Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50001) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Dell E6430 esetén van valamilyen eljárás, amely segítségével használható benne a DW5540 WWAN kártya?

Az eszközkezelő látja a kártyát, de települni már nem engedi a DELL weblapjáról származó drivereket.

Köszi! :R

(#50002) somasz válasza Atos23 (#50001) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ezekkel a driverekkel és progival próbálkozz!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50003) London26


London26
tag

Sziasztok!
Azt vettem észre, hogy elég sokszor ledob a wifiről a laptopom, elképzelhető, hogy kezd tönkre menni a wifi jelfogó a gépben? Vagy ez vagy működik vagy nem? Esetleg tisztítani kellene?

Latitude E5430, vagy hívjam a garanciát, még benne vagyok a 3 évben....
Köszi a segítséget! :R

(#50004) mghltm válasza London26 (#50003) üzenetére


mghltm
addikt

tisztitani nem kell, probald meg masik operacios rendszerrel ( live linux ), masik router-re csatlakozva, illetve a jelenlegi router csak a te eszkozoddel szakadozik vagy massal is? ( akar telefon / tablet ) a kartya driver nem volt frissitve mostansag? esetleg egyeb win frissites nem telepult?

ezek utan erdemes felhivni a dell-t es egyeztettek a tovabbiakrol

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#50005) Atos23 válasza somasz (#50002) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi :) Azt hiszem, Tőled hoztam el még vagy fél éve a modemet, de még E6420-hoz :D Most már 6430 projekt van :) Este kipróbálom!

(#50006) Polemius


Polemius
aktív tag

Találkozott már valaki ilyennel?

Dell 5558, ha bekapcsolt állapotban bedugom a töltőt, kikapcsol (és nem is csak sleep, hanem teljesen).

Miért csinálja ezt, és hogyan szüntethetném meg?

(Dell 5558, Win 7 64bit)

(#50007) jack982


jack982
aktív tag

Sziasztok!

latitude e6410-es gépem van, ma reggel hirtelen lekapcsolt, lemerült az akku, pedig előző este még fullon volt mikor kikapcsoltam a gépet.

aida szerint az elhasználódás 13%, van valami program amivel fel tudom újitani az akku-t?
nem akarok újat venni, mert szerintem túl drága lenne egy eredeti akkumulátor ehhez a tipushoz.

köszi!

(#50008) somasz válasza jack982 (#50007) üzenetére


somasz
Topikgazda

van valami program amivel fel tudom újitani az akku-t?

Remélem ezt nem komolyan gondoltad. ;]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50009) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Inspiron 7537-hez vajon utólag elérhető olyan USB panel, amin nem csak az mSata SSD helye van ott, hanem maga a foglalat is be van ültetve? Ugyanis úgy van kialakítva a váz, h tökéletesen elfér benne, de gyárilag nincs beültetve a csatoló.

Próbáltam ebay-en, google-ban keresgetni, de csak olyat találtam, mint az eredeti gyári, foglalat nélküli panel.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#50010) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,megint lenne egy kérdésem a garanciával kapcsolatban,ha a gép EU-ból származik,akkor is honosítani kell,hogy itthon is érvényes lenne a garancia? Illetve hogy kell ellenőrizni ezt az egészet? Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#50011) somasz válasza Giovanny (#50010) üzenetére


somasz
Topikgazda

Igen, kell.
Dell Support oldalán rublikába Service Tag beír és Warranty fülre katt, captcha beírása után mutatja.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50012) Giovanny válasza somasz (#50011) üzenetére


Giovanny
őstag

Azt írja hogy: European Distribution Business

Zero Defect.No Compromise !

(#50013) balbekk12


balbekk12
tag

Van valakinek tapasztalata az alábbi készülékről?

DELL INSPIRON 7746

Processzor: 5th Generation Intel(R) Core(TM) i5-5200U Processor (3M Cache, up to 2.70 GHz)
Kijelző: 17.3-inch FHD (1920 x 1080) Truelife LED-Backlit Touch Display + Integrated Camera
Memória: 8GB 1 DIMM (1x8GB) DDR3L 1600Mhz
HDD: 1TB 5400RPM SATA Hard Drive
Tray load DVD Drive (Reads and Writes to DVD/CD)
VGA: NVIDIA GeForce 845M 2GB GDDR5
Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7265 2x2 + Bluetooth 4.0
Csatlakozók: HDMI, 4xUSB 3.0,
Internal Hungarian Qwertz Backlit Keyboard with Multi-touch Touchpad
Akkumulátor:4-cell Lithium Ion (58WHr) Battery
Operációs rendszer: Windows 8.1 64bit, Hungarian
Aluminium ezüst

CAD tervezéshez használnám (ArchiCAD 15-16). Elegendő lehet hozzá?
(nettó 280e-ért hozzá tudok jutni)

(#50014) Aethelstone válasza somasz (#50011) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ha már garancia, akkor és is kérdeznék tisztelettel..

A lapimnak nyilván van érvényes tag-je, de a HA-n vettem és igazából fogalmam nincs, hogy hivatalosan ki volt az előző gazdája. A honosítási nyomtatvány meg kér előző tulajt. Mennyire lehet fake adatokkal feltölteni? A lapi egyébként Koreából származik :) Szóval.....

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#50015) szabonagyur válasza balbekk12 (#50013) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

A VGA nem tervezésre való, mennyire komolyan tervezel?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50016) somasz válasza Aethelstone (#50014) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem megy, kell a tulaj neve és a zip code-ja. Vannak legendák, hogy megy "no information"-nel, de én még nem láttam ilyen működő transzfert.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50017) Aethelstone válasza somasz (#50016) üzenetére


Aethelstone
addikt

Pazar :(

Köszi az infót.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#50018) buca84


buca84
őstag

A honosítást itt tudom megtenni, igaz?
alfa156-tól vettem egy gépet. A gép Svájcból lett behozva. alfa még nem tette meg a honosítást. Mindenképp neki kellene ezt először megtenni és utána tudom én is, igaz?
Amint megcsinálta Ő, utána egyszerre tudom csinálni a honosítást? Vagy ha már Ő honosította, akkor nekem nem kell?

Ha csekkolom a gyári oldalon a garanciánál a service taget, ott ugye kiírja a konfigot. 90W-os AC adapterrel adták gyárilag. Én most a alfa-tól a dokkoló miatt csak egy 130W-ossal kaptam. Ha megtörtént a honosítás, akkor kérhetek a szervíztől egy 90W-as adaptert vagy ez nem így működik?

(#50019) szabonagyur válasza buca84 (#50018) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Egyszer kell honosítani, melyhez kell az eredeti tulaj adatai.

Töltőt milyen alapon kérsz csak úgy egyet? Ha lenne egy ami tönkrement akkor cserélik, de újat nem adnak hasraütésre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50020) Giovanny


Giovanny
őstag

Nos,és is kinéztem magamnak egy E7450 gépet,de a megkapott service tag alapján a következő kérdések merültek fel bennem: 1.Az hogy IPS vagy sem,nincs infó,csak ez: 3GPW0 LIQUID CRYSTAL DISPLAY, 14.0FHD, AG, EDP, LEGEND

2. Elvileg magyar vásárlású a gép,és ez van oda írva: Country: Feltörekvő országok – EMEA

Szóval ha valaki elmagyarázna hogy kell ezt értelmezni.illetve a kijelző most akkor milyen van benne?

Zero Defect.No Compromise !

(#50021) Mikulásbá válasza Giovanny (#50020) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha full HD,akkor biztos IPS,méghozzá elég szép fajta.

(#50022) Giovanny válasza Mikulásbá (#50021) üzenetére


Giovanny
őstag

Igen FHD,de a "régi" E7440-be a kijelző adatainál az is volt hogy IN PLANE SWITCHING,itt meg nincs ilyen..de attól még lehet IPS?

Zero Defect.No Compromise !

(#50023) buca84 válasza szabonagyur (#50019) üzenetére


buca84
őstag

Köszi a választ!

(#50024) #32577792 válasza runner 125 (#50009) üzenetére


#32577792
törölt tag

nemzetközi dell fórumon téma volt ez, sokan kérdezték, de negatív választ kaptunk rá
én is próbáltam, de nem jött össze

(#50025) somasz válasza Giovanny (#50020) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]
LG 140WF3, IPS

AHVA elvileg jobb.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50026) Giovanny válasza somasz (#50025) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm a segítséget,akkor elvileg nem járok rosszul bármelyik is lenne benne.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#50027) Giovanny válasza somasz (#50025) üzenetére


Giovanny
őstag

Most látom hogy létezik E7450 trackpoint és touchpad feletti gombok nélküli verzió is?

Zero Defect.No Compromise !

(#50028) runner 125 válasza #32577792 (#50024) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy barátom gépe, de ez akkor is trógerség. Kíváncsi lennék a racionális magyarázatra, h egy ODD nélküli, már az előd szériánál is elérhető mSata foglalat egy prémium consumer gépben miért nem elérhető.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#50029) #32577792 válasza runner 125 (#50028) üzenetére


#32577792
törölt tag

2 hétig túrtuk a netet, fórumokat. Arra is gondoltunk, hogy egy prémium szériásban ez az adapter benne van és egy cserével megoldjuk. Aztán vettem egy SSD-t a vinyó helyére.

(#50030) runner 125 válasza #32577792 (#50029) üzenetére


runner 125
nagyúr

Max. azt tudom elképzelni, h ebay-ről 4-5k-ért be kell szerezni egy másik modult, illetve külön egy mSata csatolót és felkeresni BGA-zással foglalkozó céget, h valahogy oldják meg a ráintegrálását.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#50031) Polemius válasza Polemius (#50006) üzenetére


Polemius
aktív tag

Erre a problémára nincs valakinek ötlete?

(#50032) szabonagyur válasza Polemius (#50031) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rég szervizben lenne a helye vagy ha netes rendelés visszacserélni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50033) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Hoztak ma nekem egy Dell Inspiron 5558 (i5/4GB/920M) notebookot. Windows 10-et telepítettem rá, de a boot idő elég gázos. Nem tudjátok, hogy ez mitől lehet? Munkatársam fiáé a gép, gondolom őt nem igazán fogja zavarni, de én azért kíváncsi lennék hogy mitől ilyen lassú. Az Ideapad B590-em klasszisokkal gyorsabban bootol, pedig jóval gyengébb a hardver.

(#50034) #32577792 válasza runner 125 (#50030) üzenetére


#32577792
törölt tag

Annyit nem ér nekem, hogy netán garit bukjam ezért.

(#50035) Ringman válasza buca84 (#50018) üzenetére


Ringman
nagyúr

engem is érdekelne, hogy mire fogsz jutni, ugyanis én is svájci gépet vettem aflától.

(#50036) somasz válasza Ringman (#50035) üzenetére


somasz
Topikgazda

És alfa írta/mondta, hogy honosítja, vagy a saját garijával árulja az adott gépet? Ha megígérte, hogy honosítja, akkor fogja is honosítani, nem kell izgulni. Évváltásnál lassú a honosítás...
Ha a saját garijával hirdeti, akkor hiába vártok.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50037) Martin107


Martin107
tag

Adott egy Dell 5521. Hdmi csatlakozót lehet javítani? A belső részén csatlalkozó egyik fémes "csík" visszahajlott, majd eltört.

(#50038) somasz válasza Martin107 (#50037) üzenetére


somasz
Topikgazda

Lehet csak csatlakozót cserélni, ehhez profi műszerekkel felszerelt korrekt szervizt kell találni.
Én a reballing.hu-hoz szoktam vinni ilyen esetben a gépeket, őket tudom ajánlani.

Ha még garis a géped és szeretnéd, hogy az is maradjon, akkor viszont hivatalos dell szerviz és alaplapcsere drágán.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50039) Martin107


Martin107
tag

Köszi az infót, szerintem biztos hogy csak azt kell, csak azt hittem nem lehet.

(#50040) kromatika válasza Giovanny (#49988) üzenetére


kromatika
veterán

Az msata ssd tuti hibatlan.a telepito pendrive is.de masik pendrivel is próbáltam.az ssd_t le is formaztam.van itt esetleg olyan aki 6540ben wwan helyen használ msata ssd_t?

(#50041) somasz válasza kromatika (#50040) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ez ugyanaz, amiben nem megy a wwan? Én raktam már 6440-be, 6540-be és m2800-ba is probléma nélkül.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50042) Az-X


Az-X
őstag

A céges gépemen (Dell N7110, 4 magos i7-es procival) a Win10 telepítése óta folyamatosan pörög a venti, és közben 70 fokos a proci. A szorzó elvileg 8/22 de ha semmi sem fut, akkor is 20-on van. CPU terheltség 1-2%. Win7 volt rajta előtte, azzal néma csend volt. Volt valakinek hasonló? Van erre valamilyen megoldás?

:)

(#50043) Ringman


Ringman
nagyúr

tegnap este feltettem az e6430-ra win10-et (upgrade 7pro-ról)

sem wifivel (intel 6205), sem kábellel nem volt net.
leszedtem a friss win10-es ethernet-drivert a dell honlapjáról és a legújabb (8.1-es) intel proset drivert, ami a wlan kártyát támogatja. úgy sem látott hálózatot.

más is találkozott ezzel? van valami megoldás erre?

(#50044) Atos23 válasza somasz (#50002) üzenetére


Atos23
senior tag

A drivert feltette szépen a csomagodból, az eszközkezelőben minden driver pipa, Köszi :R

Viszont szoftveresen nem kommunikál sajna az eszköz. A Dell Broadban manager kiírja, hogy az eszköz Nem kommunikál :(

Persze elfogadtam már, hogy ezt a kártyát nem E6430-ba gyártották, szvsz ezzel nincsen semmi bajom :)

[ Szerkesztve ]

(#50045) somasz válasza Atos23 (#50044) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én beleraknék egy belevaló dw5560-at.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50046) balbekk12 válasza szabonagyur (#50015) üzenetére


balbekk12
tag

A feleségemé lesz. Építész. Napi 6-8 óra tervezés. (szünetekkel, mert otthon dolgozik saját időbeosztással :) )

(Amúgy jelenleg az asztali gépemet használja, ami ennek a gépnek kb. a felét sem tudja.... )

(#50047) somasz válasza balbekk12 (#50046) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha nem rengeteg polygonból álló modelleket használ és nem fog nagyon összetett modelleket utána kirenderelni rajta, akkor elég lesz.
Az 1TB-os 5400-es vinyót felejtsd el, tegyél be neki egy ssd-t! Bár valószínűbb, hogy SSHD van benne, az jó lehet.

A garanciája valószínűleg sima szervizgari, én munkára inkább az NBD-t ajánlanám.

A touch kijelző nem hiszem, hogy előnyös melóra (fényes), inkább keresnék egy matt kijelzős gépet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#50048) kromatika válasza somasz (#50041) üzenetére


kromatika
veterán

Igen .Tehát a wwan helyet nem próbáltam wwan kártyával mert azom nincs.és van a fent irt liteon hibátlan mSata ssd-m amit a wwan helyre akarok rakni.Mivel a 6540 be a másik hely az half size méretü m sata ssd-t fogad csak.)ekkora baromságot,akkor inkább lenne m2( bios látja,telepitő is indul,de nagyun nagyon lassú 1 óra után sincs kész a telepités.akkor lehet hogy csak ezt a tipusú ssd-t nem szereti a wwan hely.telepitő pendrive,ssd le ellenőrizve ,hibátlanok.

[ Szerkesztve ]

(#50049) kromatika


kromatika
veterán

Ja és a bios a legfrissebb.A16

(#50050) somasz válasza kromatika (#50048) üzenetére


somasz
Topikgazda

Bocs, összekevertelek AstraCDX-szel.

Szóval nekem van otthon L9M ssd-m, meg 6540-em is, ki tudom próbálni ellenpéldaként. Mennie kéne. :U
Nekem gyanús, hogy valami a foglalatban nem kóser. Másik msata ssd-vel kéne próbálni, ha azzal is lassú, akkor garis alaplapcsere, szerintem.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.