Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23001) rankesz válasza Chaser (#23000) üzenetére


rankesz
veterán

Az általam vett E6500 az kb. minek felel meg TP fronton? T500 mondjuk?

(#23002) Chaser válasza rankesz (#23001) üzenetére


Chaser
titán

Hw-esen T61-T61p inkább.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23003) mghltm válasza Chaser (#23002) üzenetére


mghltm
addikt

t500 lesz inkabb ( pm/gm45 ), t61 korabbi chipkeszlet ( pm/gm965 ) ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#23004) rankesz válasza Chaser (#23002) üzenetére


rankesz
veterán

Úgy nézem hogy a T61-ekbe max ilyen T7x00 procik mennek, 667-es ram, meg x3100as vga-s 965 chipset, míg a T400-500 vonal már gm45 chipset p8x00-T9900 procival, szóval mégiscsak az újabb tp-khez van köze, kivétel a ddr3, mert ez csak ddr800at fogad

Na, megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#23005) premete válasza Chaser (#23000) üzenetére


premete
veterán

Mondjuk a thinklight a háttérvilágításos billentyűzethez képest annyi, mint a hagyományos zseblámpa a 30 ledes rúdlámpához.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#23006) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!
Van egy Dell Latitude E6410-em. Eléggé fel tud melegedni ha nyúzom. Kérdésem az, hogy magam újrapasztázhatom a cpu-t vagy sem? Mert a hátlapot kemény 1 csavar tartja, onnantól pedig szabad az út a hűtéshez. A gép nem poros:)A gari rajta itthon javítós :) (jön futár és dógozik::)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#23007) Chaser válasza mghltm (#23003) üzenetére


Chaser
titán

Jah én is azt nézem honnan közelítjük meg. Vga a T500-ban már váltható, igaz nem tökéletes, E6500-ben, T61-ben nem. Ram is ddr3, a másik kettőben ddr2.

rankesz: T9xxx is mehet T61-ekbe, csak a simákat nem szerelték azzal. T61p-t már igen. Amiben több talán az e6500 hogy 1066-os cpu-kat is támogat, T61 az még nem. Minden összegezve sztem T61-hez van közelebb az E6500, szerintem.

Hogy időrendben hogy jöttek ki azt passzolom, annyira nem érintett meg a téma:)

premete: Ha egy cetlit kell olvasnod a backlit bill nem a legjobb. + ha be van kapcsolva és nincs fényforrás kíméli a szemet is. A kettő kombinációja lenne az igazi, valahogy nem értem mért nem sikerült még egy gyártónak se kombinálnia.

szerk2: Feribacsi555: Pendrive? :P

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23008) Feribacsi555 válasza Chaser (#23000) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Azt hallottam hogy nem bootol optika helyéről.
A másik, ha optika helyére teszem és esetleg bootol is, hogy rakom rá a rendszert?:D:D

(#23009) rankesz válasza Feribacsi555 (#23008) üzenetére


rankesz
veterán

Én pl. mivel mindennap telepítek OS-t, így kiírtam pendrivera egy win7-et bootolhatóra, és még gyorsabban is települ mint a hagyományos dvd lemezről

link

(#23010) mghltm válasza fkenny (#23006) üzenetére


mghltm
addikt

siman: 1 csavar a hatlapon es 4 huton ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#23011) fkenny válasza mghltm (#23010) üzenetére


fkenny
senior tag

Tudom, hogy kell, csak az érdekel hogy magam megcsinálhatom e dádá nélkül?:) (vagyis garivesztés nélkül)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#23012) Feribacsi555 válasza rankesz (#23009) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Köszi, én csak azon görcsölök, hogy mit fogok csinálni, ha kellene a dvd meghajtó de nem lesz benne :F :F

(#23013) fkenny válasza Feribacsi555 (#23012) üzenetére


fkenny
senior tag

A dvd pörkölőhöz veszel usb-s házat és viszed magaddal a táskában :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#23014) Feribacsi555 válasza fkenny (#23013) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Na, micsoda ötletek :C :C
Tudsz ilyen házat ajánlani/linkelni? :D :D

[ Szerkesztve ]

(#23015) Naigen válasza Chaser (#23000) üzenetére


Naigen
aktív tag

Korábban itt írta vki, hogy az odd helyére (persze keretben: ) tett ssd-ről nem bootolt... Ezért szedte darabokra, a hdd helyén már ok az ssd (miért is ne lenne az), a hdd meg ment a keretbe az odd helyére.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#23016) Chaser válasza Naigen (#23015) üzenetére


Chaser
titán

Csak egya felvetés volt, gondoltam ha az 5 éves gépemnek nem gond akkor egy mainak se....tévedtem:D :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23017) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Kedves Hölgy ismerősömnek kéne laptop, csak a szokásos netezés, filmnézés, office stb-re. Dell a nyerő a 3 év gari miatt, két típus között vacilálok:

N5110 olcsóbb és igyekeztem kis procit nézni hogy ne melegedjen, de ugye sok a negatív kritika

vagy

Latitude E5520M régebbi proci, drágább is kicsit, de Latitude, nem tudom ebben az árszegmensben ez mennyit számít.

Előre is köszi! :R

(#23018) Hawerr válasza .:ZS:. (#23017) üzenetére


Hawerr
tag

bios frissítés után nekem semmi gondom a melegedéssel az n5110nál (i7) :):):)

bár nem tom melyiket választanám, dehogynem :D n5110 :D :C :C

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#23019) Chaser válasza .:ZS:. (#23017) üzenetére


Chaser
titán

Vga-ja sokkal jobb az 5110-nek, cpu is erősebb hiába pentium a neve, SaB alapú, ha az melegszik abban a gépben még jobban elcseszték mint ahogy elsőre kinéz:) A nagy kérdés az, hogy gyengébb hw normálkis kasznival, vagy erősebb hw a dell egyik legigénytelenebb kasznijában, kb ennyi. Harmadik lehetőség egy használt garos business gép.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23020) Hawerr válasza Hawerr (#23018) üzenetére


Hawerr
tag

mármint szerintem az elég, + olcsóbb is, és sztem tényleg nincs gond vele :O

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#23021) mghltm válasza .:ZS:. (#23017) üzenetére


mghltm
addikt

e5520m, mert boven megfelel a leirt celokra ( feszbuk, jutyub, afisz ). uzleti szerias masina, joval kevesebb gond lehet vele, mint az inspironnal ( ez a dell-ek legalja, a latitude a csucs ).

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#23022) xcds válasza mghltm (#23021) üzenetére


xcds
őstag

Az 5520M egy műanyag vacak, csak kívülről hasonlít az igazi 5520-ra. Vmelyik nap volt a kezemben és csak lestem. Hozzá képest még az 5110 is minőségi gép.

(#23023) Chaser válasza xcds (#23022) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is járt a kezemben mind2, hát 2 közül nem az 5520m volt vacakabb :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23024) mghltm válasza xcds (#23022) üzenetére


mghltm
addikt

azert muanyag es muanyag kozott is van kulonbseg. ilyen alapon a thinkpad-ek hulladekok?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#23025) xcds válasza mghltm (#23024) üzenetére


xcds
őstag

De az 5520M kifejezetten fos volt. :) Olyan volt, mint egy kínai piacos játék.

[ Szerkesztve ]

(#23026) xcds válasza Chaser (#23023) üzenetére


xcds
őstag

Szerinted nem, szerintem meg igen. :))

(#23027) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

Úgy látom, elég vitatható témát dobtam föl, őszintén szólva nem kerültem közelebb a témához. Jut eszembe a GMA HD amit a latitude-on van mennyire bírja a fullhd-t hdmi-n keresztül? Hallottam olyat aki szerint ott ha nem is látványosan de már észrevehető némi darabosság, ismerős azt mondta hogy kicsit olyannak tűnik mint amikor egy 5470-es radeon energiatakarékos módba kényszerítve csinálnánk ugyanezt.

(#23028) xcds válasza .:ZS:. (#23027) üzenetére


xcds
őstag

Én csak arra írtam, hogy az E5520M-et úgy ajánlják, mintha az E5520 házban lenne gyengébb hw. Közben meg semmi köze hozzá. Elég gyenge műanyag háza van annak is, csak még a hw is gyenge benne.

(#23029) Chaser válasza xcds (#23028) üzenetére


Chaser
titán

"Ez a tartós laptop tetőtől talpig elegáns és strapabíró kialakítású: strapabíró Tri-MetalTM borítás, csiszolt alumínium hátlapú kijelző, megerősített acél csuklópántok és erős kijelzőreteszek jellemzik. A Latitude E5520m ezen kívül LCD-védőtömítést és körben ütközéscsillapítót is tartalmaz a képernyő jobb védelme érdekében, valamint folyadékálló billentyűzetet, hogy a laptop kiállja a mindennapi munka során az ütődéseket és a folyadékkal való érintkezést."
Forrás.

Kíváncsi vagyok SzaboZe-nek mi a véleménye.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23030) xcds válasza Chaser (#23029) üzenetére


xcds
őstag

Hát akkor nem tudom, hogy én mit fogtam a kezemben. Még ki is nevettek a boltban, hogy azt hittem, ez is alu. Meg hogy mit várok 160-ért stb. Egy biztos, hogy külsőre így nézett ki, de megtapogatva olcsó műanyag volt.

(#23031) Chaser válasza xcds (#23030) üzenetére


Chaser
titán

Lehet én fogtam mást?:D Nem tudom. A hivatalos verzió szerint se kommersz műanyag. 1ébként. E6520 v 5520 még amelyiket néztem, megtapogatva az is műanyag szerű. Sztem valami megerősített műanyag lehet, vagy passz. Biztos nem tiszta fém, de nem is kell. Lényegében a belseje lenne fontos, külseje nyugodtan lehet műanyag. Nem tudom pontosan mit ért a dell tri-metal alatt, de hátha van aki tudja.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23032) Chaser


Chaser
titán

Keresztkérdés: Az egyik 4300-asban van HSDPA modemnek foglalat, van sim foglalat is, viszont kábelek nincsenek a modemhez. Mit kell vennem és mennyiért ha akarok modemet, esetleg antenna nélkül is működne?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23033) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Sziasztok! Lehet nem itt kellene,de megkérdezem: mitől lehet az,hogy ha telepről megy a noti,akkor a net baromi lassú,viszont ha töltőn van akkor semmi gond. Wifin keresztül megy,semmi energiagazdálkodás,stb nincs beállítva. Net : Digi 40/20. Gép: xps l702x. Router Tp-Link 300mbit/sN-es.
Másik kérdés az lenne,hogy a procinak mennyi a megengedett hőmérséklete,hogy biztosan ne legyen baja? (I7 2630qm Sb.)

[ Szerkesztve ]

(#23034) Hawerr válasza GLOCK34 (#23033) üzenetére


Hawerr
tag

nekem 80 fok szokott lenni ha nagyon sokat játszok :D :DD :DD :DD

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#23035) csabiks válasza Hawerr (#23034) üzenetére


csabiks
senior tag

Bár én mondhatnám el ezt... Call of duty 2 (ráadásul dx7-es grafon) multija képes 92fokig melegíteni a procit. Néha úgy betenném a hűtőbe, vagy kiülnék a teraszra játszani, akkor tuti hűvösebb lenne. Egyenlőre nem találok megoldást a melegedésre. A hűtőpad maximum 2 fokot hűt, tehát nem megoldás az sem. Azon gondolkozok hogy játszok vele kikapcsolásig aztán majd legfeljebb elromlik és cserélik. Nem hiszem hogy nem tesztelték volna előtte ezt a típust, ennyire szar hűtést nem csinálhatnak direkt. (+ ha abbahagyom a játékot kevesebb mint 1 perc alatt visszahűti, nah de ez engem nem vigasztal) Legfrissebb bios van fenn, bár nem hiszem hogy számít bármit is.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#23036) Chaser válasza csabiks (#23035) üzenetére


Chaser
titán

Nem valószínű hogy elromlik, egy bizonyos hő után szépen visszaveszi a cpu és vga teljesítményét. 92 fok i7-tel abban a kaszniban 1ébként teljesen reális, lehet egy újrapasztázás javítana rajta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23037) SzaboZE válasza Chaser (#23032) üzenetére


SzaboZE
addikt

Kemény dió, mert elképzelhető, hogy hiányzik a radio switch board, ahhoz egy kiegészíítő wifi kábel, cserélni kell a display hátlapot és előlapot. Nem igazán éri meg.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23038) SzaboZE válasza GLOCK34 (#23033) üzenetére


SzaboZE
addikt

A cpu-nak baja nem lesz, mert van benne védelem.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23039) Chaser válasza SzaboZE (#23037) üzenetére


Chaser
titán

Köszönet :R Gondolom akkor mindnél van hsdpa és sim foglalat, csak a mellé szükséges alkatrészeket nem mindbe építik be.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23040) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Köszi mindenkinek! Max 92-ig ment eddig,igaz ekkor nagyon sokat ment a Bf3.
Erre a netes dologra nincs ötlete valakinek?

(#23041) mobal válasza Chaser (#23039) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Hát igen... minek hat fajta notebook ház ha egy is elég.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#23042) Chaser válasza mobal (#23041) üzenetére


Chaser
titán

Csak én úgy vettem hogy "hsdpa előkészítve"...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23043) Chaser válasza Chaser (#23042) üzenetére


Chaser
titán

Vagy keverem és nem ez a gép volt:D Mind1, az egyikben van, a másikban nincs, azt hittem ezeknél a gépeknél alap.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23044) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Lenne még egy dolog amivel nem vagyok képben.
Nemrég vettem egy Samu ue55d7000 tv-t,és a játékokat,3d filmeket az xps-el szeretném lejátszani. (Kártya:gt555m) 1.4 hdmi kábel van,az nvidia oldalon azt megtudtam,hogy a kártya alkalmas a feladatra viszont pl. a Zöld lámpás full sbs 3d-ben nem ment vagy ha elindult akkor szaggatott egyszer pedig megvolt az osztott képernyő és mindkét oldalon 3d kép volt.A játékoknál is csak 2d-3d konvertert tud használni a tv. Más filmeknél automatikusan átáll 3d tartalom esetén. Lejátszó Power dvd 11. Szerintem kártyabeállítás lehet a ludas,de eddig nem találtam semmit ami alapján beállíthatnám. Esetleg a stereoscopic beállítások is lehetnek?
Más topic-ban is kérdeztem,de semmi.
Ha nagyon off,akkor elnézést.

(#23045) Hawerr válasza GLOCK34 (#23044) üzenetére


Hawerr
tag

állítsd át hogy csak az nvidia videókarit használja, talán segít =)

[ Szerkesztve ]

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#23046) GLOCK34 válasza Hawerr (#23045) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Az megvan. Gyanús,hogy külön nem tudok 3d felbontást állítani,mert ha jól emlékszem lenne külön ilyen is,de nem tudom hogy lehet előhozni.Esetleg Cuda beállítással nem lehet gond?

(#23047) SzaboZE válasza Chaser (#23042) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha "HSDPA előkészítve", akkor benne kell legyen az antenna a wwan foglalatnál. Ha nincs antenna, akkor nincs előkészítve.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23048) Chaser válasza SzaboZE (#23047) üzenetére


Chaser
titán

Rájöttem:) Szerencsére a másikban benne van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23049) Hawerr válasza GLOCK34 (#23046) üzenetére


Hawerr
tag

passz :(((

3d vel még nem igazán volt dolgom sajnos :U

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#23050) CyberJedi


CyberJedi
tag

Sziasztok,

van valakinek személyes tapasztalata az AMD A8 cpu-kkal felszerelt Vostro 3500-as sorozatról?

Üdv.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.