Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41701) szabonagyur válasza Biluxzsolt (#41700) üzenetére


szabonagyur
félisten

Arra a gépre NBD gari volt? Vettél külön hozzá?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41702) ribery22


ribery22
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy az expresscharge funkciónak van valamilyen káros hatása (akár hosszútávon) az akkumulátorra? Jelenleg még nem kapcsoltam be, de lehet, hogy később hasznát venném.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#41703) brickm válasza Biluxzsolt (#41700) üzenetére


brickm
őstag

Ha meghosszabbítod és nem mondják külön(meg írják az ajánlatban, hogy NBD) akkor sima szervizes. Ami mondjuk 2hetes átfutással dolgozik, nekem HDD csere volt, ki kellett vizsgálják, mert működött a HDD, csak állandóan parkoltatott.
Végülis azt mondták a HDD nem hibás, de kicserélték.
Előtte NBD garim volt rá.

[ Szerkesztve ]

(#41704) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

elvileg: fel lehetne tenni egy inspiron 3531-re (gyárilag win8 64bit) win7 32bit-et? fontos lenne a 32bites rendszer...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#41705) szabonagyur válasza Turbobacsi (#41704) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felrakni fel lehet bármit, drivert meg keress hozzá valahogy...

Amúgy megkérdezhetem minek vettél ilyet ha a Win7 32 bit a lényeg?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41706) Biluxzsolt válasza szabonagyur (#41701) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Igen az volt rajta.
Most nézem a másik emailt,mert 2 hétig semmit,most meg kettőt is küldtek.
Ezt írják: "BASIC WARRANTY-NEXT BUSINESS DAY"
1 évre 70.40 USD
2 évre 140.80 USD
Akkor gondolom ez továbbra is helyszíni gari lenne.

Megérné szerintetek?Lehet eladnám a közeljövőben,ennyivel úgy sem érne többet.Vagy igen?

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#41707) Turbobacsi válasza szabonagyur (#41705) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

igazából megkérdezésem nélkül vették a gépet egy céghez egy célszoftverhez, akkor belevágok :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#41708) szabonagyur válasza Biluxzsolt (#41706) üzenetére


szabonagyur
félisten

A közeljövőt tekintve kérdéses, hogy mikor is lenne az... az a széria amúgy sem volt túl sikeres, szóval magadat is bebiztosítanád illetve a vásárlót is, szerintem megéri.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41709) yanna


yanna
őstag

Hölgyek, urak!

Akkor most TP-kre nincs alapból helyszíni garancia?

(#41710) szabonagyur válasza yanna (#41709) üzenetére


szabonagyur
félisten

Másik topikba kéne amúgy...

De a consumer TP-kre biztosan nincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41711) BBéci válasza Biluxzsolt (#41700) üzenetére


BBéci
titán

Furcsa és érthetetlen, hogy Magyarországon nettó dollár árat adnak valamire. Olyan, mintha nem válaszoltak volna semmit. Az embernek fogalma sincs, mennyit kell ténylegesen fizetnie. Lehet, hogy ebből lesz a 29000 Ft?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41712) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Egy E5520 gépem van, i7 2640M procival. Az lenne a kérdésem, hogy lehet ebbe a gépbe erősebb procit rakni? Lecserélni nem akarom, de azért el tudnám viselni, ha kicsit erősebb lenne.

(#41713) SzaboZE válasza BBéci (#41711) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mivel a dell adja a garanciát, ezért nem is adhatnak forintos árat, hiszen nem hazai terméket veszel. Ráadásul ahogy változik az árfolyam, úgy mindig változna a forintos ár is.Ha megrendeled, akkor tudják foritosítani. De gondolom dollárban is fizetheted....

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41714) BBéci válasza SzaboZE (#41713) üzenetére


BBéci
titán

Akkor nekem miért adtak forintban árajánlatot? Fizethetek közvetlenül a DELL-nek?
A CHS bruttó forintban adja, a Humansoft nettó dollárban. Érdekes. :((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41715) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Szemezgetek nagyon egy Dell Inspiron 7537 lapossal, de nem tudom honnan lehet tudni, hogy IPS HD felbontású-e a kijelző, meg melyik esetben érintőkijelzős.. Van ahol kisebb felbontást írnak és TN panelt, van ahol HD és IPS. Kisegítenétek? :(

Köszi!

• Honor Magic5 Pro •

(#41716) Nincs név


Nincs név
tag

Sziasztok egy E6420asom van amit nemrég óta használok, felraktam rá egy Win8.1-et és a touchpad időnként érzéketlen, ugrál a kétujjas görgetés vagy nem veszi be, időnként lassú-akadozó a görgetés. Ez lehet driver gond vagy talán a touchpaddel van a hiba? (A gépben SSD van.)

Mivel nincs viszonyítási alapom ezért nem tudom miben keressem a hibát, előre is köszönöm a segítséget. :R

(#41717) SzaboZE válasza BBéci (#41714) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ma már merész dolog forintban adni, ilyen árfolyamok mellett.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41718) SzaboZE válasza BBéci (#41714) üzenetére


SzaboZE
addikt

Fizethetek közvetlenül a DELL-nek?

Csak úgy, mint ahogy a gépért is :) Nem, de melyik PC gyártó szolgál ki magánszemélyeket? :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41719) SzaboZE válasza Nincs név (#41716) üzenetére


SzaboZE
addikt

Próbáld meg táp nélkül, csak akkuval. Ha úgy nem csinálja, akkor a hálózatról szed össze valami zajt a géped.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41720) somasz válasza Nincs név (#41716) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha a 8.1-es driver fent van, akkor próbáld ki másik konnektorban is, vagy töltő nélkül. Be tud zavarni a hálózat.

Win7-tel nem csinálta?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41721) BBéci válasza SzaboZE (#41717) üzenetére


BBéci
titán

Jó, de a nettó ár megadása akkor sem indokolt.

(#41715) fpatrik17
Minden bizonnyal azért, mert többféle kijelzővel készül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41722) ablack válasza fpatrik17 (#41715) üzenetére


ablack
senior tag

3 féle kijelzővel létezik:

HD (1366 × 768) felbontású kijelző Truelife technológiával
HD (1366 × 768) felbontású érintőkijelző Truelife technológiával
FHD (1920 × 1080) felbontású érintőkijelző Truelife technológiával

Ebből csak a FHD felbontású IPS paneles. A HD-ből meg az egyik érintős a másik meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#41723) yanna válasza szabonagyur (#41710) üzenetére


yanna
őstag

Húúú, ezt csúnyán benéztem! :O Oda akart ez menni, csak már ezek szerint aludtam. Bocs. :B

(#41724) RaiDani


RaiDani
tag

Sziasztok!

Van egy D630-am ami nem bootol. El se jut a boot képernyőig. Indítom, bekapcsol, felpörög. Majd a kezdő képernyőn megjelenik a töltőcsík, és mielőtt lefutna kikapcsol egy sípolással kísérve. Próbáltam, csak aksiról, aksi nélkül, HDD-vel, anélkül és ugyan az végig. Tudnátok segíteni mi lehet a gond, alaplap a ludas?

Köszi előre is.

(#41725) Nincs név válasza somasz (#41720) üzenetére


Nincs név
tag

Win7-tel nem próbáltam még mert rögtön telepítettem a 8.1-et, a töltő viszont nem számít, vele és nélküle is előfordul ez a gond. (Nem értem a kapcsolatot de az ipconfig /flushdns és /release /renew nagyban segített a gondon, de nem múlt el teljesen.)

Illetve egy olyan furcsasága van még, hogy hiába jegyzi meg a wifiket amire rácsatlakozom, ha átmegyek egy másik helyre ahol ismeri a wifit akkor sem csatlakozik fel bekapcsolás után csak olyan fél perc után. Ha kézzel csatlakozok akkor újra kéri a jelszót és felcsatlakozik rögtön.

(#41726) somasz válasza Nincs név (#41725) üzenetére


somasz
Topikgazda

minden 8.1 drivert felraktál? :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41727) Nincs név válasza somasz (#41726) üzenetére


Nincs név
tag

A hivatalos oldalra mentem fel és service tag alapján bekerestem az összes elérhető drivert és szépen felpakoltam őket de lecsekkolom még egyszer, csak gondoltam körbekérdezek, hogy akkor nem feltétlenül a Win8.1 a ludas.

(#41728) somasz válasza Nincs név (#41727) üzenetére


somasz
Topikgazda

megpróbálnám még egy pendriveról bootolt linuxszal is, vagy egy másik vinyóra rakott win7-tel, hátha :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41729) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Dell E6320-nak Win 8.1-nél milyen drivert rakjak fel mindenképpen? Esetleg számít a sorrend? Egyébként van valami tipikus gond a 8.1-el? Dell-nél inkább a Win7-et javasolták, mert állítólag vannak problémák. A hangot említették, nekem mondjuk szól, pedig semmit nem raktam fel, gondolom Windows alap driver lehet.

(#41730) Nincs név válasza somasz (#41728) üzenetére


Nincs név
tag

Köszi szépen ez lesz a következő teszt. :R

(#41731) kistewe válasza pinnacle (#41729) üzenetére


kistewe
tag

Mindet, és nem mindegy a sorrend, Formula1 írta le korábban a sorrendet ( keress vissza névre) , de a Dell oldalán is fent van valahol...

uff stewe

(#41732) pinnacle válasza kistewe (#41731) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A Dell oldalán megtaláltam. Csak az a furcsa, hogy a System Detecttel is rengeteg drivert mutat. Olyan audiót, videót, aminél a Windows frissebbet rakott fel. Nekem ilyen SSD-m van, de ezt ajánlja sürgősnek. Lehet, hogy már a Windowsra bízhatom a frissítést? Nekem különben minden működik, csak arra nem jöttem rá, hogy megy a PrintScreen, meg az oldal görgetés, böngészés közben? Csak egy divert mutatott, de a PrintScreen, Fn-el, illetve a böngésző oldal görgetés nem működik. A tálcán mutatja, de az oldalak meg sem mozdulnak. Persze lehet, hogy én csinálom rosszul. Az oldal sáv bezzeg állandóan bejön. :D Ezt hol lehet kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#41733) pinnacle


pinnacle
nagyúr

PrintScreen már működik, de erre a touch pad görgetésre nem tudok rájönni. Húzom egy oldalt, két oldalt, tálca ikon visszajelzi, de a weboldal meg sem mozdul. Esetleg tudtok linkelni egy kézikönyvet? Én csak szerelési útmutatókat találtam. Egyébként nagyon tettszik a gép, még olyan "van benne anyag" típus.

(#41734) Painkiller77


Painkiller77
csendes tag

Sziasztok!
Most néztem a dell honlapon hogy vannak videókártyához /dell 5537 Win8.1 64x/ végre frissítések érdemes váltani vagy van már valakinek tapasztalata az új driverhez?
Előre is köszi a válaszokat.

(#41735) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
fontos és sürgős esetben kérném a segítségeteket! Dell inspiron 3537hez kén egy töltő adapter (hálozati kábellel!) .. Hol tudok olcsón jót venni? illetve pest közelben ez fontos! Vagy esetleg valaki linkelne egyet nekem ?

Előre is köszi!

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#41736) somasz válasza pinnacle (#41733) üzenetére


somasz
Topikgazda

lent a tálcán nyisd meg a touchpad szoftverét és engedélyezd az egyujjas görgetést!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41737) pinnacle válasza somasz (#41736) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Alapból úgy volt beállítva, de nem tudok rájönni a technikára. Próbáltam erősen, gyengén húzni, a tálca ikon jelzi, de nem megy. Nincsen más kézikönyv a fent linkeltenken kívül?

Lehet, hogy PWM mentes a kijelző. Akármilyen gyorsan mozgatom a kezem, ceruzát, alacsony fényerőn kijelző előtt, teljesen folyamatos, semmi szaggatás. Majd beírom a notebook topicban, páran ilyet keresnek, de azt mondták nem nagyon vagy a retinás MacBook-on kívűl.

[ Szerkesztve ]

(#41738) albert8


albert8
addikt

Helló!
Innen a dell oldaláról hogyan tudnék rendelni? Pontosan innen:[link]
Az összeállitásnál nálam nem tudom kiválasztani a dolgokat. Valamint, ez a student kedvezmény amcsiba is él? Egy ottani helyen megvéve is? Illetve a tabletet esetleg le lehet vonni az árból?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#41739) thomasmorten


thomasmorten
csendes tag

Sziasztok!
1 éves Dell 7537-es gépemen leejtés következtében sérülés(horpadás) keletkezett. Hova érdemes garanciás szervízért fordulni?

(#41740) somasz válasza thomasmorten (#41739) üzenetére


somasz
Topikgazda

A horpadást nem fogják megcsinálni gariban, remélem nem arra gondoltál. Az elemcsere anyag és munkadíját neked kell állnod. Fordulj pl. a Humansoft Kft.-hoz.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41741) Martin107


Martin107
tag

Nekem is van egy 1 éves dell inspiron 5521-es laptopom. Kicsit ütött, kopott már, horpadás is van rajta, a garancia attól függetlenül él még rá? Sajnálatosan a 4 usb portjából csak 1 működik megfelelően. Áramot ad a többi is, de ha pl. egeret bele dugom nem ismeri fel. Fordulhatok garanciához? Vagy esetleg újratelepítés is megoldhatja a problémát?

(#41742) kiskaktusz válasza Martin107 (#41741) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ha bizonyíthatóan esés, külső fizikai hatás miatt nem működik, akkor nem él rá a garancia. Amennyiben elhasználódásból, vagy rossz építés miatt nem működik, természetesen cserélnek mindent a garancia időtartama alatt.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#41743) SzaboZE válasza thomasmorten (#41739) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez nem garanciális jellegű meghibásodás. Térítésesen bármelyik dell szervizpartner tud segíteni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41744) SzaboZE válasza Martin107 (#41741) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha csak egy megy, akkor valószinűleg az az usb2-es port és az usb3-as portok nem mennek. Ez legtöbbször driver probléma szokott lenni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41745) pinnacle


pinnacle
nagyúr

E6320-nak mennyi az "üzemi hőmérséklete"? A proci nem megy 46-50C° alá. Lehet, hogy pasztázni kellene? Egy idő után, ha nem használom, a ventilátor is lekapcsol, akkor is 46-48C°-os. A TurboBoost-nak milyen alkalmazásoknál van értelme? Lehet, hogy kikapcsolom, mert már böngészésnél is rákapcsol, gondolom az alap 2.5 GHz is elég.

(#41746) somasz válasza pinnacle (#41745) üzenetére


somasz
Topikgazda

Teljesen jók a hőmérsékletek, ne foglalkozz vele...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#41747) morricone44


morricone44
újonc

Van egy 3 és fél éves Dell 1749 Studio laptomom. Melegedett a gép ( ha nem indítok el egy programot sem, akkor 40 fok környékén mozog, ha 3-4 program is megy, akkor akár 80-90 fokig is felmegy ), illetve 2-3 órás használat után magától kikapcsolt, mintha csak "kihúznám a dugót" A hűtő működött, de nem pörgött annyira, mint régen. Kicseréltem benne a hűtőt egy teljesen
újra, de a gép ugyanúgy melegszik és a ventilátor sem pörög a maximumon. MI lehet a probléma???

[ Szerkesztve ]

(#41748) pinnacle válasza somasz (#41746) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#41749) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Urak baj van!

Dell N5110. Akkuról ment épp kb még félig volt, épp neteztem rajta amikor elsötétült a kijelző. Gondoltam lemerült az akku, de arról szokott szólni. És akkor érzem, hogy masszív égett amperszag jön belőle elég intenzíven, Ugyanilyen szag volt amikor a porszívóm motorja leégett.
Nem mertem visszakapcsolni. Mi a fax lehet ez? Mit tegyek vele? 2 éves múlt...

(#41750) mghltm válasza Ákinard (#41749) üzenetére


mghltm
addikt

ha meg garancias, akkor hivatalos szerviz asap

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.