Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41401) Gford válasza somasz (#41400) üzenetére


Gford
tag

Akkor meglepem magam a fa alatt majd ugy erzem :DD

[ Szerkesztve ]

"You can hide a semi truck in 300 lines of code"

(#41402) BBéci válasza Gford (#41401) üzenetére


BBéci
titán

Csak nehogy ijedtedben felborítsd a fát! ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41403) hardverhudi


hardverhudi
tag

Sziasztok !

Új vagyok még a Dell világában.
Milyen delles software-ket illik felrakni a gyáriakon kívül ?

Például a bill.világítás állítására, kis keresgélés után a Feature Enhancement Pack-ot telepítettem.
Végre tudtam állítani hogy ne kapcsoljon ki 10 másodperc után a világítás :D

Valami software tipp ?

köszi!

Gergő

(#41404) soldi3r válasza hardverhudi (#41403) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem hogy illik, en altalaban kipucolom az osszes Delles szemetet, ugy, hogy egy reinstallal indulok.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41405) somasz válasza hardverhudi (#41403) üzenetére


somasz
Topikgazda

DFEP-on és DCSU-n kívül nincs másra szükség.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41406) hardverhudi válasza soldi3r (#41404) üzenetére


hardverhudi
tag

Köszi a gyors választ :R

somasz: neked is :R

utána is járok a dolgoknak.

(#41407) BBéci


BBéci
titán

Megismétlem 23 órával ezelőtt feltett kérdésemet, hátha kapok rá használható választ.

Laptopom HGST merevlemeze 22250 parkolást hajtott végre 36 nap és 3 óra üzemidő alatt. Ez brutálisan soknak tűnik, mit tegyek vele, hogy visszafogjam?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41408) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.egy latitude e 5530-as,full hd -s notinak vagyok a boldog tulaja.Egyetlen gondom lenne.A proci ventije nem forog folyamatosan,hanem kb 2-3 percenként felpörög kb 5mp-re.eléggé hangosan.lehet ezt valahol állítani a biosban ?eléggé idegesít. :R

(#41409) Gford válasza BBéci (#41407) üzenetére


Gford
tag

Szerintem itt nagyobb valoszinuseggel tud valaki segiteni.

[link]

"You can hide a semi truck in 300 lines of code"

(#41410) SzaboZE válasza BBéci (#41407) üzenetére


SzaboZE
addikt

Kaptál egy választ, a sentinel sokszor butaságokat állít. Amúgy hallod is, hogy ennyiszer kattan és leáll a hdd?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41411) soldi3r válasza BBéci (#41407) üzenetére


soldi3r
veterán

A torrent elegge megszaporitja a leallasokat :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#41412) Feenyx válasza kromatika (#41408) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Sajnos az E5530 ilyen, meg olvastam még hogy az E6x30-as szériánál is jelen van. Esetleg speedfan nevű programmal próbálkozhatsz, vagy megszokod. Eleinte engem is zavart, de aztán megszoktam.

(#41413) hardverhudi válasza kromatika (#41408) üzenetére


hardverhudi
tag

Esetleg próbálkozz az Energiagazdálkodási beállításoknál beállítani a Quiet opciót.
Igaz ezt csak komoly terhelés nélkül.

szerk.: Dell Power Manager program kell hozzá

[ Szerkesztve ]

(#41414) BBéci válasza Gford (#41409) üzenetére


BBéci
titán

HGST a laptopban lévő merevlemez, nem WD. Az, amit abban a topikban tárgyalnak, csak a Caviar Green-eket érinti. Van három olyanom, azokat már régen átállítottam.

(#41410) SzaboZE
A fejparkolás nem feltétlenül jár együtt a tányérok leállásával és hallani csak ritkán lehet, amikor nekivágódik a parkolóvillának. Folyamatosan 2-3 3,5 colos merevlemez üzemel a laptop mellett, azoknak a (nagyon minimális) hangja elnyomja a laptopban lévőt.
Arra kérlek, ajánlj egy megbízható fejparkolást monitorozó szoftvert, vagy módszert, mert szeretném a jelenséget a szerviz felé dokumentálni!

(#41411) soldi3r
Az említett külsőkről megy a torrent és azok az átállítás óta naponta 4-5 parkolást produkálnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41415) BBéci válasza kromatika (#41408) üzenetére


BBéci
titán

A folyamatos ventiláció semmivel nem lenne jobb. Szerintem az a normális, ha csak akkor kapcsol be, amikor szükségesnek véli. Nekem inkább az nem tetszik, hogy miután 62-66 fokról lehűti egy perc alatt a processzort 47-48-ra, még legalább másfél percig pörög, közben a hőfok 41-43-ra is visszaesik. Az tutira felesleges.
Elképzelhető, hogy 3000 fordulat helyett a harmadán, de folyamatosan üzemelve nem lenne zavaró, viszont akkor hamarabb elérné az élettartama végét. Ez csak tipp, nem vagyok benne biztos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41416) SzaboZE válasza BBéci (#41414) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ilyen hibával, hogy gyakran parkol, nem fog menni a garanciális csere (mert pl miért ne parkolhatna, ha nem használod). Ha egy bizonyos értéket meghalad, akkor a smart úgy is szól és azt jelzi a delldiag is. Esetleg futtasd le a delldiagot (thorough test), ha az jelez hibát, akkor a hibakód alapján mehet a csere.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41417) BBéci válasza SzaboZE (#41416) üzenetére


BBéci
titán

Óránként 25,4 parkolás soknak tűnik. Előző laptopom merevlemeze, (amit hajszálra pontosan ugyanúgy használtam, mint a mostanit) 5 és fél év alatt, átlagosan óránként 9,3-at parkolt, ami szintén nem kevés, de mégis barátságosabbnak tűnik.
Ha azt mondod, feleslegesen aggódom, elhiszem és nem foglalkozom tovább a parkolással

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41418) SzaboZE válasza BBéci (#41417) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mire gondolsz, mi baja lehet attól, ha sokat parkol?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41419) BBéci válasza SzaboZE (#41418) üzenetére


BBéci
titán

Amikor a WD Caviar Green parkolási mizéria kirobbant, kiderült, a gyártó 300000 parkolásra tervezte a merevlemezeket. Azt nem tudom, mennyit ígér a HGST, de sokkal nyugodtabb lennék, ha a jelenleginek felét, harmadát produkálná, ahogy az említett régi Toshiba.
Ezzel a tempóval, ugyanannyi idő alatt simán el fogja érni az 500000-et, már amennyiben hamarabb be nem döglik. Az nem megoldás, hogy előbb cseréljek laptopot, vagy merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41420) don.racz


don.racz
csendes tag

Sziasztok!

Dell Latitude E5520m laptophoz keresek drivereket, legfőképp wifi drivert Win 8.1 64bit rendszer alá. Amit találtam azokkal nem működik :(

Köszönöm segítségeteket!

(#41421) Krystal_s válasza BBéci (#41419) üzenetére


Krystal_s
addikt

Amikor írtad a jelenséget én is megnéztem egyik gépemen, hogy mennyi az érték. Ledöbbentem, még a tiédnél is rosszabb. Tettem fel képet és írtam ott a fórumra. Toshiba HDD 6-7 óra alatt 415x parkolt úgy, hogy senki nem használta a gépet, csak itt hagytam. Más programmal is meglehet nézni pl Crytal Disk info, de az is ugyanazt az értéket írja.
(csak a cikk szólt a WD lemezekről, de után téma lett ott a többi márka is)

(#41422) SzaboZE válasza Krystal_s (#41421) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azt is érdemes beírni, ami választ kaptál rá:

"Notivinyók mind hamar parkolgatnak, ezzel már alaphangon védve magát az ütésektől. Állításra egyedül a WD-nél van esély. Máshol meg érdemes megpróbálni pl. a QuietHDD programot. (Mondjuk egy laptopban nem a legelőnyösebb egy HDD, és főleg gátolni a fejparkolást.)"

Megint egy olyan témán rugózunk, mint a 60 fokos processzor. Ha nem tudod milyen érték normális, akkor felesleges nézegetni, mert csak stresszeled magad. A smart is szól és a diagnosztika is jelzi, ha valamely érték kritikussá válik. 3 év alatt egy átlag notebook hardver leamortizálódik, addig meg van általában garancia.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41423) mghltm válasza don.racz (#41420) üzenetére


mghltm
addikt

az e5520m egy regi core2 alapokra epitett gep, hivatalosan nem tamogatja a windows 8-at, ezert nem szerepel a letoltheto driver listaban sem

nezd meg a wifi kartya pontos tipusat es irany a google

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41424) kromatika válasza hardverhudi (#41413) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm a válaszokat. :R

(#41425) Shokkolo


Shokkolo
addikt

urak,
tudom ez nem az adok // veszek topik, de azért itt több a témában jártas kolléga.
sacc / kb mennyit kóstálnak most a sandy // ivy I3-as dellek?
nem kell erőmű és feltétlenül latitude sem, édesapámnak tervetzek venni egyet...
igény szinten semmi extra: hasznalauto, gmail, youtube...

asztaliként lenne használva, csak helyhiány miatt kell lapos.
igazából csak azért nem akarok c2d -ket, mert ezek talán kicsit őjabban, és az igp végre ap rociba van zárva.
az eddigi laposok mindegyikén az alaplapi vga halálozott el a családvan.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#41426) BBéci válasza Krystal_s (#41421) üzenetére


BBéci
titán

Két év múlva, remélve az árak csökkenését, teszek bele egy 250 GB-os, vagy még nagyobb SSD-t, addig csak parkolgasson. Nincs jobb ötletem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41427) hardverhudi válasza kromatika (#41424) üzenetére


hardverhudi
tag

segített valamit ? :)

(#41428) hardverhudi válasza Shokkolo (#41425) üzenetére


hardverhudi
tag

Kedves Shokkolo

Én a helyedben pont azért vennék a Latitude szériából hogy ne "halálozzon el" az igp.
Általánosságban elmondható hogy jobb,precízebben megtervezett és kivitelezett hűtése van a Latitude-öknek.
Plusz a garancia(Next Business Day) is jobb mint a szervizgarancia.
Szerintem nézz egy használt e5530-ast sok garanciával.
Hirtelen amit találtam e5530 -at 150-ért volt és 2017-ig NBD garis volt, ez közelít a 3 kilóhoz szóval asztalinak tökéletes :D

Remélem segítettem.

Üdv,
Gergő

[ Szerkesztve ]

(#41429) Shokkolo válasza hardverhudi (#41428) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ismerem a latitude-okat, nekem és barátnőmnek is az van :U :B
Neki 6410, nekem 6540

Viszont egy netezős notiért nem tudok árban odáig elmenni, mindenképp jócskán 100 alatt szeretnék maradni.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#41430) hardverhudi válasza Shokkolo (#41429) üzenetére


hardverhudi
tag

Tudom nem a reklám helye,de bátran ajánlom ezt az oldalt, én tőlük vettem és meg voltam elégedve a szolgáltatásukkal.

szerk.: ennyiért nem igazán találtam olyat amilyet szeretnél, csak egy e6510-est.

ja és nem tudtam hogy ilyen szerencsések vagytok ! :D :C

[ Szerkesztve ]

(#41431) Shokkolo válasza hardverhudi (#41430) üzenetére


Shokkolo
addikt

relatív, az enyém céges, barátnőmnek meg nem volt más választás :DDD

ő a hardverek rémálma... :DDD minden ami elektromos és a közelébe került záros határidőn belülk tuti h. tönkremegy. egy-egy gép max fél év nála és tuti lehal valami.
aztán utazás miatt kellett neki noti, tudtam h. ha vezsek valami alapgépet, az is hasonlóan jár és arra végképp nincs keretem h. fél évente új lapost vegyek neki.
a céges tapasztalatokból kindulva bíztam abban, hogy hátha legalább ez bírja nála.
Másfél éve megy... kezdek megnyugodni. Egyedül egy SSD-t tettem neki egy caddy-be. Amire neki kell jó a 1st gen i5 bőségesen :)
Nos ez a "latitudejaim" története :DDD

Jah meg apósomnak szereztem egy céges "leselejtezett 6500-ast :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#41432) hardverhudi válasza Shokkolo (#41431) üzenetére


hardverhudi
tag

ismerős a helyzet :D ezért jó a latitude :D

Akkor meg is van a válasz: egy jó kis "leselejtezett lati" :D

(#41433) Shokkolo válasza hardverhudi (#41432) üzenetére


Shokkolo
addikt

igen ám, csak nem tudok hozzájutni már bent se.
akiét selejtezik emg is veszi. ez is egy jóbarátomé volt, akinek pont nem kellett :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#41434) hardverhudi válasza Shokkolo (#41433) üzenetére


hardverhudi
tag

nézz szét aprón,hátha akad egy-két jó találat :)

(#41435) soldi3r válasza Shokkolo (#41429) üzenetére


soldi3r
veterán

T500, erre a celra bestbuy.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41436) Shokkolo válasza soldi3r (#41435) üzenetére


Shokkolo
addikt

azok mennyi idős gépek?
jólenne ha 3-4 évet elmenne anélkül h. gondom lenne vele (napi 2 max 3 óra átlag asztali használat mellett)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#41437) BBéci válasza Shokkolo (#41436) üzenetére


BBéci
titán

Pavilionom 5 és fél évet (Sentinel szerint 808 napot) működött és az alaplapra integrált táp elektronika adta meg magát. Napi 2-3 órával számolva 10 évnél is több lenne.
Egy DELL-nek legalább annyit illik kibírnia, mint egy HP Pavilionnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41438) #43301120


#43301120
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Thinkpad T60am, és szeretnék egy újabb laptopot venni. Először maradtam volna a Thinkpadnél, de azt olvastam fórumon, hogy a mostani Dellek jobbak mind minőségben, mind garancia szempontjából.

Szóval 2. vagy 3. generációs i5ös, pöcökegeres laptop kéne nekem. Naponta lenne hordozva, szóval a 14"os lenne az ideális. a Grafikus teljesítmény nem számít annyira nekem, elég az integrált videókártya. Milyen Dellt ajánlotok? Ja! Fontos, hogy üzleti kategóriás laptop legyen!

Köszönöm a segítséget! :)

(#41439) somasz válasza #43301120 (#41438) üzenetére


somasz
Topikgazda

E6420, E6430, 6430u, (E7440)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41440) mghltm válasza #43301120 (#41438) üzenetére


mghltm
addikt

12-13-as meretuek pedig 6220, 6230, 6320, 6330, 7240

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41441) #43301120 válasza somasz (#41439) üzenetére


#43301120
törölt tag

Ezekben mind a magnézium ötvözetű váz van? Képernyő mögött is van ez a rollcage (vagy nem tudom, hogy a Dellnél hogy hívják amikor a képernyő is meg van erősítve)?

(#41442) beleszólok


beleszólok
senior tag

S.O.S. helpre lenne szükségem, mert windows-t kellene telepítenem, de e miatt nem merek nekiállni: vettem egy szép, új SSD-t a gépembe, felraktam rá a windows-omat, majd elmentem a www.dell.com oldalra, hogy letöltsem a hozzá való drivereket.
Elsőként a legfrissebb BIOS-t, mert hátha elfelejtettem frissíteni.
A gép egy E6520-as Latitude.
A legfrissebb BIOS e pillanatban A18. Viszont a gépemen A19 van. A google és a virustotal.com is ismeri az E6520A09.exe-t, ami nálam is fenn van. Hová tűnt vajon a support oldalról és főként, miért nincs már ott?
Van valakinek ötlete?
Ha csak bugos volt az új BIOS, az nem érdekel, legfeljebb visszarakom az A18-at. Viszont, ha ez valami egyéb machináció eredménye és beszoptam egy malware-t, ráadásul a BIOS-ba... na annak nem örülnék.

Annyit még megemlítenék, hogy a google, az "E6520A19.exe site:dell.com" keresésre rengeteg találatot ad, épp csak valamennyi nem létező hivatkozást ad vissza hibaként. Ha a 18-ast keresem, azokat megtalálja.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41443) kistewe válasza #43301120 (#41438) üzenetére


kistewe
tag

Ugye használtban gondolkodsz?

a 6430 -as nagyon jó ha 14 " kell, 1600x900 as felbontással ideális, de ennek már súlya is van ..
a tökéletes kompromisszum talán 6330 , ebben még van dvd de a max felbontás azt hiszem csak 1366x722,
az ultra hordozható a 6230, nincs dvd es ez is csak 1366 felbontás de könnyű, asszonynak 6220 ssd-vel linux mint-el 12 sekundum az asztal a nulla bootról....

és igen ha jól tudom mind magnézium....

de lehet neked ideális a 6430u nincs dvd nagy és könnyű és talán a legmélyebben zsebbe nyúlós....
ha nem tudsz dönteni akkor itt az aprón is van olyan ahol ezek közül többet is meg tudsz nézni egymás mellett ez nagyon hasznos lehet hidd el nekem :) különben pár hónap után cserélni akarsz kisebbre nagyobbra ......aztán ha fél év múlva kiderül , hogy 3D rajzokat kell szerkesztened akkor jöhet egy Precision....

uff stewe

(#41444) kistewe válasza beleszólok (#41442) üzenetére


kistewe
tag

feltételezem , hogy win-es géppel szedted le a netről. és ugye van virusírtó a gépen és azután hogy ilyen kérdés felmerült ugye ráengedted és ellenőrizted.
szerintem egyébként csak annyi hogy még lehet nem oficiell vagy bugos és leszedték de akkor előb utobb lesz frissités...
eszerint az A19 az utolsó
[link]

uff stewe

(#41445) beleszólok válasza kistewe (#41444) üzenetére


beleszólok
senior tag

Régen, közel fél évvel ezelőtt szedtem le a 19-est. Igen, van víruskeresőm is, de ugye egyik sem 100%-ig megbízható.
Engem momentán az zavar, hogy a dell.com-on kizárólag a hibás download linkeket találja meg a google, míg a fórumon (ha még létezik) semmi nyoma annak, hogy valaha volt A19.

Mivel ilyesmit kizárólag a dell.com-ról töltök le, abban meg sokáig megbíztam annyira, hogy ne küldjek fel mindent a virustotal.com-ra. Elfogadtam, hogy a két saját keresőm azt mondja rájuk, hogy minden OK.

Viszont most az új rendszer... kezdte azzal, hogy a win7 nem ismeri a hálókártyát.
Letöltöttem a drivert, mellé a legfrissebbnek látszó BIOS-t, meg egy comodo installert, hogy megnézzem, milyen.
Driver felmegy, van hálózat, megy utána a Comodo, majd elengedtem egy full scant a rendszeren.
Két uninstaller.exe-ben (mindkettő valahol az AppData alatt) is malware-t jelzett, bár konkrétan nem mondta meg, hogy mit talált. Viszont elrakta karanténba úgy, hogy nem tudtam feltölteni elemzés céljából sem :)
(gyanítom, hogy a comodonál megszokottnak mondható fals pozitív, de így, hogy régebbinek mondja a dell.com a legfrissebb BIOS-t, mint ami nálam van... elgondolkodtam, hogy talán mégsem fals :(

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41446) #43301120 válasza kistewe (#41443) üzenetére


#43301120
törölt tag

Perszepersze, használtban gondolkozom.

Mennyire hajlik a billentyűzet gépelés közben? Mennyire bírja a cipelést naponta? Azért kell 14es laptop, mert néha 1-2 filmet megnéznék rajta, és nem kicsi kijelzőn akarok filmezni. Meg annyira még nem nagy az a 14es kijelző :D

(#41447) kistewe válasza #43301120 (#41446) üzenetére


kistewe
tag

Hát figyu,
6430-as a céges... szerviz laptop, ez neked így nem sokat mond lehet de maradjunk annyiban , hogy kap a pofájába rendesen, dielektrikum olaj , víz , por , mocskos kéz , van nap amikor az 50 nyitás simán megvan, töltés ki-be akár 10-15 ször egy óra alatt, mert ugye a szerszámgép mellé mi a faxnak csinálni egy dugaljat.... és nem gépelek vakon sajna így eszméletlen jó a vilibili ... igen nappal is közel a 40-hez már ez is sok segítség néha..., a 14"-hoz KELL szerintem az 1600-as felbontás, bill nem hajlik egyáltalán 6230-ban inkább de ez mint tudjuk most már , téged nem érint...
ha sokat utaztatod akkor javaslom a mobilnetet bele , több pénz de hidd el megéri, persze van sim-es mobilstick is de az olyan törékeny mint az erkölcs egy forró nyári éjszakán....

röviden ennyi

ps 1 : most kb 1 éves és kezd üzengetni valamelyik okos progi hogy bár az akku jól töltődik előfordulhat hogy elkezdett rövidülni az élettartama...erről is volt már szó : az akku fogyóeszköz arra van hogy használják és ha lejárt sz ideje akkor cserélni kell...az enyém 6 cellás iszonyatos előnytelen töltési stratégiával és 1 év után kezdett üzengetni.... ha kibirja húsvétig megemelem előtte a kalapom...ez utóbbit azért irtam le mert ha sokat utazol nálad is ugyanez lesz..örülsz ha valahol találsz épp egy dugaljat hogy még egy email-t el tudj küldeni...
aztán futás tovább...most az akkuidőm kb 2.5 óra procis vga-val NVS-el kb 1 óra...

ps2: 6430-tól fölfele van csak mechanikus zár....

uff stewe

(#41448) beleszólok válasza kistewe (#41447) üzenetére


beleszólok
senior tag

DFEP = Dell Feature Enchancemet Pack. Ő üzenget az akku miatt.
Nekem most egy olyan akksi van a gépembe, amit garanciában cseréltek és mindössze két alkalommal volt feltöltve, lemerítve, utána a szekrényben tároltam.
Most 75%-os állapotúként került be a gépbe és már pofázik miatta az említett szoftver. :(

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#41449) #43301120 válasza kistewe (#41447) üzenetére


#43301120
törölt tag

Nagyon köszönöm ezt a kis írást, sokat segítettél a döntésben! :)

Azt el tudnád magyarázni, vagy tudod-e, hogy a Dell-nél hogyan jönnek ki a számok? Pl a 6430-nál melyik jelenti, hogy hanyadik generációs, melyik a méretet?

[ Szerkesztve ]

(#41450) kistewe válasza Shokkolo (#41436) üzenetére


kistewe
tag

6400-es van 50 ért fél év garival, kell bele egy erősebb kijelző mondjuk +20k és ha 1 év után kidobod mert meghalt akkor még kevesebbért veszel egy masikat és még mindig kb 100k .-nál vagy minimum 1 év garival....
de amúgy immár sokadszor soldi3r-el is egyetértek .....

uff stewe

ps daviddddnak: 6-generáció 4 méret colban kijező, 30 aszem a chipset tehát egy 6430 és 6230 "csak" méretben különbözik meg ujesbé dvd stb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.