Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) nonsen5e válasza GRaul (#44700) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ne csak a két vagy pár perces benchmarkot, hanem szimplán a burn-in teszt és hagyd ott huzamosabb ideig és bámuld a képernyőt. :)

Amúgy a kártya húzva van?
A fagyások csak nagy terhelés (játék?) alatt jelentkeznek, vagy bármikor véletlenszerűen is?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44702) GRaul válasza nonsen5e (#44701) üzenetére


GRaul
őstag

a kockas halal es piroskepernyo csak jateknal.
de randomszeruen. a kekhalal meg pl youtubenal illetve random. mikor milyen kedve van.
Alaplap csere volt. MSI lapom lett. ujraraktam a rendszert azota van ez.
Lehet driverek akadnak ossze? vagy az uj proci lehet jobban meghajtja a kartyat?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#44703) nonsen5e válasza GRaul (#44702) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nekem már akadt össze (ugyan csak lassította a teljesítményt) Intel és AMD driver. Próbáld meg uninstallálni őket majd Driver Uninstallerrel is leradírozni mindent, restart, majd csak AMD driver reinstall. - Persze ha még nem próbáltad.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44704) GRaul válasza nonsen5e (#44703) üzenetére


GRaul
őstag

mar probaltam.
De lehet ujra felrakom a win 8.1et.
es nem rakok fel alaplapi drajvert

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#44705) nonsen5e válasza GRaul (#44704) üzenetére


nonsen5e
addikt

A driverek az HD graphicsot kivéve mehetnek mind (továbbá a win alatt kapcsold ki az automatikus driver letöltést).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44706) mclaren777


mclaren777
senior tag

Ti a játékok/egyéb intenzív alkalmazások közben való CPU és GPU százalékos kihasználtságot, hőmérsékleti értékeket és az FPS számot mivel szoktátok monitorozni? :R

(#44707) nonsen5e válasza mclaren777 (#44706) üzenetére


nonsen5e
addikt

CPU: feladatkezelő
videokártya: GPU-Z
hőmérsékletek: HWMonitor
FPS: MSI Afterburner (egyben vga tuningprogram)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44708) KisBundi


KisBundi
őstag

Vki tud olyan programot mondani ami widgetként mutatja a CPU és GPU hőfokot?
Az aláírásban szereplő géphez kellene. :)

(#44709) GRaul válasza nonsen5e (#44705) üzenetére


GRaul
őstag

Leszedtem mindent amit irtal. Most pl ugy kapott kek halalt, hogy kiirta cache manager error :(
Lehet nem is a vidkarival lesz a hiba?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#44710) Permet Elek válasza GRaul (#44709) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Ez lehet ram is. Vagy esetleg mivel írtad, hogy új alaplap stb. Esetleg nem kapott egy SSd-t amin letíltottad a virtuális memóriát? A vinyókon pedig nem engedélyezted annak a használatát? Vagy minimális méretet állítottál be? Ha egyik se. Futtas egy HDD sentinelt.

[ Szerkesztve ]

(#44711) varmi2 válasza KisBundi (#44708) üzenetére


varmi2
nagyúr

Aida64-nek van ilyen funkciója. De közben futnia kell a háttérben.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44712) csontraket válasza GRaul (#44702) üzenetére


csontraket
tag

random kékhalál sok mindentől lehet... Procid húzva van?

(#44713) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Van egy problémám, mellyel kapcsolatban a segítségeteket kérném, illetve ötleteket várok a megoldásra.
Egy nVidia 9600GT-t használok 2 darab Samsung 931BW monitorral, kiterjesztett asztallal. Mindkét monitor DVI kábellel csatlakozik a kártyához, mindkettő 1440×900-as felbontáson (ez a natív felbontásuk) üzemel.
Időről időre előjön az a probléma, hogy a másodlagos monitoron vízszintes színes csíkok villannak fel, és van, hogy a képet is elkapja pár másodpercre, aztán visszajön, és megint színes csíkok, megint elkapja...és ezt csinálja, amíg meg nem unja. Mindig a másodlagoson csinálja ezt (akármelyik is legyen az), az elsődlegesen sohasem!

Ezeket próbáltam már:
- driver frissítés
- monitorok felcserélése
- DVI kábelek cseréje
- monitorokon eltérő / egyező frissítési frekvencia beállítása (59-60-75Hz)
- másik oprendszer telepítése

Ha a másodlagos monitornak kisebb, mondjuk 1280×1024-es felbontást állítok be, akkor megszűnik a csíkozás, de egyrészt lehet, hogy ez csak véletlen, másrészt akkor torzul a kép, és nekem élvezhetetlen.
Ha a frissítést állítgatom, akkor is néha megszűnik a csíkozás, de nem hinném, hogy köze van hozzá, mert olyan is előfordult, hogy 2 órás hibamentes használat után jött elő a probléma, pedig semmit sem állítottam.
A kártya 50 fok körül üzemel, szóval túlmelegedésről nem lehet szó.

Nem tudom, összefügg-e a két dolog, de olyan is van, hogy néha mintha befagyna a kép - egér mozog, de nem tudok kattintani sehova, aztán gondol egyet, és pár másodperc múlva megint jó, ilyenkor a kattintások hatását is látom.

Találkozott már valaki ezzel (ezekkel) a jelenséggel (jelenségekkel)?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#44714) GRaul válasza csontraket (#44712) üzenetére


GRaul
őstag

mivel nem K-s igy nincs :)
a komplett gep ott van a nevemnel. most probalgatom az ujratelepitessel mizu.
De az NBA 2K15 random kidob a jatekbol 8.1 alol. Eredeti a game

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#44715) csontraket válasza GRaul (#44714) üzenetére


csontraket
tag

igen bocsi nem néztem az adatlapod. Szeritem mindenek előtt próbálkozz egy alaplapi bios frissítésssel. Talán megoldja a problémát. Esetleg vedd le a memóriák órajeleit 1333-ra meg próbálkozz hogy átpakolgatod másik memória slotba a memóriákat.

[ Szerkesztve ]

(#44716) trancemusic válasza GRaul (#44714) üzenetére


trancemusic
senior tag

Mindenképpen próbáld ki a ramokat egyesével minden slotban!!!
Utána úgy hogy lazítassz az időzítésen.
Attól hogy kittben vetted,még nem 100% hogy teljesen egyformák!!! ( enyém sem az teljesen :( )
Ibt,aida64,memtest lefutott hiba nélkül nálam is,de metro,dirt3 stb... random kidobott az asztalra!!! Kivétel történt blablabla...
3dmarkok is lefutottak. :O
Csak gaméknál volt gond!!!
Nekem a lazább időzítés segített!!!
Procitól távolabbi slot álltalában stabilabb!
A lapod finnyás a memora,ezzel együtt is kiváló egyébbként.
Remêlem tudtam segíteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#44717) GRaul válasza trancemusic (#44716) üzenetére


GRaul
őstag

En is erre gondolok, h a lapnal lehet vmi gubanc. Marmint h a memet nem kezeli rendesen.
Mert eddig nem volt gond, se a vidkarival se a memoriaval. Sajna baromi nagy hutom van ezert a ramok kiszedese eleg nehez. de majd kicserelgetem őket :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#44718) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Most hoztam haza az új Gigabyte GTX 750 Ti kártyámat. Letöröltem DDU-val az előző drivert csökkentett módban. Felraktam a legújabb nV drivert a 344-est. Elindítottam a BF3-mat és ment is szépen 100 fps-sel de fél percenként kb megáll 1-2 másodpercre a kép, kiírja hogy 0 vagy 1 fps és megy tovább. EZ MI?
Valakinek van tapasztalat ezzel a driverrel? Ha tudtok segítsetek mert szétb*sz az ideg.
Előtte egy 140W-os 460 SE ment csak a nagyon forgalmas pályákon volt 40-50 között az fps-em minimumként egyébként 60 fölött.

Itt egy képlopás a történetről:

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44719) KisBundi válasza varmi2 (#44711) üzenetére


KisBundi
őstag

Én vmi olyanra gondoltam ami mellett nem kell futnia programnak :)

(#44720) sagit


sagit
addikt

Üdv

Egy HD4600 dual channel DDR3 1600 MHZ CL9 rammal megtámogatva teljesítményben hogy viszonyul egy Nvidia 450GTS 512MB gDDR5-ös VGA-hoz?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#44721) B.Á.L.!.N.T válasza sagit (#44720) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát nem túl jól....

(#44722) trancemusic válasza Redneck (#44718) üzenetére


trancemusic
senior tag

Próbálj régebbi drivert...
Habár látod a grafikont?
A cpu is leállt arra az időre,a vga visszavette az órajelet plusz a feszültséget is!!!
Így már komplexebb dologról van szó!
Hardver specifikus topicban kérdezz szerintem!

(#44723) Redneck válasza trancemusic (#44722) üzenetére


Redneck
veterán

CPU usage nem ment lejjebb egyik magnál sem. Az említett új drivert sok 7xx kártya tulajdonosa szídta mint a bokrot. Visszaraktam kettővel régebbit, megnézem mi a helyzet.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44724) Permet Elek válasza sagit (#44720) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Így: [link] A ram mennyiség, low end kategóriába nem sok vizet zavar.

(#44725) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!
Volt egy mukodo asztali gep egy ati radeon 3650 hd agp kartyaval (es annak a driverevel) Igen be volt mar lassulva igy gondoltam ujratelepitem a lanyomnak hogy rendesen tudjon vele jatszani ( nem egy mai gep) szoval azota gyakoraltilag lehetetlen a drivert feltelepiteni, sem windows 7 sem windows 8 alatt nem megy fel csak mint microsoft vga kartya latja. Tonkrement valami a kartyaban? Szervizbe is elvittem, ott azt mondajak hogy rossz a kartya. Leheteges ez?

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#44726) nonsen5e válasza samgar (#44725) üzenetére


nonsen5e
addikt

A Windows 8 alatti automatikus driver megtalálás és letöltés be van kapcsolva? Csodákat tud tenni. Catalyst nem fog megjelenni, de a kártya erejét már ki tudja majd használni a gép. GPU-Z nevű programmal lehet checkolni gyorsan, hogyha megnyitod akkor a Name/GPU/etc. mezőkben nem csak valami Generic Microsoft Video szöveg lesz írva hanem a kártya típusa, neve.
Esetleg próbáld meg az Eszközkezelő alól installálni jobb click a kártyára és Update Driver Software (driver frissítése vagy ilyesmi gomb).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44727) trancemusic válasza Redneck (#44723) üzenetére


trancemusic
senior tag

Hopp,elnéztem eggyel! :D
Látom ez se használ még két magot sem,nemhogy 6 vagy8-at. :O
Hahaha!!!! Ha8 magos procid lenne ezt látnád:cpu usage 18-20% :DD
Nem is venne i5- öt senki játékra,ha 8 magot használnák a gamék! Még a phenom2 x6 is megszorongatná!!!
Bocs hogy elkanyarodtam...
Neked nagyfokú fps droppod van,amiért nem az elavult ata ill.sata winyó,és nem is a cpu a ludas!
Kiindulópontnak ez jó.
Sajnos ...gom sincs mi lehet a baja a vga-nak! :(

(#44728) samgar válasza nonsen5e (#44726) üzenetére


samgar
őstag

Koszi! De lehetseges olyan hardver hiba, hogy csak a driver nem telepitheto?

Oppo Find X5 PRO

(#44729) nonsen5e válasza samgar (#44728) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha driver van akkor működik (mert ugye ahogy mondtad újratelepítés előtt ment, az meg csak úgy nem rontja el hardver szinten a kártyát), és csak a telepítés nem menne, hááát... Lehet, hogy lehet, de én még nem találkoztam vele az biztos, csak olyan esetben, ha totálkár a kártya, de akkor meg képet sem ad.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44730) sagit válasza Permet Elek (#44724) üzenetére


sagit
addikt

Ez ivy, amit kérdeztem az meg haswell.
Én úgy tudtom hogy az IGP-nek nagyon is kell a gyors ram, bár lehet csak az AMD IGP-nek.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#44731) samgar válasza nonsen5e (#44729) üzenetére


samgar
őstag

En is pont erre gondoltam.

Oppo Find X5 PRO

(#44732) Permet Elek válasza sagit (#44730) üzenetére


Permet Elek
senior tag

HD4000 és HD4000 közt nincs kölönbség. Esetleg ha a 4-es után nem nulla jön. Amúgy a GDDR5 jóval gyorsabb a DDR3-nál.

(#44733) shootme2 válasza sagit (#44730) üzenetére


shootme2
aktív tag

Jól tudod kell a gyors ram neki de csodát nem tesz. Itt láthatod hogy egy egyszerű radeon 6670 is közel dupla akkora teljesítményt nyújt pedig egy kicsit gyengébb is mint a gts 450 [link].

(#44734) Permet Elek válasza Permet Elek (#44732) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Na közbe rájöttem mit mondasz. Tessék. Igy hátha jobban látszik a különbség HD4600: [link] GTS450: [link]

(#44735) sagit


sagit
addikt

Ó akkor ez felejtős, csak jön a gépbe egy i5 ezzel a HD4600-as gpu-val és megfordult a fejembe hátha ki tudom szedni a 450GTS-t a gépből.

:R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#44736) trancemusic válasza Redneck (#44718) üzenetére


trancemusic
senior tag

Hallod,mêgegyszer megnêztem a grafikont,jól láttam előszőr!!!
Cpu usage 64-ről lesz 0!
Fps-ed 96 körüli,az is 0!
Gpu voltage 1.134-ből lesz 0.97!
Lényeg:procid leáll,vga visszaveszi az órajelet (valszeg 2d üzemmódra vált )
Az fps-t a fraps nevű progival mérd! Game közben láthatod a képernyő kiválaaztott sarkában.

(#44737) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

Ha nagyon nem akarja az egyik kábel mennyire szerelhető a VGA az első 16X helyett a másodikba?

(#44738) szuk_jozsef


szuk_jozsef
tag

Az lenne a kerdesem hogy ha az alaplapon csak pci-e 2.0 foglalat van es beleteszek egy 3.0 videokarit akkor az fog mukodni normalisan?Elore is koszonom

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#44739) nonsen5e válasza szuk_jozsef (#44738) üzenetére


nonsen5e
addikt

Persze, teljesen jól, a 2.0 sincsen teljesen kihasználva, sebesség sem lesz lassabb.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44740) szuk_jozsef válasza nonsen5e (#44739) üzenetére


szuk_jozsef
tag

Koszonom :R

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#44741) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

A kérdés arra vonatkoznak hogy a 2bios-editorral kinyitott vga-nak így jók az értékei?
Azt nemértem h fellül a TDP mező miért olyan alacsony.....
Bal oldali egy 7970 Vapor-X, a jobb egy 280X Toxic OC, mindkettő Sapphire gyártmány.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44742) Devsey


Devsey
tag

Valaki pls előzőmre, sűrgős!
Köszönöm

(#44743) Apollo_21 válasza Devsey (#44742) üzenetére


Apollo_21
addikt

Milyen lap...mert lehet hogy a második foglalat x8as sebességű abban még, elevickél...némi teljesítmény csökkenéssel de nemnagyon veszed észre..viszont az olcsóbb lapoknál a 2.slot lassabb szokott ennél is lenni..és abba egy jobb vga-t tenni pazarlás:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44744) Permet Elek válasza Devsey (#44742) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Ha 16-os nem 8-as. Akkor minden probléma nélkül.

(#44745) Devsey válasza Apollo_21 (#44743) üzenetére


Devsey
tag

(#44746) sy75


sy75
csendes tag

sziasztok.

olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Asus r9 290 DC2 vga.
hibátlan, semmi fagyás, semmi hiba. stb nem volt

majd egy másik gépben, valamiért gyakran lefagy az egész gép, videó youtube nézés közben, de ugy hogy csak ujrainditással lehet helyreállitani.

Mi okozhatja a gondot, egyáltalán, honnan lehet tudni, hogy a vga a hibás?????
Játékok alatt minden rendben.

Köszi a segitséget.

(#44747) nonsen5e válasza sy75 (#44746) üzenetére


nonsen5e
addikt

Összeakadó driverek?
"Másik" gép friss telepítés, vagy volt már benne más kártya / integrált cuccos, és ezek driverei?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44748) Apollo_21 válasza Devsey (#44745) üzenetére


Apollo_21
addikt

Abban nyugodtan mehet a 2.ba is:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44749) fbeni91 válasza Redneck (#44718) üzenetére


fbeni91
tag

Tök egyszerű a probléma! Haveromnál is ez volt! 3-4 órát görcsöltünk rajta mire rá jöttünk!! Csak szimplán OCCT progival teszteld a CPU-t!!! egy idő után fel fog ugrálni magas hőmérségletre. és egyből le fogja "baszni" a procit P1 szintre! Nekünk is ez v olt! ez azt jelenti h Nem bírja el a cpu hűtő a procit! túl melegszik néha néha!!! hírtelen! Probáld meg a progival! hátha elő jön neked is! ha igen akkor pasztázás 50% h segít. ha nem akkor nagyobb cpu hűtő kell rá! Üdv. Rem tudtam segíteni! :R

(#44750) csontraket válasza Devsey (#44745) üzenetére


csontraket
tag

nyugodtan átrakhatod nem fogsz észrevenni semmi különbséget!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.