Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#68001) Virgie


Virgie
csendes tag

Mindenkinek köszönöm. Az SSD hiba beigazolódott, megy a gép szervízbe. :R

(#68002) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Pár hete volt gondom egy Dell E6410-es géppel. (i5-580m)
A jelenség, hogy a gép sokszor nem kapcsol be, csak 3. vagy 4. nekifutásra, majd random gondol egyet és kifagy. Majd kikapcsol.
Volt szervizben, de nem oldódott meg.
Reggel fő voltam egyet, kikapcsoltam a Turbo Boost-ot és láss csodát, a hiba megszűnt. Persze a teljesítmény is visszább esett.
Ha ez jelentett megoldást, mi mehetett tönkre?
A proci haldoklik, vagy a lap? Melyik a valószínűbb?
Csak mert ha a proci, veszek egy másikat próbaként.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#68003) f.szabo


f.szabo
tag

Üdv, szeretnék segítséget kérni van egy régi Dell d520 PP17L gépünk amit a fiam használ kicsit szeretnénk feljavítani, ssd-vel, most Celeron 1,7 proci van benne, helyette Intel Core 2 Duo T7250 laptop processzor CPU 2,00Ghz 800Mhz FSB 2Mb L2 Socket P SLA49, szeretnék bele tenni de hallottam, hogy nem mindegyik procit fogadja el, ha tud valaki segíteni benne megköszönöm!

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#68004) Pyttawrx válasza f.szabo (#68003) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szerintem azért kár vele foglalkozni, mert Serial ATA-150 a háttértár csatoló felület így bármilyen cpu is lesz benne, nem vagy sokkal előrébb. Így jobban jársz egy használt üzleti géppel.

(#68005) valakky válasza Pyttawrx (#68004) üzenetére


valakky
aktív tag

mivel alapesetben a random olvasás-írás a lényeg, így a konkrétan csak a folyamatos írás-olvasás esetén lesz korlátozó. win és egyéb programok elindulása kb. ugyanaz lenne sata2 és 3 alatt, inkább a cpu az, ami korlátozó tényező.
#68003 f.szabo
[link]
itt konkrétan árultak ilyen lapost ezzel a procival, szóval sanszos hogy működnek fog, max egy bios frissítés kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#68006) Pyttawrx válasza valakky (#68005) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Win betöltés is siralmas lesz, hiába az erősebb proci a sata 150 interfész lesz ami korlátozza. Kár vele foglalkozni. Főleg az ssd kár bele. Már eljárt felette az idő.

[ Szerkesztve ]

(#68007) f.szabo válasza Pyttawrx (#68006) üzenetére


f.szabo
tag

ok, köszi a válaszokat megszívlelem, max én is erre gondoltam "hogy régi a gép" és érdemes e foglalkozni vele, ez már inkább csak hobbiból, de lehet feladom. :K

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#68008) Carpower300


Carpower300
újonc

Sziasztok!

Adott egy Dell 17R 5737 laptop melynek hibás a kijelzője.(csíkozott)
Leteszteltem egy 15,6 col kijelzővel tökéletesen működött.
A gond az hogy a laptopba 17,3 col kijelző kell, meg is rendeltem (új), de ahogy bekapcsolom a laptopot a led világítás bekapcsol, de kép nincs a laptop pedig sípol kb 8-at
Vissza a régi bekapcsolom semmi gond csak ugye csíkos a kijelző, be a 15,6 col szépen bekapcsol.
Kérdezem én mi lehet itt a gond?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#68009) batyuska100 válasza Carpower300 (#68008) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ha jól tudom, akkor az is számít, hogy ki gyártotta az LCD paneleket. Ha pl. gyárilag LG van benne, akkor nem tudod Samsungra cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#68010) gyulazsolti válasza Carpower300 (#68008) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

A 8 sípszó ez alapján videomemória. [link]

(#68011) batyuska100 válasza gyulazsolti (#68010) üzenetére


batyuska100
senior tag

[link]
Beep code 8, LCD failure

(#68012) Pyttawrx válasza Carpower300 (#68008) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mi a kijelző típus száma ami benne volt, és amit belevettél? ebbe ugye 40pin hd+ kell

(#68013) Tsebacsi válasza Pyttawrx (#68012) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pontosan, a kábel se mind1, a csatlakozó se a végén, meg talán a BIOS se...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#68014) valakky válasza Pyttawrx (#68006) üzenetére


valakky
aktív tag

ha te mondod...
én viszont pakoltam anno még ide/pata cucc alá is kínai vmi ssd csodát laptopba, alapból se volt nagy eresztés maga az ssd se, de a win7 betöltés mégis kb. 3x -osra gyorsult, meg úgy fürgébb lett. igaz, ott vmi 4200-as csodát cseréltünk ki, meg az 1.3-as cerkát egy 2,2 -es dothan-re.
ahogy mondtam, a random read/write számít.

[ Szerkesztve ]

(#68015) Pyttawrx válasza valakky (#68014) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze, annál ok. De itt egy sata3 ssd fog működni sata1-ként, azaz nem lesz gyorsabb mint egy erősebb hdd érzésre. Max egy hangyányit sikamlósabb lesz, de dög lassú.

(#68016) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Van egy Dell Latitude E5430-em. Ebben service tag alapján Dell Wireless 1530/1540 WiFi van bár win 10 dell 1504-et ír..
Miert lehet az hogy alvó módból visszatérve van hogy 1-2 percig csak földgömb van és nem kapcsolódik a wifire? De van hogy nem is kapcsolódik reboot kell. Pedig látja. Ha ráerőltetem azt mondja kapcsolódva de nincs net...

(#68017) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Dell 3542-hez keresek kamera drivert Win10. A Dell oldalán nincs és az egész neten sincs. Az Eszközkezelőben a kamera Integrated Webcam néven szerepel. A probléma vele, hogy invertáltak a színek, olyan, mint egy infra kamera. A tulaj szerint valaki egyszer (szerviz) talált hozzá drivert azzal jó volt.
Az a win telepítés megvan egyébként egy HDD-n, csak az nem indítható, de ha ti sem tudtok segíteni drivert találni talán ki lehetne a vinyó tartalmából deríteni a driver típusát?

(#68018) Pyttawrx válasza d@minator (#68017) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Elvileg a win10 ezt felteszi automatikusan. A többi divert feltetted a gyártói oldalról?
Elvileg EZ kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#68019) d@minator válasza Pyttawrx (#68018) üzenetére


d@minator
addikt

Ez de szuper...valahol olvastam hogy ez kell hozzá de nem találtam normális verziót. Telepítettem, újraindítottam de nincs drájver továbbra sem.
A laptop többi drájverét a Dell update programja leszedte és telepítette...

(#68020) Carpower300 válasza Pyttawrx (#68012) üzenetére


Carpower300
újonc

SAMSUNG LTN173KT03-H01 kaptam
ami benne volt
AU OPTRONICS B173RW01

(#68021) Pyttawrx válasza d@minator (#68019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És nem is megy a kam?

(#68022) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
linuxal lett vásárolva egy dell laptop,windows lett rá telepitve..a boot menüben ez találhato,ami a képen..kérdésem,hogy a winen kivül is elindulna a linux is? köszönöm!
link

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#68023) Pyttawrx válasza Carpower300 (#68020) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elvileg azonos, lehet nem kompatibilis, vagy rossz.

(#68024) Pyttawrx válasza snooze (#68022) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha nem torolted, akkor igen

(#68025) snooze


snooze
veterán

szerintem sajnos a win telepités elött kellett a particiokat törölni,mert nem engedte másképpen telepiteni..de ilyenkor az ubuntu meg az ufi nincs a gépen?

GO Gunners!!!

(#68026) Pyttawrx válasza snooze (#68025) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor nem jol lett torolve, ha torlok particiot, akkor nem is latszik pl az ububtu utanna. Ez most uefi. Vagy nem értem mire gondolsz

(#68027) snooze válasza Pyttawrx (#68026) üzenetére


snooze
veterán

el tudom inditani az ubuntut?nem akarok hülyeségekre kattintani..

GO Gunners!!!

(#68028) valakky válasza Pyttawrx (#68015) üzenetére


valakky
aktív tag

esetleg olvasgass vissza 2012-re az ssd topikban, hogy ott miket írtak sata1 esetén ssd-re váltáskor, kb. ilyen procikkal szerelt jószágokra, mielőtt totál hülyeségeket írogatsz.
+ az akkori ssd-k közel sem voltak ennyire gyorsak random.
az, hogy lineárisan kb. 120 környékére esik, a lőtéri kutyát nem érdekli, ha random read/write-ban a 10x-esét ugyanúgy tudja a hdd-hez képest.
bőven megéri még ebbe a cuccba is belepakolni egy 5k-s ssd-t. csak ne samsung legyen, mert az már akkor is háklis volt a régebbi hardverre.

[ Szerkesztve ]

(#68029) d@minator válasza Pyttawrx (#68021) üzenetére


d@minator
addikt

Nem bizony. Azaz alapból megy továbbra is "infra színekkel" de a Dell Centralban nem használható nem megfelelő driverre hivatkozik. Szóval használhatatlan...
Valaki írta neten, hogy törölte az Integrated Webcam drivert és miután feltette a Dell Centralt jó lett. Hát itt nem...
Nekem az is hihetetlen, hogy a Dell oldalán sincs kamera driver nemcsak a win10-hez hanem a Win7-hez sincs.

(#68030) Pyttawrx válasza valakky (#68028) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Majd ha lesz több tapasztalatod, akkor degradálj, köszönöm. És már nem 2012-ben vagyunk. De tesztelj egy sata1 és egy sata3 alaplapot napi használatban, hasonló hardverrel (ugyanolyan hardverrel) nyilván, pl 4-5 chrome ablak, egy excel... ilyenek, kb 1 hétig. Ha ez megvan akkor írj nekem ilyeneket. Pl tegyél mind két lapba egy wd blue 3d 250gb ssd-t. A samu is az amd-re volt allergiás. Várom a teszt eredményét.
Szép estét.

[ Szerkesztve ]

(#68031) Carpower300


Carpower300
újonc

Sziasztok!

Megkaptam a választ idézem!
Kedves Norbert!

"Edidre gyanakszunk, ami azt jelenti hogy a kijelző szoftvere az ún. EDID nem kompatibilis az eredetivel a kijelzőnek kell a szoftverét frissíteni, amit ingyenesen megtudunk csinálni kb. 15 perc alatt!

Szükségünk lenne hozzá feltétlen az új és a régi kijelzőre a gépre és a töltőjére!

Megoldható lenne hogy elküldi vagy egy megbeszélt időpontban behozza nekünk?"

Köszönöm a segítségeket sok jó tipp volt! :C :R

(#68032) batyuska100 válasza Carpower300 (#68031) üzenetére


batyuska100
senior tag

Olyan szervízről, ami töltőt is kér még nem hallottam, ahányszor laptopot vittem megcsináltatni, egy szervizben sem kérték a töltőt.

Mindenesetre sok sikert kívánok neked, illetve a szervízeseknek is! :R

(#68033) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Nemrég vásárolt i5-1031G1, MX230 Nvidia laptop terhelve 10 másodperc alatt 100 fokon a CPU. CPU ferki leesik 1,7 - 2 Ghz-re három gigahertz helyett. Három hete szervizben (5 hetes a gép :( ) szerviz szerint normális, szerintem meg aki ilyet mond az nem.
Akinek hasonló hardver van a gépébe, írja meg legyen szíves, hogy nála terhelve pld. videó konvertáláskor mennyi a CPU hőfok? A mostani gépem nem megy 82-85 fok fölé. CPU watt szám azonos i3-5005. talán szóba került a csere, de ha ez tényleg ennyi idő alatt hőstoppra fut elállok a vásárlástól. Ez olyan, minta egy 100 LE-s autóval előzök és félúton leesne a teljesítmény 60 LE-re. És még csak nem is játék, hogy a videó kártya is termelje a hőt! Akkor elolvadna a ház. :Y

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#68034) batyuska100 válasza Sztlaci (#68033) üzenetére


batyuska100
senior tag

Az E7240 laptopomban valami i5-4...u proci van, Arctic MX4-el pasztázva eléri a 90°C-t is. :U

[ Szerkesztve ]

(#68035) Sztlaci válasza batyuska100 (#68034) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Köszi a gyors választ! :K
De gondolom 90 foknál még nem szabályoz le.
Várok további tapasztalatokat!
Dell Inspiron 17 3593 volt, ha jól emlékszem a típusára a régi 5000-es sorozat, de még most is összerakottabb. pedig 5 éves körüli.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#68037) Pyttawrx válasza Sztlaci (#68033) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Intel® Core™ i5-10210U procim van, bár videót nem vágok, hisz ez arra nemigazán való, de vásárlás után leszoktam azért én is tesztelni rendesen, 85-93°C volt eddig a legtöbb. Szerintem sem normális ami nálad van, vagy a cooler nem pörög rendesen, ahogy kell, vagy a hőcső rossz.
Azt is hzzá kell tenni egyik proci sem való konvertálsra, plusz a hűtés sincs ennek megfelleően tervezve. :) az jól működik nálad, hogy 100°C-nál visszaveszi a powert, de igen nem szabadna felmennie neki.

(#68038) somasz válasza gaborn1 (#68036) üzenetére


somasz
Topikgazda

Magyar garival nem lesz gond, de mindenképpen adásvételivel adja csak tovább, mert kérhetik az új tulajtól a származás igazolását. (mondjuk nem tudom mire mennek egy bármikor összedobható papírral, ami nem egy hiteles számla)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#68039) Pyttawrx válasza gaborn1 (#68036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Jobb lenne ha lenn róla valami adásvételi, vagy az eredeti számla. :)

(#68040) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Sziasztok.
Abban segítsetek légyszi, hogy Dell 7440 hez akkut milyet ajánlotok? Mert ok hogy 34 GKR, de Wh -ban és mAh ban jó nagy a szórás.. utángyártott is ajánlott? Azonkívül Li-Ion vagy Li-Polimer.. ? Áhh van káosz.
Az eredeti műanyagháza kicsit felpúposodott.. nem értem.. hiszen van benne túltöltés elleni védelem.. vagy nem? De nem akar vissza menni a helyére így nem erőltetném... pedig amíg benne volt ment aksiról is.
THX a válaszokért :R

(#68041) twelvvy


twelvvy
csendes tag

Sziasztok! Van egy Latitude 5490 2018.05 vettem. Bár nagyon szeret(t)em, de mostmár teljesen kivagyok tőle. Már a 4. alaplap van benne, 2. hangszóró, 2. ssd, 2. ram, illetve jelenleg a 2. kijelzője van, de útban van a 3., mert a sarokban foltos lett. Gyakorlatilag 3-4 havonta jön hozzám a szervíz, szinte semmi nem az eredeti a laptopban. Az előző javításnál feltettem itt a kérdést, hogy nem tudok-e valami más lehetőséget (új gép, esetleg a pénz vissza), amire egy kedves kollégától azt a választ kaptam, hogy kérjem vissza a pénzemet, arra nagyobb esély van mint hogy kapjak egy újat. Hívtam is a folt miatt tegnap a supportot, jeleztem, hogy meguntam a szenvedést, szeretném visszakérni a pénzem. Háát az nem megy, mert csak akkor adja vissza a pénzem a dell, ha 28 napon belül 4x jött ki a szervíz, jött a válasz, de azért megkérdezi, küldjek képet. Küldtem képet, ma jött az email, hogy küldi a szervizest, mert egy hónapon belül nem volt szervizelve ezért csak javítani tudja. Akkor ezek szerint nincs más lehetőségem mint görgetni magamelőtt ezt a hulladék laptopot, addig amég le nem jár a garancia? Vagy (az amúgy nagyon készséges) supportos csaj, virágnyelven azt próbálta a tudtomra adni, hogyha ezután egy hónapon belül találok valami hibát, akkor már visszaadják a pénzem?

(#68042) Tsebacsi válasza twelvvy (#68041) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sajnos jól mondták, a Dell úgy veszi, hogy ha 30 napon belül volt legalább 2-3 fődarabcsere és még mindig hibás, akkor hajlandó visszatérítést adni. Ha havonta 1 javítás van az szerintük tök oké. Sajnos ez van. El kell adni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#68043) Pyttawrx válasza twelvvy (#68041) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A helyi békéltető testülethez fordulnék ez esetben. Én emilen vettem fel veül a kapscsolatot (Mikrotik termék, és egy webáruházas rendelés volt) 1 hét latt kb lezongorázták amit kellett. :) Nyilván ez nem jelenti azt, hogy nálad is így lesz.
amit tenned kell, az összes levél, meg amit beszéltél velük és van nyoma összegyűjtöd elküldöd akinek kell, a többit majd ő mondja. :) Én ezt tenném. Bárki bármit mond (Ez most a Dell-nek szól) ez így akkor sincs jól

[ Szerkesztve ]

(#68044) Pikkolo^^ válasza batyuska100 (#68034) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Neked nem esett be a bekapcsoló gomb?

(#68045) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Van egy Inspiron 3542-s notim melynek a gombjai néha kihagynak. Nem mindig ugyanazok hanem össze-vissza. Ez lehet elkoszolódás miatt van vagy más oka lehet neki?

(#68046) Pyttawrx válasza Pikkolo^^ (#68045) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Előbb teszteld pl live linux alatt

(#68047) batyuska100 válasza Pikkolo^^ (#68044) üzenetére


batyuska100
senior tag

A hő hatására vagy úgy amúgy?
Egyébként nem.

(#68048) Pikkolo^^ válasza batyuska100 (#68047) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Amúgy. Bár lehet a hőmérséklet csinálta ki, szokta pörgetni a ventit.

Pyttawrx: köszönöm, letesztelem.

(#68049) batyuska100


batyuska100
senior tag

Mostanában ha jobban megnyomom a házát az E7240-nek, akkor "zongorázik" a Windows, mintha ki-be húznék valami usb-t. A Bluetooth kezelőpúltjában jelzett valami 5080 eszközt, de nem vagyok biztos benne, hogy az-e.

[ Szerkesztve ]

(#68050) twelvvy válasza Pyttawrx (#68043) üzenetére


twelvvy
csendes tag

Neked is meg Tsebacsinak is köszi a válaszokat! Kitalálom mit tudok kezdeni ezzel.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.