Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) asus1 válasza MK VII (#60699) üzenetére


asus1
aktív tag

Nem. Az nvidia kartyai mindig is dragabbak voltak (nezzuk most a hasznalt piacot) r9 290 van mar 50ezer Ft korul, míg egy gtx 970 65ezer korul mozog. Igen a 970 ujabb es valamivel gyorsabb is, de nem 15ezres felarral. Ezért én szerintem jobb vétel egy 290. De nem akarok vitat, ez csak az én személyes véleményem.

(#60702) MK VII válasza asus1 (#60701) üzenetére


MK VII
veterán

Természetesen nem vitázunk.
Csak annyit kérek tőled, hogy ne a használt kártyák árait nézd, mert azok egyáltalán nem relevánsak... A használt dolgokat annyiért adják amennyiért akarják... Új kártyákat nézd azokon belül is az RX470/480 és a GTX1060 áraikat és teljesítményüket.. :K

[ Szerkesztve ]

(#60703) asus1 válasza MK VII (#60702) üzenetére


asus1
aktív tag

Ebben igazad van!

(#60704) solfilo válasza MK VII (#60702) üzenetére


solfilo
veterán

Az RX 480 8GB kissé túlárazott (még mindig), többi szerintem helyén van kb.

solfilo

(#60705) bobalazs válasza MrChris (#60700) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Van ja. AAA kategóriás (modern) játékoknak hívják őket.
Komolyabban mondva, nincs.
Játssz! Egyből kibukik.

(#60706) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Van egy jó pár éves gépem, ami eddig hibátlanul üzemelt. Egy 2012-ben telepített win7 Home P. van rajta, persze jó ideje már nagyon lassú volt a rendszer, de idő és kedv hiányában nem raktam újra.
De most a napokban előfordult 1-2 kékhalál, értesítés, hogy a videókártya illesztőprogjamja leállt, de helyreállt.
És ma meg azzal fogadott hogy az eddigi 1920 as felbontást már csak 1280ba engedte és ugye kisebb a kép mint amit monitor tudna. Újratettem a rendszert ugyanarra a CD-s Win 7 32bit-re. Fel is települt minden 800x600-at engedve, de feltettem az Nvidia oldalról egy 341.44 drivert mivel a legújabb sikertelenül települt. De most is 1280at enged pedig egy 24" monitor DVI-HDMI kábellel van összekötve és 1920ba használtam eddig.
Illetve még amit észrevettem hogy a Gigabyte alaplap bios előtti kis reklám képét [link] sok kis apró zöld pöttyel jeleníti meg, de csak ezt. Minden más win alatti dolog rendben van. Azzal tisztában vagyok, hogy a csíkozás VGA gond.
Feltettem az alaplapi drivereket is, de az eszközkezelő a videókártyát felkiáltójelezi.
És az erőforrásoknál (az eszköz nem használ erőforrásokat, mert probléma van vele)
Eszköz állapot "A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)"
Fura mód a gép jól működik most újrarakott rendszerrel, nem fagy, nem indul újra. Még mikor a régi rendszer volt rajta megpróbáltam, hogy kiszedtem a vga-t, ramot és visszaszereltem, hátha valami érintkezési gond lehet, de sajnos nem jártam sikerrel.

Szerintetek?

Tudom elég régi gép az alaplap 2009es (Gigabyte GA-MA770T-UD3)
VGA: GIGABYTE nVIDIA 9800GT
2Gb DDR2
Chieftec 450W (2008 körül vettem)

[ Szerkesztve ]

(#60707) Csupingo válasza Jamby18 (#60706) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nincsenek az alaplapon púpos kondenzátorok, akkor szerintem is a vga kezd betegeskedni. Másikkal nem tudod kipróbálni?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60708) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

hali, hogyishívják azt a cucccot, amivel a külső hűtőbordákat kell a chipekre ragasztani, milyen paszta? (1-2 órát várni kell vele felragasztás után)

[ Szerkesztve ]

(#60709) barnibal


barnibal
tag

Hello mindenki!

Segítséget kérnék akinek esetleg van tapasztalata az alábbiakban:

VGA vásárlás előtt vagyok, hosszú évekig AMD-s voltam, de most úgy döntöttem nVidia-t vásárolok pontosabban valószínű egy 1080 vagy lehet megvárom a 1080Ti-t. Szóval az lenne a nagy kérdés, hogy Hi-Fi téren hogy tudom megoldani azt, amit az AMD-s kariknál, konkrétan, az nVidia karik is képesek érintetlenül átengedni a hangot hdmi-n keresztül vagy ott valamit még össze kell kötni vagy egyéb turpisság van e?

Kérem akinek van tapasztalata vagy így használ nVidia karit meg home theater-t az legyen kedves írni nekem egy kis útmutatót!

Előre is köszönöm, Üdv mindenkinek!

barnibal

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#60710) Spet válasza BUZZLGHTYR (#60708) üzenetére


Spet
addikt

Gappad?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#60711) BUZZLGHTYR válasza Spet (#60710) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

fenetudja :DDD mind a két oldala ragad?

(#60712) Spet válasza BUZZLGHTYR (#60711) üzenetére


Spet
addikt

Kellene, tapadnia (ha ragadna, akkor összetévesztetted volna a ragasztóval :DDD )

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#60713) BUZZLGHTYR válasza Spet (#60712) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

hehe xd
amúgy pillanatragasztóval vannak oda ragasztva a hűtőbordák :DDD , mivel próbáljammeg feloldani, ha nem jönne le? hátha nem sérülne a kártya :))

(#60714) MK VII válasza BUZZLGHTYR (#60713) üzenetére


MK VII
veterán

Pillanatragasztóval?????
Akkor szerintem hagyhatod is úgy ahogy van. Azokat a bordákat le nem szeded onnan, esetleg a chipekkel együtt.

(#60715) SP4C3 válasza BUZZLGHTYR (#60713) üzenetére


SP4C3
veterán

Az aceton oldja, csak lehet mást is megmar/felold amire rámegy.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60716) Peti78


Peti78
őstag

SZiasztok!
A gtx 660, a gtx 660 ti, vagy a gtx 750 ti a jobb?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#60717) syberia válasza Peti78 (#60716) üzenetére


syberia
veterán

660Ti jóval erősebb a 750Ti-nél, cserébe kétszer annyit fogyaszt. A mostani procid mellé inkább a 750Ti illene, a 660Ti erejét egy i5 hozná elő igazán.

https://howbad.info/

(#60718) Csupingo válasza Peti78 (#60716) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán még egy sima 660 se lenne rossz választás, viszont az a 750 ti mellett szól, hogy még könnyebben találni garanciával. A 660 ti az már a gtx 950 környékén van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60719) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Erre és erre van valakinek ötlete? Sapphire Rx 460 2 gb.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#60720) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

EA játékoknál tapasztaltam mostanság azt, hogy ha húzva van a vga, akkor összeomlik az nvdriver.

Valami dll hibával rinyál...

Battlefront és mirrors edge-vel jöttek elő.

EA hibája lehet vagy nv?

Megoldást tud-e esetleg valaki?

Köszi előre is.

(#60721) solider18


solider18
csendes tag

Sziasztok.melyiket éri meg vásárolni gtx 660 ti vagy 750 ti?teljesítmény ügyileg.

[ Szerkesztve ]

(#60722) syberia válasza solider18 (#60721) üzenetére


syberia
veterán

Használtan hasonló árban mennek, nyers erőben a 660Ti 50%-al erősebb.
Pontosan milyen konfigurációba kerülne a kártya?

https://howbad.info/

(#60723) LACQ88


LACQ88
csendes tag

Sziasztok. Nem tudom hogy VGA probléma e vagy valami más.. Tanácsra lenne szükségem.
Egyszer csak elment a kép pár másodpercre, majd egyre gyakrabban. VGAt cseréltem, elmúlt a hiba.
Kb 1év múlva újra elkezdődött a hibajelenség. VGAt cseréltem, elmúlt a hiba.
Most a harmadik kártya van bent kb 1 hónapja, és megint elkezdődött a hiba.
"Az Nvidia Windows Kernel Mode Driver, Version 373.06 képernyőillesztő nem reagált,
és utána sikeresen helyreállt."
Általában videó nézésekkor jön elő napi 1x 2x de van hogy pár napig szünetel.
Nem akarom elhinni hogy 3 VGAm is tönkremegy..
Milyen hiba lehet ez? Táp? Alaplap? vagy mi?
Köszönöm a hasznos segítségeket.

A gumi kopjon ne a lelked.

(#60724) SoulReaver válasza LACQ88 (#60723) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ezt "Az Nvidia Windows Kernel Mode Driver, Version 373.06 képernyőillesztő nem reagált,
és utána sikeresen helyreállt."

Mindegyiknél kiírta?

Vagy csak simán eltűnt a kép?

Vezeték nincs megtörve, nem hibás?

(#60725) solider18 válasza syberia (#60722) üzenetére


solider18
csendes tag

E5450 3.0 Ghz
Asrock G31M-S R2.0
8GB ram
FSP HEXA+ 500W

(#60726) Ladanielx


Ladanielx
csendes tag

Üdv!

Már egy hete írtam ide körülbelül, de azóta sem jutottam sokra.
A lényeg az, hogy WoW és Mafia III alatt resetel a gépem random időközönként.
Prime95 és 3DMark is ment gond nélkül.
Op rendszer újrarakva, hiba továbbra is fenn áll.
Másik táppal tesztelve, azzal jó volt, viszont miután vissza cseréltem, az enyémmel sem volt gond egy hétig, aztán most megint resetel, szóval érdekes.

Konfigom:
processzor: Intel Core i5 4570
vga: Gigabyte gtx 960
alaplap: Gigabyte B85-HD3
ssd: Adata SP920SS
hdd: WDC WD10EZEX-22BN5A0
táp: FSP RAIDER 550W
ram: 8 gb Corsair Vengeance

Az lenne a kérdésem, hogy merjek rendelni új tápot és megoldódik a gondom vagy folytassam tovább a kutakodást?

Választ előre is köszönöm.

(#60727) LACQ88 válasza SoulReaver (#60724) üzenetére


LACQ88
csendes tag

A legelsőre nem emlékszek pontosan, a másodiknál folyton kiírta hogy nem reagált, a mostani harmadiknál megy egyik alkalommal csak eltűnik és visszajön, következő nap meg kiírja ezt az üzenetet.
A rendszer kb 1 hónapja lett újratelepítve, legfrissebb szoftverek felrakva.

A gumi kopjon ne a lelked.

(#60728) SoulReaver válasza LACQ88 (#60727) üzenetére


SoulReaver
veterán

Másik vezetékkel próbáld ki először. Aztán másik monitorral is, ha azzal sem gyógyulna meg.

(#60729) papirzsepi93 válasza LACQ88 (#60727) üzenetére


papirzsepi93
tag

Event logot kellene még megnézni ilyen hiba után, hogy mit kapsz.
Mind nvidia kari?

(#60730) marcipunk


marcipunk
tag

Hello!

Egy kis segítséget kérnék.

Van egy AMD HD7770 VGA: 1 HDMI + 1 DisplayPort + DVI

3 kijelzőt szeretnék meghajtani, de a WIN10 nem hagyja, csak kettőt.

Mostani felállás:
HDMI: TV
DVI: HP 2035
DP-DVI átalakítóval egy HP LA2045

Így a TV nem megy.

Mit tegyek?

röff!

(#60731) Csupingo válasza LACQ88 (#60723) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem ezt adott kártyánál csak bizonyos driverekkel csinálta. Állítólag, ha gyári oc-s a kártya, az órajelek visszavételével megszűnhet a gond. Nekem ezek a régi driverek voltak hibátlanok: 314.22 , 344.65 , 353.06
Nálam az opengl-es wolfenstein hozta elő először.

(#60726) Secreted222: ha meg tudod oldani kölcsönben, akkor 2-3 hétre cserélj tápot. Ha nem jön elő a hiba, akkor esetleg beszéld meg a dolgot, vagy vegyél egy másikat. Pedig a tied se egy nevenincs változat és a gép se fogyaszt sokat, ezért érdekes a helyzet. Esetleg az alaplapi bios-ban a memóriaidőzítéseket megnézhetnéd. Legyen autómatán, vagy a leglassabbnak megfelelően beállítva, vagy a proci beállításait is nézd át, tesztképpen kapcsold ki az energiatakarékos módokat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60732) solider18


solider18
csendes tag

Sziasztok.melyiket éri meg vásárolni gtx 660 ti vagy 750 ti?teljesítmény ügyileg.

E5450 3.0 Ghz
Asrock G31M-S R2.0
8GB ram
FSP HEXA+ 500W

(#60733) Csupingo válasza solider18 (#60732) üzenetére


Csupingo
veterán

A 660 ti az közel gtx 950 szint, határozottan gyorsabb. Az rx 460 is ilyen tudású, új, olcsó kártya, ha amd is szóba jöhet. Vagy gtx 760.

(#60726) Secreted222: Ezeket érdemes kikapcsolni a biosban: C6 és C7 (eist-et is) energiatakarékosságot kikapcsolni, c1e funkció kikapcs

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60734) Spet válasza Ladanielx (#60726) üzenetére


Spet
addikt

Prime95-t meddig futtattad? (egy éjszaka a tuti). Rakd át a memóriát másik slotba, esetleg nézd meg, hogy nem-e került kosz alá. Legújabb VGA driver? Nincsen semmi tuningolva?

Kérj kölcsön más VGA-t (ha tudsz), hogy azzal is ugyanilyen újraindulások fennállnak-e (természetesen driverek eltávolítva, megfelelők újrarakva).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#60735) Mr molekular


Mr molekular
újonc

Sziasztok! Ilyen problémával én még nem találkoztam. Ha valakinek volt hasonló problémája könyörgöm írja már le.
A probléma röviden:
Adott egy xfx 9600 gt egy 1333-d667-es alaplapra téve max 420 watt-os táppal együtt. Skyrim, Cryostasis játékokat próbáltam ki eddig (Kettő eltérő motorral). De! Mind a kettőnél ugyanaz a jelenséget tapasztaltam.
Kettő - Három perc játék után elsötétül a képernyő (hang az van, sőt még az esc-re is reagál amikor kilépek a menübe), kb 10 mp után visszajön a kép egy - két percig, azután megint a sötét képernyő, de 15-20 mp-ig, utánna egy két perc játék, sötét képernyő, és kilép a windows-ba. Stressz tesztet futtattam 5 percig.
53 fokról megemelkedett 76 fokra, 70%-os ventillátor mellett. Semmi baja.
Ilyen - olyan beállításokat eszközöltem, illesztőprogramokkal is próbálkoztam. Ugyanaz a probléma jelenkezik a játékokba.
Mi a fene baj lehet? Megőrülök...

(#60736) Spet válasza Mr molekular (#60735) üzenetére


Spet
addikt

Tápod típusa?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#60737) Mr molekular válasza Spet (#60736) üzenetére


Mr molekular
újonc

Valami Power. :)
Legalábbis ezt olvastam az oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#60738) Spet válasza Mr molekular (#60737) üzenetére


Spet
addikt

Megoldás: cseréld le valami olyasmire ami letudja adni azt a teljesítményt ami az oldalára van írva :K (nem-nem a legolcsóbbat). Remélhetőleg ez megmenti a gépedet a jövőbeli elhalálozás lehetőségétől.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#60739) Mr molekular válasza Spet (#60738) üzenetére


Mr molekular
újonc

Szóval akkor a tápegység a ludas. Nagyon szépen köszönöm!

(#60740) LACQ88 válasza papirzsepi93 (#60729) üzenetére


LACQ88
csendes tag

GTX560 van most.
Most néztünk meg egy másfél órás filmet.
6x állt meg a film.
2x csak lefagyott a lejátszó
3x kiirta a hibaszöveget
Utolsónak meg elment a jel.
A hdmin tvre jövő meg a monitoré is.
Csak a restart segített.
Ha átdugtam alaplapira a monitort ott sem jött jel.

A gumi kopjon ne a lelked.

(#60741) papirzsepi93 válasza LACQ88 (#60740) üzenetére


papirzsepi93
tag

Ha benn van a kari akkor nem is jön be jel az alaplapin :)
Event logot nézted mit ír?

(#60742) Spet válasza LACQ88 (#60740) üzenetére


Spet
addikt

Alaplap típusa? 1 memória modullal is eljátssza? Ha kiveszed a VGA-t akkor alaplapin sem jön be kép utána?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#60743) Csupingo válasza LACQ88 (#60740) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezzel a régi driver-rel próbáld ki: 314.22

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60744) Ladanielx válasza Spet (#60734) üzenetére


Ladanielx
csendes tag

Hát egy éjszakán át nem futtattam, de azért pár órát futott.
Legújabb a vga driver és nincs semmi tuning.
Másik vgaval is próbáltam, de jóval gyengébbel mint a 960-am, szóval szerintem nem zárta ki, hogy a táp lenne a ludas, de igy azt sem tudom, hogy a vga-e.

(#60745) LACQ88 válasza papirzsepi93 (#60741) üzenetére


LACQ88
csendes tag

Nem tudom mit jelent az Event log, és hogy hogy kell megnézni.

A gumi kopjon ne a lelked.

(#60746) LACQ88 válasza Spet (#60742) üzenetére


LACQ88
csendes tag

Asus P5KPL-AM SE, nem próbálkoztam még semmivel. Ma durvultak be a képkimaradások, de érdekes mindig csak akkor ha videót vagy filmet nézek.

A gumi kopjon ne a lelked.

(#60747) LACQ88 válasza Csupingo (#60743) üzenetére


LACQ88
csendes tag

ez működik win7 32biten is? mert nem írja.

A gumi kopjon ne a lelked.

(#60748) Spet válasza Ladanielx (#60744) üzenetére


Spet
addikt

Mond azt, hogy a WoW-hoz erőmű szükséges :DDD

Ha azzal hasonló körülmények között működik, akkor esélyes, hogy a kártya a ludas. Ha ugyanúgy hibázik, akkor még mindig maradhat a memória, vagy akár az alaplap.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#60749) Ladanielx válasza Spet (#60748) üzenetére


Ladanielx
csendes tag

Hát nem mondom, hogy erőmű, de jóval több mint pár éve.
Csak sokan azt mondták inkább, hogy táp a hibás és lehet azért nem resetel a másik vgaval, mert az nem terheli annyira a tápot, viszont tápot is cseréltem és akkor ezzel a vgaval sem volt baja.

(#60750) Ladanielx válasza Spet (#60748) üzenetére


Ladanielx
csendes tag

Viszont most nézem csak az windows eseménynaplót és mielőtt jön a kritikus hiba (A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.) az előtt van egy hiba amiben ez áll:

A(z) Application Popup forrásból származó eseményazonosító 875 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.

Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési információkat is el kellett menteni az eseménnyel.

A következő információk tartoznak az eseményhez:

AppleCharger.sys

Az üzeneterőforrás jelen van, de az üzenet nem található a karakterlánc- vagy üzenettáblázatban

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.