Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41351) SzaboZE válasza MacEdm (#41331) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha csak alkalomszerűen használod ki a teljesítményét, akkor jó, de munkagépnek, játékgépnek nem ajánlom. Alaplapra integrált cpu van benne.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41352) thomasvold válasza MacEdm (#41340) üzenetére


thomasvold
őstag

Ezzel azért fényévekkel jobban járnál árban, minőségben, játékélményben és teljesítményben is :

Dell 5737 17R :K

[ Szerkesztve ]

(#41353) somasz válasza thomasvold (#41352) üzenetére


somasz
Topikgazda

Azon kívül, hogy önreklám, miért járna vele jobban fényévekkel?? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41354) SzaboZE válasza thomasvold (#41352) üzenetére


SzaboZE
addikt

Minőségben tök ugyanaz.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41355) thomasvold válasza SzaboZE (#41354) üzenetére


thomasvold
őstag

Szerintem a fém borítás és a műanyag között van egy kis különbség, de nem akarok itt vitát szítani, biztos igazad van :) Elnézést az önreklámozásért :R

(#41356) somasz válasza thomasvold (#41355) üzenetére


somasz
Topikgazda

Fényévre egy latitude, precision, thinkpad, elitebook van feljebb minőségben. Attól, hogy jobb a tapintása, nem lesz mondjuk magnéziumvázas. Procid gyengébb, vgád erősebb, a géped nagyobb és idősebb. Ugyanúgy integrált procis. Kb. egy kategória!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41357) Dhampir válasza thomasvold (#41355) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha már fémről és Inspironról esik szó, akkor az alumínium házban összerakott 7537 és 7737 egyértelműen minőségibb. :)

Az 5737 normális Gigabites hálózati kártyát sem kapott, csak egy 100 Megabites árválkodik benne. :-(

(#41358) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!

Barátnőmnek keresek laptopot, nem a teljesítmény a lényeg, hanem az ár, és a megbízhatóság (persze az nem baj, ha a mostani 1,4 GHz-es prociját meghaladja a teljesítmény, mert ezt ezért cseréljük le)!
Szóval őt néztem ki: [link]
Szerintetek ez biztonsággal megvehető? Nincs pénzünk zsákbamacskát venni, mennyire megbízhatóak ezek? Vagy egyáltalán ilyen 3-4 éves laptopokat meg szabad venni? Nálunk a családban a legtöbb az pont ebben a korban ment tönkre.

Köszönöm a tapasztalatokat! :R

(#41359) SzaboZE válasza Dhampir (#41357) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem aluminium ház, hanem alu borítású, nem mindegy ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41360) SzaboZE válasza csabi94 (#41358) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ebben a korban már bármikor beüthet egy meghibásodás, de az ár is ezt tükrözi. Ha hölgynek lesz, inkább E4300 vagy E4200 szokott szóba jönni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41361) MacEdm válasza enzahobi (#41349) üzenetére


MacEdm
tag

szia.
van egy asus gép (x550lnv) ugyanaz a hardver benne mint a dell 3542be csak az asusnak matt a kijelzője ...
jobb lenne az asus?

(#41362) Dhampir válasza SzaboZE (#41359) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor hülyeséget olvastam valahol, hogy kimart alumínium, vagy valami ilyesmi, ha jól rémlik. :)

Eszerint csak a váza? :F

(#41363) thomasvold válasza somasz (#41356) üzenetére


thomasvold
őstag

Természetesen igazad van, itt most én nem a több százezres thinkpad-ekhez és latitude-okhoz hasonlítottam a gépem, az, hogy nagyobb relatív, van aki asztali gépet kiváltó notebook-ot keres és olyat,amelyik nagyobb kijelzősebb és élvezhetőbbek rajta a játékok, mint egy kisebb kijelzőn, sőt az sem fogja zavarni, hogy nem cserélhető a processzora :) Azt sem írtam,hogy magnéziumvázas, hanem azt,hogy szálcsiszolt alu borítású, mindenképpen jobb minőségérzetet kelt, mint egy műanyag ház.

Az üzleti gépeket nincs is értelme az Inspiron szériához sorolni/hasonlítani :)

Dhampir: Így van a 7XXX-es sorozat már eggyel nagyobb kategória :)

[ Szerkesztve ]

(#41364) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Vostro 3460-as notebookommal kapcsolatban kérdeznék.
Az ujjlenyomat olvasómat szeretném használni, hogy pl ide beléptessen.
Lehetséges-e ez?
Eddig csak a windows logon képernyőhöz tudtam hozzáadni a leolvasót, de hátha valaki már kísérletezett ilyesmivel és tud megoldást erre is.
Ahol ugyan az a kód, mint a windows logonnál, oda beléptet így is, de ne legyen már mindenhol 15karakter a jelszavam, nameg ugyan az, nameg mivan ha nem jelszavas felhasználói fiókot használok épp?...

(#41365) soldi3r válasza simonjoe (#41288) üzenetére


soldi3r
veterán

...és e márkának voltam a doktora. Most látom, h mennyivel könnyebb volt ott hibát feltárni. Volt cserealkatrész, és ha nem szalagkábel, vagy inverter, esetleg kijelző, akkor alaplap.

Remelem a doktorok azert nem igy tippelgetnek. ;)

E30 (oo=[][]=oo)

(#41366) SzaboZE válasza Dhampir (#41362) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha megnézed a videót, akkor szerintem nem nagyon látsz rajta alu vázat :)

https://www.youtube.com/watch?v=_vI6kHlomao

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41367) Dhampir válasza SzaboZE (#41366) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a videót! :)

Az értékesítésre levajazott honlapok ilyesmiket rebegtek:

The Inspiron's solid aluminum chassis makes it look bulkier than it actually is.

Forrás

Az 1 hüvelyknél is vékonyabb, gyémántvágású, sarkított élekkel ékeskedő alumínium design csupán egyike az új Inspiron 15 számos prémium funkciójának és tulajdonságának.

Forrás

(Eszerint manapság már a műanyagot is "gyémántvágással" munkálja meg a Dell. :D)

Az első képek kikerülése óta sokunknak izgatta a fantáziáját, hogy vajon tényleg lehetséges, hogy egy Inspiron szériába tartozó noteszgép teljes alumínium házat kapjon, hiszen ez a jóval drágább gépek sajátja volt eddig. Aki bízott benne, az jól tette, ugyanis az alsó takarólapot és kijelző kávát kivéve mindenhol ezzel az anyaggal találkozunk.

Forrás

Bár a Dell árazása nem minden esetben barátságos, alig vártuk, hogy megnézzük közelebbről is, mit sikerült összehozni a láthatóan tetőtől talpig alumínium borítással rendelkező nagy Inspironnal a cégnek.

Forrás

(Akkor ezt ők is rosszul látták. :D)

[ Szerkesztve ]

(#41368) Bazs-


Bazs-
tag

Dell E6430-hoz milyen optibay-t ajánlotok, ami biztosan működik ?
Ha tudtok linkeket, az még jobb. Lehet külföldről is, ha anyagilag jobban megéri, vagy akár itt hardveraprón.

Köszi előre is.

(#41369) somasz válasza Bazs- (#41368) üzenetére


somasz
Topikgazda

Keresd Chasert, ejektoros keret való bele! Tuti működik!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41370) katzy86


katzy86
csendes tag

Udv Urak!

Adott egy leharcolt Inspiron 9300. Bekapcs gomb megnyomasara csak a power es a gomb melletti ledek vilagitanak 4 mp-ig. Ha kitartoan nyomkodom ezeregyedik bekapcsolasra elindul (nincs rajta oprendszer), de aztan megint semmi. Alaplaphibas? Kuka a gep?

(#41371) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Üdv. Kellene egy kis segítség. 5537-be vettem ssd-t és próbálom a drivereket felrakni. Az intel 4400 driverhez azt a hibát írja, hogy: "Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek." Valakinek van ötlete, hogy miért írja ezt ki ? Dell honlapjáról letöltött drivert akartam felrakni.

(#41372) thomasvold válasza kellcucc (#41371) üzenetére


thomasvold
őstag

Próbáld meg az Intel honlapjáról letölteni a legfrissebbet, én is azt tettem fel és tökéletesen működik.

(#41373) kellcucc válasza thomasvold (#41372) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Köszi. Megpróbálom úgy.

(#41374) Bazs- válasza somasz (#41369) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi. Beszélek vele.

(#41375) BBéci válasza Biluxzsolt (#41346) üzenetére


BBéci
titán

Nekem sem ér annyit, persze meglehet, hogy 3 év múlva a falba fogom verni a fejemet, mert bedöglik a laptop és mondanak rá egy 50-60000 forintos javítási díjat.
15-öt simán kifizetnék a plusz egy év jótállásért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41376) BBéci válasza Dhampir (#41367) üzenetére


BBéci
titán

SzaboZE alumínium borítást írt, annak nem mond ellent egyik idézett szöveg sem. Az nem mindegy, milyen vastagságú, az a borítás. Lehet mikronnyi és néhány tized-milliméteres is. Nagy különbség.
E5530-am alumínium borítású, valóban tetszetősebb és időtállóbbnak tűnik, de csak akkor szembesülök vele, amikor használat előtt délelőtt felnyitom, majd amikor este 11-12 tájban lecsukom, Ezzel az erővel papundekliből is lehetne. ;)
Viszont a kerete 1,5 mm vastag alumíniumnak tűnik, az már valami.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41377) Dhampir válasza BBéci (#41375) üzenetére


Dhampir
félisten

3 év alatt félreteszel 4x15.000 Ft-ot és nem lesz gond a 60.000 Ft-os szervizköltség kiperkálása. Habár ennyi időre nem biztos, hogy Forintban kell majd félretenni, de ez a dilemma már más lapra tartozik. :)

(#41376) BBéci

A jó minőségű műanyagot kimondottan kedvelem. :)

(#41378) kistewe válasza Dhampir (#41377) üzenetére


kistewe
tag

És azt a 4x15k beleteszed majd inkább egy új gép árába....

uff stewe

(#41379) BBéci válasza Dhampir (#41377) üzenetére


BBéci
titán

Az a plusz egy év NBD nem jönne rosszul és 15000 forintot igazán megérne. A duplájáért kenjék a hajukra.
Az E5530 belseje, a csuklótámasz pontosan olyan: jó minőségű műanyag. Nem szeretnék helyette alumíniumot tapogatni, volt nálam olyan gép pár napig. Előző laptopomnak (Pavilion) azon a részén (is) fémfólia borítás volt, azt sem szerettem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41380) kk831228 válasza BBéci (#41379) üzenetére


kk831228
addikt

Szvsz a műanyaggal akkor van baj ha olyan helyre kerül ahol komolyabb igénybevételnek van kitéve pl. zsanérlefogatásnál... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#41381) Dhampir válasza kistewe (#41378) üzenetére


Dhampir
félisten

Hacsak nem lesznek a mostani új gépek némelyikénél is még gagyibbak a majdaniak.

[ Szerkesztve ]

(#41382) hardverhudi


hardverhudi
tag

Sziasztok !

Csatlakozok a klubbhoz egy latitude e6440-el :)
Az első benyomásom hogy tényleg nagyon masszív.
A billentyűzete még szokást igényel a lenovo féle után de nagyon jó nyomáspontú és szép járású,nem csattog -kattog. :C :R

Olvastam hogy hangos a hűtése,nekem így elsőre nem tűnik annak,igaz tényleg folyamatosan megy komoly terhelés nélkül is.

Jelenleg csak egy 120 Gb-os SSD van benne és szeretnék bele egy HDD-caddy-t HDD-vel.
Jól gondolom hogy SSD mellé elég egy 5400-as HDD?

Remélem szép jövő elé nézünk :)

(#41383) somasz válasza hardverhudi (#41382) üzenetére


somasz
Topikgazda

Jepp, ha csak adatot tárolsz rajta.
Caddy ügyben keresd Chaser felhasználót!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41384) hardverhudi válasza somasz (#41383) üzenetére


hardverhudi
tag

köszi :)
Már meg is kerestem :)

(#41385) kistewe válasza Dhampir (#41381) üzenetére


kistewe
tag

Részemről no panic, még most is van hirdetve folyamatosan D630-830, akkor is lesz majd... :D
Csak A31-et nem találok okosba....

uff stewe

(#41386) Dhampir válasza kistewe (#41385) üzenetére


Dhampir
félisten

A31? :F

(#41387) BBéci


BBéci
titán

Laptopom HGST merevlemeze 22250 parkolást hajtott végre 36 nap és 3 óra üzemidő alatt. Ez brutálisan soknak tűnik, mit tegyek vele, hogy visszafogjam?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41388) kistewe válasza Dhampir (#41386) üzenetére


kistewe
tag

ilyesmire gondoltam... csakhat ez elfogyott..

BBéci van valami manager ahol be lehet állítani hogy ne akarjon energiát sporolni és ezáltal leállítani a HDD-t..lehet ezért parkol annyiszor... de lehet hüeséget irtam csak rémlik valami ilyesmi hogy valaki panaszkodott a lassú felpörgés és ezáltal várakozás miatt...

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#41389) SzaboZE válasza BBéci (#41387) üzenetére


SzaboZE
addikt

A sentinel nem mérvadó tesztprogram.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41390) Dhampir válasza kistewe (#41388) üzenetére


Dhampir
félisten

1

2

3

[ Szerkesztve ]

(#41391) BBéci válasza SzaboZE (#41389) üzenetére


BBéci
titán

Mondj egy másikat, ami mérvadó, megvizsgálom azzal is.
3 db WD Caviar Green merevlemezemen átállítottam a parkolási időt 8-ról 300 mp-re, azóta nyugiban működnek, ezt hallom és a Sentinel számlálója is bizonyítja. Tehát valamire csak jó, még akkor is, ha a szervizek mással tesztelnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41392) soldi3r válasza kistewe (#41385) üzenetére


soldi3r
veterán

Ebayen van 1db, en is nezegettem. De valoszinuleg CF29 lesz helyette.

E30 (oo=[][]=oo)

(#41393) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok, érkezett a családba egy Dell Latitude E5440 noti. Tegnap feltettem rá a Win 8.1-et, két eszközt nem ismer fel. Érdemes végigzongoráznom/frissítenem minden drivert ami a support honlapon fellelhető, vagy felesleges?

i3 4010U, 500GB HDD (a honlapon édesapám szerint SSHD-t írtak, 500+8 GB-val, de nem látok erre utaló jelet :) ), Intel VGA

El lehet valahogy érni hogy az internetes garancia-nyomonkövetés "megtanulja" a gari kezdődátumát (ugye elvileg a számla kiállításától megy, de ott még Februárt ír)

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#41394) somasz válasza Mottie (#41393) üzenetére


somasz
Topikgazda

Tegyél rá egy AIDA64-et, az kiírja az ismeretlen eszközeid azonosítóját, amire ráguglizva kaphatsz választ, mik azok.
Tippre memorycard reader és freefall sensor.

Hogy SSHD-e, kiderül a gyári számából, szintén AIDA64 segítségével, vagy hdsentinellel.

Nem lehet elérni, hogy átálljon rá, a számlát rakd el jól, esetleg szkenneld be.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41395) Mottie válasza somasz (#41394) üzenetére


Mottie
őstag

Köszi!

És BIOS-t, Drivereket frissítgetni (az ismeretlen eszközökön kívül) érdemes? (illetve melyikeket érdemes? Y580-nal futottam bele olyanba, hogy inkább visszaraktam a régi drivert)

Számla könyvelésbe kerül, meglesz csak kényelmi szempontból kérdeztem :)

A gép egyébként nekem nagyon bejön*, remélem húgomnak is tetszeni fog (ő ránk bízta a vásárlást, annyit kötött ki, hogy ne legyen fehér, vagy bármilyen színes, se szálcsiszolt bevonatú).

*Egyszer ha majd lesz pénzem egy 15"-s dGPU-s, fain Precisionom lesz. De arra még két évet minimum várnom kell. :D

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#41396) somasz válasza Mottie (#41395) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én mindig a legfrissebbet szoktam felrakni, de van aki nem szereti bolygatni a működő rendszert.

Van egy olyan progi, hogy Dell Client System Update, ez ált. felrakja a legfrissebb drivereket, biost, ha futtatod.
Ajánlott még a Dell Power Manager Application.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41397) papafater197


papafater197
tag

Eladom 1hónapos Dell 3537 gépem,gyári állapotban.6GB rm,1TB vinyóval.I5 4200U,8670M.Ár155000FT.Köszi.

(#41398) somasz válasza papafater197 (#41397) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link] :U

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41399) Gford


Gford
tag

Sziasztok!

Egy kis segitseg kellene.
Adot egy Dell Inspiron 5520 (Service tag RL1JV1) laptop.
Az lenne a kerdesem, hogy a wifi kartya helyere, egy mSata SSD-t be lehet-e tenni?
Jelenleg 2db 1TB-os hdd van benne, es szuksegem is van mind a ket hdd-re.

"You can hide a semi truck in 300 lines of code"

(#41400) somasz válasza Gford (#41399) üzenetére


somasz
Topikgazda

nem kezel semmilyen msata ssd-t!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.