Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60101) SP4C3 válasza wrtn (#60100) üzenetére


SP4C3
veterán

Komponensek kombinációja, próbálkozhatsz másik táppal esetleg.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60102) duke


duke
aktív tag

Sziasztok

Hogy lehet az, hogy egy gepen, amiben Ati Radeon 4850-es kartya van, a dxdiag azt mutatja a rendszerinformacional, hogy a directx verzioja 11 ? Amikor ez a kartya maximum directx 10-et ismerhet.
Az oprendszer win7 64bit. Vagy ez nem fugg ossze a kartya kepesegeivel ? Azt se tudom mikor kerult ra a 11-es directx. :)

(#60103) bolygo85


bolygo85
tag

Sziasztok

Ma megérkezett az új videokártyám ASUS Radeon R9 290 DirectCU II OC 4GB GDDR5 512bit.

Olyan gondom lenne driver: 16.9.2(legújabb),16.7.2 és 15.7.2 driverekkel ARTIFACTOL a World of Tanks-ban egyedül egy régi 14.9.2 driverel megy rendesen hiba nélkül!

Előtte egy MSI r9 270X 2 Gb használtam gond nélkül egyik driverrel se volt soha gondja.

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel, és ha igen van rá megoldás?

Válaszokat előre is köszönöm!

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#60104) speedydb23


speedydb23
senior tag

Játék közben full kék vagy piros képernyővel kifagy a gép és újraindul, ez videokártya hiba ugye?
Driver gondolom nem okozhat ilyen problémát? Tápegység biztos, hogy hibátlan és elég, így ezt is kizárhatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#60105) MK VII válasza duke (#60102) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Mert a rendszer információ a windows dx támogatását mutatja nem a kártyáét.

(#60106) Kaci84 válasza Csupingo (#60096) üzenetére


Kaci84
őstag

Csupingo, Vakegérke: Köszönöm nektek, sikerült. :R

(#60107) Vakegérke válasza Kaci84 (#60106) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit, már ha segítettem egyáltalán. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60108) industrial


industrial
tag

Ma egy érdekes hiba jött elő én Vga-ra gyanakszom.
Teljesen átlagos power point közben a gép átváltott kék képernyőre majd kikapcsolt.
Utánna a gép bekapcsolt majd egy 3-4 perc járatás után újfent átvált a kép lila vizszintes tégalapok és hasonlók jelennek meg. Vga probléma? Vagy tápegység?
Bár inkább olyan színű mint amilyen volt a háttérkép. :A

[ Szerkesztve ]

(#60109) varmi2 válasza industrial (#60108) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mutatnál képet? Vga hibának tűnik, amit mondasz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60110) bolygo85


bolygo85
tag

Erre a kérdésemre [link] esetleg v.ki mondana v.mit? :U

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#60111) industrial válasza varmi2 (#60109) üzenetére


industrial
tag

Igyekszem elcsípini egy jó képet :)

(#60112) industrial válasza varmi2 (#60109) üzenetére


industrial
tag

KÉP

Remélem látszik hogy mire gondoltam, csökkentett módban ez a jelenség nincs.

(#60113) industrial válasza varmi2 (#60109) üzenetére


industrial
tag

És érdekes hogy nem tudom letörölni sem újra telepíteni a VGA drivert. Az új és a régebbi is rendszerkonfiguráció észelése sikertelen hibával le áll. :F

(#60114) industrial


industrial
tag

DDU-val sikerült leszednem a Vga driver-t. Akkor minden hiba nélkül ment a gép, amint vissza raktam bármelyik verzió, 2015.xxx verziót azzal is ugyan ezt csinálta.. (a háttértől függetlenül piros fehér csík).
Az új Crimson driverral meg attól függ milyen volt a háttér.
Sapphire Hd7770.
Esteleg utódként mit ajánlotok? rx470-en gondolkodom.
fx6350 van melette később fejlesztve lessz majd.

(#60115) varmi2 válasza industrial (#60114) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én is rx 460-470 közül fogok választani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60116) turbokappa válasza industrial (#60113) üzenetére


turbokappa
senior tag

Nem memóriahibád lehet?
[link]
Ha jó a memória,akkor a kari döglött meg.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60117) turbokappa válasza varmi2 (#60115) üzenetére


turbokappa
senior tag

Ha nem életbevágó,én már a 2017-es karikra gyűjtenék.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60118) varmi2 válasza turbokappa (#60117) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha megjelennek majd a polaris utódai, akkor olcsóbb lesz a 460-470-480 trió. Nekem ezek is megfognak felelni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60119) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Ha be van dugva a VGA, 3000RPM-mel pörög a proci hűtő, ha ki van húzva, működik rendesen. Ha egy másik gép tápjára kötöm rá a VGA-t, ki tudom próbálni, hogy a táp gyenge-e, vagy ez így nem működik?

(#60120) varmi2 válasza Dinter (#60119) üzenetére


varmi2
nagyúr

Végül is rá kötheted egy másik tápra a vga-t ideiglenesen. Így indítod el a tápot, amin a vga lesz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60121) industrial válasza turbokappa (#60116) üzenetére


industrial
tag

Ténylegesen csak akkor csinálja mikor vga driver fent van, végig próbáltam 4 et mindeggyikkel az a probléma.
Amint eltávolítom a vga drivert egyből jó és stabil a gép.

(#60122) industrial válasza turbokappa (#60117) üzenetére


industrial
tag

Sajnos fontos lenne a kari,nem tudok várni. :( Valoszinüleg Ez
lessz a befutó. Relative kis összegből szeretnék egy jó karit venni. Mint a hd7770.sokáig megvoltam vele elégedve.

(#60123) Dinter válasza varmi2 (#60120) üzenetére


Dinter
addikt

Na kipróbaltam. Külön taprol is ahogy bekapcsolt a vga, úgy lett rossz.

(#60124) Joker88


Joker88
őstag

ezt hogyan lehet kiiktatni ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#60125) Dinter


Dinter
addikt

Azt írja vga 34 fokos. Hiába állítom venti sebesseget, marad 4500RPM. Megoldás?

(#60126) SP4C3 válasza Joker88 (#60124) üzenetére


SP4C3
veterán

Startup-bôl kiölöd az nvidia sz@rware-okat.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60127) core i7


core i7
addikt

Sziasztok alig pár napra/1-2 hétre rá ,hogy újraformázom a gépem van ez a jelenség ,hogy leterhelődik a vga-m+ felmegy 70 fok fölé böngészés közbe meg ilyen kis dolgoknál na mármost én Bitcoin vírusra gondolok de wi10 beépített vírusírtó nem jelez van erre a vga leterhelő vírusra valami megoldás? Nagyon zavaró!

(#60128) R4E/B válasza core i7 (#60127) üzenetére


R4E/B
tag

Erre egy megoldás van, hogy a Windows 10-et újrahúzod a pesába, mert nekem is ugyanez a probléma volt, de a VGA hőmérséklete nem ment fel, hanem inkább játékon belül olyat csinált, hogy szaggatott minden játék. Tehát újraindítottam a gépet és 60Fps megvolt a Doomnál és az AC: Syndicate játéknál, de egy 10 perces játékteszt után a 60 Fps lement 10-30 Fps közé, lényeg, hogy meg volt gajdulva és egyik ismerősöm jól írta, hogy valami vírust kaphattam be. :D

Mindjárt írok, mert nekem is van problémám a mostani kártyával. Játékoknál így W10 újrahúzás után megvan a 60Fps, de sajnos a videokártya ventilátorokból az egyik megy a másik leáll, aztán felpörög, megint leáll. Nem kockáztatok, így a jövőhéten megy szervizbe mindenképpen. Kérek garanciafutárt az iPonnál. :)
Persze küldtem email üzenetet a szervizeseknek is és tudnak róla, úgyhogy beküldöm, de addig majd itt is leírom később a problémám.

Majd azt írd már meg, hogy a ventilátorokkal van-e gondod és milyen videokártyát használsz, rendben? Érdemes megnézni a ventiket, hogy pörögnek. Időnként mindenképpen.

Én nekem most ez van és ez az első ASUS ROG videokártyám, nagyon szeretem, jó teljesítménye és kialakítása van: ASUS ROG Matrix Platinum GTX 980 Ti GDDR5 6GB Gaming

Üdv,
RampageIV!

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#60129) trancemusic válasza core i7 (#60127) üzenetére


trancemusic
senior tag

Malwarebytes,RogueKiller

(#60130) Hunork válasza core i7 (#60127) üzenetére


Hunork
veterán

Nézd meg a feladatkezelőt. Ha van benne KÉK színű ikonnal Realtek HD Audio, vagy szimplán HD Audio folyamatot, ami nem a tiéd, akkor az lesz. (nálam így volt, bitcoin), Fájl helyének mutatása - törlés, előtte persze leállítod a folyamatot. Utána Malwarebytes, ahogy fentebb írták, meg Diskcleanup, és egy registry tisztítás. Utóbbinál nálam tesztelve a Ccleaner, az nem bánt semmit, de másik programra nem esküszöm. (sőt, a Wise program kifejezetten W10 ellenes...) Ha kész vagy, restart, és elvileg jó kell legyen.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60131) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

GPU használati adatokat valós időben játék közben hogyan nézetem meg? Transzparens ablak vagy más?

Olyan progi kéne ami a GPU adatait valós időben (GPU % temp VRAM used value fan rpm és temp stb) kijelzi nekem játék közben egy transzparens always on ablakban.

Van ilyen?

(#60132) varmi2 válasza t420s (#60131) üzenetére


varmi2
nagyúr

msi afterburner kell neked. Nem gond, ha nem msi a vga

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60133) turbokappa


turbokappa
senior tag

Nekem a webhelper32 is pörgette

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60134) Theory66 válasza industrial (#60122) üzenetére


Theory66
aktív tag

Nekem kb ugyan ez a hiba van egy HD 7850 kártyával.

A következők történtek eddig:

i5 6500, 2x4gb hyperx 2133 mhz, msi b150m mortar, win10 x64
A kártya random, terhelés alatt és nélkül van mikor 5 perc, van mikor több óra után eldobja a monitorról a jelet, a hang megy tovább kis ideig és a gép újra indul.

Elhoztam kipróbálni az én gépemben(Asrock b85m pro4, 2x4 gb hyperx fury 1866, i5 4440, win10 x64), a gyerek 2 napig crysis 3 alatt terhelte, egyszer sem jött a hiba. Driver az amd oldalról letöltött 7800 series x64 drivere.

Visszavittem DDU-val lepucoltam a gépet, 7800 series driver fel,driver frissítés letilt, ment 1 hónapig.
Most újra elkezdte a hibát, mondom próbálok egy friss rendszert hátha a windows miatt van a hiba.
Gép reinstall, minden visszatelepít, ugyan úgy 7800 series driver fel, a gép fixen kb 2-3 perc után hang beakad, képen megjelennek a színes kockák és a gép újraindul.

Ötlet esetleg mit lehetne még megpróbálni? Még az jutott eszembe teszek vissza egy win7-t és megnézem azon mit művel, meg egy memóriát kéne tesztelni a kártyán.

(#60135) MK VII válasza industrial (#60122) üzenetére


MK VII
veterán

Ha jót akarsz magadnak akkor nem veszel olyan kártyát..
Ref hűtésest kerüld.. Nem fogsz tudni mellette megmaradni a szobában a hangja miatt..

(#60136) core i7 válasza Hunork (#60130) üzenetére


core i7
addikt

Köszi srácok :R

(#60137) core i7 válasza R4E/B (#60128) üzenetére


core i7
addikt

Ref GTX 780-am van okés megnézem de szerintem prögönek

(#60138) industrial válasza Theory66 (#60134) üzenetére


industrial
tag

Csökentett módban, Rendes módban 1024x768 as felbontásban semmi probléma, amint felrakom a felbontás fHDra egyből szét esik megint a kép 5 perc járatás után. Érdekes hiba ez. :D

(#60139) industrial válasza MK VII (#60135) üzenetére


industrial
tag

RX480 lett belőle. :)

(#60140) wrtn válasza SP4C3 (#60101) üzenetére


wrtn
csendes tag

ez amugy alapvetoen egy hibas alkatreszre utal? lehet ilyennel grancaialisan csereltetni a vga-t?

(#60141) SP4C3 válasza wrtn (#60140) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem hiba, ez egy ilyen jelenség. Nemtudom, hogy visszaveszik-e. Nem te vagy az egyetlen akinek coil whine-t okozott a kártya.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60142) R4E/B válasza core i7 (#60137) üzenetére


R4E/B
tag

Rendben, én meg mindjárt töltök fel videót a kártyámnak a ventilátoráról, hogyan viselkedik aminek nem szabadna. Még a héten igénylem valamelyik nap az iPon szervizes garanciafutárt, remélem, hogy javítják, ha nem akkor az ASUS nagy központjába kerül, ha ott se tudnak mit kezdeni vele akkor videokártya csere lesz, remélem azt is, hogy ugyanazt kapok, ha pedig nem és azt mondja az iPon, hogy vásároljam le az összeget nekem úgy is jó, de viszont én ragaszkodom nagyon a ASUS ROG Matrix Platinum GTX 980 Ti videokártyához, sajnos olyannyira a szívemhez nőtt, mintha a testvérem lenne. :)

RampageIV!

[ Szerkesztve ]

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#60143) R4E/B


R4E/B
tag

Itt egy videó arról, hogyan viselkedik a videokártyának a másik ventilátora. 26%-os alap fordulatszámon rosszul, de ha beállítom 60%-ra akkor megy szépen, ha pedig 100%-ra akkor meg keményen felpörgeti. :D

ASUS ROG Matrix Platinum GTX 980 Ti FAN problem

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#60144) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok! A mai napon a kártyám a Battlefield 4 indítása után elkezdett furcsa képet produkálni.. Csíkozott, bezöldült a kép, meg minden furcsaság.. Sajna képet sem tudtam róla készíteni, a telóm is épp töltőn volt.. Na akkor gyorsan egy újraindítás, és a windows töltésénél már elkezdte.. Na mondom király, a gari lejárta után kb. 2 héttel meg is halt a kártya.. Már éppen kezdtem összeesküvés elméleteket gyártani a gyártó ellen, mikor gondoltam egyet, és kihúztam az egész gépet, kiszereltem a kártyát az alaplapból, majd kb. 2 perc múlva visszaraktam és hála az égnek elmúlt a probléma.. Nem tuningoltam soha a kártyát, és az első tulaja vagyok..

Van-e okom az aggodalomra?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#60145) Dinter


Dinter
addikt

Így néz ki a VGA, aminek maxon pörög a ventije. Láttok rajta valamit?

http://imgur.com/c6wMZOD

(#60146) bobalazs válasza Enigma1945 (#60144) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt kipróbálom mert én is így jártam épp 10 perce.

(#60147) bobalazs válasza bobalazs (#60146) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nos, a kártyát kiszedtem de nem javult meg. HDMI-n egyszerűen nincs kép, dvi-on meg két csík található meg. Gondolom vram hibás lett ez is, pár hónap használat után.
Kérdés az:
A konfigom más alkatrésze teheti tönkre a vga kártyákat vagy tényleg peches vagyok, és 3x szívom meg ugyanazzal a rossz szériával?
-Azt sem mondhatom hogy szar tápom van mert corsair vx 450

(#60148) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Gigabyte HD6870 1GB GDDR5 videokártyához honnan tudnék pótventilátort szerezni?

(#60149) varmi2 válasza Dinter (#60148) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mondjuk innen, vár nem olcsó.
Vagy aprón lesel egy döglött karit, és arról leszeded.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60150) Dinter válasza varmi2 (#60149) üzenetére


Dinter
addikt

Sztem veszek egy max 1000-1500Ft-osat, 3ezret nem adok ki egy eredetiért, főleg úgy, hogy nem is biztos, hogy működni fog.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.