Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61651) antocian válasza Csupingo (#61649) üzenetére


antocian
csendes tag

köszönöm, megpróbálok ilyet keresni.. bár vidéken nem egyszerű. tehát ha az y helyett egy ilyen duplázó van betéve, jó lesz, ha jól értem..

(#61652) kicsi89 válasza bobalazs (#61648) üzenetére


kicsi89
csendes tag

Köszi szépen a tippet,de ugyan az akkor ez kuka 3 hete vettem aprón :((

[ Szerkesztve ]

(#61653) kicsi89 válasza Csupingo (#61650) üzenetére


kicsi89
csendes tag

Egy próbát megér , de szerintem nem sok esély van rá

(#61654) whited válasza MK VII (#61640) üzenetére


whited
addikt

Ram hiba volt végül .. :D :U

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#61655) Csupingo válasza antocian (#61651) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem baja így se lenne, de azért kicserélném. Gondolom neked egy ilyen van, és mivel nincs két szabad molexed, ezért csak az egyik felét kötötted be, igaz? Ezért lenne jó egy ilyen.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61656) zszszs


zszszs
tag

Sziasztok.
Most kaptam egy Asus R7 260 OC 2 GB kártyát. Ismerősnél pihent fél évet, gariban javítva került vissza hozzá, azóta nem tette gépbe. Odaadta, hogy gond van vele... Gépbe téve normálisan működik, de kb. 5-10 perc múlva a kép elsötétül, gép lefagy. Néha előtte fodrozódik is a kép. Ventik mennek. Mi lehet?

(#61657) Alastair' válasza kicsi89 (#61646) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Kampec.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#61658) M0ng00se válasza zszszs (#61656) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

hőfokok rendben?

V6

(#61659) ot93 válasza whited (#61654) üzenetére


ot93
senior tag

Vga ram vagy a sima? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61660) Tomace91 válasza Csupingo (#61623) üzenetére


Tomace91
senior tag

Alapból ki van terjesztve mert mind2-n használok asztalt is és az az elsődleges mindig amin játszok is, továbbá használom közben a másikat, így a leválasztás nem működik :/

(#61622) bobalazs: Köszönöm szépen válaszod! :R

(#61661) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok! Kaptam ingyen egy Sapphire ATI X1650pro PCI-E 512mb GDDR2 kártyát ajándékba, és mivel időm engedi gondoltam retrozok egyet és meglátom mit tud a kártya felmutatni ha tuningolom kicsit.

De meglepődésemre a kártyát nem tudok túlhajtani semmivel sem. Az op rendszer egy win 7 64-bit ( eredeti )
a driver meg 10.2 catalyst. Sehol sem engedi túlhajtani még a ATI CCC-ben sem, sem az msi afterburnerben sem.

Ez miért van?
Köszi a választ!

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#61662) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
A Gigabyte GTS 450 videokártyám egyik ventilátora egy ideje nagyon hangos. Játékok után szokta ezt csinálni. Sosem közben, akármennyit játszok mindig utána kezd el felzúgni, miután abbahagyom a játékot.

Nemrég kapcsoltam be a gépet, egy ideig még zúgott, de abba hagyta. Jelenleg ennyire pörög:

Lehet valamit tenni ez ellen?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#61663) Csupingo válasza zolka95 (#61662) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak zajosabb lett, vagy gyorsabban is pörög mint eddig? Akár pasztázni, portalanítani is lehetne a kártyát, a ventilátor tengelyére egy kis wd40, aztán egy csepp olaj is csodákat szokott tenni. Vagy a driver rossz és amiatt pörgeti jobban a ventilátorokat, nekem egy ilyen kártya a régi 314.22 -vel és a 344.65 -tel működött jól. Akár még bányászvírus is lehet: roguekiller vagy malwarebytes meg szokta találni, ha van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61664) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Procit és hűtőt cseréltem a 775-ös játszós gépben, legutóbb még tökéletes képet adott. Most ILYEN.
Mondjátok, hogy nem döglött meg a VGA... :O
Ráadásul a beállításoknál nem engedi feljebb húzni a felbontást. Nem értem, hogy miért. :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61665) varmi2 válasza flymi (#61664) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sanszos, hogy hardveres hiba. De egy új drivert feltehetsz, vagy egy régit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#61666) flymi válasza varmi2 (#61665) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor sem értem. 2 napot pihizett és állásában bemondta az unalmast? :F
Teszek fel másik drivert, hátha.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61667) Csupingo válasza flymi (#61666) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy néz ki, mintha driver nem lenne telepítve. Esetleg az alaplap driverét is feltehetnéd újra, a proci csere miatt. Milyen vga amúgy? (Az 512-es tridentnek volt ilyen képe 16 színnel)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61668) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!

Adott egy Tri-X 290, megvan pár hónapja, nagyon jól üzemelt egész eddig.
Tegnap filmet néztem csak, teljesen nyugodtan, minden gond nlkül tette a dolgát. Kikapcsoltam a gépet, szépen áramtalanítottam.
Most bekapcsoltam agépet, és a monitor nem jelzett jelet. Beléptem BIOS-ba (hallottam csippanni hozzá a deszkát), aztán rájöttem, hogy iGP-vel bootoltam. BIOS-ban néztem, az alapértelemezett az a PCI-e lenne,. mégis iGP-ről bootolt.

Eszközkezeéőbe lépve se a videóadapterek, se az egyéb eszközök között nem találom a kártyát.

Mit kellene néznem, tennem vagy próbálnom az ügy érdekében? Valahogy karácsony előtt nem hiányzik egy új VGA beszerzése.
Előre is köszi :R

(#61669) flymi válasza Csupingo (#61667) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Sparkle GTX260

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61670) M0ng00se válasza Enigma1945 (#61661) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Próbáld engedélyezni az "unofficial" tuningot, és a user mód helyett rakd kernel módba, az afterburnert.

V6

(#61671) Enigma1945 válasza M0ng00se (#61670) üzenetére


Enigma1945
őstag

szia! sajnos ez sem segített. még a rivatunerrel sem engedi a tuningot. ilyen még nem láttam :(

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#61672) flymi válasza varmi2 (#61665) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+Csupingo: Köszönöm, megoldódott egy Driver újratelepítéssel. :B

:R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61673) Kiezamajom


Kiezamajom
csendes tag

Helló.Adott agy 7870es kártya .Felraktam egy új crimson drivert 16.11.02.Újraindítás után boot közben win logó után megáll és semmi.Csökkentett üzemmódban megy .Ha ddud-val letörlöm a drivert utána megy (nincs driver felrakva ).Felrakok akármilyen drivert,próbáltam 16os 15ös verziókkal ,mindegyikkel ugyanaz a hiba boot közben befagy .Másik kártyát beraktam az megy . Mi lehet a hiba ?Érdemes szétszedni és újrapasztázni ?Máshol is olvastam ilyen hibáról de sehol nem láttam konkrét választ.(állítólag a crimson csinálja ki 7870eseket).Hátha itt valakai tudja a választ.Köszi.

(#61674) Csupingo válasza Kiezamajom (#61673) üzenetére


Csupingo
veterán

A kártya szokott így elhalálozni. Driver nélkül még megy, driverrel már nem. Esetleg egy másik gépbe is próbáld ki, ha tudod. A 15.7.1-es catalyst-tal is nézted?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61675) Kiezamajom válasza Csupingo (#61674) üzenetére


Kiezamajom
csendes tag

Hali.Megnéztem a 15.7.1es driverrel.Azzal bebootol de szétesik a kép és lefagy .lehet melegszik ?

(#61676) Csupingo válasza Kiezamajom (#61675) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg átírni a kártya bios-át, kisebb órajelekre. Ha tudod, nézd meg persze a hőfokokat.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61677) Kiezamajom válasza Csupingo (#61676) üzenetére


Kiezamajom
csendes tag

Biost hogyan lehet átírni ?

(#61678) Csupingo válasza Kiezamajom (#61677) üzenetére


Csupingo
veterán

Itt talán tudnak segíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61679) Rolcsao


Rolcsao
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő: Van egy EVGA gtx 760 sc 2gb vga-m és terhelve (jelen esetben fifa 15) egy folyamatos cicergő hang keletkezik. Megnéztem gpu-z-vel és terhelés alatt a mag órajel felmegy 1241.1 Mhz-ig, holott gyárilag ezek a megadott adatok: Base Clock: 1072 MHZ, Boost Clock: 1137 MHz. A kártyát használtan vettem, nem tudom, hogy az előző tulaj hozzá nyúlt e az órajelhez de okozhatja ez a zavaró hangot? Gari még van rá, érdemes gariztatni vagy ezzel a hang problémával nem foglalkoznak?
Előre is köszi!

Üdv, Roland

(#61680) SP4C3 válasza Rolcsao (#61679) üzenetére


SP4C3
veterán

Coil Whine

Ahhoz a kártya bios-ába kellett volna belenyúlnia. Másik táppal kellene megpróbálni, az általában segíteni szokott. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61681) Alastair' válasza Kiezamajom (#61673) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Fakereszt a 7870-nek. Rakhatod az enyém mellé a kukába.

Alister from Hell

(#61682) Arnol


Arnol
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban.

Elég nehéz mindent leírni pontosan mert már egy hete próbálkozom de kezdek kifogyni az ötletekből.
A hibaüzenet a következő: " A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt."
Illetve értesítésben megjelenik, hogy a "képernyőillesztő nem válaszolt majd helyreállt".
A hibajelenség érdekes módon windows alatt nem jelentkezik viszont ha elindítok egy játékot akkor random 10-20-30 perc elteltével egyszer bejön ez a hibaüzenet és utána egészen a gép ki majd újra bekapcsolásáig nem jelentkezik. Próbálkoztam vga driver újratelepítéssel, próbáltam dduninstaller használatával,régebbi driverrel, volt windows újratelepítés, találtam registry-s megoldásokat is de eddig sajnos semmi se oldotta meg a hibát.

Ezek után szerintem jogosan kezdtem el gyanakodni arra hogy valami hardver hibázik, így csináltam memtest-et, tudom nem életbiztosítás de az nem dobott hibát, melegedéssel nincs gond, szóval igazából már fingom sincs.... Ma fogom egy új táppal tesztelni, de addig is gondoltam megírom nektek tapasztalataim, hátha valaki már találkozott ilyen problémával.

Válaszaitok előre is köszönöm :R

(#61683) Rolcsao válasza SP4C3 (#61680) üzenetére


Rolcsao
csendes tag

Hello!
A táp pár hónapos Fsp hexa+ 400. A vga adatlapján ugyan ezt írják :500 Watt or greater power supply with a minimum of 30 Amp on the +12 volt rail.****

De azt mondták nekem itt a fórumon hogy elég hozzá a mostani, vagy mégsem? Próbáljam ki egy másik táppal?

Üdv, Roland

(#61684) ot93


ot93
senior tag

Üdv, adott egy fsp 400 60 apn táp, amin eddig volt egy hd7770, 4 pines csatlakozón, de az rx460-nak ahogy most néztem képeken, 6 pines kell, 2 szabad molex nincs, most mit tudok tenni? Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61685) papirzsepi93 válasza Arnol (#61682) üzenetére


papirzsepi93
tag

Szia!

Pont ilyen problémája volt pár hónapja a 970-esemnek. Ha van lehetőség másik vga-val kipróbálni a gépet akkor azzal mindenképp segítenél magadon, mivel ha azzal megy akkor a vga vram-ja adta fel, szóval ha garis vissza a feladónak.
De előbb mindenképp egy másik vga-val próbáld ki a géped :)

(#61686) Alastair' válasza ot93 (#61684) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az átalakító jó lesz az RX460-ba is, amit most használsz.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#61687) Csupingo válasza ot93 (#61684) üzenetére


Csupingo
veterán

Létezik 1 molex-szel is.

(#61683) Rolcsao: próbáld ki, egy másik márkás táppal is, ha van lehetőséged. Nem a teljesítménnyel van baj. Sajnos bizonyos alkatrész "együttálásból" is adódhat. Adott vga, adott táp esetén véletlenszerűen előfordulhat. Most nézem, a tápod sem olyan erős ehhez a kártyához, mert 2 ágra van bontva a 12 V-os rész, így áganként nem tud olyan nagy teljesítményt leadni. Eléggé "határon" van járatva. A tápos topikban jobban megvizsgálják a dolgot neked.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61688) ot93 válasza Alastair' (#61686) üzenetére


ot93
senior tag

De ehhez nem muszály 4 pines?

Csupingo ez lényegében olyan, hogy a molex csatlakozóban van az elágazás, nem pedig 2 molex előtt?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61689) Csupingo válasza ot93 (#61688) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen. 1 molexről van 5 lábra elosztva, ha minden igaz. A 2 molexes a nagyobb teljesítményű kártyákhoz kell inkább. Ennél a 75 W-os kártyánál bőven elég szerintem ez is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61690) ot93 válasza Csupingo (#61689) üzenetére


ot93
senior tag

Értem,
De Várjatok csak, szerintem hülyeséget beszélek... nem vagyok otthon de most néztem képet a hd7770-ról és ott az is 6 pines :D valami tényleg rémlik, hogy az enyém is olyan.., ebben az esetben nincs is gond... :))

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61691) Alastair' válasza ot93 (#61690) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Akkor fussunk neki még1x: amit most használsz, az jó lesz az RX460-ba is. ;]

Alister from Hell

(#61692) Csupingo válasza ot93 (#61690) üzenetére


Csupingo
veterán

A 4 pin-re nem reagáltam, mert olyat még nem láttam. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61693) ot93 válasza Alastair' (#61691) üzenetére


ot93
senior tag

Valóban, már én is így gondolom :D
Gyanús is volt, hogy ilyen dolog elkerülte volna a figyelmen, de akkor rendben van elvileg :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#61694) Arnol válasza papirzsepi93 (#61685) üzenetére


Arnol
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszod mindenképp ki fogom próbálni, szerencsére még garis, kb 3 hónapos a kártya :P

(#61695) Csupingo válasza Rolcsao (#61679) üzenetére


Csupingo
veterán

A magas fps-eknél (vagy nagy terhelésnél) szokott ilyen hangot kiadni a vga, vagy a táp. Próbálgasd úgy, hogy minden grafikai beállítást feljebb teszel, hogy csökkenjen az fps, vagy használj v-sync-et, vagy fast sync-et (nem tudom, hogy 760 esetén is be lehet e kapcsolni driverben).

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61696) mikkristof


mikkristof
csendes tag

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy jelenleg nem követem úgy a VGA-s piacot mint korábban.

Mekkora különbség van egy radeon és egy nvidia kártya között azonos kategóriában?

Van e még különbség, hogy a játékok melyiket "szeretik" jobban? (lásd régen az nvidia)

Jelenleg egy nvidia 750ti oc 4gb van a gépemben és néztem hogy manapság a legjobb ár/teljesítmény arányú kártya az rx470 lenne? A 1060-nál jobb?

Válaszokat előre is köszöm!

(#61697) Rolcsao válasza Csupingo (#61687) üzenetére


Rolcsao
csendes tag

Igen ez lett volna a következő kérdésem, hogy elég e neki a szétosztott 12 voltos ág. Másik tápot még szereznem kell valahonnan de megpróbálom azt is amit javasoltál a grafikai beállításokkal. De ahogy észrevettem nagyobb terhelésnél jelentkezik.

(#61698) kutjaaa


kutjaaa
tag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy találkozott-e már valaki hasonló problémával és esetleg van-e valami megoldása?

Alkalmanként, ha úgy hozza a sors, át szoktam cuccolni a vasat a nappaliba és rákötöm az UE40H5500AW típusú tv-mre, hogy azon tevékenykedjek, film, kis játék ez+az. VGA Sapphire 7850 2GB, W10, HDMI kábel. A problémám az az, hogy random merevre fagy a windows, észrevettem, hogy ez legtöbbször akkor történik, ha pl. filmet nézek, a háttérben nyitva van pl. egy chrome és jön egy hang értesítés fb-n. Ha letiltom a hdmi hangeszközt és hangfalon/fejhallgatón megy a hang, akkor soha nem fagy le, csak és kizárólag akkor, ha a hang hdmi-n megy a tv-re! Felleltem pár hasonló hibaleírást a neten, de az ott javasolt megoldás, hogy a hdmi hangeszköznél a hang hatásokat kapcsoljam ki, nem oldotta meg a problémát, próbáltam újabb AMD driver-t, régebbit, de a probléma továbbra is megvan!

Bocs ha hosszú lett és köszi a segítséget előre is!

T450, XIAOMI Note 8T,

(#61699) Csupingo válasza mikkristof (#61696) üzenetére


Csupingo
veterán

A különbség most is létezik játékonként. Vagy csak valami miatt jobban fekszik egy adott játék valamelyik gyártónak, vagy épp melyik játékot melyik szponzorálta. Pl. a hitman nagyon megy amd-ken, a gta v az nvidia-kon. És még sok ilyen játék van. Ha többnyire egy-két játékkal játszol csak hosszabb ideig, akkor érdemes konkrétan azokhoz kártyát választani. Azonos kategóriánál általában kiugró esetben, hol az egyik gyorsabb 5-10 fps-sel, hol a másik. De több játék átlagát megnézve már egy szinten van a teljesítményük.
Jelenleg az 1060 gyorsabb a 470-nél, de dx12-ben többet gyorsulnak az amd-k.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#61700) mikkristof válasza Csupingo (#61699) üzenetére


mikkristof
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Ez esetben lehet nekem jobban megéri egy 1050ti-t választani hosszútávon :) kicsit utánaolvasva van egy olyan gyanúm mintha még mindig átlagban nvidia fele billenne a játékok mérlege, tévedek? :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.