Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) quailstorm válasza Ladanielx (#60496) üzenetére


quailstorm
nagyúr

PSU calculator elavult. Az a gép egy 400-assal is elvolna. Más lehetőséged nincs mint alkatrészt cserélni, hogy kölcsön vagy kifizetett, az már téged érint. Netezéssel nem lehet kideríteni az okát.

Egyszerűbben: szerezz egy másik, lehetőleg nem túl régi és legalább 400-as nagyon minőség, vagy 450-es közepesen fos vagy annál jobb tápot.

[ Szerkesztve ]

(#60502) trancemusic válasza MK VII (#60495) üzenetére


trancemusic
senior tag

Téged is utolért az lga bug...
Bizony,ha nem a pcie slotban van érintkezési hiba,a kari más alaplapban x16 -on megy,sza'l nem tört le az érintkezők melletti smd-k egyike sem,nos akkor a cpu alatt van a kutya ill. görbe láb elásva.

(#60503) MK VII válasza trancemusic (#60502) üzenetére


MK VII
veterán

Köszi.
Holnap a végére járok. :K
Illetve ma.

[ Szerkesztve ]

(#60504) ttt1


ttt1
őstag

Megjött a Sapphire Nitro rx 470-es vgam. A tápomon csak 6 tűs tápcsati van, a vga-ra 8 kellene. Megy így is. Kérdésem vesztek én ezzel valamit?Azaz kevesebb áramot vesz fel pl és gyengébb teljesítményt tud?

(#60505) GazVezír


GazVezír
tag

Mit gondoltok, két darab papíron 120W-ot igénylő GTX 1060-at elbír egy Cooler Master Silent Pro M600? 3 db. 2.5"-os háttértár van a gépben, egy SSD és két merevlemez.

(#60506) B.Á.L.!.N.T válasza GazVezír (#60505) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Sli csatlakozó nélkül pénzkidobásnak érzem kettő 1060-at venni :)
Mondjuk amúgy is felesleges lenne ...

[ Szerkesztve ]

(#60507) Csupingo válasza Ladanielx (#60493) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg ha van a közeledben molex átalakító, megpróbálhatnál azzal tápot adni a kártyának, hátha csak a tápegység egyik ága van túlterhelve.
Vagy ddu-val lepucolhatod a drivert és tiszta telepítéssel feltenni egy másikat. Én ezt a régit használom 960-nál: 353.06

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60508) MK VII válasza trancemusic (#60502) üzenetére


MK VII
veterán

Most olvastam pontosabban utána..
Habár x16-ot tudhatna a kártya, de csak x8-ban működik az összes RX460.. Örülök is meg nem is..
Örülök, mert nem procifoglalat gond, viszont b@sszák meg. :D
Tudom nem vesztek vele sokat, hogy nem x16-ban megy, de nah.. 2016 van.. Ne korlátozzák már le szerencsétlen lepkefing kártyákat még jobban. :D

(#60509) solfilo válasza MK VII (#60508) üzenetére


solfilo
veterán

Kb mennyit korlátozhat? Van valahol ilyen mérés? (akár erősebb kártyával)

solfilo

(#60510) MK VII válasza solfilo (#60509) üzenetére


MK VII
veterán

[link]
Nem olyan nagy érvágás az x8 mód, de nekem valamiért mégis b@ssza a csőrömet.
Miért kell ilyen pitiáner dolgokat csinálni... Már évekkel ezelőtt is szégyen volt, hogy adtak még ki x8-as kártyákat, de, hogy még most is?!?...
Lehet csak én látom ennyire drasztikusan a helyzetet azért, mert most egy picit csalódtam, de annyi baj legyen.. Nem nézegetem a GPU-Z-t aztán kész. :D

(#60511) bobalazs válasza MK VII (#60508) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én akartam mondani mintha olvastam volna pont ezt. De nem akartam hülyeséget mondani.
Másrészt meg nézd azt hogy 3.0ban az x8 az olyan mint 2.0ban a x16, úgyhogy semmit nem vesztettél.

(#60512) varmi2 válasza MK VII (#60510) üzenetére


varmi2
nagyúr

Abban a tesztben egy gtx1080 szerepel. Az rx 460-t nem korlátozza semmiben az pcie 3.0 x8. Ez olyan, mintha pcie2.0 x16 lenne.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60513) MK VII


MK VII
veterán

Na igen. Ezért is írtam, hogy nem vesztek semmit... Csak a tudat, hogy x8-ban megy... Vááá... Kikészít. :)

(#60514) solfilo
Igaz.. Egyáltalán nem vészes..

[ Szerkesztve ]

(#60514) solfilo válasza MK VII (#60510) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi! Tényleg nem vészes.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#60515) ttt1 válasza ttt1 (#60504) üzenetére


ttt1
őstag

[Ebből] szerintem több áramot nem tud felvenni, nem? [Ennek] nagyobb értelmét látom. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#60516) Csupingo válasza ttt1 (#60515) üzenetére


Csupingo
veterán

Én is inkább a másodikra szavaznék. Ott van esély, hogy a két molex a táp két külön ágára kerül, így nem terheli annyira, gondolom én.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60517) varmi2 válasza Csupingo (#60516) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez azért általánosságban nem igaz. Ugyan is a tápok egy részénél egyben van a 12V ág. Itt minden egy ágat terhel, én eszt a típust favorizálom.
A tápok másik részénél általában 2 ágra van osztva a 12V. Ebből az egyik ág mindig a cpu-t tápláló4-8 pines és az alaplapi 24 pines csatik. Így az összes többi vezetéknek maradt a másik 12V ág, pcie csatik+ molex+ sata.
Amit mondasz az csak abban az esetben igaz, ha legalább 3db 12V ág van. De ez ritka.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60518) Csupingo válasza varmi2 (#60517) üzenetére


Csupingo
veterán

Ebbe nem voltam biztos, csak azt láttam a tápok oldalán hogy sokszor 2 12V-os ág van. Nem tudtam, hogy az egyik szinte csak az alaplapot táplálja. Pedig velem már előfordult olyan a 2 ágra osztott chieftec tápommal, hogy a kisfogyasztású (120W) gtx 960 csak úgy hajlandó működni, ha az egyik tápcsatlakozóját molexről kötöm be. Ha mindkettőnél a táp 6-os csatlakozóit használom, akkor hülyeségeket csinál.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60519) ttt1 válasza varmi2 (#60517) üzenetére


ttt1
őstag

Corsair 450-es tápom van amibe sztem 1 12v ág va. Akkor ezek szerint nem "nyernék" pluszt a 2 csatis megoldással?

(#60520) trancemusic válasza MK VII (#60513) üzenetére


trancemusic
senior tag

Na neee!
Amúgy tényleg nem fogja meg a x8.

Itt az alkalom srácok tesztelni. :DDD

Pcie átállítjátok biosban gen 2-re,mintha x8 lenne 3.0-án.
Nnna: a 770-et 3-5%-ban lassította le a busz,ami meglepett,ez game és 3dmark alatt is kijött.Ehhez erős cpu is kell,ami szolgáltat elég adatot.
Ezek szerint kb. Gtx 670 körüli erősségű vga-nak elég úgymond a pcie 2.0 x16.Erősebbet már visszafoghat.
Természetesen ez is game beállítás,felbontás, cpu órajeltől is függő dolog.
Crysis 3, Metro LL, 3dmark03, 11 alatt jött ez ki.
Cpu alapon ment,turbo all core-val. 3,8 ghz.
Ezért (is) nem éri be az fx húzva se az intelt,mert a busz is lekorlátozza.
Hiába van 6ghz fölé rántva, ln2-vel hűtve.

Ph toplistát böngészitek,cpu limites tesztben (3dmark2001, 05, 06 ) sehol nincs az amd sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#60521) lsc válasza trancemusic (#60520) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezek szerint kb. Gtx 670 körüli erősségű vga-nak elég úgymond a pcie 2.0 x16.Erősebbet már visszafoghat.
Itt [link] nagyon nem ez jött ki, még ehhez a kártyához is elég a 2.0x16. Az oldalon van egyébként nv teszt is ilyen skálázással.

Az élet kegyetlen .

(#60522) trancemusic válasza lsc (#60521) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ne oldalakat böngéssz.Mérd meg a saját gépeden.
Írtam: beállítás,felbontás stb. függvénye.Mint a kihajcsae...
Nem vita tárgya :)

Ha hiszed,ha nem, egy érintkezési hiba miatt pcie 2.0 x4-ben ment egyszer a 770-em,az fps majdnem a felére visszaesett.Game ill. 3dmark-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#60523) Ladanielx válasza quailstorm (#60501) üzenetére


Ladanielx
csendes tag

Köszönöm a segítséget, egyenlőre tápot még nem kaptam, de azt is ki fogom próbálni, viszont kaptam egy lightosabb vga-t egy hd4830-at, most ez van benne és WoW közben ezzel nem indul újra. Ha, jól gondolkodom viszont ez nem jelenti azt, hogy a vga-mnak van baja, mert ez a kártya gyengébb mint a másik és nem terheli annyira a tápot, így lehet azért nem indul újra. Jól gondolom?

(#60524) s4hu|SyD^ válasza Ladanielx (#60523) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Add a kártyát oda havernak vagy szomszéd, ha ott is újraindul a gép akkor VGA csere.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#60525) azazbeza


azazbeza
tag

Sziasztok! Az r9 270x vaporx vga-n van egy s betus gomb, amit ha benyomsz keken vilagit. Az mi celt szolgal a vga-n? A segitseget elore is koszi!

(#60526) SP4C3 válasza azazbeza (#60525) üzenetére


SP4C3
veterán

"That is the Dual BIOS button which allows you to switch between Legacy and UEFI (a 'friendlier' interface). There are some advantages to enabling UEFI, as Sapphire points out:
"Faster boot and resume times
When compared to the legacy BIOS, systems with UEFI has a much faster boot and resume time to the OS" found here http://www.sapphiretech.com/presentation/product/produc... - almost at the bottom, titled "Dual BIOS (Legacy and UEFI) Support"
"

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60527) azazbeza válasza SP4C3 (#60526) üzenetére


azazbeza
tag

Köszi! :U

(#60528) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

Sziasztok van egy Dell p2417h monitorom és az alábbi videóban ( tudom rossz minőségű) de a lényeg jól látszik. [link] amikor mozgatom a mappát , gépházon belüli dolgokat ezt látom 75 fény 75 kontraszton ( ez az alap ) de amint lejjebb veszem nagyjából eltűnik. Én arra gondolok ,hogy már régi is meg nem bírja a monitoromat a jelenlegi videokártyám egyASUS Radeon R7 240 1GB GDDR3 .

Konfigom:

Asrock G31M-S R2.0
4gb ddr2 ram
Intel® Pentium® D Processor 805
1tb Seagate hdd.
Chieftec Force 500W (CPS-500S)

Szerintetek mi lehet a gond fontos lenne tudnom! Netán az ,hogy csak win7 et bír a gép , mivel az alaplap ezt írja ? mert most win 10 pro 32 bit van fent.

Köszi!

I Say Anger you say FisT!

(#60529) quailstorm válasza AngerFîsT (#60528) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gagyi panel.
Másik monitort néztél már?

Abba az alaplapba meg pattints egy Xeon L5408-at Aliexpressről (10$). Pentium D nagyon gáz.

Win10-nek jónak kell lennie, profilomon olvashatod a gépem. G41 és Win10-ről írok/játszok.
4GB RAM-hoz 64-bit dukál (persze csak új procival, D még nem szereti a 64-bitet, nem gyors).

(#60530) etejedu


etejedu
őstag

Hali!!
Ma kaptam egy kis ajcsit a BF1 trialtól és nem szűnik!

gtx960m 4gb

Mit csináljak hogy béke legyen a laposban?

[ Szerkesztve ]

(#60531) Lézerparaszt válasza AngerFîsT (#60528) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

A 4Gb RAM és 1 gigás videokártya mellé a 32 bites windows eleve egy öngól, próbáld meg 64 bitessel. Nekem úgy tűnik, hogy a monitor válaszideje túl sok de majd jönnek még mások is ötletekkel.

A játék az nem játék!

(#60532) AngerFîsT válasza quailstorm (#60529) üzenetére


AngerFîsT
tag

Le lesz cserélve a teljes gép 2 éven belül ,de valószínű , hogy mivel 14 napon belül vagyok elállok a vásárlástól és visszaküldöm a monitort.

I Say Anger you say FisT!

(#60533) quailstorm válasza AngerFîsT (#60532) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Attól még 10 dodót megérne egy 4 magos proci....
A géped többi része korrekt
Ez így pazarlás.

(#60534) Csupingo válasza AngerFîsT (#60532) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem az első beüzemeléstől ilyen a régi tft monitorom. Főleg szöveg görgetésnél látszik, hogy homályosodik. A crt után kapásból feltűnt. Szerintem ez a monitor sajátossága. Vagy meg kell szokni, vagy olyat kell keresni amin alig (vagy nem is) észrevehető.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60535) AngerFîsT válasza quailstorm (#60533) üzenetére


AngerFîsT
tag

Skylakere akarok váltani , így már nem költök ddr2 re.

Csupingo a videón a srácnak is szinte ugyan ez van ha már új monitort akkor nehogy már ezt kelljen elviselnem 24"-on ... :D

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#60536) Csupingo válasza AngerFîsT (#60535) üzenetére


Csupingo
veterán

Igaz. Egy új monitornak nem kéne ilyeneket csinálnia. Akkor csere, vagy egy másik típus helyette.
Amúgy itt a ph-n is tesztelték. Az egyik fórumtag szintén megjegyezte, hogy nála is gondok vannak a képpel.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60537) Angel1981


Angel1981
veterán

Üdv Urak!

MSI HD 6970 teljesít szolgálatot a gépemben már négy és fél éve becsülettel, hibátlanul.
Tegnap játék közben (Armored Warfare) fagyások jelentkeztek 5-15 perces időközönként, véletlenszerűen.
Először a játék hibájának tulajdonítottam, mert sajnos hajlamos mindenféle bugokra.
Aztán Diablo 3 alatt is jelentkezett, először 10, majd második nekifutásra már 1 perc után.
Ma reggel az AW 1 percig sem bírta, és grafikus bugokkal volt tele a képernyő, a kártya hűtése pedig abnormálisan hamar, és intenzíven dolgozott - kiszedtem, kiporszívóztam, és megpucoltam a foglalatot is, és kártya csatlakozóit is, és ellenőriztem a hűtését, perfektnek tűnik, nem lötyög, semmi csavarlazulás sehol.
Beüzemelés után ugyanaz a jelenség, úgyhogy letöltöttem az MSI Afterburnert, és monitoroztam a kártyát, a hűtést pedig a gyárinál intenzívebbre állítottam - semmi javulás, annyival lettem okosabb, hogy ha a GPU hőmérséklete 75 fok környékén van, akkor a kártya már erősen szemetel a képernyőn, 77-78 fok környékén pedig megfagy. Nem hiszem, hogy ez normális lenne, szerintem legalább 85 fokig stabilan kéne működnie.
Terheletlen módban semmi hiba, a hőmérséklet is 40 fok körül van, ami teljesen normális - gondolom, egy meglazult hűtés esetén jóval melegebb lenne ilyenkor a GPU.
Valami ötlet, észrevétel?

Köszönöm előre is!

Ilyen jellegű a hiba egyébként, mielőtt kifagyna:

[ Szerkesztve ]

(#60538) Csupingo válasza Angel1981 (#60537) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg egy újrapasztázást is megejthetnél. Régebbi driverekkel is próbáltad már?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60539) Lézerparaszt válasza Angel1981 (#60537) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Gondolom a szokásos körök megvoltak, mint pl driver törlés, újratelepítés stb. Nálam anno mikor még AMD-s voltam, gyakran windowst is kellett újraraknom, annyira megzavarta valami, és csak akkor működött a driver ha a gyárit raktam fel, nem az újat. Egy idő után be is csíkozódott, a tereptárgyaktól nagy csíkok, háromszögek, elnyújtott textúrák nyúltak ki a képernyő széléig. Ha nem driverhiba akkor valszeg neked is a kártya döglődik :s

A játék az nem játék!

(#60540) Angel1981


Angel1981
veterán

Köszi a válaszokat!

Igazából nem próbáltam régebbi drivert, mert semmiféle változás nem történt a gépen, és egyik napról a másikra jelentkezett.
Megpróbálom, bár nagy reményeket nem fűzök hozzá - mondom, az a furcsa, hogy mintha a kártya hőtűrése csökkent volna, a hűtésnek meg látszólag semmi baja.

(#60541) maxxenergie válasza Angel1981 (#60540) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Első körben újrapasztázás, azzal jó esetben nyersz 5-10 fokot is, főleg ha 4 éve nem volt az biztos kell neki. :K

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#60542) Dot


Dot
őstag

Sziasztok,

A GTX670-es fórumból irányítottak ide, hátha tudtok segíteni.

GTX670-es VGAm van. Nemrég beszereztem egy UE40F6100AW 40" F6100 6-os sorozatú 3D Full HD LED TV-t.
Ha jól tudom az nvidiának van 3d támogatása. Valahogy össze lehet hozni ezzel a 3d tv-vel, hogy a játékokat 3D-ben jelenítse meg? És ne csak a TV alakítsa át 2d-ről 3d-re?
HDMI kábellel van összekötve a 2 eszköz.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#60543) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Van egy nvidia 660-am, Experience nincs felrakva, csak a driver. Tegnap Windows Update telepíteni akart egy újabb drivert, szépen feltette, a gép újraindult, de azóta csak Szabványos VGA driverrel megy a kártya. Nvidia telepítő azt írja ki, hogy NVIDIA telepitő sikertelen. WU és driver tallózás is látszólag felteszi a drivert, de újraindítás után a szabványos driverrel indul. Próbáltam lepucolni minden maradékot az Nvidia után, registry tisztítás is volt. Használtam a Display Driver Uninstallert is, nem segített, mindig elszáll a telepítő.
Ötlet, mit érdemes még kipróbálni?

Köszi.

(#60544) Csupingo válasza sgergi (#60543) üzenetére


Csupingo
veterán

Nemrég volt hasonló gondja valakinek. A 353.06 -os drivert viszont sikerült telepítenie.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60545) sgergi válasza Csupingo (#60544) üzenetére


sgergi
veterán

Köszi, kipróbálom.

(#60546) anyucika


anyucika
tag

Sziasztok.
Adott egy sima GTX 750 1GB-os videókártya. GTA V-nél vettem észre, hogy fps drop van, akadozik a játék folyamatosan. Ha újratelepítem az nvidia drivert akkor semmi baja nincs egészen addig amig ki nem lépek és újra belépek a játékba. Ezután ha megint felrakom az nvidia drivert megint jó lesz 1 játék alkalmával. Processzor, ram bőven elég a játéknak, másnál még nagyon nem vettem észre. Valami ötlet? :R

(#60547) klaczi


klaczi
aktív tag

Sziasztok
Set top box helyett használok egy eléggé koros HP alacsonyprofilu brandgépet.
HD 4200 igp van integrálva. Viszont nincs hozzá már drájver a Win 10.hez.
Vennék bele egy R5 230 videókártyát. A tápegység kicsi és nem szeretném túlterhelni.
Tudja az hozni az alaplapi IGP szintjét?
Előre is kőszi a választ

(#60548) Csupingo válasza klaczi (#60547) üzenetére


Csupingo
veterán

Intel hd 4200? Vagy milyen processzor? Vannak win 10 driverek.
Ez alaplapra integrált? Itt látható pár prociban lévő igp.
(#60549) quailstorm: akkor nem kérdés. A régi alaplapi cuccokat nem nehéz felülmúlni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60549) quailstorm válasza Csupingo (#60548) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem. Radeon. És alaplapi.
Az a VGA meg többszörösen túlszárnyalja úgyis.

(#60550) klaczi válasza Csupingo (#60548) üzenetére


klaczi
aktív tag

AMD HD 4200 IGP. Régi holmi, Win 7 alatt remekül működik.
Athlon II 2 Ghz proci.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.