Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63001) Pyttawrx válasza pinnacle (#63000) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Most lesz nemsoká egy új upd is. De igen tedd fel a 1809. Elvileg mindenki automatikusan kapja, de nem egyszerre.

(#63002) somasz válasza nemethchek19 (#62999) üzenetére


somasz
Topikgazda

Meg lett már oldva a múltkori garis ügy? Hűtés megfelelő?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63003) Beldar


Beldar
tag

Van tapasztalata közületek valakinek Inspiron 3576 (i3 7020U) masinával?
Egy teszt eléggé lehúzta, h nagyon melegszik és rossz minőségű a kijelzője, érdekelne valós felhasználói vélemény. Leszámítva, h nem IPS paneles, azon kívül tetszenek a paraméterei...

(#63004) pinnacle válasza Pyttawrx (#63001) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Úgy néz ki, hogy a 1809-től megjavult. :) Kalibrálást, Éjszakai fényt sem felejti el. Lehet az F.lux is bekavart, töröltem a Windows alkalmazások közül, de innen nem tudom, pedig Rendszergazdaként vagyok bejelentkezve.

(#63005) nemethchek19 válasza somasz (#63002) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Elméletileg hűtő, alaplap cserélve lett, meg kapott mx4 pasztát rá. Hétköznapi használat már már nem throttlingol, stresstest alatt továbbra is elég gyorsan felmelegszik, bár most teljesítménycentrikusban használom a procit, ami azt jelenti, hogy folyamatosan 3,2ghz-es órajelen tartja. Az nvme SSD erőteljes használt mellett továbbra is képes 85 fokra is felmelegedni. HWinfo64-ben legalább is a "Drive Temperature 2" azt mutatja. a "Drive Temperature 1" az 55 fok maximum.

Tehát minimális a változás, de normál felhasználás mellett már meg sem szólal a ventilátor. A CPU olyan 60-65 fok körül el van, néha ugrik max 75-80-ra.

Érdemes lenne alulfeszelni a cpu-t? Throttlingstop, Intel Extreme Tuning Utility szoftverekkel. Sosem próbáltam még egyébként.

A hangkártyával kapcsolatban annyi, hogy régebbi drivert raktam most fel a hangkártyához és azzal már nincs pattogás, recsegés. Bár a LAtencymon-al továbbra is rosszak az értékek. Viszont az alaplapi integrált Realtek hangkártyával a LAtencymon is jókat mutat, szóval lehet a hangkártya a bűnös, persze nem 100%.

Tehát ezek a saját Realtek hangkártyájával a Latencymon értékek.

Ez meg az usb hangkártyával:

[ Szerkesztve ]

(#63006) nemethchek19 válasza somasz (#63002) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Ez mondjuk a HP Zbook G3, de ugyanaz a i7 6820hq processzor ami az én gépemben van.

HP ZBook Studio G3 Workstation Review

Lehet hogy ezzel a CPU-val ilyen kis laptopokban ez "normális" hőmérséklet?

(#63007) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Egy 6410-esre szerettem volna Win10-et tenni GPT/UEFI kombóval. Minden rendben is ment, DE! A Noti nem kapcsolt ki leállítás után! 30-40 percig vártunk, a CPU hűtő tekert a kép elsőtétült, de nem állt le. 4-5x újratelepítés, semmi, áttettem MBR/Lagacy módra, és minden simán működik, leáll rendesen. Ez mitől lehet? mi értelme akkor a GPT, (hdd, SSD) és UEFI-nek (Bios Boot)? Mi a különbség? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#63008) Pyttawrx válasza pinnacle (#63004) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg a mappat at tudod nevezni? Nem fut még a háttérben vmi, ami használja?

(#63009) Pyttawrx válasza Faterkam (#63007) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen nem minden “régebbi” gépen megy az uefi.

Hasznosak lehetnek:

[link]

2
[link]

(#63010) somasz válasza nemethchek19 (#63005) üzenetére


somasz
Topikgazda

Azért kérdeztem, mert a hangkártyások is azt írták, a throttlingtól is lehet. Ha nem használod ki a procit amúgy, akkor kikapcsolhatnád a Hyperthreadinget, így csak 4 szálon fog dolgozni. Alulfeszelés is működhet, csak sztem macera.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63011) nemethchek19 válasza somasz (#63010) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

De ők szerintem nem a thermal throttlingra gondolnak, hanem erre [link]

(#63012) mAtech válasza Janos250 (#62950) üzenetére


mAtech
aktív tag

Köszi. Az tuti, hogy cellát venni nem fogok, mert fizikailag macerás a csere. Úgy csinálták meg az akkut.
Az enyém a D630-al egy idős kb.
Itthon is találtam emberi áron utángyártottat. Meglátom mi lesz :)

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#63013) Faterkam válasza Pyttawrx (#63009) üzenetére


Faterkam
addikt

:R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#63014) pinnacle válasza Pyttawrx (#63008) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Win10 topikban ajánlott programmal, el tudtam távolítani, de érdekes módon az egyik laptop, betöltés után 20-25mp-el még mindig visszaáll az alap, hideg színvilág.

(#63015) Pyttawrx válasza pinnacle (#63014) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ott frissítetted a windowst?

(#63016) Ispy


Ispy
veterán

Annó a 6540-hez vettem gyári új fedlapot, palmrestet és bottom baset, ezek cseréjét gondolom szakszervizbe kéne megoldani? Gondolom, ha egy pct össze tudok rakni az itt kevés lesz. Vagy mennyire macera egy ilyen művelet? :))

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63017) Gizmo94 válasza Ispy (#63016) üzenetére


Gizmo94
veterán

Türelem kérdése főleg, nem egy nagy durranás szétszedni és összerakni sem. Szerintem te gondosabban és finomabban meg tudod csinálni, mint a szerviz, mivel a sajátod. Semmi köze a pc szereléshez mondjuk, itt sokkal több a csavar pl. és van egy menete, amitől nem tanácsos eltérni. Youtube-on találsz disassemble-reassemble videót, annak alapján pláne egyszerű lesz. pl. itt is egy
A lényeg, semmit ne feszegess, cibálj, rángass. Az sokba tud kerülni. ;-)
P.S.: A Bottom Base csere miatt lesz szép művelet, ahhoz maximálisan cafattá kell szedni, kb. semmi nem maradhat benne. :D Úgy állj neki, hogy legyen rá időd. A fedlapcseréhez fontos, hogy a bezelt úgy szedd le, hogy a belső oldala felől, tehát a kijelző irányából pattogtasd ki, mert azt az irányt szereti, úgy könnyen jön. Ha az élénél próbálsz alápiszkálni, nem fog jönni és könnyen annyi a guminak is -----> új bezel vétel. :)

[ Szerkesztve ]

(#63018) pinnacle válasza Pyttawrx (#63015) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Dell 6320, Toshiba Tecra A10-en frissítettem. Előbbi megjavult, utóbbi még mindig visszaáll betöltés után 20-25mp-el.

(#63019) degec


degec
senior tag

ÜDV !

Hajam tépem HELP pliz.. :R 5590 Latimon simán raktam a win10 et, ehhez képest a vadi új vostro 15500 ason képtelen vagyok összehozni, rufussal elkészül a pendrájv, gpt vagy mbr el. bootolt egyszer feltelepült de nem indult a win10. majd állítgattam össze vissza mindent de semmi.. legacy meg nem legacy, ahci on azt vágom..de hiába rakom be a pendrájvot nem talál boot eszközt. Restore bios factory settings, és ugyan ott vagyok ahol eddig.. mit nem értek? mit kéne állítanom hogy menjen..asztali gépen se kinlódtam soha ennyit. de még zx spectrumon se :D sata m2 ssd gyárilag és sata3 helyre egy sata ssd van benne.ezeket mind látta, ubuntut le tudtam róla kotorni win10 alól.. :R

(#63020) Ispy válasza Gizmo94 (#63017) üzenetére


Ispy
veterán

Látom van benne egy-két dolog, el leszek vele egy pöppet. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63021) Gizmo94 válasza Ispy (#63020) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem horror, majd meglátod. De ha nem megy, kérd meg Rocketet, hogy segítsen. :D

(#63022) Pyttawrx válasza degec (#63019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hali. Tudsz adni egy setvice tag szamot?

(#63023) ohway


ohway
tag

Erről vélemény ?

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#63024) Ispy válasza Gizmo94 (#63021) üzenetére


Ispy
veterán

Persze, aztán mikor összerakja egy ágyú lesz belőle ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63025) degec válasza Pyttawrx (#63022) üzenetére


degec
senior tag

megoldva de köszi..! legacy módban sikerül csak, és ott is úgy, hogy az eszközök felsorolásánál a boot akármi menüben az internal hdd-t is bepippantom, ha ez nincs akkor nem van boot. LOL hiába van m2 sata amin amúgy az oprencer van, akkor se bootol.komolyka.. :)

(#63026) Pyttawrx válasza degec (#63025) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

nah jól van akkor, gondoltam, hogy ilyesmi lesz, azért kellett volna amit kértem. szép napot :)

(#63027) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Hozzáértők segítségét kérném.
A 3878-as inspironomba tennék egy ac-wifi + BT kártyát, de nem tudom melyik lehet vele kompatibilis.
Jelenleg egy DW1705 feliratú m2 kari van benne.
Ramot is bővítenék 8gb-ra, jelenleg egy sk hynix 4gb 1600 van benne.
Tudnátok ajánlani olyan wifi kártyát és ramot ami kompatibilis lehet a gépembe?

Egy ssd-t sikerült már beletennem, az egy csomót dobott rajta, bár tudom a cpu a leggyengébb láncszem. :W
köszi előre is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#63028) Gizmo94 válasza Bacusuz (#63027) üzenetére


Gizmo94
veterán

Kártyából ez jó lehet, AC7260 ,ramból pedig bármelyik 8Gb-os modul ami low voltage-os, azaz L-es. Mint pl: ez itt

(#63029) Pyttawrx válasza Gizmo94 (#63028) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A kártya ami írtál az pci express, neki meg m2 kell, gondolom, a pci express helyen van más, ha nincs akkor ez is jó igen. :)

(#63030) Gizmo94 válasza Pyttawrx (#63029) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem írta, hogy lenne. :) Hacsak az ssd nem ott van.
Ez van neki benne a szám szerint a gépben jelenleg, amit írt:[DW1705] Szerintem ez nem m2, de kövezzetek meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#63031) Pyttawrx válasza Gizmo94 (#63030) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A dw1705 m2-ből ugy tünt azt szeretné cserélni.

(#63032) Gizmo94 válasza Pyttawrx (#63031) üzenetére


Gizmo94
veterán

Vágom, csak a DW1705 az mióta m2? ;-)

[ Szerkesztve ]

(#63033) Bacusuz válasza Gizmo94 (#63028) üzenetére


Bacusuz
őstag

A cpu 3558-u kompatibilitással lehet gond szerintetek?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#63034) Pyttawrx válasza Gizmo94 (#63032) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezen én is csodálkozom de ezt írta, pedig az mini pci express. Nah majd eldönti akor mit szeretne. :)

(#63035) Bacusuz válasza Gizmo94 (#63032) üzenetére


Bacusuz
őstag

igazatok van bocsesz mini pci expressz :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#63036) Gizmo94 válasza Bacusuz (#63033) üzenetére


Gizmo94
veterán

Milyen inkompatibilitási problémától tartasz a cpu-val kapcsolatban?

(#63037) Faterkam


Faterkam
addikt

6420-as, 1 hete frissen telepített Win 10. Minden rendben volt vele, minden Drivert megtalált. Erre tegnap a Touchpad alig reagált, lassan és pontatlanul, néha jobb klikket érzékelt. Egeret rádugva minden ok. A Dell touchpad drivert újratelepítettem, ugyan azt, ami rajta volt, erre most megint tökéletes. Ez mi lehetett? :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#63038) Bacusuz válasza Gizmo94 (#63036) üzenetére


Bacusuz
őstag

attól félek, hogy veszek egy ilyen karit és nem megy majd.

lefotóztam a foglalatot, az m2 felirat tévesztett meg csak.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#63039) Gizmo94 válasza Bacusuz (#63038) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem sok okot látok arra, hogy ne menne benne. Ez mini PCIE. :)

Amit linkeltem AC726 szintén mini PCIE. Mennie kellene benne simán.

Faterkam Windows 10 rejtelmei. Vagy szarul rakta fel a 10, vagy összeakadt valamivel a driver, vagy mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#63040) Pyttawrx válasza Bacusuz (#63038) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, ez sosem volt M2, ami rá van írva az nem azt jelenti. Az alaplapon van odaírva, azt nézd, illetve a kártya típusát. Az meg Half-Height Mini-PCI Express. M2 ne vegyél ebbe a foglalatba. :)

(#63041) Pyttawrx válasza Faterkam (#63037) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A jó öreg Windows 10 frissíthetett drivert. :)

(#63042) Pyttawrx válasza Gizmo94 (#63039) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Belemegy :D

(#63043) Gizmo94 válasza Pyttawrx (#63042) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nekem még nem volt gondom ilyen wifi kártya összevissza csereberéléssel, pedig random pakolásztam WIgig-estől elkezdve mindent egyikből a másikba. :D

[ Szerkesztve ]

(#63044) Bacusuz válasza Pyttawrx (#63040) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi mindenkinek a segítséget, és a gyorsaságot.
Már egyezkedek is egy wifi kártyára.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#63045) Pyttawrx válasza Gizmo94 (#63043) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Detto. :)

[ Szerkesztve ]

(#63046) Pyttawrx válasza Bacusuz (#63044) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen

(#63047) Gizmo94 válasza Bacusuz (#63044) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szívesen, sok sikert! Ram bővítésnél dual channel kompatibilitási gondod nem lesz. :)

(#63048) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok! Jól emlékszem hogy Dell notebook garancia érvényesítéshez nem kell semmiféle dokumentáció, elég csak a service tag? :B

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#63049) Faterkam válasza Gizmo94 (#63039) üzenetére


Faterkam
addikt

Eleinte tök jól ment, amit a Win10 tett fel, no mindegy, most figyelem!
A másik, amit nem értek Win10 alatt. Lemerült az akku 20%-ra, feltettem a töltőre, és egy darabig töltött, utána a töltésjelző villogott, (nem egyfolytában világított, mint kellett volna), és kiírta 63% töltőn, de nem töltődik, utána el is aludt a töltés! Miért nem tölt fel 100%-ra? Nem értem én ezt a Win10-est :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#63050) Gizmo94 válasza Faterkam (#63049) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szar az a windows 10, mint általában az összes. :D Ezért is használok saját gépen Win7-et, öröm-bódottááá.
Gondolom Dell Battery Metered nincs fent, és abban beállítva a százalék.
Első körben bios update, ha nem a legfrissebb van, második körben pedig csináld meg ezt: [link] Természetesen Method 1. manuálisan.
Nem állsz egyedül a problémáddal egyébként, lásd Itt. ( Btw. jó sokat segített a mikorfosos helpdesk szegén usernak :DDD )

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.