Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) Hunork válasza dokee78 (#61494) üzenetére


Hunork
veterán

Tök felesleges a Furmark. Extrém tuningosok használják, hogy nézzék, meddig bírja. Saját használatra, tesztelésre bőven elég a 3Dmark, Cinebench, Unigine Valley, Geekbench. Szerintem.

Apucy01: az AMD mindig szebb képet adott alapon, és szerintem éppen ezért a több megjelenítős részes is jobb (TV) Utóbbival is kevesebbet kellett bíbelődni.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#61502) syberia válasza ot93 (#61500) üzenetére


syberia
veterán

Az még bőven jó érték, bár a hangkártya egy kicsit útban van a légáramlatnak, hátul milyen venti fúj ki és mekkora fordulattal? Én ha játszom akkor szoftveresen felszabályozom a házventiket (2X120mm), így alapon nem kell a zúgásukat hallgassam.

https://howbad.info/

(#61503) Apucy01 válasza Hunork (#61501) üzenetére


Apucy01
őstag

tudom nagyon rég óta ATI/AMD vga t használok...

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#61504) dokee78 válasza solfilo (#61495) üzenetére


dokee78
félisten

Nemcsak játékok alatt.
De azt mondja a tulaj,hogy most nem csinálja.

Hunork :R

[ Szerkesztve ]

(#61505) Marci112233 válasza ot93 (#61500) üzenetére


Marci112233
őstag

Tudomásom szerint lehet kapni amolyan sűrített levegős palackot is amivel ki lehet fúvatni. Sose kerestem mivel nekem adott a háznál a kompresszor.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61506) syberia válasza Marci112233 (#61505) üzenetére


syberia
veterán

Egy összecsukható bringapumpa labdafújó fúvókával is simán jó a célra, ezt használom.

https://howbad.info/

(#61507) ot93 válasza syberia (#61502) üzenetére


ot93
senior tag

valóban útban van a hangkártya, mert kb. fél centi van köztük és a ventilátor felét letakarja a hangkari... hátul egy 120-as arctic f12 van minimum fordulattal (~950, ami a cpu hőmérséklet hatására nőni kezd), oldalra tervezek venni egyet még (120 vagy 140), meg az elől lévő nemtom milyen (120) mert az gyári (sharkoon vaya ház) és nem is szabályozható sehogyan sem... :)

Marci112233 akkor nézek sűrített levegőt... de ezekben nincs vajon olyan, hogy pumpával fel lehet tölteni a palackot aztán kifújom? :D :F

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61508) hundai válasza ot93 (#61507) üzenetére


hundai
aktív tag

Menj le egy benzinkúthoz és fújd ki :D

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#61509) ot93 válasza hundai (#61508) üzenetére


ot93
senior tag

ez jó ötlet, de kb. 3 évvel ezelőtt mikor a házal szemben volt a benzinkút, meg is csináltam volna, de lehet most is elviszem egy tesco-s benzinkútra :D
de most jut eszembe, már a gépre is ráfér, így azt meg nemtudom elvinni, vagy elég vicces lenne, meg nem akarom rázkódtatni szegényt :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61510) frankstork


frankstork
aktív tag

Ez az új nevezéktan az AMDnél számomra zavaros. Nem akarom direkt megkérdezni hogy a hd7850-et mire cseréljem ha akarok amd-t, 512bit-et, 4GB ramot. Inkább valami cikket keresnék, ahol megtudom ezt nézni...
Ma nem vagyunk haverok a googleval valahogy.
:R

(#61511) hundai válasza frankstork (#61510) üzenetére


hundai
aktív tag

Nem értem,miért kell neked az 512bit , amikor kisebb sávszélességgel is el lehet érni nagyobb teljesítményt. Szerintem egy rx470/480-al bőven jó lennél.

-Wake up Neo!

(#61512) frankstork válasza hundai (#61511) üzenetére


frankstork
aktív tag

Szeretnék minden területen duplázni a mostanihoz képest. Mert nem évente cserélem a vga-kat.

(#61513) solfilo válasza frankstork (#61510) üzenetére


solfilo
veterán

Ha megírod milyen gépbe, mennyiért keresel kártyát, akkor talán tudunk ajánlani valamit. Ha cikket keresel, olvasd el az RX 460 tesztjét, a benne szereplő R7 370 kicsit erősebb, mint a HD7850 a magasabb órajel okán.

tldr, egy RX 470 jelentős ugrás volna. :)

(#61512) frankstork: ahogy elnézem, kb meg is van a duplázás, ha erősebb kell, vegyed az RX 480-at. Ha sokáig nem lesz csere, akkor 8GB kártyát vegyél. Igaz, az FX-6300 fog hagyni a kártyákban, szóval érdemes volna húzni rajta, vagy még inkább Zen-re váltani jövőre.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#61514) frankstork válasza solfilo (#61513) üzenetére


frankstork
aktív tag

Ez nagyon jó, már olvasom is, bár olvasva a sorok között akkor 480 kell, 4 GB, ha nagyobb a kassza, 8. A proci már ismert. Asrock fx990 extreme 3 a lap, ssd szintén cserés.. Ahogy a 7850, úgy a 6300 is cserélve lesz, nyilván nagyon nagy duplázás ott nem lesz :) A zen várós. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#61515) frankstork válasza hundai (#61511) üzenetére


frankstork
aktív tag

Nos elolvasva solfio kolléga által ajánlott cikket, plusz amit a lap alján felajánlott a ph, a 460 a hd 7770 lenne annó. A 470 ami elég jó nekem, és a 480 a 7950? Egyébként tényleg el kell engednem az 512 bitet. Az már bőven 100E feletti kártya, ami nem fér össze a tavaszi ps4 vásárlással... :))

[ Szerkesztve ]

(#61516) hundai válasza frankstork (#61515) üzenetére


hundai
aktív tag

Ahogy a pénztárcád engedi úgy válassz, nyilván mint a két kártya elég . Egy rx 480 al fullHDban ellennél, egy rx 470el kompromisszumokkal el lehet játszani ha a nagyobb címek fele hajtasz. Én egy 1060 at vettem a 7850emeváltására, nagyon komoly előrelépés

-Wake up Neo!

(#61517) frankstork válasza hundai (#61516) üzenetére


frankstork
aktív tag

Nem nagyon akarok kompromisszumot. :-) De persze muszáj lesz. Full hd fölé nem megyek egyelőre, de alá sem akarok. Érdemes lenne talán egy előző gen vga nem?
Pl 380, esetleg mákkal egy 390.

(#61518) varmi2 válasza frankstork (#61517) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rx 470/480 párossal jobban jársz, mint egy generációval visszább mennél.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#61519) frankstork válasza varmi2 (#61518) üzenetére


frankstork
aktív tag

Ár érték arányban is?

(#61520) varmi2 válasza frankstork (#61519) üzenetére


varmi2
nagyúr

Természetesen. 73k körül kapsz rx480 4Gb verzióját. Link Valószínüleg én is innen veszem majd .

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#61521) syberia válasza ot93 (#61507) üzenetére


syberia
veterán

Gondolom nincs lehetőség lentebb pakolni, nálam a hangkari és a 280X között van 3 slot légtér, így játék közben 20 fokos szobában nem nagyon megy 70 fok fölé.

(#61517) frankstork: most 380 szintű kártyával egész jól elvagyok 1080p felbontáson, ha cserélek akkor valószínűleg RX 470 lesz :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#61522) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok!

2molex-6pin pcie átalakító használata mennyire biztonságos? olyan tápom van ami elvileg elbirna 3 db rx470-est, de csak 2 pcie csatlakozója van. javaslat? :R

köszi

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#61523) core i7 válasza neil_mullen (#61522) üzenetére


core i7
addikt

minek 3db rx470?

(#61524) neil_mullen válasza core i7 (#61523) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

most a lényegtelen, de amugy számolni.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#61525) core i7 válasza neil_mullen (#61524) üzenetére


core i7
addikt

Hát hallottam már olyanrol ,hogy megolvadt stb a molex átalakító

(#61526) neil_mullen válasza core i7 (#61525) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

hát pont ezért kérdeztem. de a két molex max teljesítménye alapján nem kéne problémának lennie a 75w-os pcie...

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#61527) core i7 válasza neil_mullen (#61526) üzenetére


core i7
addikt

egyszer egy ideig én használtam egy gtx 580-ason nekem nem volt baj

(#61528) Csupingo válasza neil_mullen (#61526) üzenetére


Csupingo
veterán

Én is használtam már többször, nem volt gond. Jól egymásba kell tolni az érintkezőket. Azért tud kajolni az elvileg 120 W tdp-s 470. Van különbség a szintén 120 W tdp-s gtx 1060-hoz képest.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61529) neil_mullen válasza Csupingo (#61528) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

ertem. ez mondjuk a teljes rendszer fogyasztasa, a neten 150w max fogyasztast irnak (1pcie csatija van)

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#61530) ot93 válasza syberia (#61521) üzenetére


ot93
senior tag

lejjebb nem tudom pakolni mert ott meg lan kártya van, mert a gyárit kiütötte egy villám :D bár az asszem fele akkor mint a hangkari, akkor érdemes lenne megcserélnem :) meg is csinálom ma ...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61531) syberia válasza ot93 (#61530) üzenetére


syberia
veterán

A természet megvéd a vírusoktól :D

Az jó ötlet, bár abban nem vagyok biztos hogy a két eszköz driverét újra kell e telepíteni :F Elvileg gond nélkül menniük kell a csere után.

https://howbad.info/

(#61532) ot93 válasza syberia (#61531) üzenetére


ot93
senior tag

hát az akkor amúgy nagy szerencse volt, mert a közelben valahol belevágott a villám a telefon vezetékbe, a gép amúgy a vihar miatt ki volt húzva a konnektorból, de a wifi-re rá volt kötve vezetékkel, az meg nem is lett kihúzva :) aztán a villám a telefonvezetéken ment át a wifin, onnan meg a netkábelen ment be a gépbe és értelemszerűen az integrált hálókártya volt ott legközelebb és kiütötte :D szerencsére más károsodása nem történt... a padlás körül amúgy el is égett a kábel, meg le is szakadt a házról, stb.... a wifi meg elolvadt 1-2 helyen :D

de most néztem, fele akkora sincs mint a hangkari, így biztos érdemes lesz megcserélnem, a driver meg majd kiderül :K

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61533) Alastair' válasza ot93 (#61532) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A wifi az vezeték nélküli adatforgalmat biztosít, a villám, hogy közlekedik rajta? :)

Alister from Hell

(#61534) olle válasza Alastair' (#61533) üzenetére


olle
senior tag

A wifi vidéken a router :D
Vagy a router vidéken a wifi? :F
Sry.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#61535) #70516736 válasza Alastair' (#61533) üzenetére


#70516736
törölt tag

Gyorsan :D
Szvsz wifis routerre gondolhat amibe a gép kábellel van bekötve
Lassú voltam

[ Szerkesztve ]

(#61536) core i7 válasza ot93 (#61532) üzenetére


core i7
addikt

Nekem ki kivágott egy integrált háló kártyát a villám még a nyáron... szerintetek lehet azt javítani egy IC cserével?

(#61537) Alastair' válasza #70516736 (#61535) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Tudom, hogy a routerre gondolt, csak naaaa....

Alister from Hell

(#61538) ot93 válasza Alastair' (#61533) üzenetére


ot93
senior tag

"a wifi-re rá volt kötve vezetékkel" -itt írtam, hogy nem vezetéknélkül... az már más kérdés, hogy valójában router a neve és arra lehet csatlakozni wifi segítségével, meg nálunk 4 kábeles csatlakozási lehetőség is van rajta.. de itt vidéken valóban sokan használják a router -re a wifi nevet, mert ugye a telefonokban azt kapcsolják ki/be meg már szinte minden router wifi-s is és ezért én is azt használom, de tudom, hogy router... na és erre vezetékesen volt rákötve a pc, így történhetett a beleset :D

core i7 nemtom lehet-e, de mi vettünk inkább egy újat, mert bár még több mint 2 év gari volt a lapra, nemhiszem, hogy javították volna, ha észreveszik... (bár szemre nem látszott rajta semmi) az meg, hogy hetekig távol legyen a lap, kizárt dolog, így inkább lett véve egy külön kártya :)

és egy kis szolgálati közlemény: :D elvileg ez már nem szabályos, ahogyan én is és sok tag ír hozzászólást, mikor egyszerre több ember hozzászólására válaszol, és egy hozzászólásban írja meg ezeket... :D már úgy szabályos, hogy külön külön mindenkinek, de ezt még sok fórumban szóvá teszik :) de ezentúl külön-külön fogok.. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61539) MK VII válasza Alastair' (#61537) üzenetére


MK VII
veterán

Én értelek és megértelek. :D
Rosszul fogalmazott a kolléga. :)

ot93
Ki nem szereti, ha egy hozzászólásban többeknek válaszolsz? Én van, hogy 5-6 embernek is válaszolok egy hsz-ben.
Inkább pont azért szoktak szólni, ha új hsz-t írsz ahelyett, hogy szerkesztetted volna az előzőt...
Akkor írj újat, ha a hozzászólásod után már van legalább kettő masik hsz, mert van aki nem olvas visszafele.

[ Szerkesztve ]

(#61540) Amarth válasza bobalazs (#61481) üzenetére


Amarth
aktív tag

Megoldva,itthon.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#61541) Eagle16


Eagle16
addikt

Sziasztok!

Hangkártyát cserélnék, PCI-os-ról PCI-E-re.

Az alaplapon (AsRock B-75 Pro3-M) két slot van, hivatalosan:

- 1 x PCI Express 3.0 x16 slot (PCIE1: x16 mode)
- 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE2: x4 mode)

Azt tudom, hogy a PCI-E x16-os slotban menni fog a PCI-E x1-es hangkártya, ami egy Asus Xonar DGX.

A videókártya teljesítménye romlana így, hogy a másik PCI-E slotban is lenne valami? Mert azt tudom, hogy limitált a sávszél, talán a proci határozza meg, ami egy i3-2100. A vga egy HD 7790.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#61542) dam-dam


dam-dam
csendes tag

4K 60HZ?

Adott egy dell latitude e5430as gépem 4magos e3610qe procival, 16GB rammal, Intel HD 4000 integrált kártyával. A gépnek nincs displayport csatlakozója.

Nemrég kiváltandó a 3 monitoros setupomat beruháztam egy 4K-s TVbe (HDMI 2.0), melyet monitorként használok Itech usb3.0 to HDMI adapterrel, de ez csak 30Hz-en támogatja a 4k-t. Nem mondom, hogy irodai munkára elviselhetetlen a lag, de pl egy HD videó megtekintése is élvezhetetlen 30Hz-en. (Hang elcsúszik, a mozgás szaggatott/”darabosá” válik).

Gépcsere és több több százezer forintos beruházás nélkül meg lehet oldani a 4k60HZ problémát?

Léteznek pl club3D dp 1.2 to Hdmi 2.0a adapterek 60HZ-en, de mivel a gépen nincs DP, először egy dokkolót (dell e-port replicator) kéne venni, de mivel így már 2 "aktív külső eszközön" is keresztülmenne a jel, kérdéses, hogy működne-e.

[ Szerkesztve ]

(#61543) ot93 válasza MK VII (#61539) üzenetére


ot93
senior tag

félreértesz :) én is azt írtam, hogy azt teszik szóvá, ha külün-külön írja valaki. :K pedig már úgy szabályos, hogy külön-külön kell... de ugye, ezért írtam eddig még egyben több hozzászólást, mert még ezt "várják el" a tagok.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61544) elfelejtette válasza MK VII (#61539) üzenetére


elfelejtette
veterán

Már rég nem panaszkodnak a modik, ha több hsz-t írsz egymás után, főleg ha PH!... a rangod. Egyébként is direkt be lett téve a részletes keresőbe, hogy "Szűrés megválaszolt felhasználó szerint", csak ha egy hsz-ben válaszolsz többtagnak, akkor ez pont nem fog működni...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#61545) ot93 válasza elfelejtette (#61544) üzenetére


ot93
senior tag

igen, erre gondoltam én is, hogy akkor nem lehet visszakövetni a hozzászólásokat és elvileg már így kéne írni a hozzászólásokat, de sokan még egybe írják.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61546) jossua válasza ot93 (#61545) üzenetére


jossua
tag

Sziasztok vélemények erről a jószágról

ASUS STRIX-GTX970

Olvastam pár tesztet és dicsérték de kiváncsi vagyok annak a véleményére akinek van ilyen :)

Állítólag eléggé melegszik igaz ?

Alias : Magyarbetyar

(#61547) Csupingo válasza jossua (#61546) üzenetére


Csupingo
veterán

A topikjában tudnak konkrét tapasztalattal is szolgálni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61548) MK VII válasza ot93 (#61543) üzenetére


MK VII
veterán

Telefonról olvastam és válaszoltam és valóban félreértettem amit írsz. Most újra átolvasva, igen akkor egyre gondolunk.

(#61544) elfelejtette
Ez teljesen jogos szóval érthető, hogy jobb az, ha mégis külön válaszolja meg az ember..

(#61549) TTomax válasza Eagle16 (#61541) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nyugodtan megveheted,beteheted.Elég PCI-E lane van hozzá a procidban,a lapod is birja,nem okoz semmifèle limitet.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#61550) Eagle16 válasza TTomax (#61549) üzenetére


Eagle16
addikt

Köszi, leteszteltem, nincs teljesítménykülönbség, és a vga is maradt 2.0 x16 módban.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.