

(#45003) Tapipapi:
És a lan, wifi driverek közül melyiket rakod fel? Mert pl az én Service Tagemre ajánl 4 féle drivert a networknél..

(#45011) Tapipapi válasza Scale (#45010) üzenetére


Tapipapi
tag

Intel Centrino(R) Advanced-N 2230 Wi-Fi Driver
ez pedig a BT szerintem:
Intel Centrino Wireless-N 2230 Bluetooth Driver
Sajnos nem találkoztam még 5521-e, talán egy hozzá értőbb szem többet mondana.
A LAN pedig szerintem ez:
Realtek RTL8105E-V Ethernet Controller Driver
Igaz win 7-re néztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#45012) Tapipapi válasza Scale (#45010) üzenetére


Tapipapi
tag

win 8.1-re ez néz ki LAN drivernek:
Realtek LAN RTL8105E Ethernet Controller Driver
wifire nem tom a másik 3 közül melyik lehet sajnos. De talán ezen az oldalon lesz használható:
http://www.intel.eu/content/www/eu/en/search.html?context=1047335&tab=767193&keyword=Centrino%20Wireless-N%202230
Nem szeretnék hülyeséget mondani, így hátha valaki más megmondja melyik lehet ezek közül a wifi.

(#45013) soldi3r


soldi3r
veterán

Kezdem unni a 1504-es kartyat az E6330-ban. Az Intel 5300-asnal van jobb, ami belemegy?

E30 (oo=[][]=oo)

(#45014) somasz válasza soldi3r (#45013) üzenetére


somasz
Topikgazda

6300

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45015) soldi3r válasza somasz (#45014) üzenetére


soldi3r
veterán

Arra gondoltam, kicsit melle utottem.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#45016) szabonagyur válasza PlatiaAmos (#45005) üzenetére


szabonagyur
félisten

odd helyen lassabb sata port van csak igy amit ssdvel nyernek azt ott el is vesztes foleg ha csak sata1 van ott

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45017) somasz válasza Kront (#44495) üzenetére


somasz
Topikgazda

1920x1080 eDP LCD option in latest E6440 to give more viewable content than the typically 1366x768. Series-1 systemboards being dual-LVDs equipped capable of 1600x900

Akkor ez nem lesz egyszerű menet...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45018) Kront válasza somasz (#45017) üzenetére


Kront
tag

utána néztem, nem vészes. :D csak egy rev-2 -es alaplap kell, egy új panel, hozzá kábel és még a fedlapot is cserélni kell, mert az alján a másik oldalon van a szalag kivezetésének bemarása. bár ez utóbbit, csere nélkül, némi házi barkáccsal is megoldotta már néhány tulaj.

németországban már van szervíz, amelyik vállalja. külföldre nem küldeném, de a fentiektől függetlenül, azért van az a pénz, amit megadnék érte, ha itthon valamelyik szervíz bevállalná. a kijelzőt leszámítva, teljesen meg vagyok vele elégedve. egy színprofillal kalibráltam a jelenlegi panelen, valamivel jobb lett, de így is szánalmas a képe, még a 7 éves m1330-asom mellett is. pedig az még messze nem egy IPS.

(#45019) soldi3r válasza Kront (#45018) üzenetére


soldi3r
veterán

A belekerulesi koltseg kb annyi, mintha lecserelned az ujabbra.

E30 (oo=[][]=oo)

(#45020) Kront válasza soldi3r (#45019) üzenetére


Kront
tag

igen, utána számoltam. majdnem annyi, mint ha egy fapados kivitelt választanék. 75$+250$+10$+25$ csak az anyagköltség, és erre jönne még a munkadíj. a kiszedett alkatrészeken esetleg be lehet hozni valamit, ha elvaterázgatja az ember. vagy a munkadíjért cserébe ott lehet hagyni a szervízben alkatrésznek. ahogy elnéztem, azért egy óra alatt kényelmesen át lehet szerelni annak, akinek van benne gyakorlata. viszont a gépem a jelenlegi konfiggal 700+ volt, amit azért egyhamar nem szeretnék lecserélni. azt meg nem hiszem, hogy bár mely forgalmazó hajlandó lenne egy teljesen sérülésmentes, de használt gépet ráfizetéssel "becserélni".

(#45021) LaptopSystem

sziasztok

nincsen valakinek ilyen elfekvőben? [link]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#45022) szabonagyur válasza Kront (#45020) üzenetére


szabonagyur
félisten

Te milyen kiadást vettél 700+-ért? Vagy euróban számolod?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45023) Kront válasza szabonagyur (#45022) üzenetére


Kront
tag

összejön az. minden gyári elem benne. i7-4610M, 840 PRO SSD + optibay 1 TB HDD, 16GB, ujjlenyomat olvasó, HD+, 6 cella és világít a gomb. mindez áfával, hazai hivatalos forrásból. 5 hónap volt, mire találtam egy hazai kereskedőt, aki hajlandó volt összerakni. itt a fórumon is többen segítettek a beszerzésben (utólag is köszönet érte). ennek ellenére nehéz szülés volt. hihetetlenül rugalmatlanok voltak a forgalmazók. a RAM bővítés még csak-csak ment, de pl. újjlenyomat leolvasóst csak 9 cellás (kilógó) akkuval akarták adni, másutt SSD-ből csak kingstsont tudtak volna beletenni, vagy nem volt világítós a billentyűzet stb. én meg nem akartam vele (garancia vesztés mellett) ennyi pénzért még "játszani".
mindenütt hangoztattam, hogy az ár nem számít csak rakják össze, ennek ellenére olyan érzésem volt, mint ha a Millennium Falcon-t akartam volna egyedi alkatrészekből összerakatni. az egész abszurditását az adta, hogy ebben az időben az egyik legnagyobb hazai dell forgalmazónál dolgoztam külsősként, szóval még "hátszél" is akadt. végül nem is tőlük sikerült megvenni.

céges gép, csak hazai beszerzés jöhetett szóba, németországból a keresett konfigot egy héten belül leszállították volna. és most is valami "hivatalos", számlás utat kell majd találnom a képernyő cserére, ami nem könnyíti meg a dolgom.

(#45024) szabonagyur válasza Kront (#45023) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó sokba volt akkor, ennyit nem adtam volna érte az tény.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45025) somasz válasza szabonagyur (#45024) üzenetére


somasz
Topikgazda

Azért valahol röhej, hogy ennyibe kerül a gép, pedig nem egy precision...
Gondolom ő sem adott érte ennyit, a cég fizette.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45026) szabonagyur válasza somasz (#45025) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát igen azért is kérdeztem tőle, hogy euróban nézzük e a dolgot mivel kb úgy jönne ki értelmesre a dolog....na meg ugye ez a kiadás továbbra is szimpla irodai gép.

Ami nekem van E7440 szerintem semmivel sem rosszabb max, hogy nincs csak U-s proci de harmad ennyiből megvolt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45027) Kront válasza szabonagyur (#45024) üzenetére


Kront
tag

ár/értékben valóban abszolút nem ér ennyit. de én 5-6 évre veszek gépet. laptopot, asztalit egyaránt. az előző laptopom (szintén dell), amit lecseréltem erre, 7 éves. azt is kb. ennyiért vettem. belakom és használom. vásárláskor igyekszem megkeresni a legmegbízhatóbbnak tartottat, végigolvasom az összes tesztet (ami utólag vagy bejön vagy nem), kipróbálom, s igyekszem utána elfelejteni a következő cseréig. nekem így gazdaságos. ha évente cserélném, biztosan nem ennyiért vennék.

somasz: valóban a cég fizette, de a saját cégem. szóval, azért eléggé "megérzem" az árát.

(#45028) Mike...


Mike...
tag

Sziasztok!
Most vettem egy Dell e6400-as notebook-ot, eredeti Dell 65W-os töltőt kaptam hozzá.
A gondom az, hogy ha csatlakoztatom a töltőt, lelassul a gép, látszik az órajelen is, hogy egyszerűen nem skálázza 6-800MHz fölé a processzort. Ha viszont kihúzom, és akksis üzemmódban megy, akkor hibátlanul feltornázza 2,8GHz-re is ha szükséges, és lényegesen gyorsabb is a gép.
A rendszer windows 7 és windows xp, frissen telepítve, minden alapon, mindkettő alatt ugyanez a helyzet.
Mi okozza ezt? Nagyon zavaró hogy lassú ha töltőn van....

(#45029) LaptopSystem válasza Mike... (#45028) üzenetére

kevés lesz az hozzá :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#45030) szabonagyur válasza Mike... (#45028) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy a kolléga is írta 90W-os az ehhez a géphez tartozó eredeti Dell töltő és nem 60-as.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45031) Mike... válasza szabonagyur (#45030) üzenetére


Mike...
tag

A tippem nekem is ez volt, de érdekes, hogy az akksi alatt a címkén 3,34A-es a minimum amit ír.
De akkor a töltő a ludas... ennek örülök mert az megoldható.

(#45032) szabonagyur válasza Mike... (#45031) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt írja: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45033) somasz válasza mghltm (#45008) üzenetére


somasz
Topikgazda

Másik, nálam levő két 6520 is csinálja, érdekes és egyben bosszantó jelenség.
PXE kikapcsolva, úgy sem talál bootolható lemezt. SSD-vel és HDD-vel is csinálják. Többi boot lehetőséget letiltva is ez van. Amelyik nincs nálam az egy beszámított gép volt, továbbértékesítve, eredetileg alfától származik, tehát biztosan más forrásból jött, mint a saját kettőm.
Nincsen teleírva ezzel a net, és egy kicsit bosszant.

A15 biosszal kezdtem, A19-en is csinálja. Ráraktam próbaként az A08-t, azzal egyszer újraindult simán (azóta ezzel sem). Rápróbáltam ezek után a 12,13,14,15,16,17-t, sőt az A05-t is, egyikkel sem ment. (Gondolom ezzel a bios kérdést kizártam :)) )

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45034) oncsi válasza szabonagyur (#45032) üzenetére


oncsi
őstag

D630-ba keresek gyári új hűtőt. Kétcsöves NV135, höz. Valaki tud az ne hagya magában legyenszíves.
Természetesen nem új, de tökéletes is megfelel. Az enyém valószínüleg gázhiányos. Vagy bármi hűtési javaslat érdekel, csak a gép csere nem. Most orthos már nem fut rajta sokáig, mert 106C a proci. Napi használat közben 75-90.
Köszönöm.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#45035) somasz válasza oncsi (#45034) üzenetére


somasz
Topikgazda

UK ebayről 7,25 font.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45036) maláj


maláj
őstag

nos urak :DDD

12-es Dell laposban gondolkodom, elvileg (6220, 6230, 7240) amelyek közül a 7240 kiesik az ára miatt sajnos pedig ez tetszik a legjobban ;]

további kritérium a pöcökegér (ha lehet akkor legyen), IPS (bár itt bukik az egész :DDD), jó lenne msata ssd bele, 3 cellás akksi (utálom, ha kilóg az akku), fekete szín (többé kevésbé), rövid bal shift, max. 70k körüli árfolyam

szerk: esetleg min. fél év gar. nem ártana :U

[ Szerkesztve ]

(#45037) somasz válasza maláj (#45036) üzenetére


somasz
Topikgazda

vedd ki a kezed a biliből! ;)

IPS a 6220-on csak fedlapcserével követhető el, 6230-ban csak a kijelzőt kell cserélni. Egyik sem fekete. Msata ssd-t egyik sem kezel, csak a 7240. Ezzel együtt tudok mindkettőből mutatni, mindenféle vásárlási nyomás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45038) oncsi válasza somasz (#45035) üzenetére


oncsi
őstag

Itthon is kapok használtat, de dzerintem egy 6 éves gépen már valószinű, hogy a höcsöben a gáz már kicsi szivárog (mondjuk ezt nem tudom). Újat vennék, vagy leellenörizhetöt. Bár fogalmam sincs, hogy lehet leellenörizni (talán többöl kiválogatni azt ami a legjobb hűtést adja)Sokan bontanak D630-at talán egy szerényen használt (eredeti proci kevés üzemidővel) jó lehet (mibe kerülhet az új?
És írtátok a multkor pár alternatívát.
Ami RS232, hozza a D630 minőségét, hasonló méretben (vagy nagyobb, és jobb kijelzővel) jó akuidővel.
Köszönöm.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#45039) soldi3r válasza somasz (#45033) üzenetére


soldi3r
veterán

BIOS reset is volt vagy csak flashelted?

E30 (oo=[][]=oo)

(#45040) somasz válasza soldi3r (#45039) üzenetére


somasz
Topikgazda

A felénél volt load defaults, többinél már meguntam.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45041) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Laptopot szeretnék majd venni 40k körüli áron.
(HD film nézésre) A Dell Latitude E6400 a kiszemelt (ezt ajánlották a milyen laptopot vegyek topic-ba)
A kérdésem az lenne hogy ez a lapos a display port-ján tud hangot ki adni?
Ha átalakítom egy hdmi-re akkor rá fogom tudni kötni majd a tv-mre, és képet hangot normálisan fog tudni adni?
A másik kérdésem az lenne hogy ez a laptop be veszi az 1tb-os sata hdd-t?
SSD-t érdemes lenne e bele rakni, hozna e kellő gyorsulást a C2D proci mellett?

A válaszokat előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#45042) szabonagyur válasza Pöttön (#45041) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írtuk a másik helyen is, hogy csak első generációs i procitól kezdve lenne hang dp-n keresztül is.

Viszi az 1Tb-ot is, illetve SSD sokat lendítene rajta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45043) Pöttön válasza szabonagyur (#45042) üzenetére


Pöttön
őstag

Értem akkor gyüjtök még hozzá, és más lesz mert a dp, hdmi hang nekem nagyon fontos lenne. :(

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#45044) szabonagyur válasza Pöttön (#45043) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vegyél egy E6410-et i5-el 50-55 körül már futnak vagy esetleg E5410/5510

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45045) somasz válasza somasz (#45033) üzenetére


somasz
Topikgazda

Valamit elnéztem tesztelés közben és hdd-vel nem csinálja. A kingston Fury 120GB-os ssd-t átrakva egy 6220-ba ugyanezt a hibát tapasztalom.
A nem nálam levő 6520-ban is ez az ssd van, asszem megvan a ludas. De eddig nem tapasztaltam ilyen problémát vele. :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#45046) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Sziasztok.
Nemrég vettem egy használt, de nagyon szép állapotban lévő N5110 i5/GT525 verziót. Jelenleg 8Gb rammal fut.
Aziránt érdeklődnék, hogy lehet ezt a gépet upgradelni? i7 / 2Gb videókártyára?
Előre is köszönöm. :R

as good as it gets

(#45047) szabonagyur válasza pixelblondie (#45046) üzenetére


szabonagyur
félisten

i7-re lehet, de örülj ha az i5-el nem fog megfőni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45048) pixelblondie válasza szabonagyur (#45047) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Hát már lassan három éve ketyeg és nem főtt meg :) folyamatosan monitorozva van, pasztázva, alatta meg egy cooler master notepal u3 pörög.
A videókártya részhez is van hozzáfűznivaló?:D

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#45049) szabonagyur válasza pixelblondie (#45048) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lehet cserélni a vga-t.

Az a baj ez a széria eléggé bajos, remélem apróért vetted a gépet mivel nagyon rossz üzlet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45050) soldi3r válasza somasz (#45045) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezt jo tudni. Mondjuk nem vagyok nagy Kingston parti.

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.