Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24001) odrif válasza Kosztinho (#23998) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én nem vennék a helyedben Inspiron-t az anyaghasználata nem a legjobb, illetve előszeretettel melegedik is ez a típus.
Ha Dell akkor Latitude, vagy Vostro.

20 éve a Prohardveren

(#24002) _adaml21_ válasza odrif (#24001) üzenetére


_adaml21_
őstag

Az a baj, hogy az embereket nem lehet meggyőzni....

Kérdezte tőlem múltkor a srác, hogy milyen laptopot vegyen 200 körül, ami jó, megbízható, és megfelel CAD-re meg egyéb általános dolgokra. Mondom egyértelműen Lenovo Y570, mert abban van a legerősebb vga kártya, i3 bőven sok bármilyen CAD programhoz (főleg amilyen szinten egyetemen használjuk...).
Erre következő héten jön, hogy háát mégis i7-est vettem. De mondom ugye nem inspiront? Ja de, hiszen mindenben jobb mint a lenovo... Óriási facepalm.

(#24003) odrif válasza _adaml21_ (#24002) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez van egy év múlva meg viszi a szervízbe hogy kikapcsolgat mert melegszik.

20 éve a Prohardveren

(#24004) Kosztinho válasza Feribacsi555 (#24000) üzenetére


Kosztinho
tag

Szia,

Alapvetoen otthoni hasznalatra, nem tervezem evi 1-2 alkalomnal tobbszor kivinni a lakasbol :)
Maximum egyik asztaltol masik asztalig :)
A 15,6-os azert esett ki, mert az 1366*768-as felbontast kicsinek erzem, a gepen amit most hasznalok mar hosszaszoktam a nagyobbhoz.

A cel amire kell, na az eleg szeleskoru :) A napi netezgetestol/filmnezestol elkezdve programozason, 3DMaxon keresztul jatekig sokminden. Az i7-re is igazabol az FS9+FSX miatt esett a valasztasom, mert azok kimondottan proci-igenyesek.

odrif: A Latitude-k es a Vostro-k, amiket neztem hasonlo parameterekkel, tullepik kolcsegvetest :(

[ Szerkesztve ]

(#24005) _adaml21_ válasza Kosztinho (#24004) üzenetére


_adaml21_
őstag

Ha évi egy-két alkalommal viszed ki a házból, akkor megkérdőjelezem a létjogosultságát a notebooknak....
230-ért olyan gépet vehetsz asztaliban, hogy i5, 8gb ram, gt560Ti, 2TB merevlemez, 23 colos Dell IPS monitor, Logitech vezetéknélküli egér, bill....
Én sokkal inkább ruháznék be egy ilyen szettbe, évi egy-két alkalommal meg viszek magammal pendrive-ot, vagy kölcsönkérem egy ismerős laptopját, ha annyira létszükséglet.

(#24006) Feribacsi555 válasza _adaml21_ (#24005) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Egyetértek adammal! Asztali pc azért mégis csak jobb.

[ Szerkesztve ]

(#24007) _adaml21_ válasza Feribacsi555 (#24006) üzenetére


_adaml21_
őstag

Megjegyzésként még hozzátenném, hogy az asztali i5 jó 30%-al erősebb, mint a mobil i7.
Ismétlem magam, ne a számok bűvöletében éljünk! :D

(#24008) Certina


Certina
csendes tag

Üdv, még mindig kéne segítség a laptopválasztásban. a Dell Latitude 5420-asról kéne információ, mer sokat olvastam róla, hogy driverekkel van baj. Úgyhogy mindenképpen akinek van írhatna nekem, vagy aki szervízzel foglalkozik, menyire hibásak ezek a Latitude-ok, vagy csak az inspironok azok?

(#24009) Kosztinho válasza _adaml21_ (#24007) üzenetére


Kosztinho
tag

Nyilvan ugyanabbol a penzbol joval erosebb asztalit lehet osszerakni, mint laptopot, ez mindig is igy volt :) De az asztali alberlet+helyhiany miatt nem jatszik. Plusz azert dolgozni/jatszani iroasztalnal, filmet nezni agybol kenyelmesebb :) (Tudom, fene a lusta fajtamat :) )

Viszont ugy erzem le akartok beszelni errol a geprol :) De akkor mit ajanlanatok hasonlo arfekvesben, hasonlo teljesitmennyel?

(#24010) premete válasza Certina (#24008) üzenetére


premete
veterán

Linkeld már be, hol írják, hogy a driverekkel baj van?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#24011) _adaml21_ válasza Kosztinho (#24009) üzenetére


_adaml21_
őstag

LEhet venni kis gépházat, monitor+bill+egér ugyanannyi helyet foglal asztalon, mint a laptop, 24 colos monitort ágyból is jól látni!

Mik az igényeid? 17 collos monitor mindenképp kell?

(#24012) SzaboZE válasza odrif (#24003) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hozzáállás kérdése, mert másnap már újra használja, hiszen addigra elkészül a gépe. A lenovo mikor is javul meg neki, ha ledöglik? :) Ezért kéne belehúzni a versenytársaknak, hogy tényleg csak a hardver dönthessen a kérdésben.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#24013) SzaboZE válasza Kosztinho (#24004) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor vegyél inkább egy asztalit és egy netbookot, ha évi 1-2 alkalommal viszed el otthonról :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#24014) _adaml21_ válasza SzaboZE (#24013) üzenetére


_adaml21_
őstag

+1

(#24015) rizso válasza Kosztinho (#24009) üzenetére


rizso
addikt

Ha már 17" és Dell, akkor érdemes lehet figyelni a használt piacot is (ha nincs szükséged ÁFA-s számlára). Én pár hete fogtam ki egy 2 hónapos L702x-t "jóárasítva" ;)

Lenovonak van a G770-es gépe viszonylag erős hardverrel és jó áron, illetve hardveraprón néha ki lehet fogni 1-1 HP Pavilion Dv7-et is jó áron, akár számlával is (pl. SeniorTillánál).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24016) Kosztinho válasza _adaml21_ (#24011) üzenetére


Kosztinho
tag

A 17"-osokat a felbontas miatt nezegetem, 15,6"-osok 1366*768-nal nagyobb felbontassal horror aron vannak.

rizso: Jo otlet, korbe nezek ott is :)

(#24017) m.tomi4


m.tomi4
tag

hello!

Segítséget szeretnék kérni, vagy valami tippet.
Vettem egy 1tb-os 2,5"-ös wd vinyót. problémám az az hogy nem fér bele a gépembe. (n5010)
Magasabb a vinyó egy pár mm-rel és emiatt nem tudom vissza tenni a laptop felső részét.
Van valakinek valami ötlete, h hogyan tudnám bele rakni a gépbe?

(#24018) werszomjas válasza m.tomi4 (#24017) üzenetére


werszomjas
őstag

Boltból vetted??

Esetleg vinyó csere?

Ha webshop, akkor 8 napon belül visszaküldheted :K

Sajnos ha valami nagyobb, ott már csak a nyers erő segít (reszelő, kalapács :DDD )

üdv

(#24019) m.tomi4 válasza werszomjas (#24018) üzenetére


m.tomi4
tag

Sajnos nem bolti, és tudtam is, h nagyobb 13mm a magassága a vinyónak, de szétszedtem a laptopot és úgy tűnt,h belefér. Nos elhoztam a vinyót, próbálom bele rakni és egy 1-1,5mm híján nem tudom vissza pattintani a felső műanyagot a gépre :W :W :W.

szerk.:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24020) odrif válasza m.tomi4 (#24019) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tedd vissza a vaterára. Egyebet nem tudok.

20 éve a Prohardveren

(#24021) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Dell Vostro 1500 notebookon. Ehhez kellene 4 olyan csavar amit HDD-t rögzíti, illetve 2 olyan amivel a HDD fedelét rögzíti a HDD-hez. Dell szervizt hívtam, nincs nekik.

Van valamilyen ötletetek?

(#24022) premete válasza HENE (#24021) üzenetére


premete
veterán

Menj be a csavarboltba és vegyél, én is úgy oldottam meg, van is még vagy 100 darab, különböző méretű a fiókban.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#24023) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,tegnap beléptem a Dell klubba egy E6420 géppel.És lenne egy kérdésem most,hogy működik a Dell Client System Update? Mert tegnap este próbáltam frissíteni,talált is pár frissítést,rákattintottam az Install-ra de 2 óra múlva is ott tartott hogy download.....többszöri (5) próbálkozás után feladtam. Thinkpad után remélem hogy nem bánom meg a vételt...

Zero Defect.No Compromise !

(#24024) HENE válasza premete (#24022) üzenetére


HENE
aktív tag

Az lesz, köszi!

Nem tudod véletlenül mekkora méretek kellenek? A menet (talán M2) az gondolom adott - amekkora a merevlemezen van, a hossz a kérdéses...

(#24025) premete válasza HENE (#24024) üzenetére


premete
veterán

Nézd meg a service manualban.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#24026) werszomjas válasza Giovanny (#24023) üzenetére


werszomjas
őstag

Nekem is ilyen gépem van, és nálam is ugyan ezt csinálja :(

(#24019) m.tomi4 - Pedig az eladó még bele is írta a hirdetésbe, hogy nagyobb a vinyó :( Vásárlás előtt azért nem árt tájékozódni, sztem is add el, írd le, hogy vadi új, nem fér a gépbe.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#24027) HENE válasza premete (#24025) üzenetére


HENE
aktív tag

:R Tudtam, hogy érdemes benéznem ide.

(#24028) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,van valakinek ötlete hogy milyen driver-ek kellenek még ide?

Zero Defect.No Compromise !

(#24029) wanted5 válasza m.tomi4 (#24019) üzenetére


wanted5
őstag

minden mezei notebookba max 9,5 mm-es merevlemez fér, ez bele is van írva a használati utasításba az ilyen esetek elkerülése végett...
add el és vegyél egy samsung spinpoint m8-at, ha mindenképp 1 TB-osat akarsz beletenni

(#24030) mzzs


mzzs
csendes tag

sziasztok!
azt hiszem, egy elég buta kérdéssel fordulok hozzátok, nézzétek el, NAGYON laikus vagyok a témában... lassan 3 éve kaptam egy vostro 1015-öst. imádom meg minden (ha lehet ilyet mondani), csak egyetlen problémám van vele, a videokártya hiánya. régebben hallottam vkitől olyat, h a laptopokban lehet cserélgetni alkatrészeket, ugyan drágán, de állítólag lehet... nem tudom ebből mi igaz, és ez lenne tulajdonképpen a kérdésem, h lehet-e, és ha esetleg igen, akkor az enyémbe lehetne-e egy videokártyát rakatni. :F előre is köszönöm a választ!

(#24031) wanted5 válasza mzzs (#24030) üzenetére


wanted5
őstag

van benne videokártya, csak integrált, ha nem lenne akkor a kijelzőn max a tükörképedet látnád :D
és én úgy tudom h ebben a modellben nem lehet cserélni, de javítsatok ki ha tévedek

(#24032) mzzs válasza wanted5 (#24031) üzenetére


mzzs
csendes tag

igen, tudom, h van benne, de sztem érthető volt, h mit akarok :) köszönöm! :)) sztem az lesz a vége, h újat veszek..

(#24033) SzaboZE válasza mzzs (#24032) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem lehet cserélni a videokártyát, az alaplapra van integrálva.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#24034) m.tomi4 válasza wanted5 (#24029) üzenetére


m.tomi4
tag

Köszi mindenkinek,

Szerencsére nem létfeltétel, hogy benne legyen a gépbe, csak örültem volna neki ha benne van. :)

lehet, h eladom, de sajnos magasan vannak a vinyó árak és nem igazán tudnám annyiért eladni, mint amennyiért vennék egy másikat. Így egyenlőre marad a vinyó és majd csinálok neki valami házat. :)

(#24035) mzzs válasza SzaboZE (#24033) üzenetére


mzzs
csendes tag

köszönöm!

még annyi lenne a kérdésem, h 160-170 ezres kategóriában milyen márkát ajánlotok? nem túl nagy gépigényű játékokra kéne, meg filmnézés, kb ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#24036) Muerte válasza mzzs (#24035) üzenetére


Muerte
addikt

Itt érdeklődj [link]

(#24037) SzaboZE válasza mzzs (#24035) üzenetére


SzaboZE
addikt

Dellt, ezen a fórumon...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#24038) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Belinkelné nekem valaki a Dell N5110 webkamera driverét? Nagyon hálás lennék, egyszerűen nem találom....

(#24039) SzaboZE válasza spyduck (#24038) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mert nincs driver. Sima microsoft driver felmegy. Ha a szoftverre gondolsz amivel lehet filmet/képet készíteni, az külön fizetős.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#24040) Giovanny


Giovanny
őstag

A #24028 tudna segíteni valaki? :B

Zero Defect.No Compromise !

(#24041) SzaboZE válasza Giovanny (#24040) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mivel nem írtál géptípust már eleve halott dolog bármit mondani. Azt meg, hogy milyen konfiggal vetted a gépet, megint csak te tudod. A broadcom ush az ujjlenyomat olvasó drivere.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#24042) spyduck válasza SzaboZE (#24039) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszi

(#24043) sdombi


sdombi
tag

Sziasztok!

A Dell Latitude e5420as típust néztem ki magamnak, azt szeretném kérdezni, hogy huzamosabb ideig (több mint egy hónap) használt-e valaki ezt a típust és ha igen akkor milyen véleménye van róla? Főleg strapabíróság (burkolat, zsanér, billentyűzet, illesztések) terén vagyok kíváncsi, a többi hardvert nagyjából ismerem. Ha vannak akkor tipikus vagy nem tipikus hibákat is szeretnék tudni.

Előre is köszi!!!

(#24044) Naveno


Naveno
tag

ciao, egy n5110-es gépem van, i7 2630qm, hd3000 vga, 640g hdd, 4+4gb ram.. a kérdésem, hogy a túlmelegedős történet az integrált videokártyával is van-e, vagy csak a külön ati/nv kártyákkal?
mennyi időnként illik hűtést pucolni, elég ha sűrített levegővel átfújom a rendszert, vagy szét kell szedni?
új a gép, nem akarom hogy gondja legyen később.

(#24045) Giovanny válasza SzaboZE (#24041) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,igen nem írtam :B

14" HD (1366x768, matt) LCD-TFT with LED backlit
Intel Core i5-2520M with vPro (2.50 GHz/Turbo Mode: 3.20 GHz/3 MB/5 GT/s)
Intel HD Graphics 3000 (650-1300 MHz)
4 GB DDR3 RAM (max. 8 GB)
320 GB 7200 RPM SATA HDD
DVD-ROM SATA
Webcam
eSATA/USB 2.0
3xUSB 2.0
Wireless (Intel 802.11agn)
Bluetooth (Dell Wireless 375)
Ethernet (Intel Gigabit)
56k Modem
HDMI
VGA
ExpressCard/54
SD CardReader
Audio Out
TPM 1.2
SmartCard Reader

Lenne még egy kérdésem,valami software-es HDD védelem van a Dell-nek?

Zero Defect.No Compromise !

(#24046) wanted5 válasza Naveno (#24044) üzenetére


wanted5
őstag

gondolom egy hd3000-el nem fogsz egy crysis 2-őt játszani, így sztem nem is fog túlmelegedni, de ha mégis akkor úgyis észreveszed mert kikapcsol :D
a sűrített levegőt nem ajánlom, túlpörgetheted vele a ventit, ha új a gép és nem használod nagyon koszos, poros helyen akkor kb 1 év múlva felhívod a dell szervizt és kérsz egy hűtés cserét

(#24047) Naveno válasza wanted5 (#24046) üzenetére


Naveno
tag

Azért kérdezem, mert eddig mindenki azzal paráztatott a fórumon, hogy túl fog melegedni.

(ja, a Crysis2-t a 6970 crossfire+i7 4.2 asztali gépemen is leszartam, mert egy nulla játék, bugos grafikával CF-ben)

[ Szerkesztve ]

(#24048) arpeen2 válasza wanted5 (#24046) üzenetére


arpeen2
senior tag

"a sűrített levegőt nem ajánlom, túlpörgetheted vele a ventit,"

LOL :W

"helyen akkor kb 1 év múlva felhívod a dell szervizt és kérsz egy hűtés cserét"

Régen olvastam ennyi sületlenséget egy hsz-on belül. :W

[ Szerkesztve ]

(#24049) Naveno válasza arpeen2 (#24048) üzenetére


Naveno
tag

Nem akartam ezzel kezdeni, de.. Na igen :)

Akkor, mit is kezdjek vele?

(#24050) arpeen2 válasza Naveno (#24049) üzenetére


arpeen2
senior tag

Kikapcsolt állapotban simán mehet a lamellák közé a sűrített levegő, máshogy nem is lehet onnan kiszedni a port.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.