Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61751) HarcosGeri válasza MK VII (#61750) üzenetére


HarcosGeri
újonc

Szia, köszönöm a választ.

(#61752) t.imi válasza t.imi (#61749) üzenetére


t.imi
addikt

Vga vissza, már a post képernyő sem jön be, csak stand by-ban a monitor... Legalább hamar meglett a hiba. @#$#$$@

(#61753) B.Á.L.!.N.T válasza t.imi (#61752) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ameddig nem lesz új karid vagy ha nagyon szükséges a kártya, addig egy sütést javaslom, semmit nem vesztesz vele ...

(#61754) ot93 válasza Csupingo (#61748) üzenetére


ot93
senior tag

Ezek szerintem pont nem aktívak... :D elsőn írja is az eladó, hogy "Nem szükséges Exteral Power, a csatlakoztatott eszköz működteti."

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61755) t.imi válasza B.Á.L.!.N.T (#61753) üzenetére


t.imi
addikt

Sütögesse a ... :D Ennyire nem szeretném szétszedni. Majd felrakom alkatrésznek, hátha valakinek kell alkatrész.

Nézegetem a 460/470/1050ti kártyákat. Létezik, hogy a 470 majd 120w-al többet eszik a 460-nál a ph tesztben, miközben 45w-al több a gyári spec?

(#61756) athomi válasza B.Á.L.!.N.T (#61753) üzenetére


athomi
veterán

Volt már akinek ez bevált?

[ Szerkesztve ]

(#61757) B.Á.L.!.N.T válasza t.imi (#61755) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ph-s tesztekben bármi megeshet :D ...
Amúgy nem kell annyira szetszedni a karit,csak a hűtést lekapod, alufólia azt mehet a kemencébe :D

(#61758) smc válasza t.imi (#61755) üzenetére


smc
addikt

Ez hihetőbb teszt. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#61759) B.Á.L.!.N.T válasza athomi (#61756) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nekem, és havernak többször is.
De általában csak ott szokott segíteni, ahol csíkoz a kép,amúgy nem igazán.

(#61760) Smiley válasza athomi (#61756) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem meg egy evet lehozott egyetlen sutessel a 8800GTX. Aztan iden kukaztam.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#61761) athomi válasza B.Á.L.!.N.T (#61759) üzenetére


athomi
veterán

Úgy értem hosszabb távra is bevált (fél - 1év+)? :D

Lehet rápróbálnék, mert egy fél évig még biztosan nem tudok VGA-t cserélni, nem lesz meg rá a keret. Valaki leírná a folyamatát (hőfok, idő, stb.)?

[ Szerkesztve ]

(#61762) B.Á.L.!.N.T válasza athomi (#61761) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Küldtem privátot.

(#61763) Taifa Díaz válasza athomi (#61761) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Sasold meg ezt. Érdemes a kommentek között is szemezgetni, elég sok hasznos infót csepegtetnek a hozzászólók is.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#61764) Csupingo válasza ot93 (#61754) üzenetére


Csupingo
veterán

Az első biztos működik, több ph-s tag is vette már új kártyához, azért mertem javasolni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61765) t.imi válasza smc (#61758) üzenetére


t.imi
addikt

Más a fekvése :D

Beszaladtam boltba, egy 1050ti-t elhoztam. Nincs plusz tápcsati a vga-n!!! Meg vagyok rettenve!!
Így kb annyit tud mint a gtx760? Nagyon le vagyok maradva :B

(#61766) Azúr77


Azúr77
tag

Üdv Nektek!
Nem találtam hasonló problémát visszaolvasva ezért megkérdezném:
Erősen ciripel a VGA, először azt hittem a táp tekercsei, aztán néztem egy everestet és 68 C fok idle!!!
EVGA GTX 960 ami ugye be se kapcsol(t)idle állapotban a venti.
Próbáltam régebbi driverrel úgy visszaállt a hőfok 35 re,aztán 1 óra múlva ismét 68. :W
Ha esetleg újrapasztáznám bukik a garancia?
Vagy ha volt már valakinek ilyen baja várom a tippeket..

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

(#61767) Csupingo válasza t.imi (#61765) üzenetére


Csupingo
veterán

Azért szépen alázza a 760-at, nem kell annyira megijedni.

Azúr77: milyen órajeleket ír a gpu-z terheletlen állapotban? Lehet, hogy bányászvírus. Pl. roguekiller -rel vagy malwarebytes -szel ki tudod deríteni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61768) Azúr77 válasza Csupingo (#61767) üzenetére


Azúr77
tag


a sensors meg azt írja megy 78 %-on.

[ Szerkesztve ]

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

(#61769) t.imi válasza Csupingo (#61767) üzenetére


t.imi
addikt

Elhiszem, nagyon nem követem nyomon a fejlődést. Ezzel rengeteget spóroltam az elmúlt 3 évben :D
Fele fogyasztás, nagyobb teljesítmény... Hát igen, tudnak az oroszok ;)

(#61770) Hunork


Hunork
veterán

Üdv srácok!

Nagy segítségre lenne szükségem. Eddig ilyen bajom nem volt. PC és Samsung tévé összekötve (PC: DVI, Tévé: HDMI) , minden szép és jó, hang is tévén jött, sőt, dicsértem is korábban az AMD-t ezen a téren. Új driver fel. Relive nincs engedélyezve. Semmit nem változtattam, de ha most megkettőzöm a monitort, akkor villog, mint Isten nyila. Csíkozódik. Remeg a kép. :W És mindkét eszközön. Ha csak egy eszköz, akkor semmi baj. Adatlapon minden, és eddig soha nem volt gondom. HBO előfizető vagyok, rendszeresen nézek filmet, sorozatot a GO szolgáltatáson keresztül. Múlt hétvégén még biztos működött. HDMI csatlakozókat váltogattam, az nem megoldás, akkor is van a hiba. Lépjek vissza egy driver szintet? Idegesítő. Mitől lehet??

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#61771) mesteruram


mesteruram
tag

Sziasztok!
Még nem jártam ebben a topikban. Van egy Sapphire HD 6850-es kártya , és az a gond hogy a betöltésig van kép a monitoron de amikor már a Windows jönne onnantól fekete képernyő. Sejtésem szerint kuka. Véleményt várok.
Köszönöm!

(#61772) Apucy01 válasza mesteruram (#61771) üzenetére


Apucy01
őstag

ha a Windows csökkentet módban inditod akkor is ez a helyzet?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#61773) mesteruram válasza Apucy01 (#61772) üzenetére


mesteruram
tag

Azt nem próbáltam de az alaplap és minden más tökéletes ez tuti, egy R9 280X helyére tettem be és mivel mindkettő AMD így a dríver is valószínüleg jó hozzá.

(#61774) Apucy01 válasza mesteruram (#61773) üzenetére


Apucy01
őstag

LOL

Te úgy tetted be a karit hogy nem szedted le az előző drivert?? még ha mind 2 kártya AMD is akkor is leszedjük a fentlévő drivert majd ugy teszük be a másik kártyát utánna az AMD oldalán tipus specifikusan rákeresünk a drivere majd letőltjük és telepitjük!! :F

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#61775) mesteruram válasza Apucy01 (#61774) üzenetére


mesteruram
tag

Ételek. Akkor leírom pontosan mi történt, egy ismerősnek OP. rendszert telepítettem ez a kártya volt bent, minden kész volt működött. Elvitte a gépet otthon játszott vagy félórát és aztán szólt hogy nincs kép fekete a monitor. Vett egy másik hasonló kártyát azzal megy a gépe, mondtam hozd el a rossz kártyát megnézem mit csinál az én gépemben és ugyan az a jelenség mint nála. Nem akartam az én kártyámnak a driverét cserélni.

(#61776) Apucy01 válasza mesteruram (#61775) üzenetére


Apucy01
őstag

értem!

lehet hogy a cimborád hidegről bevitte a gépet a meleg lakásba és rögtön bekapcsolta ha igy történt akkor az a kari kuka szerintem!! :((

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#61777) mesteruram válasza Apucy01 (#61776) üzenetére


mesteruram
tag

Szóval ha nincs semmilyen driver akkor is lennie kellene képnek /ha jó a kártya/. Mikor telepítettem ráadásul éppen a Hdmi csatalakozójáról tettem mert a monitoromon éppen az volt szabad, és csak fel tudtam rakni. Az érdekel hogy lehet valamit tenni a kártyával vagy kuka?

(#61778) Apucy01 válasza mesteruram (#61777) üzenetére


Apucy01
őstag

hát ha semelyik prton nem ad képet friss driver telepités után sem akkor szerintem kuka DE!!!! előtte egy driver le hozzá való drivel föl kombót próbálj meg! :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#61779) mesteruram válasza Apucy01 (#61778) üzenetére


mesteruram
tag

megpróbálom, de mint írtam sejtésem szerint KUKA de azért megkérdeztem.
Köszönöm!

(#61780) Apucy01 válasza mesteruram (#61779) üzenetére


Apucy01
őstag

nincs mit.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#61781) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

GTX460 csere HD6970..
GTA 5 közbe kékhalál! F1 2015 közbe nem.
érdemes lenne letörölni az NVIDIA drivert.. az zavarhat be?

(#61782) Apucy01 válasza BUZZLGHTYR (#61781) üzenetére


Apucy01
őstag

Nem az biztos nem ááááá :W :W :W

persze hogy le kell szedni az nv drivert majd ugy be az amd kártyát és föl a hozzávaló drivert!!

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#61783) BUZZLGHTYR válasza Apucy01 (#61782) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

remélem elég az nvidia uninstall.. :DDD

(#61784) ot93 válasza Csupingo (#61764) üzenetére


ot93
senior tag

hát szerintem nem aktív, de attól még működhet.. :) egy itteni eladó azt mondta, hogy aminek nincs külön tápja, az a szükséges plusz energiát a kábelen keresztül (pl. hdmi, dvi kábel) veszi fel, ami hosszabb távon gond lehet... na most aminek külön van tápja (aktív) az nem vesz fel a kábelen keresztül többet, mintha nem lenne átalakító, hanem az a tápkábelen veszi fel. ph-s leírást is találtam az eladó hirdetésében:[link]
én ezt vettem... [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61785) BUZZLGHTYR válasza Apucy01 (#61782) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

nemjó! lefagy..
fc4el is működik, nemtudom miért nem tudja elviselni a gta5-öt!

(#61786) Apucy01 válasza BUZZLGHTYR (#61785) üzenetére


Apucy01
őstag

mondjuk a gta 5 egy rakat sz@r

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#61787) Csupingo válasza ot93 (#61784) üzenetére


Csupingo
veterán

Igazad lehet, biztos ami biztos, érdemesebb lehet külső táplálásút venni. Mondjuk még nem találkoztam olyan hírrel, hogy bármit is tönkre tett volna. Akkor nem gyártanák a mai napig őket, gondolom.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61788) lezso6 válasza TTomax (#61742) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ajjajj, akkor nem bírja a gyári OC-t? Én nem szoktam tuningolni. Amúgy ugye szokott fagyni, széthullani a kép, bár az nagyon ritkán (pár havonta), s azt is random, nem kell terhelve lennie. Régen a VGA topikjában írtam már erről.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#61789) Azúr77 válasza Csupingo (#61767) üzenetére


Azúr77
tag

Na meglett a bűnös igazad volt .Roguekiller kiszedte
most már jók az értékek.
Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

(#61790) TTomax válasza lezso6 (#61788) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen ez sajnos könnyen lehet,én élnék a garancia adta lehetőséggel!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#61791) lezso6 válasza TTomax (#61790) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igényeltem is garancia futárt, ezt a P2-t legalább lehet reprodukálni. A ritka képhibát sajnos nem.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#61792) ot93 válasza Csupingo (#61787) üzenetére


ot93
senior tag

Végül is én sem tudom, csak olvastam :) én azért külső tápellátásút vettem :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61793) Dancs Ákos


Dancs Ákos
csendes tag

Üdv!Segítséget szeretnék kérni.

2 napja az alábbi eset történt a gépemmel játék közben.

A divisional játszottam kB egy órája. Egyik percről a másikra a gépen a kép megfagy mintha állnék egy helyben a játék hangja történései mentek tovább.
Azonban a feladatkezelőbe sehogy sem tudtam belépni.
Csak a reset gomb segített.

Sem fekete képernyő sem hang beakad sem csíkozás nem volt csupán a kép fagyott meg ahogy fentebb írtam.

Ez a gond hardveres eredetű lenne?

Esetleg szoftveresen fagyhat így meg játék?

[ Szerkesztve ]

(#61794) Csupingo válasza Dancs Ákos (#61793) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha csak ennyi volt (egyszeri eset) és azóta minden működik rendesen, akkor programhiba is lehetett. Esetleg régebbi driverrel is kipróbálhatod a kártyát, mert mostanában nem brillíroznak a gyártók a friss meghajtókkal. (Meg a win 10 is tud még meglepetéseket okozni.) Sajnos most még minden béta státuszban van a win és a dx12 miatt. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61795) TTomax válasza Dancs Ákos (#61793) üzenetére


TTomax
nagyúr

Napi 4-6órát játszok a The Divisonnal,kb 3X eljátsza mindennap, az 1.5ös patch óta.Elötte ilyen gondom sosem volt,teljesen random jön elö,leginkább akkor amikor csatlakozok valakihez.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#61796) spank0309


spank0309
tag

Hali, érdemes újra húzni a win-t ha bekerült egy új vga? eddig integráltról ment....

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#61797) Csupingo válasza spank0309 (#61796) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha még nem volt bennt dvga, akkor nem kell. Amúgy se nagyon jellemző, ha alaposan el van távolítva az előző driver. Az integralt drivert nem is kell leszedni, nem szokott bekavarni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61798) Coller225


Coller225
tag

Sziasztok!

Jelenleg 3 monitor van a gépemre dugva (1x fullHD és 2x 1280*1024).
Szeretnék venni egy TV-t, elsősorban filmezésre, így a gépre lenne rádugva, negyedik monitorként.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek elvinné-e együtt a négy monitort (szerintem el kell neki), illetve hogy mekkora felbontásig mehetek el (legalább fullHD-t szeretnék) :D

A konfigom így néz ki:
i3 4160
750Ti 2Gb (gigabyte)
12gb DDR3

(#61799) Csupingo válasza Coller225 (#61798) üzenetére


Csupingo
veterán

Az oldala szerint 4 monitort tud. A full hd-vel nem lesz gond. Ha még több kijelzőt szeretnél, akkor bekapcsolhatod a prociban lévő igp-t is. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61800) Coller225 válasza Csupingo (#61799) üzenetére


Coller225
tag

:DDD
Több monitort már nem szeretnék, ennyi bőven elég lesz :D
Azért merült fel bennem a kérdés, mert hát ugye egész jó kis kártya ez a 750Ti, de azért az ő ereje sem végtelen... :DDD
Egy 4k TV-t vajon még elbírna?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.