Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60301) Karázs válasza Csupingo (#60300) üzenetére


Karázs
újonc

Köszi a választ!

Az előző win 10 telepítésnél (ami már nem a win7 -ről való update volt) működött a vga, ezért nem gondolom, h ez lenne a probléma.

(#60302) Csupingo válasza Karázs (#60301) üzenetére


Csupingo
veterán

És ha kikapcsolod a win driver frissítését, esetleg le is törlöd akár ddu-val a vga drivert és csak a gyártó oldaláról telepítenél, nem működhetne?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60303) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok. Megjött az új venti, a régit viszont nem bírom kicsavarozni. A csavar a műanyag alá be van tekerve, és megfogja, amikor kitekerném. A toll alakú csavarhúzóval egyet ki tudtam szedni, viszont a másik kettőt már nem fogja, annyit próbáltam. A szürke fogná, viszont azt nem tudom rendesen megfogni. Van valami tippetek?

http://m.imgur.com/pGjTf1P

(#60304) orion1025 válasza Dinter (#60303) üzenetére


orion1025
őstag

Nem jó a hegy a csavarhúzóban, illetve valószínűleg a meneten van kékes ragasztó, ami pluszba fogja. A megoldás egy kisebb fej, illetve egy normális csavarhúzó, amire rá lehet markolni, azzal hallanod kell egy finom pattanást, akkor engedett el a ragacs a menetnél, onnantól kezdve ki is jön.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60305) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok!

Kissé láma kérdés, de lehet, hogy van egyértelmű válasz rá. Lehetséges, hogy egy régebbi Asrock P67 Extreme 4 lapban nem működik egy új GTX 1060 6g kártya?
Mert ilyesmivel riogat az egyik kollégám...

Mielőtt jön a "Minek? Nem hajtja majd ki" hozzászólások, előre bocsátom, hogy átmenetileg lenne ez a megoldás, egy régi GTX 460-at szeretnék lecserélni, aztán a lap + proci + RAM következne.

(#60306) quailstorm válasza Rider74 (#60305) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Még egy Core2-es gépben is el kell indulnia. PCI-e 1.1 és fölötte.

(#60307) varmi2 válasza Rider74 (#60305) üzenetére


varmi2
nagyúr

Működni fog. A csúcskártyáknál van kb pár % különbség a pcie2 és a pcie 3 foglalat között. A 1060 nem csúcs kártya, lényegtelen lesz a különbség, ezért nem érdemes lap+ cpu-t venni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60308) Csupingo válasza Rider74 (#60305) üzenetére


Csupingo
veterán

Régi lapoknál előfordulhat, hogy csak bios frissítés után megy az új kari, de friss bios-szal már nem szokott gond lenni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60309) Dinter válasza orion1025 (#60304) üzenetére


Dinter
addikt

Hallom, hogy pattog, de nem jön kintebb. Akkor szerzek jobb csavarhúzót.

(#60310) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Annyit tennék hozzá, hogy akkor lehet gond ha PCI-E 50w-nál többet akarna felvenni. Lásd RX480.

(#60311) Rider74


Rider74
tag

Köszönöm mindhármatok megerősítését. :R
Amikor ezt a gépet összeraktam jobban benne voltam...

Úgy alakult, hogy pár éve már nem követem szorosan a hardvervilágot és azt az infót kaptam, hogy 970, 980-as VGA -kat is csak bios frissítéssel és egyéb bűvészkedéssel lehetett működésre bírni régebbi lapokban.

[ Szerkesztve ]

(#60312) orion1025 válasza Dinter (#60309) üzenetére


orion1025
őstag

Ha elforog, akkor a műanyag hüvely tört el, és abban pörög el a nikkelezett, recés "anya" rész, amibe a csavar megy bele.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60313) Csupingo válasza Dinter (#60309) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha forog és "pattog", akkor rossz a menet, azért nem tekeredik kifelé. Miközben tekered, nem tudod valamivel finoman feszíteni, az szokott segíteni.
Végső esetben megpróbálhatod elfúrni a csavar fejét. Ha az a rész sértetlen, amibe beleszorult a csavar, akkor a maradékát akár kombinált fogóval már ki tudod tekerni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60314) papirzsepi93 válasza Jorus (#60298) üzenetére


papirzsepi93
tag

Végül is köszönöm a segítséget, az ASUS kari mellett döntöttem.
Még egyszer köszi a helpet. :)

(#60315) Dinter válasza orion1025 (#60312) üzenetére


Dinter
addikt

Nem elforog, hanem amikor rendesen fogja a húzó a csavart, tekerek egyet, és ahelyett, hogy elfordulna és felfelé jönne, pattan egyet a műanyag.

(#60316) quailstorm válasza Rider74 (#60311) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Legfrissebb BIOS sose árt, de a lapod nem régi...

(#60317) Hunork


Hunork
veterán

Hali!

Ez megfelelő? Ma futtattam először ezt a tesztet, eddig nem használtam:

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60318) Csupingo válasza Dinter (#60315) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor az lehet, amit említettek, hogy egy fém betét van a műanyagban és az forog el a csavarral együtt. Az lesz a vége, hogy el kell fúrni a csavarfejet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60319) orion1025 válasza Dinter (#60315) üzenetére


orion1025
őstag

Ahogy Csupingo is írta, marad a fúrás. Bár igazából érdekes dolog, mert régebbi műanyagok szokták megadni magukat ilyen téren, vagy a ragasztó fogta hosszan a menetet, és azért történt a zúzásos baleset.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60320) Dinter válasza orion1025 (#60319) üzenetére


Dinter
addikt

Akkor azzal az eggyel szerencsém volt, hogy kijött? Az néhány pattanás után megadta magát. Holnap még megpróbálom egy jobb csavarhúzóval, ha nem megy, kifúrom.

(#60321) orion1025 válasza Dinter (#60320) üzenetére


orion1025
őstag

Valószínűleg túl vékony a műanyag fala, vagy az "anya" részen kicsik a fogak. Mobiloknál lehet hamar likvidálni ezeket, így mindig célszerű kicsi csavarhúzóval indítani, majd haladni a nagyobb felé, amire jobban rá lehet markolni. Ezek a részek nem arra vannak kitalálva, hogy többször szét legyenek szedve, de azért ennyit illett volna kibírnia.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60322) Csupingo válasza Dinter (#60320) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg a két részt, amit összefog a csavar, próbáld kézzel összenyomni, egymásnak nyomni miközben tekered, talán megszorul annyira a betét, hogy enged a csavar. Vagy egymástól elfeszíteni, miközben tekered. Valamelyik talán segít. Esetleg kis csavarlazítót neki.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60323) Dinter


Dinter
addikt

Most nézem, hogy ezzel a ventivel is benéztem. Máshol van a rögzítése, mint az eredetinek. Ha jól látom ez MSI 6870-hez való, nekem meg Gigabyte kéne. Viszont az 3ezernél kezdődik. :(

(#60324) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Feltettem egy Win10-et, majd egy nvidida drivert, amikor elsötétült a kép, megpróbáltam újraindítani, de bootolás után elsötétül a kép.
Mi lehet a probléma?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#60325) takacsbotond válasza takacsbotond (#60324) üzenetére


takacsbotond
őstag

Win7 alatt pedig megáll a telepítés, és a Microsoft Framework, amiatt pedig a GeForce Experience sem hajlandó felmenni...

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#60326) orion1025 válasza takacsbotond (#60325) üzenetére


orion1025
őstag

Ezzel szívtam én is, csak egy GT kártyával, mikor meghalasodott a Win. Ne az nvidia oldaláról szedd le a drivert, hanem keress egy régebbi whql-t, azzal nem lesz gondod valószínűleg.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60327) bolygo85


bolygo85
tag

Sziasztok

Olyan gondom lenne ASUS Radeon R9 290 DirectCU II OC 4GB GDDR5 512bit ARTIFACTOL a World of Tanks-ban elég rendesen.

Előtte egy MSI R9 270X 2 Gb használtam gond nélkül ugyanazokkal a beállításokkal a gépben más változás nem történt vga cserén kívül.

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel, és ha igen van rá megoldás?

Jelen állás szerint visszament garanciába,lehetséges hogy tudják szervizelni?

Gépem

Alaplap: Asus Sabertooth P67 REV 3.0

CPU: Intel® Core™ i7-2600K Processor
(8M Cache, up to 3.80 GHz)

Memória: Kingston HyperX FURY 16GB Kit (2x8GB) 1866MHz DDR3 Black Edition kit

VGA: ASUS Radeon R9 290 DirectCU II OC 4GB GDDR5 512bit

SSD: Kingston HyperX Fury 2.5" 240GB SATA

HDD: Western Digital Caviar Red 3.5" 1TB 5400rpm 64MB SATA3

CPU hütés: Alpenföhn Matterhorn Pure Edition

Ház: Zalman Z11 Neo

Táp: Enermax Revolution XT II 550W

Válaszokat előre is köszönöm!

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#60331) csenor


csenor
senior tag

Sziasztok!

Elköltöttem egy kevés pénzt számítógép fejlesztésre.
Vettem: MSI MORTAR, I5-6500, 8GB DDR4

A videókarim egy régi Sapphire HD 5770. Meglepően jól teljesít Battlefiled 3, Dirt Rally, Sniper 3.
Szeretném lecserélni valamivel acélosabbra a dolgot, de sokat nem szeretnék rá költeni, mert jelenleg még evvel a teljesítménnyel is elvegetálok. 1680x1050-be játszom.
Ti mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#60332) takacsbotond válasza orion1025 (#60326) üzenetére


takacsbotond
őstag

7-esen felraktam már egy régebbit, de frissíteni nem engedte, és amíg nem volt lefrissítve addig nem működött. :(

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#60333) DIMITRIUS


DIMITRIUS
tag

Helloka sziasztok, adott egy EVGA 780TI classified amit vizhútés alá préselnék és flashelnék.... Kérdés az tud valaki infot honnan szerezhetek biztonságos biost neki?

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#60334) mcs válasza csenor (#60331) üzenetére


mcs
veterán

Mennyi az a nem sok, amit rászánsz? :)
Most van 36ért 2 gigás Sapphire RX 460 PCX-nél, ami szerintem a minimum, amire érdemes váltanod.

[ Szerkesztve ]

(#60335) csenor válasza mcs (#60334) üzenetére


csenor
senior tag

30-40ezer
Igazából az RX460-al szemezek.
Használtat is vennék csak legyen gari rajta.

(#60336) mcs válasza csenor (#60335) üzenetére


mcs
veterán

Használtan is tudsz erősebb HD 7950et találni ennyiért, de ahogy elnézem, többnyire kereskedelmi garancia nélkül. Szerintem maradj a 460nál, mert már az is mérföldekkel gyorsabb az 5770nél.

szerk.: közben találtam 2 gigás 380ből is kettőt hwaprón 40ért. :)

[ Szerkesztve ]

(#60337) orion1025 válasza takacsbotond (#60332) üzenetére


orion1025
őstag

Miért kéne frissíteni? Mellesleg frankón ki lehet kapcsolni a dolgot, mert win7-től felfelé már mindent updatelni akar saját kedve szerint az OS, csak ez általában több kárt csinál, mint hasznot. A frissítéseknél kapcsolj ki mindent, ami a kártyával kapcsolatos, majd utána egy régebbi drivert telepíts, ami nem Experience logó alatt fut.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60338) takacsbotond válasza orion1025 (#60337) üzenetére


takacsbotond
őstag

Mivel nem engedett be az experiencebe, amíg nem frissítem...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#60339) orion1025 válasza takacsbotond (#60338) üzenetére


orion1025
őstag

Pont ez a lényeg, hogy az nem kell. Az újabb driverek nálam régi hardvernél azt csinálták, hogy feltelepül, mint a megszokott meghajtó program, de közben nincs sehol, csak az experience jön be egy ablakba, ahol frissíteni kéne, de nem csinál semmit. Ugyanezt végig kínlódtam pár napja, ezért kerestem régi drivereket, amiben nincs benne az a kramanc, így csont nélkül elsőre feltelepült egy GTX260 és egy GT640 mellett is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60340) Flamehearth


Flamehearth
csendes tag

Sziasztok!
Már 2 topicban is feltettem ezt a kérdést de nem válaszoltak rá....
Kártyát szeretnék fejleszteni és az lenne a kérdésem hogy egy i5 4590 elég lenne a gtx 1070 -hez vagy inkább legyen 1060 ,nem igazán szeretnék procit cserélni, A jövő hét elején már szeretném rendelni.
Gépem további adatai az adatlapomon.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#60341) Csupingo válasza Flamehearth (#60340) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem az 1060-hoz jobban passzolna, de ha fixen 3,7 GHz-en járatod, akkor olyan sokat nem hagy az 1070-ben sem. Mivel az a kártya elég erős mindenképp komoly gyorsulásra számíthatsz. Esetleg 1 év múlva szerzel egy i7-et és akkor még nyerhetsz pár fps-t.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60342) takacsbotond válasza orion1025 (#60339) üzenetére


takacsbotond
őstag

Az addig ok, de addig nincs vezérlőpult sem, az pedig kéne...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#60345) lemusz


lemusz
addikt

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy tud-e itt nekem valaki mondani pár szót a vga MSI módba tételéről és annak hatásairól az fps-re, egér szenzire és dpc latencyre? MSI módba raktam a vga-t pár napja, de semmi változást nem tapasztaltam, ugyanakkor a nvlddmkm.sys eddig akármit mókoltam is össze, folyamatos 200 fölötti DPC-t okoz, ha el van indítva egy játék.

(#60346) revezehun


revezehun
tag

Sziasztok,ez mitől lehet?

Előre is köszönöm! :R

(#60347) Csupingo válasza revezehun (#60346) üzenetére


Csupingo
veterán

Win 10-ed van és ki vannak kapcsolva a frissítések? Te magad töltsd le az nvidia oldaláról a drivert,úgy próbáld telepíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60348) SchmittFire


SchmittFire
csendes tag

üdv mindenkinek.

vga jelet szeretnék átalakítani hdmi vagy display portra, gtx 1070-esem van és csak egy dvi-d csati van rajta, így dvi-i vga átalakítóval semmit se tok kezdeni, segítségeteket kérem hogy melyik működik, mert a forumokat turkálva csak összezavarodtam. melyikhez kell aktív és melyik működik passzív adapterrel is? tudom hogy egy ilyen karihoz egy vga-s monitor egyáltalán nem illő, csak ez eléggé meglepett.

válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#60349) Csupingo válasza SchmittFire (#60348) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondolom a kártyán csak digitális kimenetek vannak, ezért csak aktív átalakítót lehet használni. Olyat kell keresned.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60350) SchmittFire válasza Csupingo (#60349) üzenetére


SchmittFire
csendes tag

igen, 3 display port, 1 hdmi és egy dvi-d. köszi a választ! :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.