Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40951) kistewe válasza kekigyu (#40950) üzenetére


kistewe
tag

Memóriát párban és egyformát érdemes , SSD nem biztos hogy belemegy utána kell olvasni ....
elvileg belemegy ezt találtam:

[link]

és ezt irta hozzászolásban az illető:

I was using IDE to msata converter and Sandisk U100 24gb msata SSD.

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#40952) MasterDeeJay

Melósgépem egy Dell inspiron 3521 a cégnél és van vele egy olyan dolog hogy a ventije szinte mindig maxon megy. (4700-4800rpm)
Brutálisan idegesítő. Elvileg nem kellene hogy menjen hiszen átlag 40-50 fok körül van a procija, meg amúgy is egy pentium 2127u van benne ami 17w-os. Egyedül a PCH dióda 67-69 fok körül megy, de úgy tudom annak nem árt.
Legfrissebb bios van fent A12-es verzióval. Win7 32bites oprendszer és frissítettem minden drivert de csak nem akar elhallgatni. Egyébként alig terhelem, csak egy levelező meg egy böngésző megy végtelenül egyszerű lapokkal meg néha word. Töltőről használom az aksit kivettem. Egy asztalon van jól szellőző helyen.
Mintha egyáltalán nem menne a ventivezérlés csak maxon vagy 0-án megy.
Tudom keressek egy informatikust, de mi van akkor ha éppen én vagyok az? :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#40953) lupus_l válasza MasterDeeJay (#40952) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Próbáltad lefuttatni a teljes hardverdiagnosztikát? (Amit a boot menüben kínál fel.) Néha megoldja a folyamatos ventillátor problémát és rendbe teszi a rendszert.

(#40954) kistewe válasza MasterDeeJay (#40952) üzenetére


kistewe
tag

Fúj is ? azaz tiszta, vagy csak pörög pörög ?

(#40955) somasz válasza MasterDeeJay (#40952) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ismeretlen eszköz az eszközkezelőben? Futó folyamatok? Win update? Vírusírtás?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40956) MasterDeeJay válasza lupus_l (#40953) üzenetére

Sajnos nem segített, de a diagnoszika alatt felment majd lement a fordulatszám tehát tud mit kezdeni vele.

kistewe
Teljesen új gép, tegnap bontottam ki. Majdnem hogy hideg levegőt fúj.

somasz
Gyári telepítés, minden fent van eszközkezelőben. A pocit nem pörgeti semmi 2-10% között megy böngészés alatt.
Update-t tegnap toltam, akkor szedett le sokmindent, rányomom hátha. (csak mse-hez talált most update-t)
MSE van vírusírtónak, semmit nem futtattam rajta ami miatt gázos lenne, a hálózati meghajtók meg ellenőrzöttek.

Baze most terhelem az update-el meg telepítéssel és lehalkul... :W

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#40957) kistewe válasza MasterDeeJay (#40956) üzenetére


kistewe
tag

Ha szemmel látható akarom mondani füllel hallható akkor szerintem vidd vissza és mond meg adjanak a daráló helyett laptopot...

(#40958) MasterDeeJay válasza kistewe (#40957) üzenetére

Sajnos halható, de remélem csak ez az egy ilyen mert párat már beállítottam belőle. (van közel 30 ilyenünk)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#40959) soldi3r válasza kekigyu (#40950) üzenetére


soldi3r
veterán

Mindent lehet, csak szerintem felesleges mar arra a gepre kolteni. Win8 basic (vagymiaszosz) eleg jol szokott menni a netbookokon is. De en gondolkodas nelkul tennem fel a Puppy-t, netezni, filmet nezni nincs alkalmasabb oprendszer arra a gepre es egy fillert sem kell ra kolteni.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40960) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok! Pénteken jön meg a Dell 7737-em. Az lenne a kérdésem, hogy honnan érdemes HDD caddyt szerezni hozzá? Az eredeti HDD-t tenném bele. Köszi a segítséget! :)

(#40961) szabonagyur válasza soldi3r (#40959) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Win8 telepítő sem fog elindulni azon a gépen :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40962) soldi3r válasza szabonagyur (#40961) üzenetére


soldi3r
veterán

512MB-tal fel lehet tenni. Ettol fuggetlenul nalam a Puppy lenne a befuto.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40963) szabonagyur válasza soldi3r (#40962) üzenetére


szabonagyur
félisten

AZ egy dolog de a procit nem támogatja a Win8.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40964) soldi3r válasza szabonagyur (#40963) üzenetére


soldi3r
veterán

A D410 nem Dothan procis?

E30 (oo=[][]=oo)

(#40965) szabonagyur válasza soldi3r (#40964) üzenetére


szabonagyur
félisten

Net szerint Pentium M, de jóval erősebb procikon sem indul el bizonyos utasításkészletek hiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40966) soldi3r válasza szabonagyur (#40965) üzenetére


soldi3r
veterán

Az szerintem nem lehetetlen, csak kihivas.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40967) szabonagyur válasza soldi3r (#40966) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha sikerül megoldanod várom a megoldást, nekem is van egy jóval fiatalabb gépem amin mennie kellene de mégsem megy, pedig a proci még képes is lenne a Win8.1-re...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40968) soldi3r válasza szabonagyur (#40967) üzenetére


soldi3r
veterán

Thinkpad forumon olvastam mar T42-re 8 telepitesrol. Ha jol szamolom az 1 evvel regebbi kiadas. Technikai okok miatt, most nem tudok linket guglizni.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40969) szabonagyur válasza soldi3r (#40968) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bocsi, igen kicsit félreérhetően írtam. Win8 felmegy sok gépre amin megy a 7, 8.1 esetében van a nagyobb szórás. Win8 megy az én gépemene is, 8.e meg se frissítéssel, se telepítéssel nem érhető el.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40970) brickm válasza brickm (#40907) üzenetére


brickm
őstag

Sziasztok!
A vadi új HDD-m is elkezdte a kattogást...
Csak még ritkábban csinálja.
Ilyenkor mi van?

(#40971) kistewe válasza brickm (#40970) üzenetére


kistewe
tag

Néha az enyém is kattan de nem nevezném kattogásnak kb 20 percenként, viszont ha tudod reprodukálni a hibát avagy a kattogást akkor mutasd meg szerviznek ...

(#40972) [P]laci válasza kistewe (#40971) üzenetére


[P]laci
senior tag

már nem emlékszem hol olvastam, de ha majd eszembejut belinkelem: én úgy tudom, hogy az 5400 rpm-s vigyóknál teljesen normális dolog ez a kattogás bizonyos időközönként.

[ Szerkesztve ]

(#40973) BBéci válasza [P]laci (#40972) üzenetére


BBéci
titán

Alighanem parkol a fej.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40974) thomasvold válasza Dugos (#40960) üzenetére


thomasvold
őstag

Keresd Chaser -t, ő mindenben tud segíteni, nagyon profi, ezzel foglalkozik. Én most vásároltam tőle az 5737-esembe caddy-t és DVD házat is a DVD-nek. Minden tökéletesen működik, amit vettem tőle. Rugalmas eladó, mindent meg tudsz vele beszélni.

Chaser hirdetése

(#40975) MasterDeeJay válasza szabonagyur (#40965) üzenetére

D410-el használtam win8.1-et, felmegy rá igaz 2gb rammal SDD-vel és gyorsabb is mint a win7-el. Viszont az őskövület i915-ös videó vezérlőre nincs rendes driver, Xp-set rá lehet erőltetni de youtube is akad néha rajta 480p-nél. Aksiidő miatt nem jó mert procit terheli driver nélkül. Penitum m-et fel lehet fogni ős core2-nek, azokon meg nagyrészt megy a 8.1. Ram kell neki, azaz inkább a programoknak, takarékoskodni lehet nagyon régi firefoxal vírusírtó nélkül de nagy kockázattal.
Meg lehet hekkelni úgy a telepítőt hogy nem támogatott procira is felmenjen, de nem lesz stabil.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#40976) Dugos válasza thomasvold (#40974) üzenetére


Dugos
tag

Oké! Köszönöm a segítséget! :)

(#40977) jaris


jaris
csendes tag

Sziasztok!
Tavaly decemberben vásároltam egy inspirion 3537-5465 tipusú dell notit. semmi bajom nem volt vele, működik. egy kétszer volt egy crash, de az megesik. Viszont néhány hónapja tapasztaltam, hogy ha mozgatom, valami zörög benne. olyasmi mintha egy kis kavics került volna bele. attól félek, valami apró alkatrész letörött. szerintetek mi lehet? érdemes emiatt szervízbe vinni?
köszi :R

(#40978) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Nemrégiben volt téma a 3537-hez használható caddy. Emlékszem, hogy valaki leírta a tapasztalatait és úgy rémlik, hogy bizonyos winchesterekkel működött a caddy-s megoldás. De most nem találom a hozzászólást.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy van akkor működő caddy+HDD kombó 3537-hez?
Ilyen HDD-m van:
Lemez modelszám,TOSHIBA MQ01ABD100

:R

[ Szerkesztve ]

(#40979) soldi3r válasza MasterDeeJay (#40975) üzenetére


soldi3r
veterán

Kossz az infot.
Egyebkent 8.1 egybol is van valami Basic fele verzio? Egyre inkabb Puppy linuxot tennek fel :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#40980) szabonagyur válasza soldi3r (#40979) üzenetére


szabonagyur
félisten

8.1-ből a Core illetve Pro van, na meg az Enterprise. Ezekből ugye van különböző N kiadás de amúgy ennyi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40981) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok! Most jott meg a dell 7737, nagyon, tetszik, meg minden. Azonban szeretném kicserélni a HDD-t SSD-re, de sehogg se tudom lerimánkodni azt a fedlapot az aljáról. Lecsavarom a két csavart, de sehogy sem pattan le, van ennek valamk trükkje?! Tudnátok valahogy segíteni? Leköteleznétek! Köszönöm szépen! :)

Üdv: Zsombi.

(#40982) lupus_l válasza Dugos (#40981) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ugyan ez volt a 7537-esemmel is, túl jól fogta a lapot... Én csavarhúzóval alányúltam és óvatosan lepattintottam.

(#40983) BBéci


BBéci
titán

Szerintetek megér 29000 forintot egy év NBD garancia hosszabbítás? Latitude E5530. Napi 10-12 órát üzemel, 95 %-ban asztalon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40984) Dugos válasza lupus_l (#40982) üzenetére


Dugos
tag

Na sikerült úgy nekem is, csak féltem meg ne karcoljam vagy vmi. Mar települ a win. :D

(#40985) johnny82 válasza BBéci (#40983) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Nekem 6530-am van. Most cseréltek benne kijelzőt garanciában (15,6 hd+). Úgy, hogy számla sincs hozzá. Plusz valami szösz ment a kijelzőbe, mintha pixelhiba lenne. Kb 3mm-es volt. Pixelhibának lett mondva és cserélték. Ha ezt veszem alapul, nekem megérné. Meg elég sokat is fogod használni. Plusz később jobban eladható is lesz. Meg nyugodtabban is fogsz aludni, mert nem 100 ezres gépről van szó. Ott nem érné meg. Szerintem.

Üdv!

(#40986) soldi3r válasza BBéci (#40983) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha 3 ev van hozza, akkor szerintem nem. 3 evesen mar nem lesz nagy ertek.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40987) Zodicus


Zodicus
senior tag

7537-hez van új BIOS, ha vkit érdekel.

(#40988) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Kettő kérdésem lenne. Dell 7737-nél mennyire nagy baj ha folyton a tápról használom? (közben az akksi persze benne van a gépben, és töltődik) Mindig húzzam le, hogy ha feltöltött? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha az ODD-t HDD caddyre cserélem kell valamit állítani a BIOS-ban, vagy egyből felismeri majd a windows? Az eredeti Samsung HDD-ről lenne szó, hallottam, hogy voltak ezzel galibák.
Köszönöm a segítséget! :R

Üdv: Zsombi.

(#40989) lupus_l válasza Dugos (#40988) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Dugos: Az akkumulátornak árt a folyamatos tápról való használat. Célszerű bizonyos időközönként kihúzni és hagyni merülni.

Az Inspiron 1750-esnél tapasztaltakkal tudok segíteni: kivettem a HDD-t, betettem helyére az SSD-t, caddyt a DVD helyére tettem és minden ment rendesen. Semmi extra módszert nem igényelt.

Zodicus: köszi, hogy jelezted! Már fel is tettem :)

(#40990) Máté94 válasza Zodicus (#40987) üzenetére


Máté94
addikt

Köszi! :R

(#40991) Dugos válasza lupus_l (#40989) üzenetére


Dugos
tag

Rendben, köszönöm szépen a segítségedet. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#40992) BBéci válasza johnny82 (#40985) üzenetére


BBéci
titán

Na várjunk csak! A laptop még nincs két hónapos, 3 év NBD garival vettem, arra lenne egy év hosszabbítás 29000 Ft, a két év pedig 42000, ha jól emlékszem.

(#40986) soldi3r
Hasonlóan gondolom. A feléért gondolkodás nélkül belemennék, talán még 20-at is kifizetnék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40993) soldi3r válasza BBéci (#40992) üzenetére


soldi3r
veterán

3 evesen nem er majd cirka 40-60k-t. Utana barmi elromlik benne, a maradek mukodokepes resz a kulonbsegtol tobbet fog erni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40994) kistewe válasza BBéci (#40992) üzenetére


kistewe
tag

Az elmondásod alapján ez valószínűleg munkára kell, akkor pedig 3 év múlva haladni kell a korral , hogy "up-to-date" legyél... amúgy ez még 5-ös széria most aktuális a 6-os és már kijött a 7-es , 3 év még nagy idő, szerintem pár hónappal mielőtt lejár majd az NBD keressél újat, ezt a pénzt meg inkább majd az új gépre költsd...szvsz...

uff stewe

(#40995) #30734848


#30734848
törölt tag

Nemrég váltottam Acer-ről Dell laptopra.
Egy Dell Inspiron 15R 5537-es lett a mindennapi társam. AMD Radeon 8670-es videokártya van benne, azonban játéknál az Intelt ismeri fel, hiába állítom át a "váltható grafikus rendszer konfigurálása" résznél a játék indításánál a maximális teljesítményre, továbbra is csak az intelt látja.

Mivel lehetne ezt megoldani?

(pro evolution 2014-ről van szó)

(#40996) Handball94 válasza #30734848 (#40995) üzenetére


Handball94
aktív tag

Fel van telepítve az AMD drivere ?

(#40997) gozso


gozso
senior tag

csak egy amatőr kérdés, mert ilyennel még nem volt dolgom: dell notebook alaplap cserénél a service tag is változik, ugye?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#40998) #30734848 válasza Handball94 (#40996) üzenetére


#30734848
törölt tag

Igen, a dell honlapjáról feltelepítettem hozzá mindent.

(#40999) kornel76 válasza #30734848 (#40995) üzenetére


kornel76
aktív tag

Link

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#41000) herrLeon válasza gozso (#40997) üzenetére


herrLeon
tag

Nem. Nekem már cserélték..és nem válltozott.

DELL Inspiron 17 Windows 7

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.