Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) mutter61


mutter61
tag

Sziasztok

Segítség kellene

Adott egy Asrock 970 Pro 3 lap
Becsíkozott benne egy r9 280 dual x vga
kivettem beraktam egy gt 210 es kártyát de a felső foglalatban nem érzékeli 5 öt sípol
Másodlagos slotban meg bekapcsol vele de ha visszaraktam a csíkozós vga-t az elsődlegesbe azt meg érzékeli és be is kapcsol vele

Meg Tudnátok mondani miért?

Utánvét nincs!!! Ha csak nem előre fizetsz XD

(#60602) B.Á.L.!.N.T válasza vakond5 (#60589) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Én nem hiszem,hogy az sli híddal lenne a gond, mert akkor nem is működnének együtt...

Melyik játékok műsoroznak ?

(#60603) trancemusic válasza Sakka (#60600) üzenetére


trancemusic
senior tag

Mikor bekapcsolod a multimonitort, csak kép nincs,de megy a gép?
Akkor emlékezetből kell flashelned,írd le a folyamatot pontosan, lépésről lépésre.Amiről betallózod a rom fájlt, csak az legyen,ami feltetlenkell,hogy egyszerűbb legyen a dolgod.
Ha nem megy a gép se multimonitorosan se bedugott tápkábellel,meg a win se látja a karit: fakereszt.
Lett egy szobadíszed.

[ Szerkesztve ]

(#60604) fbeni91


fbeni91
tag

Üdv Mindenkinek!

Most az előbb történt velem h rendben ment a gépben egy Asus HD 6970 2gb- kártya. viszont eggyik pillanatról a másikra le ált a gép! "neteztem csak" 40 fokos volt ekkor a vga kártya.

Most viszont nem akar újra elindúlni...

Bios rezet volt.

1 kábellal is próbáltam a kártyát 6pin-el! ott csak indításnál 1-et csippant.

Másik táppal is próbáltam.

Vga nélkül táp le majd vissza fel úgy elindúl a gép.

S.O.S ötletek kellenének! :/ :W

(#60605) SP4C3 válasza fbeni91 (#60604) üzenetére


SP4C3
veterán

Másik grafikus.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60606) fbeni91 válasza SP4C3 (#60605) üzenetére


fbeni91
tag

Ezt hogy érted?

(#60607) Sakka válasza trancemusic (#60603) üzenetére


Sakka
tag

A gép megy de amúgy nem megy igazán, vagyis a num lock pl nem jelez, sötét a képernyő.

Elég drága szobadísz lenne! Valami jól látható helyre kellene raknom! :Y

Az a baj, hogy ha az alaplapi igp vel behozom a dolgokat, akkor a bootolható usb az atiflash panacs beírására is azt írja: ez a program nem futtatható dos módban.
Pedig futtatható, de ezt csinálj....
Win 10-em van.
Rufus-al is csináltam boot usb-t rá tettem az atiflash fájlokat és a biost.
Vagy valamiért nem jó ez a fajta atiflash, vagy én nem tudom... :W
Egyenlőre egy jó boot usb sem működik.

De miért írja, hogy nem futtatható dos módban?

(#60608) SP4C3 válasza fbeni91 (#60606) üzenetére


SP4C3
veterán

Úgy hogy rakj bele egy másik grafikust, esetleg ugyanolyat, ha megy vele, akkor tudod hogy megdöglött a kártya.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60609) fbeni91 válasza SP4C3 (#60608) üzenetére


fbeni91
tag

Másik vga kártyával rendben müködik a gép. :/ :/

Ajjj pont most döglik meg mikor el akarom adni.. :W

(#60610) SP4C3 válasza fbeni91 (#60609) üzenetére


SP4C3
veterán

Murphy törvénye. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60611) fbeni91 válasza SP4C3 (#60610) üzenetére


fbeni91
tag

hmmm.. :( Köszönöm :R akkor sajnos Kaput... :W

(#60612) fasirTTT


fasirTTT
őstag

sziasztok, ide is belinkelem a kérdésem, hátha van valaki, aki tudja a megoldást

[ Szerkesztve ]

(#60613) trancemusic válasza Sakka (#60607) üzenetére


trancemusic
senior tag

Gariztasd le.
Áramszünet után nincs kép,meg kikapcsol a gép.
Ezt kell mondani.
Ha kérdezik,lett bios frissítve esetleg?
Az micsoda?... Ez legyen a válasz.

U.i. láttam áramszünet miatt elállítódott vga biost, hihetetlen,abszurd értékekre állt át.
( bios szerkesztő progival láttuk ezt )

Azt látta a win,vissza lehetett flashelni a gyári biost.

[ Szerkesztve ]

(#60614) Sakka válasza trancemusic (#60613) üzenetére


Sakka
tag

:DD

Az a baj, hogy nincs spanom aki legarizná okosba, ahol vettem ha visszavinném tuti bevizsgálnák, és vagy rájönnek, vagy ők visszateszik a jó biost és megint jó.
Vagy kifizettetik a bevizsgálási költséget...

(#60615) Csupingo válasza fasirTTT (#60612) üzenetére


Csupingo
veterán

Legalább a 1511-nél frissebb win változat kell, csak azután lehet drivert telepíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60616) trancemusic válasza Sakka (#60614) üzenetére


trancemusic
senior tag

Próba cseresznye. :DDD
Sztem csere vagy levásárlás lesz ebből.

Nekem masodjara cserelil garin belul az lcd képernyőt a tévén,nem latszik rajta a ket eves kislanyom tenykedese... Fa kockával püfölte. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60617) Sakka válasza trancemusic (#60616) üzenetére


Sakka
tag

Most, hogy jó a kártya benchmarkban is jó eredménnyel, így meg is tarthatom :B
Helyette most hirtelen nem is tudnám milyen kártya lenne ha választanom kellene... bár lenne elképzelésem.
Persze az új szaga mindig vonzóbb :P

:D a képernyő cseréden röhögtem egy sort :DDD

Azt nem tudom, hogy áramszünetes dologgal mit csinálnának, ha valóban bejelenteném és a bioson véletlen hopp elállítanák egy értéket? ( Most már tudom mit kell;) )

Már amúgy én újrapasztáztam és új hűtő szalagokat is kaptak a ramok a régi helyett. nem tudom, hogy ez gari vesztéssel járna e...

(#60618) trancemusic válasza Sakka (#60617) üzenetére


trancemusic
senior tag

Szétszetted a hűtőt,ha a csavar fején volt matrica vagy festés vagy bármi: buktad a garit.

(#60619) fasirTTT válasza Csupingo (#60615) üzenetére


fasirTTT
őstag

igen, közbe megoldottam :R

(#60620) Sakka válasza trancemusic (#60618) üzenetére


Sakka
tag

Volt matric, de az egy kis kerek matrica az egyik csavar fején, amit óvatosan levettem és vissza. :K
Át szakadva nincs, max a csavarhúzó nyomok a többi csavaron... :U
Muszáj volt, mert nem nagyon csípem, ha a kártya 80 fok felett van max terhelésen.
Így pasztázni kellett, amivel pár fokot nyertem. A bios állítással is nyertem több fokot.
A hő szalag, hőlap a csipekre meg a vrm miatt. Így az egyik vrm 42 fokos max terhelésnél is, a másik 68. De szerintem még levihető a 2. vram.

De lehet egy jó vga vízhűtésbe bele kellene fektetni. csak nem tudom mi lenne a jó választás még. A procim már vízen van egy ideje.

Jobban érzem magamat, ha nem lángol a kártya játékok alatt, és így ha eladásra kerülne szívebben is adom tovább, tudván nem volt széthajtva, nem főtt meg.
A kártya maga egy jó darabig még szerintem megbirkózik minden játékkal maxon 1920x1200 ban...
Ha 4k ban menne, már más lenne a helyzet.

Egyenlőre ez a helyzet :)

(#60621) Csupingo válasza Sakka (#60620) üzenetére


Csupingo
veterán

Hogy sikerült visszavarázsolni a biost?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60622) vakond5 válasza B.Á.L.!.N.T (#60602) üzenetére


vakond5
őstag

Elvileg ma vagy holnap kapok egy zsír új hidat, és visszajelzek majd.

Melyik játékok? Pl Dirt Rally, NFS 2015, NFSMW 12, Mafia 2/3, szóvall kétlem hogy a játékokkal lenne a baj.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#60623) Sakka válasza Csupingo (#60621) üzenetére


Sakka
tag

Ahogy más már javasolta, kiforrasztottam a chippet majd írattam rá egy progit és visszaforrasztottam szépen.
Hibátlan lett.
5 perc kb. :K

Viccet félre téve, külső bootolással eredeti biost visszaraktam. Viszont nem müködött jól a dos-os usb ezért másik dos fájlokkal kellett megcsinálni. S másik atiflash is. Az előzővel nem ment. passz, hogy miért
Amúgy valóban kellett áramtalanítani, kártya ki-be, előtte igp-re át tenni, aztán újraindulás-> külső boot usb-ről->Atiflash és parancs hozzá, bios felülíródott , monitor kábel átdug az R9-re és lám lőn világosság. :C

[ Szerkesztve ]

(#60624) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok! :)

Adott egy Asrock H87 Pro 4 lap amibe lapul egy G3220.
Idáig (ami kb 1 hét) integrált vga-val használtam pontosabban HDMI csatlakozón. Ment is fasza minden.
Majd most szerváltam bele egy HD 4850-et addíg míg nem lesz Gtx 750Ti-m.
DDU-val minden legyalulva, kikapcsolt berakom a kártyát majd HDMI-n csatlakoztatva rádugtam a Tv-t.
Kapcsolnám be erre csipog 5-öt(?) ha jól számoltam és behozta a biost(ez is fel volt nagyolva stb..)
Átdugtam d-Vga csatira úgy már bejött a kép rendesen a Tv-re illesztett volt drivert felraktam.
Na és a lényeg, mi a fenéért nem birom Hdmi-re kötni amikor az alaplapin azzal használtam. :F

Samsung Galaxy S10+

(#60625) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Ismerős gépébe kellene VGA-t vásárolnom egyetlen céllal. Egy HDreadí TV-t kellene másodlagos monitorként összekötni. Tehát legyen rajta egy D-sub, és egy DVI, vagy HDMI. És legyen minél olcsóbb. :)

(#60626) Csupingo válasza intensa_man (#60625) üzenetére


Csupingo
veterán

Gt 710, vagy 720 esetleg.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60627) SP4C3 válasza Csupingo (#60626) üzenetére


SP4C3
veterán

Ilyen szemeteket azért nem vennék, de ha csak képet kell megjeleníteni a lehető legkevesebb zsetonból, arra természetesen jó, de azért ha már vesz grafikus kártyát, akkor valami értelmesre költse a pénzét...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60628) Csupingo válasza SP4C3 (#60627) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondolom csak azért kell, hogy képet jelenítsen meg minél olcsóbban. Legalább is szerintem erre vonatkozott a kérdés.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60629) intensa_man válasza Csupingo (#60626) üzenetére


intensa_man
tag

Csak azért kell, hogy a VLC mehessen apámnak a TV-n kiterjesztett módban.
Találtam most a sufniban egy PCI-E 3450 kártyát. Belepróbáltam a saját gépembe, de egyszerre nem volt kép a D-sub, és a HDMI kimeneten. Ha csak az egyik volt bedugva, akkor ment, de egyszerre nem látta a 10 a display-eket. Meg lehet azzal oldani, vagy egyszerre mindenképp csak egyet tud kezelni?
Köszi!

(#60630) Csupingo válasza intensa_man (#60629) üzenetére


Csupingo
veterán

Win 10-zel nézted? Ahhoz nincs driver ha jól tudom, lehet azért nem megy két kijelzővel. Határozott leírást nem találtam a neten, de több fórumban is írták, hogy tud 2 megjelenítőt. Legrosszabb esetben az s-video kimenetet rca-vá alakítod (ha a te kártyádon van), az menni szokott a régi kártyáknál. Bár gondolom nincs s-video, ha hdmi és d-sub van. A másik gépen nem win 7 van? Azzal talán menne.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60631) intensa_man válasza Csupingo (#60630) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm, ki fogom próbálni. A másik gépen valóban 7 van, reméljük menni fog. Egyébként konkrétan egy ilyen kártyáról beszélünk.

(#60632) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Egy kérdés mert megöl az ideg ! Sapphire R9 270 , még garis szerencsére .Már hétvégén azt produkálta hogy bekapcsolom a gépet kapcsolodna be a monitor de a kép nem jelenik meg és a monitor kikapcsolja magát energiatakaerékos üzemmódba de a gép vga kártya megy tovább .Ilyenkor egy kis játék ki be a hdmi kábellel reset vagy újra inditom a gépet és ad képet .Ma haza értem melóbol szintén ugyan ezt produkálta de ma már többet kellet játszani ki be hdmi kábel ki be a monitoron stb .Szépen bejött a windows de egyszer csak kép elszáll de a gép megy folyamatosan majd pár percre rá vissza jön a kép de a windows is újra indult .Másik monitoron is kipróbáltam ugyan ezek a jelenségek monitor hiba kizárva .Ha kiveszem a videokártyát és az alaplap hdmi csatlakozojára kötöm semmi probléma az ég világon m .Vissza tettem a gépbe a kártyát szintén ezek a jelenségek néha betölt a windows de egyszer kifagyott , reset már nincs kép .Kipróbáltam egy régebbi és a legujabb drivert hiba nem oldodik meg , kipróbáltam a kártya dvi csatlakozoját ugy sem oldodik meg a próbléma csak sokszori resetelésre .Legutoljára bejött a windows felraktam a legujjabb drivert de az ugye kérte hogy inditsam ujra a gépet de már nem jött be a kép csak a gép megy tovább . Egyszer elinditottam az aida tesztet egyböl kifagyott , utána nem fagyott ki...furmark , heaven benchmark nem fagyott ki nem melegszik a kártya kb 55 fokos , nincs tuning .Holnap kipróbálom másik gépbe is .Nem tudok mire gondolni mert egyszer müködik egyszer nem .Kép csikozodás nincs .Félek ha vissza viszem edigitálba ott lesz hetekig és vissza dobják hogy abban a teszt környezetben müködött .Windows hiba lehet ? De mondom kártya nélkül a lehető legkisebb probléma sincs .Köszönöm ha végigolvastátok ,de most eléggé feszült vagyok .

[ Szerkesztve ]

(#60633) Alastair' válasza Kisbocs06 (#60632) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem hétfőn ugyan így döglött meg a 7870-esem.

Alister from Hell

(#60634) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Van egy dell vostro 1220 subnotebooke-om, benne egy képen látható vga. Win 8.1van fent. A vga driverét szeretném telepíteni, de azt írja ki a program, hogy microsoft net framework legújabb programját telepítsem először. Feltettem egy most már egypár illyet, de még most sem tudom a drivert telepíteni. Valakinek van valami ötlete?

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#60635) Lézerparaszt válasza Fr@nkieWilde (#60634) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

(#60636) Fr@nkieWilde válasza Lézerparaszt (#60635) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Banyek, képet lehagytam. Itt van, de amúgy köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#60637) Proky


Proky
senior tag

Sziasztok, segítsetek pls. Van egy Ati VGA kártya, játékok és 3Dmark alatt tökéletesen megy, windowsban villog, csíkosodik a kép most új rendszer után is? Még fordítva érteném, de így mi lehet a gond?

(#60638) quailstorm válasza Fr@nkieWilde (#60636) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lézerparaszt hozzászólását nem értem. Linkelt XP-hez drivert meg .NET-et ami benne van a rendszerben :F

.NET 4 van a 8.1-ben alapból. Jó esetben frissül is 4.6-ra. .NET 3.5 vagy .NET2 nincs, de ha kellett neki akkor nem csak hiányolta nálam, hanem ott volt a gomb hogy fel is rakja.

Másik, ahhoz a vénséghez driver nem lesz. Ezt rakd fel: [link]

(#60639) Cseri0058


Cseri0058
őstag

sziasztok
ezt miért írja ki?

legfrissebb driver telepítése után is ezt írja ki
adatlapomon a gépem

[ Szerkesztve ]

(#60640) Cseri0058 válasza Cseri0058 (#60639) üzenetére


Cseri0058
őstag

Ezt írja ki a fifa17 nél és a hearthstone-nál is.

(#60641) vakond5 válasza vakond5 (#60622) üzenetére


vakond5
őstag

Megvan az új híd, és az a helyzet hogy 2db kell a kártyákra, így tökéletesen működik :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#60642) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Vki eltudná mondani h pontosan h kell legyalulni ddu -val a videokari driver-t? Ha letörlöm és még mielőtt felraknám az újat akkor a windows automatice felrak nekem valamit még mielőtt én felrakhatnám a jót.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#60643) MK VII válasza Nerazim (#60642) üzenetére


MK VII
veterán

Letöltöd a legfrissebbet, telepíted, elindítod, safe módban futtatod.
Csökkentett módban ilyenkor újraindítja a gépet. Ott értelemszerűen az AMD drivert törlöd.
Takarítás és újraindítást választod. Vagy törlés és újraindítás már pontosan nem emlékszem.
Aztán ha kész akkor mehet fel a Crimson.

(#60644) papirzsepi93 válasza Cseri0058 (#60639) üzenetére


papirzsepi93
tag

Nekem a béta kipróbálása után ugyanezzel a hibával léptem ki. Egy 970-es volt az áldozat és ő (valszeg) vram hibával ment gariba.
Na most nem azt mondom, hogy neked is ilyen problémád van, de egy másik vga-val tennék egy próbát a helyedben mielőtt bármi bajra gondolnál. :)

(#60645) Cseri0058 válasza papirzsepi93 (#60644) üzenetére


Cseri0058
őstag

Nem lehet valahogyan letesztelni a kártyát?

(#60646) papirzsepi93 válasza Cseri0058 (#60645) üzenetére


papirzsepi93
tag

Esetleg valamilyen benchmarkot futtass rajta.
De nekem pl annál nem csinált semmit. Nem talált hibát.

(#60647) Lézerparaszt válasza quailstorm (#60638) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Ha megnézted volna alaposabban is, azok a gyári driverek amiket a gyártó kimondottan ahhoz a laptophoz készített, és gondosan összeválogatott. Ahhoz a laptophoz. Hozzá. Gondoltam ők csak nem tévednek. Azért írtam háromszor (3) hogy valamelyiket csak megérted. A másik: és ha nincs benne neki a rendszerben mert ki van kapcsolva a frissítés ahogy kis hazánk felhasználóinak 90 százalékának és azért írja? Akkor mi van? Nem írta hogy melyiket hiányolja. A harmadik: magyarul írtam, mit nem lehet érteni rajta? Leírhatom szájbarágósan is mint egy amatőrnek, lehet úgy kellett volna hogy Te is megértsd.

A játék az nem játék!

(#60648) Proky válasza Proky (#60637) üzenetére


Proky
senior tag

Erre valakinek ötlet?

(#60649) Csupingo válasza Proky (#60637) üzenetére


Csupingo
veterán

Mintha nem jó értékre venné vissza az órajelet terheletlenül. Pontosan milyen vga? Régebbi driverekkel már nézted? Esetleg a gyártó oldalán megnézni, hogy van e frissebb bios, vagy te magadnak módosíthatod a bios-át, ha már semmi nem jött össze.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60650) Csupingo válasza Csupingo (#60649) üzenetére


Csupingo
veterán

Vagy ha böngészés alatt csinálja, akkor az még szokott segíteni, hogy a böngészőben a hardveres gyorsítást kikapcsolod.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.