Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) varmi2 válasza GeryFlash (#60900) üzenetére


varmi2
nagyúr

Fényképezd le a táp oldalát, ahol a matrica van az adatokkal.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60902) GeryFlash válasza varmi2 (#60901) üzenetére


GeryFlash
veterán

[link]

Mindjárt csinálok képet is. :R

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#60903) GeryFlash válasza GeryFlash (#60902) üzenetére


GeryFlash
veterán

Bocsi a minőségért, mobil autofocus Istennek nem találta a fókuszt...

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#60904) varmi2 válasza GeryFlash (#60903) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem ebből a képből nem egyértelműek az adatok, kellene másik, ahol jól olvasható.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60905) turbokappa válasza GeryFlash (#60903) üzenetére


turbokappa
senior tag

Nem értem,ha tudod hogy a tápod rossz,miért nem veszel egy normális tápot?

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60906) GeryFlash válasza turbokappa (#60905) üzenetére


GeryFlash
veterán

Mert
1.) Másnál 170 wattos VGA-k szaladgáltak, több ember használta ezt a gépet ezzel a táppal GTX [660]-nal 770 -nel 960-nal, amik mind többet fogyasztanak mint 110 Watt, szóval a tápnak elégnek kéne lennie. Ezek ugye mind 110 Watt TDP feletti kártyák :U
2.) Mert mintha ennek is valami HP szabvány tápja lenne, az alaplapba 2 sorban 9 pin menne bele, én amennyire tudom a szabvány 2x12, emiatt nem tudom azt se mire kéne kicserélni (az amúgy másoknál teljesen rendben lévő tápot).

Reméltem hogy mondtok esetleg valamit,pl.: hogy R7 370 széria hiba/driverrel van baj esetleg az hogy próbáljam régebbi driverrel vagy mondjuk más konnektorba küldjem hátha az a probléma, és a régi gépben csak azért működik mert az összfogyaztás is kisebb (c2d 65 watt vs i5 95 watt). (Amit meg is csináltam, de nem segített).

Varmi remélem ezen jobban látszik, csináltam az alaplapi csatiról is képet :R

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#60907) távcsőves válasza GeryFlash (#60906) üzenetére


távcsőves
senior tag

Akkor vagy szerzel egy a gépedhez illő HP tápot ami erősebb, vagy lemondasz az R7 vga-rol. Az lehet egyszerűbb. :(

Azt azért kipróbálhatod, mivel nem tudom milyen állapotban van a lakás elektromos hálózata, hogy más aljzatba csatlakoztatva esetleg másik lakásban próbálod ki.

[ Szerkesztve ]

(#60908) GeryFlash válasza távcsőves (#60907) üzenetére


GeryFlash
veterán

Megpróbálom, köszi :R Illetve még most az jutott eszembe, hogy berakom a régi gépből a 160 wattos GTX 460-ot, mert eddig amit olvastam kommenteket azok mind Nvidiákra vonatkoztak. Tényleg nem tudom hova tenni, tisztába vagyok vele hogy a Delta nem a tápok Lamborghini-jei, de azért alapvetően nem szarok, az oké hogy nem tud leadni 400 wattot de hogy 330-at se... Erősebb tápot nehéz szerezni, látod hogy ez nem 2x12-es, de majd szétnézek. Nagyon idegesítő, a korábbi 320-asról amikor kiderült hogy nem elég és nem cserélhető mondták, hogy hát akkor gépcsere, lehetőleg 350 de inkább 400 wattos tápú gépre, amit meg is tettem, és most se megy. Még ha vmi 200 wattos szörnyről lenen szó, de könyörgök ez egy 110 wattos (alsó-) középkategória, egész rendszer fogyasztás nem lehet sokkal több 300 wattnál. És hogy mindkét újabb gépnél ugyanazok azok a tünetek az gyanús, lehet valami az elektromos hálózattal nem oké.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#60909) turbokappa válasza GeryFlash (#60908) üzenetére


turbokappa
senior tag

A táp hatásfokán múlik. Ha gagyi a táp akkor lehet tartósan a felét se tudja.
Tápból újat vagy garisat.
Legalább 550-es táp javasolt,v inkább 650. (fsp,xfx,chieftech)

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60910) turbokappa válasza GeryFlash (#60906) üzenetére


turbokappa
senior tag

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-r9-390x-r9-380-r7-370,4178-9.html
Csúcsban 172 Watt.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60911) MK VII válasza turbokappa (#60909) üzenetére


MK VII
veterán

Bocsánat, de nem tudom szó nélkül hagyni...
Minek ajánlasz feleslegesen ekkora tápokat?
Egy i7+GTX980 konfighoz is elég egy jó minőségű 400-450-es táp.. Hova tegyen egy 110 wattos VGA mellé 650-es tápot? 80+ Gold-os 450-es táppal meghajtod paksot is...
Rossz beidegződés, hogy nagy táp kéne mindenhez.. Persze lehet venni, de, hogy félig nincs kihasználva egy 650-es táp egy mai i5 vagy i7 konfignál még egy 200W-os VGA-val sem, az is biztos.

Egyébként meg az ő jelenlegi tápjánál, 18A megy a cpu fele és 18A megy a másik ágon a többi felé..
Nekem az 550-es Hexa+-om tud 18A-t... Most akkor én is cseréljek tápot?

Abban igazad van, hogy ki tudja már milyen hatásfokkal működik, ha régi a táp, de alapvetően el kell bírnia az egész rendszert.
Szerintem ott nála a lap meg a VGA cirkuszol...

[ Szerkesztve ]

(#60912) távcsőves válasza MK VII (#60911) üzenetére


távcsőves
senior tag

Teljesen igazad van, amiért én is 650W-os tápot vetem mégis, az ez:

1. a kábelek (nem kell 6 vagy 8 pin átalakítóval szórakozni adott esetben)

2. sajnos a nagyon csendes tápok viszonylag drágák. Ez a még elfogadható Xigmatek táp esetemben lényegesen olcsóbb volt. ( Új vétel 15 ezer kmf) Mivel lófing a proci és a vga terhelése nagyon csendes. A hatásfok nem gold, de csend van.

3. Seasonic tápom volt előtte 380W-os, bármit kiszolgált és csendes volt, de már 7 éves múlt. Most viszont nem tudom megvenni újonnan ezt a típust sajnos. Pedig szeretném, és akinek van rá keret ezt a márkát keresse is. Ajánlom!

Mégegyszer, igazad van :R , legtöbb géphez minőségi 400w-os táp untig elég. De van, hogy valami miatt mégis jobb választás adott esetben a nagyobb. Nekem kell a csend és nagyon rövid a keret.

És igen, ha eladnám a gépből az I7-et és visszaváltanék I3-ra valamint RX460 / 1050TI vga-ra szánom rá magam (Ezekre egyébként nagy esély van, mert nagyon lecsökkent a játék idő.) akkor újrakondiztatnám a Seasonic tápom és menne is vissza a konfiba. (Proci és táp és jelenlegi vga meg az apróra)

[ Szerkesztve ]

(#60913) MK VII válasza távcsőves (#60912) üzenetére


MK VII
veterán

Természetesen egyéni igényeknek megfelelően lehet/kell venni nagyobb tápot. Nem véletlenül gyártják őket..

Ma már egy 400-as jobbféle tápon is van 6-os/6+2-es PCI-e tápcsati. Nem feltétlenül kell 500-600-as tápokat venni ez miatt.
Seasonic kifejezetten nagyon jó táp szóval azokkal tényleg nem lehet mellélőni.

Szerk.:
Előző hozzászólásomban elírtam. Nem 550-es hanem 500-as a tápom.. Részletkérdés, de javítom, mert véletlen elírtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#60914) távcsőves válasza MK VII (#60913) üzenetére


távcsőves
senior tag

Igen, 6pin kiegészítő csatlakozó az említett Seasonic tápon is van. De előfordulhat olyan vga amin 6+2 vagy 2* 6 pin kell. Van egy keretem ebbe sajnos most nem fér bele minden ami legjobban megérné vagy legjobban szeretném. Trükköznöm kellet, így tudtam sporolni pénzt. Hogy összességében kecske is jól lakjon káposzta is megmaradjon.

[ Szerkesztve ]

(#60915) turbokappa válasza MK VII (#60913) üzenetére


turbokappa
senior tag

Na igen,de ha túl van tervezve abból nincs gond!

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60916) MK VII válasza turbokappa (#60915) üzenetére


MK VII
veterán

Abból nincs gond.

(#60917) Apucy01 válasza MK VII (#60916) üzenetére


Apucy01
őstag

Igazad van .!

igaz az uj konfigom még nincs kész csak pár dolog van meg de pl: a táp meg van és egy rm 1000i t vettem tudom hogy nem fog a büdös életben totál leterhelődni de valahogy nyugisabb vagyok igy hogy tudom hogy tuti elég lesz a cf konfighoz.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#60918) trancemusic válasza Apucy01 (#60917) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nagyobb táp : várhatóan hosszabb élettartam ( sosincs agyon terhelve )
hűvösebb, ezáltal halkabb működés, és a lényeg : második vga-t behelyezve sincs táp gond :DDD

(#60919) Apucy01 válasza trancemusic (#60918) üzenetére


Apucy01
őstag

én is igy gondolom már csak azt kellene kiagyalnom hogy a PH miért nem számolja a hszeimet.. nem mintha rang érdekelne de vagy 20 hszel ezelőtt megált. a számolás.. :F

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#60920) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Lenne egy MSI GTX 650ti videokártyám és azt vettem észre, hogy nem megy a ventilátora.
A kérdésem az lenne, hogy ezek szerint hibás vagy hogyan tudnám kideríteni?
Elindítottam egy FurMark nevű programot és közben ment a GPU-Z is.
A FAN Speed % folyamatosan nőtt, viszont az RPM az 0 maradt és valóban nem indult el a ventilátor.
A kártya még garanciális de ez lehet csak BIOS vagy csatlakozási probléma? Pl. tápegység

[ Szerkesztve ]

(#60921) trancemusic válasza Fancy-boy (#60920) üzenetére


trancemusic
senior tag

Venti nem forog,és furmark alatt csak 62c?
Ez valami passzív hűtésű kari? :DDD
Tuti nem forog a venti?
Ha manuálisan beállítod pl. Nv inspector vagy Msi AB-vel a ventit pl. 100% akkor se megy?

[ Szerkesztve ]

(#60922) Fancy-boy válasza trancemusic (#60921) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Természetesen az csak egy pillanatkép, folyamatosan emelkedett a hőmérséklet, de mivel nem megy a ventilátor, inkább lekapcsoltam 70 fok környékén.
Tuti nem, de kipróbálom az általad említett programok valamelyikével.

(#60923) Fancy-boy válasza trancemusic (#60921) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hol lehet 100-ra rakni? 78-ig lehet, de akkor sem forog.


[ Szerkesztve ]

(#60924) GeryFlash válasza Fancy-boy (#60923) üzenetére


GeryFlash
veterán

Jó az 78-on is, csak történik valami ennek hatására, mozog a venti?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#60925) Fancy-boy válasza GeryFlash (#60924) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem.

(#60926) turbokappa válasza Fancy-boy (#60925) üzenetére


turbokappa
senior tag

Talán nem véletlenül adták el.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#60927) Fancy-boy válasza turbokappa (#60926) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Újonnan vettem az Aqua Computerben kb 2.5 éve, de eddig nem nagyon nézegettem, hogy forog-e.
Azért is néztem rá, mert leakarom cserélni.
Egyébként nem ez a lényeg.
Az eredeti kérdésre szeretnék választ, egy hozzáértőtől.
"A kártya még garanciális de ez lehet csak BIOS vagy csatlakozási probléma? Pl. tápegység."

[ Szerkesztve ]

(#60928) Dinter


Dinter
addikt

Hogy tudnám letesztelni, hogyha eladnám a VGA-t, akkor nem jön-e újra elő a ventilátor hiba? Mondjuk most szépen tudom kézzel is állítani a sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#60929) juve600


juve600
nagyúr

üdv

pár napja újrahúztam a gépet,legfrissebb amd driver van fennt,win10,R9 390

2-3 óra játék után kiírja a monitor hogy energiatakarékossági okokból 5 perc múlva kikapcsol,majd ki irja ua ezt hogy 1 perc múlva,majd tényleg kikapcsol a monitor

mindezt úgy hogy közben folyamatosan megy a gép-játszom rajta

mitől lehet ez ?

(#60930) Jorus válasza juve600 (#60929) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez a tv vagy monitor fícsöre, nincs köze a VGA-hoz. Kapcsold ki menüből a TV-n. (Jellemzően, ha átállítod bemutató módba vagy vmi hasonlóba, akkor nem kapcsol ki adott idő elteltével.)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#60931) Spet válasza Dinter (#60928) üzenetére


Spet
addikt

Milyen hibára gondolsz pontosan?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#60932) Dinter válasza Spet (#60931) üzenetére


Dinter
addikt

Az, hogy magától egyszercsak 100 százalékon kezd pörögni a venti, miközben szoftveresen elvileg jó. Ilyenkor szabalyozhatatlan a sebesseg. Addig terhelem, amíg 78 fokosnak nem írja, aztán visszaugrik normalra. Most normálisan működik és szabályozható is a venti.

(#60933) Alastair' válasza Fancy-boy (#60927) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha garis még mindenképp vidd vissza. Ha szerencséd van kicserélik és kapsz GTX950-et.

Alister from Hell

(#60934) Fancy-boy válasza Alastair' (#60933) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszi.
Visszaviszem nekik, remélem cserélni fogják vagy levásárolhatom.

(#60935) killertibi


killertibi
tag

Sziasztok!
Az én kérdésem, hogy tudtok-e olyan weboldalt, ahonnan ki tudom deríteni, hogy milyen vastagságú szilikon hőátadó (nem paszta) kell egy adott videókártyához. Illetve várnék ötleteket a beszerezhetőségre (ebay-en kívül).

Köszönöm.
Tibi

(#60936) Dinter


Dinter
addikt

A 6870-esnek meddig normális a hőmérséklete? Benyomom a FurMark-ot, és pár másodperc után 95 C°-ot ír. Aztán ahogy kikapcsolom, 2 mp után visszaugrik. Létezik, hogy ilyen gyorsan változik a hőmérséklete?

[ Szerkesztve ]

(#60937) olle válasza Dinter (#60936) üzenetére


olle
senior tag

Sok helyen írják hogy szoftveres gond van a hőmérséklettel. Volt akinek 160 celsiust írt.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60938) Dinter válasza olle (#60937) üzenetére


Dinter
addikt

Ja mondjuk az valószínű, egyszercsak 70 C°-ról felugrik 84 C°-re, aztán vissza. Most felvittem a ventit 60%-ra, így 71-72-nél feljebb nem nagyon megy.

(#60939) olle válasza Dinter (#60938) üzenetére


olle
senior tag

Gondolom nem 0-24 ig furmark lesz. Esetleg egy pasztázást megérne.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60940) Dinter válasza olle (#60939) üzenetére


Dinter
addikt

El akarom adni, azért gondoltam egy órás tesztet lenyomok rajta, nehogy másnál derüljön ki, hogy baja van. CPU paszta jó hozzá?

(#60941) olle válasza Dinter (#60940) üzenetére


olle
senior tag

Persze jó.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60942) trancemusic válasza Dinter (#60940) üzenetére


trancemusic
senior tag

Anno sapphire 6870 újkorában 72c volt furmark,62-64 game alatt.
92c borzalom sok.
Pasztázd ujra.Lamellákat portalanítsd.

(#60943) Primary92


Primary92
senior tag

A tápegységen kívül mi nyírhat még ki egy videokártyát?
Eddig 3 halt meg.
Nem az enyém, így sokat nem érek rá hülyéskedni vele, de mondjuk a tápegység feszültségeinek lemérésén kívül mit érdemes gyorsan megnézni?

(#60944) bobalazs válasza Primary92 (#60943) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Alaplap, táp nyirhat ki vga-t. Vagy kifogtál hibás szériát mint én, és 3 azonos tipus döglik meg 1 éven belül...

(#60945) Primary92 válasza bobalazs (#60944) üzenetére


Primary92
senior tag

Hibás széria nem lehet, mert 3 tök különböző, sajnos garancia nélkül.
Hogyan lehet a végére járni, hogy melyik lehet a ludas?

(#60946) bobalazs válasza Primary92 (#60945) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tápot elviszed szakihoz, az kiméri, majd megmondja kell e kondikat cserélni. (már ha minőségi tápról van szó; ha ganaj táp akkor eleve nem szabad használni)

(#60947) Primary92 válasza bobalazs (#60946) üzenetére


Primary92
senior tag

Corsair 750W-os, kb. 9-10 éves.

(#60948) totyino77


totyino77
tag

hello . valaki csinált már olyat hogy vga müködés közben újal hozzányúlt a vga nyákhoz és elment a kép? újból inditás után meg tökéletesen müködik, ez normális vagy valami hiba jele?

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#60949) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Adva van egy zotac gtx 285 nvdiver 342-el. A furmárk tesztet bírja de a játék alatt kipurcan 75 c* on ( sötét kép néha bevillan aztán kékhalál) újrapásztáztam és a hővezető lapokat is kicseréltem a memóriachipeknél.
Ötlet? 6-7 éves kari, a végét járja?

(#60950) T.Balazs


T.Balazs
újonc

Hali fórumtársak!

Olyan problémába ütköztem, hogy adott a GIGABYTE G1 GAMING R9 380X videókártyám OC GURU II-es támogatással. Letöltöttem a Gigabyte oldaláról az ocguru-t, eleinte még jó volt, aztan leblokkolta az overclock lehetőséget. Minden egyes indításnál (Windows indítás) értesítés érkezik, hogy a videókártya overclock-olva van, kattintsak rá a visszavonáshoz, megteszem, de semmi.
Valakinek valami ötlet?
(ujratelepítettem már a windows-t is és az oc guru-t is, még az AMD Radeon beállításokat is.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.