Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60451) Csupingo válasza pureez (#60449) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem. Frissítés közben ne legyen áramszünet, vagy egyéb gigszer.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60452) Wikoo válasza Csupingo (#60445) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Megoldódva, de csak béta biosal.

Békesség, boldogság! x)

(#60453) Csupingo válasza Wikoo (#60452) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak azzal hajlandó menni? Ha minden jól működik, akkor mindegy.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60454) Tomjack


Tomjack
tag

Sziasztok,

Most újra leírom a jelenséget mert így egyben látni. Sajnos most már abszólút nem tudom mi a gond.

Asztali gépre fel lett téve a Mafia3. Kellet még a cdről telepiteni 2 filet. Ezek után újraindítást kért.

Újraindult de már nem volt kép a monitoron. Monitor azt írta nincs jel. (ati videokártya)

Gépbe van alaplapi videokártya arra rádugtam a DVI portra, ott sincs kép.
Kicseréltem a DVI kábelt úgy sem kapjelet a monitor.(se az alaplapi se az ati)

Ezek után alaplapon van egy VGA kimenet, azzal összekötöm van kép.

Vettem egy HDMI-DVI átalakítót. Laptop HDMI portba bedugtam, monitor DVI vel összekötöttem. Van kép.

Ezek után ati videokártya HDMI portot kötöttem a monitor DVI bemenetére átalakítóval. Megint nincs kép.

Összefoglalva: monitor jó, DVI kábel jó, analog alaplapi kimenet jó, DVI kimeneten (alaplapin és a videokártyán nem megy ki jel)
Szintúgy az ATi HDMI portán sem akar működni.

Na ezek után, már fogalmam sincs mi lehet.

(#60455) Csupingo válasza Tomjack (#60454) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez már lassan x-akta. Ha az alaplap d-sub kimenetén van kép, majd kikapcsolod a gépet és az alaplapi dvi-re dugod a monitort, akkor se lesz kép? Pedig úgy tudom, érzékeli, hogy melyik csatlakozóra van kijelző dugva és arra kéne képet kiadnia.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60456) Tomjack válasza Csupingo (#60455) üzenetére


Tomjack
tag

Igen az alaplapi DVI bedugva nincs kép.
Alaplapon analog bedugva működik.
Monitor tuti jó mert laptop HDMI keresztül meg. Ugye a monitoron VGA és DVI bemnenet van.

De még az ATi kártya hdmi porton kereszül se kap képet a monitor??

(#60457) Csupingo válasza Tomjack (#60456) üzenetére


Csupingo
veterán

Az pláne érdekes lenne, hogy egyszerre ment tönkre az alaplapon lévő dvi kimenet és a vga-n lévő.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60458) Tomjack válasza Csupingo (#60457) üzenetére


Tomjack
tag

Hát ez az ennek nagyon kicsi az esélye. Én még arra gondolta hogy a telepített programok csesztk el valamit.
De akkor a újraindulásnál a BIOS bootnak látszani kellene. De a monitor kiírja nincs jel.

Laptopn lévő HDMI-vel még össze tudom kötni az Ati videokártya? Megnézni hogy úgy megy e a jel?

[ Szerkesztve ]

(#60459) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Melyik kártyát ajánlanátok a kettő közül? GTX 1060 OC 6GB vagy RX 470 4GB. I5 6600-hoz menne. Köszi előre is! :R

(#60460) Csupingo válasza Pehi (#60459) üzenetére


Csupingo
veterán

A kettő közül az 1060-at. Gyorsabb és a memória is több rajt.

(#60458) Tomjack: arra gondolsz, hogy a laptop kijelzőjét használnád az amd vga-ról? Szerintem ilyet nem tudnak a laptopok. (Nincs rajtuk hdmi bemenet.) De egy nálam okosabb majd megmondja a tutit. Bios reset már volt, vagy load bios default? Ha kiveszed a dvga kártyát, akkor sincs kép az alaplapi dvi-n?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60461) Tomjack válasza Csupingo (#60460) üzenetére


Tomjack
tag

Igen arra gondoltam. Bios reset volt. Videókártya nincs a gépben akkor sem megy az alaplapi dvi.

(#60462) Csupingo válasza Tomjack (#60461) üzenetére


Csupingo
veterán

Van az alaplapon hdmi? Kiváncsiságból megnézném ezek után, hogy azon van e kép átalakítóval.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60463) Tomjack válasza Csupingo (#60462) üzenetére


Tomjack
tag

Sajnos nincs.

(#60464) gogantibi


gogantibi
csendes tag

Az én gondomra valaki? :O

(#60465) Csupingo válasza gogantibi (#60464) üzenetére


Csupingo
veterán

Proci, vga hőfok? Ha tudod, érdemes lenne másik táppal is kipróbálni a gépet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60466) Apone33


Apone33
őstag

Nincs valakinek ötlete arra, hogy miért nem kapcsolja le a monitort a kártya? 15 perce van beállítva, de nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#60467) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy R9 290 Vapor-X Tri-X karit. Minden OK vele, hibamentesen lemennek a tesztek Uninge Valley stb megfelelő értékekkel hőfokkal max 70 fok.

Ami elsőre feltűnt, hogy Uninge progi 63336 fokos :C hőmérsékletet írt végig a karira, de GPU-Z normál 68-70 fokot mutat max terhelésen szóval eddig rendben is lenne... Volt már több VGA-m is de Uninge mindig a rendes hőfokot mutatta kivéve most... Újra elindÍtottam most 127651 fok volt :Y

Viszont alapjáraton mikor 40-45 fokos a kari néha elkezdi rövid ideig maximum pörgetni a ventiket 30Mp-ig Kb majd minden OK, okát nem értem ez normális lenne.. Legfrisebb driver van fent természetesen ma szedtem le.

Terhelés teszt után csinálta kétszer is azóta fél órája nem .... miért valakinek van ötelet ez normális lenne ramokat hűti vagy.... miért volt, és az Uninge miért ír ilyen irreális hőfokot, miért nem a valósat mint a többi karimnál :F :F

Köszönöm előre is. :R :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#60468) bodo753


bodo753
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék egy olyan problémában hogy valami 20-22%-ban használja a gtx 1070-em,és így ki-be kapcsolgatja a ventilátorát.
Van valakinek ötlete erre?

(#60469) Csupingo válasza bodo753 (#60468) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán valami bányász vírus. Ezekkel kéne megnézned: Malwarebytes vagy Roguekiller

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60470) bodo753 válasza Csupingo (#60469) üzenetére


bodo753
tag

kösz,a Roguekiller talált vagy 20-at,most jónak tűnik

(#60471) gogantibi válasza Csupingo (#60465) üzenetére


gogantibi
csendes tag

Proci 38 fölé nem megy a vga alap állapotban 35 terhelés alatt 65 fölé nem megy. A max fogyasztás 260-280w között van terhelve. A tápnak elvileg 380-390wattot ki kellene bírnia. Alap állapotban 180-200w között mozog. Sajnos nincs másik tápom, ezt nem tudnám kipróbálni.

(#60472) Csupingo válasza gogantibi (#60471) üzenetére


Csupingo
veterán

Persze, elégnek kéne lenni a tápnak. Csak azért említettem, mert az is tud ilyen tüneteket produkálni ha betegeskedik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60473) gogantibi válasza Csupingo (#60472) üzenetére


gogantibi
csendes tag

Legfeljebb elviszem ismerőshöz tesztelni.

(#60474) Karázs válasza Csupingo (#60302) üzenetére


Karázs
újonc

Próbáltam azt is, de semmi változás.

De egyébként ez kinek a felelőssége lehet? A Microsoft felé kell panaszkodni, vagy az Nvidiának? :)
Mert az egészen vicces lenne, ha mostantól nem lenne dedikált VGA-m... :S

(#60475) Csupingo válasza Karázs (#60474) üzenetére


Csupingo
veterán

Leáll a gép, vagy újraindul? Esetleg ha beállítod, hogy kékhalál esetén ne induljon újra, akkor talán ott lehetne olvasni némi hasznos infót.
A kártyát tettétek át egy másik gépbe? Valami progival vegyél vissza a kártya órajeleiből (gpu, memória), talán az van már a halálán.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60476) s4hu|SyD^ válasza Karázs (#60474) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nekem volt hasonló eset, de újraindítás helyett már azt csinalta, hogy kikapcsolta a monitort vagyis nem adott jelet és felpörgette a VGA ventiket 100%-ra. Ment vissza gariba. Most várom, hogy megérkezzen az üzletbe és megnézzék, hogy mi a baja. Heaven benchmarkban és játékokban is csinálta 1 perc után kb. Ja és az egy MSI 1070q gaming x volt.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#60477) maxxenergie válasza maxxenergie (#60467) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Ebben a kérdésben valaki tud majd segíteni, azóta olvastam, és más fórumban kari fórumán egy ilyen bejegyzást találtam, hogy Vapor-X 290 felpörgette neki is a karit időközönként maxra tehát valószínű "normális" működés lehet az Uninge irreális hőfokot akkor sem értem, mondjuk ezt sem mi az oka :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#60478) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok lenne egy kis gondom. Vettem egy Gainward GeForce GTX 650 1GB GDDR5 128bit-es kártyát
Nos, vázolom a helyzetet: Gépbe beraktam driver fel, öröm. Vettem egy másik vinyót mert az előző haldoklott, W7 fel, driver fel, azaz csak félig mert nem talál az nvidia telepítő hardvert maga alá. Újra raktam a w7-et de még mindig ez a helyzet. valakinek valami ötlet esetleg?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60479) Vakegérke válasza aram01 (#60478) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

SlimDrivers a megoldás, használd bizalommal. Megkeresi és telepíti a drivereket, nekem még nem volt gondom vele.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60480) aram01 válasza Vakegérke (#60479) üzenetére


aram01
nagyúr

Hát nem tudom, nem szedi le mellé az egész internetet? :U Csak létezik valami megoldás erre.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60481) Csupingo válasza aram01 (#60478) üzenetére


Csupingo
veterán

Triviális kérdések: ugye összerakás után nem az alaplapba dugtad be a kijelzőt és most igp-ről megy a gép. Ha van külön tápcsatlakozó a kártyán, akkor azt is bekötötted?
Esetleg a kártyát kivenni, visszatenni, vagy a biost resetelni, vagy csak load bios default. Régebbi driver-rel is kipróbálni. Az eszközkezelőben megjelenik a kártya?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60482) aram01 válasza Csupingo (#60481) üzenetére


aram01
nagyúr

Sajnos nem az első kettő, mindjárt megpróbálom a resetet.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60483) aram01 válasza Csupingo (#60481) üzenetére


aram01
nagyúr

látja hogy nvidia de nem látja hogy milyen, megvolt a reset ugyanúgy megáll a telepítés

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60484) Csupingo válasza aram01 (#60483) üzenetére


Csupingo
veterán

Az baj. Szokta a kártya végét is jelenteni, ha nem tud feltelepülni a driver. Másik foglalat nincs az alaplapon? Abba is kipróbálhatnád. Esetleg jóval régebbi driverekkel megnézni: 314.22 vagy 353.06

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60485) Vakegérke válasza aram01 (#60480) üzenetére


Vakegérke
veterán

A telepítés kezdetén felajánlja, hogy telepítsd a MyPCBackup-ot, de kiszeded a négyzetből a pipát, és akkor egyedül települ. Kikeres minden drivert, ami jó, vagy frissebb a jelenleginél, de amelyiket nem akarod telepíteni, megmondod neki, és békén hagy vele a továbbiakban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60486) aram01 válasza Csupingo (#60484) üzenetére


aram01
nagyúr

Nincs másik foglalat, érdekes webes felületről látja hogy gtx650 van benne de, nem tudom felrakni a drivert, és csak 14mb-os adapternek érzékeli, megpróbálom régebbivel hátha az beröffenti..

Vakegérke: köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60487) aram01 válasza Csupingo (#60484) üzenetére


aram01
nagyúr

A 353.06 fel ment, megizzasztom egy kicsit a kártyát, meglátom elfüstöl e ;]
köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60488) MK VII


MK VII
veterán

Skacok.. Az miért lehet, hogy nem tudom Vulkan módban futtatni a Doom-ot?
XFX RX460 4GB Doubel Dissipation a kártya, windows 10. A többi részlet az adatlapomon.
Ahogy átállítom Vulkanba játékon belül azonnal kifagy a játék. Valakinek van tapasztalata?

(#60489) Taifa Díaz
Kösz a tippet.. Amúgy van már 1.0.30.0 verzió számú is tegnaptól, most látom.
Felteszem aztán kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#60489) Taifa Díaz válasza MK VII (#60488) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A legújabb Vulkan 1.0.26.0 van telepítve? Próbálj rá, ha nem.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#60490) _Atesz


_Atesz
addikt

Üdv

Olyan problémám lenne, hogy van egy Sapphire HD7850 DualX OC 2GB GDDR5 vidkarim és a szoftvere (radeon software) jelentősen belassítja a Windows indulását. 7 és 8 alatt is rátesz 5-6 mp-et. Ezzel lehet valamit kezdeni?

(#60491) SP4C3 válasza _Atesz (#60490) üzenetére


SP4C3
veterán

Startup-ból és a services-bôl is ki kell gyomlálni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60492) _Atesz válasza SP4C3 (#60491) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi, valamivel így gyorsabb lett. :)

(#60493) Ladanielx


Ladanielx
csendes tag

Üdv!

Nem vagyok benne biztos hogy itt kell keresnem a hibát, de segítséget szeretnék kérni. Olyan problémával állok szemben, hogy a pc-m random újra indul játék közben, az egyik játék aminél tapasztaltam, az a World of Warcraft, a másik pedig a Mafia III, lehet lenne több is, de jelenleg őket hajtom/hajtanám, szóval így ennyi.
Szoktam még ezenkívül League of Legendsezni és azzal semmi gond szóval teljesítmény igényesebb játékkal csinálja.

processzor: Intel Core i5 4570
vga: Gigabyte gtx 960
alaplap: Gigabyte B85-HD3
ssd: Adata SP920SS
hdd: WDC WD10EZEX-22BN5A0
ram: Corsair Vengeance 1600 Mhz cl9 8 GB KIT
táp: FSP RAIDER 550W

Vga lesz a gond vagy hogyan kezdjek hozzá a hiba felkutatásának? Teljesen új win10 azzal kezdtem, hogy újra raktam.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#60494) quailstorm válasza Ladanielx (#60493) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Olyan, mintha benyomnád a reset gombot?

Tápellátás az első ilyenkor. Nyáron szoptam meg, és alaplapot cseréltem először... Nem hittem el hogy a drága XFX, de igen, rossz.

Ne feledd, ha egy hardver fosch, akkor vagy nem indul, artifactos csíkos a kép, vagy van nyoma. Kékhalál, esemény rögzítve. Amikor csak elmegy az áram, az bizony táp. Főleg ha terhelésre.

(#60495) MK VII


MK VII
veterán

Skacok...
Tudom, hogy ezerszer fel lett téve a kérdés, DE!
Miért csak 8x-os módban megy a VGA-m? Gen 3 van beállítva BIOS-ban.

(#60496) Ladanielx válasza quailstorm (#60494) üzenetére


Ladanielx
csendes tag

Igen totál olyan, újraindul és megy mintha mi sem történt volna. Hát biztos terhelésre, mert kisebb gépigényű játékkal nem csinálja, csak akkor ha izzasztóbbakkal. Power supply calculátorral megnéztem és simán elégnek kellene lennie a tápnak, de akkor ezek szerint mégsem vagy pedig baja van a tápnak?

(#60497) aram01 válasza quailstorm (#60494) üzenetére


aram01
nagyúr

Esélyes, gagyi m-tech tápom csinálta ezt velem régen, nem vágtam még annyira a tápokat, láttam nagy és olcsó, kell. Beraktam, mellé egy komolyabb vga-t ment a játék, paff leverte. Egyből a vga-ra gyanakodtam, de nem. A táp volt. Később egy FSP öregedett el nálam, az is ezt csinálta.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60498) SP4C3 válasza MK VII (#60495) üzenetére


SP4C3
veterán

Rakd át a másik PCI-E slot-ba és már jó is lesz.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60499) MK VII válasza SP4C3 (#60498) üzenetére


MK VII
veterán

Ez az egyes PCI-e slotom.
Ezen kéne x16-ban mennie nem?
Előfordulhat, hogy nem kezeli rendesen a lap a VGA-t?
BIOS frissítést esetleg próbáljak meg?

De majd holnap, ha szerelgetek akkor átteszem. Kipróbálom. Köszi.

(#60500) SP4C3 válasza MK VII (#60499) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor mennnie kell, van más pcie slotokban?

"1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16)
* For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.

1 x PCI Express x16 slot, running at x8 (PCIEX8)
* The PCIEX8 slot shares bandwidth with the PCIEX16 slot. When the PCIEX8 slot is populated, the PCIEX16 slot will operate at up to x8 mode.
(The PCIEX16 and PCIEX8 slots conform to PCI Express 3.0 standard.)

3 x PCI Express x1 slots
(The PCI Express x1 slots conform to PCI Express 2.0 standard.)
"

Bios frissítés jó ötlet, de azt okosan. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.