Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10001) adamsz82 válasza Palika71 (#9998) üzenetére


adamsz82
tag

Pont most linkeltem én is :DD

(#10002) Palika71 válasza adamsz82 (#10001) üzenetére


Palika71
őstag

Ja, lassú vagyok. :)
Da valóban nagyon jó dolog. Felülmulta az elvárásaimat.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10003) adamsz82 válasza Palika71 (#10002) üzenetére


adamsz82
tag

Ha sikerült megcsinálnia a szerviznek, beszerzek egy ilyet ;)
Ami még kérdés.. szeretnék bele egy másik vinyót amivel néha cserélgetném a gyárit ( a céges mivoltból adódóan.. a több oprendszer stb macerás)
Ezt néztem ki ami valszeg gyors is nagy is:
http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=483
250 GB, 3 Gb/s, 16 MB Cache, 7200 RPM
Tapasztalatok vagy ajánlások esetleg?

(#10004) Palika71 válasza adamsz82 (#10003) üzenetére


Palika71
őstag

Ha a laptobodnak nem túl jó a HDD-rezgéscsillapítása, akkor rezegni fog a gép és szerintem hangosabb is lesz.
Valahol olvastam, hogy a 7200-as vinyók nem gyorsabbak egy jól megalkotott hagyományosnál. Talán pont itt a PH!-n.
Szerintem vegyél inkább egy jó nagy lassabbat.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10005) adamsz82 válasza Palika71 (#10004) üzenetére


adamsz82
tag

A hang nem izgat.. sajnos alapból sem egy csendes gép :D de cserébe vaskos és ölni lehet vele :D tehát a súlyából adódóan max az asztallal együtt rezeg :D
Viszont én pont erről a WD-ről olvastam jókat, és azt is hogy annak ellenére hogy 7200-es nem hallani, hogy hangosabb. Hitachi-ról láttam olyat, hogy "hallani".
Na mind1.. legyen kész aztán meglátom, sztem ezt rakom bele, mert allergiás vagyok a lassú disk műveletre :)

(#10006) mrspotts1


mrspotts1
csendes tag

én azt hittem h a dellekre alapból 3 év gari van :(

(#10007) mrspotts1


mrspotts1
csendes tag

ja, és a westendben lévő dell márkaboltrol tudtok valamit? ott sokkal drágábbak a cuccok?

(#10008) ArrayOfLilly válasza adamsz82 (#9999) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Köszi, ismerem.

Szeretnék is venni, de egyelőre nem jártam sikerrel. Olyan 12-15 helyen kerestem eddig, de valahogy pont nincsen sehol.

Nc1000-t akartam venni, képek tanúsága szerint kétoldalt kicsit lelógok, hosszában viszont így is nagy, de nyilván megnézném élőben is, ha tehetem.

Ha valaki tud lelőhelyet, akkor szóljon.

http://www.arrayoflilly.com

(#10009) #34784256 válasza Incubus (#9992) üzenetére


#34784256
törölt tag

Azért ez a kijelentés ebben a formájában vicces :D
Hivd fel valamelyik Dell forgalmazót, ők tudnak szerezni ( pl. Duna Elektronika ) vagy az ebay-en is vehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#10010) feketek


feketek
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék egy laptopot vásárolni, igazából semmi extra igényem nincs, pusztán a minőség, hamár egyszer beruházok. Fejlesztésre kellene csak, semmi játék semmi. A Dell Vostro 1310-et néztem ki, mik a tapasztalatok, szerintetek jó vétel lenne? Tudtok esetleg valamilyen helyet ajánlani vásárlásra, ahol korrektek?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv, Krisztián

(#10011) #34784256 válasza feketek (#10010) üzenetére


#34784256
törölt tag

Jó gép, de fajlesztésre kicsi lesz külső monitor nélkül ( szerintem, bár nem tudom mit fejlesztesz, nekem a 15-ös is kicsi lett volna )

(#10012) Palika71 válasza ArrayOfLilly (#10008) üzenetére


Palika71
őstag

Azzal ne törődj, ha lelóg. Az a lényeg, hogy a notinak a lábai ne lógjanak le.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10013) ArrayOfLilly válasza Palika71 (#10012) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Persze.

Na de vajon hol lehet kapni - ahol van is, nem csak volt meg majd lesz... Ötlet?

http://www.arrayoflilly.com

(#10014) adamsz82 válasza ArrayOfLilly (#10013) üzenetére


adamsz82
tag

Szia! ;)

Megjött a javított Dell, működik és most minden ok, ami meglepő.. nyomattam neki már melóhelyen rendesen a 3Dmark2005-ot (amúgy 6550 pontot hozott stabilan ha valakit érdekel)
és meglepő 80 fokot sem érte el sosem.. előtte meg lazán 90fokba is ugrált terhelés alatt..
Lehet, hogy tényleg hibás széria amelyik melegszik? Most mindenesetre ok, viszont noti hűtőt veszek így is alá.
Én elsőre ezt néztem ki:
[link]
holnap intézem, meg keresek olyan vinyót is amit lent írtam.
A szerviz korrekt volt, kértem hogy izzasszák is meg, hogy ne fussunk felesleges köröket, és megtették. Az alkatrész cserék sem voltak kérdésesek számukra, tehát Dell szerviznek piros pont. Ja és ez még több mint 2 évig, mert igen, 3 év Dell gari van általában a Dell-ekre.
Szóval ez miatt ne aggódjon senki, ha szerepel a vásárlás számláján a 3 év gari akkor az ott is van.

(#10015) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Sziasztok!

Tud vki válaszolni a korábban feltett kérdésemre: Egy Inspiron 1520-ba max mekkora procit lehet beletenni?

Üdv. Robi!

Aurea mediocritas

(#10016) ArrayOfLilly válasza adamsz82 (#10014) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Én meg beszéltem velük közben telefonon - alaplap, hűtőrendszer és grafikus kártya csere.

Ha nagyon meleg. Úgyhogy most próbálom annyira leterhelni, hogy azt meg tudjam mutatni, mert pont egy olyan ügyintézőt fogtam ki, aki annyira nem akar cserélni.

Van egy másik ügyem is velük, azt egy héten belül tudom tesztelni, akkor kell visszaszólnom.

Faszság, mert élőben látta a Getronnics-tól a technikus, ő beszélt rá, hogy ne hagyjam ennyiben, cseréltessem ki a kijelzőmet - inhomogén.

Na ha azt tudjuk, hogy kell-e cserélni, akkor vagy csak ezt, vagy mind a kettőt cserélik.

Utóbbi eset azt jelenti, hogy csak az marad eredeti a gépben, ami - reklám következik - Intel (wifi, proc.). :D

Nade, amiért billentyűzetet fogtam, az az, hogy eredetileg volt egy Samsung vinyóm, lett helyette őj, ez WD 320 GB, 5400 rpm.

Előbbiről olvastam, hogy hangos. Utóbbit hallom.

És melegebb is 5 fokkal. :)

Ennyi a személyes tapasztalat. De ez 5400 rpm, az én gépem.
Csak jól nézd meg, azt akartam javasolni.

http://www.arrayoflilly.com

(#10017) adamsz82 válasza ArrayOfLilly (#10016) üzenetére


adamsz82
tag

Hát.. érdemes akkor meghajtani őket, hogy kicseréljék a belsejét.. :)
Samsungról nem sok jót olvastam notiban.
Amikről igen: hitachi és wd.
Tehát azt mondod a 320-as bevált de ez is hangosabb mint a gyári ami benne volt?
(nekem gyárilag szintén wd van benne, csak 160 GB-s és 5400-es)
Viszont a diskműveletek érezhetően megfogják a gépet.. ezért szeretnék mindenáron 7200-eset és 16 MB cache-el szereltet ;) A hangja nem hiszem hogy annyival hangosabb lenne, hogy a gép ventillátorát elnyomná :)
Jelenleg mindenhol csak rendelésre lenne az amit szeretnék.. de majd holnap nézelődök ez ügyben is :)
A gépen pedig kitartóan hajtsad egymásutánban a 3Dmark2005-öt míg nem purcan meg totál a masina ;) :D

(#10018) Palika71 válasza ArrayOfLilly (#10013) üzenetére


Palika71
őstag

Én a Pixel -éktől vettem. Nekem az 1000-es van, de ahogy látom, a 2000-es nagyobb.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10019) ArrayOfLilly válasza Palika71 (#10018) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Köszi szépen.

Éppen ezért kerestem eddig az nc1000-t, de most világosodtam meg: ha zavar, hogy a legfelső részen nincsenek nyílások - és ránézésre zavart -, akkor amúgy is jobb a nagyobb, aminek az alja is lefedi a gépet.

És nagyot meg kapni is lehet...

(így működik a kognitív disszonancia redukció. :) )

http://www.arrayoflilly.com

(#10020) Sasfészek


Sasfészek
tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az ismerősömnek van egy olyan laptopja ami DELL és mikor a service TAG számot kereste rajta, ami minden dell gépen rajta szokott lenni: nem találta meg a gép alján.

Néztük BIOS-ban is de üres volt a TAG szám helye és Everestel is, illteve a DELL online support oldalán is, ahol online megnézi a konfigurációt! A kérdésem az lenne, hogy mivel lehetne kideríteni a TAG számot, mert fontos lenne. Valaki aki tud kérem segítsen nekem!

Ezer hálám érte előre is!

(#10021) Pettyem


Pettyem
csendes tag

Sziasztok!

Dell Studió gépet vennék (már lehet rendelni) Esetleg van már valakinek tapasztalata vagy infója hogy milyen a gép?

Előre is köszönöm!

(#10022) trinitron válasza Sasfészek (#10020) üzenetére


trinitron
csendes tag

Helló!
A gépemhez adtak ,de ha tiédhez nem,akkor letölthető a dell oldaláról:

Dell Support Center! Elindítva kijelzi a gép TAG számát!

Üdv!

(#10023) adamsz82


adamsz82
tag

Nahát nahát..
tehát itt volt a hiba forrása.. a selejtes GPU-k az nvidia-tól.

[link]

Valszeg az állandó magas hő nyírta ki az alaplapot meg a hűtőrendszert is a gépben..
Tehát Dell Inspirion 9400 tulajok 7900GS kártyával szerelt változatú gépekben mérjetek hőmérsékleteket és ha 65 felett jár alapjáraton is akkor gyanús.. és irány a szervíz.

[ Szerkesztve ]

(#10024) ArrayOfLilly válasza adamsz82 (#10023) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Igen.

Ezért kérdezem, hogy érdemes-e most javítattni, vagy inkább várni kell.

Mert egyelőre olyan hírek szállingóznak, hogy nem javított szériából érkezik a csere, hanem azok közül, amikről nem lehet tudni, hogy ugyanez-e a bajuk.

Viszont a cikkben említett hiba nem az, hogy túlmelegszik, hanem az, hogy nem bírja a hőingadozást, a normálisnak tekinthetőt sem. Hanem bizonyos számú hűtési ciklus után az egyik ragasztóanyag vagy valami hasonló része, megadja magát.

A legtöbb találgatás szerint a 84xx és 86xx alapú kártyák jellemzője: vagy az összesé, vagy néhány gyártónak szállított, néhány szállítmányra korlátozódik.

Viszont ami biztos, hogy eddig senki nem publikálta, hogy melyik szállítmányokra.

Az eddig kiadott javítás pedig bios frissítés (dell), garanciakiterjesztés (hp).

Az új gépek esetében is, amiket most szállítanak ezzel a sorozattal.
Ami azt sejteti, hogy mégsem csak egy-két szállítmány a hibás.

Éppen ezt kérdeztem eredetileg, hogy ki tudja, érdemes-e arra várni, hogy esetleg valamikortól határozottan állítható, hogy nem hibás alkatrészre cserélik. Vagy ilyen esetben arra játszik a piac, hogy majd csak elfelejtjük és a garanciális cserékkel szépen eljutunk a garanciaidőnk végére, amikor is úgyis érdemesebb lesz beruházni valami új technológiára, és szépen, anélkül felejtjük el az egészet, hogy valaki megoldotta volna az eredeti problémát.

Csakhogy ez azt is jelenti, hogy ezek a gépek a garancia lejártával gyakorlatilag befejezik az életciklusukat. Legfeljebb pár hónappal élikk túl.

No, van valakinek ilyen emléke/tapasztalata/információja?

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#10025) HummeRC


HummeRC
senior tag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki elérhető Inspiron 8600 töltőt? Lehetőleg szivargyújtósat, de a sima 220-as is megfelelő lenne, mert most semmilyen sincs. Ha igen, akkor hol és kb milyen áron találhatok ilyet?

(#10026) Sasfészek válasza trinitron (#10022) üzenetére


Sasfészek
tag

Szia!

Próbátam a dell support centert amit mondtál, de az sem jutott közelebb a megoldáshoz. Azt írta ki, hogy Unavailable. Ez miért van, se a service tag se az express service code nem érhető el. Mit lehet tenni, hogy kideríthető legyen ez?
Kérlek segtís, vagy segtsetek :)
Ezer köszönet érte előre is.

(#10027) #34784256 válasza m1sk4r (#10015) üzenetére


#34784256
törölt tag

Ha arra vagy kiváncsi, hogy mekkora az a proci amivel meg tudod venni,akkor nézd meg bármelyik dell oldalon, hogy mekkora procival tudod megrendelni. Ha arra vagy kivánsi, hogy utólag mekkora procit tudsz beletenni akkor az attól függ, hogy milyen alaplap van benne. A 1520-asok is több féle lappal jönnek ki ( mert más kell a Celeron procikhoz és más a Core2Duo-hoz és más az AMD procikhoz ), szóval derítsd ki az alaplap tipusát, és utána az chipset gyártójának az oldalán meg tudod nézni, hogy az adott chipset mekkora és milyen procikat támogat.

(#10028) BluEyes válasza HummeRC (#10025) üzenetére


BluEyes
őstag

Dell PA-10 pl. jó a gépedhez. [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10029) trinitron válasza Sasfészek (#10026) üzenetére


trinitron
csendes tag

Helló!
Sajnos passzolok!
Ha elindítom a support center progi ,egyből kiírja a TAG-ot!

(#10030) #34784256 válasza trinitron (#10029) üzenetére


#34784256
törölt tag

Az a progi is a gépből olvassa ki, de ha a gépben sincs meg akkor nincs mit kiolvasni. Meg kell kérdezni ahonnan vetted. Feltéve, hogy az eladó elérhető és nem kéz alól lett a gép begyűjtve :) ( nem a barátodra gondoltam, hanem, hogy esetleg nem-e egy lopott gépet vett véletlenül )
Publikus honnan vásárolta?

[ Szerkesztve ]

(#10031) Palika71 válasza HummeRC (#10025) üzenetére


Palika71
őstag

választhatsz

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10032) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

Dell 1100-asba szeretnék egy nagyobb vincsit tenni, az a kérdésem, h van vmi trükközés a briós részéről, h csak bizonyos típussal hajlandó elindulni, vagy bármilyet beletehetek?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10033) MartinRS2


MartinRS2
csendes tag

Az új latitude E6400 kapható már valahol? :U

(#10034) Palika71 válasza MartinRS2 (#10033) üzenetére


Palika71
őstag

Nem.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10035) #34784256 válasza MartinRS2 (#10033) üzenetére


#34784256
törölt tag

Nem ez az?

(#10036) HummeRC


HummeRC
senior tag

Köszönöm mindenkinek. :R

Palika: Ha egy mód van rá, magyarországon kerestem. Gondoltam itt pl olyanra, mint egy magyar dell bolt, vagy ilyesmi... :B

(#10037) m1sk4r válasza #34784256 (#10027) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Ez lenne az. Nem találtam a chipsetről infót :(

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#10038) #34784256 válasza m1sk4r (#10037) üzenetére


#34784256
törölt tag

Szóval az alaplap-ban PM965, vagy GM965-ös chipset van ( az utóbbi az X3100-as integrált VGA-s cucc ). A PM965 és a GM965 leírásában látható, hogy milyen procikat támogat ( összehasonlítás és processzor-lista ). Számomra ez nem túl egyértelmű, mert az anyémben is PM965-ös chipset van, és T8100-as proci, mégsincs ott a listában. Majd ezt valaki más elmagyarázza, mert lövésem sincs miért van ez igy. Mindenesetre az szinte biztos, hogy az összes Core 2 Duo procit támogatja, jelenleg T9500-as a legfrissebb, azt még bizonyára bele lehet tenni.

(#10039) #34784256 válasza #34784256 (#10038) üzenetére


#34784256
törölt tag

Azért amit itt leírtam ne vegyél mérget :) Szóval ha erre akarod alapozni a vásárlást előbb mindenesetre kérdezz rá az eladótól, hogy valóban ilyen chipsettel van szerelve, mert előfordulhat ( bár kicsi az esélye ), hogy a Core Duo-s ( tehát nem Core 2 Duo ) gépekbe más alaplapot tettek.

update: közben találtam ilyet is, nem is gondoltam, hogy ilyen is van a Wiki-n :)

[ Szerkesztve ]

(#10040) #34784256 válasza #34784256 (#10039) üzenetére


#34784256
törölt tag

A chipset-ről a wikin.

(#10041) m1sk4r válasza #34784256 (#10040) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Kösz a segítséget! :R

Aurea mediocritas

(#10042) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Dell Inspiron 1520-ashoz nem tudjátok, hol lehet ICC színprofilt letölteni? Google nem segített... :-( Köszi!

(#10043) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!
lenne 1 "kis" gondom a Dell Inspiron 1520-as notimmal.
a windows betöltése után elmegy a kép,nem jön be semmi.
a gép dolgozik,be is tölt,(még windows bejelentkező hang is van),de kép egyáltalán nincs! :F
ezt már csinálta máskor is,akkor 1 újratelepítéssel orvosolni tudtam a próblémát.de most nagyon nincs kedvem ezzel bajlódni.(meg nem hiszem,hogy ez lenne rá a megfelelő megoldás)
Lécci segítsetek!!!!!

Üdv:Thomas

(#10044) Thomas16 válasza Thomas16 (#10043) üzenetére


Thomas16
tag

Sikerült megoldani a problémát!! :D
van 1 "CRT/LCD" gomb amivel be tudom kapcsolni a képernyőt.

Bocsi a zavarásért! :B
További jó estét! :)

(#10045) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Kellene nekem PA-9es töltő, hol nézhetném meg? És nem ebayről, hanem magyarországról. Köszi.

(#10046) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok lenne egy kérdésem, használja valami a notiját utángyártott akkuval ?
mennyit bir mind élettartamra mind kapacitásra.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#10047) Gausz


Gausz
aktív tag

Szervusztok!
Többször elhangzott már a kérdés másoktól, azonban választ nem leltem. Insp 1520 touchpadját hogyan lehet okosan kikapcsoltatni?
Nem akarok szerencsétlennek tűnni, de külső egérhez nincs driver, touchpadhoz pedig http://ftp.us.dell.com/input/R175658.exe van felrakva. Ott sikerül is letiltani tapipadot. Az okos eljárás azonban az a funkció lenne, miszerint csak akkor tiltja le ha külső egeret érzékel. Ki is pipáltam(pad enable mellett), abban nincs is hiba, de akár van külső egér, akár nincs, mindig letilt és kiírja kis szövegdobozban, hogy egeret lát.
Próbáltam egér nélkül újraindítani, de úgy se működik rendesen.
Az mondjuk érdekes, hogy ha vezérlőpultban rámegyek az egérre, akkor van 1 touchpad és 3 HID-szabványnak megfelelő egér.

XP van a gépen.

Tudtok valami okosságot?

(#10048) Dirty_Pio


Dirty_Pio
csendes tag

Sziaszok. Segitsegre lenne szuksegem egy Dell 1535 laptop studiohoz. Hogyan tudom kiszedni belole a cd-t, mert free-dos os a keszulek, es beleraktunk egy xp cd-t de az az instalalas elekzdese elott szepen kek halat mutat be. Amugy ha valakinek van 5lete hogy miert lesz ez kek hala akkor orulnek a valaszanak, megalatasanak.

(#10049) Dirty_Pio


Dirty_Pio
csendes tag

Na a cdrommal megvan a dolog, de semmit nem tudunk felrakni ra. Elinditottam a SMART hdd scannert, es bar egy csomor szarozott, vegul bejott a dolog, de amikor kezdte scannelni a rendfszert hat.. nem talalt semmit, szoval ez eleg erdekes. Szerintetek is a vinyovla vna a gond?

(#10050) Taky


Taky
senior tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok, a kiszemelt egy Dell Vostro 1310.
A kérdésem ehhez a géphez kapcsolódna.
A billentyűzetéről lenne kérdésem! Ugyanaz, mint az Inspironokban van, vagy annál azért jobb minőségű?

Csak azért kérdezem, mert Hp notim volt és nagyon szerettem a billjét. Viszont bátyámnak meg egy Inspiron van, na annak szerintem gyengébb, legalábbis nem olyan jó nyomkodni....

Üdv!

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.