Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60401) s4hu|SyD^ válasza Tomjack (#60398) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Tegnap tesztelgettem. A kép bejött, de 5 perc játék után csak simán újraindult a gép. Ma lesz több időm tesztelni, hogy mi baj lehet. Teljesen érthetetlen. Újraindulás általában hőmérséklet hiba, de a 70 fok CPU-ra meg GPU-ra sem sok.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#60402) Csupingo válasza s4hu|SyD^ (#60401) üzenetére


Csupingo
veterán

Mondanám, hogy kis teljesítményű táp szokott ilyet produkálni nagyobb terhelés esetén, de ha azok az alkatrészeid vannak, amiket felsoroltál, akkor kicsi az esélye. Esetleg ha van kéznél 2 -> 1 molex átalakítód, azért kipróbálhatnád azzal is. A procinál azért nem olyan kevés az a 70 fok. Esetleg újrapasztázhatnád, megnézhetné, hogy jól van e rajt a borda vagy feljebb tekerhetnéd a ventilátorát, hátha segít valamit.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60403) GazVezír


GazVezír
tag

Sziasztok fórumlakók. Próbálok tájékozódni a különböző kártyák között, EVGA érdekel főleg, ezek közül kettővel kapcsolatban van néhány dolog, amit nem egészen értek.

Róluk van szó:

1. EVGA GeForce GTX 1060 SC GAMING
2. EVGA GeForce GTX 1060 FTW+ DT GAMING ACX 3.0

Hiába kisebb az előbbi, a számok nekem azt mutatják, valamivel gyorsabb nagyobb testvérénél. Jól gondolom? Utóbbinak viszont komolyabbnak tűnik a hűtése, van számottevő hőmérsékletkülönbség a kettő között? Ha választanom kéne, az első mellett tenném le a voksom, mert látszólag nem csak gyorsabb, de pár ezressel olcsóbb isl. Benneteket kérlek, tegyetek igazságot, tényleg semmilyen kompromisszummal nem kell számolnia annak, aki a kicsi kártyát választja? Kizárólag CUDA teljesítmény van fókuszban.

[ Szerkesztve ]

(#60404) martin.p válasza s4hu|SyD^ (#60396) üzenetére


martin.p
tag

Azt írod, hogy a GPU két napos. Én BlackSOD hibára gyanakszom, bár nem tudom, hogy az nvidia ezen kártyáinál is előfordul-e, de régebbi kártyáknál előfordult elég sok esetben, hogy a kártya bizonyos játékoknál gyárilag ilyet produkált, a többinél pedig nem. (vagy csak én találkoztam túl sok ilyennel...) Jelenleg is egy ilyen kártya megy az egyik gépemben, amit nem vettek vissza garanciában. (Bár ez egy régebbi kártya, csak megmaradt, youtubeozni így is jó.) Neked azt tudom tanácsolni, hogy nézd meg valamelyik ismerősöd gépében a kártyát, és ha ugyanezt produkálja, akkor garancia. :)

[ Szerkesztve ]

(#60405) s4hu|SyD^ válasza martin.p (#60404) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Sajnos nem csak játékoknál, de grafikus tesztprogramoknál is újraindul a gép 1-2 perc után. CPU stressz most megy kb. 1 órája és az bírja. Így vagy táp vagy GPU lehet csak a pakliban. Mikor kifagy vagy igazából nem is fagy ki csak felmegy a VGA ventije maxra és kikapcsolja a monitort. Hallottam, hogy a TimeSpy zenéje futott a háttérben.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#60406) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok!

Eladtam itt hardveraprón egy Gigabyte GTX 960-at, ami nálam tökéletesen működött, alaposan leteszteltem.
A vevő több mint egy hét után!!! jelezte, hogy nem tud felbontást állítani, szerinte hibás a kártya...
Szerintetek? Itt egy kép amit a vevő készített a jelenségről:
Ez egyáltalán hardver hiba? Megsérülhetett a kártya, amikor beszerelte?
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#60407) Grave_444 válasza huntenseN (#60406) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Eddig jó volt neki? Kétlem, hogy a kártya hibás.

Lehet driver hiba is vagy valami szar a windowsban.

Ezzel törölje a drivert aztán tegyen fel egy friss whql-t.

[ Szerkesztve ]

(#60408) huntenseN válasza Grave_444 (#60407) üzenetére


huntenseN
tag

Nem jelentkezett miután megvette, csak most, több mint egy hét után.

(#60409) Csupingo válasza huntenseN (#60408) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez win 10? Ha igen, biztos frissített magától valami vacak driverre. Ezelőtt milyen kártya volt a vevő gépében? Tényleg érdemes lenne lepucolni ddu-val, aztán tiszta telepítésel felrakni egy új drivert.
Vagy alaplapi bios frissítés, hátha az nem komázza rendesen.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60410) Grave_444 válasza huntenseN (#60408) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Írt a srác a 960 topikba, hátha ott előbb segítenek.

(#60411) Tomjack


Tomjack
tag

Sziasztok,

Mostanra eljutottam odáig hogy a DVI csatlakozó nem ad jelet az alaplapon. VGA pedig működik ott jön a jel.
De a külön berakott videókártyán DVI csatlakozó szintén nem működik.
Kezdek tanácstalan lenni.

(#60412) Csupingo válasza Tomjack (#60411) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen monitor, milyen kábellel? Nem a monitornál állítódott el a bemenet választó? (Gyanús, hogy se az alaplapi, se a vga dvi nem jó.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60413) nézzbe válasza Csupingo (#60412) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Jártam hasonló képpen , LG monitornál DVI-on adapterrel jó volt az dsub , viszont a ha hdmi-vel alakítottam akkor nem volt kép, potenciál külömség miatt a monitorban a digitális jelfeldolgozó IC szállt el. Csere után jó lett

(#60414) Tomjack válasza Csupingo (#60412) üzenetére


Tomjack
tag

Siemens W9ZA monitor. Most csak alaplapin próbáltam mind a két kábel be van dugva.(VGA, DVI)
Kép bejön csak analogon, de digitálison nem. Lehet választani de ha mind a két kábel be van dugva nem tudomleokázni a digitálist, illetve ha átváltom feketére vált és átugrik az analógra.

(#60415) nézzbe válasza Tomjack (#60414) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Másik monitorral tudod próbálni ?

(#60416) Sol4r


Sol4r
tag

Tisztelt fórumlakók!

Lehet volt már ez itt téma, mivel ides tova bő egy éves szerintem már ez a dolog. Sajnos vagy nem sajnos öregedő anno hard core gamer gépem vérzik sli hiánya végett azaz jelenleg csak GTA V-nél vettem ezt észre... 350.12 vagy a feletti driver nincs hivatalosan a kártyákhoz. És ha jól tudom egyben ő az első hivatalos driver ami támogatja gta 5 alatt az sli-t.

Konfig:
Asus Striker Extreme
C2Q 9650
4x2Gb DDR2
2x8800Gtx SLI
1xQuadro FX1800 Physx
Seagate 1Tb SSHD
XFX Pro 850W

Minden nemű akár kókány segítséget elfogadok!

Ugyanakkor sok mindenkit érinthet ez a téma akik dedikál physx kártyákat használnak s az valamlyeik 5xx széria alatti kártya mivel a driver azt már nem fogja látni. pl gtx750Ti + 8800Gtx physx, eszközkezelőben szép sárga háromszög van a 8800-nál, driver nem is látja a kártyát, ahogy igazából aidán és gpu-z kívül semmi sem látja....

A lényeg hogy a kis mohikán újra száguldjon.

Előre is köszönöm!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#60417) Csupingo válasza Tomjack (#60414) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak a dvi kábelt dugd be a kikapcsolt gépbe (alaplapra). Aztán kapcsold be. A monitor hátulján is nézd meg, hogy nem lazult e ki a csatlakozó.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60418) Tomjack


Tomjack
tag

Most nem talán délután elkérem a barátomtól.

(#60419) Tomjack válasza Csupingo (#60417) üzenetére


Tomjack
tag

Azt próbáltam de nem megy. Már vettem egy vadonat új DVI kábelt, de nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#60420) Csupingo válasza Tomjack (#60419) üzenetére


Csupingo
veterán

Érdekes. Akkor lehet, hogy tényleg a monitornak van gondja.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60421) nézzbe válasza Tomjack (#60419) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Ha bebizonyosodik hogy hibás a monitor de meg tartanád, bátran keress esetleges javitással :)

(#60422) quailstorm válasza Sol4r (#60416) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Olyan régi és gyenge kártya csak lassítana, ha működne dedikált physx-re...

Az SLI-t illetően, az még asszem elég régi driver DX10-re, hogy nVinspectorral lehessen b@aszakodni. nV azt nem szerette és gyönyörűen tiltotta még 2015 nyarán asszem. GT650m dual SLI-hez volt szerencsém, és másik játékok SLI profilját kapcsoltuk hozzá az aktuálishoz. Instabil tud lenni meg sok macera.

(#60423) Sol4r válasza quailstorm (#60422) üzenetére


Sol4r
tag

Köszönöm a választ de ez magas labdának bizonyul így első nekifutásra nekem. Egy könnyed tutorial nincs hozzá h mégis ezt h kéne csinálni? Vagy segítenél benne ha van időd?

Köszönöm!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#60424) Sol4r válasza Sol4r (#60423) üzenetére


Sol4r
tag

Annyira nem gyenge a kis vas ha Mafia II fullhd-ban full graffal magas physx-el hozza a minimum 25-30 fps átlagban 50-60fps max-ot ugye a v-sync miatt nem tudom.

:)

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#60425) quailstorm válasza Sol4r (#60423) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lehet, hogy van olyan leírás ami már nem úgy vagy nem megy:
[link] [link] [link] [link]

Nekem nem volt SLI-m, azt tudom hogy a GTA IV kiegek profilja helytelen volt, és át kellett állítani hogy használja rendesen. Unokatesómé volt a GT650m SLI, de rájöttünk hogy senki nem támogatja.

Ja és gyenge a kártyád, egy modern nV VGA-t csak visszahúzna, meg más architektúra. Amúgy sokszor a physix is CPU-n fut, pl Kecskeszimulátor, ott is configolni kell...

[ Szerkesztve ]

(#60426) Plaza


Plaza
tag

Sziasztok!

Van egy HD6770-em, egyszercsak fogta magát, és nem indult el, felpörög a venti, eszeveszettül, de képet nem ad. Ötletek? :Y

Köszönöm!

(#60427) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Adott egy MSI Gaming 6H GTX980Ti, aminél szeretném kikapcsolni a ledet, de ezt az Experience valamiért nem engedi. Ezt, hogy tudnám megtenni máshogy?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#60428) Csupingo válasza takacsbotond (#60427) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy tudom az msi GAMING APP -al is lehet kapcsolgatni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60429) takacsbotond válasza Csupingo (#60428) üzenetére


takacsbotond
őstag

:R

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#60430) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Egy régimódi kihajcsa-e kérdésem lenne.
Intéztem ismerősöm gépébe egy "bika" gt 610-et. lga775 lapja van jelenleg Intel E2140 procija van, ami kétmagos, de csak 1,6 ghz. Most tudok kölcsönkérni 3GHz-s pentium D-t. Van rá esély hogy jobban tudja majd kihasználni a kártyát a proci?

V6

(#60431) bobalazs válasza M0ng00se (#60430) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Pentium D még gyengébb mint a kétmagos e2140 főleg azt lehet tuningolni is úgy tudom.

(#60432) solfilo válasza bobalazs (#60431) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, elvileg 2-3GHz között simán mennek az E2xx procik. De a Pentium D-t alapon is elkapja. :DDD

solfilo

(#60433) csenor


csenor
senior tag

Leszeretném cserélni a HD5770-t egy RX 460-ra.
Valakinek vélemény 2GB vagy 4GB verzióról? :U

(#60434) Grave_444 válasza csenor (#60433) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Proci milyen? :)

XFX 4GB éri meg, alig drágább a 2GB-os verzióknál.
FHD-ra is már lesz, ahol jól jön.

(#60435) csenor válasza Grave_444 (#60434) üzenetére


csenor
senior tag

I5-6500 :B
1680x1050-be játszom.

[ Szerkesztve ]

(#60436) Grave_444 válasza csenor (#60435) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Oda jó lesz az említett kátya.

(#60437) csenor válasza Grave_444 (#60436) üzenetére


csenor
senior tag

Igazából a 470-es lenne a tuti, de nem akarok annyit rákölteni.

(#60438) M0ng00se válasza bobalazs (#60431) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Igen, de egy optiplex 320 gépben van, aminek a biosa semmiféle tuningot nem engedélyez. Ezért gondoltam a pentium D-re.Processzor kompatibilitásnál pentium D-t ír a maximumnak, bár simán lehet hogy a link a régi mert max oprendszer is az xp. 800-as fsb-t tud ebből ki lehet indulni proci téren? Egyébként ami most benne van az sem támogatott papíron :DDD

V6

(#60439) solfilo válasza M0ng00se (#60438) üzenetére


solfilo
veterán

Jobb a mostani, mint egy Pentium D.
Ebben a tesztben egy E2160 elver egy Pentium D 925-öt, tanulságos írás. :)

"Egy szó, mint száz, a Pentium D nem volt egy nagy eresztés, hisz alig gyorsabb, mint az egy magos társai, és a fele akkora órajelű E2160 is minden esetben gyorsabbnak bizonyult."

solfilo

(#60440) MK VII válasza csenor (#60433) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Én most rendeltem a PCX-től a kétventiset.
Holnapra érkezik meg. Ha gondolod, az RX460 topikban olvasgass majd. Teszek be egy két bench eredményt és játékokban elért fps-eket.. ;)

(#60441) SP4C3
:K

[ Szerkesztve ]

(#60441) SP4C3 válasza MK VII (#60440) üzenetére


SP4C3
veterán

Épp ma néztem róla videót, ott dícsérték az xfx megoldását. ;)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60442) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Üdv!
Elképzelhető az a probléma, h adott egy deszka (ASRock 890fx deluxe5), és ő csak pce 2.0 ás vga- kal menjen? Egy 560 ti-m van, most cseréltem le egy rx 470 esre, és az istenért sem tudok belőle kicsikarni képet, bios sípolás nuku, de a boot sem indul be, numlokra sem reagál. 97 es hibát jelez a debug led, alaplapi kis könyvben "console output devices connect"-et találom a hibakód értelmezésének.
Kicsit beparáztam h befürödtem a 470 es karival. :(

Békesség, boldogság! x)

(#60443) pureez


pureez
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap megpróbáltam beüzemelni egy RX 460-t, de csak fekete képet adott (még a biost se látom ha belépek) de a windows betöltődik gond nélkül(hallom).
A kártya ventijei is felpörögnek...
Próbálkoztam már DDU-val, hdmi kábelt használok és biztos hogy a vga-ba van bedugva...
Esetleg még egy BIOS frissítés segíthet? Mert viszonylag régebbi alaplapom van.
Remélem a megfelelő helyre írtam.
Mindenfajta segítségért nagyon hálás vagyok !

[ Szerkesztve ]

(#60444) quailstorm válasza M0ng00se (#60438) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Conroe magos CPU a max amit támogat, E6550 mondjuk. BIOS-t frissíts.

(#60445) Csupingo válasza Wikoo (#60442) üzenetére


Csupingo
veterán

Újabb kártyáknál előfordul, hogy csak alaplapi bios frissítés után mennek.

(#60443) pureez: nem a proci igp van fixen beállítva a biosban? Azt nézd meg, vagy reset-eld a biost.
Végső esetben frissítheted is. Csak a kártyába legyen a monitor bedugva.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60446) pureez válasza Csupingo (#60445) üzenetére


pureez
csendes tag

Csak vga-val nem tudok belépni a biosba mert nem látom...
Úgyis jó ja integrálttal resizek vagy frissítek?

(#60447) Csupingo válasza pureez (#60446) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen arra gondoltam, hogy igp-vel resetelsz, mert az működik. És a következő bekapcsolás előtt csak a vga-ba legyen kábel bedugva. Végső esetben igp-vel frissíted a biost. (Saját felelőségre.)
Vagy a legacy, uefi bios részt próbáld vagy ide, vagy oda állítani.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60448) gogantibi


gogantibi
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. A napokban hozzájutottam egy HD 7790-hez 2 gigás OC verzió. A probléma az, hogy a gép random újraindul, előzmény nélkül. Alapjáraton vagy játék közben, negyed óra után vagy 2 óra után. Nem tudom eltalálni mi lehet a gondja. A gép specifikációja :

i5-6500
8 GB Micron DDR4 2133 MHZ
ASUS H110M-K
WD 1TB
ASUS HD 7790 2GB OC
Corsair VS450 80+

Több driverrel próbáltam, de egyik sem volt hatással erre a jelenségre. ASUS GPU Tweak II-t használok, annyira használom, hogy nézzem a hőfokot, illetve silentre állítottam. Mielőtt ez a progi felkerült volna már akkor is csinálta. A kékhalálnak a kódja nincs bejegyezve (lehetséges?) vagy csak nem találom, pedig abban az időszakban jelentkezett hibákat átnéztem.
A képen szereplő hibának a részletei :

Napló neve: System
Forrás: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Dátum: 2016. 10. 12. 15:29:52
Eseményazonosító:41
Feladatkategória:(63)
Szint: Kritikus
Kulcsszavak: (70368744177664),(2)
Felhasználó: SYSTEM
Számítógép: DESKTOP-R6I6C1N
Leírás:
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.
Esemény XML:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>4</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2016-10-12T13:29:52.907681000Z" />
<EventRecordID>1256</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>DESKTOP-R6I6C1N</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">0</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
<Data Name="BootAppStatus">0</Data>
<Data Name="Checkpoint">0</Data>
<Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data>
<Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">0</Data>
<Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data>
</EventData>
</Event>

A segítséget előre is köszönöm!

(#60449) pureez válasza Csupingo (#60447) üzenetére


pureez
csendes tag

Ha a gyártó honlapjáról lesz a frissítés az is tönkreteheti az alaplapot? (Vagy akármi mást?)

(#60450) csenor válasza MK VII (#60440) üzenetére


csenor
senior tag

Köszi! :K

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.