Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) Flamehearth válasza Csupingo (#60341) üzenetére


Flamehearth
csendes tag

Köszönöm a választ !
Akkor nagy levegő és beruházok egy EVGA GTX 1070 SC-re.
Vagy van más márka amit tudnál ajánlani?

(#60352) Smiley válasza Flamehearth (#60351) üzenetére


Smiley
őstag

Az EVGA support-nal jobbat nem talalsz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#60353) Destroyer1


Destroyer1
újonc

Sziasztok

A következő problémára keresek megoldást:Asus GTX 750 ti-m van.A gpu hűtő 5 másodpercenként felugrik 100-300RPM-ről 3000-RPM-es fordulatra és meglehetősen idegesítő hangja van.Csak Win10 alatt produkálja ezt,Bios menüjében nem.

(#60354) Tomjack


Tomjack
tag

Szasztok,

Kellene egy kis segítség. Gépben van egy videkártya ati, egy program feltelepítésével valószínűleg elcsesződőtt a driver, mert újraindítás után nincs kép.
gép indulásnál a betöltő kép sem látszik.

Mit lehet ilyenkor csinálni?

Monitor no signal.

[ Szerkesztve ]

(#60355) lsc válasza Tomjack (#60354) üzenetére


lsc
nagyúr

Csökkentett módban sincs?

Az élet kegyetlen .

(#60356) lemusz válasza Tomjack (#60354) üzenetére


lemusz
addikt

amiket kipróbálnék sorrendben:
csökkentett mód
bios default beállításokkal
vga kivéve, megtörölve, pci expresst megfújatva
ha inteles vagy prociba integrált gpu-val indítani
rendszervisszaállítás

[ Szerkesztve ]

(#60357) Tomjack válasza lemusz (#60356) üzenetére


Tomjack
tag

bootolás sem látszik, semmi baja nem volt feltettem az egyik játékhoz a directx-et és újraindítást kért utánna már nem látszik semmi. Gép elvileg beindul de monitorra nem megy ki jel.
Alaplapni is van videokártya, de ahhoz be kellene a biosban állítani, AMIT ÍGY NEM TUDOK

[ Szerkesztve ]

(#60358) lsc válasza Tomjack (#60357) üzenetére


lsc
nagyúr

Vedd ki a videokártyát, majd csinálj egy bios resetet, akkor alapról indulva az alaplapival el kellene indulnia.

Az élet kegyetlen .

(#60359) orion1025 válasza Tomjack (#60357) üzenetére


orion1025
őstag

Jártam már így, programtól függetlenül. Nálam az alaplapi BIOS adta meg magát, egyszerűen "beragadt", hiába volt bupla BIOS, a második sem lépett életbe, majd sok alaplapi elem ki, clear CMOS tenger, és több óra után magától sikerült recoveryzni, utána soha többet nem csinált ilyet. Vélhetően nálad is hasonló gond lesz, ezért elem ki, várj pár másodpercet, majd egy clear CMOS, és próbálkozz. Az ATI kártyát addig szedd ki, ha van integrált, azzal próbálkozz. HDD-t, ODD-t húzd le, csak az menjen, ami feltétlenül szükséges.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60360) Tomjack válasza orion1025 (#60359) üzenetére


Tomjack
tag

Köszönöm mindenkinek, megpróbálom.

(#60361) Lézerparaszt válasza Tomjack (#60354) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Mielőtt a többiek tanácsát kipróbálnád, dugd át a monitort az alaplapi kártyára, hátha "átrakta" valamiért az alaplapira a jelet. Egyszer régen már jártam én is így, és sok ütésváltás után csak ennyi kellett :D

A játék az nem játék!

(#60362) Tomjack válasza Lézerparaszt (#60361) üzenetére


Tomjack
tag

Azt már megpróbáltam, de nem ment.

(#60363) Tomjack


Tomjack
tag

Na megpróbáltam de így sem jó. Videókártya kint van, alaplapira rádugva. De a monitor nem kap jelet feketeség.???

(#60364) Tomjack


Tomjack
tag

Nem gondolnám hogy a videókártya szállt el, de ha még is akkor sem mind a kettő!!! Bár egy szoftvertől???

(#60365) Lézerparaszt válasza Tomjack (#60364) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nekem az alaplapon van dedikált BIOS telepítő usb, és csak úgy tudtam megcsinálni, hogy kompletten újraraktam a BIOS-t. Letöltöttem a legújabb BIOS verziót laptopon, felraktam a pendrive-ra és onnan a dedikált USB megoldotta, még csak be se kellett kapcsolni a gépet. Régebbi alaplapon amin nincs ilyen, ott viszont fogalmam sincs hogy van-e valami hasonló megoldás, én is csak akkor frissítettem/telepítettem BIOS-t mikor muszáj volt. És simán meghalhat bármitől a BIOS, nekem egy hibás Asus Strix Claw egér törölte le.

A játék az nem játék!

(#60366) Tomjack válasza Lézerparaszt (#60365) üzenetére


Tomjack
tag

Szia segítenél ebbe ez egy msi H81M-P33 alaplap.

(#60367) orion1025 válasza Tomjack (#60366) üzenetére


orion1025
őstag

Itt csak kettő probléma van. Az első az, hogy ez egy olcsó lap, ami önmagában még nem is gond, az már annál inkább, hogy MSI. Nekem eddig csak negatív tapasztalatom van a gyártóval, pont mint az AsRock csodával.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60368) Tomjack válasza orion1025 (#60367) üzenetére


Tomjack
tag

Akkor ezt nem tudom USB bios update-ni? Ha igen hogyan?

(#60369) Csupingo válasza Tomjack (#60368) üzenetére


Csupingo
veterán

A bios reset már meg volt? A monitorcsatlakozónál nem mozdult el a kábel? Monitornál a bemenet nem állítódott el?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60370) Tomjack válasza Csupingo (#60369) üzenetére


Tomjack
tag

Bios reset volt. Monitor kábel el se mozdult míg szét nem szedtem mert kép nem lett.
Egész így indult. Gép ment, egy játék miatt telepítettem egy régebbi, lemezén lévő diretxet. Újraindítást kért és utánna már nem volt kép.
Kivettem a kártyát de az alaplapival sincs kép.

(#60371) Lézerparaszt válasza Tomjack (#60366) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Az alaplap könyvében nézd meg hogy mit lehet kezdeni vele, mert mint írtam, ha nekem nem lett volna ilyen az alaplapon akkor nem tudtam volna megcsinálni. Sajnos az is MSI alaplap volt ami nálam produkálta, csak felső kategóriás. Úgy néz ki nem sikerült ezt a problémát leküzdeniük.
UI: Én semmit nem telepítettem, csak kikapcsolás után nem kapcsolódott ki, hanem csak beállt abba az állapotba amiben neked is van. 2 hónapig szívtam vele, majd elvittem szervízbe, ott raktak fel rá új BIOS-t és ott még jó is volt, majd mire hazavittem megint se kép se hang, úgy raktam fel én magamnak.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#60372) Csupingo válasza Tomjack (#60370) üzenetére


Csupingo
veterán

Sipol a bios? Úgy tűnik megy a gép, csak kép nincs? Azért ha tudsz szerezni, egy másik táppal érdemes lenne kipróbálni, hátha az adta be pont most a kulcsot.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60373) Tomjack válasza Csupingo (#60372) üzenetére


Tomjack
tag

De akkor is ha most nincs kártya benne csak az alaplapi videokártya?

(#60374) Csupingo válasza Tomjack (#60373) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor is pittyennie kéne indulásnál, ha a speaker be van kötve. (Mintha régebbi alaplapok 3-5 reset (hidegindítás gombbal) után alaphelyzetbe álltak volna.)
Akár még a memóriákat is kiveheted, visszateheted. Azok is elég sokféle tünetet tudnak produkálni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60375) Tomjack válasza Csupingo (#60374) üzenetére


Tomjack
tag

szerintem nincs bekötve, nem csipog. De gép szerintem elindul.

(#60376) Tomjack


Tomjack
tag

Sziasztok. Továbbra sem megy. Kivettem a memóriákat stb.
De érdekes hogy sem az Ati kártyáról se az alaplapiról nem megy. Pedig a gép elindul.
Beindítás után csak hosszú gombnyomásra kapcsol ki.

(#60377) Lézerparaszt válasza Tomjack (#60376) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

BIOS telepítés lesz ebből. Kérdezz körül alaplapos topicban, hátha valaki tudja hogy azoknál a lapoknál mi a megoldás.

A játék az nem játék!

(#60378) #61847040


#61847040
törölt tag

Sziasztok,
mennyiért lehetne most eladni egy 2012-ben vásárolt, azóta már újrapasztázott kitisztított 2 GPU-s Asus Radeon HD 6990 videókártyát? Mennyi a reális ár kb? Egy 60-70 ezer között el lehetne passzolni?

Köszi előre is nektek!

(#60379) djdaniel válasza #61847040 (#60378) üzenetére


djdaniel
senior tag

Szia [ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás] itt beárazzák neked.

(#60380) #61847040 válasza djdaniel (#60379) üzenetére


#61847040
törölt tag

Köszi szépen! :)

(#60381) orion1025 válasza #61847040 (#60378) üzenetére


orion1025
őstag

Sosem kapsz annyit egy időzített bombáért.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60382) tasiadam


tasiadam
veterán

Üdvözletem. Szerintetek van annak értelme, ha egy 1xto16x PCIe hosszabbítóval rakok be még egy VGA-t crossfire rendszerbe?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#60383) MK VII válasza #61847040 (#60378) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Olyan 35 ezer forintért tudod eladni, ha valaki meg meri venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#60384) #61847040 válasza MK VII (#60383) üzenetére


#61847040
törölt tag

Köszi, hát az nem valami sok. :(

(#60385) Tomjack


Tomjack
tag

Köszönöm az eddigi segítséget.

Volt egy hosszú cmos reset. Utána se jött a kép, se alaplapi videokártyán se az ati kártyán. De mind a kettő DVI kábelel csatlakozik.
Így lehoztam a DVI kábelt és VGA kábellel csatlakoztattam, de csak az alaplapin van ilyen lehetőség.
Láss csodát lett kép. Nincs még egy DVI kábelem el kell mennem venni.

(#60386) atteee


atteee
tag

Sziasztok most vettem gigabyte gtx 660 Ti-t és msi after mikor be van kapcsolva ilyet csinál ha kikapcsolom akkor semmi baja ez mitől lehet? a kártya alapon megy.

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 Edge 32GB

(#60387) martin.p


martin.p
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy két monitort szeretnék a gépemre kötni, de az egyiket nem ismeri fel, már maga a Windows sem, ahogy a videokártya szoftvere sem látja, pedig a VGA kábel megfelelő, a videokártya mindkét kimenete működik, szóval nem értem, hogy mi lehet a probléma.

Amit tudni kell:
2x DVI->VGA Adapterrel megy ki a kép, mindkettő gyári, hibátlan adapter.
Egyik monitor 19", a másik pedig 17", de ez elvileg nem akadályozná meg, hogy együttműködjenek.

Illetve... Lehetséges-e, hogy a processzorom GPU-ját használja az egyik monitor, a másik pedig a videokártyáét, vagy ezt felejtsem is el?

(#60388) Lézerparaszt válasza martin.p (#60387) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Lehet amatőr kérdés, de beállítottad windowsban hogy két monitort kezeljen?

A játék az nem játék!

(#60389) tasiadam válasza martin.p (#60387) üzenetére


tasiadam
veterán

Nekem 2 videokártya kelezi a 2-t külön. Egyben is működött. Laptop viszont csak vagy a sajátját, vagy a másikat kezeli. Beállítás függő.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#60390) Csupingo válasza martin.p (#60387) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha máshogy nem sikerül, akkor természetesen lehet használni a proci igp-t is. Valami igd multi monitor féleséget kell keresni a biosban és bekapcsolni. Itt láthatod.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60391) tasiadam válasza Csupingo (#60390) üzenetére


tasiadam
veterán

Én is IGP-vel használom. De én a TV-t inkább. Annak felesleges az erősebb videokártya.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#60392) martin.p válasza Csupingo (#60390) üzenetére


martin.p
tag

Bekapcsoltam, bedugtam az alaplapi kimenetre az egyiket, továbbra is azt írja, hogy nem található másik képernyő.. :( Sajnos a Windows egyáltalán nem látja, hogy bedugtam egy másik monitort is.

(#60393) Csupingo válasza martin.p (#60392) üzenetére


Csupingo
veterán

Az érdekes, mert az alaplapon van d-sub csatlakozó is, ha jól láttam. Azzal mennie kéne.Feltelepítetted a proci driver-ét is?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60394) martin.p


martin.p
tag

Megvan a probléma forrása, sajnos a GPU-ról ez nem menne, csak DVI porttal rendelkező monitorral.

"The bottom DVI port is a single link DVI-I(analog and digital signals), but the DVI port is dual link DVI-D(digital only), so a vga monitor will not work in this port."

----------------------------

Most próbálok hozzá egy drivert is telepíteni, hátha úgy IGP-ről menni fog. :)

Köszi az eddigi segítséget. :R

------------------------
Szerk3.:
Driver után itt a kép a 2. monitoron, köszi a segítséget srácok! :)

[ Szerkesztve ]

(#60395) Csupingo válasza martin.p (#60394) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt nem mondtad, hogy az egyik dvi-d port. Ahhoz már aktív átalakító kell.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60396) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sziasztok!

Olyan történt velem tegnap, hogy Mafia 3 és Quantum Break játékok alatt a gép elkezdett újraindulni. CPU, VGA hőmérsékletek 60-70 között, ami normális. Semmi hibaüzenet. Majd olyat csinált, hogy 5 perc játék után lekapcsolt a monitor, "no signal" és a videókártya ventillátorait felpörgette teljesen. Csak a reset segített, hogy leálljon. Volt mikor újraindult és ez a kép fogadott Windows előtt: http://kepfeltoltes.hu/161009/Heaven_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Valaki látott már hasonlót?

Konfigot a nevemre kattintva meg lehet nézni. GPU teljesen új, 2 napos 1070. A többi része a gépnek májusban lett véve.

Valley lefut gond nélkül.
Heaven félig lefüt aztán ez a monitor "no signal" és ventik felpörgetése szituáció. DDU volt, nem segít. A videókártyát nem húztam meg semmit sem. Windows 10 rendszer, eredeti, legújabb.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#60397) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Hello mindenkinek, gainward gtx 650 ti boost golden sample kártyán bekapcsoláskor felpörög a venti egy másodperce utána semmi, áll.
GPU-z szerint 40%-on megy a venti , MSI afterburnerbe próbáltam állítani, de semmi ha kézzel forgatom a ventit írja a fordulatszámot de magától nem hajladó menni, valami ötlet vagy valaki találkozott már ilyennel ?

(#60398) Tomjack válasza s4hu|SyD^ (#60396) üzenetére


Tomjack
tag

Szia,

Nekem valami hasonló problémám volt, fentebb olvashatod.
Én is a Maffia 3 telepítés után nem volt kép a gépemen. Csak az alaplapi és abból is a VGA kimeneten. Most megyek venni egy DVI kábelt htha az a baj. De lehet hogy drivernél cseszett e valamit.

(#60399) tasiadam


tasiadam
veterán

Na valaki? PCIe 1X-ről érdemes csinálni crossfire-t?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#60400) trancemusic válasza tasiadam (#60399) üzenetére


trancemusic
senior tag

Néhány játék van, amiben működik a cf, plusz még el is veszti teljesítménye több mint felét a második kari a busz miatt: egyértelműen nem,nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.