Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61551) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
Van egy HP Probook 455 G2 laposom, AMD A8-7100 APU-val. Újabban azht csinálja, hogy online videóknál pillanatokra megmered a kép, ilyen kb. negyed- fél másodpercekre, és olyankor ad egy hangosabb berregő hangot is (hangszórón át). Aidával meghajtottam, 70 fok fölé nem ment a proci. driver boosterrel szoktam drivert frissíteni, ha talál, ezért azt gondoltam, valami szar drivert szedtem le, ezért a HP oldaláról leszedtem eredeti gyári drivert, de azzal is fennáll a hiba. Sejti valaki, mitől lehet? Lehet, hogy hardveres?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#61552) SP4C3 válasza szetcsuszott (#61551) üzenetére


SP4C3
veterán

Driver Booster simán csinálhat ilyeneket. Szerintem telepítsd újra az egész rendszert és a gyártó oldaláról szedd le a drivereket és a driver booster-t felejtsd el, hogy létezett is valaha :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61553) Janoska26


Janoska26
addikt

Sziasztok! Olyan problémámával küzdök már a 2. VGA-val, (előtte egy 260x volt most pedig HD6770) legújabb driver fenn van. HDMI-vel van összekötve a gép egy LG TV-vel, ha megy a gép és kikapcsolom a tv-t amikor újra bekapcsolom akkor nincs hang. A hangerőszabályzón mutatja, hogy van, de a tv néma. Ha aátváltok tv-re és utána vissza hdmi-re akkor minden jó. Találkozott már valaki ilyennel? Félek tőle, hogy ez az új driver szórakozik, és a 270x-el is ezt fogja csinálni :(

Új rendszert is húztam már, de az sem segített...

[ Szerkesztve ]

(#61554) Alastair' válasza Janoska26 (#61553) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nemrég írtam, hogy ez is az egyik olyan apróság, ami miatt nVidiára váltottam. Nekem is állandóan szórakozott a hang, a GTX-el jó.

Alister from Hell

(#61555) Janoska26 válasza Alastair' (#61554) üzenetére


Janoska26
addikt

ha a 270-el is ezt fogja csinálni, akkor jön nekem is a gtx760 :D

(#61556) MK VII válasza Janoska26 (#61553) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Most már meg kell védjem az AMD driverét, mert látom sokan arra fognak lassan már mindent..
Megláttam a hozzászólásodat és nem hagyhattam annyiban a dolgot.
Kiróbáltam..
LG TV-m van nekem is, RX460-nal 16.11.4-gyes driverrel semmi hiba. 16.9.2-tes driverrel semmi hiba.
HD6950 15.7.1-gyes driverrel semmi hiba. Mindegyik HDMI-n keresztül lett csatlakoztava a TV-hez. Úgy próbáltam ahogy leírtad. TV kikapcs aztán vissza és ugyan úgy jött a hang ismét.
Nem hinném, hogy driveres hiba, mind inkább TV beállítási hiba lehet, főleg, hogy, ha bemenetet váltasz a TV-n és vissza akkor jó.. Ergo a hang az kimegy a gépből a HDMI-n keresztül..

Többet nem tudtam segíteni csak annyit, hogy én is kipróbáltam. Ötletem sajnos nincs mitől lehet.

Nem mellesleg, ha NV-re váltasz ott sem rózsás az élet.. Hemzsegnek a bugoktól a drivereik..
Szóval lehet szidni az AMD-t, hogy milyen szar, de NV sem mentes a driver alűröktől.

[ Szerkesztve ]

(#61557) Janoska26 válasza MK VII (#61556) üzenetére


Janoska26
addikt

Szia!

Én nem tudom hol olvastad, hogy szidom én csak leírtam, hogy mi a problémám most ezzel. Először azt hittem, hogy a 260x a ludas, de azt lecseréltem és továbbra is fennáll a dolog. Előtte a 650TI-vel semi gond nem volt, a TV azóta se let piszkálva, szóval a driver volt a gyanús. De ma este leszedem-felteszem megint az általad írt verziókat hátha segít :) Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#61558) MK VII válasza Janoska26 (#61557) üzenetére


MK VII
veterán

Bocsánat, nem neked szántam az OFF és a hozzszólásom elejében tett megjegyzésem.. Azt úgy általánosságban írtam, mert unom olvasni már lassan minden topikban, hogy az AMD driverek szarok... Sokunknak semmi gond a driverrel.
Előfordulnak problémák, mert anélkül nincs driver (hozzáteszem ismét, hogy NV oldalon is ugyan úgy, csak hát az NV és akkor el lehet menni a hibák mellet), de korántsem annyira vészes a helyzet mint ahogy egyesek írják.

Tedd azt.. Mármint próbálgass más verziókat is.. Remélem sikerül helyreállnia a rendnek. ;)

(#61559) kecz válasza Csupingo (#61232) üzenetére


kecz
aktív tag

Előfordult néha, hogy egy-egy pillanatra elment a kép, de aztán vissza is jött magától. Úgy vettem észre, hogy az állapotjelző led nem sötétedik el, szóval nem a tápkábel érintkezik rosszul. Rádugtam hát a rég elfelejtett DP kábelt is a monitorra és működött. :) Azóta is azzal használom, bár a DP és a HDMI is csatlakoztatva van, de csak a DP-t használom. Egyébként mintha így élénkebb is lenne a kép, mint HDMI kábelen kersztül. :)

(#61560) Janoska26 válasza MK VII (#61558) üzenetére


Janoska26
addikt

na megpróbáltam. 16.9.2 ugyanezt produkálja. 16.11.5 Hotfixes szintén :O

Sőt most gyors rádugtam egy másik LG lcd-re ugyenez :(

[ Szerkesztve ]

(#61561) MK VII válasza Janoska26 (#61560) üzenetére


MK VII
veterán

Kábel? Esetleg nem valami noname olcsó kábel?
Tényleg nem tudok mire gondolni..
Látod nálam két AMD kártyán is tökéletesen üzemel több féle driverrel.

(#61562) Janoska26 válasza MK VII (#61561) üzenetére


Janoska26
addikt

hama kábel, holnap veszek másikat ezen már ne múljon :D

(#61563) MK VII válasza Janoska26 (#61562) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem ezzel jó minden.
[kép]
BestByte-ba vettem.

(#61564) syberia válasza MK VII (#61556) üzenetére


syberia
veterán

Eddig minden szép és jó az AMD driverekkel, lehet hogy csak mázlim volt. :D

https://howbad.info/

(#61565) Janoska26 válasza MK VII (#61563) üzenetére


Janoska26
addikt

köszi :)

(#61566) solfilo válasza Janoska26 (#61565) üzenetére


solfilo
veterán

Most mi van a gépben? Mert ha a HD6770, akkor ne tedd fel alá a legfrissebb Crimsont, a VGA már legacy státuszban van. Felteheted az utolsó Catalystot próbaképpen, ez a 15.7.1-es. Crimsonból kapott bétát 16.2.1-est.

Amúgy igen, nem értem én sem ezt a mizériát, nekem nincs gondom driverrel (A8-7600), anyám gépében HD5450, annak sincs baja (Crismon béta), ismerősnél A6-os APU notiban, Samu LCD-re kötve filmekhez, HDMI-vel, hang simán átmegy.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#61567) Janoska26 válasza solfilo (#61566) üzenetére


Janoska26
addikt

most 270x van. De veszek új kábelt hátha. No meg a gyerkőcöknél samsung tv van, megpróbálom azzal is, hátha...

(#61568) Alastair' válasza Janoska26 (#61567) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem se volt jó 7870-el 3 különböző kábellel se. A tv-t meg nehogy már válogassa, szép is lenne.
Sőt volt vagy 3 olyan játék ami hdmi-nem volt hajlandó teli képre váltani, akármit is trükköztem vele, csak ablak. Pedig a 7870-es még messze nem volt legacy státuszban.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#61569) solfilo válasza Janoska26 (#61567) üzenetére


solfilo
veterán

Esetleg kérdezz be az R9 270(X) topikba, hátha van valami ezzel a típussal, amiről nem tudunk. :)

solfilo

(#61570) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan 6-os vga táp talakító ami 90 fokban csatlakozik a vga-hoz?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#61571) Janoska26 válasza Kiscsőke (#61570) üzenetére


Janoska26
addikt

Melegítsd fel ;] :U

Egyébként szerintem nincs, sehol sem találni ilyet, csak molex- sata, meg hdmi, de ilyenben nem nagyon van..

[ Szerkesztve ]

(#61572) B.Á.L.!.N.T válasza Kiscsőke (#61570) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Én még nem láttam ilyet... de elképzelhető.

(#61573) syberia válasza Kiscsőke (#61570) üzenetére


syberia
veterán

Gondolom kevés a hely a ház oldala és a tápcsati között.

https://howbad.info/

(#61574) Csupingo válasza Kiscsőke (#61570) üzenetére


Csupingo
veterán

Biztos létezik, de többnyire csak képeket találtam, meg ebay -en ilyen házi barkácsnak tűnő megoldásokat. Itthoni boltban még nem találtam, de nézek neked házépítő (modder) fórumot, talán ott tudnak segíteni. Esetleg ide kérdezz be.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61575) Kiscsőke válasza syberia (#61573) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Így van és ez miatt pont nem szeretnék videókártyát cserélni.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#61576) Kiscsőke válasza Csupingo (#61574) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Ú de jó, legalább te találtál képet, ezek szerint még van remény. Bekérdezek a másik topikba is. Köszönöm! :R

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#61577) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Olyan történt, hogy a hd7770-et kivettem a gépből, és utána nincs kép, pedig i3-3220 cpu van, asrock b75 pro3 lapban... közben 4-et csippan...
Mit csinaljak, hogy legyen kép?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61578) varmi2 válasza ot93 (#61577) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rakd vissza, szedd le a drivert, utána vedd ki. Ha ezután is semmi, akkor bios reset.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#61579) ot93 válasza varmi2 (#61578) üzenetére


ot93
senior tag

értem, még annyi, hogy a bios-ban nem is tudtam beállítani, hogy az integráltat használja.. ez így normális?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61580) Csupingo válasza ot93 (#61579) üzenetére


Csupingo
veterán

Érdekes. Elvileg lehet állítani, hacsak nem bios hiba, amit egy frissítés megoldana. Elem kivétel után vissza szokott állni igp-re, vagy auto-ra. Azután működnie kéne.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61581) ot93 válasza Csupingo (#61580) üzenetére


ot93
senior tag

Elemet ki vettem, de ugyanez, a reset a cmos clear-t jelenti? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61582) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Két napja vettem egy inno gtx 1050 Ti-t, egy 750 Ti-t cseréltem vele. Kivettem a kártyát, be az újat, display driver uinstaller-rel leszedtem a driver-ét és felraktam utána a legújabbat. Tegnap semmi gond nem volt még, terhelés alatt sem, se melegedés vagy bármi egyéb. Ma viszont már másodjára áll meg böngészőben a kép, egér nem mozdul, gombokra nem reagál, csak a kikapcs-bekapcs segít. Mi lehet a gondja?

(#61583) Csupingo válasza ot93 (#61581) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen. Nincs bennt a kártya, a kijelző az alaplapra kötve és nincs kép? Az érdekes. Akkor tényleg nem ártana visszatenni a kártyát és frissíteni a biost. Mikor először összeraktad a gépet, egyből dvga-t használtál? Akkor se működött az igp?

(#61582) D4v3: másik böngészővel is próbáld ki. Esetleg régebbi drivert kéne telepíteni, mert az utolsó 3,4-gyel voltak gondok. Win energiagazdálkodás teljesítménycentrikuson van?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61584) ot93 válasza Csupingo (#61583) üzenetére


ot93
senior tag

Ki vettem az elemet, reset is volt, de most is ugyanaz :O
Most amúgy 5-öt csippan, lehet az előbb rosszul számoltam...
A kijelző rá van kötve, és csak csipog... gondolom ha nem lenne rakötve attól még nem csipogna, nem? Vagy már attól is?
A gép pcx-nél lett összeszerelve, kezdetek óta dvga-val, de én úgy emlékszem, egyszer kipróbáltam az igp-t...
Amúgy a legfrisebb bios van rajta...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61585) Csupingo válasza ot93 (#61584) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet, hogy elmozdultak a memóriák, mikor kivetted a kártyát. Esetleg azokat is vedd ki és csak egyet tegyél vissza, határozott mozdulattal.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61586) ot93 válasza Csupingo (#61585) üzenetére


ot93
senior tag

1 memória van, de megpróbálom... egyszer mondjuk már volt ilyen, hogy kivettem meg vissza és jó lett :)de az valami más helyzet volt... ezt meg is próbálom, csak mostmeg visszaraktam a hd-t...
de az akkor is furcsa, hogy nem lehet a biosban állítani, hogy dvga vagy igp legyen használva...
[kép]

ja de hogyha elmozdult volna, akkor nem is indulna dvga-val sem, nem? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61587) Csupingo válasza ot93 (#61586) üzenetére


Csupingo
veterán

Igazad van. Talán másik menüben lesz a biosban ez a beállítás. Bár reset után mennie kéne ettől függetlenül is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61588) Csupingo válasza ot93 (#61586) üzenetére


Csupingo
veterán

Most olvasom a lapod manual-ját, ott az van, hogy a primary graphics adapter-nél, abban a menüben, ahol a képet csináltad, át kéne tudni állítani (onboard) -ra is. Ha rányomsz a pci express -re nem vált át?
Nincs két bemenet a monitorodon, hogy a másik csatlakozóval is ki tudd próbálni?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61589) ot93 válasza Csupingo (#61588) üzenetére


ot93
senior tag

Igen, én is épp azt néztem a kézikönyvben, hogy ott kéne lenni, de nincs... és emlékszem anno, mikor 1x próbáltam úgy 1 óra erejéig, akkor itt volt olyan menüpont... ezért is éreztem magam hülyének, mondom egy ilyen egyszerű dolgot nem tudok megoldani.. de most a bios-t visszarakom a gyári 1.60-ra, remélem úgy jó less.... :U elég idegesítő ez nekem, főleg, hogy a vga-t már eladtam, és anélkül nem tudnám használni a gépet... ezért is akartam kivenni, hogy elcsomagoljam, aztán közben ilyen anomáliákkal kell küzdeni...

ha rámegyek, akkor két választás van: PCI express és PCI... más nincs...
monitoron csak 1 bemenet van, egy d-sub... az alaplapon, egy d-sub és egy dvi

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61590) ot93 válasza ot93 (#61589) üzenetére


ot93
senior tag

Visszaraktam 1.6-ot, de most sem jó, mármint nem engedi állítani... :W

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61591) Csupingo válasza ot93 (#61590) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez már x akta. Ha mindent lehúzol a lapról: hdd, ssd, odd, stb, akkor mi a helyzet?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61592) ot93 válasza Csupingo (#61591) üzenetére


ot93
senior tag

hamarosan megpróbálom, de most még gondoltam olyanra, hogy a cpu-nak van elvileg az a 4 pines csati az alaplap tetején, de eredetileg ugye 8 pines csati, nem lehet, hogy az igp-hez kell az a plusz 4 is? :)
bár ez majdnem kizárt, mert ilyen problémára nem emlékszem mikor 1x próbáltam

szerk: ja és a lan kártyát, hangkártyát is lehúzzam, ugye? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61593) Csupingo válasza ot93 (#61592) üzenetére


Csupingo
veterán

Kiveheted azokat is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61594) ot93 válasza Csupingo (#61593) üzenetére


ot93
senior tag

ez őrület... :O lehúztam a lan kártyát, hangkártyát, hdd-ket, ssd-t (csak az odd maradt rajta véletlenül), ramot kivettem meg vissza de semmi változás... vga be, máris megy minden.. :(

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61595) Alastair' válasza D4v3 (#61582) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A DDU teljesen felesleges volt, több kárt csináltál vele mint hasznot, pláne, hogy ugyanazon gyártó hardverét raktad bele, sőt abba is biztos vagyok, hogy ugyanaz a driver került is vissza. Ezt a cserét a win simán lekezelte volna és most nem lennének anomáliák.

Alister from Hell

(#61596) turbokappa


turbokappa
senior tag

Nem tudom járt-e valaki így
Konfig: asus z-170,g4400,hd 6970,trident -z 16g ram.
Laptop: lenovo g-580,i5 2520m,gt 635m,8 g ram.

Feltelepítettem a COD infinite warfare játékot,az asztali gépen az intronál,amikor a bolygó előtt elhalad az űrhajó lefagy. A laptopon fut rendesen,persze szaggat.
Mi lehet a gond? (amd?)

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#61597) Csupingo válasza ot93 (#61594) üzenetére


Csupingo
veterán

Vagy sose ment az igp, mert mondjuk el van hajolva valamelyik érintkező a proci alatt az alaplapon.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61598) solfilo válasza turbokappa (#61596) üzenetére


solfilo
veterán

Feltételezem nem azzal van gond, hogy AMD: [link]
Driver melyik? Virágbolti a játék?

solfilo

(#61599) Csupingo válasza turbokappa (#61596) üzenetére


Csupingo
veterán

Adott ki az amd drivert a a játékhoz, ez az, ha minden igaz. Viszont a 6xxx-os szériát nem látom itt. Pár driver -rel próbáld ki még. Akár a catalyst 15.7.1 -el is. Nincsenek a játék mellett még egyéb dolgok, win keretrendszer, stb amit telepíteni kéne?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61600) Alastair' válasza solfilo (#61598) üzenetére


Alastair'
nagyúr

2 magos Pentiummal akar játszani egy 60 eurós játékkal, szerinted eredeti? ;]

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.