Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) xavix13


xavix13
senior tag

Hali,

Ma este bf4 közben egyszer csak készenlétbe kapcsolt a monitor. Hdmi megigazítás, semmi reakció. Gépreset után semmi eredmény, gép elindul monitor készenlétben.
Vga-t kiszedtem, megfújkáltam, nem volt egyáltalán túl melegedve, vissza a gépbe. Nagy nehezen elindult a gép, bár winboot alatt már láttam, hogy problémák vannak, szemcsés logo, zöld vonalak a kép közepén, de aztán csak fekete képig jutottam.
Még egy pár próbálkozás után végre van kép, de ehelyett (printscreen), ezt (fotó) produkálja. Szemcsés kép, csíkok, villódzások, néha fekete kép.
Jól sejtem hogy a VGA az utolsókat rúgja? :(
Egy 5 éves Radeon HD6870-ről van szó. Soha nem csinált még ilyet, eléggé a semmiből jött ez.

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#61352) Alastair' válasza xavix13 (#61351) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Gyűjthetsz te is temetésre
Hullanak a Radeonok, mint döglégy a kematoxtól.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#61353) Hunork válasza Alastair' (#61352) üzenetére


Hunork
veterán

Meg a GTX1060-ak :Y :D
5 év amúgy szép kor a mai gyártási felügyelet, minőség mellett. (és szinte tökmindegy, melyik gyártóról van szó)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#61354) scarabeus86 válasza Hunork (#61353) üzenetére


scarabeus86
tag

Jaj ne ijesztgess, 2 napja vettem meg az 1060-at, 4-5 évig nem tervezem lecserélni

[ Szerkesztve ]

(#61355) bypass|HUN


bypass|HUN
tag

Aloha, segítséget szeretnék kérni, a [képen] látható vga ventilátorai meghaltak (az egyik megszorult és lefüstölt, a másiknak órái vannak hátra). A vga megy, cserélni szeretném a ventiket, tudna valaki segíteni ilyen ventik beszerzésében?
Köszi :R

Üdv: bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#61356) olle válasza bypass|HUN (#61355) üzenetére


olle
senior tag

Szia.

[link]

Ha ez opció.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#61357) xavix13 válasza Alastair' (#61352) üzenetére


xavix13
senior tag

Érdekes ma reggel pöcre indult, nyoma sincs a tegnapi problémának. :F
Mindenesetre lehet elkezdek spórolni egy új karira.

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#61358) bypass|HUN válasza olle (#61356) üzenetére


bypass|HUN
tag

Köszönöm, megpróbálom berendelni...hátha :R
Ilyen termékek itthon nem fellelhetőek esetleg... :F

Üdv: bypass

[ Szerkesztve ]

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#61359) Alastair' válasza scarabeus86 (#61354) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 1060-ak nem hullanak, csak viccelt a kolléga, mert most zavarják a radis viccek :)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#61360) Taifa Díaz válasza Alastair' (#61359) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ha az 1060-asak most még nem is, de azért kétlem, hogy nVidia kártya ne halt volna még meg ugyanígy.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#61361) olle válasza bypass|HUN (#61358) üzenetére


olle
senior tag

Az a baj hogy alkatrészekkel nem foglalkozik senki. Pláne nem régi eszközökhöz. Itt az az elv érvényesül hogy vesznek egy újat. Még mindig az ebayes a legolcsóbb megoldás ami tuti is.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#61362) bypass|HUN válasza olle (#61361) üzenetére


bypass|HUN
tag

Értem, akkor amennyiben nem találok valami megoldást a problémára itthon, megrendelem kintről... Köszönöm :R :R

Üdv: bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#61363) Hunork válasza Alastair' (#61359) üzenetére


Hunork
veterán

Félig vicc volt. :K De amúgy tényleg olvasom hazai, de inkább külhoni fórumokon, hogy vannak bajok. Főleg X gyártó esetében, vagy driver gond, mert 20-40 fps-t produkál FHD-n... :(((

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#61364) hundai válasza bypass|HUN (#61355) üzenetére


hundai
aktív tag

Eszméletlen ami itt a radeonokkal folyik én is ventit cserélek a 7850-en. Arra figyelj , hogy az a venti ami alapon is pörög az ugyanott legyen mint gyárilag.Nálam az a venti a vrm-et hűti. Nagyon sok ventillátornál amit néztem ebayen fel volt cserélve a két venti , és a terhelésre bekapcsolót tette a helyére, ami nem tesz jót a kártyának.

-Wake up Neo!

(#61365) távcsőves válasza Alastair' (#61352) üzenetére


távcsőves
senior tag

Köszönjük a diagnózist, mert csak. :R Amúgy mit szívtál?

(#61366) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Egy Sapphire Radeon HD 4870 1GB GDDR5 kártyához milyen hűtést ajánlotok? Néztem a topikot, de térben és időben elég kiterjedt. Vannak olyan hűtések, amiket említenek, de már nem is lehet kapni. A jelenlegi hűtés mellett kb. megsüketülünk. :O

Amiket eddig láttam:
Arctic Accelero S1 rev2 (már kifutott)
Arctic Accelero L2 Plus (elvileg kompatibilis)
Arctic Accelero Twin Turbo II
Arctic Accelero Twin Turbo III

A fentiekről milyen tapasztalatotok van?

Előre is köszi a segítséget! :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#61367) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
A konfigomba beletettem még egy R9 270 kártyát, épp olyat, mint az elődje volt. A furmark látja mindkét kártyát, CF enabled felirat virít, de nem használja, csak az egyik kártyát a diagram szerint.


A Radeon beállításokban az egyik kártya (letiltva) megjegyzéssel van.
Mit kellene tennem? A drivert már újra pakoltam úgy, hogy előtte AMDcleanuputilityvel takarítottam le.

Köszönöm előre is!

(#61368) hundai válasza aerol (#61366) üzenetére


hundai
aktív tag

Az L2-t nem merném rátenni, egyrészt a kártya TDP miatt, másrészt hogy az a hűtő 120W TDP ig van. a legjobb választás az Arctic Accelero Twin Turbo II lenne, alacsonyabb fordulaton is képes lenne lehűteni a kártyát , ezáltal nem lenne nagy hangja.

-Wake up Neo!

(#61369) MK VII válasza hundai (#61368) üzenetére


MK VII
veterán

Már csak az a kérdés, hogy egy 7-8 ezer forintot érő VGA-ra érdemes-e feltenni egy 13 ezres hűtőt.. :)
Én nem foglalkoznék már vele...

(#61370) hundai válasza MK VII (#61369) üzenetére


hundai
aktív tag

Én sem költenék már rá, csak a kérdésére válaszoltam :) 10 körül van már 6670 aprón , az jobb választás lenne

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#61371) solfilo válasza hundai (#61370) üzenetére


solfilo
veterán

Miért volna jó egy 4870-nél gyengébb 6670? Inkább 15k és egy HD7750/7770, erősebb is, GCN is, DX12, stb. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#61372) aerol válasza MK VII (#61369) üzenetére


aerol
tag

MK VII: ha a kártyát képes lehűteni, mindezt halkan, akkor okés... alapvetően netezésre, filmre, egy kis ps-re, ai-ra és hébe-hóba egy-két régebbi játékra használjuk a gépet, viszont elég idegesítő, hogy 10 perc filmnézés után nem hallunk semmit... :Y

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#61373) ot93


ot93
senior tag

Üdv, ha a vga (HD7770 1 GB) alatt közvetlenül ott van a hangkártya, akkor az okozhat-e melegebb hőmérsékletet, mintha nem lenne ott... látszólag nem állja el a levegő útját, meg a chipek a másik felén vannak a vga-nak amin a ventilátor is van... tehát ez okozhat-e olyant, hogy kb. 10 fokkal melegebb legyen a kártya... régen ha jól emlékszem 63 volt max, de most mióta bent van a hangkari azóta vettem észre, hogy 70 fölé simán felmegy...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61374) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy új Asus Strix GTX 1060 kártyát, amit be is szereltem a PCI slotba, majd csatlakoztattam a 6+2 pines tápkábelt is. Miután bekapcsolom a gépet, a kártya hűtője szerintem maximális fordulatszámon pörög, míg képet nem ad. HDMI kábellel dugtam rá a monitorra, mindkét HDMI csatlakozót próbáltam, egyiken sincs kép. Az alaplap BIOS-ában automatikusra van állítva, hogy mely GPU-val induljon. Ha átdugom a monitort az alaplapi HDMI kimenetre, akkor az IGP-től rendesen van kép és működik minden.

Mi lehet a gond? :F Valamit rosszul csináltam, vagy selejtes terméket kaptam és vihetem vissza? :O (iPonban vettem)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#61375) elfelejtette válasza Sidorovich (#61374) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ne automatikusra tedd a biosban, hanem direkt válaszd a PCIE megjelenítőt. Ha esetleg kiveszed a kártyát, és az alaplapira dugod, így akkor is adni fog képet.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#61376) trancemusic válasza Sidorovich (#61374) üzenetére


trancemusic
senior tag

Alaplap biosát kell valószínűleg frissíteni.

(#61377) Lézerparaszt válasza intensa_man (#61367) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nekem ugyanez volt csak 1080 SLI-vel. Arra lettem figyelmes, hogy azt írta a második kártyára, hogy nem kap áramot. Tápból kihúztam, megcseréltem a másik kártyával és úgy kapott mindkettő. Viszont, eleve azért lőttem be a furmarkot mert fagyott a gép állandóan és én a melegedésre gondoltam, akkor vettem észre ezt. Később feladtam a harcot mikor az adott kártya egyedül is produkálta a hibákat, így visszaküldtem garanciáztatni. Azóta is vígan tesztelik valami szervízben, mert ennek már másfél hónapja.

A játék az nem játék!

(#61378) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, segitséget kérnék, mert már végképp tanácstalan vagyok.
Volt egy Gigabyte Gaming G1 R9 380 4gb-os videókarim, nálam hibátlanul üzemel, viszont aki megvette régi ismerősöm, az ő gépében nem hajlandó képet adni, először tápegységre gondoltunk de ma vett egy gigabyte superB 470-es tápot, ezzel se ad képet, alaplapi inkomatibilitás elképzelhető? Az ő lapja Gigabyte H61M-DS2 ha jól emlékszem, egy i5 2400 van benn, elképzelhető hogy ebben nem megy a vga?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#61379) intensa_man válasza Lézerparaszt (#61377) üzenetére


intensa_man
tag

Nem. Mint kiderült a CF topicban, a hiba a tudatlanságomból ered. Igaz, hogy a deszka CF képes, de ettől függetlenül a két kártya közé kell a hid. Mivel ez nincs, nem megy a CF. Hétfőn lesz, utána tesztelem. De mint kiderült, a lapomon a második PCI-X csak 4x, szóval nem sok jóra számítok. :(

[ Szerkesztve ]

(#61380) solfilo válasza snake1977 (#61378) üzenetére


solfilo
veterán

Ránéztem a linkre, annak a lapnak volt 7 revíziója, vajon miért? :Y
Próbáljatok meg egy Bios frissítést, hátha segít.

solfilo

(#61381) Sidorovich válasza elfelejtette (#61375) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

A megoldás végül egyszerűbb volt. Első körben ellenőriztem, hogy jól dugtam-e be a tápot a videókártyára, és jól, csak azt már nem néztem, hogy a tápba is jól van-e bedugva ez a kábel. :U

Amatőr hiba, nincs nagy rutinom ebben még, de végül észrevettem. :C

[ Szerkesztve ]

(#61382) snake1977 válasza solfilo (#61380) üzenetére


snake1977
őstag

Köszi, a revizióhoz tartozó legfrissebb van fent, az biztos hogy több elérő lan verzióval is kijött.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#61383) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

Adott egy msi r7 260x,több gépbe is bekapcsoláskor függőlegesen csíkozik pár másodpercre aztán jó a kép folyamatosan,már új korába is ezt csinálta,kb 1,5 éves lehet,ettől függetlenül tökéletesen megy,minden game alatt :K

Kérdésem,mi a francért csinálja ezt ? a vga biosa lenne a ludas ?

underground techno will never die

(#61384) solfilo válasza dealerman (#61383) üzenetére


solfilo
veterán

Az R7 260X egy ilyen fura VGA lett, elég sok példány instabil, fura hibákat produkál. Az ugyanerre a GPU-ra (Bonaire) épülő HD7790-nek és a vágott tesóknak (R7 260, R7 360) nem voltak ilyen gondjai, ha jól tudom.
A topikjában talán többet tudnak. :)

Ha később nem okoz gondot, rendes a kép, játékok mennek, akkor ne foglalkozz vele túl sokat sztem.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#61385) Lézerparaszt válasza intensa_man (#61379) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Hát jah, az nem árt ha van :D Legalább te olcsón megúsztad a dolgot :)

A játék az nem játék!

(#61386) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha a konfigomba egy 1060-at illesztenék hány %-át használnám ki átlag?

Limitless konfigban a 1060-as GPUn mekkora teljesítménygyökkenést okoz, ha a rajta átmenő videójelet, streameli, felveszi (tudom sok beállítás van, de átlag...)?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#61387) Lézerparaszt válasza ledgeri (#61386) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nagyon sok ismerősöm streamel, és az a tapasztalat hogy alig van csökkenés. Nekem 1080-nal semmi, másik ismerősömnek 980-nal semmi, Harmadiknak 770-nel semmi. 980 -tól tudom hogy 1080p 60fps sima ügy.

A játék az nem játék!

(#61388) távcsőves válasza ledgeri (#61386) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nem találom a forrást, de volt PH-n is cikkecske róla, pár % teljesítmény csökkenés rémlik. Észrevehetetlen szinte. Jacktor is streamelt WoT-ot Gf 750 vga-val és nem volt lebutítva a grafika erősen. 1060 gondolom meg röhög ha WoW's a játék.

(#61389) vd1992


vd1992
tag

Sziasztok!

Van egy Sapphire R9 290 kártyám, ami nem hajlandó képet adni. Van a kártyán egy dualbios kapcsoló, hogy uefi vagy legacy. Elképzelhető, hogy előzőleg valaki mindkét bios helyére uefi-set flashelt és ezért nem indul egy sima biosos alaplapban???

(#61390) ledgeri válasza Lézerparaszt (#61387) üzenetére


ledgeri
nagyúr

és (#61388) távcsőves (aki biztos, hogy más néven más helyről ismer :) )

Köszi, Akkor viszont a CPU limit lenne a visszafogó (ami így már nem érdekelne..), de az hány % lenne??
Ok, hogy K-kal vannak tesztek, de órajel-különbség alapján lehetne számolni a teljesítményt a 2500k-s tesztekhez képest vagybőven kevesebb az eltérés, inkább a generáció számít?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#61391) Csupingo válasza vd1992 (#61389) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezzel (Asus M5A97 PRO) a lappal? Szerintem mindkét módot támogatja. Talán egy alaplapi bios frissítés segítene, ha nem a kártya hibás.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61392) vd1992 válasza Csupingo (#61391) üzenetére


vd1992
tag

MSI 91F7

(#61393) Csupingo válasza vd1992 (#61392) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezzel a szerver lappal már kisebb az esély, szerintem. Milyen táp van hozzá? Ha be meritek vállalni, akkor egy bios frissítés talán segítene.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61394) core i7


core i7
addikt

Sziasztok!

Az lenne a problémám ,hogy 1-2 naponta magától kikapcsol a monitorom (ilyenkor egyszerűen visszakapcsolom a monitort)
Majd gép újrarakása után pár héttel a videó kártya GPU elkezd maxon dolgozni hőfok is felszökken pedig csak netezek (ilyenkor megint ujrarakom a gépet)
Valamint néha youtubeon a videók akadoznak stb (ezt driver újrarakása megoldja)

Videó kártyámmal lenne a gond? Csak mert eléggé idegesítőek a problémák...

Jo lenne valami szakértő segítsége

[ Szerkesztve ]

(#61395) MK VII válasza core i7 (#61394) üzenetére


MK VII
veterán

Lehet, hogy bányásznak a gépeddel.
Ezt futtasd le..

(#61396) kispalya


kispalya
tag

Sziasztok,
Pár napja kérdeztem itt egy fura hibaüzenettel kapcsolatban. Videokártya hibát mondtatok. Be is szereztem egy újat.
A problémám azonban bővült egy újabb dologgal. Először a gép nem akarta felismerni a kártyát, gondoltam ez nem nagy szám, majd letiltom az alaplapit és minden ok. Ám ekkor jött az érdekes hibaüzenet: "A disk error has occurred Press ctl alt del to restart"
Na ez már kicsit sok így egyszerre. Találtam egy oldalt ahol javasolnak egy esetleges megoldást.

Kérdéseim:
1. Ha meg is tudom oldani, hogy elinduljon a gép kell-e új SSD?
2. Előfordulhat, hogy a nem is a vga, hanem az SSD okozta az újra indulásokat?
3. Amennyiben a kettes pont igaz, kell valakinek egy null kilométeres RX 460? 😂

[ Szerkesztve ]

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#61397) athomi


athomi
veterán

Üdv!

Ez videókártya probléma lesz? [link] [link]

Csak csökkentett módban jött be a Win10.

[ Szerkesztve ]

(#61398) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Unreal Engine 4 melyik gyártó kártyáit szereti inkább?
GeForce-ok, vagy Radeon-ok alatt muzsikál jobban?
DX12, Vulcan is szempont lenne...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61399) Hunork válasza AxBattler (#61398) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!
DX12 és Vulcan mellé AMD karit vennék. :K (főleg ha van vagy később befigyelhet egy Freesync monitor) UE meg alapbl az NV kátyákat szereti jobban. Ettől még parádésan elmegy AMD kártyákon is. (felső kategória esetén az NV hoz 80-90 fps-t, mígy egy AMD 70-80-at. Kb ennyi)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#61400) AxBattler válasza Hunork (#61399) üzenetére


AxBattler
félisten

Szóval nincs nagy különbség. Oké, köszi!
Egyébként inkább az alsó kategória érdekel: RX460, GTX750Ti, GTX1050(Ti).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.