Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40201) somasz válasza soldi3r (#40200) üzenetére


somasz
Topikgazda

ha találsz, szólj nekem is, van egy emiatt kuka dokkolóm :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40202) KriMes25


KriMes25
csendes tag

Sziasztok.

Lehet nem ide kellene irnom, de más gépem ezt a hibát nem produkálta.

Fél éve vásároltam megamnak egy Dell Vostro 5470 tipusú notebookot.

Core i5-4200U (1,6 GHz)
14" LED HD TL
NVIDIA GeForce GT 740M (2GB)
RAM 4GB / Disk 500GB
W8.1Pro(64bit)

Időről időre megjelenik egy ilyen hibaüzenet:

Teljesen mindegy, hogy játékot futtatok, vagy csak filmet nézek. Teljesen random módom. Volt már más gépem 4GB memóriával win 8.1-el és nem volt ilyen problémám. Virtuális memória méretét automatikusról növeltem az ajánlott duplájára. Windowsot már újratelepitettem (többször).

Még egy olyan dolog fordul elő időről-időre, hogy a gép nyugalmi állapotban van (nincs a gépne SSD) és ha el szeretnék inditani egy media player home cinemát, vagy egy filekezelőt (vagy bármilyen más aprócska programot), hosszú másodpercekig tart. Ilyenkor lárom a feladatkezelőben, hogy a gép közel 100%-ra terheli a merevlemezt. Máskor pillanatok alatt indul minden.

Valami ötletek esetlek ezen a problémák megoldására?

Előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#40203) Pano válasza KriMes25 (#40202) üzenetére


Pano
addikt

Intel HD driver probléma, frissítsd az intel vga driverét a legújabbra, abban már ki van javítva.
(Az intel honlapjáról szedd le)

[ Szerkesztve ]

(#40204) KriMes25 válasza Pano (#40203) üzenetére


KriMes25
csendes tag

Köszi szépen. Amint hazamentem frissitem.

Esetleg a merevlemezes dologra valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#40205) maajsz


maajsz
senior tag

Sziasztok,
haverom most szerzett be egy D630at, win7-et tettünk meg egy CS 1.6-ot akartunk nyomni. A full felbontást beadja de a grafika a játékban iszonyú kockás. A win alapból felismeri a videokarit, tettünk mellé még egy drivert az intel honlapról is de semmi változás. Ez a 965ös intel chipset ennyire használhatatlan bármiféle gémre vagy csak valami beállítási/driverezési problémája van? A segítséget előre is kösz!

(#40206) SzaboZE válasza maajsz (#40205) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egy 6-7 éves gépről beszélünk, szerinted? :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40207) maajsz válasza SzaboZE (#40206) üzenetére


maajsz
senior tag

Meg egy tizenx éves játékról :).

(#40208) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Holnap mennék boltba és venném meg EZT a laptopot de előtte egy két kérdést feltennék.
Ha felrakom rá a win7 ulti 64bitest akkor a wifivel tudok netre csatlakozni a nélkül , hogy raknék fel ÉN magam drivert ? Ha nem akkor milyen driver kell ?
Meg azt szeretném megkérdezni , hogy a megfelelő vidi kari működéshez mi a telepítési sorrend ésmilyen drivereket kell rakni ? (Azért kérdezem , mert akkor előre , már most leszedném a drivereket , mert holnap lehet nem leszek net közelben egyből .... vagy csak nem fogja fogni driverek nélkül)

Előre is köszönök mindent ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40209) szabonagyur válasza Roxkex (#40208) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Wifi alapból nem lesz, Dell oldaláról leszeded a szükséges drivert.
2. kérdésedre le lett írva milliószor, hetente egyszer.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40210) mghltm válasza maajsz (#40205) üzenetére


mghltm
addikt

ha lehet hinni a videonak, meg a source-t is elviszi. fps / konfig / driver adatokat viszont nem tudok sajnos

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#40211) Benzoldog


Benzoldog
tag

Sziasztok!

Ide is felteszem a kérdésem, hátha hardveres témába tartozik.

Van egy érdekes problémám, már több helyen is utánanéztem, de eddig sehol sem találtam rá megoldást.
Pár napja kezdődött, hogy internetezés közben, miután megnyitom az explorer ablakát, bizonyos időközönként villan egyet a teteje, majd egy idő után újra villan, és már kezd egy kissé zavaró lenni.
De ez nem csak az exlorer, hanem az összes éppen megnyitott ablakra érvényes.
Például ezt úgy is be lehetne mutatni, hogy amikor a tálcára klikkelek, majd vissza az explorer ablakába, akkor egy pillanatra kivilágosodik ott felül az ablak, de ez teljesen magától következik be, bizonyos időközönként. Vajon mi lehet a gond? :F

Köszönöm előre is a segítséget!

(#40212) trewq10


trewq10
csendes tag

Sziasztok!

Egy Inspiron 3521 -re szeretnék W8-t telepíteni.
A Dell oldalon az ST alapján felkínált driverek közül mindegyiket letöltöttem. A telepítés sorrendjére lennék kíváncsi. A korábbi hozzászólásokat, illetve a helyes telepítési sorrendet mutató linket olvastam, abban kérnék segítséget, hogy ahol azonos kategórián belül több driver is van(pl.:chipset, applications) azokat mindegy milyen sorrendben telepítem?

(#40214) CsMarc


CsMarc
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a Dell E5530-am töltője töltéskor nagyon durván melegszik. Konkrétan annyira fel szokott melegedni, hogy égeti a kezem, rettentően forró. Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem, hogy ez teljesen normális és nem lesz belőle semmi probléma vagy inkább garanciálisan cseréltessem ki a töltőt a Dell-el? Kicserélik-e ilyen hibára hivatkozva?

Köszönöm szépen a válaszokat,

CsMarc

(#40215) bajaki


bajaki
őstag

Ez most kicsit OFF lesz.

Azoktól kérdezem akiknek fényes kijelzőjű laptopjuk van: Ti mivel szoktátok letörölni a kijelzőről a port?
Én próbáltam szemüvegtisztító szövettel, de szerintem ettől karcolódik valamennyire a kijelző. Alapvetően nem látszik, de megvilágítottam a kijelzőt és fel lehet fedezni 1-2 karcot sajnos én pedig erre nagyon érzékeny vagyok. Szeretem makulátlan állapotban tartani a dolgaimat. Nem akarom, hogy fél-egy év múlva tiszta karc legyen a kijelző.

(#40217) mohotol


mohotol
aktív tag

Sziasztok!

Rendelkezem egy Dell Vostro 1015 laptoppal, ami sajnos a következő hibát kezdte el produkálni:
aránylag új beszerzésű Trust Tytan 2.1 BT hangfalaimmal sikerült összekötni, tette a dolgát tökéletesen vagy 6 napig, aztán elkezdett akadozni a hang, ha a hangafalakkal játszom le a zenét a laptopomról. Mindegy hogy program játssza le vagy youtube, kb 30 másodpercenként beleakad a hangba egy picikét. Telefonról a hangfal nem produkál ilyen hibát, így a gép ludas szerintem.

Valami ötlet, amivel ezt meg tudnám oldani?

(#40218) somasz válasza mohotol (#40217) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nézz rá a melegedésre, az okozhat ilyesmit!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40219) Handball94 válasza bajaki (#40215) üzenetére


Handball94
aktív tag

Papírtörlőre ráfújok ablaktisztítót és azzal, nem marad utána se szösz, se karc.

(#40220) Janika-1982 válasza bajaki (#40215) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,sajnos karcos lesz mindenképp a kijelző,lehetetlenség ezt kiküszöbölni.Én puha szemüvegtisztító kendővel törlöm át hetente a gépemet 2-db kendővel.Kívülről az egyikkel,belülről a másik kendővel.Én még nem találtam karcot a kijelzőmön,pedig januárban vettem a gépemet(Inspiron 3537).Mondjuk nem alap gép:
+4 Gb ramot rakattam bele!
+Blu Ray/DVD-írót is!
+OCZ VECTOR 150 SSD(240 Gb)!
+Windows 8.1 Professional Media Center Edition!
+Zalman ZM-NC1000 fekete notebook hűtőpad!
+Logitech MX Anywhere egér!
+Eset Smart Security!
+Power DVD program!
+Microsoft Office Home And Student!
+Notebook Táska
Így is 450000 Ft-ba fáj eddig! :W
És akkor mi lett volna ha Lattitue-t vagy Vostro-t vettem volna?
Sajnos sokba kerül a jó gép! :(

(#40221) lord.lakli válasza Janika-1982 (#40220) üzenetére


lord.lakli
őstag

Szóval ha vesz kiegészítőket, akkor már nem karcolódik a kijelző :DD ;]

[ Szerkesztve ]

(#40222) Janika-1982 válasza lord.lakli (#40221) üzenetére


Janika-1982
tag

Nem azt mondtam hogy nem,csak érzékeltetni akartam hogy,nekem sem olcsó gépem van. :)
Mert írta hogy zavarná a karcok,akárcsak engem is! :O
Ezért jó a mikroszálas kendők. :C

(#40223) bajaki válasza Handball94 (#40219) üzenetére


bajaki
őstag

Rendes monitoromon én is így törlöm, de az matt. Félek, hogy a fényes kijelzőt ez összekarcolná. :( De lehet megpróbálom majd akkor. :R

(#40224) thxer válasza bajaki (#40223) üzenetére


thxer
aktív tag

Én simán papírtörlő + Clin, és nincs rajta karc, a régi laptopom kijelzőjén sem a törölgetéstől lett.

(#40225) Remiel válasza Janika-1982 (#40220) üzenetére


Remiel
őstag

nekem sincs karc és most nagyon próbálom megérteni minek kell levezetni ebben a témában, hogy milyen az egér és van e office, meg mennyi az annyi...

egy 120 ezres gép is pont annyira karcolódik mint a tiéd táskástól és ssd-től függetlenül ha smirglivel pucolod és pont annyira nem ha a megfelelő eszközökkel... akár van hozzá Eset smart, akár nincs

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#40226) eastsider válasza Janika-1982 (#40220) üzenetére


eastsider
nagyúr

És akkor mi lett volna ha Lattitue-t vagy Vostro-t vettem volna?

hát.... sokkal jobban jártál volna :D
és a géped tényleg nem karcolódna :)
troll off

[ Szerkesztve ]

(#40227) BBéci válasza Janika-1982 (#40220) üzenetére


BBéci
titán

Egyszer ellátogattam egy Suzuki találkozóra, ott láttam, főként optikailag, szénné tuningolt verdákat. Amennyit rájuk költöttek, már egy rendes autót is kaphattak volna. Hiába cifrázod, belépő kategóriás marad a laptopod. :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40228) soldi3r válasza Janika-1982 (#40220) üzenetére


soldi3r
veterán

Ennyiert Precisiont is vehettel volna, nem csak egy Latitudeot. Attol feljebb szerintem nincs is. :F

E30 (oo=[][]=oo)

(#40229) garfield-r


garfield-r
tag

Sziasztok!

Új gép vásárlása előtt állok épp, és asztali helyett felvetődött, hogy egy ilyen Dell gépet válasszak.

Esetleg halott már valaki erről a típusról jót/rosszat?
Illetve szerintetek a benne lévő CPU mennyire lehet elég hétköznapi használatra (ubuntu 14 / full HD filmek és youtube videók - külső monitorra kikötve) ?

(#40230) Avicularia válasza soldi3r (#40228) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezzel elég fail volt kérkedni, azt gondolom :DDD

(#40231) DNReNTi válasza soldi3r (#40228) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ott a pont.
Precision-öm i7-tel, 16giga rammal, ssd-vel fhd ips kijelzővel 5 év (!!) garival kevesebbe volt. :D :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#40232) lord.lakli válasza DNReNTi (#40231) üzenetére


lord.lakli
őstag

Melyiket vetted és hol?

(#40233) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Tegnap megvettem a 3537 es modellt , i7 és HD8850m el...
Felraktam az intelről szedett legfrissebb drivert és UTÁNA a legfrisebb AMD drivert és íme:
Erről mi a véleményetek ? Ha esetleg , van jobb intel + amd driver kombó akkor azt örömmel várom :3

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40234) DNReNTi válasza lord.lakli (#40232) üzenetére


DNReNTi
őstag

M4600, HRP, másfél éve kb.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#40235) lord.lakli válasza DNReNTi (#40234) üzenetére


lord.lakli
őstag

Köszi.

(#40236) soldi3r válasza DNReNTi (#40234) üzenetére


soldi3r
veterán

Majd emlitsd meg ha elado lesz. Nem mint ha nekem nem lenne eleg az M4500, de azert hatha megis... :DDD

E30 (oo=[][]=oo)

(#40237) Pano válasza garfield-r (#40229) üzenetére


Pano
addikt

Szerintem kevéske. Főleg, ha egy ubuntut nézek unity-vel.
De ha külső monitort használsz, minek a 17"? Szerintem azt a felárat inkább egy jobb prociba fektesd.

Nekem ez a széria van, csak más konfiggal meg 15"-ban. Amire ügyelni kell az a palm rest illesztés a két saroknál a csuklótámasznál. Valamiért 1-2-nél nem teljesen jó az illesztés és össze lehet nyomni meg recseg-ropog. Én is kifogtam egyet, de a második amit kibontottunk az jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#40238) Janika-1982 válasza BBéci (#40227) üzenetére


Janika-1982
tag

Hát lehet hogy belépőszériás a gépem,de alaposan felgyorsúlt!
Meg nekem bőven jó lesz évekig!
Amúgy meg a drágább gépekben sincsen SSD+egyebek! :W

(#40239) garfield-r válasza Pano (#40237) üzenetére


garfield-r
tag

OK, szétnézek egy mérettel lentebb :R

(#40240) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok , az normális volna , hogy a dell inspiron 3537 i7 + hd8850M far cry 3 esetében low graffon produkált 20-25 FPS-t ? :O
Most fogom a mobility 13.9 el tesztelni ...

Szerk.: Illetve azt hol tudod megnézni , hogy játék közben dedikált vagy integrált GPU-t használok ? :\

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40241) Pano válasza Roxkex (#40240) üzenetére


Pano
addikt

Jobb katt mondjuk az asztalra, ott válaszd ki a "váltható grafikus rendszer konfigurálása" opciót. A feljövő ablakban tudod beállítani, hogy az adott program melyik gpu-t használja.
Az energiatakarékos az intel.

[ Szerkesztve ]

(#40242) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Bécsben vásárolt laptopomra (7537) otthon is gond nélkül tudnám érvényesíteni a garanciát, igaz? Német nyelvű számlája megvan, Dell honlapján service tag alapján is garanciás.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#40243) enzahobi válasza Roxkex (#40240) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Nem, az még ultrában is kevés, 13.12 SG Fixed driverr használj!

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#40244) Roxkex válasza enzahobi (#40243) üzenetére


Roxkex
senior tag

Azt esetleg honnan tudnám leszedni ? :\ (W7 ultimate-t használok , vagy váltsak 8.1 re ?)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40245) enzahobi válasza Roxkex (#40244) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Hát ahonnan leszedtem, (guru3d) ott már nincs fent, valaki linkelt saját dropboxosat, keress rá. Ha tudsz várni akkor megpróbálom majd dropboxomra feltolni, ha az internet úgy akarja (fúj a szél és akadozik :( )

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#40246) Roxkex válasza enzahobi (#40245) üzenetére


Roxkex
senior tag

Nagyon hálás lennék érte !(De azért igyekszek megkeresni!)
És akkor így kell felrakni !?
Dellről szedett intel chipset
reboot
intel vga drivert dell oldaláról
reboot
3dguru-s 13.12-es amd drivert felrak
és utána a többi driver ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40247) Roxkex válasza enzahobi (#40245) üzenetére


Roxkex
senior tag

Meg van 13.12 sg fix sirszevenap köszi !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#40248) CsMarc válasza CsMarc (#40214) üzenetére


CsMarc
tag

Erre a kérdésre válaszoljon legyen szíves, aki tud.

Köszönöm. :)

(#40249) somasz válasza CsMarc (#40214) üzenetére


somasz
Topikgazda

Hívd fel a dellt, mondd el a problémád!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40250) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Dell inspiron 3537es géppel nem tudok rácsatlakozni az itthoni wifire de máshol más wifijére igen , sőt a telómmal megosztott netre is rá tudok csatizni. Tehát nem a driverekkel van a gond !
Mit lehetne tenni ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.