Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61851) pckownz válasza Csupingo (#61850) üzenetére


pckownz
senior tag

[link]
Az 1.4a lehet az?

(#61852) Csupingo válasza pckownz (#61851) üzenetére


Csupingo
veterán

Az nvidia 2.0-át ír. Az msi 950-es kártyánál az 1.4-et és a 2.0-át is említik. Pl. msi. Most nem tudod rákötni a tv-t egy próba erejéig?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61853) trancemusic válasza Pycee (#61830) üzenetére


trancemusic
senior tag

Másik táppal is megnézheted,bár nekem is ilyen van,megbízható, zárlatos hdd-től megvédte már egyszer a gépem.
90% hogy a vga romlott el.A táp csak teszi a dolgát,mivel FSP...

(#61854) pckownz válasza Csupingo (#61852) üzenetére


pckownz
senior tag

Ezt talaltam

A TV csak penteken erkezik, ezert lenne fontos holnap megvennem a szukseges mokolast :)

DP - HDMI kabel/atalakito lenne a 100% -os megoldas?

(#61855) Csupingo válasza pckownz (#61854) üzenetére


Csupingo
veterán

E szerint tudja a 4k felbontást 60Hz-en is. A dp - hdmi átalakítók elég drágák, 5000 Ft körül vannak. Előbb próbáld ki szerintem.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61856) core i7


core i7
addikt

Üdv mindenkinek!
Új 376.33 Nvidia Driverrel valakinek valami rossz tapasztalat?

(#61857) Alastair' válasza core i7 (#61856) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ellophatja a drágaszágodat :DD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#61858) core i7 válasza Alastair' (#61857) üzenetére


core i7
addikt

drágaszágot nem :D

[ Szerkesztve ]

(#61859) Tomace91


Tomace91
senior tag

Sziasztok! Nem tudom igazán hol kéne feltennem ezt a kérdést, ha nem itt kellene bocsánat miatta! Adott egy GTX 670-es kártya 1.2-es DisplayPorttal és mellé egy 144 Hz-es monitor is 1.2-es DisplayPorttal. Megéri venni ilyen kábelt mert szebb lehet a kép mint a Dual Link DVI csatlakozóval? Ha igen mindegy milyen DisplayPort kábelt veszek? Van valami márka ami megbízhatóan jó és van amire figyelni kell?

Köszönöm szépen a segítségeteket előre is! :) :R

(#61860) Csupingo válasza Tomace91 (#61859) üzenetére


Csupingo
veterán

Én úgy tudom, hogy a dvi 120 Hz-et tud. A 144-hez szerintem már kell a dp. Amúgy kisebb frissítés esetén valószínűleg nem látnál különbséget, mert mindkettő digitális jeleket küld.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61861) VoidXs válasza Tomace91 (#61859) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem lehet szebb, mindkettő támogatja a 1080p144-et.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61862) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Lehet vennék egy új alaplapot és i3-6100-as CPU-t. Két lehetőség van.
1. Nem használok VGA kártyát. Az CPU integrált Intel HD Graphics 530-t használom.
2. Átteszem az új alaplapra a régi gépből a Gigabyte GT430 DDR 1GB VGA-t.
Mi lenne a különbség a két eset között? Pl a 2. esetben jobban hasítana az i3, vagy az i3 olyan erős, hogy amit átvesz tőle a GT430 azt észre se venni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#61863) Csupingo válasza tknof1871 (#61862) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem erősebb a prociban lévő. Kár beletenni a vga-t. Teszt.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61864) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Egy off kérdés. Ennek a kártyának tartósan 100℅-on terhelve, mennyi az üzemi hőmérséklete per has?

(#61865) Csupingo válasza t.imi (#61864) üzenetére


Csupingo
veterán

Teljes terhelésen 50 °C körül lehet. Talán keveset mondtam, ebből indultam ki. Ez egy 1 ventilátoros inno3d. Ahogy nézem, az msi-k 62 fok körül mennek. Persze ez csak attól függ, hogy a gyártó milyen ventilátor fordulatszámot szabott meg gyárilag, mert ezek a kis hőtermelésű kártyák igen jól hűthetők.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61866) AtiGef


AtiGef
senior tag

Sziasztok,

Adott egy Gigabyte RX 460 4GB windforce kártya.
Megjelent hozzá ez a shader feloldás.
Letöltöttem a hozzá való módosított biost, de flasselés közben látom, hogy a 2gb-os verziót rakja fel. Ezután újraindítottam elindult és behozta a a windowst. Viszont látom, hogy 2GB-ot ismer fel a 4 helyett. Pár kép villanás és sötétség. Utána reset és nem ismeri fel a VGA-t a rendszer, de van kép. Atiwinflashhel próbáltam visszarakni a backupot, de semmi változás.

Odavágtam? Van valami megoldás?

Ui:
Sajnos a 2GB-os biosz szerepel a 4GB-osnál is persze 4gb-os néven :(

[ Szerkesztve ]

(#61867) rsbenyaaa


rsbenyaaa
csendes tag

Üdv fórumtársak.
Ezzel a problémával fordulnék hozzátok , már nem tudom mitévő legyek:
Adott volt egy konfig /g31m lap ,e7500,2x2gb geil ddr2 , ati 4870 , 400w fsp/
Eloszor tokeletesen mukodott honapokig , aztán néha játék kozben sokszor leallt a catalyst majd ujra indult , ilyenkor rendszerint becsikozott stb ... Kapott egy 7850-et /mükodik tutira/ ment, mendegélt , majd ugyanez a szitu.
Kapott egy 530W Terhmaltake tápot ,hogy hátha , de nem.
Kapott egy másik lapot /asus forumla II/ és egy 4gb os uj ram modult , szintén nem jott ossze.
most kapott egy masik procit /q9500/ de szintén zenész.

Mostmár eljutott oda a helyzet , hogy amikor a friss win-re felrakod a catalystot ,reboot , és a windows logo után fekete kép. Ha win 7 ,ha win 8 ,ha win 10 , sehogyse...
Nyilván próbáltam 100 féle catalystal.

Hőmérsékletek rendben mindenhol.
Minden mindenkivel lecsavarozva ahogyan kell.

Előre is koszonom a valaszokat .
Bocsánat a helyesirasi hibakert. :R

(#61868) Csupingo válasza rsbenyaaa (#61867) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy néz ki, hogy mindkettő kártya elhalálozott. Akkor nem szokott települni a driver, vagy driver betöltés után fagyni. Csökkentett módban még megy driver nélkül?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61869) rsbenyaaa válasza Csupingo (#61868) üzenetére


rsbenyaaa
csendes tag

Igen ,csokkentettbe tokeletesen megy.
Jó mind a két kártya , próbáltam másik gépbe... :U
Illetve nem csokkentett be is megy rendesen driver nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#61870) Csupingo válasza rsbenyaaa (#61869) üzenetére


Csupingo
veterán

Másik gépben megy driverrel rendesen? Az érdekes. A monitor kavarhat be? Talán csak azt nem cserélted még.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61871) bobalazs válasza Csupingo (#61870) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ja azért ez már felettébb érdekes, minden ki van cserélve de a kártyák még mindig csak másik gépben mennek normálisan...

(#61872) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Urak!

Nemrég cseréltem ki mamám konfigját. Szóval van benne egy vga amire Asus V9999 van csak ráírva. Ez egy Geforce 6800 lenne? :R

(#61873) Hunork válasza Tomi0703 (#61872) üzenetére


Hunork
veterán

Az bizony! :K
Régi szép idők... Ha jól emlékszem, akkor 128 megás volt az alap, és a GT-től lehetett 256 megásat venni. Melyik verzió? (GT,LE,GE)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#61874) Tomi0703 válasza Hunork (#61873) üzenetére


Tomi0703
őstag

128-as ez is.
Azt meg nem mondom. A címkéjéről olvasom a dolgokat: :DDD V9999/TD/n/182M/A rnnyi van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#61875) Hunork válasza Tomi0703 (#61874) üzenetére


Hunork
veterán

Akkor az TD ugye, és 8xAGP-s. Hajhh, most merengek, és a szép emlékeken elmélkedek. ;) :K
Ki ne dobd, pucold le, és ha már nem kell, tedd vitrinbe, vagy a falra.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#61876) t.imi válasza Csupingo (#61865) üzenetére


t.imi
addikt

Remek! Köszönöm a gyors segítséget :R

(#61877) Tomi0703 válasza Hunork (#61875) üzenetére


Tomi0703
őstag

Hát, ha még érnek valami a cuccok akkor eladom. :D

Egy ilyen félgép amúgy (ez még az én első gépem, vagyis ami megmaradt belőle - a proci, meg a Kingmax ram):

AsRock P4V88+ lap
Intel Pentium 4 2,8 Ghz (+ gyári proci hűtő)
Kingmax 512mb DDR-400 + 2*256mb takeMS DDR-400 ram
ASUS V9999 (Geforce 6800) 128mb vga

(#61878) lornname11


lornname11
csendes tag

Hello!

Valaki megtudna mondani nekem, hogy erdemes lenne e 2db GTX 1070 SLI melle venni egy HB Bridge-t, vagy eleg egy darab normal flexible bridge? Vagy ket darab flexible bridge. Mert nezegetem en Youtube videokat, meg nehany tesztet de total nem lattok semmi kulonbseget, a reklam szovegen kivul.

Egy 1440p-s monitorhoz lenne 144Hz mellett, g-sync tamogatassal.

Koszonom!

Könyvekből csupán korlátozott tudást kapunk. Egy igaz tanítónk a tapasztalat.

(#61879) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

DVI-I D-SUB átalakítóval van a kártyára rakva a monitorom mimt fentebb írtam de.. A gép nem ismeri fel ,hogy csak HD a monitor ezért az önbeállítós játékok 2K vagy FHD-re állnak. Windowsos felbontásnál is felmegy 4K-ig az állíthatóság+frissítési frekvencia 240hzig lehet. Hogyan lehet ezt orvosolni? Mert az önbeállítós játékoknál fekete képet kapok majd input signal too high resolution, set the resolution to 1280x1024 60hz. Hogyan lehetne ezt orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#61880) varmi2 válasza laskr99 (#61879) üzenetére


varmi2
nagyúr

Venni kell minimim dvi-d bemenettel rendelkező monitort. Sajnos ezek a dsub átalakítók szoktak így viselkedni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#61881) laskr99 válasza varmi2 (#61880) üzenetére


laskr99
addikt

Akkor marad a config fájlok állítgatása. Majd jövőre valamit veszek.

[ Szerkesztve ]

(#61882) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Létezik VGA - RAM kompatibilitás? Kell figyelnem, hogy milyen RAM-ot veszek adott VGA mellé?

Köszönöm előre is!

(#61883) B.Á.L.!.N.T válasza default. (#61882) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Beb@szna ha még erre is figyelni kéne :D

(#61884) Hunork válasza B.Á.L.!.N.T (#61883) üzenetére


Hunork
veterán

:D :DD :DDD

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#61885) default. válasza B.Á.L.!.N.T (#61883) üzenetére


default.
őstag

:D oks, köszi

(#61886) Csupingo válasza laskr99 (#61881) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nvidia kártya, akkor a driverben nincs bekapcsolva a dsr? Amd esetén is van ilyen skálázás. Esetleg tedd fel a monitor driver-ét, akkor csak a támogatott felbontásokat kéne megjelenítenie.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61887) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Aláírásomban a jelenlegi gépem. A VGA, ssd és hdd-n kivül gyakorlatilag minden új, mostanság szereltem össze.
A gép szépen ad képet ha az alaplapi hdmi-re dugom a monitort, viszont VGA-ra dugva nincs kép.
Legfrisebb bios és legfrisebb ccc van a gépen.
tudom, hogy régi a vga a többi alkatrészhez képest, na de kéééérem....
Ötlet?
:R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#61888) Csupingo válasza Lmh (#61887) üzenetére


Csupingo
veterán

A többi kimenetet a kártyán nem tudod kipróbálni, hátha másikon adja ki a jelet. Esetleg egy bios reset. Teljesen áramtalanítsd a gépet, a monitor a vga-ra legyen dugva, azután kapcsold be párszor, hátha észhez tér. Nem használsz átalakítót?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61889) MK VII válasza Lmh (#61887) üzenetére


MK VII
veterán

Te nem vettél egy RX460-at?
[link]
Vagy most akkor mi van? :F

(#61890) Lmh válasza Csupingo (#61888) üzenetére


Lmh
őstag

Bios reset volt már, most felraktam a legujabbat.
Korábban a drammal is gondom volt, ez most talán megoldódott a bios resettel meg friss biossal, ahhoz már nem nyúlnék.
dsub-dvi átalakítós második monitort is próbáltam, de azzal sem megy.
Áramtalanítottam, nem használok átalakítót. hdmi - a legtisztább megoldás.

Egyébként most rémlik valami, hogy egyszer volt valami hasonló bajom vga-val, hogy nem volt kép vagy valami..mondjuk úgy rémlik, hogy valami felirat volt a monitoron, csak nem ment tovább.
Aztán ahogy közben forumon kerestük a megoldást és nem találtuk akkor egyszercsak magától megjavult.
Mindjárt visszakeresek fórumban hátha megtalálom, hogy ugyanez volt-e :P
Meg így hagyom most fél-1 órára, hátha....de ha nem...akkor? ezért nem sok kedvem van új vga-t venni. kölcsönkérni se nagyon tudok senkitől...

MK VII: te mindenhol ott vagy :D rendes ph-s :D rendeltem, de kb 2 hetet csúszott a beszerzéssel az illető és elálltam tőle.

Azt esetleg megpróbálni, hogy úgy hogy be van dugva a vga de az alaplapiba dugom a kábelt, belépek biosba és ott megpróbálom valahogy átállítani, hogy ne az 530-at használja hanem a vga-t? Tudom miközben kérdezem ki is próbálhatom, csak most a fent említett kivárós tesztet nem akarom félbeszakítani xD

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#61891) smc válasza Lmh (#61890) üzenetére


smc
addikt

Tápcsatit bedugtad a vga-ba?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#61892) laskr99 válasza Csupingo (#61886) üzenetére


laskr99
addikt

Jah igen bocsi elfelejtettem írni. Gtx750 ti. Monitor driver fent van. A windows azt írja általános nem pnp képernyő.

(#61893) Lmh válasza smc (#61891) üzenetére


Lmh
őstag

Jogos kérdés, de be, igen. Visít amúgy ha nincs bedugva.
Biosban nem kell valamit átkapcsolni, hogy a vga-t vegye alapnak?
Keresgéltem de nem találtam egyértelműt.
Ezt próbáltam:
Initiate Graphic adapter: PEG és IGD között váltogattam, de semmi változás.
Azt írja, h ez arra van, hogy "select a praphics card as the primary boot device"

Még alatta DVMT-t lehet állítani, ahhoz nem mertem nyúlni. 64M-en van most.

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#61894) Csupingo válasza laskr99 (#61892) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha ezt írja, akkor az a *.inf file nincs telepítve szerintem, ami a monitor nevét és a felbontásokat tartalmazza.
Mi a monitor tipusa? A driverben a dsr-t már megnézted?

Lmh: elvileg a peg: PCI Express Graphics, az igd pedig az integrált videó vezérlő. A dvmt :Dynamic Video Memory Technology. Az igp által használt memória méretét tudod beállítani. Azt nem tudom, hogy a peg-nél és igd-nél csak a keresési sorrendet állítod, vagy bedig teljesen le is kapcsolja olyankor a másikat. Viszont ha mindkettőt kipróbáltad, akkor mindegy is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61895) Csupingo válasza Lmh (#61893) üzenetére


Csupingo
veterán

Másik táppal nem tudod megnézni? Már szinte csak ez maradt, amit nem néztél.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61896) Lmh válasza Csupingo (#61895) üzenetére


Lmh
őstag

Még pont ki tudom próbálni, mert délután adom el a régit.
DE:
Emlékeztetőül mondom (vagy lehet ezt ebben a topikban nem mondtam), hogy korábban működött a VGA.
Mert ez az egész sztori úgy kezdődőtt, hogy DRAM hiba volt. A manual szerinti 2-4-es slotban nem indult a gép. Csak és kizárólag a 3-4-es slotokba téve illetve ha csak egyet raktam be, akkor annak a 3masban kellett lennie, h elinduljon a gép :W
Mindegy, de mondom 3-4esben elindult, nem dualban. És akkor érzékelte a vga-t. De nem hagyott nyugodni a ram hiba, meg, h nem dualban használja (azért vettem 4 slotos alaplapot, h tudjam majd bővíteni ésaddig is dualban menjen a 8 giga ram). Ezért tovább próbálkoztam, frissítettem biost, mindent és a ram megjavult. De elment a kép...rohad*V@#%...-ba a számítógépeknek!

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#61897) Csupingo válasza Lmh (#61896) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor vissza a régi bios. Vagy vga, vagy dual memória. :) Az igp-vel nem húznád ki egy másik kártyáig? Talán nemsokára megjelenik egy új bios és azzal minden rendben lesz. 1,3 -ba se megy a memória? Most nézem, nem olyan régi lap, de kijött már vagy 10 bios hozzá. Pedig csipem az msi lapokat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61898) laskr99 válasza Csupingo (#61894) üzenetére


laskr99
addikt

Hp l1710 a monitor. A dsr cuccot merre találom?

(#61899) Csupingo válasza laskr99 (#61898) üzenetére


Csupingo
veterán

dsr paraméterek. Kép.
Ezt telepítetted a monitorhoz?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61900) Lmh válasza Csupingo (#61897) üzenetére


Lmh
őstag

Hát figy. kihúznám egy másik kártyáig, de nem kell másik kártya. Ez működjön. nekem elég ez, mert csak single core proci teljesítményt igénylő játékokkal játszom. És nem elégszem meg természetesen azzal hogy vagy ram vagy vga, nyilván te is ironikusan írtad. Nem azért fizettem közel 70ezret, és raktam bele hónapokig az energiát, hogy kiválasszam a konfigot.... hogy ne működjön. Akkor ez BIOS hiba lesz, ami alaplap hibának minősül, és akkor lehet visszaküldöm a lapot és veszek másikat.
Viccccccc :W

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.