Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) Sanyi19 válasza zolika010 (#60250) üzenetére


Sanyi19
őstag

Milyen órajelen használod a procit? Egyébként a legtöbb játékban elég hozzájuk. :)

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#60252) zolika010 válasza Sanyi19 (#60251) üzenetére


zolika010
tag

Igazából alap órajelen tervezem használni :)

Köszi a választ!

(#60253) core i7 válasza kasa85 (#60198) üzenetére


core i7
addikt

Még mindíg nem oldódott meg?

(#60254) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Üdv.

Adott egy Giga GTX 470 3 ventis verzió. Csíkos a kép sajnos és nem csak a Windowsban, hanem már a bootolásnál is. Ez Vram hiba lesz?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#60255) SP4C3 válasza djrobaa (#60254) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen, valószínûleg vram.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60256) LK válasza djrobaa (#60254) üzenetére


LK
addikt

Ugyanígy nézett ki nálam is, GTX460 az áldozat.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#60257) Borisz76 válasza djrobaa (#60254) üzenetére


Borisz76
veterán

Kuka....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60258) leonel válasza Sanyi19 (#60245) üzenetére


leonel
aktív tag

köszi,

Úgy tűnik megvan a hiba- a külső usb-s merevlemez lekapcsolásával megszűnik a memória zabálás... :Y :F

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#60259) Fece87


Fece87
csendes tag

Hali Mindenki!!
Lenne egy EliteBook 840 G2 (14" 1920x1080 IPS i5-5300U 256GB SSD 8G HD5500 . Kérdés mire elég ebbe ez a HD 5500 ? Filmnézés, időnként Cs-go ,esetleg LoL-hoz elegendő lenne? Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#60260) Grave_444 válasza Fece87 (#60259) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezekhez elég lesz CSGO elvileg magason is elfutna. Itt látod nagyjából mire elég. [link]

[ Szerkesztve ]

(#60261) csutka19


csutka19
csendes újonc

Hali. Előfordulhat, hogy a Vga sípol? Már egyszerűen nem tudok másra gondolni. Először tápegységre gyanakodtam cserére is került, de továbbra is megy a sípolás. Ventik/ramok sem lehetnek ellenőríztem őket is. Egyértelműen a Vga-ból vagy a Vga ventikből jön a sípolás Egy GTX 750 Ti-ről van szó és egy Gigabyte B85-D3H-A lapba van tűzve ha számít valami. Különösebben nem zavar mert 2 hónapon belül így is cserélem csak jó lenne tudni mégis mi a baja.

(#60262) Grave_444 válasza csutka19 (#60261) üzenetére


Grave_444
nagyúr

[link] Idle-ben is csinálja vagy csak játék közben magas FPS-nél?

(#60263) csutka19 válasza Grave_444 (#60262) üzenetére


csutka19
csendes újonc

Ahogy bekapcsolom a gépet pár percen belül elkezdi. Ahogy észrevettem egy bizonyos hőfok felett kezdi el bár ebben nem vagyok biztos. Plusz infó, hogy a hangfalszettre is átsugározza. Integrált hangkártyával nem vészes, de az újonnan vett Soundblaster Audigy Fx-el jóval hangosabb. 1 maximum 2 hónapja kezdődött ez addig semmi hangja nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#60264) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Van egy ilyen gépházam ebbe szeretnék vga-t tenni, ami megbírkózik a hd filmekkel ha úgy adódik. Most lehet hülyeséget fogok kérdezni, de ebbe még a low profil -os vga se fér be az elején lévő fém szerkezet miatt (amit lecsavarozok arra gondolok) ? Mert szerintem az is kilóg a házból. A low profilos kártyáknak csak a nyákja low profil a fémes izé meg normál magas :F

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#60265) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, a mai napon érkezik az új VGA-m, ami NVidia lesz, a mostani pedig AMD. Időtlen idők óta AMD karijaim voltak, így érdeklődöm, hogy van-e vmi ajánlott eljárás, szoftver, amivel teljesen le tudom pucolni az AMD drivereket, mielőtt felteszem az NVidiát. Köszi előre is!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#60266) Vakegérke válasza Jorus (#60265) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

DDU

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60267) MK VII válasza Jorus (#60265) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Ezzel lepucolod a drivereket csökkentett módban aztán kártya ki, kártya be és mehet fel az új driver.

(#60268) Jorus


Jorus
nagyúr

Köszönöm nektek! :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#60269) Vakegérke válasza Jorus (#60268) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. Használd egészséggel a gépedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60270) varmi2 válasza Nerazim (#60264) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt Egyértelmű, hogy a hátlapja is fele akkora.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60271) Nerazim válasza varmi2 (#60270) üzenetére


Nerazim
őstag

Nem értem a linket. Pl felülről a 9. EVGA vga ránézésre sem úgy tűnik ami low profile hátlapos lenne.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#60272) Csupingo válasza Nerazim (#60271) üzenetére


Csupingo
veterán

Veszel hozzá lp hátlapot 500-ért, ha az eredeti nem jó. :DDD Nem is hülyeség, amúgy.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60273) Nerazim válasza Csupingo (#60272) üzenetére


Nerazim
őstag

Ja hogy ezt le lehet cserélni?

Ui: Amúgy nem ez a vga lesz mert nem is az enyém meg nem is LP csak kipróbáltam mivel nálam van most.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#60274) varmi2 válasza Nerazim (#60271) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az tényleg nem, de az utánna lévők már azok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60275) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.

Tegnap előtt vettem egy Gainward GT 440 1GB videó kártyát. Az előző tulaj mondta,hogy pasztázzam át mert ezer éves és még nem volt. A mai nap megejtettem a dolgot de a Furmark alatt így is 96 fokos ( húsz perce megy ) Ez így megfelelő vagy sok. Nyitott házban próbálom egyenlőre. Sajnos nem találok róla sehol leírást,hogy mennyi lehet az annyi :(

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#60276) Csupingo válasza SirKero (#60275) üzenetére


Csupingo
veterán

Az azért sok. Normál használat mellett, ha nem megy 80-85 fok főlé, az már tűrhető lenne. Jó minőségű, állapotú a paszta amit használtál?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60277) Trade88 válasza SirKero (#60275) üzenetére


Trade88
tag

Szerintem ott nem a paszta lesz a ludas, hanem te.
Szerintem próbáld újra, mert valoszínüleg nem sikerült a pasztázás rendesen.

(#60278) SirKero válasza Csupingo (#60276) üzenetére


SirKero
őstag

Hát a Furmark azért nem normál használat. Most 1 óra 30 percnél jár 98 fok de nem szemetel a kép. Gondolom ez sima "mezei használat" mellett a fele sem lesz.
Jó minőségű, állapotú a paszta amit használtál? Nem csúcs márka konkrétan róla van szó

(#60277) Trade88 Szerintem próbáld újra, mert valoszínüleg nem sikerült a pasztázás rendesen. Nem ez az első VGA amit újra pasztáztam sok minden nem lehet el rontani rajta.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#60279) 1m1s


1m1s
tag

Sziasztok!

Ma sikeresen vásároltam egy GTX 1060 kártyát, és szerelésnél koppantam, hogy a monitorom csak VGA kimenet van (Ami mondjuk érdekes, mert a neten utánanézve ez a típus rendelkezik DVI-D kimenettel, -Samsung syncmaster 2243- csak az enyémből kispórolták. :D ).
Kérdésem, hogy ezzel az átalakítóval működésre tudnám bírni a monitort a VGA-val?

(#60280) KMT


KMT
addikt

Ilyet tapasztalt már valaki? (Catalyst)

Az a baj, hogy átméretezi az ablakokat, meg összekuszálja az asztali ikonokat.

(#60281) Csupingo válasza 1m1s (#60279) üzenetére


Csupingo
veterán

Akár jó is lehet. Aktív átalakító kell. Néha lutri, mert nem mindegyik fajta szokott működni. Ő dp-d-sub átalakítót használ, talán tud segíteni, hogy melyik jó tutira.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60282) MK VII válasza SirKero (#60278) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Szerintem ne terheld furmarkkal.. Csak indokolatlanul nagy terhelést tesz a GPU-ra ami befűt..
Játékokon belül monitorozd MSI Afterburner + Riva tuner kombóval és ott nézd meg.. Szerintem nem megy játékokban 80-85 fok fölé az a kártya.

(#60283) SirKero válasza MK VII (#60282) üzenetére


SirKero
őstag

Köszönöm a segítséget. :R
Csak azért furmarkoztam mert szerettem volna ellenőrizni,hogy rendben van-e vele minden mert ha hibázik akkor még most jöjjön elő a három próba nap alatt.
Játékra nem is lesz használva a nappaliban van az asszony használja + filmeket nézünk rajta. Most is Ő babrálja és alatta az Aidával monitoroztatom.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#60284) MK VII válasza SirKero (#60283) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor nem lesz azzal probléma.. Alapvetően a 4xx sorozat nem volt hidegvérű. Ha nem játsszós gépben lesz akkor nincs gond. De, ha játszanál vele szerintem úgy is megfelelő hőmérséklete lenne.

[ Szerkesztve ]

(#60285) orion1025


orion1025
őstag

Egy kis segítségre lenne szükségem, mert már megőszültem. Adott egy Radeon kártya, ami jó ideje a gépemben csücsül, majd cserélve lett egy rövidke teszt erejéig egy Nvidia csodára. A Radeon driverét nem töröltem le ezen idő alatt, máskor sem volt galiba, de most nem hajlandó a windows bejelentkező képernyőt betölteni. Ha bármikor a gépbe kerül Nvidia kártya, azzal pöccre megy, de a Radeonnal a istenért nem jutok be a windowsba. Csináltam teljes registry, illetve gép pucolást, minden drivert töröltem, de a helyzet változatlan. Nem szeretnék win reinstallig eljutni egy ilyen bagatel dolog miatt, gyanítom van rá épkézláb magyarázat.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60286) bobalazs válasza orion1025 (#60285) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

DDU-t futtattál? Ha nem legegyszerűbb az lesz, majd utána felrakod a drivert ami épp kell.

(#60287) quailstorm válasza SirKero (#60283) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én se sütném meg a kártyát. Low end Fermi. Ha átlag használat mellett rendben van, akkor nem lesz baj. Úgyse ezzel viszed ki a Metro 2033-at, újabbat meg végképp nem.

Amit most csinálsz, hogy úgy hagyod üzemelni ezen a hőfokon, az szándékos tönkretétel.

(#60288) orion1025 válasza bobalazs (#60286) üzenetére


orion1025
őstag

Igen, futtattam, illetve egy driver cleaner nevû csodát is. Eddigi PC-s kalandozásaim alatt ilyet még nem tapasztaltam, eddig semmi sem használt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60289) Csupingo válasza orion1025 (#60288) üzenetére


Csupingo
veterán

Csökkentett módban próbáltad pucolni a drivereket? Esetleg rendszer visszaállítás, ha van, az amd-s időre.
Legvégső esetben win frissítés, vagy javítás, akkor megmaradnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60290) orion1025


orion1025
őstag

No, megoldódott.... A winfos frissítéseket kilőttem (mindkét gépben járt nvidia kártyához kínlódott frissítéssel), majd egy DDU AMD delete, és pöccre jó is lett.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60291) PlayHard17


PlayHard17
csendes tag

Üdv! van egy Asus Hd6870-es kártyám ami egyik nap játék közben megbolondult újraindult a gép. Kártya driver telepítés után nincs kép,vagy ha van akkor is csíkos vagy full kék,windows alapértelmezettel viszont van kép és minden "okés" Szerintetek mi lehet a gond? Lehet vele valamit kezdeni? Válaszokat előre is köszönöm :) :R

A lényeg lényegében lényegtelen...

(#60292) orion1025 válasza PlayHard17 (#60291) üzenetére


orion1025
őstag

Nálam egy Sapphire HD6870 csinált kép színezést, abból is random piros pixeleket, ami eltűnt egy kis ideig, ha különböző drivereket telepítettem, ezen kívül kuka lett a kártya.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60293) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Gigabyte GT220-am venti nélkül. A gyári venti 0,2A-es volt. A kérdésem az lenne hogy mi történne ha egy 0,24A-s ventit raknék rá, vagy ha 0,16A-s venti lenne a csere darab?

Üdv.: Aszti

(#60294) orion1025 válasza aszti93 (#60293) üzenetére


orion1025
őstag

Semmi nem történne. Minél nagyobb az amper, annál nagyobb fordulatszámon pörög a venti. A gyári légkavarón a 0.2 amper a maximum fordulatszámot tekintve (ha ismert az eredeti RPM, akkor könnyebb találnod alternatívát), tehát érdemes ehhez közeli értékűt választani (0.22, 0.23, 0.24), így megegyező légszállítást kapsz, bár ez nagyban függ a leendő ventilátor specifikációjától.

Magyarul egy megközelítő példa, mivel a fordulatszám nem ismert a gyári esetében:

Gyári: 0.2A ~2500RPM
Pótló: 0.16A ~2000RPM
0.24A ~3000RPM

Ez az elmélet, de valószínűleg 0.2A maximum körülit tud a kártya kiadni magából, ezért céleszű nagyobb amperral rendelkező ventilátort találni, mert úgy biztosan kellő lesz a légszállítás.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60295) aszti93


aszti93
aktív tag

Értem. Köszönöm a segítséget :R

Üdv.: Aszti

(#60296) papirzsepi93


papirzsepi93
tag

sziasztok!

A segítségeteket kérném vga ügyben. Egy 1060-asra fáj a fogam, de nem tudom melyiket válasszam. Ebben kérném a segítségeteket.
Kiszemelt 1: Gigabyte GTX1060 6GB DDR5 GV-N1060XTREME-6GD
Kiszemelt 2: Asus GTX1060 6GB GDDR5 STRIX-GTX1060-O6G-GAMING

Ha esetleg más ajánlatotok is van ebben a 110-es árkategóriában szívesen fogadom :)

(#60297) Grave_444 válasza papirzsepi93 (#60296) üzenetére


Grave_444
nagyúr

ASUS vagy MSI GAMING X. :) Inkább az MSI, mert kapott hűtést a VRM is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#60298) Jorus válasza papirzsepi93 (#60296) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én az itt javasolt WindForce OC 6G-t vettem 87k-ért, nagyon meg vagyok vele elégedve. A kártya egyébként ugyanaz, mint amit te kinéztél, csak tovább van húzva a GPU és egy picit a VRAM órajele. Nekem ez az egyébként kézzel is beállítható "plusz" és az eltérő hűtés az egyébként igen hűvös és kis fogyasztású kártyán nem érne +20k-t.

Itt egy összevetés a két kari között:

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#60299) Karázs


Karázs
újonc

Sziasztok!

HP Pavilion 15 p052sh laptopom van. A problémám az, hogy a windows 10 nem használja a dedikált GPU-mat (geforce 840M), csak az integráltat, bár látni látja, és a driver is a legfrissebb hozzá.

Eredetileg win7ről frissítettem 10-re, akkor merült fel először a probléma. Több helyen azt olvastam, h csak a win 10 "clean install" segít, ezért ezt megtettem, és tényleg helyre is jött, utána minden rendesen futott.
De ahogy az lenni szokott, valamelyik legújabb win 10 update megölt mindent, folyamatos kékhalálok és egyéb élmények után újratelepítettem a win 10-et, de azóta ismét nem használja a dedikált kártyát.Rengeteg fórumot végigolvastam már a témában, és próbálkoztam is a javaslatokkal, de semmi.

Újratelepítettem a dedikált és az integrált drivereket (különböző sorrendekben), de semmi.

Használtam az nvidia vezérlőpultot, ahol a 3d beállításoknál beállítottam, h a dedikáltat használja, de semmi.

Próbáltam konkrét játékra beállítani, h ott használja a dedikáltat, de semmi.

Eltávolítottam az integrált kártyát az eszközkezelőben, de akkor meg az "általános microsoft videokártyát" használta mindenhez, és még a böngészés is laggolt.

Próbáltam régebbi driverekkel, de semmi.

Ami még érdekes, h az nvidia experience - ami képes optimalizálni a játékok beállításait a videokártyához -, bár látja a dedikált kártyát, mégis az integrálthoz optimalizál.

Ha van bármi tippetek, kérlek osszátok meg velem! Ha nincs, marad a win10 reinstall, hátha épp most kedve támad ismét használni...

Köszönöm előre is a segítséget!

(#60300) Csupingo válasza Karázs (#60299) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet, hogy itt is olyan gond van, mint az újabb 1xxx-es nvidia kártyákkal, hogy min. kell a 1511-es win frissítés, csak azután lehet a drivert telepíteni. Bár ez egy régebbi laptot vga és a driver települ, azért megemlítettem, hátha ez a frissítés még nincs fenn nálad.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.