Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37001) enzahobi válasza sirszevenap (#36997) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Próbáltam 8850nel, de behalt a gépem amikor a Ctalyst Control centerébe be akartam léápni (kék hibaképernyő) szóval vissza is tértem a 13.12-eshez, evvel megy minden, kép visszajön, aludni 50ből 48szor aluszik, én elvagyok vele:)

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#37002) tusi_


tusi_
addikt

Van egy Dell N7010 laptopom, amivel teljesen megvagyok elégedve, leszámítva a hangját. Piszok hangos a ventije és tök feleslegesen kapcsol be néha. A HP-nál volt egy olyan kapcsoló a BIOSban, ahol betudtam állítani, hogy folyamatosan menjen egy alacsonyabb fokozaton. Ez viszont vagy 0-n, vagy 3000-n pörög és bazi zavaró tud lenni.
Ki van tisztítva, cserélve is lett elméletben - használtan vettem - ....
5let valakinek?

köszi

eat, sleep, play, replay

(#37003) somasz válasza tusi_ (#37002) üzenetére


somasz
Topikgazda

mi lett elméletben cserélve?
tisztítás alatt az újrapasztázást is érted?
legfrissebb bios?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#37004) tusi_ válasza somasz (#37003) üzenetére


tusi_
addikt

Hűtő, akku, vinyó. Tegnap tettem fel az A11-s BIOS-t, valamivel jobb a helyzet, most csak 3200- pörög a 4300 helyett, de még ez is sok.

eat, sleep, play, replay

(#37005) sirszevenap válasza enzahobi (#37001) üzenetére


sirszevenap
őstag

Érdekes. Nekem a 13.12 utoljára nem volt képes visszakapcsolni a kijelzőt. No de akkor lekapom megint , hátha.

Mindenesetre vicc amit az AMD csinál. Soha többet nem leszek a pirosak pártján, ez már fix. :) Legalábbis ha a végleges 14.x is ezt fogja produkálni.

(#36999) bmakszim: Inkább kihagyom az idegbajt ebben az esetben! :K

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#37006) OverKiller


OverKiller
tag

Sziasztok!

Tegnap boldog tulajdonosa lettem egy DELL 3537-esnek (i7-es), imádom a gépet, minden igényt teljesít, viszont volna 2 dolog, amiben abszolút gőzöm sincs, hogyan kellene megoldani, ezért a Ti segítségeteket kérném:
1.: Feltettem a Realtek drivert, és egy kis kutakodás után elindítottam egy "Dell Audio" nevű programot, ami ismerőseim elmondása szerint a saját panelje, ezért nincs Realtek panel. Ez eddig rendben, mondom akkor kicsit ismerkedek vele, beállítgatom. Itt jön a probléma. Hiába állítgatok Én bármit is, mintha semmit se csinálnék. A "Hangszóró / mikrofon" menüpont legalsó részén van egy nagy kék gomb "Szintmérők mutatása" felirattal, ami megnyitja a szintmérőt, de meg se moccan. Viszont a Dell Audio-n belüli hangszóró ikonokra ha rányomok (sample hangokat játszik le) azok működnek. Erre van valami megoldás?
2.: Amikor a gépet kikapcsolom, szépen pörög a kijelzőn a karika, leállít mindent, elalszik a kijelző, és ennyi. A bekapcsolást visszajelző LED ég, a billentyűzet és az egér világítása aktív, CPU venti forog. Ha a bekapcsológombot megnyomom, akkor egy apró pillanatra a vinyó LED-je felvillan. Kikapcsolni ilyen esetben csak a 8 másodperces móddal lehet, ami hosszútávon nem sok haszonnal fog kecsegtetni, így valahogy ezt is ki kellene küszöbölni. Ugyan ez az effekt történik akkor is, amikor a windows tétlenségében 15 perc után kikapcsolja a monitort. Visszahozni már nem lehet, szintén csak 8 másodperces kikapcsolás.
A gyári Ubuntunál nem csinálta, gond nélkül kikapcsolt.
Rendszer: Windows 8.1 VL

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#37007) bmakszim válasza OverKiller (#37006) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem igazán értem az 1. kérdést, de a második az egyértelműen az AMD sara. Mi is a megfelelő illesztőprogramra várunk.

[ Szerkesztve ]

(#37008) OverKiller válasza bmakszim (#37007) üzenetére


OverKiller
tag

Nos, akkor csatolok egy képet is: [link]
A bal oldali csúszkás felület elvileg mutatja, ha valami hang van, akkor mozog. Nálam semmi nem történik.
A jobb oldali nagy panelen, ha beállítok egy effektet, semmi hatása, ha a hangszínszabályzóba állítok bármit, nincs hatása. Ellenben ha a mikron beállításait módosítom, azt minden további nélkül aktiválja, semmi gond nincs.

És ezt így ideiglenesen nem lehet valahogy fixelni? Mert nem tetszik túlságosan ez a megoldás ami jelenleg van..

Szerk.: Amúgy az AMD oldalán Én egy drivert se találtam, nem ad rá találatot, egyedül a Dell frissítette magát erre a verzióra:
Illesztőprogram: 13.251-131206a-166151E-ATI
Catalyst: 2013.1206.1603.28764

[ Szerkesztve ]

(#37009) baratod


baratod
tag

Sziasztok!

Tegnap az egyik barátomtól örököltem. Bár ez rossz szó. Kaptam egy Dell Inspiron N5010 laptoppot.
Bár igaz, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát, de kíváncsi vagyok mégis milyen ez a kis masina?
Mármint úgy értem, hogy kívülről szép meg minden, de a bekapcsolás még várat magára, mert az akkuja rossz, a hálózati kábel meg még nincs nálam. No persze annyit azért tudok, hogy nem egy erőmű. de mégis?

Mindenképp érdemesnek látom egy akku vásárlását hozzá a közeljövőben, a külső újszerű állapota miatt.
Lehet tudni mióta gyártják ezt a típust?

(#37010) trewq10


trewq10
csendes tag

Sziasztok!

A WIN7 telepítéséhez kérném a segítségeteket.

A gépem egy Dell d610. 2ghz proci 2x1 GB RAM.

Honnan tudok drivert letölteni a WIN7-hez, illetve milyen sorrendben kell azokat telepíteni?

(#37011) soldi3r válasza trewq10 (#37010) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem emlekszem biztosan, de ugy remlik mindent felismert a 7 egy update utan.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#37012) trewq10 válasza soldi3r (#37011) üzenetére


trewq10
csendes tag

Köszönöm!
Akkor nem is kell ezeket telepítenem külön, csak a WIN7-t ?

(#37013) #01682176 válasza trewq10 (#37012) üzenetére


#01682176
törölt tag

A support.dell.com oldalon beírod a service taget, majd kiválasztod az oprendszert.Innen letöltöd a szükséges illesztprogramokat.
A sorrendet meg itt találod: [link]

Szerk.: Ahogy nézem, csak xp és 2000 támogatása van. Ettől függetlenül mehet a 7es is, de pl lehet olyan rész, ami nem.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37014) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Dell E4200 elbírhat dokkoló Displayportján 2560*1080-as felbontást?

Illetve úgy általában mire figyeljen az ember, ha ilyen gépet venne? Melegedést mondták, illetve wifi kártya drivereinek hibáját hallottam, ezt megoldották?

[ Szerkesztve ]

(#37015) trewq10 válasza #01682176 (#37013) üzenetére


trewq10
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#37016) bmakszim válasza OverKiller (#37008) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem tudom mi baja lehet. De nekem eleve nem is így néz ki:

Én mondjuk sose foglalkoztam vele, külső hangkártyát használok, a gyári iszonyat zajos. Ezek a maxxaudio effektek meg csak rontanak az alapból is gyenge minőségű hangon, mókusvakítás az egész.

[ Szerkesztve ]

(#37017) mghltm válasza Kalandor (#37014) üzenetére


mghltm
addikt

tobb helyen ezt talalni: Digital Display (82Q45, 82Q43, 82B43, 82G45, 82G43,82G41 GMCH only - Flat panels up to 2048x1536 @ 60 ( intel hexus )

pixelszamot tekintve jonak kell lennie, mert 2048 x 1536 > 2560 x 1080

vagy gyari nbd garosat keress vagy legalabb fel ev garosat. a proci a lapra van integralva es ha meghibasodik, cserelni kell az egesz alaplapot, ami draga

az e4300-asomban intel 5100-as wifi volt ( a mostani e6330-ban 6300-asat hasznalok ), az intel oldalarol raktam fel hozza a meghajtokat es gyorsan, stabilan mukodott vele a wifi ( legal win7 prof x64 )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#37018) soldi3r válasza trewq10 (#37012) üzenetére


soldi3r
veterán

Win update utan nem sok ismeretlen eszkoz fog maradni az eszkozkezeloben. Elotte azert mentek el egy Everest reportot.

E30 (oo=[][]=oo)

(#37019) OverKiller válasza bmakszim (#37016) üzenetére


OverKiller
tag

Az csodás. Pedig elvileg a jó drivert kellett, hogy leszedjem, mert szervízkód alapján kerestem a DELL oldalán, és ott ezt adta ki.. Ezen kívül amit észrevettem, hogy minden rendszerindulás után nekem kell manuálisan indítani a panelt, magától véletlenül se indulna el. Újratelepítettem a drivert, változás nem történt.
A kikapcsolásos dologra talán találtam megoldást, tegnap este ki tudtam kapcsolni, meglátjuk, hogy ma sikerül-e. A gyors bekapcsolást ki kellett kapcsoljam, legalábbis sok embernél ez megoldotta, és egyenlőre úgy tűnik hogy nálam is, de ahogy olvasgattam a fórumokat, nem kevés ember szenved ettől, és elég nagy többségben olvastam azt, hogy amikor felfrissített 8-ról 8.1-re, akkor jelent meg ez a jelenség.

(#37020) zetzza válasza bmakszim (#37007) üzenetére


zetzza
csendes tag

A kikapcsolásos lefagyás nem az AMD sara, hanem az Intel/Dell-é.

Ugyebár ha csak Dell videó drivereket rak fel az ember, akkor minden újabb játék játszhatatlan, mert nem kapcsol át dgpu-ra az illesztőprogram (viszont kikapcsolásnál stb nem fagy le a gép).
Ha felrakjuk a generic AMD driver-t, akkor pedig lefagy a gép minden egyes monitorkikapcsolásnál (legyen az sleep, hibernálás vagy power off), de lehet mindennel játszani.

Dell support fórumban már kisakkoztuk pár elégedetlen customer-rel a megoldást:

1. letörlöd a videókártya illesztőprogramokat (ajánlom a Display Driver Uninstaller-t)
2. felrakod a Dell-től az A00 (FONTOS! Az A01-es Intel illesztőprogram nem képes átváltani a diszkrét vga-ra!) verziójú illesztőprogikat mind Intel HD Graphics-hoz, mind AMD HD 8850/70M-hez
3. ezután felrakod a generic 13.9-es WHQL AMD Mobility Driver-t

És voilá, minden működni fog; a játékok, a belső monitor kikapcsolás stb.
Viszont fontos, hogy más kombináció nem működik (frissebb generic drivert én nem próbáltam, így működik, nem akartam elcseszni és más sem), így NE engedjétek a Windows Update-nek, hogy Intel és AMD drivereket telepítsen sem automatikusan, sem sehogy.

Itt van a fórum bejegyzés is, ott is leírtam, mit, hogy kell, páran írták, hogy megoldódott nekik is a probléma: Dell support fórum

Valaki tudna válaszolni az én kérdésemre is? :B

[ Szerkesztve ]

(#37021) OverKiller válasza zetzza (#37020) üzenetére


OverKiller
tag

Köszönöm válaszod, megpróbálkozok akkor ezzel.

Amúgy amikor feltettem a rendszert, első indításnál egy pár percig akadt elég magas szinten (meg is ijjedtem), de aztán villogtatott mindent és jó lett, aztán láttam, hogy minden magától feltett az audio driveren kívül, szóval esélyem nem volt arra, hogy megtiltsak neki bármit is. (Telepítésnél kikapcsoltam az automatikus frissítést)
Aztán a Catalyst-ba 3 menüpont volt, kerestem, hogy hol lehet átkapcsolni AMD kártyára, de sehol.. Aztán újraindítottam, kiírta hogy kell még egy újraindítás, és utána már ottvolt az összes menüpont ami kellett, játékoknál átvált, ezzel nincsen baj, csak ugye mint amit írtál is, a kijelző lekapcsolásakor vége mindennek. Illetve volt nemrég egy olyan effekt, hogy Tomb Raider-t letettem tálcára (Alt + TAB), majd visszahoztam, és fekete képen az egér megfagyott és semmire se reagált (monitor aktív volt, láttam az egeret is, de semmit nem csinált)
Amint megkeresgéltem ezeket az illesztőprogramokat, jelzek! :)

[ Szerkesztve ]

(#37022) paulkaresz válasza zetzza (#37020) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

Ez MŰKÖDIK!!!!!!!!
Kipróbáltam,nem akad a Witcher 2 és visszajön a képernyő alvásból!
Nagyon köszönöm a segítséget!
Az utolsó hozzászólásban levő linkeket használtam,és a Display Driver Uninstaller-t ahogy a leírásban szerepel.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#37023) zetzza válasza paulkaresz (#37022) üzenetére


zetzza
csendes tag

Nincs mit, remélem mindenkinek jó lesz :K

Azt elfelejtettem, hogy az AMD honlapján (ha jól tudom) már nem elérhető a 13.9, én innen töltöttem:Softpedia secure

(#37024) paulkaresz válasza zetzza (#37023) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

azok a linkek élnek amik a hozzászólások között van.

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#37025) formula01 válasza zetzza (#37020) üzenetére


formula01
aktív tag

Nekem rendesen vált a delles driverekkel, crysis 3 medium, bf4 ultrán megy szépen, viszont a dx9-es játékokban nincs több mint 5-10 fps átlag, szóval az valami botrány. 13.9-es amd driverben még megvan ez a probléma?

(#37026) Avicularia válasza baratod (#37009) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de nem túl kedvelt típus itt a fórumon. Hűtési gondokkal küszködik, hangos..
Nekem volt ilyen, többféle felállásban gyártották. Ez enyém 2011 februárban vettem, akkor már biztos gyártották.

(#37027) logitech25


logitech25
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.
Dell mini 1018-ra van 64 bites vga driver???
nem találok sehol :/

kérlek segítsetek,fontos lenne.
köszi :R

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#37028) premete válasza logitech25 (#37027) üzenetére


premete
veterán

Kerestesd meg.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#37029) logitech25 válasza premete (#37028) üzenetére


logitech25
tag

Megprobalom :R

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#37030) zetzza válasza formula01 (#37025) üzenetére


zetzza
csendes tag

akkor mégsem vált rendesen :U

nekem a 13.9-es mókolással még nem jelentkezett ez az ~5 fps-es szaggatás, csak a Dell-es driverekkel, úgyhogy elvileg a Dx9-es játékok problémáját megoldja, de én nem játszom nagyon új játékokkal, így nem tudom mennyit romlana a teljesítmény az általad felsoroltaknál.

próbáld ki, ha sok olyan játékkal játszanál, ami jelenleg szaggat, aztán lehet, hogy a Crysis 3 és BF4 a 13.9-el is kellemes marad medium/high/ultrán, csak ne feledd, hogy ebben a driverben még nincs Mantle.

(#37031) logitech25 válasza premete (#37028) üzenetére


logitech25
tag

rá megyek hogy check your system....
és meg kéne keresnie???

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#37032) premete válasza logitech25 (#37031) üzenetére


premete
veterán

Igen, megkeresi milyen drivereket kellene telepíteni, és le is tudod tölteni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#37034) formula01 válasza zetzza (#37030) üzenetére


formula01
aktív tag

Átvált, nem ott a gond, de egyértelműen driver probléma. Pl. Portal 2, dx9-es, radeon kártyával 5 fps, intellel high-on átlag 40. Szóval nem a váltással van a bibi, hanem a delles amd driverrel, de akkor majd megpróbálom, köszi.:)

(#37035) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Inspiron 1525-nél van különbség a Sunon és a Forcecon ventik között, vagy csereszabatosak?

(#37036) adrian94


adrian94
őstag

.

(#37037) laslie92


laslie92
senior tag

sziasztok egy ismerősöm vásárolt a laptop szalonnál egy Lenovo A580ah tipusú laptopot!

Adtak neki hozzá egy 4 es USB elosztót mondván milyen rendesek. Utána rá egy kis idővel kiderül,hogy az USB nem működik benne! Lenovo-s Garanciát nem kapott csak Laptopszalonos 3 éves garanciát! Tényleg nem lenne rá gyártói garancia? :o

Aztán hívta őket telefonon azt mondták nekik hogy garancia garancia tök mindegy a lényeg,hogy 3 évig szerelik ha baj van! Aztán a Youtubon nézett egy teljes Filmet HD -ben mikor észre vette h valami nem kóser Gondol egyet és megáll a hűtő ventilátor a Gépnek iszonyú szaga volt és 104 fokos volt! ( Nem égett le szerencsére)

Na most a még ugye bár nem telt el a 14 nap vissza fizetési lehetőség! Szerintek ,hogyan lehetne elérni,hogy ezt a rakás.... vissza vegyék tőle Ugye bár 160EFt gépről lenne szó! Ami a mai világban nem egy kevés pénz és elvárja az ember,hogy ezért megfelelő gépet küldjenek neki!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#37038) molnarpeter válasza laslie92 (#37037) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mi köze ennek a Dell topikhoz?

(#37039) premete válasza molnarpeter (#37038) üzenetére


premete
veterán

Lehet hogy az USB Hub Dell gyártmány. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#37040) szabonagyur válasza laslie92 (#37037) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ez nem ide tartozik mivel Lenovo gép!

A kedves barátod meg átverték nagyon úgy hangzik. 2 év garinak kell lennie hozzá, a Laptopszalonnak volt talán akciója, hogy 3-at ad hozzá ha náluk szervizelteted minden évben. A gépet ott kellett volna visszavinni amikor kiderült, hogy nem jó az USB...
Amúgy ilyen gép elvben nem is létezik..

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37041) laslie92 válasza molnarpeter (#37038) üzenetére


laslie92
senior tag

Bocsi rossz topikba írtam ne haragudjatok figyelmetlen voltam!

[ Szerkesztve ]

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#37042) soldi3r válasza laslie92 (#37037) üzenetére


soldi3r
veterán

Hat igen, ez egy Dell topik. Egyebkent a mai vilagban 160k egy also kategorias notira epp eleg.

Egyebkent a fogyasztovedelemnel egyertelmuen leirjak, hogy:
E szerint ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.
Internetes vasarlas eseten pedig:
A termék átvételétől és a szolgáltatás igénybevételére vonatkozó szerződés megkötésétől számított 8 munkanapon (nem naptári nap!) belül élhetünk elállási jogunkkal. Az általános szabályok szerint a 8 munkanapos határidőbe a termék átvételének, illetve szolgáltatás esetén a szerződéskötés napja nem számít bele.

E30 (oo=[][]=oo)

(#37043) kecz


kecz
aktív tag

Azért az érdekes, hogy a gyári Dell wifi (7537-en a 7260-es intel dualband wifi) driverével mindenhol tönkretettem a wifi router hálózatát ahova csak felcsatlakoztam. Ma letöröltem minden illesztőprogramját a wifi modulnak az eszközkezelőből és el is távolítottam a kártyát. Restart után valahogy a windows (8.1) felismerte az alkatrészt, telepítette is és azóta nem veri tönkre a wifi hálózatokat.
Örültem is mint majom a farkának, mikor eljöttem havertól (mert nála csináltam ezt UPC nettel) és azután a vonaton is végig jó volt.
Mikor hazaértem gyors wifi router és modem újraindítás és már jó a hálózat itthon is.
A probléma csak annyi, hogy a net nagyon lassú még így is (hiába stabil a hálózat) :( .
Viszont itt van az Inspironom mellett az őskori Asus F5RL és ezen meg működik a net rendesen.
Nem értem az egészet.
-A net szolgáltató lenne nem megfelelő? - De akkor miért jó a régi laptopomon a net?
-Vagy a router beállításai? - az Intel 7260-as wifi kártya igényelne valami speciális beállítást a routeren?
-Esetleg a 7537-esem Wifije? - De akkor miért volt jó havernál és a vonaton is?

Valaki nem küzdött hasonló problémával új 7537, win 8.1 és TP-Link WR740N router konfigurácó mellett?

(#37044) somasz válasza kecz (#37043) üzenetére


somasz
Topikgazda

én kipróbálnám egy másik csatornán, illetve az intel oldaláról lefrissítenék egy drivert.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#37045) Tommi000001 válasza somasz (#37044) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Hali

Küldtem püt...

:R

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#37046) molnarpeter válasza molnarpeter (#37035) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

UP! :))

(#37047) AtHoS válasza mghltm (#36815) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No tegnap megnéztem ezt a beállítást. Annyit sikerült elérni, hogy innentől már nem mutatja a beépített kijelzőt csak a dokkolóra dugott TFT. Viszont a TV nem jelent meg így sem választhatóként. (ha felnyitottam a kijelzőt, akkor szépen megjelent a lapos kijelzője is a TFT mellett választhatóként)

Ami még érdekes lehet, hogy Svideo - RCA átalakítóval van a TV kötve egy 20m környéki coax kábel segítségével. Most már csak annyi ötletem van, hogy megnézzük majd közvetlenül egy normál svideo kábellel, hogy úgy érzékeli e TV-t.

Egyébként az is érdekes volt (igaz ez független az svideo-ra kötött TV problémától), hogy a dokkolóról nem működik a hangkimenet. Külső hangszórót a laptop saját kimenetébe kellett dugni, különben csak a lapos beépített hangszórója szólt.

read-only mode on the forum

(#37048) kecz válasza somasz (#37044) üzenetére


kecz
aktív tag

A driver frissítés meg volt, de akkor megint kinyírja a routert a 7537. A csatorna manuális választása miben tudja befolyásolni az eredményt? Nem akadékoskodni akarok, csak nem vagyok jártas a hálózatok beállításában.

(#37049) soldi3r válasza kecz (#37043) üzenetére


soldi3r
veterán

A leirtakkal ellentetben nem igazan tudom ezt elkepzelni. Hogyan teszi tonkre? A beallitasokat?
Megprobalnam G-n (gondolom N-est hasznalsz most), de a csatorna valtas is megoldas lehet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#37050) kecz válasza soldi3r (#37049) üzenetére


kecz
aktív tag

Tegnapelőtt elmentem egy kávézóba, hogy ott netezzek, ha már itthon nem jó és ott mikor csatlakozni akartam, nem volt jó a net. Router és modem újraindítása megoldottta. Tegnap haveréknál próbáltam újratelepíteni a gépet és az ő hálózatukat is kinyírtam. Elmondása szerint másfél éve nem kellett resetelni a routerüket. Miután letöröltem a wifi drivert és újraindítottam a gépet utána nem volt gond a wifivel. Gondolom a legfrissebb driver csinálta ezt. Amit az előbb itthon is sikerült reprodukálni, a másik laptopommal sem tudtam fellépni a hálózatra. Drivert megint visszaállítottam egy tavaly szeptemberire és megoldódott a probléma.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.