Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) bobalazs válasza aram01 (#60850) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Pár napja van nálam, evga sc, ebbe van két pici hőcső is, ugyhogy 75-6nál áll be a max hőmérséklet.
Próbálok mindenkit rábeszélni, aki teheti szerezzen be egyet, mert r9 270 után, (amire azt mondtam hogy nekem nem kell jobb, míg tönkre nem ment) ég és föld, elérakok bármilyen játékot, és 60 fps megvan, nem sok kompromisszumot kell kötni akkor sem ha még sincs meg a vsync melletti 60.

(#60852) aram01 válasza bobalazs (#60851) üzenetére


aram01
nagyúr

Ln ilyet választottam [link] remélem nem bánom meg, véleményetek?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60853) #70516736 válasza aram01 (#60852) üzenetére


#70516736
törölt tag

Szintén
Szerintem nem fogjuk
Nekem már a 3. Wf2 kártyám lesz a másik gépben egy gtx950wf2 van

(#60854) korion


korion
senior tag

sziasztok!

van egy GTX 760 4gb kártyám és kb 25 percenként kifagy!
vki találkozott ilyen hibával?ha igen mit tett vele?

3-4 driver kipróbálva,így az nem valószínű...

előre is köszönöm!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#60855) bobalazs válasza korion (#60854) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd meg a ramok nem e hibáznak. Attól szokott lenni fagyás. vga hibával kockás kép meg kékhalál szokott inkább lenni.

(#60856) korion válasza bobalazs (#60855) üzenetére


korion
senior tag

szia Balázs!

mivel teszteljem a ramokat?

üdv

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#60857) Giii válasza aram01 (#60848) üzenetére


Giii
senior tag

Erős a gpu de nem olyan mint az 1060 6Gb.Megvan csonkítva.Relatív kinek mi elég.Későbbiekben szerintem "komolyabb" tényező a VRam lesz.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#60858) bobalazs válasza korion (#60856) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

http://www.memtest86.com/
kiirod cdre vagy usbre és arról bootolsz.
Ma éjjelre lefuttatod talán kidobja.

[ Szerkesztve ]

(#60859) aram01 válasza Giii (#60857) üzenetére


aram01
nagyúr

Hát már mindegy, veszek majd másikat :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60860) turbokappa válasza aram01 (#60848) üzenetére


turbokappa
senior tag

Figyelj,ez olyan mint egy nőt kielégíteni. A 12 cm-el is ki lehet,meg a 20-al,csak lehet a 20-al nagyobbat élvez.
Szóval,ha nő lennél melyiket választanád?

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60861) aram01 válasza turbokappa (#60860) üzenetére


aram01
nagyúr

Inkább nem lennék nő ha lehet :D
ha kevés lesz majd cserélem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60862) Giii válasza pureez (#60841) üzenetére


Giii
senior tag

Szia.Ha van rá lehetőséged vidd el egy haverhoz és dobjátok be a kártyát.Ha ott megy akkor a elképzelhető(ami nagyon ritka),hogy a lapodon lévő chipsettel ütközik a kártya.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#60863) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!

Egy elméleti kérdésem lenne hozzátok. Most vettem egy N3050-es netbookot 4 giga rammal. Azt vettem észre, összehasonlítva a jelenlegi A4-3300M-emmel összehasonlítva, hogy míg itt csak 3,5 giga elérhető és 512 megát a beépített APU visz el, a netbooknál mind a 4 gigát elérhetőnek mutatja a gép és a biosban sincs semmilyen lehetőség videomemória létesítésére, beállítására. Miért van ez? Az Intel gpu-k nem igényelnek dedikált memóriát? Azért is kérdezem ezt, mert lehet, hogy egy nagyobb notebookot veszek Intel gpu-val, dedikált videokártya nélkül és nem tudom, hogy kell-e bele 8 giga ram 4 giga helyett.

A válaszokat, előre is köszönöm :)

(#60864) quailstorm válasza Vardar (#60863) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Dinamikusan tudja lefoglalni és felszabadítani a videomemóriát, nincs már az a kőbe vésett mindig lefoglalt érték mint régen. Természetesen videomemória nélkül nem tud üzemelni.

(#60865) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Még mindig azzal szenvedek, hogy a VGA venti 100%-on pörög. Most az jutott eszembe, hogy rendelek ilyen VGA fan speed reductor cable-t. Ha most 4500RPM-en megy, mekkorán kéne mennie normál esetben?

(#60866) quailstorm válasza Dinter (#60865) üzenetére


quailstorm
nagyúr

800-900RPM már halk, de 2006-nál frissebb kártyák már végképp szabályzó elektronikások, nem jó a megoldásod.
EVGA Precision, vagy AMD-re nemtommivan és szoftveres sebességállítással mi a helyzet?

(#60867) Dinter válasza quailstorm (#60866) üzenetére


Dinter
addikt

[link]

Nem reagál rá. Vettem egy másik ventit, de
1. ehhez másik fajta kéne, mert 1mm-rel távolabb van a rögzítése
2. 2A helyett 0.35A
3. 3 csavarból csak 1-et tudtam kiszedni, a másik 2 benne ragadt
4. ugyanolyan venti 3k-ba kerülne, kicsit sokallom

[link]

Akkor azt mondod, ilyen kábellel nem mennék semmire?

(#60868) quailstorm válasza Dinter (#60867) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudom milyen kábele van a ventinek, nekem nVidiám van, az csak a +--t tartalmazza, a vezérlő a nyákon van. Amennyiben mégis életre kel az automata vezérlés, akkor okoz súlyos gondot a plusz leosztás.
Szóval amennyiben nem szabályozható ventit szeretnél, azt én egy nem szabályozható feszültségről oldanám meg, nem egy hibásan működő szabályozhatóról (magyarán Case FAN az alaplapon).
Mert ha menet közben elszáll az egész és megfőzöd, az vicces. Viccesebb mint egy rágányolt venti házventi slotba dugva.

(#60869) Dinter válasza quailstorm (#60868) üzenetére


Dinter
addikt

Ha én most a régi venti felé gyorskötözőzök egy másik ventit, az érni fog valamit?

[ Szerkesztve ]

(#60870) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Adott egy régebbi gép, amiben van dedikált videókártya, de észrevettem, hogy ebben már IGP is van. Mivel a dedikált kártyára szükség lenne egy másik gépben, így kivettem, a monitort meg átdugtam az alaplapi VGA csatlakozóra. Valamiért azonban a Windows indítása közben minden előjel nélkül kikapcsol a gép magától, majd pár másodperc múlva vissza és újraindul. A színes Windows 7 logó vége felé történik ez. A dedikált kártyával semmi ilyesmit nem produkál, hiba nélkül indul és megy minden.

A gép részletei:
Alaplap: ASUS P8H61-M LE
Processzor: Intel Pentium G620 (LGA 1155 foglalat) (IGP: 1. generációs Intel HD Graphics)
Dedikált videókártya: Sapphire HD 6450 512MB DDR3 PCI-E
OS: Windows 7 Professional x64 (eredeti, viszonylag up to date)

A BIOS-ban a GPU inicializálás dedikált/IGP-re van állítva, de ha csak IGP-re állítom, akkor is ugyanez a helyzet. Csökkentett módban azonban elindul az OS. Először azt hittem, hogy a dedikált kártya driverei zavarhatnak be, így letöröltem minden AMD drivert a gépről, de ezután is ugyanúgy nem indul a Windows IGP-vel. :(

Valaki tapasztalt már hasonlót? Mi lehet a probléma oka? :F

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#60871) pureez válasza Giii (#60862) üzenetére


pureez
csendes tag

Ünnepek után megnézem majd egy másik gépben. Laikusként kérdezem, hogy az nem okozhat valami galibát, hogy az előző kártya 2GB-s volt vagy az, hogy jóval nagyobb volt a fogyasztása?
Mindenféle segítségért hálás vagyok! :R

(#60872) quailstorm válasza Dinter (#60869) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Természetesen, de akkor szereld le a régit. Csináltam ilyet mikor az FX5200 ventije beállt és nem volt másik belevaló. De nyilván nem a másik ventin fújtam át.

(#60873) Dinter válasza quailstorm (#60872) üzenetére


Dinter
addikt

Ez a baj, hogy a régit nem bírom kiszedni, mert a beleragadt 2 csavar a 3-ból. Ezekszerint akkor muszáj lesz hozzá szereznem sérültcsavar kiszedőt.

(#60874) Fransico


Fransico
tag

Sziasztok!

A jövőre nézve melyik vga lehet jobb választás. Egy gtx 1060 192-bites memória busszal és 6gb memóriával vagy egy rx 480 256-bites busszal és 8gb memóriával? A jelenlegi játék teszetket már megnéztem és ott ugye erősebb a geforce,de a kérdés az lenne, hogy az újabb dx12-es játékoknak elég e a 192 bit és a 6 gb memória illetve melyik gyártó grafikus processzora erősebb, mert ez a jelenlegi tesztekből és hozzászolásokból számomra nem igazán derül ki.

(#60875) #70516736 válasza Dinter (#60873) üzenetére


#70516736
törölt tag

fúrd le a fejét
utána lehúzod róla és egy fogóval kihajtod

(#60876) Dinter


Dinter
addikt

Nem tudom mi történt, de FIFA 17 DEMO-val játszottam, ment végig maxon, kiléptem, és lement 2500RPM-re? :C :)) Csodák még léteznek. Csak maradjon így :DDD

Most újraindítottam, és 1100RPM. Nem tudom mitől, de megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#60877) turbokappa válasza Fransico (#60874) üzenetére


turbokappa
senior tag

Laikusként inkább gtx 1060!
- a nyers erő.
- az nvidia zsebében vannak a játék készítők.
- szerintem sokkal jobb support.
( van itthon nvidia is meg amd is)

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60878) Dinter válasza Dinter (#60876) üzenetére


Dinter
addikt

Korai volt az öröm, megint rossz, tényleg nem értem. :DDD

(#60879) turbokappa válasza Dinter (#60878) üzenetére


turbokappa
senior tag

Hi
Msi afterburnerrel prróbáltad már?
Bányászvírus esetleg?

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60880) quailstorm válasza turbokappa (#60879) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fentebb mutatta a GPU-z-t hogy próbálta. Legalábbis a szövegből és a 40% mellett 4500RPM-ből erre tudok következtetni. Meg már én is mondtam neki.

(#60881) Dinter válasza turbokappa (#60879) üzenetére


Dinter
addikt

Szia, persze.

Ugyanaz. Elméletben változik, gyakorlatban nem. Nem valószínű, hogy vírus, mivel nincs terhelve.

(#60882) Dinter válasza Dinter (#60881) üzenetére


Dinter
addikt

[link]

Egyébként itt is azt írja, hogy játék után tűnt el neki magától. Megpróbálom én is a háttérben futtatni, hátha.

(#60883) Dinter válasza Dinter (#60882) üzenetére


Dinter
addikt

Na bocsi a spamért, de tényleg. Háttérben hagytam futni, egyszer csak leugrott 2000RPM-re, és most megint jó (valameddig) :F

(#60884) Vardar válasza quailstorm (#60864) üzenetére


Vardar
tag

Áááá, értem. Van ennek valami határa? Vagy ha megszalad, akkor akár 3 gigát is elfoglal? Vagy javasolt érték mondjuk a core i3 5005u-ben lévő HD Graphics 5500-hez? Ilyen esetben akkor azért tanácsos 4-ről 8 gigára bővíteni a memóriát, nem?

(#60885) quailstorm válasza Vardar (#60884) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Biztos van, fejből nem tudom, olyan 1-1,5GB-ot saccolok (akkorát láttam felső határnak eddig), de ezek az integrált retkek jó ha 512MB-ot ki tudnak használni olyan sávszél mellett. Ártani nem ártasz a 8GB-tal. Nekem csak HD4000 van Ivy i3 15W-os akármiben, ott sose néztem mennyi ramot eszik és 4GB-om van beforrasztva. Netezni wordozni, matlabozni lehet vele.

[ Szerkesztve ]

(#60886) Vardar válasza quailstorm (#60885) üzenetére


Vardar
tag

Nálam néha napján egy kis World of Warships/Tanks befigyelne :B :U

(#60887) Citroware


Citroware
addikt

Egy MSI GamingX GTX 1070 mennyivel lesz halkabb, mint egy Sapphire Dual-X OC R9 280X?

(#60888) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Üdv!
Elviekben ha jól tudom egy adott szériás VGA (r9 390), de más márkájú, megy együtt ha jól tudom?! (mondjuk Asus - MSI)

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#60889) B.Á.L.!.N.T válasza Blue Thunder (#60888) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Igen, mennek együtt.

(#60890) Levwi


Levwi
aktív tag

Hellosztok van egy msi r9 280x gaming 3g kártyám és már falra mászok tőle. Ha játszok akkor 60 fps-nél már cicereg, ha meg kikapcsolom a v-sync-et magasabb fps-nél már olyan hangja van mint amikor a hungarocellen húzgálod az ujjad. Nagyon idegesítő. A gépem egyébként halk, már csak ez az egy hang ami idegesít. Nem tudjátok mit tudok kezdeni vele? már gondolkozok a cserén is, csak nem szeretném azt, hogy lecserélem és az új vga is ciceregjen. Van valami tanácsotok mit tudnék vele kezdeni? Ha cserélnék akkor is csak msi kártya jöhet szóba, mert már úgy alakítottam ki a gépem belsejét, hogy csak az illik bele.

Huawei P20 Pro Black

(#60891) varmi2 válasza Levwi (#60890) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen táp van a gépben. A cicergés, a tápon is múlhat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60892) Levwi válasza varmi2 (#60891) üzenetére


Levwi
aktív tag

cooler master g550m kb fél éves. biztos, hogy nem a tápom cicereg hanem a vga, mert azt már sikerült kiszürnöm.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Pro Black

(#60893) Blue Thunder válasza B.Á.L.!.N.T (#60889) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Akkor jól emlékeztem! :R

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#60894) turbokappa válasza Levwi (#60892) üzenetére


turbokappa
senior tag

A vga-n lévő kondik szoktak ciceregni,az olcsó gyártás következménye.
Három lehetőséged van : - használod tovább
- javíttatod,vagy gari
- eladod.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60895) MK VII válasza Fransico (#60874) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
DX12 játékokban eleve jobb az AMD szóval, ha azokra alapozol akkor mindenképp RX480..
Illetve az, hogy a jelenlegi játékokban erősebb a Geforce az 3-5fps beli különbséget jelent.. Kb semmi.
DX12-ben az RX480 bőven jobban hozni fogja a különbséget a két kártya közt.

[ Szerkesztve ]

(#60896) falaci2002


falaci2002
tag

Sziasztok!

HP 17-e051sh típusú laptop bekapcsol, de kép nincs semmilyen kivezetésen.
Elvileg az AMD prociban (A4-5410, vagy valami ilyesmi) van APU is. Ha a dedikált vga a rossz, akkor az integráltról el lehet valahogy indítani ebben az állapotban?
Hallottam valami "varázs" billentyűkombinációról, ami ilyenkor is előhozza a biost. Van ilyen vagy ez csak kacsa?

A válaszokat előre is köszi!

(#60897) turbokappa válasza MK VII (#60895) üzenetére


turbokappa
senior tag

Bőven hozni fogja? Inkább gyerekcipőben jár,ahhoz képest ahogy beharangozták :[link]
[link]
Azonban a dx11 vs dx12 alatt a szórás nagy,sokszor a proci is számít :
[link]
[link]
,persze ha hinni lehet a videóknak,de dx12 alatt valóban kicsit jobb az rx480,de nem jelentősen.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60898) MK VII válasza turbokappa (#60897) üzenetére


MK VII
veterán

Egyik linked sem jó.. :(
Mindegy egyébként..
Gyakorlatilag egálban van a két kártya, ha dx11 és dx12 teljesítményüket összevonva értékeljük..
Ahol dx11-ben a 1060 jobb, másrészről az RX480 meg dx12-ben jobb. Mindenki vásároljon igényeihez mérten, de az eredeti kérdésben az volt, hogy DX12-es játékokhoz melyik ajánlottabb? Illetve melyik erősebb. RX480.

[ Szerkesztve ]

(#60899) varmi2 válasza MK VII (#60898) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sőt, ha belegondolunk a jövőbe, 1-2 év távlatában meg szinte csak dx12 játékok fognak megjelenni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60900) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!

Egy videokártya-tápegység dologban kérném a tanácsaitokat.

Adott volt egy HP 8200 CMT gép, i5 2400+8GB RAM+1 HDD. Ehhez vettem 2 hónapja egy R7 370-et (nem X-es), 110 Wattos Sapphire kiadás. A HP gében egy HP márkájú 320 wattos táp volt, a 6pint SATA-6pin átalakítóval oldottam meg. Sajnos az volt a helyzet, hogy Furmarkon mindent maxon tolva 10-20 mp között a monitor vagy színesen (zöld kék stb) világított vagy lekapcsolt. Egyértelmű volt számomra, hogy a tápegység lesz a bottleneck.

Mivel a HP 8-as szériában HP szabványtápok vannak, így nem lehet erősebbre cserélni (a méretük ATX, de az alaplapi csatijuk nem szabvány). Viszont 1 hete jó áron hozzá tudtam jutni egy HP Z210-eshez (nem vagyok HP fan, csak alapvetően a brand gépeket szeretem). Ebben egy 400 Wattos Delta táp van, a neten utána olvastam, sokan 150-170 wattos videokártyákkal (pl.: GTX 770) használták.
Felraktam a Win10-et+driver+furmark, beraktam a VGA-t (itt már tápból jövő 6 pin is volt, de később próbáltam SATA-6pin átalakítót), és ugyanazt kaptam az arcomba. Furmark megy fél percig, és kifagy. Ugyanez játékoknál, WoW, Skyrim 3-4 perc után színes képernyő...

Arra gyanakodtam, hogy esetleg a VGA hibás, de beraktam a DC 7700-as gépembe, amiben egy 365 wattos HP táp van, ugyanazzal az átalakítóval, és ott hibátlanul ment, játékok is fél óráig, Furmark 15 perces teszt is lefutott .

A kérdésem, hogy mit csináljak, kölcsönbe nem nagyon tudok kérni 400 Watt feletti tápot (Z210-es szerencsére szabvány ATX, elvileg lehet cserélni), és az se tiszta, hogy a viszonylag korrekt (nem FSP-Corsair-Chieftec) de nem szutyok Delta táp se tudna a névleges 400 watt helyett mondjuk 350-360-ot leadni. Ha számolok egy össz rendszer fogyasztást akkor az i5+r7 370=205 watt, a többi meg maximum egy százas, tanácstalan vagyok, mert szerintem a 320 wattossal is mennie kéne, és a két gépben pontosan ugyanúgy áll le a dolog. Driverből a 299MB-os október eleji Crimsont raktam fel, a többszöri leállások után a teljesítmény küszöbös csúszkát huzigáltam, de nem sok hatása volt.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.