Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41151) somasz válasza Roxkex (#41149) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem tudom, nincs előttem... :U
Kérdőjeles eszközök az eszközkezelőben? Valami pörgeti a procit, nézd meg a feladatkezelőt!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41152) VGYke válasza SzaboZE (#41138) üzenetére


VGYke
addikt

BBéci, SzaboZE Köszönöm! Viszont be kell vallanom valamit lord.lakli társunknak, egy apró USB-s dolgot benéztem. Vettem a laptophoz egy Logitech Wireless Touch Keyboard K400 billentyűt, aminek olyan kis fingilingi az USB csatlakozója hogy észre sem vettem hogy be van dugva a hátulra laptopba...
Elképzelhető hogy ez szopta az akkumulátort olyan mértékben, hogy kikapcsolt állapotban 17,6 óra alatt 89%-ra csökkent a "kapacitás"?

Most ismét újra indítom a mérést, eltávolított K400 USB adapterrel, oly módon, hogy 100% akksinál kikapcsolom ma, majd 1-2 nap mulva bekapcsolom töltő nélkül.
Szerintetek egy vadi új laptop akkumulátorának ennyi idő alatt mennyit illik merülni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#41153) scales


scales
csendes tag

Sziasztok !

Adott egy DELL D631 nem mai gyerek és benne egy ATI Radeon Xpress 1270 videó processzor.
WIN7 alatt nem tudom életre kelteni nem találok hozzá drivert! Hogyan tudnám életre kelteni, illetve hol tudnék hozzá drivert találni? Köszönöm a segítségeteket!

(#41154) szabonagyur válasza scales (#41153) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vista driver van hozzá csak, azt rakd fel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41155) heffe


heffe
csendes tag

Sziasztok,

van esetleg valakinek olyan ismerőse, akinek van egy működőképes Dell Studio 1557-es AMD VGA-s gépe?

heffe

(#41156) Jonesy84 válasza Jonesy84 (#41065) üzenetére


Jonesy84
tag

Kicsit elsikkadt a hozzászólásom a többi között, hátha valakinek van valami ötlete:

Sziasztok
Van egy E6430-am amivel az a gond, hogy akkumulátorról csak akkor hajlandó beindulni hogy ha először belépek a BIOS-ba, ha nem teszem meg akkor csak a Dell logo jön be és ott megáll. A BIOS-ban semmit sem kell csinálni csak belépni aztán már lehet is kilépni, ezután már gond nélkül beindul a gép. Már felraktam a legújabb BIOS-t is de sajnos ez nem segített. Van valakinek erre valami ötlete vagy hívhatom a szervizt?

(#41157) SzaboZE válasza Jonesy84 (#41156) üzenetére


SzaboZE
addikt

Futtasd le a delldiagot. Szerintem azért kell belépned a biosba, mert így van ideje pl felpörögni a hdd-nek, ellenkező esetben nincs, de ez csak egy tipp. Valaminek idő kell hogy elinduljon.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41158) zozzo698


zozzo698
tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy egy Dell mini 910 es gépbe milyen ssd-való?? A gyári 8-as helyett egy 32-est szeretnék megetetni vele.
segítségeteket köszönöm.
Üdv: zozzo

tel.:0630 942 (79) 13

(#41159) mghltm válasza zozzo698 (#41158) üzenetére


mghltm
addikt

mini pcie csatlakozos ( lasd itt vagy itt )

azt irjak stec pata 16gb

bal felso

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41160) zozzo698 válasza mghltm (#41159) üzenetére


zozzo698
tag

Köszönöm a segítséget. :R

tel.:0630 942 (79) 13

(#41161) Eszterrr


Eszterrr
csendes tag

Sziasztok!

Tud nekem valaki olyan segíteni akinek a kisujjába vannak a hardveres kérdéseim? :)

Sajnos nem értek olyan nagyon a hardverekhez, de azt az ötletet kaptam, hogy ha nem akarok új laptopot venni akkor bővítsem a jelenlegit.. Méghozzá egy SSD-vel és esetleg nagyobb rammal.

[link]

Ez a jelenlegi notebookom, letudná nekem részletesen írni valaki, hogy tudom kivitelezni az ssd-t ebbe a készülékbe? És, hogy kell beleraknom?

Jelenleg 4 giga ram van bent, ha minden igaz. Többet rakhatok bele, ha igen akkor milyet?

Ha valaki úgy válaszolni, hogy be is szúrná nekem valamelyik webáruházból mit kell a kosaracskámba rakni akkor hálás lennék :)

[ Szerkesztve ]

(#41162) soldi3r válasza Eszterrr (#41161) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezt a gepet meg valoban nem erdemes lecserelni. Az SSD a jelenlegi vincseszter helyere fog kerulni, az pedig ha gondolod, teheted a DVD meghajto helyere. Mivel az SSD tarolokapacitasa altalaban joval kevesebb, mint a jelenlegi meghajtode altalaban ez a szokas. Ez nagyot fog lenditeni a sebessegen. Memoria bovitest pedig csak akkor, ha keves, gyorsabb nem lesz tole a geped, ha a 4GB nincs teleirva, ebben az esetben csak penzkidobas ill epenisz noveles. Milyen programokat hasznalsz?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#41163) Shokkolo válasza Eszterrr (#41161) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ez még egy jó gép :K

2 lehetőséged van, éldozol a tárhely oltárán, és vezsel bele csak SSD -t, és berakod arendes HDD helyére.
vagy
veszel egy HDD bay/caddy -t, amit a dvd helyére rakhatsz be, és abba egytetszőleges sata2 / sata3 -as normál SSD -t.

Utóbbit jobban ajánlom, és egy HDD Caddy ~5e ft-ból beszerezhető itt aprón is.
Akkor a rendszer felkerülhet az SSD -re a többi pedig marad a rendes HDD-den, így nem kell extrém nagy kapacitású és emiatt drága SSD -t venni, hanem egy 64-128 GB -os is elég (ajánlom a 120-asokat, manapság már néha szűkös a 64).
(pont múlt hétvégé raktam barátnőm 6410-esébe ilyen HDD Caddy-t és egy OCZ Vertex 2 SSD -t)
Normál esetben ezekbe tökéletesen illenek a standard sata2/3 foglalatú SSD-k :K

Memória, nos előbb meg kell nézni, hogy hogy is van benne neked a 4 Gb.
Általában 2 memória slot van bennük, és a 4GB -t 2*2 -vel szokták gyárilag megoldani.
Ha igazam van sajnos mind a 2 modult helyettesítened 2db 4GB-ossal.
(ha szerencséd van 1*4 van benne, vezsel hozzá másik 4et, berakod és boldogság).

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#41164) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Van itt olyan akinek Dell 3537 van (lehetőleg 8670M kártyával) és le szedte az oldalról a Win8.1 drivereket még abban az időszakban amikor 1 driver 2 féle formában is fel volt rakva? Ha van ilyen akkor kérem jelentkezzen nálam privát üzenetben. Köszönöm

Ok: újra kell rakni a gépemet, de nekem nincsenek lementve (fel volt töltve OneDrivera ahol meg is vannak, csak letöltés közben mindig hibásan jön le :((( ), amik meg most vannak felrakva állandóan hibát dobnak telepítés, jobban mondva leállítás közben. Most már csak 1 féle formában vannak fent, mindig másik hibázik.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41165) paolinho


paolinho
őstag

Abban tudnátok segíteni, hogy a Dell Vostro 5470 Bios-ában hogy tudom fixen USB-re állítani az elsődleges boot-ot? Nem tudom ugyanis felfelé mozgatni a kiválasztott elemet, mert nem találom a + jelzés. Külső billentyűvel megoldottam, de csak tudja a saját billentyűje is ezt. Köszi

(#41166) mghltm válasza paolinho (#41165) üzenetére


mghltm
addikt

backspace-tol balra?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41167) rento


rento
őstag

Sziasztok!

Lenne egy dell vostro 3350-s notim, amin sehogy sem tudom kikapcsolni az automatikus fényerőt. Fenn van a quickset alkalmazás is, de ott sincs olyan lehetőség, hogy automatikus fényerő, csak egy csúszkán tudom állítani alapfényerőt. Valakinek segítsen, mert megőrülök már tőle. :R

(#41168) szabonagyur válasza szabonagyur (#41164) üzenetére


szabonagyur
félisten

Problem solved..... hülye Dell felrakott olyan drivert is ami nem kell a 8.1 alá.. (Intel Chipset driver), ettől folyamatosan halálozott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41169) soldi3r válasza rento (#41167) üzenetére


soldi3r
veterán

Billentyukombinaciod nincs? Precin meg Latin FN+balnyil

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#41170) paolinho válasza mghltm (#41166) üzenetére


paolinho
őstag

Érdekes módon a backspace-től balra levő "ó"-n nincs plusz jel, és nem is reagál arra, hogy felfelé vigye az elsődleges boot igényt, viszont a mellette lévő "ü" betűt nyomva reagál a pc, azaz lefelé tolja a kiválasztott boot sorrendet. Végül is ez is valami, köszi szépen.

(#41171) mghltm válasza paolinho (#41170) üzenetére


mghltm
addikt

elnezesed kerem, a ph tesztben angol kiosztasos volt a billentyzet, de itt a magyar ( shift + 3 )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41172) mghltm válasza paolinho (#41170) üzenetére


mghltm
addikt

meg a shift + "ó"-t probald, az a gomb az angol kiosztas szerint a + jel

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41173) paolinho válasza mghltm (#41172) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, ez a megoldás (shift+ó). KÖszi szépen a segítséget! :R

(#41174) mghltm válasza paolinho (#41173) üzenetére


mghltm
addikt

nagyon szivesen! a bill-ed kiosztasa magyar, de a bios-ban az angol kiosztasnak megfeleloen kell dolgozni es gondolkodni. a ph tesztben angol szerepel, lehet meg a kesobbiekben segitsegedre lesz.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41175) paolinho


paolinho
őstag

Na most tiszta hülyének fogtok nézni, de támad egy kis kijelző gond, ami okán gariba vissza kellene vinni a gépet. De én felraktam már rá egy Win 7-et, ami ugye nem biztos, hogy a Ubuntu Linux helyett tetszene a boltnak. Fent hagytam ugyan a gyári partíción a "gyári" Linuxot, de lövésem sincs, hogy miként lehetne visszatelepíteni. Erre van esetleg valami ötletetek?

(#41176) szabonagyur válasza paolinho (#41175) üzenetére


szabonagyur
félisten

Senkit nem érdekel milyen rendszer van rajta...
Max ha van rajta egy csupasz rendszer azzal könnyebb megmutatnod a hibát rajta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41177) kiskaktusz válasza paolinho (#41175) üzenetére


kiskaktusz
addikt

HW-t garantál a gyártó, nem SW-t. Ha szar a HW, minden OS-en olyan lesz.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#41178) paolinho válasza szabonagyur (#41176) üzenetére


paolinho
őstag

Ez tuti? Mert 14 napon belül vissza is kellene venniük, és nem lenne jó, ha az op. rendszer cseréje miatt kötekednének, ha esetleg élni szeretnék ezzel az opcióval.

(#41177) kiskaktusz: nagyjából Te is ugyanazt mondod, mint szabonagyur, de én óvatos lennék, és ha valahogy vissza lehetne varázsolni az eredeti op.rendszert, talán kikerülhető lenne egy kis szócsata a fentiek okán.

[ Szerkesztve ]

(#41179) szabonagyur válasza paolinho (#41178) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja hogy ennyire friss cuccról van szó... Rakj fel egy Ubuntut ami volt rajta és viszlát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41180) kiskaktusz válasza paolinho (#41178) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Fogalmam sincs, hogy lehet winyóról telepíteni ubuntut, azt cska pendriveról szoktam.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#41181) vis.p válasza kiskaktusz (#41180) üzenetére


vis.p
aktív tag

Hali,
Ha valaki elveszítette volna a win8 pro vagy win8.1 pro kulcsát...tudok segíteni.
Van 2db felesleges. ;)
Üdv

(#41182) paolinho válasza szabonagyur (#41179) üzenetére


paolinho
őstag

Van egy partíció, amit békén hagytam a Win 7 telepítésekor, szinte biztos, hogy azon van az eredeti Ubuntu. Szerintem nem lehet bonyllt azt visszatenni, csak nem tudom, hogy ez melyik billentyű kombinációval indul. Mindegy, ha más nincs, megy fel egy sima mezei Ubuntu valahonnan.

(#41183) szabonagyur válasza paolinho (#41182) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj az ilyenekkel szerintem, hogy le kell menteni valahogy a rendszert még a Win telepítés előtt, de Linux esetében szerintem nincs is értelme a recoverynek mivel ugyanaz van rajta mint a netről letölthető Linuxban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41184) paolinho válasza szabonagyur (#41183) üzenetére


paolinho
őstag

Ha más nem lesz, ezzel fogok élni. Bár mint említettem, nem takarítottam a gyári felállást sem. Csak jó lenne valahogy életre kelteni.

(#41185) kiskaktusz válasza paolinho (#41184) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Akkor viszont csak a bootmgr-t kell rendberakni, mert ha a win utólag került a linux mellé, akkor ez lesz..

Menj a linux topicok valamelyikébe, és kérdezd meg, hogy hozhatod rendbe a bootmgr-t és törölheted a win partíciód!

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#41186) paolinho válasza kiskaktusz (#41185) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, akkor kutakodok ott is egyet.

(#41187) kistewe válasza paolinho (#41175) üzenetére


kistewe
tag

Szerintem felesleges köröket futsz, olyan oprendszert telepítesz amilyet akarsz, ha csak nem volt valahol kikötve a típusnál vagy a vásárlásnál , hogy az adott gép nem kompatibilis a W7-el akkor ne erőlködj...

ha ez miatt lehetne gond akkor tilos lenne külön W7-et árulni hiszen csak bizonyos típushoz adhatnák és nem is telepíthetnéd más gépre hiszen még a végén kárt teszel benne....

de ha elárultad volna mi a gond a kijelzővel , lehet még azt is megoldjuk itt helyben :D

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#41188) paolinho válasza kistewe (#41187) üzenetére


paolinho
őstag

Az a helyzet, hogy az unokaöcsém most kapta a húgoméktól a készüléket, mint ahogy az unokahúgom is kapott egyet. A gond az, hogy a másik készüléknek szebb a képe, és ezt szeretné valahogy ez a kis lökött is magáénak tudni. Ezért most azt találta ki, hogy visszaviszi a boltba, és kicseréli egy olyanra, ami a tesójának van. Bevallom, én semmi hibát nem láttam a készüléken, de nem az én véleményem a mérvadó. Viszont a telepítésben én segédkeztem (hülye fejjel), és most egy kicsit úgy érzem, hogy nekem kell ezt a problémát is megoldani. (De ez volt az utolsó. Ráment a fél napom, és ez a vége :((( )

(#41189) szabonagyur válasza paolinho (#41188) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez mit takar, hogy nem ugyanolyan? Más fajta kijelzővel szerelték gondolom, mivel az megy bele ami épp volt raktáron... Kitudja hanyadik kijelző lesz ugyanolyan...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41190) premete válasza szabonagyur (#41189) üzenetére


premete
veterán

Bizony, ezt a kérdést nem árt a vásárlás előtt körbejárni, mert gyakran 2 TN kijelző között nagyobb a különbség, mint egy TN/IPS között.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#41191) szabonagyur válasza premete (#41190) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van, én is erre utaltam, hogy kitudja... meg a különbséget sem ártana tisztázni szerintem, mert én egy működő gépet csak ilyenért nem cserélnék az biztos...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41192) rento válasza soldi3r (#41169) üzenetére


rento
őstag

Sajnos nincs. Az fn+balra nyíl se segít:(

(#41193) paolinho válasza szabonagyur (#41189) üzenetére


paolinho
őstag

Hát ezt én már meg nem mondom, mert csak a nyavalygást kaptam. Fiatalság, bolondság. Úgy oldja meg, ahogy akarja, ha már visszarámoltam valami Linux-ot. Mindegy, én vagyok az ökör, hogy még foglalkozom ezzel vén fejjel :O Most leszedtem az Ubuntu 14.04-et, legfeljebb valahogy azt visszapakolom (jobb híján).

(#41194) kistewe válasza paolinho (#41188) üzenetére


kistewe
tag

Huuuha, hát ha a két gép teljesen egyforma és a kijelző is akkor mindkettőt vidd vissza , hogy egyértelmű legyen mi a a különbség és még úgy is necces....ha különböző gép és kijelző akkor csak ez az indok kevés lehet, akkor esetleg némi ráfizetéssel talán talán... én csináltam már upgradet minimális ráfizetéssel na de az használt üzleti gép volt, 300 plusszos eladótól és nem egy "bót" .....
Mindenesetre majd írd meg légyszi mi lett az eredmény mert kiváncsi lettem...

uff stewe

(#41195) szabonagyur válasza kistewe (#41194) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írtuk korábban valószínűleg más a panel típusa a gépekben, hiába ugyanaz a 2 gép. Rossz esetben rá fog menni egy napra mivel talál ugyanolyan kijelzős gépet... bár nem tudom mennyire díjazza majd a bolt is, hogy ő a kijelzőket akarja hasonlítani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41196) paolinho válasza kistewe (#41194) üzenetére


paolinho
őstag

Rendi, visszajelzek, hogy mire sikerült jutniuk a bóóótban, én is kíváncsi vagyok.

(#41197) Theory66


Theory66
aktív tag

Üdv.
Márciusban vettem egy Inspiron 5537-t.
Az érdekelne van-e már valami megoldás a legújabb AMD/Intel Driverekhez, hogy működjön a felébredés ha vissza felnyitom a kijelzőt, és a játékokat is normálisan vigye a gép? Vagy még mindig csak a 13.9 WHQL + A00 Intel kombó működik? Ha valaki tud linkelni egy hsz-t megköszönném, de az is elég ha körülbelüli időpontot tudnátok mondani, merre keressem, hogy ne kelljen végig olvasni a március óta írtakat.
Előre is köszi !!! :)

(#41198) scales válasza szabonagyur (#41154) üzenetére


scales
csendes tag

Szia

Köszönöm, valóban a Vista driver kellett hozzá, amit próbáltam is korábban, de a Catalyst install manager nem tudott feltelepíteni. Most viszont kézzel frissítettem a drivert a Vista driverre és szépen működik.
Köszönöm !

(#41199) szabonagyur válasza Theory66 (#41197) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Gyári megoldás nincsen, tudtommal annyi változott, hogy a 14.4. vagy 14.6 driverekből is létezik fx megoldás. Amúgy minek frissíteni ha megy a gép jól?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41200) Theory66 válasza szabonagyur (#41199) üzenetére


Theory66
aktív tag

Azért mert a 13.9 WHQL/A00 driverekkel működik az alvó módból felébredés, és akadozik egy csomó játék (pl Mass Effect 1, Wolfenstein - The New Order stb. stb. régiek újak vegyesen), az újabb driverekkel meg mennek a játékok , de ha bekapcsolva felejtem az alvó módot power gombbal kell kikapcsolni a gépet, mert nem ébred fel. Nekem meg kellene hogy mindkettő működjön egyszerre :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.