Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40151) BBéci válasza kellcucc (#40150) üzenetére


BBéci
titán

Full HD kijelzőn nézem ezt az oldalt, 175 %-ra van állítva a nagyítás és olvasószemüveggel nézve is makulátlan minden képelem, minden betű. Pozitívum, hogy az oldalsó reklámok javát nem látom. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40152) Krystal_s válasza kellcucc (#40150) üzenetére


Krystal_s
addikt

Én nem problémázom, mert még az 1360x768-at is sokszor 125% (rendszer) nagyításon használom, de van jó pár program, ami nem jelenik meg jól, mert a Tálca alá csúszik. Az a te szerencséd, hogy még nem használtál olyan programot, ami úgy lelóg a képernyőről, hogy nem tudsz az ok, igen, nem gombra nyomni. Szerencsére ez nem olyan gyakori, de létezik.

BBéci: Keversz valamit. 1. Olyanról szó sem volt, hogy nagyításnál ne lenne éles a kép. 2. Nem mindegy, hogy a rendszer, vagy a böngésződ van 175%-ra nagyítva, mert rendszerről volt szó. Azt pedig megnézném, hogy használod 175%-on a Windowst. :D
3. Homályosabb betűk akkor vannak, amikor valaki az 1920x-os (natív-ajánlott, alap) felbontást 1360x-ra állítja.

(#40153) SzaboZE válasza haddent (#40133) üzenetére


SzaboZE
addikt

Erős visszalépés minőségben. Zajosabb és a magnézium váz hiánya miatt nyeklőbb-nyaklóbb gépre számíts. Nem véletlen kerül feleannyiba.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40154) BBéci válasza Krystal_s (#40152) üzenetére


BBéci
titán

Rendszer nagyításával nem próbálkoztam, azt sem tudtam, hogy lehet olyat beállítani. A többi stimmel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40155) benike123 válasza Krystal_s (#40149) üzenetére


benike123
tag

van nekem is egy 5521-em ami nem full hd-s és igen néztem amikor mind2 1366x768-on volt rendes képernyőn h mintha homályosabb, nem olyan éles lenne az amelyik full hd-ról van kisebb-re állítva :/ mondjuk betudtam annak h az matt az enyém meg fényes kijelzős

(#40156) pepe62


pepe62
aktív tag

Sziasztok!
Életem első laptopja egy Dell D830. A napokban vettem és telepítési gondjaim vannak,ebben kérném a segítségeteket...

Feltettem egy Win XP-t ezzel nem volt gond....a drivereknél már egy napot szívok, mert ugyan a neten utána olvastam 2ezer oldalt(google fordítóval is), nem találok infókat.... próbáltam az eszközkezelőből is telepíteni,de bizonyos drivereket nem találok...a dell.com. oldalon egy rakás driver van, egy csomót fel is raktam,de nem tudom melyik és mennyi szükséges ezekből...

Az eszközkezelőben 4darab sárga kérdőjelem van(ezekkel nem boldogulok) és egy nagy káosz a fejemben...minden egyes kártyaolvasót, be és kimeneti nyílást fel kell telepíteni egy notbooknál?

A 4 sárga kérdőjel: mind az eszközkezelőben.
Ethernet vezérlő
modem a HD Audio buszon
o2Micro CCD SC reader
SM buszvezérlő

Az utolsó kettőről azt se tudom mi a nyavaja, de a hang szól, a belső mikrofon nem....

Hozzáteszem,előtte egy win7 volt rajta,de le kellett szednem. XP hez sok progim van,ezért gondoltam az OP cserére(no meg ezt a gépet anno XP-vel szerelték fel).

Előre is köszönöm a segítő gondolatokat!

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#40157) kistewe válasza pepe62 (#40156) üzenetére


kistewe
tag

o2Micro az kártyaolvasó szerintem.

elvileg service tag alapján kilistázza a dell hogy mi van a gépben, de ha nem akkor aida is megteszi es akkor már látod mit kell feltenni...

[ Szerkesztve ]

(#40158) pepe62 válasza kistewe (#40157) üzenetére


pepe62
aktív tag

Köszönöm,megpróbálom az Aidát....

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#40159) pepe62 válasza kistewe (#40157) üzenetére


pepe62
aktív tag

Bocs...Aidát feltelepítettem,de mit kell nézni benne? Az eszközkezelőben is ugyanazt látom...Mindenféle szir-sz*r van má feltelepítve,asse tom ik ezek....leinstallálom az egészet aztán szétütök valamit,mert megzakkanok...:(....wááááá...megesz a guta!!!!.....Help! :O

[ Szerkesztve ]

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#40160) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! A Dell a táblagépeire (Venue 8 Pro) nemzetközi garanciát ad? Nincs számlám róla, OLX-ről vettem és állítólag angliai a gép, de a garancia ellenőrző USA lokalizációt ír. Tudom így érvényesíteni a garanciát itthon, számla nélkül service tag alapján?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#40161) szabonagyur válasza pepe62 (#40159) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Van az alján egy fehér matrica amin van egy ilyesmi szöveg, hogy Service Tag (ST) esetleg az akkumulátor alatt. Ezt keresd meg majd írd be ide: [link] Ha nincs Service Tag sehol a megadott oldalon rámész a detect my product dologra majd letölt egy kiegészítőt amit fel kell telepíteni és utána menni fog, elvben az oldal megkeresi pontosan mid van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40162) pepe62 válasza szabonagyur (#40161) üzenetére


pepe62
aktív tag

Aha! Megtaláltam....újra bekapcsolom a gépet és írom mindjárt befele....

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#40163) pepe62 válasza pepe62 (#40162) üzenetére


pepe62
aktív tag

Tök jó! service tag és oprendszer alapján kilistázott mindent!!!!! Legyalulok mindent és egyenként újra kezdem! Remélem minden rendben lesz! Hálás köszönet!!!! :R :D

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#40164) szabonagyur válasza pepe62 (#40163) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen nulláról lehet jobb és tisztább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40165) SzaboZE válasza hito (#40160) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nálunk tuti nem tudod szervizeltetni, csak ha boltban vetted, akkor ott kell megoldani a javíttatást. számla nélkül sajnos nem fog menni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40166) szabonagyur válasza hito (#40160) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Német Saturnban nekem is azt mondták csak itt (Németo.) lehet érvényesíteni, talán honosítani lehet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40167) hito


hito
nagyúr

Köszi a válaszokat! Nagyszerű, akkor ennyit a nemzetközi gariról szériaszám alapján. Ez tényleg csak a Lenovo-nál és az Apple-nél működik normálisan?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#40168) szabonagyur válasza hito (#40167) üzenetére


szabonagyur
félisten

A lenovonál is a consumer cuccra nincs nemzetközi tudtommal.
Apple esetében meg szerintem fizetsz annyit, hogy lehessen nemzetközi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40169) hito válasza szabonagyur (#40168) üzenetére


hito
nagyúr

Jogos. Pontatalanul fogalmaztam. Thinkpad-re gondoltam.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#40170) somasz


somasz
Topikgazda

Ugye nem létezik M6600-hoz olyan dokkoló, amin van HDMI port?
Marad az átalakító vagy DP-ról, vagy HDMI-ről.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40171) SzaboZE válasza hito (#40167) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ne keverjük össze a US garanciát a nemzetközivel. Számlának minden esetben kellene amúgy is lennie...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40172) eastsider válasza somasz (#40170) üzenetére


eastsider
nagyúr

tudom off topic meg lehet tudod is, de van olyan kábel aminek egyik fele DP másik fele HDMI

(#40173) somasz válasza eastsider (#40172) üzenetére


somasz
Topikgazda

tudom, az nekem az átalakító halmazban benne van :)
köszi!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40174) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Sziasztok! Dell Vostro 1015-ös laptopon nem működik a hang, sok topicot végigjártam már, de sehol nem találtam megoldást, esetleg valaki tudna segíteni, hogy milyen drivert lehet feltelepíteni, hogy újraindítás után is legyen hang?

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#40175) SzaboZE válasza Lucky04 (#40174) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hogy érted, hogy újraindítás után? Addig van?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40176) Hofeher válasza SzaboZE (#40175) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Asus alap lappal jártam úgy hogy felteszem a drivert van hang újraindítás után viszont nincs 2x lett fel küldve javításra es a boltos ismerős megunta es kisütötte nekik baszak meg a lapjukat így tértek át a Gigabyte lapra érdekes az elment 8 evet most cseréltem le mert elfáradt rajta a chipset.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#40177) bajaki


bajaki
őstag

Dell 3537-hez, konkrétan a 8850M-hez milyen drivert használtok mostanában? Én a gyárit használtam (14.4) de az előbb újraindult a gép valami memória hibával, miután bebootolt kiírta, hogy az AMD Asztalkezelő nem működik megfelelően, vagy valami hasonlót. A Catalyst sem indul el, illetve a HDMI-n rákötött monitoromat sem látja.... :W

(#40178) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Van A08 BIOS a 3537-hez, tegnapi dátummal.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40179) Lucky04 válasza SzaboZE (#40175) üzenetére


Lucky04
csendes tag

Ha újraindítom, akkor még van hang és utána kb. 5 perc után elmegy magától. A Dell support oldalán található drivert fel sem rakja, mert nem talál kompatibilis hardwaret hozzá, az Aida szerint nem is az a hangkártya van a chipseten. Már mindenféle driverrel próbáltam, de semmi eredmény. Az xp driverét feltelepítette, de az meg összeomlasztotta a rendszert.

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#40180) TheProb válasza bajaki (#40177) üzenetére


TheProb
veterán

sokszor volt már tárgyalva, olvass vissza kicsit.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#40181) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Most tűnt fel palmrest csere után, hogy a touchpad jobb szélső részén abban a vékony csíkban a legszélén, amin ha végighúzzuk az ujjunkat, akkor oldalt görget, ott nem működik a koppintás. Ez ennél a verziónál (5521) normális jelenség ?
Másik gépemen ott is működik a koppintás.
Próbáltam berajzolni egy képen fehér csíkkal, azt a részt, amiről írtam. :)

(#40182) BBéci válasza Krystal_s (#40181) üzenetére


BBéci
titán

E5530-on ugyanez a helyzet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40183) Avicularia válasza Krystal_s (#40181) üzenetére


Avicularia
veterán

Latitude 6230-on is ugyanez a helyzet.

(#40184) SzaboZE válasza Krystal_s (#40181) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez a gördítősáv, tedd fel a drivert és konfiguráld be.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40185) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
van egy Latitude E4300 noti sajnos nagyon melegszik a töltő csatlakozónál levő rész.Egy 90w adaptert használok összefügghet a dolog vagy csak egyszerűen ilyen a konstrukció?mert egy hp2530 notinál egyáltalán nem tapasztalok semmilyen melegedést?

(#40186) kistewe válasza Krystal_s (#40181) üzenetére


kistewe
tag

E6320 -nál ott is müxik a koppintás, win7-tel, sőt amit nem tudtam , jobb oldalon ugyanaz a sáv meg zoomol...

btw. szép színes laptop...

[ Szerkesztve ]

(#40187) Avicularia válasza kistewe (#40186) üzenetére


Avicularia
veterán

vagy csak egy htc one végstádiumban lévő kamerájával csinálta a képet, ott szokott ilyen lilulás fellépni :D

(#40188) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Sziasztok!

Dell Vostro 5470 laptopot lehet upgradelni SSD-re (hogy SSD-ről bootoljon?). Laptop vásárlás előtt állok és a how to upgrade your vostro 5470 to SSD keressgélés közben belefutottam ebbe a videóba.

köszi!

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#40189) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Valaki megtudja mondani, hogy miért nem működik a hivatkozás funkció? Pl.: word-ben van egy hivatkozás, ctrl + katt és azt írja ki, hogy "A kért információ nem tölthető le" és nem hajlandó megnyitni a honlapot.

(#40190) somasz


somasz
Topikgazda

Ilyenkor mi van? (Dell Adamo 13)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40191) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Osztálytársam vett egy Inspiron 3542 laptopot, ubuntu volt rajta, win7-et szerettem volna rá telepíteni ami ment is, de mivel még ilyen géppel én nem dolgoztam, hogy nem adnak hozzá cd-t hanem mintha a windows telepítésénél láttam volna partíciókat, hogy ott vannak a dell cuccok, nem is nyúltam hozzá, az 500Gb-ból lecsíptem egy 30-at és oda telepítettem a win7-et.. szépen fel is települt, a wifit egy másik gépről meg tudtam oldani, hogy a driver-ét pendrive-on átvittem+ touchpad,audio,chipset. De a videókártya nvidia illesztőprogramját nem sikerült....(4, egyre régebbieket megpróbálva 335.23) telepítés után nemsokkal azt írta hogy sikertelen " nVidia driver telepítéséhez előbb az INTEL drivert telepítse" !!! googleba rákeresve Intel VGA drivert írnak, nah ilyet a dell oldalán nem találtam, (win7-et megadva) ráadásul, az eszközkezelőben az usb,ethernet,vga nál felkiáltó jel van, még úgy is hogy van wifi :F Végül is működik a laptop, csak játszani nem tud ezt mondtam is neki, de nem is akar, viszont abba maradtunk, hogy win8-at kéne rá telepíteni.. Nos milyen hibát követtem el?? Szeretnék tanulni. Tényleg rajta lennének a telepítő fájlok a vinyón? De ez amúgy sajátgépbe nem is látszik... ráadásul a dell pack (nem tudom jól írom) próbálná felrakni a vga drivert, rányomok a retry-re próbálgatja, de ugyanezzel az Inteles hibaüzivel nem sikerül.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#40192) Krystal_s válasza BBéci (#40182) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm az infót, megnyugodtam, hogy nem hibás. :)

Avicularia: Neked is köszönöm a visszajelzést.

SzaboZE: Fent van minden és átnéztem az összes beállítást, próbáltam úgy is, hogy kikapcsoltam a görgetést stb, majd megnézem újra. Sajnos mindig a szélén jár az ujjam és olyankor újra kell kattintanom.

kistewe: Igen be lehet állítani pár dolgot, lehet hogy a Synaptics driver verziójától is függ, hogy azon a részen milyen funkciók vannak.
A képet neten találtam, de az enyém is ilyen színű, csak nem ennyire vakító, mint a képen. :)

(#40193) laci1978


laci1978
tag

Sziasztok.
Kb.3 hónapja vettem egy 5530-as és amikor feltelepítettem a drivereket akkor meglepően valahogy sikerült feltennem egy olyan progit (dell honlapról azt is),hogy át tudtam küldeni a smart tv-mre az éppen futó dolgot a gépről,mintha összedugtam volna hdmi-vel.
Tudnátok nekem abban segíteni,hogy mi lehetett ez a progi?
Sajna ujra kellett raknom és most nincs rajta és nem is tudom mi lehetett az. :Y
:R Köszi a segítséget

(#40194) Jamby18 válasza Jamby18 (#40191) üzenetére


Jamby18
senior tag

Le kéne töltenem egy 4th Generation Intel Core Processors with Intel Graphics 4200 driver-t az intel oldaláról?
i5-4210U van a laptopban.

(#40195) soldi3r válasza laci1978 (#40193) üzenetére


soldi3r
veterán

Intel WiDi?

E30 (oo=[][]=oo)

(#40196) formula01 válasza Jamby18 (#40194) üzenetére


formula01
aktív tag

Szerintem kezdd újra az egészet, Windows-nak alaphangon adj 80 GB szabad helyet, az 30 GB-s partíció lepkefing lesz a későbbiekben. Aztán MINDEN drivert a dell oldaláról tölts le, chipset, intel vga driver, nvidia vga driver és a többi sorrendben telepítsd, természetesen mind1ik után egy újraindítással.

[ Szerkesztve ]

(#40197) laci1978 válasza soldi3r (#40195) üzenetére


laci1978
tag

bővebben? :)

(#40198) laci1978 válasza soldi3r (#40195) üzenetére


laci1978
tag

A dell honlapján nem találom

(#40199) SzaboZE válasza somasz (#40190) üzenetére


SzaboZE
addikt

Utángyártott vagy behalt gyári akku.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40200) soldi3r


soldi3r
veterán

E szerias Latitude dokkoljanak a csatlakozojat talalt mar valaki kulon? Kicsit meggorbult a fem keret rajta es nem tudom ratenni a laptopot.

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.