Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Van egy Gainward gtx660gs kártyám. Eddig mindig 30-32 fokos volt, de tegnap durván elkezdett szaggatni játék közben a gép, és mintha a távolban flexeltek volna. 73 fokos volt a kártya. Szétszedtem a gépet megnéztem sehol semmi nem ért semmihez.De amikor bekapcsolom, kb. 10 perc múlva újra ez van. Valami nagyon halk de hallható hang és a kártya a szemem előtt elkezdett fokonként felmenni 73 fokra sima netezés közben.
Elfáradt a kártya? Én használtan vettem egy éve, de eddig tisztességgel szolgált.
Húzva, vagy bármi ilyesmi piszkálás nem volt.
Köszönöm a választ.

ui: ahogy elnézem mindennek magasabb kb 10 fokkal a hőmérséklete mint szokott lenni.De minden venti ugyanúgy megy.

[ Szerkesztve ]

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#61402) Csupingo válasza hitvanyalak (#61401) üzenetére


Csupingo
veterán

Az új driverekkel is voltak gondok. Érdemes 4-5-tel ezelőttit feltenni. Akár bányászvírus is lehet. A roguekiller vagy a malwarebytes meg szokta találni. Esetleg egy csepp olaj a ventik tengelyére.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61403) hitvanyalak válasza Csupingo (#61402) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Drivert pont most frissítek, ha ez nem jön be akkor keresek régebbit. Van egy félelmem, hogy kislányom mászott fel rá, vagy rúgta meg :/ De nem látok semmi elcsúszást ilyesmit :/
Köszönöm mindenesetre a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#61404) core i7 válasza Csupingo (#61402) üzenetére


core i7
addikt

Nekem a rougekiller találta meg

[ Szerkesztve ]

(#61405) hitvanyalak válasza core i7 (#61404) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Driver megcsinálta, bár számomra érthetetlen, de most újra normál hőfokon van. Ma sem veszek dühömben konzolt :D

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#61406) hardy555


hardy555
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis sürgős segítséget kérni, mert az idegrendszerem már nem sokáig húzza tovább, és a számítógépem is erősen közelíti a baseball ütővel való találkozást.

Van egy ASUS Strix GTX970 4GB videókártyám. Tegnap felfrissítettem a driver-t rajta, felrakta ezt a csoda Geforce Experience programot és a friss drivert. Azóta minden játékban olyan szinten lecsökkent az FPS-em hogy lassan a hányinger és a teljes depresszióba kerülés környékez meg. Például WoW-ban csinálja, hogy fut a játék rendesen kb. 130 fps-el, majd fél óra után gondol egyet és lemegy 40-45-re és ott marad.

Amiket Próbáltam:
-DDU-val letöröltem a drivert, és felraktam egy régebbit.
-GPU Tweak-et figyeltem, minden érték normálon van, és akkor sincs változás amikor 130-ról 45-re ugrik le az FPS
-GeForce Experience letörölve, clean install régi verzióval megvolt
-NVidia Control Panelben V-Sync ki van lőve, illetve best performance-ra állítottam mindent amit lehet.

Tanácstalan vagyok és nagyon ideges, így nem lehet este raidre menni, a gép viszont holnap reggel a szemétégetőben végzi, ha nem csinál magával valamit.

Válaszokat előre is köszönöm :R :R :R

★ Work Hard Play Hard ★

(#61407) Csupingo válasza hardy555 (#61406) üzenetére


Csupingo
veterán

Neked is hasonlókat tudok javasolni: legalább 4-5-tel régebbi drivert feltenni, a win energiagazdálkodás teljesítménycentikuson legyen. Az nv driverben lehet adaptive-on is. A dsr nem kapcsolódott be a driverben a 3d beállítások kezelésénél? Esetleg bányászvírus: roguekiller -t vagy malwarebytes -t futtatni.
Én még mindig egy 1 éves drivert használok, mert nincs vele gond: 353.06

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61408) hardy555 válasza Csupingo (#61407) üzenetére


hardy555
tag

Régebbi verzió van fent, 368-as, de a hiba maradt.
A dsr-es részt elmagyaráznád kérle, mert nem értem :)
Sajnos 368 a legrégebbi a honlapon, de az sem akarja az igazat.
Rougekiller-t most futtatom.

Köszi a választ :)

★ Work Hard Play Hard ★

(#61409) Csupingo válasza hardy555 (#61408) üzenetére


Csupingo
veterán

Röviden: beállíthatsz a monitorod felbontásánál nagyobbat, ha a driverben bekapcsolod a dsr-t. A nagyobb felbontásban fog számolni a kártya, amit visszaskáláz a monitor natív felbontására, ha minden igaz. :DDD

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61410) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok!

Ma végre letudtam ülni játszani, sikerült 2 órát tolni és egyszercsak fekete képernyő volt. Bekapcsolás után ilyen dolgok fogadtak:


Azután csökkentett módban elindítottam, DDU-val letöröltem a VGA driver-t, bekapcs rendesen, majd indítom a VGA driver telepítőt és amikor teszi az illesztőprogramot "szürke / fekete halált" dob és csonttá fagy a gép. Jelenleg csökkentett módban írok nektek, így megy, de ahogy felpróbálom tenni a drivert kifagy a gép. Alig használtam a VGA-t amit egy R9 290X Tri-X. A konfig pedig: Foxconn X58 Bloodrage, 16GB RAM, i7 980X

Miért vannak ilyen felkiáltójelek? Az alaplapi BIOS-szal is gondok vannak vagy VGA memória gondok lehetnek? Most vettem a kártyát 1 hónapja és csak próbagari volt rá, de nem volt vele gond.

Várom a véleményeket! :R

Vannak dolgok...

(#61411) hardy555 válasza Csupingo (#61409) üzenetére


hardy555
tag

de, csinált ilyet, de nem azon a felbontáson tolom a játékot, megnéztem 1920*1080-on és 144hz-en játszom.

★ Work Hard Play Hard ★

(#61412) B.Á.L.!.N.T válasza ricshard444 (#61410) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ilyen hibát még nem láttam,de vga gondnak tűnik... Esetleg egy másik pci slotban ? Hátha, bár nem hiszem.

(#61413) hardy555 válasza Csupingo (#61409) üzenetére


hardy555
tag

Hosszú Harcok árán sikerült a dolgot fixálnom, nem tudom hogy pontosan mi okozta, de leszedtem a régi frissítést, illetve dsr-t kikapcsoltam(én erre tippelek, Köszönöm Csupingo ), mindent max performance-ra állítottam :) Köszönöm Szépen a segítséget mindenkinek :) :C :C :C :R :R :R :R

★ Work Hard Play Hard ★

(#61414) TTomax válasza ricshard444 (#61410) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szia,amikor a biosban is már ilyen hibák fogadnak akkor az sajnos az esetek 99%ban a vga halálát jelzik,a driver is azért nem megy fel,sajnos az a vga elköltözött az örök pixelmezökre.Sajnos nekem már volt ilyen,garancia volt a vége.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#61415) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Sapphire 7870 2gb kártyám.Pár hete kezdte el,hogy egyik pillanatról a másikra elfeketedik a kép,a gép megy tovább mintha semmi nem történt volna,de csak resettel lehet helyre hozni a dolgot.
Elsőnek csak játékok alatt csinálta és viszonylag ritkán, most már böngészés alatt is és viszonylag elég sűrűn.
Dobhatom ki, vagy meg lehet még menteni?

(#61416) kispalya válasza Alastair' (#61349) üzenetére


kispalya
tag

Ugy tunik az SSD haldoklott, nem a VGA.
Most kapott a rendszer egy uj SSD-t (EVO 850 - 250GB), friss win 10-et es beleraktam az uj kartyat kiprobalni, amit megvettem (RX460), mielott kiderult volna az SSD hiba. Ha lesz idom majd visszapakolom a regi VGA-t (R9 270), mert gyanitom, hogy annak nincs baja.
Valamelyik kartyat el kell passzolnom, ha megis jo a regi. :W

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#61417) Cody007


Cody007
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy a Sapphire R9 270X toxic kártyán az első venti nem forog!
Bekapcsolom a gépet, felpörög mind a 3 ventillátor, majd leállnak, és szépen el kellene indulnia mind 3 nak.... de valamiért az első nem indul...csak 2 kezd el forogni. Így is terhelés alatt 65 fok fölé nem nagyon megy, de azért aggasztó! Mi lehet a probléma?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#61418) Spet válasza athomi (#61397) üzenetére


Spet
addikt

Milyen VGA?

Dzsabba: Néz hőfokot, de esélyes, hogy kuka a VGA.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#61419) athomi válasza Spet (#61418) üzenetére


athomi
veterán

MSI 7850 Twin Frozr II 2GB

Most nézem hiába a screenshot, a hibás megjelenítést nem lehet screenshotolni, így nem látjátok a hibajelenséget. :D Függőlegesen két csík jelent meg, a két csíkban hibás a képmegjelenítés (szétesett kép, furcsa színek).

(#61420) Troyan001


Troyan001
tag

Sziasztok,

VGA-m valószínűleg haldoklik. ASUS R9270X-DC2T-2GD5.

Ilyesmi a probléma, csak szürkében.

Space engineers-ben szokta ezt néha csinálni, de múlt héten Overwatch-ban is. Onnan tudom hogy biztos vga, mert mielőtt behalt volna a gép, overwatchban, láttam egy windows-os hibaüzenetet, hogy behalt a grafikus megjelenítő.

Nincs húzva, hőmérséklete nincs 60 felett, jól szellőző házban.

Néztem még garanciális 2017 márciusig. De a probléma nagyon hektikus. Nem mindig jön elő. Bár a múltkor a gépem sem kapcsolt be, csak akkor ha ki be tettem a kártyát. Előtte a memóriákat is ki be tettem, de arra sem reagált a gép.

A kérdésem az, illetve tanácsot kérnék, hogy küldjem vissza garanciába és várjam meg míg válaszolnak, hogy ennek bizony nincs semmi baja, vagy reménykedjem, hogy márciusig tuti megdöglik és akkor tudom normálisan garanciába intézni?

Illetve van még egy olyan lehetőség, hogy április 1-én egy nagy April fool kijelentéssel elfüstöl. :D És mehetek a Milyen VGA-t topicba.

[ Szerkesztve ]

(#61421) Hunork válasza ricshard444 (#61410) üzenetére


Hunork
veterán

Egyszer hasonlóval találkoztam, csak ott vízszintes vonalak voltak. Mindenesetre egy alaplap BIOS frissítés és/vagy Cmos Clear nem árt. És megnézni utána. Meg kivesz a kártya, betesz, megnézni a tápkábel dolgot, minden jól van-e bedugva. Hátha... (milyen idős a kártya? írtad, hogy alig használtad, akkor aprón vetted? És a táp milyen márka, milyen típus?)
Meg amúgy mindent megnéznék, ami alaplapra van dugva (merevlemez, ssd, fan...)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#61422) Hunork válasza Troyan001 (#61420) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem VGA memória hiba, és ha van gari, én mindenképpen megpróbálnám intézni. Csinálj fotókat is, és mellékeld a szerviznek.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#61423) MK VII válasza Troyan001 (#61420) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
MSI AB-vel vagy Wattmanban vegyél vissza a memória órajelből úgy 50mhz-et.. Ha nem elég akkor 100-at..
Valószínűleg a memória nem bírja...

(#61424) Spet válasza athomi (#61419) üzenetére


Spet
addikt

VRAM hiba -->megjelenítésre kuka (főleg, ha sima windows alatt is ilyet produkál) számításra még használható.

Ha garis, akkor csere.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#61425) Troyan001


Troyan001
tag

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom!

(#61426) athomi válasza Spet (#61424) üzenetére


athomi
veterán

Áhhh, tavaly lejárt a garija. Valamit lehet még érte kérni használtpiacon?

(#61427) Spet válasza athomi (#61426) üzenetére


Spet
addikt

Kiteszed, hogy hibás VGA eladó, de bányászatra alkalmas adjanak érte ajánlatot.

Egyébként nem melegszik fel alapjáraton is? Illetve már bekapcsolásnál hibás?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#61428) Apucy01 válasza athomi (#61426) üzenetére


Apucy01
őstag

vagy próbáld meg reballoztatni vanak akik ezzel foglalkoznak.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#61429) athomi válasza Spet (#61427) üzenetére


athomi
veterán

Tegnap elindítottam a WOT-ot, 10 perc után szétesett, kifagyott a kép. Bekapcsolásnál már hibás a megjelenítés, sőt, a Win10 csak csökkentett módban indul. Gondolom a driver miatt. Barátom gépébe beszereltük, nála Nv driver van fent, ott betöltött a Win, de a két csík maradt.

(#61430) athomi válasza Spet (#61424) üzenetére


athomi
veterán

A hibajelenség ITT látható.

(#61431) TTomax válasza athomi (#61419) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha a hibás megjelenitést nem lehet screenshotolni akkor az nem vga,hanem vagy monitor vagy kabel,esetleg az aljzat.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#61432) athomi válasza TTomax (#61431) üzenetére


athomi
veterán

Kipróbáltuk a VGA-t másik gépben, ugyanez a hibajelenség volt. Hibás DVI bemenet?

[ Szerkesztve ]

(#61433) TTomax válasza athomi (#61432) üzenetére


TTomax
nagyúr

Másik porton is próbáltátok?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#61434) athomi válasza TTomax (#61433) üzenetére


athomi
veterán

Erre nem gondoltam, szerzek egy DVI-HDMI átalakítót és megpróbálom. :R

(#61435) kispalya válasza Troyan001 (#61420) üzenetére


kispalya
tag

Szia,
nekem hasonlo problemam volt.
Tobben itt azt mondtak, hogy VGA, de kiderult, hogy az SSD-m halt meg. Ha teheted, probald ki egy masik gepben a kartyadat, hogy ott is jelentkezik-e a hiba.
Nekem is azt kellett volna es akkor nem vettem volna feleslegesen egy uj kartyat. :K

[ Szerkesztve ]

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#61436) SP4C3 válasza athomi (#61430) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha a screenshoton nem látszik a hiba, akkor nem vram.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61437) Out válasza SP4C3 (#61436) üzenetére


Out
addikt

Én látom a hibát a képernyőmentésen :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#61438) athomi válasza Out (#61437) üzenetére


athomi
veterán

Nem, EZ telefonnal készült, azért látod.
EZEK screenshotolva lettek, majd paint-be beillesztve. Addig a pillanatik nem is jöttem rá hogy nem jelent meg a screenshoton a hiba, míg másik gépről nem néztem vissza a képeket.

(#61439) Out válasza athomi (#61438) üzenetére


Out
addikt

Oké, így már értem, hogy miért látom :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#61440) Dzsabba válasza Spet (#61418) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

A hőfokkal minden rendben.
Van a gépben 5db nagy redszer hűtő venti plusz a vga hűtése.
Terhelés alatt is 55fok.
Javíthatatlan?

(#61441) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Abból ugye nem lehet semmiféle teljesítménybeli korlátozódás' hogy egyszerre üzemel egy-egy monitorra a CPU-ba integrált, valamint a PCI-e -be rakott kártya?
Vagy esetleg ha ideér a 6GB-os 1060-as akkor mind a két kártyát átköthetem rá? :)

Köszi! :)

(#61442) Csupingo válasza sszemtelen (#61441) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem. Azt használod amilyiket akarod. Az új kártyára nyugodtan kötheted mind a két kijelzőt is, de akár ebben a felállásban is maradhat, vagy intel proci esetén az igp-t ki is kapcsolhatod már a biosban is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61443) VoidXs válasza sszemtelen (#61441) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lehet korlátozás, ugye az IGP bőven lassabb. A 1060-ra mehet két monitor.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61444) sszemtelen válasza Csupingo (#61442) üzenetére


sszemtelen
őstag

&(#61443) VoidXs: Köszi :)
Jelenleg úgy van, hogy egyik FHD monitor van kötve az i5-ös-re (ezen csak böngésző, illetve film megy), a másik (a 950-es) pedig a nagyobb FHD monitorra, amin képszerkesztés, miegymás megy.
Nem lesz visszafogva a 1060 ha már két FHD monitort kell neki "cipelnie"? :)

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#61445) MasterDeeJay

Ati mobility 2600XT, drivere a legutolsó legacy, CCC nem megy. Win10 x64
7 days to die-t kellene vinnie, 15-20Fps-el megy, textúrák fullon (ugyan annyi fps van lowon is), minden más low és kikapcs. Elég lenne pár plusz fps.
Mivel tudom húzni?

Procit csak biosmoddal tudtam húzni. (2500 ról 2700-ra a turbót fixálva 2 magra Core2 T9300) De ott is jó lenne valamit alkotni fsb-vel csak nem tudom mi lehet a PLL, játék amúgy erősen gpu limites

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#61446) Csupingo válasza sszemtelen (#61444) üzenetére


Csupingo
veterán

Én ki szoktam kapcsolni a második megjelenítőt (tv), ha épp nem használom. Szerintem minimális teljesítménycsökkenést jelentene pl. egy játékban, ha mondjuk bekapcsolva marad a másik kijelző is, de csak az asztalt mutatja. Ha ilyen dolgokra használod, azt nem igazán fogja megérezni, szerintem. Nálam, ha filmet nézek a tv-n (mondjuk nem 1080p), a másikon böngészek, akkor még az alap órajeleket se szokta megemelni a kártya.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61447) Citroware


Citroware
addikt

Melyik fogyasztja jobban a videokártyát? 1440p AA nélkül vagypedig 1080p + AA (legyen mondjuk pl 4x MSAA)

Melyik a hardverigényesebb és melyik a szebb?

(#61448) Mester9999


Mester9999
csendes tag

Hello, erre mit tudnatok valamit mondani? Meg e lehet menteni?

Gtx 560 rol lenne szó

(#61449) MK VII válasza Mester9999 (#61448) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Memória hiba.. Elfáradt a kártyád.. Nézz új után.

(#61450) SP4C3 válasza Citroware (#61447) üzenetére


SP4C3
veterán

AA terheli jobban a gpu-t, nagyobb felbontás meg telíti jobban a vramot. Személy szerint nálam mindig off, mert nem hoz annyit látványban, mint amennyi hardware-igény rámegy.

Sztem a fullhd + aa a szebb, de ez függ a pixelsûrûségtöl is.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.