Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- GoodSpeed: Ma a Samsung Galaxy S24 FE-re is megérkezett az Android 15-ön alapuló One UI 7.0
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
LOGOUT
Topiklakók, és autóik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Eagl3
veterán
válasz
God Vazzeg #5546 üzenetére
Fel lehet tenni 600 -ért, nem vesztesz vele semmit, csak nem veszik meg. Gyanítom meg se nézik majd... bár pesti vagy.
-
dragonfx
veterán
-
Eagl3
veterán
Itt van pl ez. Ezt érdemes megnézni, nincs elszállva az árral. Persze költeni erre is kell.
-
Eagl3
veterán
válasz
God Vazzeg #5543 üzenetére
Én elhiszem, hogy rendben van, de 400-nél többet egyszerűen nem ér.
Az én 520i -m '91-es volt, Teljesen gyári, egyetlen hibája jóformán, hogy a vezető oldali ülést kiszakította a kabátom. 520e Ft ért adtam el. Az más kérdés, hogy nekem kb. 800e -et ért. -
God Vazzeg
veterán
-
Eagl3
veterán
válasz
Vandit. #5535 üzenetére
Annyira kéne egy ilyen autó mint egy púp a hátamra kb.
Arról nem is beszélve, hogy szerintem baromi ronda, agyon van tákolva, kímélve biztos nem volt.Ha e30 -at vennék, gyári állapotot keresnék nem egy gányolt vaskupacot, amibe már volt vagy 10 motor meg ide oda tákolt váltó stb.
1.190.000.- pfff.... vicc.
-
Eagl3
veterán
válasz
God Vazzeg #5539 üzenetére
Persze, hányes évjárat?
De képek alapján oylan 400e Ft kb. -
dragonfx
veterán
hát jah elég elszálltak..elhisszük sok pénz melo tuning van benne de et sosem fizetik meg.amugy ezek lassan veterán közeliek.ezért rágák ha tényleg jó az állapotuk rugdalva is.
Hehe vicces M52es mocival
.....a 8kiló egy über felnivel azt mondom okés de annál nem több.
-
Vandit.
addikt
-
MPowerPH
félisten
Okés.
Hát köszönöm szépen a sok segítséget, majd írok hogy mi lett a dolog vége. De érzem, hogy az lesz a vége, elmegyek, és veszek egy bazi nagy aksit, olyat amit nagy dieselekbe szoktak pakolni.
Meg ma megyünk főzni haverral, neki van az E39 520i -je. Majd megnézem nála, hogy ott mennyi a nyugalmi fogyasztás, persze ha megengedi.
-
MPowerPH
félisten
Az aksi amit megkajált 72Ah -s volt, a másik 74Ah -s. Amit vettünk 72Ah -s lehet nem volt maxra töltve, nem tudom, raktárból lett kihozva.
És ebből kiszámolható, hogy teljes töltöttség alatt közel 5,5 napig bírja az aksi. És nem biztos, hogy tele volt. Auto váltó nincs, plusz riasztó van.
Ez így érdekes lesz akkor, most érdemes megnézetni, vagy nem érdemes?!Dragon, le is kapcsol normálisan az égő a csomagtartóban is, bent voltam, megtapasztalhattam.
CD tár csak addig aktív, amíg végigpróbálja mind a hat levelet, hogy van -e benne lemez. Utána lekapcsol, és csak akkor lesz aktív, ha CD -t nyomok a rádión. És ahogy rádugod az aksit, már végig is zongorázza az összeset, és nem volt időm megvárni, mert a készüléket se lehet sokáig bekötve hagyni. -
God Vazzeg
veterán
-
dragonfx
veterán
válasz
MPowerPH #5519 üzenetére
Nekem 60ah.s van benne 55ös helyett azóta max.télen volt asszem 3x indítási gond de akkor is csak mert 1 hétig állt a kocsi a törés miatt.
Nekem nyáron majdnem 2 hétig kibírja ha mondjuk előtte mentem 60-70km.t.szerintme ennyi alatt feltöltődik az akksi ha nem nagypapitempoba mész mert ugye annál jobban tekeri minél jobban nyomod.
Nekem nem tom mennyit vesznek le a dolgok..de nekem ha égve marad akár csaka helyzetjelző egy sípoló hang figyelmzetet rá.de mondjuk ezt látnám is...AE rulez...
Csomitartóba lecsukás után oltódnia kell azonnal ha nem valami kapcsoló eltört.két olyna kicsi égő nem szívhatja le le az akksit pláne nem ekkorát.
Nekem riasztó meg immob is az akksiról megy, sajnos nem külön akksisok., és így vana fent említett értékek.
-
Bubu79
addikt
válasz
MPowerPH #5519 üzenetére
Ahogyan írtam már - sokminden megkapja a fix 12V-ot - a motorvezérlő elektronika, a váltó elektronikája, ha automata, az ablakemelő elektronikája, az ablaktörlőé, az autórádió, a riasztó! és így tovább...
Ezek egyenként nem túl nagy nyugalmi áramot vesznek fel, de együtt szép kis fogyasztás jön össze.
Az E39 elektronikáját nem ismerem, de az E36 rajzain jól látható, hogy millió egy fogyasztó van akkor is a rendszeren, amikor a kocsi parkol és nincs gyújtás - az az 500mA környéki fogyasztás lehet reális sajna...
De az még nem indokolná, hogy négy nap alatt megkajálja az akksit...
-
MPowerPH
félisten
Nah, megvan a pontos mérés.
A lámpa nálam nem kapcsolható, be kéne nyomni a csomagtér zárat hozzá, de azt nem akartam bántani. Nyílt állapotban kb. 15 perc után lekapcsolja az autó az összes létező lámpát, szóval itt teljesen automatikus, csak a kabinban kapcsolható manuálisan.
De megoldottam, és közben rájöttem másra is. A CD tár is szívja az aksit, mert az elején mikor rádugom végigzongorázza az összes levelet. Azt is kiszedtem, szal az is kilőve.
Bemásztam a csomagtartóba lámpával, és magamra zárattam.Így a lámpák se égtek.
A mérés pedig:Lámpák +CD tár= 2,4A
Csak CD tár= 1,1A
Minden kilőve= 0,55ANekem ez az érték még mindig soknak tűnik, de már minden zavaró tényező ki lett iktatva.
Ez kb. 5,6 nap, és csontig lemerül az aku.
Persze 74Ah -s aksi esetében...
-
Bubu79
addikt
válasz
God Vazzeg #5517 üzenetére
Persze - de a 2X5W még mindig csak valamivel 1A alatti áramerősség - valami még van, ami szlopálja a rendszert...
Egy 55Ah-s akksinál ha fel van töltve totál, az valamivel több, mint két nap, majdnem két és fél... Ha jól rémlik 74-est írt - azzal nagyjából meglenne a az egy hét, de megintcsak töltöttségtől függ...
-
Bubu79
addikt
válasz
MPowerPH #5513 üzenetére
Az a világítás egymaga nem lehet a ludas - elvileg két 5W-os szofita izzó van benne, az összesen 1A környéki áram - az utastér világításod nem marad égve? Az ajtóknál találsz egy-egy kis kapcsolót, azok ha meghibásodnak, nem kapcsol le a világítás
A csomagtérajtónál is megvan ugyanez a kis kapcsoló
Ez együtt okozhatja nagy áramfelvételt
God Vazzeg: Remélem mielőbb sorra kerülhet az is
-
MPowerPH
félisten
Viszont egy probléma van. A csomagtartóban égett a 2 kis lámpa, az gondolom szívja az áramot.
Most próbálkoztam, de nem tudom kikapcsolni sehogy.
Van valami ötletetek erre?
A csomagtartó zárat kellene bekattintanom, de nem tudom azt se benyomni. Mert így viszont a mérés se hiteles. Azt se tudom mennyit esznek a lámpák, nincs ráírva.
Kivenni bajos, múltkor mikor a szervízbe kivették, eltörték a rögzítőjét. -
Bubu79
addikt
válasz
God Vazzeg #5510 üzenetére
Ne törődj vele - a három betű ezt is elbírja a rossz nyelvek szerint
-
Bubu79
addikt
válasz
God Vazzeg #5508 üzenetére
Ok - kicsit benéztem, amit írtál - nem volt világos, hogy mire írod a fordított vezetéket
-
birka1337
tag
1 órára megyek a gumishoz.. felkerülnek az uj felnik, kivancsi leszek
-
Bubu79
addikt
válasz
God Vazzeg #5501 üzenetére
A multiméter vezetékét ha fordítva rakod fel, akkor sem mér többet, csak fordított polaritással mutatja az értéket
BMW001: A feszültségérték jó, az első 2,4A-es érték baromi sok, amit utána mértél az nem tűnik soknak.
Ha a másodiknál mutatta a kisebb értéket, akkor viszont gáz van, mert az egy fals érték, ugyanis váltóáramot mértél egyenfeszültségű körben ( AC=alternate current, váltakozó áram ).
Ezek szerint az első mérés a helyes érték - valami szépen szipkázza le az akksit - autóvillamossági...
-
MPowerPH
félisten
válasz
dragonfx #5503 üzenetére
Generátor tökéletesen tölt, hála az égnek. Itt valami sunyi gyors fogyasztó van...
Azért most elviszem gyorsban megnézetni, hátha az okosok tudnak valami jobbat is mondani. Ettől még most úgy néz ki amíg nem leszek biztos a dologban, lekapom az aksit, a biztonság kedvéért, ha hosszabb ideig áll.
Aksi tuti jó bele, 74Ah -ás. Az előző ami volt benne, még az előző tulaj által betett 48Ah -s volt.Elvileg csak dieselekhez kell ilyen batár aksi.
-
dragonfx
veterán
válasz
MPowerPH #5479 üzenetére
Na végre jól döntöttél...330i vagy 530i.
Ha nem az akksi a gond és a generátor tuti jó....akkor jó nagy talány.de ez eléggé generátor gondnak tűnik..bizti jól tölti??..ok hogy nem ad visszajelzést gondolom az ikonnal hogy nincs akksitöltés..de ettől még lehet elégtelen a töltés.ékszíjat mikor cserélted??
Ha generátor akkor agybajt fogsz kapni az ártól.Ha ékszíj akkor semmi.Tényleg ennyi idő alatt nem kéne lemerülnie.valami zárlat lehet ami leszívja vagy nem tölt jól a generátor.
Nekem ilyen időben majdnem 1 hetet is kiíbr pedig én nem megyek több 100 kmeket.speciel én nekem is is most 4 napig állt és teljesen okésan indult....próbáld ki nagyobb Ah.s akksival mint ami bele való. -
MPowerPH
félisten
válasz
God Vazzeg #5501 üzenetére
Nem, nem volt fordítva. Úgy raktam rá, ahogy mondtátok. Két funkció van a gépen, mindkét változattal kipróbáltam A állásban. A 2. mérési eredmény alatt volt egy AC felirat, gondolom az jelöl valami funkciót.
Új hozzászólás Aktív témák
- Jó állapotú Kona Shred / Pike 454 dual-air 110mm-140mm / Shimano Deore felszereltség!
- Babzsák fotel (Dr. Relax - Gamer, sötét zöld, keveset használt, hibátlan)
- Mobil klíma Tarrington House eladó!
- MultiPro Go FDP22.130GY
- Új, bontatlan Tesla Smart Floodlight Battery Camera + Tesla 5W napelemmel - 1,5 év garival! -
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 9600X 32/64GB RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T15 G1 - i5-10GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Intel Processzorok sok db : Xeon E5-1620V3, Pentium G4400T, i3 6100, i3-4130, i3-2140T
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A20e/Samsung Galaxy A40/Samsung Galaxy A04s/Samsung Galaxy A03s
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest