Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28001) BoyThom válasza marsu (#27998) üzenetére


BoyThom
csendes tag

Nem portalanítottam, mert garis, és nem akarom, hogy gond legyen belőle, vagy megoldható úgyis, hogy nem veszik észre a szervízben?

Teljesítménynél 100%-ot ír, de a folyamatoknál meg egyik programnál sincs 0,1-nél több.

(#28002) margithid


margithid
veterán

Van valakinek tapasztalata erről a notiról?
Melegedés érdekelne igazából, ha terhelve van a gép, akkor mennyire hajlamos?
8 GB-os memóriamodult is tud fogadni vagy csak 4-est?

(#28003) sdombi válasza BoyThom (#28001) üzenetére


sdombi
tag

akkor az beza valószínűleg vírus lesz...

(#28004) marsu válasza BoyThom (#28001) üzenetére


marsu
addikt

Ha nem szeded szét, akkor nincs gond a garival. Célszerű időnként kompresszorral kifújatni, mert a por jól össze tud gyűlni a gép belsejében, és ha összetapad, akkor olyan lesz mint a vatta. A bordák között megtapadva erősen csökkentik a hűtés hatékonyságát, ami okozhat ilyen fokú melegedést.

Persze ettől függetlenül még lehet egyéb más probléma is, ez csak egy lehetőség. Ha utána nincs változás, akkor lehet mással próbálkozni.

Press any key to continue ...

(#28005) soldi3r válasza marsu (#27998) üzenetére


soldi3r
veterán

igen, driverek megvannak, remélem működni is fognak
most azon filózok, hogy egy msta ssd-re teszem át a win7-et, a beépített helyére pedig a 2.5"-os ssd-re meg megy az xp
esetleg normalis ultrabay-t vett már hozzá valaki? ami télleg patent

E30 (oo=[][]=oo)

(#28006) AkoSCH


AkoSCH
csendes tag

Sziasztok!

A DELL Latitude E5430 ajánlott vétel?
Adminisztratív feladatok ellátásra lenne használva, viszont sokat lenne hurcolva, mozgatva.
6 cellás akksival szerelt modellt néztem.

Gyakorlati tapasztalat van esetleg valakinek?

Üdv.

(#28007) BoyThom válasza marsu (#28004) üzenetére


BoyThom
csendes tag

Köszi, akkor kifújatom, reméljük ez a gondja, és nem kell tovább sakkozzak :) /pedig soha nem volt ágyon, mindig laptoptartón van/

(#28008) somasz válasza sagit (#27995) üzenetére


somasz
Topikgazda

Win7-hez ezt használom: DELL_WIRELESS-365-BLUETOOTH-_A04-2_R247521
Próbáld meg ezt leszedni, el kéne mennie vele. Bár win8-at még nem próbáltam. :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#28009) marsu válasza BoyThom (#28007) üzenetére


marsu
addikt

Nem tudom, hogy korábban nézted-e hogy mennyi volt az üzemi hőmérséklet, de én úgy gondolom, hogy max 50-60 Celsius között lenne az ideális. Ez persze egy 3D játék közben biztosan felkúszik, de a 90 Celsius az nem túl egészséges a gépnek ...

Press any key to continue ...

(#28010) BigBlackDog válasza AkoSCH (#28006) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Teljesen meg vagyok elégedve vele. Méret-súly tökéletes, nem túl kicsi, de nem is szakad meg az ember tőle. Ha nem kell az erős hardver, esetleg nézegethetsz 5420-at is, olcsóbban hozzájutsz.

(#28011) sagit válasza somasz (#28008) üzenetére


sagit
addikt

ezt sajnos nem engedi telepíteni a win8 :O

se rendszergazda joggal, se kompatibilitás módban

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28012) somasz válasza sagit (#28011) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akkor ezzel mennie kéne.
Itt találtam oldal közepe kb.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#28013) kiskaktusz válasza marsu (#28009) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Az 5110-es inspiron pont nem az 50-60 fokról hírhedt, pláne nem egy bika i7-tel párosítva.. Nekem netezés közben 65-74 fok között mozog, pedig ez csak egy 2magos amd, ami nem termel brutál hőt.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28014) sagit válasza somasz (#28012) üzenetére


sagit
addikt

Kipróbálom és megírom az eredményt este felé.

Addig is ide mit lehet rakni hogy antenna is tartózik hozzá?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28015) somasz válasza sagit (#28014) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]

Egy instant oprendszer kártyája. Amennyi gép már nálam volt, egyben sem volt benne, nem lehetett túl népszerű.
Vidijó.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#28016) mghltm válasza sagit (#28014) üzenetére


mghltm
addikt

Dell™ Latitude ON Card ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#28017) SzaboZE válasza marsu (#27998) üzenetére


SzaboZE
addikt

A 85-90 normál határon belül van, 105 foknál van a thermal prevent action, szóval nem lefagy, hanem valamilyen feladat kiterheli a cpu-t. Ha az egér mozog, akkor ott szoftveres fagyás van.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28018) Maarki


Maarki
aktív tag

Hellotok

A segítségeteket szeretném kérni a páromnak dell vostro 3500 gépe van sajnos elszállt benne a videokártya gariba megcsinálták viszont azóta ha neki áll játszani nem telik el pár perc és ki kapcsol a gép ez miért van ?

Válaszotok előre is köszönöm!

(#28019) marsu válasza SzaboZE (#28017) üzenetére


marsu
addikt

Akkor könnyen meglehet, hogy összeszedett valami vírust. Leterheli a CPU-t, ami emiatt 100%-on megy.

Press any key to continue ...

(#28020) SzaboZE válasza Maarki (#28018) üzenetére


SzaboZE
addikt

Valamiért a hűtéssel gond van, vissza kellene vinni szervízbe.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28021) sagit válasza somasz (#28012) üzenetére


sagit
addikt

Úgy csináltam ahogy a srác leírta de nem sikerült beéleszteni. Ma nem tökölök vele többet, majd holnap. Pedig jó lenne ha működne mert egy Magic Mouse lenne vásárolva mikulásra a hölgyeménynek a gép mellé :D

Mondjuk hogy win7 alatt müxik az apple egere azt tudom, de win8 alatt is? Ennek még nem jártam utána.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28022) Maarki válasza SzaboZE (#28020) üzenetére


Maarki
aktív tag

És ha újra raknám az egész gépet ? mert nem telepitetem újra meg a másik hogy nem tudok újabb drivert felrakni mert azt írja ki hogy nincs ilyen hardver vagy mi a szösz pedig az nvida oldaláról töltöm le (300 seria notebook) és így se jó nem igazán örülnék ha vissza kellene vinni.

(#28023) marsu válasza Maarki (#28022) üzenetére


marsu
addikt

Vagy a hűtés, vagy a VGA driver.

Ezért nem kell az egész gépet újratelepíteni szerintem ...

:U

Press any key to continue ...

(#28024) Maarki válasza marsu (#28023) üzenetére


Maarki
aktív tag

De nem tudok újabb drivert felrakni mert az újnál azt írja ki hogy nincs ilyen hardver

(#28025) marsu válasza Maarki (#28024) üzenetére


marsu
addikt

Ha jó driver van fent, akkor azt kellene kiírni neki, hogy nincs a jelenleginél frissebb driver.

Ha azt írja ki hogy nincs ilyen hardver, akkor nem jó a VGA-hoz a telepítendő driver.

Press any key to continue ...

(#28026) BigBlackDog válasza Maarki (#28024) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nézd meg a hőmérsékleteket, mielőtt lekapcsol. Pl. GPU-Z tud fájlba is logolni, ha jól emlékszem.

(#28027) Maarki válasza marsu (#28025) üzenetére


Maarki
aktív tag

310m van benne és ezt a drivert próbáltam [link]

(#28028) Maarki válasza BigBlackDog (#28026) üzenetére


Maarki
aktív tag

kk köszi megnézem

(#28029) marsu válasza Maarki (#28027) üzenetére


marsu
addikt

a support.dell.com oldalról a gyári driver-rel is próbáltad?

Press any key to continue ...

(#28030) marsu válasza Maarki (#28027) üzenetére


marsu
addikt

Megkerestem neked a DELL Vostro 3500 drivereit, innen le tudod tölteni a gyári VGA drivert is.

Press any key to continue ...

(#28031) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem lehet valahonnét egy darabban leszedni a driver-eket vagy egy program segítségével lerántani és felrakni a legfrissebbeket ?
Windows 7 Prof-t raktam a gépemre ( Ubuntu 12.04 LTS-ről váltottam ) , és az elején megijedtem,hogy nem érzékeli a wifi adaptert, de kis gugli után megoldódott. Viszont a Dell Driver oldaláról leszedett driverek közül nem mindegyiket fogadja el. Ez a wifis probléma sem első próbálkozásra oldódott meg. Kompatibilitási hibákra és egyebekre panaszkodik. Eszközkezelőben is van 4 eszköz, amihez nem tud drivert találni.
Egy Dell Latitude E5530 a szóban forgó gép.

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#28032) BigBlackDog válasza chubii (#28031) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Wifi drivert intel oldaláról töltöttem én is, hasonló volt a problémám. Szedd le a hátlapot, nézd meg milyen wifi kártya van benne. De ez látom megoldódott.
Nálam is voltak ismeretlen eszközök, de, ha jól rémlik, akkor a felesleges eszközök (com port, ...) biosban való letiltása után már nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#28033) SzaboZE válasza Maarki (#28022) üzenetére


SzaboZE
addikt

Pedig muszáj lesz, driver hibától a legritkább esetben kapcsolhat ki gép menet közben. Lehet, hogy a windows is összeszakadt, ha nem érzékeli a vga kártyát.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28034) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Inspiron 7520 DVD meghajtója helyére be lehet szerelni SSD-t?

Köszi előre is :R

(#28035) SzaboZE válasza lama_lamm (#28034) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igen, az alábbi eszközzel.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28036) Maarki válasza marsu (#28030) üzenetére


Maarki
aktív tag

Na innen töltöttem le mindent felraktam és ugyan úgy megáll a gép :(

(#28037) Maarki válasza SzaboZE (#28033) üzenetére


Maarki
aktív tag

Újra telepítettem az egész gépet a legújabb nvida driver még most se akart felmenni a dell oldaláról amiket le szedtem megy de ugyan úgy kikapcsol a gép szóval megy vissza szervizbe mert ez így nem kerek :( :W

(#28038) Dell XPS válasza Maarki (#28037) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

valamit nem jól teszel ( csúnya szóval: nem jól csinálsz), biztos mindent jól telepítettél...

Üdv, Dell XPS

(#28039) chubii válasza BigBlackDog (#28032) üzenetére


chubii
senior tag

Az egyik azt hiszem a Bluetooth chip lesz, viszont van még 2 cím az eszközkezelőben : USB vezérlő, Ismeretlen eszköz , SM buszvezérlő Utóbbi megoldódott egy Chipset Driver telepítésével az előbb.
Viszont észrevettem,hogy az Fn+Prnt Scrn-re nem reagál, de minden másra igen. Fényerőállítás, alvó módba küldés mind megy... MI lehet gond ?
Azért örültem volna,ha kapok egy driver lemezt a notihoz :)

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#28040) balagedebr


balagedebr
tag

Sziasztok!
Dell Inspiron 5520 vásárlása előtt állok. Tudnátok abban segíteni, hogy melyik üzletben/webshopban melyik nagyker (hrp, chs, humansoft hármas ha jól tudom) garanciáját fogom kapni? Illetve, hogy NBD vagy sima? Eddig hrp-vel van tapasztalatom (méghozzá jó), másik kettőről nincs, csak itt olvastam (chs-ről rosszakat, a humansoft-ról meg jókat).
Eddig users.hu-t, mysoft.hu-t és laptopszalon.hu-t néztem, ahol szimpatikus áron találtam meg a kiválasztott specifikációt (144234-i5-3210,hd7670,4gb,500gb), de ha van valakinek még ötlete, akkor szívesen fogadom azt is.

(#28041) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

Segitsegre lenne szuksegem toletek: Youtube-ozas kozben egyik pillanatrol a masikra elkezdett ki-be kapcsolgatni a kepernyo, driver hibakra panaszkodni a Win 7-em, es a vegen ujraindult a gep BSOD-dal. Lefuttattam egy Dell Diagnostics ellenorzest, es vegul Dell Error code: 2000-0334 jott ki. Mellekelek par kepet, hogy azota milyen a kep a gepen:
Dell Error code kep, Win7-kep.

Feltoltottem a minidump-ot is: minidump.

A gep maga egy Dell Vostro 1400 nvidia 8400M GS videokartyaval. A driver a legujabb, direkt frissitettem azonnal, hatha az a baja, de nem.

Mit tudtok javasolni a problema orvoslasara? Ezt a GPU-t ki tudom venni az alaplapbol es venni bele egy ujat? Vagy alaplap csere lesz belole? :(

Koszonom elore is a segitsegeteket,
Fulmi

(#28042) mghltm válasza Fulmi (#28041) üzenetére


mghltm
addikt

ha kulso monitoron nincs gond, akkor a kijelzod a hibas. nagyobb az esely, hogy haldoklik az nvidia, tipushibarol lehet szo. ebben az esetben cserelni kell az alaplapot. hasonlo problema itt.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#28043) SzaboZE válasza Fulmi (#28041) üzenetére


SzaboZE
addikt

Videokártya hiba, szerviz.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28044) SzaboZE válasza Fulmi (#28041) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egyébként a diag kód azt jelenti, hogy a felhasználó visszajelzése szerint a tesztábra nem jól jelent meg a képen. Vagy nem nyomtál Y-t vagy N-t nyomtál a graphics tesztnél.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#28045) balagedebr válasza balagedebr (#28040) üzenetére


balagedebr
tag

Abban segítsetek még légyszi, hogy bármely nagykerből származik a gép, akkor bevihetem bárhova garanciális ügyintézni (pl. chs-től származik akkor bevihetem humansoft-ba), vagy csak ahonnan származik?

(#28046) soldierboy


soldierboy
tag

Sziasztok!

Kettő kérdésem lenne!

1. Ismertek valakit, aki Dell szervizben dolgozik?
2. Dell N5010-es gépembe, a HDD kivétele nélkül, hogyan tehetek SSD-t, illetve milyen SSD-t érdemes beletenni?

(#28047) GaborGh válasza soldierboy (#28046) üzenetére


GaborGh
őstag

1. SzaboZE
2. (#28035) SzaboZE
3. Samsung 830/840

(#28048) GaborGh válasza balagedebr (#28045) üzenetére


GaborGh
őstag

A gépre amit vásárolsz nem bolti garanciát kapsz, hanem gyári garanciát, ezért bármelyik szervizbe beviheted ha elromlik, de a HumanSoft az ajánlott.

A gépet megvásárolhatod szerviz és helyszíni garanciával is, utóbbi valamivel drágább, de házhoz jönnek és helyben nálad megjavítják.

[ Szerkesztve ]

(#28049) soldierboy válasza GaborGh (#28047) üzenetére


soldierboy
tag

Köszönöm! :)

(#28050) Fulmi válasza SzaboZE (#28043) üzenetére


Fulmi
senior tag

Koszonom a segitsegeket!

Tudtok ajanlani olyan helyszint, hogy hova vigyem (ami szerviz is, es jol dolgoznak, relativ olcson)? Illetve az alaplap beszerzesi ara hol lehet kedvezo? Honnan javasoljatok, hogy vegyek alaplapot? Neztem ebay-en, de szerintem hongkong-bol nem jonne meg hibatlanul...

Koszonom,
Fulmi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.