Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41601) VGYke


VGYke
addikt

Szerintetek Dell +Win8.1 vagy estleg EsetSmartSecurity titok, vagy valami más hogy nem tudok Nokia N8 telefonnal a Dell Inspiron 7537 laposhoz Bluetooth-on csatlakozni?
Tudtok kiindulásként tanácsot adni? (Bluetooth ügyben zéró a tapasztalatom,már csak azért is, mert az asztali PC Win7-m EsetSmartSecurity mellett semmit nem problémázott csatlakozott és kész)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#41602) Tyren


Tyren
aktív tag

Sziasztok!

Egy Dell Latutude notebook-ról szeretném megtudni, hogy lopott-e.
Használtan vettem a gépet és felmerült a gyanú, hogy lehet, hogy azért volt relatíve jó áron, mert lopott lehet.
Van rá mód, hogy ezt ellenőrizzem?
A Service Tag alapján van a gépre érvényes garancia, illetve ott nem írja sehol a gépről, hogy gond lenne vele.

Köszönöm!

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#41603) mghltm válasza Tyren (#41602) üzenetére


mghltm
addikt

telefonon:

Call Center telefonszám: Általános terméktámogatás: 0680 016157
Call Center telefonszám: ProSupport terméktámogatás: 0680 016172

vagy a dell oldalan begepelve a service tag-et

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41604) SzaboZE válasza mghltm (#41603) üzenetére


SzaboZE
addikt

A dell oldala nem fog ilyen infót kiadni. Rendőrség és esetleg dell support telefon.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41605) kali válasza SzaboZE (#41604) üzenetére


kali
legenda

távolról a rendőrség sem, persze ha beviszi, akkor esetlegesen ellenőrizhetik a körözési rendszerben, aztán ha körözés alatt áll az eszköz, akkor le is foglalják ott helyben.

(#41606) Mottie válasza kali (#41605) üzenetére


Mottie
őstag

Csak ha már megvette az ember a gépet akkor ez kicsit öngól, lopott cuccot vásárolni orgazdaságnak minősül(het). Az eladó meg ilyen esetben nem valószínű, hogy majd visszafizeti a vételárat. HA valami túl olcsó, akkor mindenképpen ragaszkodni kell, hogy igazolják a származását (=korábbi számla pl.), de ha nem tudják akkor is a megvétel előtt érdeklődni az adott fórumokon.

Be Victorious!

(#41607) BBéci válasza Mottie (#41606) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem tudják igazolni a származását, akkor ott kell hagyni! Olyankor az esetek döntő többségében valami nem tiszta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41608) kali válasza Mottie (#41606) üzenetére


kali
legenda

jóhiszeműséggel megúszhatja, de a noti akkor bukó lesz, ha azt lopás - vagy egyéb bűncselekmény - elkövetése kapcsán körözik.
az a baj, hogy papírok nélkül nem nagyon lehet biztosra menni, illetve olyan szélsőséges eset is történt már, hogy a papírjaival - számla és jótállási jegy - tulajdonították el a notit - mert a tulaj mindig a noti táskájában tartotta azokat -, és úgy is adták tovább az elkövetők...

(#41609) somasz válasza Mottie (#41606) üzenetére


somasz
Topikgazda

Normális esetben az eladóé a felelősség, és egyértelmű, hogy kártalanítania kell téged. Írni kell adásvételit, vagy kapsz számlát. Ezzel igazolod te a származást, ha para lenne vele. Ez után az eladódnak kell tudnia igazolnia a hatóságok felé.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41610) soldi3r válasza somasz (#41609) üzenetére


soldi3r
veterán

Adasvetelit, minden esetben. Ilyen osszeg eseten nem is ertem, kinek jut eszebe nem irni.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#41611) SzaboZE válasza Mottie (#41606) üzenetére


SzaboZE
addikt

Jóhiszeműen vette, a kárt viseli a vevő, aki polgári peres eljárásban követelheti a pénzt az eladótól. Nem minden esetben igazolható egy gép eredete (pl ebay stb), így egy ilyen gépről hiába is ír valaki adásvételit, ha az eredete sem igazolható. Hiszen milyen alapon adott el egy olyan gépet, ami nem is lehetett az övé (hiszen nincs rá bizonyíték hogy az övé)?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41612) szabonagyur válasza SzaboZE (#41611) üzenetére


szabonagyur
félisten

És amúgy milyen esetben bukhat le a jóhiszemű kolléga a géppel? ST alapján tiltani a gépet nem lehet tudtommal, szóval csak akkor ha bekerül szervizbe és ott már tudják róla, hogy lopott de amúgy?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41613) soldi3r válasza SzaboZE (#41611) üzenetére


soldi3r
veterán

De az orgazdasag alol felment, az meg azert nem mindegy.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41614) edit86


edit86
csendes tag

sziasztok van valakinek még használatban dell latitude d510 laptopja ?
Ugyanis lenne egy kérdésem.
Nem vagyok egy számítógép zseni , raktam rá win7 startert-et és azóta a bekapcsoló gomb mellett a kis viláíitó jelzőfények közül a wifi jel alatti kis táska szerű benne egy 9-es folyamatosan világit , ez mit jelez :F
Segítsetek légyszi . :B

(#41615) soldi3r válasza edit86 (#41614) üzenetére


soldi3r
veterán

Num Lock?

(a hangero gombokat ne nezd)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#41616) kistewe válasza soldi3r (#41615) üzenetére


kistewe
tag

azaz

(#41617) edit86 válasza soldi3r (#41615) üzenetére


edit86
csendes tag

(#41618) mghltm válasza edit86 (#41617) üzenetére


mghltm
addikt

num lock, tole jobbra caps es scroll lock visszajelzoje

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#41619) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy a következő két típus közül vélemények alapján mely megbízhatóbb hosszú távon?

Dell Vostro 14" 5470 (erről olvastam, hogy a wi-fi gyengén szerepel benne, vajon ezt orvosolták?) Mellette szól, hogy vékony, nagyon könnyű, és elég jó hardverrel rendelkezik (I5-ös verzió, Nvidia GT740M, 128Gb SSD) csak 1,6 kg. Ellenben nincs numerikus billentyűzet amit usb-s num.bill.-el helyettesíthetnék.

Dell Inspiron 15"-7537 (Pro:kicsit nagyobb kijelző, még elfogadható vastagság, billentyűzet világítás + numerikus billentyűzet, de kicsivel nagyobb súly, jobb VGA (Nvidia GT750M).

A 14"-os 5470 Vostro-t simán bele tudom tenni a táskámba, viszont a 15"-osat már épphogy. Plusz notebook táska cipeléssel nem szeretnék bíbelődni.

Szerintetek melyik lenne jobb választás? Mindkettőnek van mellette, illetve ellene szóló érv :S Illetve sajnálom, hogy így 200e feletti ársávba esnek, és nincs 250e alatt Full HD kijelzővel és Win-el telepített verzió :(((

Élőben eddig a Vostro-t láttam. Nem tudom mennyivel mutatja magát vastagabbnak a 15"-7537-es sajnos.

Valakinek van ezekkel valamilyen tapasztalata, vagy véleménye? Köszönöm ha megosztjátok velem!

(#41620) BBéci


BBéci
titán

Sajnos az E5530-ról lespórolták a visszajelzést, sem tudom, hogy be van-e kapcsolva a numpad. Amit egyébként utálok és sosem használom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41621) edit86


edit86
csendes tag

köszi mindenkinek a segitséget .

(#41622) kistewe válasza ZGO (#41619) üzenetére


kistewe
tag

Egy E6520-as használtan, garival miért nem jöhet szóba ( az mégiscsak üzleti..) , bár lehet az vastagabb...
és marad pénzed új táskára is...

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#41623) Tyren válasza SzaboZE (#41611) üzenetére


Tyren
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek.
Számlát kaptam a gépről (mármint amin az eladó, mint egy cég, én pedig mint vevő szerepelek, a gép sorszáma feltüntetve), ezért kevésbé aggódtam.

Ezek szerinte leginkább a Dell Service Centernél érdemes érdeklődnöm telefonon.

Üdv,
Tamás

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#41624) üszök


üszök
őstag

Kéne gy kis segítség.
Van egy Dell 3521 ami nem akar elindulni.Egyik napról a másikra ilyen lett. Elkezdi tölteni a Win 7-et a levelek után kb 10 perc mire megjelenik az asztal,onnan még k.b. 20 perc mire megy rendesen k.b. 20 percig. Utána már csak pörög a karika csak a a nyilat tudom mozgatni az egérrel.
Próbáltam penről újra telepíteni de F12-vel nem tudok belépni,végig megy a kék csík és ott megáll. A Biosba sem tudok be lépni F2-nél ugyan az a jelenség.
Garanciális még a gép.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#41625) edit86


edit86
csendes tag

sziasztok ismét kéne egy kis seítség .
a dell latitude d 510 laptopomon eddig xp volt és azon míködött telepités után az usb-s genius eye 311Q web kamerám , viszont most win 7 startert tettem rá és mivel nem jó a kamerához kapott telepitő cd mert az xp-hez való töltöttem le hozzá drivert de csak nem sikeredik tudnátok seíteni tippekkel esetleg link-el hogy honnan érdemes drivert leszedni hopzzá , előre is köszönöm !

(#41626) szabonagyur válasza edit86 (#41625) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vista driver ugyan de jónak kell lennie: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41627) edit86 válasza szabonagyur (#41626) üzenetére


edit86
csendes tag

köszi megpróbálom

(#41628) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Van egy Dell 7537 laptopom. Az érdekelne hogy a HDD SSD-re cserélése garanciavesztéssel jár? Mivel úgy látom az egész alját le kell szedni.

Illetve szükség van a gép eredeti HDD-jére egy esetleges gariztatáshoz, vagy eladhatom?

(#41629) edit86


edit86
csendes tag

Most is ugyan az felugrik egy ablak hogy a windows nem tudja ellenőrízni az illesztőprogram gyártóját:
felajánlja :
-nem telepítem az illesztőprogramot(ajánlott a gyártó webhelyén frissített illesztőprogramot keresni az eszközhöz)

-telepítem az illesztőprogramot (csak a gyártó webhelyéről vagy lemezről származó illesztőprogramokat telepítsen . A más forrásból származó , aláíratlan szoftverek esetleg kárt okozhatnak a számítógépen , vagy adatokat tulajdoníthatnak el.)

(#41630) szabonagyur válasza edit86 (#41629) üzenetére


szabonagyur
félisten

Telepítsed felfele ne foglalkozz vele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41631) edit86 válasza szabonagyur (#41630) üzenetére


edit86
csendes tag

felmegy a program de nem müködik a kamera
vagy belépek a programba és azon belül kell valahol bekapcsolni ?

(#41632) szabonagyur válasza edit86 (#41631) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt nem igazán értem. Amit felraktál egy driver votl nem? Eszközkezelőben fel van telepítve így a képeszközöknél?
Mit akarsz bekapcsolni rajta? Skype esetében működik?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41633) edit86 válasza szabonagyur (#41632) üzenetére


edit86
csendes tag

nem

(#41634) üszök


üszök
őstag

Lefuttattam közben a diagot,a winyóra ír hibát. Garanciális a gép,ha kiveszem belőle a winyót,hogy megpróbáljam lementeni az adatokat,ahoz mit fog szólni a Dell?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#41635) szabonagyur válasza üszök (#41634) üzenetére


szabonagyur
félisten

Semmit mentsd le nyugodtan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41636) lupus_l válasza ablack (#41628) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nemjár a HDD-SSD csere garanciavesztéssel. Tartsd meg a külső vinyódat. Jótállás érvényesítése esetén (remélhetőleg soha nem kerül rá sor), nem árt, ha megvan.

(#41637) edit86 válasza szabonagyur (#41632) üzenetére


edit86
csendes tag

eszközkezelőben most ott az usb cam de sàrga felkiàltójeles és skype-on nem megy

(#41638) szabonagyur válasza edit86 (#41637) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tehát nem települt fel. Próbáld manuálisan frissíteni a drivert, vagy Windows Update futtatni esetleg hátha az talál drivert.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41639) edit86 válasza szabonagyur (#41638) üzenetére


edit86
csendes tag

oksa próbàlkozom

(#41640) kistewe válasza edit86 (#41639) üzenetére


kistewe
tag

Már nem emlékszem, de lehet , hogy driver telepítésnél is kell az , hogy "futtatás rendszergazdaként" illetve olyanra is emlékszem , hogy futattás kompatibilitás üzemmódban vagy ilyesmi...
lehet valamelyik segít....

uff stewe

(#41641) kistewe válasza üszök (#41624) üzenetére


kistewe
tag

Elsőnek javasolnék egy pendrive-ról indított linuxot ( nem telepítés csak futattás) de ehhez az kell , hogy belépj BIOSba ami ha jól emlékszem DEL vagy F12 a menü ami kiadja , ha semiképp nem megy akkor vedd ki a HDD-t és úgy próbálgasd akkor nem lesz miről bootolnia és több idöd van...ha sikerült akkor linuxmint honlapon találsz infot hogyan készíts bootolható pendriveot .....

uff stewe

(#41642) ZGO válasza kistewe (#41622) üzenetére


ZGO
tag

Köszi az ötletet,
sajnos csakis számlával, garival kell, boltból és nem magánszemélytől, mert céges vásárlás lesz.

(#41643) edit86


edit86
csendes tag

:( :( :(
sajnos sehogy sem működik

(#41644) szabonagyur válasza edit86 (#41643) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor valószínűleg túl régi az eszköz és nem támogatott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41645) edit86 válasza szabonagyur (#41644) üzenetére


edit86
csendes tag

kár ... :O
xp-n ment

(#41646) kistewe válasza ZGO (#41642) üzenetére


kistewe
tag

Garit a Dell ad a servicetag alapján... számla nélkül meg én sem vennék , ez nálam is magától értetődik...

(#41647) szabonagyur válasza edit86 (#41645) üzenetére


szabonagyur
félisten

De nem talál a Win Update sem drivert?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41648) soldi3r válasza ZGO (#41642) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha ceges gep, akkor meg plane Latitude NBD garral.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41649) üszök válasza kistewe (#41641) üzenetére


üszök
őstag

Otthon van ubuntum penen, de sajnos nem vagyok otthon....

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#41650) Zodicus válasza ablack (#41628) üzenetére


Zodicus
senior tag

Nem. Bármikor vissza is tudod cserélni, ill a csavarokon sincs semmi garanciatapasz. De ha ssd-vel küldöd vissza gariba,akkor sem szólnak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.