Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60751) Csupingo válasza LACQ88 (#60747) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, van 32 bites is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60752) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Képernyő csíkozás mennyire lehet driver és mennyire vga probléma vagy monitor :F Nem állandó jellegű a probléma csak néha néha jön elő. Rx460/win8.1/crimson driver.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#60753) Spet válasza Nerazim (#60752) üzenetére


Spet
addikt

33,33% egyenloen elosztva.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#60754) Nerazim válasza Spet (#60753) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Mondjuk win7 alatt nem csinált ilyet, most hogy gondolkozok egy kicsit csak mióta a win8.1 van fent.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#60755) Spet válasza Nerazim (#60754) üzenetére


Spet
addikt

Akkor erdemes driver csereberevel jatszadozni elso korben.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#60756) marcipunk


marcipunk
tag

Hello!

Egy kis segítséget kérnék.
Van egy AMD HD7770 VGA: 1 HDMI + 1 DisplayPort + DVI

3 kijelzőt szeretnék meghajtani, de a WIN10 nem hagyja, csak kettőt.

Mostani felállás:
HDMI: TV
DVI: HP 2035
DP-DVI átalakítóval egy HP LA2045

Így a TV nem megy.

Mit tegyek?

röff!

(#60757) Csupingo válasza marcipunk (#60756) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem meg kéne találnod a driver beállításoknál. Ebben a catalyst/crimson topik lakói biztos tudnak segíteni, mert a kártya elvileg tud 3 kijelzőt is kezelni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60758) Nerazim válasza Spet (#60755) üzenetére


Nerazim
őstag

Nem nagyon mozgok otthon ezekben, ha most én elkezdek mondjuk visszafele menni a driverek terén akkor várható valami visszaesés esetleg teljesítményben, illetve ha visszarakom a win7-et azzal nagyon kitolok a kártyával, csak azért kérdem, mert direkt azért raktam fel a win8.1 -et h elvileg ez jobban ki tudja használni már a kártya előnyeit mint a win7.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#60759) marcipunk válasza Csupingo (#60757) üzenetére


marcipunk
tag

Köszi, felteszem ott is.

röff!

(#60760) Spet válasza Nerazim (#60758) üzenetére


Spet
addikt

Nem sok tesztet talaltam ami osszehasonlitja teljes mertekben az operacios rendszereket, de egy rovidet kiemelek az elso talalati oldalrol.

Szerintem atlaguser nem veszi eszre a dolgokat. Viszont ha a ponzokat hajkuraszod akkor meg W10 a nekedvalo oprendszer.

Igen driver es driver kozott van kulonbseg, viszont lehet eggyel regebbivel meg tokeletesen fog mukodni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#60761) Alastair' válasza Nerazim (#60758) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az RX460-at csak a W10 fogja 100%-ban kihasználni.
Ha tudnál csinálni képet a csíkozódásról, az sokat segítene. Lehet vga hiba is.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#60762) MK VII válasza Alastair' (#60761) üzenetére


MK VII
veterán

Igen a W10 100%-ban kihasználja.. Annyira, hogy idle is dolgoztatja amitől cicereg a kártya. :)
Nekem is 460-am van 4GB-os XFX és mikor megérkezett feltettem a w10-et, mert majd az jó lesz hozzá. Hát csalódnom kellett.. W10 lepucol és ment vissza a 8.1. Azóta semmi gondom a kártyával. Nem cicereg, nem 60 fok idle és nem mennek feleslegesen a ventik..
Én azt javaslom aki teheti illetve tudja nélkülözni a DX12 az semmiképp ne W10-el használja ezeket az RX szériás kártyákat.
Annyi bug és fejfájás van a W10-el kapcsolatban, hogy talán az évszázad legbugosabb, félkész állapotban levő alfa windows-a.. Az összes Windows OS-nek együtt nem volt ennyi nyűgje mint ennek..

(#60763) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!
Erre tud nekem valaki magyarázatot adni épp hogy csak bekapcsoltam a gépet és csatlakoztam a netre.

ilyet még soha nem csinált az asus 380 tegnap este vettem észre valami ilyesmit de nem foglakoztam vele.

0% gpu terhelésnél ez mitől lehet valami szoftveres anomália?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#60764) Alastair' válasza MK VII (#60762) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem a 1060-on 60 fokig meg se moccannak a ventik és nincs semmi cicergés. Ez nem a W10 hibája.

Alister from Hell

(#60765) MK VII válasza Alastair' (#60764) üzenetére


MK VII
veterán

[link]
[link]
[link]
[link]

62 fokon járt idle-ben a kártya win10 alatt..
8.1 alatt tökéletes, 32-34 fok.

60 fokig ezen sem kapcsolnak be a ventik, csak az volt a baj, hogy win10 alatt 60 fölé ment a kártya hőfoka úgy, hogy még csak egy böngésző sem ment.

(#60766) Csupingo válasza Apucy01 (#60763) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán bányász vírus. Malwarebytes vagy Roguekiller fel szokta ismerni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60767) Apucy01 válasza Csupingo (#60766) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia

A malavert tegnap futatam semmit nem talált a nod sem megpróbálom a másikat amit irtál nem nagyon van kedvem wint telepiteni. :(

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#60768) Alastair' válasza MK VII (#60765) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én értem a problémádat, de ha másnál nincs ilyen gond, akkor nem egyértelmű, hogy a W10 hibája.
Alaplapodra nincs esetleg frissebb bios? Hátha ott ludas valami?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#60769) Nerazim


Nerazim
őstag

(#60760) Spet & (#60761) Lord Vader
Köszi a segítséget :R Íme a csíkozás

Ui: Akkor sztem megy vissza a win7

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#60770) Apucy01 válasza Csupingo (#60766) üzenetére


Apucy01
őstag

ezeket találta

mindet töröljem?

[link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#60771) Csupingo válasza Apucy01 (#60770) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem nyugodtan mehet mind.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#60772) Alastair' válasza Nerazim (#60769) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ne a win7-et rakd vissza, hanem a kártyát vissza garanciába és mutasd meg ezt a képet, mert a vga hibás.

Alister from Hell

(#60773) Nerazim válasza Alastair' (#60772) üzenetére


Nerazim
őstag

Még nem telt le a 14 nap úgyhogy akkor élek az elállás jogával :DDD köszi

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#60774) MK VII válasza Alastair' (#60768) üzenetére


MK VII
veterán

Egyértelműnek nem egyértelmű viszont gyanakvásra ad okot, hogy más windows verzió alatt semelyik tünet nem jelentkezett...

[ Szerkesztve ]

(#60775) Apucy01 válasza Csupingo (#60771) üzenetére


Apucy01
őstag

A GPU load az helyreált., de a hófok ugyan úgy maradt sajnos..

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#60776) komi77


komi77
senior tag

Kedves Fórumlakók!

Egy Hp ProLiant szerverben használok egy régi Radeon HD 6450 vga-t. Azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet beállítani, hogy hdmi-n keresztül 5.1 v. 7.1 jelet adjon. A dobozára legalábbis 7.1 van írva. Ha win 10 alatt megnézem a tulajdonságokban aktív kimenetek száma: 2. Tudom korábban volt valami hdmi driver ezekhez a karikhoz. Néha ezen a gépen néznék filmet hogy a családot hagyjam aludni, viszont csak sztereóban jön a jel.

Válaszokat előre is köszönöm!

Szegény ember kézzel nőz.

(#60777) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Számítógép összekötéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Azt hiszem a kérdés lényege, hogy lehet-e a kecskével... akarom mondani a display porton keresztül külön hangot erősítőbe küldeni miközben a kép HDMI porton keresztül hagyja el a videokártyát. Illetve elég lehet-e egy ilyen 1.1-es szabványú átalakító ehhez?

A problémám a következő. Van egy 1060-as videokártyám két DVI, egy HDMI egy Display port kimenettel. TV-t használok monitornak és van egy házimozi erősítőm a hanghoz, amit viszont nem kívánok mindig használni. Sima youtube nézéshez nekem elég a tv hangszórója is. 5.1 filmnézéshez vagy játékhoz lenne fontos.

Jelenleg a gép spdif alaplapi csatlakozójából van egy kábelem az erősítőbe amin DTS jel is átmegy, tehát a filmnézés része meg van oldva.. viszont játékhoz ez nem ad 5.1 jelet. Ahhoz HDMI csatlakozás kellene, de nem akarom folyton ki be dugdosni a vezetékeket naponta, ha az erősítőt be akarom kötni a rendszerbe ennek érdekében.

Gondoltam arra is, hogy a tévéből lehetne optikai kábelen visszaküldeni a jelet az erősítőbe, de fogalmam sincs, hogy ez működne-e sőt ha jól rémlik egyszer azt olvastam, hogy ezen is sokszor csak sztereo jel megy át, tehát ezért külön optikai vezetéket nem szeretnék venni, hogy kipróbáljam.

Esetleg valakinek valami ötlet, hogy mi lehetne célravezető? A hang irányát vezeték dugdosás nélkül szeretném kizárólag a windows hangbeállító menüjével vezérelni.

Van egy DVI - HDMI kábelem, gondoltam azzal viszem a képet(ugyanis tudtommal a dvi hangot nem küld) és majd a hdmi porton próbálom a hangot kikötni az erősítőre, de ez a tervem csúnyán kudarcba fulladt mert bár a régi AMD 6950-es kártyámon nem volt gond ezzel a kábellel emlékeim szerint, ez a jelenlegi konfig legnagyobb meglepetésemre pusztán nagy feketeséget volt hajlandó kiadni ezzel a megoldással kép helyett. Mármint pusztán csak a DVI-HDMI kábelt csatlakoztatva a "HDMI-HDMI erősítőbe" nélkül is.

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#60778) fagy53 válasza Apucy01 (#60775) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mi állt helyre? :F Az általad linkelt képen 0% volt, így nincs minek helyreállnia....
A bányászvírus / bitcoint/ a Te GPU -dat használja fel számításokra és ilyenkor természetesen 100% a GPU használat és ennek megfelelően kavarnia kell a ventinek is. Nálad fura a helyzet mert csak a hőmérséklet abnormális, de a többi jó!

(#60779) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a kvöetkezővel kapcsolatban:

Kicseréltem a gépemben egy Gainward GTX680 Phantom 2GB videokártyát egy Gainward GTX1060 Phoenix 6GB-ra. A kárty üzemel, viszont a hangkártyámat ugyan látja a gép az eszközkezelőben, de a lejátszóeszközöknél már nem.

Az eszközkezelőben egy kis srága háromszög figyelmeztet a kvöetkező hibára:

"Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. (Kód: 12)

Ha használni akarja az eszközt, akkor a rendszerben le kell tiltania egy másik eszközt."

Mellette még kétszer szerepel a High Definition Audio hangeszköz bejegyzés, ezek le vannak tiltva.

Lap: ASUS M5A97 R2.0
CPU: AMD FX-8350
RAM: Kingston HyperX Grey XMP 2x4GB 1600MHz
GPU: mint fent
Táp: Chieftec CTG-500-80P

Tuningolva semmi sincs.

Hogy tudnám ezt orvosolni?

Köszi,
Tamás

(#60780) varmi2 válasza NYPD (#60779) üzenetére


varmi2
nagyúr

A hangkarit tedd át másik szloba. Egy próbát megér.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60781) NYPD válasza varmi2 (#60780) üzenetére


NYPD
aktív tag

Megpróbálom, köszi.

Annyit módosítanéka z előzőeken, hogy a két High Def. Audio hangeszközből csak egy van letiltva, mert ha mindkettőt letiltom, akkor kékhalállal újraindul a gép IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL üzenettel.

(#60782) NYPD válasza NYPD (#60781) üzenetére


NYPD
aktív tag

Kipróbáltam, másik slotban fel sem ismeri, próbáltam elindítani a hangkártya driver telepítőjét, de elzavart azzal az üzenettel, hogy nincs kompatibilis eszköz csatlakoztatva, ballagjak tovább nyugodtan... :F

[ Szerkesztve ]

(#60783) LACQ88 válasza Csupingo (#60751) üzenetére


LACQ88
csendes tag

Köszi a segítséget, felrakom.

A gumi kopjon ne a lelked.

(#60784) varmi2 válasza NYPD (#60782) üzenetére


varmi2
nagyúr

Esetleg egy újabb bios, ha van a lapra új. Hátha segít.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60785) Apucy01 válasza fagy53 (#60778) üzenetére


Apucy01
őstag

azon a képen igen de volt 80, 90% is alapon és pillanatok alatt 60+ volt a hőfok érdekes hogy most törölt a progi 10 dolgot rögtön 0 a 0 és már az alaphőfok is 42 max, igen tudom mi a bányászat nagy vonalakban.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#60786) NYPD válasza varmi2 (#60784) üzenetére


NYPD
aktív tag

No. Hát nem értem, hogyan, de visszatettem az eredeti helyére, és csak megindult... Olyan mint volt mostmár a rendszerem. Köszi a tanácsokat mindenesetre, nem tudom mitől hülyült meg.

[ Szerkesztve ]

(#60787) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok!Feltenném ide is a kérdésem.Most vettem egy Sapphire 280x dual x uefi kártyát.Megy szépen a kártya de viszont csak az egyik venti pörög.A srác azt írta 60-70 fok között kapcsol be a másik.Még nem terheltem le a kártyát.Viszont soknak tartom hogy 70-nél kapcsoljon.Nagyon fűt így és gondolom az alakatrészeknek sem tesz jót hosszútávon ez.Msi ab-vel a Fan fül alatt a grafikonnal szórakoztam elmentettem de konkrétan nem csináltam profilt.Hogyan lehetne rávenni a 2-es ventit hogy elinduljon az elején.A másik meg,hogy Dualx-nél van ilyen,hogy csak egy ideig az 1 venti megy?Valaki világosítson fel mert tanácstalan vagyok.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#60788) bobalazs válasza Giii (#60787) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem átvertek. Hibás lehet a venti, ami csak 100%os fordulatszámon jön elő. Magyarul ha a másik ezerrel pörög ez is bekapcsol. Ez biztosan nem szabályos, szabványos.

(#60789) TTomax válasza Giii (#60787) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az egy szériahiba ennél a típusnál.Vagy megjavítod magad,vagy vissza ahonnan jött.A ventiket csak le kell húzni,kitakarítani majd picit megkenni,aztán mehet vissza a lapát,ezt évente-kétévente érdemes eljátszani,mert nagyon beszedi a port amitől gyakorlatilag megszorul.Tessék egy képes segédlet,hogy tudd hova tenni amit írtam. [link] A második képen a piros kör belsejét kell hőálló zsírral megkenni.

Szer: Egyébként a ventinek ettől függetlenül semmi baja,csak a kialakitása miatt nem gondozásmentes.Azért indul el csak nagyobb fordulaton mert a koszos kenőanyagnak nagyobb a súrlódási ellenállása,gyakorlatilag a kenőanyag átmegy ragasztóba egy idő után.Sajnos ez egy típushiba.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#60790) Giii válasza TTomax (#60789) üzenetére


Giii
senior tag

Megnéztem a lapátot vagyis megpörgettem.Nem akad.!!De gondolom ettől még nem jó.Ha simán kézzel megforgatom attól még beindulhat egy kis wd 40 vagy "zsírtól"?
Amikor bekapcsolom a gépet akkor a kártya ventije megmoccan de egyhelyben marad.Amúgy a kártya tökéletesen megy.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#60791) Giii válasza Giii (#60790) üzenetére


Giii
senior tag

Most nézem a linket itt le lehet simán húzni a lapátokat?😳

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#60792) Giii válasza TTomax (#60789) üzenetére


Giii
senior tag

Táppal nem lehet gond.FSP Raider 550w.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#60793) Giii


Giii
senior tag

Egyszerűen nem akar lejönni a helyéről.2 oldalról próbálom de úgy sem.Ennyire ráékelődött volna?Valakinek ötlete?

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#60794) Alastair' válasza Giii (#60793) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Le kellene menteni a biosát, a gpu-z-vel elég egyszerűen le lehet. Majd a Radeon bios editorral megnézni a venti profilokat. Nagy eséllyel lentebb lehet venni, hogy már 60 foknál bekapcsoljon.
Ne feszegesd a ventiket, mert a végén eltöröd.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#60795) Giii válasza Alastair' (#60794) üzenetére


Giii
senior tag

Igen ez eszembe jutott,de mi van ha tényleg csupán koszos és eg tisztítás segítene neki.Dualx-nek egyszerre kell mennie.Ennél a szériánál vagyis a 200-nál nem halottam,hogy bizonyos terhelésnél kapcsoljon.Sapphirenál legalábbis.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#60796) Alastair' válasza Giii (#60795) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Előbb nézd meg a biost, az nem kerül semmibe. A szétszedéssel azután is ráérsz foglalkozni.
Ha az MSI AB-ben kikapcsolod az autómata vezérlést és húzod felfele a csúszkát, akkor se indul be? Vagy van olyan % amikor elindul?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#60797) Giii válasza Alastair' (#60796) üzenetére


Giii
senior tag

Rendben.Igazad van.Megnézem.Ha bekapcsolom a gépet elindul a 2-dik venti is egy pillanatra de 2mp után le áll.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#60798) Alastair' válasza Giii (#60797) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nagyon régen csináltam már bios módosítást, de ha lemented és felrakod a képet ahol a vezérlés van, hátha meglátok valamit rajta.

Ha megmozdul a venti majd leáll, nem lehet hibás vagy szorult. Szinte 100%, hogy a biossal van valami.
Azt is megnézheted, hogy milyen verziós bios van rajta, és az is lehet, hogy a Sapphire adott ki azóta egy javított biost, amit a honlapon pontos verzió és revizió alapján meg tudsz nézni. Ha van új bios, elég ráflashelni.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#60799) Giii válasza Alastair' (#60796) üzenetére


Giii
senior tag

Msi Ab-vel odáig eljutottam,hogy manuálisan 80%-nál bekapcsol a második venti.Ahogy lejebb veszem akár 1%-al leáll.!A jó hír az,hogy a ventinek baja nincs.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#60800) Alastair' válasza Giii (#60799) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nézd meg van-e frisebb bios, ha nincs módosítsd a jelenlegit, majd flasheld rá. Ha csak 80%-nál kapcsold, írd át 40%-ra.
De ha felrakod a képet én is okosabb leszek mint így látatlanba.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.