Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25001) kiskaktusz válasza somasz (#24999) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ha magasabb az órajele az új RAMnak, támogatja azt a chipset?

Egyébként lehet, hogy csak a biost kéne frissítened

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#25002) SzaboZE válasza somasz (#24999) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha a micron rammal megy, akkor az új ramjaiddal lesz a gond, valamiért nem kompatibilisek a géppel.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#25003) mghltm válasza somasz (#24999) üzenetére


mghltm
addikt

a villogo caps lock memoria hibat jelez. ha a gyari ramokkal nincs gond, akkor hiaba viszed szervizbe, nem tudnak vele mit kezdeni. :(

(#24995) cosmo lehet a gepedben intel, ati/amd, via vagy egyeb vga, a physx-et csak az nvidia tamogatja. barmilyen kimeneten "megy" a physx ( dsub, dvi, hdmi, dp ), nem a csatlakozastol fugg, hanem hogy tamogatja-e az adott szoftver ( jellemzoen valamilyen jatek ).

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#25004) csmat válasza SzaboZE (#25000) üzenetére


csmat
senior tag

Szerencsére semmi gondom nincs vele (kop kop kop) így a 9500+áfa pénzkidobás lenne
Gondolom ha azt mondanám h melegszik, letesztelnék, hogy tényleg melegszik-e..

A nyikorgás, nyekergés megszokott dolog ennél a szériánál?

(#25005) somasz válasza mghltm (#25003) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ezek alapján egyik sem fedi le, mert a többi nem világít, csak és kizárólag a caps villog.

M471B5773CHS-CF8 típusú ramok 1066MHz-esek, és szerintem ugyanilyenekkel már adtam el ilyen gépet, azért furcsállom különösen. A micron ram pedig nem hiszem, hogy gyári volna, így vettem használtan.

Legfrissebb A24-es bios van rajta, én is azt hittem, hogy megoldja, de nem!

A micron is 1066-os

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25006) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni, hogy merevlemez bővítésnél a garancia ugrik??
(dell n5010)

(#25007) Muerte válasza Zoleee89 (#25006) üzenetére


Muerte
addikt

Nem,és ramnál sem.

(#25008) Avicularia válasza Zoleee89 (#25006) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem ugrik gari,de hogy száradna le a keze annak aki nem tudott egy ajtót rakni az aljára,mint más normális notiknak. Már 3x szedtem szét emiatt :U

(#25009) kiskaktusz válasza Avicularia (#25008) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nem a világ legjobban szerelhető gépe, de consumer vonalon azért ritka az ilyen könnyítés manapság.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#25010) Zoleee89 válasza Avicularia (#25008) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Akkor ennyi erővel bármikor szét szedhetem és ki is takaríthatom a hetűjét?(ha hozzá lehet férni).
Kicsit meglepet én úgy voltam vele, hogy az ilyen gépeknél ugrik a garancia ebben az esetben. Általában ha alapig is mozgatva van akkor már ugrik a garancia más gyártóknál.

(#25011) kiskaktusz válasza Zoleee89 (#25010) üzenetére


kiskaktusz
addikt

de ez nem asus, hogy ha észreveszik, hogy meg van kopva a csavar fekete festése, már ugrott is a gari.. :N

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#25012) Avicularia válasza Zoleee89 (#25010) üzenetére


Avicularia
veterán

dell weboldalon megtalálod a szétszedési útmutatót Dell™ Inspiron™ N5010/M5010 Szervizelési kézikönyv

azt tudja valaki,ha raknék bele ssd-t, milyen cucc kellene a dvd helyére,hogy be tudjak rakni egy másik wincsit?
ebay-es linknek örülnék

[ Szerkesztve ]

(#25013) kiskaktusz válasza Avicularia (#25012) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Gondolom az SSD menne rendszerwinyónak a gyorsaság miatt. Ha caddybe rakod az ssd-t, nem lesz bootolható. A HDD helyére kell raknod az SSD-t és a gyári, vagy tökmindegy milyen HDD-t kell a caddybe raknod az ODD helyére.

eBayen meg rákeresel, hogy "HDD Caddy" és kész.

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#25014) SzaboZE válasza somasz (#25005) üzenetére


SzaboZE
addikt

Már ketten megírtuk, ha nem hiszed hát nem hiszed :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#25015) SzaboZE válasza Zoleee89 (#25006) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha szakszerűen van szétszedve-összerakva, akkor nem. Viszont ha emiatt megy tönkre és bizonyítható, akkor lehet belőle gond. Szóval szépen óvatosan.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#25016) Avicularia válasza kiskaktusz (#25013) üzenetére


Avicularia
veterán

természetesen a wincsi helyére menne az ssd és a dvd helyére tenném a mostani 750-es wincsimet
rákerestem,kicsit sok a találat :) [link]
9.5 vagy 12.7 kell bele?

(#25017) somasz válasza SzaboZE (#25014) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én hiszek, csak csodálkozom ;)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25018) kiskaktusz válasza Avicularia (#25016) üzenetére


kiskaktusz
addikt

azt nem tudom, majd megmondja egy nálam informáltabb.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#25019) SzaboZE válasza Avicularia (#25016) üzenetére


SzaboZE
addikt

Például: http://www.ebay.de/itm/2nd-Hard-Drive-HDD-Caddy-Adapter-for-Dell-Inspiron-15-15R-I15R-15RM-/221037781265?pt=US_Drive_Bay_Caddies&hash=item3376e0e111

Eszerint 12.7-es. De számolj vele, hogy az előlap hülyén fog kinézni, mert nem követi a burkolat vonalát. :) Ha mákod van, akkor áttehető a jelenlegi DVD-ről.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#25020) mghltm válasza somasz (#25017) üzenetére


mghltm
addikt

en is e4300 tulaj vagyok, eddig barmilyen rammal probaltam ( 1-2-4gb, kingston, hynix, micron, asint, qimonda, elpida ), gond nelkul elindult. ha van lehetoseged masik laptopban tesztelni a ramokat, javaslok egy memtest-et!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#25021) somasz válasza mghltm (#25020) üzenetére


somasz
Topikgazda

nálam is megfordult már 6-7 e4300, ez az első válogatós, valószínűleg halva vettem ezeket a ramokat itt a hardveraprón... :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25022) Zoleee89 válasza SzaboZE (#25015) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. :R
Nem akarom tönkre tenni laptopom csak egy ssd-t rakni bele.
Szervizbe lenne csináltatva mennyibe kerülne??

(#25023) SzaboZE válasza Zoleee89 (#25022) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nálunk 9500+áfa. :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#25024) Avicularia válasza SzaboZE (#25019) üzenetére


Avicularia
veterán

köszi :R

(#25025) vilmaboy válasza ATM_automata (#24987) üzenetére


vilmaboy
őstag

használd a driveridentifier nevü driverkeresőt. biztonságos, ingyenes, nincs tele szeméttel. nekem sok gondom megoldja.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#25026) vilmaboy válasza ATM_automata (#24991) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem akarom mondani, de a vilmaboy is így szívott be :W ki fax gondolta volna, hogy ki kell választani a nyomoronc oprendszert. agybaj a support oldaluk... szokni kell az tuti.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#25027) premete válasza vilmaboy (#25026) üzenetére


premete
veterán

Egyébként honnan tudná az oldal, hogy milyen operációs rendszer van fenn, ha nem lehetne választani? :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#25028) vilmaboy válasza premete (#25027) üzenetére


vilmaboy
őstag

mint az mexokott... általában a support oldalakon vagy nem ad ki semmit az oldal amég nem választasz op-ot, vagy kiadja az összeset egyben. xptől win7 x64-ig... és utánna szűrheted. Szerintem az nem egyértelmű, hogy pl nekem is kiad kb 30 drivert ami jó a win7 x64hez, majd ha oprendszert is választok, akkor kiad még 20 dolgot...

Szerintem ez igenis félreérthető... és nem csak én futottam bele mint látom... az is lehet, hogy csak én voltam bafék, de hogy nem az biztos ;] ...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#25029) premete válasza vilmaboy (#25028) üzenetére


premete
veterán

A vasúti átjáróba is sokan belefutnak, és arról sem a vonat tehet.
Azt azért megfigyeltem, hogy az Inspiron-tulajoknak több nyűgje van, mint mondjuk a Latitude/Precision felhasználóknak.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#25030) vilmaboy válasza premete (#25029) üzenetére


vilmaboy
őstag

értem én hogy gőzgép, de akkor mi hajtja? a vasut legalább 1értelmű. de a dell support szerintem nem az, hamár olyan emberek is belefutnak a hülyeségbe uram bocsánat mint én/mi, akiknek már párszáz laptop megfordult a kezükben... részemről jegelve a téma :) az hogy én hibáztam természetesen teljes mértékben kizárt :DD

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#25031) ATM_automata válasza premete (#25027) üzenetére


ATM_automata
őstag

A nagy gond az, hogy a mikor az adott termék oldalán vagy, akkor a support oldal nem jelzi, hogy egy szűrt állapotot kapsz. Fontos megjegyzni, hogy ha service tag alapján keresed a terméket, akkor a kapott oldalon oprendszer választás után sem bővül a lista.

A másik nagy gond, hogy az oprendszer szűrő nem egyértelmű. A Bios nem oprendszer, ráadásul windows alól lehet frissíteni az ott található fileal a biost. Tudom, mert mind a saját, mind a másik gépet lefrissítettem.

Ha a kollégák tanácsa alapján "simán kikeresem" a laptopot a listából, akkor már működik a szűrés, de akkor is alapból a 19 drivert mutatja mint összes elérhető, viszont oprendszer választás után 44 lesz belőle. Ezt én nem működési sajátosságnak nevezném, vagy érdekes gondolkodásnak, hanem szűrési hibának. Tekintettel arra, hogy nem csak engem fogott meg a dolog, hanem már elég sok embert, elgondolkodtató, hogy a hiba nem az ÉN készülékemben van, hanem a DELL gondolkodásában...

Ha lenne itt valaki a delltől, akkor érdemes lenne vele elbeszélgetni arról, hogy van-e ráhatásuk arra, hogy ez másként legyen, illetve arra, hogy a tetves hiányzó drivereket kereső pluginjuk, amit IE alatt lehetne használni, ha rendesen menne, mire való? Mert feltettem pl a PC Checkup progit a notira, kiírta, hogy 1 driver hiányzik, aztán átdobott arra a service tag szerint szűrt oldalra, ahol a drivert nem lehet látni. De se azt nem írta ki, hogy milyen drivert keressek, se magától nem tudta beazonosítani és leszedni a netről. Pedig van olyan ID-ja az egyes hardver elemeknek, amik alapján ez simán megoldható lenne.

What else?

(#25032) Zoleee89 válasza SzaboZE (#25023) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Köszönöm a választ.
Azt hiszem ezt az összeget szeretném megspórolni :D

(#25033) vilmaboy válasza ATM_automata (#25031) üzenetére


vilmaboy
őstag

"a tetves hiányzó drivereket kereső pluginjuk, amit IE alatt lehetne használni," ez melyik plugin? Nekem a telefonon azt mondták nem is létezik ilyen sem pluginban, sem program formályában.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#25034) ATM_automata válasza vilmaboy (#25033) üzenetére


ATM_automata
őstag

Erre gondoltam:

Chrome alatt nem látszik ez a gomb. IE alatt elindítom, valamit csinált a notin, kér engedélyeket, aztán elhalálozik eredmény nélkül.

What else?

(#25035) vilmaboy válasza ATM_automata (#25034) üzenetére


vilmaboy
őstag

jamm. hogy erre :) support centerben is előhoz valami ilyesmit. tegnap javasolt egy drivert a segeate winyóhoz, de amikor fel akartam tenni, akkor fogta magát a gép, újraindult és boot idejü telepítés közben szépen lefagyott :K Na mondom az franya lesz, ha winyó firmware update közben kifagytunk... de hál isten hard reset után elindult a rendszer hibamentesen. mostanában már valahogy nincs is annyira kedmem winyó firmware-t updatelni, és pár hónapig nem is lesz ;]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#25036) csabiks


csabiks
senior tag

sziasztok, Dell Latitude E6520 - i5 2540m +intel hd 3000, mennyire normális 5 perc játék után a 89 cpu hőmérséklet? Új gép, alapjáraton 50fok körül jár, kilépve a játékból rögtön visszahűti. Aggódjak/ne aggódjak? esetleg újrapásztázás segit? NBD garis esetleg ők foglalkoznak ilyesmivel? köszi

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#25037) kiskaktusz válasza csabiks (#25036) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nem ismerem a Latitude gépek hűtését, de ha kilépsz és rögtön lehűti, akkor nincs baj a pasztával..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#25038) csabiks válasza kiskaktusz (#25037) üzenetére


csabiks
senior tag

egy i7es insiporonom volt még fél éve, de az 99fokig melegedett, ennek szerintem csak nem kéne... de lehet alapjáraton ilyen "meleg". Egyébként nem zavaró a hűtés hangja, sőőt elég csendes, viszont nem hiszem h normális az a 88 fok...

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#25039) SzaboZE válasza csabiks (#25036) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ezek nem asztali gépek, így a cpu termikus adatok magasabbak. Mivel szépen visszahűti és amúgy sem melegedett túl, ezért kizárt, hogy gond van vele.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#25040) csabiks válasza SzaboZE (#25039) üzenetére


csabiks
senior tag

rendben, így már megnyugodtam :) köszi

[ Szerkesztve ]

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#25041) SzaboZE válasza csabiks (#25038) üzenetére


SzaboZE
addikt

Minek nézegeti a hőfokot az, aki nem ismeri a cpu specifikációt? :) 100 fok felett van a thermal shutdown, amíg ez nem következik be addig nincs szó túlmelegedésről.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#25042) vilmaboy válasza SzaboZE (#25041) üzenetére


vilmaboy
őstag

Minek nézegeti a hőfokot az, aki nem ismeri a cpu specifikációt?
+1 :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#25043) Mathematics


Mathematics
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan szamozzak a Dell Latitudeokat? Peldaul vegyuk az E5430 -at. Ha jol ertem, akkor az utolso 2 szamjegy valami fele generaciot jelent. Tehat peldaul az E5420 az meg Sandy Bridge-es volt, az E5430 pedig Ivy Bridge-es.

A masodik szamjegy jelenti a kijelzo nagysagat. Ha 5, akkor 15"-os; ha 4, akkor 14"-os; ha 3, akkor 13"-os.

De mit jelent az elso szamjegy? Illetve jol gondolom-e a korabban irottakat? :)

(#25044) mghltm válasza Mathematics (#25043) üzenetére


mghltm
addikt

jol latod a dolgokat: a 6xxx a csucs minoseg, anyaghasznalat es szolgaltatasok szempontjabol, tole gyengebb az 5xxx-es szeria.

exx00 - core2 generacio
exx10 - core i generacio
exx20 - sb generacio
exx30 - ib generacio

vannak meg precision masinak is, ezek latitude tulajdonsagu gepek dedikalt amd/ati/nvidia professzionalis gpu-val

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#25045) Mathematics válasza mghltm (#25044) üzenetére


Mathematics
csendes tag

Igy mar minden tiszta, koszonom!

(#25050) #65675776


#65675776
törölt tag

Üzleti vitát az ilyen célra szolgáló topicban kéretik folytatni!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.