Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35001) webdeejay válasza SzaboZE (#34962) üzenetére


webdeejay
aktív tag

Ezzel tisztában vagyok, illetve azt is tudom, hogy milyen program mire való. A kérdésem arra irányult, hogyha restore-olni kell a win-t, vagy újratelepíteni, mert általában 3 havonta megejtek egy ilyet, a gyári restore(a restore partícióról vagy a hozzáadott dvd-ről) le fogja-e zúzni az utólag partícionáló programmal szétszedett winchester másik felét, amire az adatokat(képek, médiafájlok, egyebek) mentem. Mert ha igen, akkor érdemes egyből újratelepítenem, és azzal szétszedni a vinyót, mert utána szabadon telepíthetem újra, csak ehhez meg kellenének az említett dell programok, hogy pl. a hangszóróval(mint pár száz vagy pár ezer hozzászólással ezelőtt egy fórumtársnak) ne legyenek problémák.

(#35002) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok! :)

Csütörtökön vettem egy Dell inspiron 3537-es notit a laptopszalontól. (i7 4500u ,8 GB ram, HD8850 2GB, 1 TB)
Nagyon szeretem , jó kis masina. Viszont a következő a problémám vele: Nem képes ALUDNI!

Amint lehajtom vagy bill komboval elaltatom vagy windowson keresztül teszem ugyan ezt , akkor ugye a képernyő kikapcsol, de a gép megy tovább (hallom) és semmilyen billre nem reagál csak kikapcsolás a power gomb hosszan nyomásával a megoldás a dologra.

Egyébként ugyan ezt produkálja ha a kijelző kikapcsol akkor is. Onnantól bármit csinálok az megint nem kapcsol be.

Mi lehet a gond, hogyan tudnám ezt megoldani?

Bankkártyával? Hát persze!

(#35003) #01682176 válasza #01682176 (#34988) üzenetére


#01682176
törölt tag

Na, sikerült lencsevégre kapni, igaz az elsőnél 2 pittyegés lemaradt.
Most már egyre gyakrabban csinálja..
Hétfőn viszem szervizbe. Pécsett tud valaki hivatalos dell szervizt? (Laptonszalonba nem megyek)
[link]

(#35004) orbo válasza sirszevenap (#35002) üzenetére


orbo
tag

Intel driver hiba miatt. Régebbi Intel drverrel nekem nem csinálta, de most a legújabbat tettem fel, azzal ugyanez a problémám.

(#35005) sirszevenap válasza orbo (#35004) üzenetére


sirszevenap
őstag

És lenne hátrányom, ha a régebbit tenném rá?

Bankkártyával? Hát persze!

(#35006) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Aki gyárilag 7mm vastag HDD-t tesz egy Latitude E6520-ba az egy kib@szott állat :W !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35007) Carryboy


Carryboy
tag

Helló!

Hol vásárolhatok NBD garanciát a 5537-hez ?

(#35008) orbo válasza sirszevenap (#35005) üzenetére


orbo
tag

Hát, én úgy vettem észre, mintha stabilabban futnának a játékok az új intel és amd driverrel. De kipróbálhatod a régi intelt az új amd-vel variácót, én is tervezem csak lusta vagyok. :)

(#35009) premete válasza Carryboy (#35007) üzenetére


premete
veterán

A Dellnél, vagy hivatalos partnereinél, már amennyiban az adott cucchoz van egyáltalán, mert minden teszkógazdaságos cucchoz nem biztos, hogy elérhető:)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35010) sirszevenap válasza orbo (#35008) üzenetére


sirszevenap
őstag

Kiprobaltam mukodik! :) teljesitmeny csokkenes nincs, csak vegre tudom altatni! :K

Koszonom az infot! :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#35011) boken


boken
senior tag

Sziasztok,nem mai darab de hátha tudtok segíteni,Dell D620 laposomon ha töltőre teszem 2-3 mp-ig mutatja hogy tölt majd abba hagyja,ameddig töltőn van a gép,addig megy,ha ki húzom a töltőt akkor ki írja hogy az aksi lemerül.vettem kb fél-1 éve aksit és az is ezt csinálja.ilyenkor sanszos hogy mind a két aksi halott? :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#35012) Somanszky


Somanszky
csendes tag

ÖRÖMÉSBÓDOSSÁG!!! Köszi minden hozzászólónak! Van WIFI a Dell-en.
Sikerült, .....csak egy hétig szívtam vele.
Sziasztok, további jó fórumozást!
üdv: Somanszky

(#35013) vwpolopg


vwpolopg
őstag

E6430 szürke billentyűzet körüli kerete kompatibilis az E6420 narancssárgájával?

(#35014) somasz válasza vwpolopg (#35013) üzenetére


somasz
Topikgazda

Elvileg igen! Arra figyelj, hogy pöcökegérmentes géphez pöcökegérmentes keret való (az egérhez tartozó billentyűk miatt egyiken van kivágás, másikon nincs). Less meg egy pár képet, ha nem túl világos!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35015) favre válasza favre (#35000) üzenetére


favre
csendes tag

Sziasztok!

HELP!

windows újra telepítve, minden leszedve a szűz rendszerre, a dell honlapról.
AMD driver utoljára hagyva. az is felment napló szerint sikeresen. Eszközkezelőben is szerepel.
De továbbra sem tudom hogyan lehetne átkapcsolni, és az AIDA sem látja.
Nem baj 13.11 driver feltelepítve. OK ez is felment hiba nélkül. És már az AIDA is látja.
Restart. De nem működik eszközkezelőben 43-as kód windows leállította.

Aki tud valami megoldást, esetleg egy prg-t ami eldönti videokártya hiba -e annak hálás lennék. Mert már 4 napja bírkózok a problémával.

Köszi

Már kezd elegem lenni, (a wifi is szivatott de csak pár órát) mert kicsit olyan ez mintha vennék egy kocsit, de a sebváltót nekem kellene beszerelni hogy menni tudjak vele. Illetve nem, mert azzal előbb végeznék.

(#35016) Scoobyka


Scoobyka
addikt

a dell 7537-esnel mi a tipusszama ami mar full hd-s? Illetve a hd-ready is ips-es?

(#35017) maxxaudio


maxxaudio
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Dell XPS 17 L702X (17", i5 CPU, GT550m VGA) és az a gondom, hogy kb. fél-1 percenként felpörög a ventillátor szinte max-ra majd visszalassul, lekapcsol, majd újra kezdi, még akkor is ha nem nyúlok a géphez, nem megy semmi sem. CPU is 1-5% között mozog.
Annyira rájöttem, hogyha energiagazdálkodási résznél a max. cpu teljesítményt leveszem pl. 50%-ra akkor kevésébe pörög fel de akkor is hirtelen.

Van erre valakinek ötlete, hogy miért ilyen hirtelen és nagy fordulaton pörög, és utána pedig teljesen lekapcsol?
:F

(#35018) soldi3r válasza somasz (#35014) üzenetére


soldi3r
veterán

tulajdonkepp akkor a 12"-os is pockositheto?

E30 (oo=[][]=oo)

(#35019) somasz válasza soldi3r (#35018) üzenetére


somasz
Topikgazda

Z majd megmondja tutira, sztem igen. Ugyanaz a billentyűzet való a 6220-30, 6320-30, 6420-30-ba, próbálni még nem próbáltam, de a jövő hét vége felé valószínűleg majd ki tudom!

szerk: műxik

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35020) SzaboZE válasza soldi3r (#35018) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem nem, mert nincs helye a gomboknak.

Szerk: jahogy a stick magában működik-e, az ok, de gomb nem lesz, azok a touckhpad gombjai maradnak.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#35021) Killer01 válasza Tothgera30 (#35006) üzenetére


Killer01
őstag

miért? :)

(#35022) SzaboZE válasza Tothgera30 (#35006) üzenetére


SzaboZE
addikt

Pedig a légrés miatt kevésbé melegedik a kéztámasz.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#35023) boken válasza boken (#35011) üzenetére


boken
senior tag

Erre valakinek ötlete?

???

:R :R :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#35024) vwpolopg válasza somasz (#35014) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszi, közben nézelődtem, olyan drága az a vacak műanyag, hogy annyit nekem nem ér, jó lesz így narancssárgán :D

(#35025) rizso válasza maxxaudio (#35017) üzenetére


rizso
addikt

Egy BIOS frissítés segített ezen - bár utána sem volt olyan halk, mint pl. a mostani 7537-em.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#35026) VGYke válasza soldi3r (#34609) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszaitokat!
Úgy gondolom, a kályhától (kezdetektől) kellene elindulnom, mert laptop fronton CPU és VGA típusokban abszolút le vagyok maradva, nem értek hozzá. Illetve annyit talán CPU-ban, hogy az Intel CPU sorozatszámban az I(5,7)-után következő szám a proci generációt jelöli, tehát 4800MQ az 4.generáció, 3537U, az 3.generáció.
Szerintetek miben több/kevesebb egy I5-4200U CPU, az I7-3537U társánál?
Mivel több vagy kevesebb egy GeForce GT 750M VGA, a GeForce GT 720M 2GB kártyánál?
Asztali fronton otthon vagyok, laptop szinten nem, kérlek segítsetek.

Dilemmám pl.:
Dell Inspiron 7537
acer Ultrabook Aspire V7-581G-73538G12akk

Szerintetek?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35027) somasz válasza VGYke (#35026) üzenetére


somasz
Topikgazda

proci lista
vga lista
(ne a vga ram mennyisége legyen a döntő tényező, általában nem az korlátoz, hanem a sebessége)

rákattintással infók, bepipálásokkal és restrict-tel pedig összehasonlítás = hasznos

ennyi pénzért ne vegyél HD kijelzős gépet! vétek... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35028) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy van valami teljesítménybeli különbség a Dell oldaláról letöltött , mondjuk vga driver (8850 2gb) és az amd oldaláról letöltött között?
A Dell oldalán mindig a legfrissebbek vannak fent?

Köszi! :)

Bankkártyával? Hát persze!

(#35029) enzahobi válasza sirszevenap (#35028) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Az AMD-s frissebb kéne legyen, de bugos lehet pl nekem azzal alvásból nem jött vissza a gép, nemtom mi köze lehet hozzá de amint visszaraktam a dellest jó lett minden.

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#35030) sirszevenap válasza enzahobi (#35029) üzenetére


sirszevenap
őstag

Dettó.

Eddig az intelesre gondoltam, hogy azzal a driverrel van gond, de nem. Az amd - vel volt.

Ezt a intel rapid technológiát érdemes felrakni?

Bankkártyával? Hát persze!

(#35031) Scoobyka


Scoobyka
addikt

olyan lehet,hogy a del 7537-eben i5osben csak 4400-as kartya van?

Csak mert itt igy van feltuntetve,hogy 260 a gt750-es
[link]

es 240 a 4400-assal szerelt:
[link]

nem ugy van,hogy ezekben mind2 van?

(#35032) rizso válasza Scoobyka (#35031) üzenetére


rizso
addikt

Van GT750M nélküli változat is!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#35033) borics96


borics96
csendes tag

Hello!

Ezt a laptopot tervezem megvenni : dell 3537

Valaki esetleg tudja, hogy hol érdemesebb megvenni? vagy valami ellenvetés a laptoppal kapcsolatban?

(#35034) somasz válasza borics96 (#35033) üzenetére


somasz
Topikgazda

írd be itt fent a keresőbe, hogy 3537!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35035) sirszevenap válasza borics96 (#35033) üzenetére


sirszevenap
őstag

Én is most vettem ugyan ezt, két napja. Teljesen megvagyok vele elégedve! :K Az Dell oldaláról letöltött amd drivert rakd rá, jelenleg azzal megy normálisan, különben sajna a gépet nem tudod alvásból felkelteni.... :( Nyilván orvosolja majd az amd hamarosan ezt a problémát.

Egyébként csendes, erős gép, én nagyon szeretem.

Bankkártyával? Hát persze!

(#35036) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Szevasztok

Van egy Dell 5010es noti amire egy 3TB-os külső HDD lenne kötve.
Támogatja szerintetek ezt a méretet a gép?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#35037) SzaboZE válasza FuckeR19 (#35036) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az oprendszer határolja be a méretet, jelen esetben GPT -t kell választani a lemez formázásakor, különben csak 2TB-ot fog látni egyben az oprendszer.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#35038) SzaboZE válasza boken (#35011) üzenetére


SzaboZE
addikt

Lépj be a biosba és nézd meg mit ír az akkunál, felismeri-e a tápot (65W v 90W vagy Unknown).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#35039) Tompie


Tompie
őstag

Ha januárban, februárban lesz egy ilyen ajánlat CSAK E6530 verzióban és ilyen árban az überjó lenne :-)
sőt nvidia vga nem is fontos meg egyelőre ssd sem de az FHD az jól jönne :-)

[ Szerkesztve ]

(#35040) FuckeR19 válasza SzaboZE (#35037) üzenetére


FuckeR19
senior tag

srác azt kérdezte tőlem hogy támogatja-e a lap a 3terrás vinyót azért kérdeztem meg :R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#35041) Benzoldog


Benzoldog
tag

Elsősorban az Inspiron 5110 tulajokat kérdezném, hogy szerintetek normális, ha a laptopnak szinte folyamatosan megy a hűtőventillátora még alap felhasználás mellett is (pl. internetezés)? Ezért érdemes kihívnom a szervízt vagy esetleg valami vírus lehet a gépemen, ami folyamatosan túlhajtja? Mert nagyon zavaró az állandó "zúgása" a ventillátornak.

[ Szerkesztve ]

(#35042) boken válasza SzaboZE (#35038) üzenetére


boken
senior tag

Szia,
köszönöm ez sokat segített:kép :R

nézhetek egy új töltő után.
keressek gyárit,vagy jók az univerzálisak is?

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#35043) SzaboZE válasza FuckeR19 (#35040) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez azért érdekes, mert azt írtad hogy külső hdd. USB-n meg a külső vezérlő határozza meg azt, hogy milyen hdd-t fogad.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#35044) SzaboZE válasza boken (#35042) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha jót akarsz magadnak, akkor gyárit. Ez töltő hiba lehet leginkább, de azért érdemes lenne egy másik töltővel vétel előtt kipróbálni, nehogy mégis inkább csatlakozó vagy alaplap hiba okozza.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#35045) boken válasza SzaboZE (#35044) üzenetére


boken
senior tag

Köszi,megpróbálok szerezni valahol egy töltőt, kölcsönbe,ez már nem az eredeti,ez egy 8... széria töltője.
A Dell eeepc töltője is ugyan ez?

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#35046) premete válasza boken (#35045) üzenetére


premete
veterán

Az EEEPc az asus, nem Dell. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35047) boken válasza premete (#35046) üzenetére


boken
senior tag

Közben megvilágosoddtam :B :B :B :Y

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#35048) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!
Dell Inspiron N5110-es laptopom van, a hét eleje óta elég gyakran ugrál a pingem játék (World of Tanks) közben (több 100-ra) és TeamSpeak-en is szaggatnak az emberek. Az asztali gépemen nem jelentkeztek ezek a problémák, és a többi ember sem panaszkodott ilyenekre.

Próbálkoztam Router cserével, Windows újratelepítéssel, de nem segített. Jövő februárban lesz 2 éve, hogy elkezdtem játszani, de eddig soha sem tapasztaltam ilyet. Újratelepítés óta már a böngésző is lassabban tölt. Alapból a pingem átlag ~60, 25 megás T-home internetem van. Szerintetek mi lehet a baj, mit tudok tenni ellene? Előre is köszönöm!

(#35041) Benzoldog: Hiába gyári hibája ennek a gépnek a melegedés, ha tényleg csak internetezel, akkor nem normális. Nézd meg Feladatkezelő -> Folyamatoknál, fut-e valami kéretlen a háttérben, ami sokat visz el a CPU-ból és/vagy a RAM-ból.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#35049) #01682176


#01682176
törölt tag

Ha szervizbe viszem a gépet, "érdemes lejelszavazni", hogy ne nézhessenek bele? :B

(#35050) Shokkolo válasza #01682176 (#35049) üzenetére


Shokkolo
addikt

érdemesebb minden személyeset letakarítani róla...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.