Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#71001) Pyttawrx válasza sunavlys (#70997) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Vélhetően apendrive MBR (Legacy) és nem UEFI

(#71002) qqzs


qqzs
őstag

Nemet amazonon vásárolt Dell laptop eseten mennyi a garancia? amazon az eladó

Eladó: GTS450

(#71003) Tsebacsi válasza qqzs (#71002) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt nekik le kell(ene) írniuk. Amúgy külföldön jellemzően 1 év szokott lenni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71004) sunavlys válasza Pyttawrx (#71001) üzenetére


sunavlys
senior tag

Nem tudom mi a különbség (megnézem), de ezek régi pendrive-ok, az XP-hez készültek.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#71005) Pyttawrx válasza sunavlys (#71004) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor az nem lesz jó. Csinálj aktuálisat.

(#71006) luci@85


luci@85
tag

Sziasztok !

Dell g15 5511 -es laptopom van !
Jelenleg magas időzítésű cl 22 es 3200-as modulból van benne 2*8 gb cl22 3200mhz .
Jövő karácsonyra meg szeretném lepni a gépet meg magamat ezzel a kittel :
Crucial 32GB /3200 Ballistix Black DDR4 Notebook RAM KIT (2x16GB)
Szerintetek működne benne kit megfelelően ? :U

(#71007) Diák66 válasza luci@85 (#71006) üzenetére


Diák66
őstag

Jó sokára lesz... vagy ilyen hamar jön (újra) a Jézuska? :C
Az se biztos, hogy addigra lesz még ez a RAM.
Amúgy a honlapjuk szerint igen. [link]

(#71008) luci@85 válasza Diák66 (#71007) üzenetére


luci@85
tag

Nem jön még a jézuska csak benne van az 1 éves tervben !
Arra számítok ,hogy addigra bios frissítéssel állítható lessz a volt core és/vagy az xpm felismeri a gyári időzítéseket . Szerintem sokat hozna a jövőre nézve az alacsony időzítés és a ram mennyiségének megduplázása !

(#71009) luci@85 válasza Diák66 (#71007) üzenetére


luci@85
tag

Bár a jelenlegi 113 dollár alá nem hiszem ,hogy menni fog az ára 150 -ről leakciózva !
Tényleg mennyi most a dollár -hmm :U

(#71010) SzaboZE válasza sunavlys (#70997) üzenetére


SzaboZE
addikt

Secure bootot ki kell kapcsolni. És persze csak UEFI-t támogat a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#71011) SzaboZE válasza Pyttawrx (#70980) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem ez az egyetlen ilyen gép talán valamelyik 20-as gépen is volt ilyen. Szerintem nagyon csuklik a tervezőcsapat.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#71012) qqzs válasza luci@85 (#71006) üzenetére


qqzs
őstag

Neztem en is; de szerintem 1.2V-os ram kell bele. Azaz en ugy tudtam hogy a ddr4 ram szabvany 1.2v ez nem tudom hogy lehet 1.35v es ddr4.
nem ismeri fel automatikusan a kisebb cl-t?

Eladó: GTS450

(#71013) #72755712 válasza SzaboZE (#71011) üzenetére


#72755712
törölt tag

De a Dell is rájött, hogy ezeknél a gépeknél feltűnően megnőtt a gázhiány hibajegy. :)
Azóta inkább hagyják, hogy pasztázzanak a zemberek. Bár személyes tapasztalataim alapján (0-4 éves Latitude-ok) az újrapasztázás semmit sem javít a hőmérsékleti értékeken, egy windows újratelepítés, illetve felesleges programok eltávolítása/automatikus indításuk letiltása hatásosabb.

(#71014) Pyttawrx válasza #72755712 (#71013) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt kétlem, hogy nem javít terhelés közben.... nálam pl 2 éves gépnél is javul. Persze normális paszta, és jól kell pasztázni. Nah meg portalanítás is

[ Szerkesztve ]

(#71015) #72755712 válasza Pyttawrx (#71014) üzenetére


#72755712
törölt tag

Jó, a placebo hatást leszámítva, hány ezer Latitude esetére tudod igazolni, amit írtál?

(#71016) Pyttawrx válasza #72755712 (#71015) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem csak latitude, bármelyikre igaz, főleg úgy, hogy tudjuk milyen gané anyggal dolgoznak, így több esetben szokták cserélni a gyári pasztát megvétel után azonnal, ok ez főleg gamer notiknál, és ott a fémre, de mindegyik típusnál igaz ez, hogy sok esetben silány a paszta és a felvitele is.
Miért kelle igazolni azt ami egyértelmű, főleg 1-2 éves gépnél, 3-4 évesnél meg főleg.
Tudogy mennyi laptopot pasztázok? Nyilván nem csak hasraütésre mondom. Nyilván a gar időig, ha ez feltétel csak a gazdi kérése estén csinálom meg, gari lejárta után viszont azonnal (új noti esetén). :)
Pl a saját HP notimat is pasztáztam takarítottam fél éven belül. Venti sem ment annyit, hőfok is jobb lett.
Vagy amik átmennek notik (3-4 éves gépek) eladásra a kezemen, azt is azonnal, ahogy elhozom a nagykerből... ismernek és le is beszéltem ezt velük. Nekik is jobb tudják h rendben lesz.
Nem az a megoldás, hogy szűz rendszert rakok fel, hisz ami után belakod kezdheted előről, a paszta azért tovább lesz hatásos. :)
Normál helyen kb 1-2 évente
Porosabb helyen 1 évente
műhelyben lévő notik, vagy gamer/munkaállomás notik akár fé évente is kell takarítani pasztázni, de évente mindenképp!

szerk: amiről te beszélsz, az user error, természetes hogy szoftveresen is illik karban tartani a gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#71017) sunavlys válasza SzaboZE (#71010) üzenetére


sunavlys
senior tag

Kikapcsoltam. Uefit megneztem.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#71018) qqzs


qqzs
őstag

Megjott a laptop az amazonrol es kiderult hogy egy hasznaltat kuldtek uj helyett, a service tag alapjan aug 15 ota él a warranty.

Eladó: GTS450

(#71019) Grande Ale válasza qqzs (#71018) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nekem is a HP-nál így van, most vettem. Akkor kapta a bolt elvileg, a számla számít garinál. Nem használt a tiéd sem szerintem.

(#71020) qqzs válasza Grande Ale (#71019) üzenetére


qqzs
őstag

rajta van az elozo shipping label 2021 aug datummal azota el a garancia is, nev cim van rajta ahova kuldtek.
Egy eves garancia akkor indulna amikor nagykernek (amazon) kuldik? mi van ha egy evig nem adjak el. Megkapja az uj latopot a vasarlo nulla gyari garanciaval?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#71021) qqzs


qqzs
őstag

ja es a elozo shipp date is az amkb ami a dell service tag mutat warranty kezdesnek

Eladó: GTS450

(#71022) Grande Ale válasza qqzs (#71020) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem tudtam, hogy rajta van az előző szállítás.
Nálam már át is frissült a gariidő a support alkalmazasban a vásárlás dátumára.

Ez volt nálam:
Megjött ma a HP Pavilion laptopom.
A Support assistant a garancia kezdő dátumára augusztusi időpontot ír, vajon miért?
Tudom, hogy a számla a lényeg, de ez normális amúgy?
Csak nem azt jelenti, hogy be volt már üzemelve?

Ezt a választ kaptam egy forumtarstol:
Nem azt jelenti, hanem azt, amikor a HP beaktiválta a gari idejét. Semmit gondot nem jelent, a számla vagy garjegy a lényeg. A kereskedelmi láncban sokszor előfordul, hogy a disztirbútor és a végfelhasználó között hónapok telnek el, de ez nem kerül be a HP online rendszerébe. Vagy csak majd később, de addig sem gond.

Ezért gondoltam, hogy talán Nálad is ez van

(#71023) Tsebacsi válasza Grande Ale (#71022) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nála is ez van. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71024) qqzs


qqzs
őstag

Csak most neztem vissza mit irtatok. Nem fogjatok elhinni de egybol ajanlottak 15% refundot amire kicsit megsertodtem majd lett belole 30% ami 432EUR es elfogadtam. Azutan lehiggadva jobban megneztem a sipping labelt es latom hogy az is rajta van hogy box 7 of 50 es rakeresve a csaj cimere aki rajta van cimkén az amazon logistics jott ki. ugyhoyg bocs amazon ezt beneztem :U

Eladó: GTS450

(#71025) Atos23 válasza qqzs (#71024) üzenetére


Atos23
senior tag

De azért remélem, a refoundot elfogadod! :D

(#71026) sunavlys válasza qqzs (#71024) üzenetére


sunavlys
senior tag

mázlista

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#71027) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Adott barátnőm Dell Inspiron 3584-es laptopja. 2 éves gép, i3, viszont csak 4GB memória és vmi lassú HDD van benne.
Szeretném szülinapjára kicsit feltuningolni, viszont az a helyzet hogy ő Magyarországon van, én meg Németországban, szóval nem tudom szétszedni a laptopot.

Lehet benne szabad memória slot és ha veszek bele még plusz 4 gigát akkor simán beletehetem? (persze órajel stimmeljen)

SSD-ből M2-eset vegyek bele az SSD heylére, vagy belemenne NVMe, M.2-es típus is?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#71028) Tsebacsi válasza VMatteo (#71027) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia,

elviekben 2 slotos, de ez régiónként változhat, viszont általában ezen nem sokat módosítanak, szóval mehet bele egy másik ugyan ilyen memória (8GB elég, szóval 2x4GB).

Ha jól látom tud nvme-t kezelni, bár ezt a legjobb leellenőrizni, az alsó borítást levéve az akkutól jobbra kell lennie az SSD helyének. Szerintem ezt nem árulták nagy akkuval, csak kicsivel (42Wh-sal) így ezzel sem lesz gond. 2280-as méretű SSD megy bele.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71029) VMatteo válasza Tsebacsi (#71028) üzenetére


VMatteo
őstag

Köszönöm! :D Hát ő nem fogja levenni a borítást ez biztos :DDD

Tisztelet a Gépésznek!

(#71030) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy egy Dell G15-ös Noti tud kezelni 2db 4-ks monitort 60hz-en pluszban?

Ezt találtam a manualban:
On computers shipped with NVIDIA GeForce RTX 3060
● One Thunderbolt 4 USB 3.2 Gen 2 Type-C port with
DisplayPort alt mode
● One USB 3.2 Gen1 port with PowerShare
● Two USB 3.2 Gen 1 ports
On computers shipped with NVIDIA GeForce RTX 3050 and
RTX 3050 Ti
● One USB 3.2 Gen 2 Type-C port with Display Port
● One USB 3.2 Gen1 port with PowerShare
● Two USB 3.2 Gen 1 ports

Ezen kívül egy hdmi van rajta arra menne az egyik és a C-s portra a másik (ha van USB C to display port átalakító/kábel) :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#71034) qqzs


qqzs
őstag

G15-osoktol kerdezem hoyg mennyi az akku idejuk? Az osszes review aradozott arrol hoyg ez hihetetlenul jo 8 ora korulit tud. Arra mar nem emlekszem milyen korulmenyek kozott. Az enyem 30% mcpu maxxal 2 es fel orat birta. Jo hoyg nem vartam tole 8 orat de azert 4-5ot igen, foleg hogy aradoztak rola. Most bekapcsolom es azt irja besten hoyg 1o476p, minimalison meg 2o21p

Eladó: GTS450

(#71035) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Sziasztok!

Van egy Precision 5520 gépem. Az akksija kezdi magát megadni, már csak egy órát bír ki. Vettem egy gyári akksit, hazai kereskedéstől. A hátlap leszedése után fedeztem fel (régebben pedig egy tesztben olvastam, csak elfelejtettem) hogy két opció van a gépben:
- SATA + 55 Wh akksi, gyárilag ilyen az enyém
- no SATA + 84 Wh akksi (ezt vettem), ilyenkor elfoglalja a SATA helyét a nagyobb akksi

Kivettem a SATA szerelő keretet, mivel nem használom, beraktam a nagy akksit, amiről a gép elindul, de azt írja, hogy nem gyári ezért nem hajlandó tölteni. A régit visszarakva minden működik. A probléma valamilyen gyári tiltás lehet, gondolom csak szerződött szervizben engedik az upgrade-et.

Kérdésem: tapasztaltatok már hasonlót? Néztem, hogy nincs-e esetleg valamilyen kapcsoló, vagy BIOS beállítás erre az esetre, de nem találtam. A szerviz visszaveszi az akksit, de előtte gondoltam megkérdezem, hátha tudja valaki a megoldást.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#71036) Pyttawrx válasza ROBOTER (#71035) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Az új akkuról dobsz egy képet?

(#71037) ROBOTER válasza Pyttawrx (#71036) üzenetére


ROBOTER
addikt

Igen, köszi:

A méret is stimmel, a bal oldali fülek tized mm pontosan illeszkednek a SATA keret helyére.

(#71038) ROBOTER válasza ROBOTER (#71037) üzenetére


ROBOTER
addikt

Közben az amazonon találtam egy ilyet:

If your laptop is originally equipped with a 56 Wh battery it can not be replaced with this 84 Wh battery. This 84 Wh battery will only fit in a laptop not equipped with a 2.5" storage drive.

:(

(#71039) somasz válasza ROBOTER (#71038) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem ez a baj, hanem az, hogy ez egy 5510-es akksi. Sajnos nem kompatibilis az 5520-szal, futottam már bele én is. Vidd vissza a boltba, ha úgy hirdették, hogy kompatibilis.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#71040) ROBOTER válasza somasz (#71039) üzenetére


ROBOTER
addikt

Uhh, ez fura, köszönöm!

(#71041) Pyttawrx válasza somasz (#71039) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:) :K Ott a pont.

(#71042) Pyttawrx válasza ROBOTER (#71038) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez csak azt írja, amit te is mondtál, hogy akkor ne legyen a 2,5" háttértár benne.

(#71043) ROBOTER válasza somasz (#71039) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szó nélkül visszaadták az árát, korrektek voltak.
Viszont: ez lenne a megfelelő?
A 6GTPY-ra keressek?

(#71044) qqzs


qqzs
őstag

Erre tovabbra is kivancsi vagyok:
G15-osoktol kerdezem hoyg mennyi az akku idejuk? Az osszes review aradozott arrol hoyg ez hihetetlenul jo 8 ora korulit tud. Arra mar nem emlekszem milyen korulmenyek kozott. Az enyem 30% mcpu maxxal 2 es fel orat birta. Jo hoyg nem vartam tole 8 orat de azert 4-5ot igen, foleg hogy aradoztak rola. Most bekapcsolom es azt irja besten hoyg 1o476p, minimalison meg 2o21p

Azaz azt mondjak hoyg valami beallitasba be kell allitani hoyg batteryn ne a dgput hanem az igpu-t hasznalja. De azt hol?

Egy masik hujeseg. Ahhoz hogy masodik ssd-t belerakjak, kell egy ilyen. es ez Delltol is es alirol is 10eFt korul jon ket koromnyi femdarab. Raadasul alirol hamarabb megerkezik. Kulfodon van aki megkapja asztalcsapkodosan mondvan hoyg gyarilag kihagytak belole :)
[link]

Eladó: GTS450

(#71045) Diák66 válasza qqzs (#71044) üzenetére


Diák66
őstag

Szerintem az a plusz hűtőlapka nem kötelező tartozék. Ha nincs benne 2 db SSD, nem kell annak benne lennie. Ilyen hűtőt lehet venni külön is, gyártanak nem egyet, kérdés mi fér be a gépházba. Az akku idő nekem egész jó, de ritkán használom arról. Viszont a G15-öt többféle kapacitásúval szerelték és csak az i7 esetében van a nagyobbik akkupakk gyárilag.

(#71046) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Nagyon sokféle Dell Vostro és Inspiron modell létezik, amely esetében nem mindig derül ki, hogy legalább 100% sRGB és 300nit kijelzővel, valamint Intel Wi-Fi 6 kártyával forgalmazzák-e.

Az alábbi modellek közül tudtok olyat, amely a fenti kijelző és Wi-Fi specifikációkat biztosítja?

-Dell Vostro 3510
-Dell Vostro 3515

-Dell Vostro 5502
-Dell Vostro 5510

-Dell Inspiron 3511

-Dell Inspiron 5502
-Dell Inspiron 5515

(#71047) Tsebacsi válasza Dhampir (#71046) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

-Dell Vostro 3510: Wifi 6 van, max display: 220nit
-Dell Vostro 3515: Egyiket sem tudja
-Dell Vostro 5502: Mindkettőt tudja, de color gamut csak 72% NTSC typical
Az Intel Wi-Fi 6 AX201 tudja a Wifi6-ot.
-Dell Vostro 5510: Mind3at tudja, az sRGB 100% typical is megvan. Wifi itt is Intel legyen
-Dell Inspiron 3511: Csak a Wifi6-ot tudja.
-Dell Inspiron 5502: Itt az srgb csak 72% NTSC, másik kettő Ok.
-Dell Inspiron 5515: A ARyzen edition (G15) tudja mind a hármat
A sima 15-ös nem tudja, csak a Wifi6-ot.

Remélem ez így segített ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71048) qqzs válasza Diák66 (#71045) üzenetére


qqzs
őstag

nekem i7-11800H 86W

Eladó: GTS450

(#71049) somasz válasza ROBOTER (#71043) üzenetére


somasz
Topikgazda

Igen, ilyet keress, kérj árat a HSWS-től vagy a CHS-től.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#71050) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Precision M4800-asba mi a maximum belerakható GPU?
M2000M-ről (jelenleg ez van tervben) és GTX 965M-ről tudok, amikkel nincs baj HDMI-re kötve sem. Quadro T1000-est láttam, hogy belemegy, de ott már csak külső kijelzőt hajt meg a leírás szerint.
A kijelzőm eDP-s csatlakozású, tehát az M2000M biztosan belemegy. Csak informálódnék lehetőségekről. M2200M még játszható opció?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.