Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75001) zsolti75 válasza teptep (#75000) üzenetére


zsolti75
senior tag

Az Ő gépében egy szál S3 se lesz, csak az S0!
Hibernálni kell a gépet alvás helyett, vagy marad a connected standby és a merülés.

(#75002) teptep válasza ddmb (#74997) üzenetére


teptep
tag

(#75003) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Töltési ciklusok számát hol tudom megnézni egy gépen?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75004) ddmb válasza teptep (#75002) üzenetére


ddmb
aktív tag

Amikor megláttam amiket küldtél, annyira megörültem, hogy végre megoldódik a kálváriám, ugyanis pontosan ezek a problémáim. Fogalmam se volt hogy van ilyen S0-S3 dolog... Természetesen a powercfg ezt írja ki ahogy mondtátok:

The following sleep states are available on this system:
Standby (S0 Low Power Idle) Network Connected

De sajnos nem műxik a CsEnabled/PlatformAoAcOverride-os trükk. Alapból egyik sem volt a registry-ben. Ha beállítottam, akkor a "Sleep" eltűnt a kikapcsolás menüből! Csak a Shut down és a Restart maradt ott. Szóval ismét kitöröltem őket, a Sleep újra ott a menüben, és most már megint ott az S0 a powercfg outputjában.

Szóval még kutakodok tovább, hátha találok valamit, bár kicsit lelombozódtam, lehet a Dell teljesen kiirtottam az S3 lehetőségét a legújabb modellekből :(

[ Szerkesztve ]

(#75005) ddmb válasza zsolti75 (#75001) üzenetére


ddmb
aktív tag

Az Ő gépében egy szál S3 se lesz, csak az S0!

Ezt úgy érted, hogy semmi esélyem az S3-ra, semmiféle regedit-es trükkel sem?

Amúgy jeleztem a problámáimat a Dell support felé. Ment az e-mail ping-pong, először természetesen Windows reinstall-t javasoltak, aztán hirtelen most már alaplapot akarnak cserélni! Egyelőre elküldtem őket melegebb éghajlatokra. Azt állítják, hogy az alaplapcsere megoldja a sleepből fakadó problémáimat... Lehet hogy vészhelyzetre (elégedetlen ügyfél) van nekik bekészítve S3-at támogató alaplap is?

(#75006) Pyttawrx válasza ddmb (#74997) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Bár nekem Asus gépem van win11-el jött, de én is win10-et tettem rá. Votak problémák az alvással nekem. Végül bekapcsoltam a hibernálást, az alvást elfelejtettm, és ahol alvást állítottam be, ott hibernálás lett beállítva, azóta flottul megy. Néha 1-1 frissítés után elfelejti a hibernálást, akkor úja beállítotm és megint megy rendesen. Nem tudom, hogy nálad megoldja-e, nálam megoldotta.

(#75007) ddmb válasza Pyttawrx (#75006) üzenetére


ddmb
aktív tag

az lesz amit mondasz, hibernálgatni fogom a gépet, bár a sleep-et jobban szerettem

(#75008) teptep válasza ddmb (#75004) üzenetére


teptep
tag

Nekem az MSI laptopn a registry módosítás sikeresen aktiválta az s3 alvási módot, ezért nem túrtam tovább a netet. Aztán tegnap rákerestem a DELL notikra és a Redditen írták meg, hogy némelyik DELL notin BIOS szinten is kiírtották gyárilag az s3 módot. Ugyenerről már itt is volt szó: #68172. A Reddit bejegyzéseket érdemes végig olvasni, van benne pár ügyes megoldás, ami némelyik DELL gépen sikeresen aktiválta az s3 módot.

(#75009) ddmb válasza teptep (#75008) üzenetére


ddmb
aktív tag

Az S3-hoz nekem ez van írva:

The system firmware does not support this standby state.

Látom a kommenteket, páran kékképernyőztek, nekem ráadásul ott a bitlocker is :( Bele se merek gondolni, hogy mi történne, ha elszállna Windows-om, küldhetném a központba a gépet, ami egy másik országban van... Szóval feladom, megpróbálok együttélni vele. Mindenesetre kösz a segítséget, ma is tanultam valami ;)

Ami lejött a sok reddit-es commentből az az, hogy azért nemcsak a Dell a ludas ebben az S0 nyomulásban, sokkal inkább a mikrofos. Köszönöm nekik, hogy használhatatlanná tettek számomra egy sok-sok éve használt funkciót.

(#75010) McJoker válasza teptep (#75000) üzenetére


McJoker
tag

Nekem a Dell G5 5587 csak s3 sleep módot támogat, mégis volt már olyan, hogy hajnalban felébredt a gép magától, lehajtott kijelzővel és elindította a böngészőben hagyott youtube videót... Csajom meg rémülten rázott fel, hogy "valaki van a házban"... :DDD

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#75011) ddmb válasza McJoker (#75010) üzenetére


ddmb
aktív tag

Megneztem es ez a G7 5587 egy 2018as modell. Ugy olvastam hogy az utobbi par evben (2020 utan) jottek ezek az S3-mentes gepek.

Tuti az a nyives orchestrator ebresztett :)

[ Szerkesztve ]

(#75012) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok,

egy Dell Precision 7720-al vagy hasonló generációval használ itt valaki esetleg win 11-et?
A tapasztalatokra lennék kíváncsi.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#75013) Rage47 válasza Butcher82 (#75012) üzenetére


Rage47
veterán

7490-en használom és tökéletes.

(#75014) Butcher82 válasza Rage47 (#75013) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszönöm a választ, én inkább azokra gondoltam akiknek a processzora nem támogatja, de minden más (secure boot, tpm) megvan hozzá.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#75015) Rage47 válasza tylerddd (#64376) üzenetére


Rage47
veterán

Ha esetleg még valakinek aktuális, mint nekem most, Dell fórumon láttam, hogy erősen rá kell nyomni az ujjad. Így nekem 100% a működése. Hihetetlen :D

(#75016) Ablakos


Ablakos
őstag

Insp.5767 nem látja a window10 to go külső ssd-re telepített OS-t. Asztali gépen kipróbáltam és tökéletesen bootol, fut. A laptop bios boot sorrendben meg sem jelenik az ext. ssd.
Valami trükk van vagy miért nem látható? (gpt partíció, uefi boot type)

(#75017) Tyson5


Tyson5
tag

kb. 2 perc keresgélés után nem találtam választ a kérdésemre, így felteszem.
A laptop paraméterei:

A ventillátora állandóan megy, nagyon hangos. Ha meg van nyitva a google chrome-ban 10-12 ablak, akkor megértem, de ha nincs nyitva csak 1 ablak, akkor is hangos a ventillátor. Asztalon pihen a laptop egyébként.

Tipp? Ötlet? vagy ez ilyen?

(#75018) teptep válasza Tyson5 (#75017) üzenetére


teptep
tag

Ha tartósan 94% a proci terhelés, akkor indokolt a hűtés. De pár lap megnyitása nem indokolja a tartós terhelést. Az 5625U procinak egy ilyen meg sem szabad, hogy kottyanjon. Én most egy sokkal gyengébb i3-al 7 híroldalt nyitottam meg. A képen látszik, hogy néhány mp alatt betölt és utána pár %-ra visszaáll. És ekkor van 12 szál nyitva a Goggle alkalmazásban. Számomra nem világos, hogy neked miért van 33 aktív Google szálad, miért magas a system terhelés, miért csak 4 GB fizikai memória szabad a 16-ból... Figyelned kellene, hogy melyik lap megnyitásakor akad ki a terhelés? Van-e valami futó bővítményed, hálózati forgalom, letöltés? Mi a helyzet, ha Edge böngészővel tesztelsz?

(#75019) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni E6520-al kapcsolatban. A hátlapot levéve van rajta egy ilyen SATA FLASH feliratú meghajtó hely:

Szerintetek ez a meghajtó kompatibilis vele, működne belerakva?
[1TB Kingston SSD mSATA KC600 meghajtó]

És a fő kérdésem az lenne, hogy ha telepítek rá operációs rendszert, akkor tudna róla bootolni a gép? Kis keresgélés után azt olvastam, hogy mSATA meghajtóról csak akkor tud bootolni, ha a BIOS támogatja az NVMe eszközről való bootolást. De azt már nem tudom kideríteni, hogy az E6520 támogatja-e vajon ezt. Valaki próbált már ilyet? Ti mit gondoltok?

(#75020) Tyson5 válasza teptep (#75018) üzenetére


Tyson5
tag

Nekem inkább ugrál a terhelés, de fixen 60% fölött van a proci, ram is. Az aktív googld szálakról nem tudok nyilatkozni, akkor éppen kb 10-12 ablak volt nyitva
Egyébként chrome nélkül is képes kifejezetten magas lenni a proci/ram terhelés, valamint porszívó üzemmódba kapcsolni a ventillátor
Ha adtok valami kiindulópontot, ma este utánanézek mi lehet a rendellenes a laptopon

(#75021) Francia91 válasza Andralin (#75019) üzenetére


Francia91
veterán

Nem kell NVME eszköz bootolást támogatnia, nekem a Precision M6800 sem támogat ilyet, viszont mSATA SSD-t igen, és az arról való bootolást.

Viszont Dell fórum alapján nem támogatja a róla való bootolást ezzel a géppel, hanem csak gyorsítótárként használja a rendszer bizonyos szoftver telepítése után az ebbe helyezett 32/64 Gb-os mSATA meghajtót

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#75022) Andralin válasza Francia91 (#75021) üzenetére


Andralin
aktív tag

Hát most csalódtam egy kicsit, nagyon szomorú vagyok. :U

Köszönöm szépen a segítséget, ez tényleg hasznos leírás, akkor nem vesztegetek rá pénzt feleslegesen.

(#75023) azbest válasza Andralin (#75019) üzenetére


azbest
félisten

plusz a slot is fele olyan hosszú, mint a linkelt tipikus msata ssd, ahogy nézem

(#75024) AiRLAC válasza Andralin (#75022) üzenetére


AiRLAC
addikt

Sima 2.5"-os SATA SSD szerintem belemegy a gépbe egyébként, nem?

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#75025) Andralin válasza AiRLAC (#75024) üzenetére


Andralin
aktív tag

Dehogynem, az van a HDD helyén, egy SDD. A CD helyén meg caddyben egy HDD is van fixen. Csak szerettem volna kimaxolni, tehettem volna egy 1TB-os mSATA-is bele, ha kompatibilis lett volna. :DD

(#75026) AiRLAC válasza Andralin (#75025) üzenetére


AiRLAC
addikt

A tetejére meg egy bányászlámpát hogy éjjel-nappal tudjál dolgozni :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#75027) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Latitude 5330 - al van közelebbi ismeretsége valakinek? Úgy tűnik a toughbookomtól akksipara miatt könnyes búcsút kell vennem még a visszaküldési határidő előtt :( .

Ami nem szimpatikus: a RAM nem cserélhető. A kiszemelt példányban mondjuk van 16 giga, ami azért kb mindenre is elég amit egy ilyen kislapos elbír, de nem tudom mennyire esélyes RAM-hiba? mert akkor kuka az egész gép :(.

Másik, hogy kültérben olvashatónak kéne lennie, mennyire lehet ezeknek felcsavarni a fényerejét :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#75028) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, pótgépnek van félretéve egy Latitude 6230. Szeretném belőle kivenni az SSD-t és ha szükség lenne a gépre, akkor UBS-n kötnék rá SSD-t és arról futtatnám a rendszert.
Mi lehet az oka, hogy a 6230 nem tud bootolni USB 3 külső házba rakott lemezekről, csak ha azokat USB 2-es házba teszem? A boot menüben sem jelenik meg.
Elsőre azt gondolnám az a gép még nem tud USB 3-ról bootolni, de az az érdekes, hogy USB 3 pendrive-okról tud bootolni.
Külső ház hiba sem lehet, mert ugyanazt egy másik Dell gépem normálisan látja a boot menüben és a rendszer is elindul róla.

Van itt olyan, akinek 6X30-as gépe van, vagy volt? USB 3 külső házba rakott lemezekről képes bootolni az a gép, vagy nem?

(#75029) azbest válasza Krystal_s (#75028) üzenetére


azbest
félisten

Nem lehet hogy uefi vs legacy boot mód kavarodás van? Vagy ugyanaz a rendszeres lemez megy usb2-ről?
De lehet a régi gép külön chipsetről támogatja az usb3-at, amit a bios nem tud kezelni. De pendrivenél usb2 módban elmegy. Esetleg boot közben nem ad elég áramot egy lemez ellátásának.

[ Szerkesztve ]

(#75030) ddmb


ddmb
aktív tag

helló mindenki

van működésbeli különbség a laptophoz kapott adapter(LA180PM210) és a dockinghoz kapott adapter(LA180PM180) között? Az én esetemben tökéletesen egyeznek a paraméterek:

output: 19.5 V 9.23A / 180W
input: 100-240V 2.34A / 50-60Hz

Érdekes módon árban jeletős elétérés van, a dockingos ilyen 50, a laptophoz kapott inkább 100 dolcsi körül mozog. A laptophoz kapott elengánsabb és kisebb is. Használhatom őket felcserélve? Például a dockingot használhatom a laptopos adapterrel? Ugye nem kockáztatok semmit?

(#75031) Ablakos válasza Krystal_s (#75028) üzenetére


Ablakos
őstag

Dell forumokon írnak bootolási hiányokról különböző típusoknál. Nekem az inspiron 5767 egyáltalán nem tud külső ssd-ről (akár mini sdhx kártyáról sem) bootolni. Gpt partíciós uefi módban telepítőt nem is látja a dell biosa. Lehet az újabb laptopoknál már jobb a helyzet.

(#75032) RosszQtya


RosszQtya
csendes tag

sziasztok!

újfent hülye kérdés jön...

ha egy könyhai papírtörlőbe, belefújok egy pippentésnyi pl. clen-t és áttörlöm a monitort, majd a billt, majd a gépet kívüülről, okozhatok-e zárlatot a kacatban!? :F :F

mondom csak egy lehetet, nem tocsogóst...

köszönöm

-=[beü]=-

(#75033) Tsebacsi válasza RosszQtya (#75032) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem valószínű. Csináld bátran amúgy van kimondottan monitor és burkolat tisztító hab.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75034) RosszQtya válasza Tsebacsi (#75033) üzenetére


RosszQtya
csendes tag

képzeld most beszéltem a szervizzel, azt mondja beázott volt az összes billentyűzet, legközelebb tisztítsam wd40-es(!!) ronggyal :Y :Y :Y

-=[beü]=-

(#75035) Francia91 válasza RosszQtya (#75032) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem van LCD tisztító folyadékom, és hozzá kapott mikroszálas kendő, azt szoktam enyhén megszórni a szórófejes LCD tisztító folyadékkal, és működés közben lepucolni az M6800-as és M4800-as kijelzőjét, semmi baja nincs tőle

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#75036) RosszQtya válasza Francia91 (#75035) üzenetére


RosszQtya
csendes tag

a billentyűzetek potyognak kifelé belőle... gép még nálam nem mont tönkre, pedig kb. 90-ben kezdtem egy C64-el :DD :DD

-=[beü]=-

(#75037) Tsebacsi válasza RosszQtya (#75034) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Melyik szerviz volt ez? Mire alapozta? Ez így azért fura, mert a clin-ben általában alkohol szerű illékony anyag van ami nem hagy hátra igazából nedvességet.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75038) Tsebacsi válasza RosszQtya (#75034) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

WD40-el billentyűzetet tisztítani? MIVAN???? Az igazából kenőanyag jellegű, jézusom...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75039) pohár válasza Tsebacsi (#75037) üzenetére


pohár
félisten

nem mi, nem mi! :DD (legalábbis kurvára remélem)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75040) RosszQtya válasza Tsebacsi (#75037) üzenetére


RosszQtya
csendes tag

egy kis zuglói szerviz... de legalább mondott valamit, de a laptopszakinak meg fogalma se volt róla... :F :W

-=[beü]=-

(#75041) Tsebacsi válasza pohár (#75039) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:D Ez jó volt :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75042) Tsebacsi válasza RosszQtya (#75040) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pc mentor?
Laptopszaki meg csak vakarta a fejét? Valami hivatalos szervizbe kéne azt a gépet vinni, pohárékhoz vagy hozzánk.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75043) RosszQtya válasza Tsebacsi (#75042) üzenetére


RosszQtya
csendes tag

egyiket se ismerem, de privin tájékoztass, bár ha egy ali nedves kendőtől megint megdöglik, azonnal cserélem egy nitrora és átteszem ebből a ramokat és a ssdket, mert már elegem van... :F :W :W

eddig csak egyszer volt a chs-be a gari végén...de akkor is ez vol a probléma...

-=[beü]=-

(#75044) pohár válasza Tsebacsi (#75042) üzenetére


pohár
félisten

őket se ismerem annak, aki baromságokat mondana, csak nem... hacsak nem egy új dolgozójuk van :D

RosszQtya... most akkor jól értem, hogy esnek ki a billek, ez a probléma? vagy most mi a szitu pontosan?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75045) Krystal_s válasza Ablakos (#75031) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi. Én is olvastam ilyet, csak nem konkrétan az e6x30-as típusról. Ezért érdeklődtem hátha valaki meg tudja erősíteni, vagy cáfolni. Jó lenne tudni, hogy egyáltalán nem tud USB 3-ról bootolni, vagy csak bizonyos típusokat nem kezel. :F Feleslegesen nem szeretnék másik házat is venni, ha azzal sem menne.

(#75046) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha egy garis gépen én cserélek ssd t bővitek RAM ot akkor az gari vesztéssel jár?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75047) AiRLAC válasza DonThomasino (#75046) üzenetére


AiRLAC
addikt

SSD és RAM általában CRU (customer replacable unit), azaz ügyfél által cserélhető.
Értelemszerűen ha a cserélt darabok hibásodnak meg akkor ne hívd a Dell szervizt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#75048) Tsebacsi válasza DonThomasino (#75046) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dell esetében cserélheted őket, de óvatosan, ne sérüljön-törjön semmi! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75049) gaborbol válasza ddmb (#75030) üzenetére


gaborbol
őstag

Mukodes szempotjabol mindegy, amelyik olcsobb, vagy szimpatikusabb neked.

(#75050) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok!

7490 laptopnál vettem azt észre, hogy videónézés közben a kurzor érintés nélkül, elég gyakran ugrik néhány pixelt, ezzel aktiválva az alsó sávot. Természetesen csinálja máskor is, de itt volt feltűnő. Egyértelműen touchpad hiba vagy lehet valamit kezdeni vele szoftveresen?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.