Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40101) mghltm válasza BBéci (#40100) üzenetére


mghltm
addikt

az elso telepites utan 30 napig mukodik kisebb korlatozasokkal, utana meg kell vasarolni a tovabbi es teljes hasznalathoz

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#40102) soldi3r válasza mghltm (#40101) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezert kedvelem jobban a hwinfot.

mas,
M4500-ban mire kepes a mSATA slot? SATA2? Bootolni tud rola?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40103) Roxkex


Roxkex
senior tag

Hali!
Mivel már nem kapható az a 5537es laptop amit én magamnak kiszemeltem így lehet hogy Őt(3537) veszem meg.
De előtte kérdeznék párat.
Mi a személyes tapasztalatotok , véleményetek jó és rossz irányban ennél a laptopnál ?
Előre is köszi mindent !

Szerk.: Játékra is használnám. Illetve azokban hogy teljesít ?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40104) Pano válasza Roxkex (#40103) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Annyit biztosa el tudok mondani, hogy sajnos a 8850 driver szempontjából nagyon betegeskedik. Van játék, ami jól megy, van ami egyszerűen játszhatatlan vele.

(#40105) Nippel válasza Roxkex (#40103) üzenetére


Nippel
tag

Driverezés kicsit problémás, de ha feltetted az itt leírtakat nincs rá panasz.
nekem tetszik a boritása is és ráad élőben szerintem jobban néz ki mint képen.
Melegedéssel még nem volt problémám, bár használok egy padot hogy cserélje alatta a levegőt. Az aksisa jól bírja. Játékok terén is szépen teljesít eddig még nem volt vele probléma néha húzom a VGA ha éppen tv ről játszok.
A driver problémára visszatérve ahogy olvastam az NVidia oldalán is vannak problémák. Összességében megéri az árát és a Mantlet is támogatja ami remélhetőleg később meghozza eredményét.

(#40106) Pano válasza BBéci (#40092) üzenetére


Pano
addikt

Csupán kikeresed a dell honlapján a notidat, ott letöltöd a bios-t.
Egy exe fájl kerül letöltésre, azt csak futtatod és ennyi. Majd magától újra indul a gép és fel frissíti a biost.
Már említették, de legyen biztos áramforrásra kötve a gép közben és legyen teljesen feltöltve az akku.
Ha végzett, akkor bebootol a windows.

(#40107) Roxkex válasza Nippel (#40105) üzenetére


Roxkex
senior tag

Köszi a gyors és korrekt választ ! - Ha jövő hét hétvégéig nem jön semmi más , akkor szerintem Ő lesz!
Az "itt" le írtak szerint , az mit jelent ? - Nem találtam , végig pörgettem a "3537" kereséssel.
Pano - neked is köszi a választ!

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40108) Nippel válasza Roxkex (#40107) üzenetére


Nippel
tag

ha Pl win 8.1 van a gépeden, akkor felteszed a a01 gyári intel hd vga drivert, és párosításba mellé a legújabb fix es beta drivert én ezzel a kombóval használom, persze a fix esnél ki kell kapcsolni a gépen a driver aláírást, de majd ha megvan a gép ezt pontosan leírom neked meg ha kell feltöltöm a fix es drivert.

vagy a win 7 hez valo a00 intel vga drivert és mellé asszem a 13.12 fix est.
Nekem mind 2 megvan szóval feltudom tölteni neked de elvileg csak a bétá ba van mantle mivel az a legújabb. Bf4 már mantles játék.

a többi driver lehet gyári, csak a 2 VGA nem mindig dolgozik együtt ha nem jó a driver páros, aztán csak ezekkel működik megfelelően.

(#40109) Roxkex válasza Nippel (#40108) üzenetére


Roxkex
senior tag

Jójó rendben , egy a lényeg , hogy akkor megoldhatók a dolgok.
Apropó , aludni is tud ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40110) Nippel válasza Roxkex (#40109) üzenetére


Nippel
tag

Édesebben mint egy csecsemő :) Csak privátot írj, mert jövhét hétvégén Szabolcsban leszek és annyira fórumont nem olvasom vissza, viszont a privátot azt meglátom :)

(#40111) soldi3r válasza Nippel (#40105) üzenetére


soldi3r
veterán

nVidianal Delles driverrel semmi gond, csak ha a win update tolti le a sajatjat

E30 (oo=[][]=oo)

(#40112) Roxkex válasza Nippel (#40110) üzenetére


Roxkex
senior tag

Rendben!
Nah , akkor tud aludni "édesebben mint egy csecsemő" - ez jó :P
Köszi!

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40113) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Aaaz igen ! Úgy látom, megszűnt a magyar Dell weboldal. Mondjuk nem kár érte, de jelez valamit..

(#40114) Nippel válasza Bálnaborjú (#40113) üzenetére


Nippel
tag

Hogy a magyarok megint le vannak szarva.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#40115) szabonagyur válasza Bálnaborjú (#40113) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Mit jelent nálad a megszűnt dolog? Az oldal magyarul jön be nálam továbbra is..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40116) Szulita28 válasza Szulita28 (#40098) üzenetére


Szulita28
senior tag

Senkinek nincs tapasztalata?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#40117) Feenyx válasza soldi3r (#40102) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Ennek én is utánanéztem a napokban, sajnos nem sok forrás van róla, én csak ezt találtam: [link]. Ő felrakta rá a Win 7-et, de ahogy néztem a teszteredményeit csak SATA 2-őt tud sajnos, és az USB 3 is hiányzik. Pedig jó kis laptop lenne a mostani helyett :(

[ Szerkesztve ]

(#40118) soldi3r válasza Feenyx (#40117) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom, nekem ennyi eleg, hogy Bootolhato. Azert ez egy 3 eves technika, SATA3-at es USB3-at nem is remeltem. :) Akkor kell vennem egy harmadik SSDt.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#40119) Bálnaborjú válasza szabonagyur (#40115) üzenetére


Bálnaborjú
tag

Egy darabig ma nem volt magyar oldal, de már van. Szerencsére úgy tűnik, lecserélték a régi oldalakat és rendet vágtak a káoszban.

(#40120) somasz válasza soldi3r (#40118) üzenetére


somasz
Topikgazda

Bizony, bootolható, bőven jó.
Usb3-ra meg pár ezresért ott van az express card usb3 kártya.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40121) rizso válasza Pano (#40086) üzenetére


rizso
addikt

Ez sem segített...

somasz: ránézek majd még egyszer (tegnap az istenért sem akart a bios beállításaiba engedni, nyomkodhattam akármit).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#40122) Feenyx válasza somasz (#40120) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Mondjuk az is igaz :) Most néztem ezeket az EC-s USB 3.0-ás adaptereket, és látom van belőle olyan is ami nem lóg ki a borításból, mert eddig ez is egy visszatartó erő volt. Amúgy nincs lehetőség esetleg egy moddolt BIOS-szal arra, hogy feloldja esetleg a SATA 2-es msata csatlakozót és SATA 3 sebességgel menjen?

(#40123) somasz válasza rizso (#40121) üzenetére


somasz
Topikgazda

Fn+f2?

Feenyx:
Nem hiszem. De mire nem elég a sata2? Fogadni mernék, ha nem tudnád, észre sem vennéd általános felhasználás mellett. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40124) soldi3r válasza Feenyx (#40122) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez ugye csak valami vicc?

E30 (oo=[][]=oo)

(#40125) mghltm válasza Feenyx (#40122) üzenetére


mghltm
addikt

nincs ra semmilyen lehetoseg, a qm57 chipkeszlet csak sata2-es

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#40126) blaca83


blaca83
őstag

Erre valaki? :F :F :F
[link]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#40127) SzaboZE válasza Feenyx (#40122) üzenetére


SzaboZE
addikt

Dehogy nincs, sőt az i3-as processzorból is i7-et csinál :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40128) SzaboZE válasza blaca83 (#40091) üzenetére


SzaboZE
addikt

Sima mezei hd+ -os kijelző.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40129) Feenyx válasza SzaboZE (#40127) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Most miért kell ezen viccelődni? Feltettem egy ártatlan kérdést, abból kiindulva, hogy a TP topikban nemrég volt ilyesmiről szól, hogy egy moddolt BIOS feloldja a szoftveres SATA korlátozást. Igaz egy T61-el kapcsolatban volt téma ez. Csak megkérdeztem, hátha itt is ez a helyzet. Érdekes mód a többiek normálisan tudtak válaszolni...

(#40130) #67977536


#67977536
törölt tag

Megkésve bár,de törve nem, jelentem alássan a driverek újrarakása megoldotta a problémát. részben

A Witcher továbbra is csak integrálal hajlandó elindulni (?)
Illetve a skyrim továbbra is azt írja hogy az Intel HD-t használja, ám tekintve hogy ultrán futtatom, kötve hiszem azt.
Nem értem mit bugol, de a többség rendben van így nem is zavar különösebben. :)
Köszönöm

(#40131) lord.lakli válasza SzaboZE (#40127) üzenetére


lord.lakli
őstag

téves

[ Szerkesztve ]

(#40132) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Sziasztok! Dell Vostro 1015-ös laptopon nem működik a hang, sok topicot végigjártam már, de sehol nem találtam megoldást, esetleg valaki tudna segíteni, hogy milyen drivert lehet feltelepíteni, hogy újraindítás után is legyen hang?

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#40133) haddent


haddent
addikt

sziasztok

Latitude E6530 -ról mennyire érezném a váltást egy Inspiron 7537 -re? Nem hardveresre gondolok, azzal tisztában vagyok. Inkább az érdekel, hogy mennyire fog nyekeregni és szétrepedni a zsanér, szétesni a gép, mennyi műanyag kivül-belül (elvileg, igéretük szerint aluminium kivül-belül?) stb..

más: esetleg nem létezik valami bios mod a gépekhez? :)

[ Szerkesztve ]

(#40134) dobragab


dobragab
addikt

Sziasztok!

Nem egészen ide tartozik, de mivel itt sokan használják, talán kapok rá választ. ThrottleStop progival kapcsolatban. A kérdésem az, hogy lehet-e vele a TDP-t, órajeleket csökkenteni. Ugyanis egy 4200H-val megáldott Asus-on gondolkozom, és elég riasztó a 47 wattos tdp, meg a gyenge üzemidő, a teljesítménye viszont remek.

Köszi

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40135) soldi3r válasza dobragab (#40134) üzenetére


soldi3r
veterán

i-s procikat mar nem lehet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#40136) Atish19


Atish19
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy nálam ha minden igaz a BIOS-ba van integrálva a Win 8.1 Termékazonosítója. Ha frissítem a Bios-t akkor az elveszik?

(#40137) attiati


attiati
veterán

Dell E4300-ba belemegy egy (vodafone-os) SIM kártya, amiről lehet netezni wifi nélkül?
vagy ez hogy működik?

(#40138) mghltm válasza attiati (#40137) üzenetére


mghltm
addikt

wwan kepesnek kell lennie a gepnek, ehhez kell: egy kompatibilis modem ( 5530-as vagy 5540-es, lasd a bal oldalon ), 2 wwan antenna kabel, sim foglalat ( az akku mogott ), dell oldalarol a vezerlo szoftver

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#40139) Pano válasza Atish19 (#40136) üzenetére


Pano
addikt

Ha a gyártó hivatalos BIOS-át frissíted rá, nem pedig modoltat, akkor természetesen igen. A frissítés az OEM kulcsokhoz nem nyúl.

(#40140) Pano válasza haddent (#40133) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

A 7537 nagyon jó minőség, de attól még inspiron, ha még annak a csúcsa is. A latitude meg latitude :) Ha sokat lesz cipelve, nyűve, akkor én maradnék inkább a latitude mellett ettől függetlenül.

(#40141) Atish19 válasza Pano (#40139) üzenetére


Atish19
őstag

Tehát ha a Dell olodaláról letöltött BIOS-al frissítek akkor megmarad? :D

(#40142) haddent válasza Pano (#40140) üzenetére


haddent
addikt

:R Köszi. Néztem videót, a gyerek meghajlította a tetejét mint egy darab papírt :DDD Ez nálam egy 1-2 (táskában) falhoz koccanás után atomjaira hullna :(

(#40143) benike123 válasza haddent (#40142) üzenetére


benike123
tag

hello!

nemtudom hova írjak, de mivel dell laptopról van szó bepróbálom itt :)
egy 5521-em van full hd-s kijelzővel, a felbontásnál vmit állítgattam és mostmár csak a 1920*1080-as felbontásban húzza ki a teljes képernyőre az asztalt meg az egész képernyőt, ha kisebbre állítom akk középen megjeleníti a képet, de körülötte van egy üres fekete sáv, miért van ez, és hogy lehet vissza állítani?

(#40144) lord.lakli válasza benike123 (#40143) üzenetére


lord.lakli
őstag

Biztosan én értelek félre, de FullHD=1920x1080. Mi a pontos probléma?

(#40145) benike123 válasza lord.lakli (#40144) üzenetére


benike123
tag

az h kisebb felbontást csak úgy hozza be hogy nem a teljes képernyőre húzza ki, olyan mintha a monitoron belül lenne egy kisebb ablak, ergo nem tölti ki a képernyőt, bnőm gépe és neki "kicsik" a betűk... :D
ezért akarnám 1366*768-ra beállítani

(#40146) rizso válasza benike123 (#40145) üzenetére


rizso
addikt

Hagyd natív FHD-n, csak állíts be hozzá mondjuk egy 130%-os nagyítást - nálam így teljesen jó a FHD panel 15,6"-en :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#40147) benike123 válasza rizso (#40146) üzenetére


benike123
tag

azt csináltam meg egyelőre, de csak az asztalt nagyította ki, a megjelenített pl chrome-on belül a lapok, meg minden ugyanugy kicsi :/
nemvágom mi lehet, mert állítgattam elötte és akk minden simán ment

(#40148) webdeejay válasza haddent (#40142) üzenetére


webdeejay
aktív tag

A fene tudja, a 7537-emmel nincs semmi baj. Ja tény, hogy nem xps meg hasonló, de szinte hibátlan az összeszerelés. A kijelző körül műanyag(illetve érintőképernyős változatnál gorilla), és az alján a fedlap. A zsanér majdnem teljes hosszban van a billentyűzet felett, elég stabil eddig, nincs holtjáték. Még a tapipad is alumínium állítólag(betörni, behorpasztani, eltörni, ledarálni még nem sikerült). Hardveresen ugye egészen ott van, de a hűtése is az egyik legjobb. Egyedül a zsanér és a billentyűzet között melegszik nagyon durván, játék alatt oda nem érdemes nyúlni(bár oda nem is kell, mert nincs ott semmi).

(#40149) Krystal_s válasza benike123 (#40143) üzenetére


Krystal_s
addikt

A VGA grafikus tulajdonságaiban van olyan, hogy Megjelenítő - Méretezés, azon belül lehet állítani, hogy teljesen kihúzza a képet stb.

1366x768-ban nem homályosak nálad a betűk ? Ezért nem szeretem a nagy felbontású kijelzőket, mert a Windows nem tudja optimálisan kezelni a nagyítást (menük egy része lelóg), ha pedig nem natív felbontást használunk, akkor homályos, életlen lesz a kép. Natívban pedig (számomra) nagyon picik a betűk.

[ Szerkesztve ]

(#40150) kellcucc válasza Krystal_s (#40149) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Nem tudom mit jelent a natív felbontás, vagy hogy miért problémáztok ennyit rajta. Nekem Full HD-s kijelzős 5537-esem teljesen jól teszi a dolgát. Tesóm megmutatta, hogy át kell állítani a nagyítást. 125%-ra átállította, teljesen korrektül tudom használni az 1920-1080-as felbontást. Mindent el tudok olvasni, nem lóg le semmi, baromi éles a kép. Imádom!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.