Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) csontraket válasza Byga007 (#44550) üzenetére


csontraket
tag

bár elvileg elégnek kellene lenni a 400-as tápnak ehez a konfighoz :F attól függetlenül lehet rossz én mindenképp azt javasolom először nézd meg egy másik táppal!

(#44552) Speed® válasza Byga007 (#44548) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ganajold ki/pasztázd újra a hűtést, aztán afterburnerrel csinálj egyedi ventiprofilt, hogy ne melegedhessen túl. Feltéve, ha valóban ez a gond és nem szimplán drivertéma..13.9 legacyval tolod vagy 13.1el? A melegedésnek utána tudsz járni háttérben futtatott gpuzvel is pl.
A tápod elégségessége meg azon múlik, pontosan milyen is..400as fspből van egy rahedli típus még..12Von hány A terhelhetőségű? A kártya ebből 13A körül kér maxon (160W).

(#44553) Peterson_ válasza Peterson_ (#44537) üzenetére


Peterson_
addikt

Most kaptam vissza a kártyát.
Személyesen meg annyit tett hozzá a kolléga, hogy elsőre csak a bootig(ezek voltak a nagy betűk) jut, azután újraindítva teljesen jól működik a kártya.
Nem csíkoz, és semmi egyéb hiba nincs.
Driver volt fent, a fent említett tápról két ágat is kapott.
Arra gondoltam, hogy ha hazaérek, kitesztelem, bár nem tudom mekkora macera.
Jelenleg HD5750-es Asus van a gépben.
Gondolom Ati driver legyalul, nvidia kártya be, nvidia driver fel...

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#44554) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy R9 270 VGA-t és ezt produkálja. Ezt telepítettem fel "amd-catalyst-14-9"
Sajnos azt produkálja ami a képeken is látszik. Csak ha olyan szögbe fordítom a kamerát akkor jönnek elő ezek a vonalak. Ez garancia így?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#44555) Speed® válasza Directors (#44554) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

14.4WHQLt tedd fel, ha azzal is ilyen, mehet a gariztatás.

(#44556) Directors válasza Speed® (#44555) üzenetére


Directors
senior tag

Amúgy nem tudom jelent-e valamit de mikor kicseréltem a VGA-t akkor nem telepítettem újra a windowst.Csak is azt a progit tettem fel amit írtam.
Lenne értelme esetleg ?
A másik hogy a VGA cserével történt CPU és tápegység csere is.

Rendben akkor megpróbálom feltenni azt a drivert amit linkeltél.
Nem tudod hogy a PCX-nél rendelt termékre mivel 2. napja van nálam a VGA így kötelességük kicserélni azonnal vagy ugyan úgy garanciáztatnom kell és ki kell várnom a közel 1 hónapot?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#44557) Speed® válasza Directors (#44556) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Webshop/14 nap elállási idő. Elvileg cserélniük kéne azonnal még.

Procicsere nem szól bele ebbe és ha az előző VGA driverét rendesen leszedted, az sem zavarhat be. Sok a panasz driverügyileg a szériában..topikjába is bekérdezhetsz, mi az ajánlott.

(#44558) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!
Kisse oreg gtx 560-as kartyamat szeretnem lecserelni.(hangos, meleg, sokat fogyaszt stb)
Nagyon megtetszett a gtx 750ti passziv verzioja. Kerdesem, hogy tudna e nagyjabol az 560 teljesitmenyet nyujtani, vagy gyengebb/erosebb annal, es, ha igen, akkor nagyjabol mire kell szamitani?
Elore is koszonom!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#44559) xLt`


xLt`
tag

Én is a GTX témához szólnék hozzá.

Egy intel g3220 kihajtja-e GTX 750 Ti ezt a kártyát?
Valamint beleférne egy mATX házba, mondjuk ebbe.
Hosszúságban befér, de elvileg 2 vga helyet foglal el.

(#44560) mima1017 válasza Directors (#44554) üzenetére


mima1017
tag

Szia, nem akarok hülyeséget mondani de nekem annó a 7600GS-em csinálta ugyan ezt, az memória hibás lett.. :/ Ha az új driverrel is ezt csinálja akkor garancia!

(#44561) Directors válasza Speed® (#44557) üzenetére


Directors
senior tag

Rendben akkor rákérdezek a saját topikjában is.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#44562) mima1017 válasza persil (#44558) üzenetére


mima1017
tag

Szia,
Teszteket nézve, fogyasztás ügyileg lényegesen jobb a 750-es 60watt kontra 160watt.. Teljesítményben talán egy picivel gyengébb. De több shader van benne. Viszont az 560-as ha jól tudom 256bit-es amég a 750-es csak 128bit-es :)

[ Szerkesztve ]

(#44563) Speed® válasza persil (#44558) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Erősebb nála, az 560TI szintjén teljesít..és van benne OC tartalék bőven.
2GB VRAM sem hátrány manapság, nomeg ugye sokkal hűsebb/halkabb.
Viszont ha komolyabb tempónövekmény kéne, feljebb nézelődj (270/660).
750TI legfőbb előnye az étvágy, egy 660/270 azonos áron jóval gyorsabb.
Persze ott már 100+Wról van szó, de van bőven jó hűtővel szerelt verzió.

(#44564) Byga007 válasza Speed® (#44552) üzenetére


Byga007
aktív tag

Az msi féle afterburner ? A driver a 13.9 es viszont ott nem engedi a gpuoverloadot ahogy elfogadnám a feltételeket abban a pillanatban eltünik a teljesítmény menüpont. A táp 348 w ot tud leadni 12 volton

[ Szerkesztve ]

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#44565) persil válasza Speed® (#44563) üzenetére


persil
nagyúr

Ertem, koszi szepen!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#44566) Speed® válasza Byga007 (#44564) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen, az. Tuningolnál instabil VGAt..? Nem szerencsés..a táp rendben van (bár gondolom ez a 12V1/V2 összeadva, nem a közös max, de akkoris elég. Szerintem hűtésrendberakás és ventiprofilozás után már csak a driver lehet a ludas, nekem 4850el a 13.1 jobban bevált, 13.9el random hibaüzenetek voltak. Egy próbát megér..

(#44567) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Két darab HD5570-es vga van a gépembe, amin többnyire tőzsdei programokat futtatok 4 monitoron. Pár hónappal ezelőttig semmilyen problémám nem volt a sebességgel, most viszont már egy 1080p-s YT videó is megakasztja (nézhető, de szaggat), illetve az ablakok mozgatása sem folyamatos már.. :( Win 8-ról visszatértem Win7-re, mert az állítólag jobban kezeli a két kártyás rendszereket, de semmi változás. Teljesen új telepítés, legújabb driver, BIOS is a legfrissebb. Kicsit tanácstalan vagyok, elképzelhető, hogy kezdenek meghalni a kártyák? (kb 5 évesek, ha jól emlékszem)
Köszi a segítséget előre is!
Szerk: pár hete a volt egy táp cserém, mert megadta magát, de az előtt is fennálltak ezek a problémák..

[ Szerkesztve ]

(#44568) F.B.I. válasza Directors (#44554) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én is szívtam 14.9-el (mondjuk az 260X) a 14.4-el nincs gondom de lehet, hogy ez nem driver hiba.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#44569) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok ismét!

A mostani VGA-m is refhűtős. Se a hangjával se a hőfokával nincs bajom. De viszont akkor az R9 290x tényleg olyan hangos ref hűtővel? Mert az jobban tetszik mint a Sapphire Vapor-X-es kari. Hőfogkja melyiknek jobb?

Amúgy a mostani VGA-t se hajtom ki 100%-ba még mert nem minden gém hajtja ki. Így szerintem a refhűtős R9 290x sem lenne olyan hangos. Vagy rosszúl látom?

Smoke some weed nigga!

(#44570) Byga007 válasza Speed® (#44566) üzenetére


Byga007
aktív tag

Nem tuningolnám csak a venti fordulat számát próbáltam volna kezelni de nem is engedi mihelyt rákattintok hogy elfogadom a feltételeket kidob a kezdő képernyőre

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#44571) Byga007 válasza Speed® (#44566) üzenetére


Byga007
aktív tag

Tudsz egy linket mert az amd oldalárol nem tudom leszedni

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#44572) Vakegérke válasza Byga007 (#44571) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44573) Byga007 válasza Vakegérke (#44572) üzenetére


Byga007
aktív tag

Köszönöm

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#44574) Vakegérke válasza Byga007 (#44573) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. Remélem, működni fog ez a verzió. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44575) csontraket válasza Directors (#44554) üzenetére


csontraket
tag

Nem driver! Hibás a VRAM-ja a vga-nak ez 100% nekem ugyan ez a hibám volt a Asus HD 7970 matrix platinumom-nak(pontosan ezt produkálta) Ezzel már csak az a szívás hogy nálam szívóztak a garanciázással (ipon) 3x küldtem el nekik az első két alkalommal semmit nem csináltak neki és visszaküldték hogy náluk pedig tökéletesen működött... harmadik alkalommal mikor elküdtem akkor megírtam nekik ha most se küldik el az ASUS szakszervízbe akkor jogi útra terelem a dolgot és láss csodát egyből elküldték majd ott megállapították hogy valóban hibás volt és cserélték. (sajnos nekem ez több mint fél éves procedúra volt) remélem te jobban jársz vele :) bár a nyakamat tenném rá hogy azért nem csináltak az iponnál semmit vele mert semmi vga tesztelő progit nem használtak betették a kártyát elindítottak egy HD videót jó esetben és ennyi..akkora használatnál pedig nem jelentkezett nálam se a hiba

(#44576) Baggio04


Baggio04
aktív tag

üdv.
Adott egy gainward hd4870-es graf. Amíg nálam volt, addig az expertool-al szabályoztam a fordulatot (win7 x64).
Na most a kártya az ismerősömnél van, új telepítés win7 x64 és egyszerűen a program miután feltelepült nem indul el. Milyen progival lehet megoldani a venti szabályzást erre a kártyára?

Baggio

(#44577) ronaldu98


ronaldu98
tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség, ebben a gépben:

ház: Modecom Harry Midi 8300
tápegység: Gigabyte GE-P450P-C2
DVD író: GH22NS40
HDD: Western Digital WD10EZEX
alaplap: GA EP43-S3L
processzor: Intel Core 2 Duo E7300 2.66 Ghz
memória: 2 darab DDR2-es CSXA-LO-800-2G

működni fog vajon egy XFX Radeon HD7850 2GB?

Előre is köszönöm! :R

(#44578) nonsen5e válasza ronaldu98 (#44577) üzenetére


nonsen5e
addikt

Menni fog bőven, de szerintem a legtöbb helyzetben procilimites lesz a dolog.

Baggio04: MSI Afterburnert próbáld meg.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44579) ronaldu98 válasza nonsen5e (#44578) üzenetére


ronaldu98
tag

Procit is cserélem majd de arra most még nincs meg a cash, köszönöm a segítséget. :R

(#44580) trancemusic válasza Directors (#44554) üzenetére


trancemusic
senior tag

Csökkentsd a memoria órajelét mondjuk 10-20 %-val.
Valószínű megszűnik a csíkozás. (Próbaképp)
Egyértelműen gariztatni kell!!!

(#44581) Speed® válasza ronaldu98 (#44579) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Segíthet a helyzeten, ha utánanézel a 771es Xeonoknak. Megfelelő BIOSal és foglalatmódosítással mennek a lapodban..olcsóbbak a normál quadoknál.

(#44582) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Eddig fHD moncsin toltam HD6870-nel, majd 6850-nel. Nem vettem észre különbséget közöttük amúgy.
Most 1440-es moncsim van csak, ebbe egy HD6770 is elég akkor? És kb ugyanazt tudja mint a 6870 fHD-n vagy még akkor is "gyengébb" lesz esetleg "erősebb"?

Nem tudom olyan 40%kal lehet gyengébb a 6770, viszont kb 60%kal kevesebb a képpont, ezért érdekelne, de ha jól sejtem a képpontok száma nem lineáris a teljesítménnyel.
Egy E8500 van alatta 3.8 GHz-en.

(#44583) fbeni91 válasza csontraket (#44547) üzenetére


fbeni91
tag

Köszönöm :R

(#44584) P.Dude


P.Dude
őstag

Talán egyszer már írtam ezt, de ha nem gond, még egyszer leírom!

Van egy Asus hd 4890-es v. kártyám. Bekapcsolásnál 10-et sípol a gép és a d1601-es vörös led a hátoldalán folyamatosan világít.

Hiába volt cmos clear, elem kivétel és újra pasztázás, egyszerűen a kártya nem működik! két pci-e csatoló rajta van, úgy sem!

Más v.kártyával működik az alaplapom.

Nagyon nem tudom, hogy mi lehet a hiba!

Zoll

(#44585) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !
Erre esetleg valaki tudna válaszolni ?!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44586) Tournament válasza Directors (#44554) üzenetére


Tournament
aktív tag

Nem tudom milyen márka de ez bios gond nekem anno 3650 ugyan ilyen gond volt boltba azt mondták semmi baja és kiderült bios update kellet rá és megszünt persze aqua nem volt hajlando megcsinálni .

(#44587) Directors válasza Tournament (#44586) üzenetére


Directors
senior tag

Ha marad akkor csinálok egy BIOS frissítést rajta. Bár még sosem csináltam. Esetleg te tudod hogyan kell?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#44588) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Egy Dell Optiplex GX620-as gépbe keresek low profile videókártyát. A GeForce GT310-hez hasonló "keskeny" kialakítású megy csak bele. Tudja valaki, hogy hol kellene nézegelődnöm, illetve lehet-e valahogy szűrni az ilyen típusú kártyákra?

Esetleg, ha valaki jártas a témában és tud alternatívát, azt is megköszönném. Amúgy PCIe X16 -os low profile foglalat.

(#44589) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Összekötöttem a tv-t a vga-val. A monitor egy benq 1080p-s a tv pedig 720p. Az nvidia panel-ben beállítottam, hogy a tv legyen 720p-ben.
A gondom az, hogy egyes játékoknál a kép eltűnik a tv-ről és csak a monitoron jelenik meg. A legtöbb pedig simán fut a tv-n is. A monitor képét klónozom a tv-re.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#44590) Speed® válasza sssirius (#44588) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Aprón VGAk közt rákeresel a low profile szóra és voila..attól függ, mit szeretnél. Alapvető célokra van 3ért is, multimédiára újabb megoldás 6-8 körül. Játékra meg vehetsz 750LPt is akár..kövér pénzért..

(#44591) GNoRbY888


GNoRbY888
csendes tag

Hello. Ati HD6850 kártya driver telepítés után becsíkozza képernyőt, majd kikapcsol monitor és pár másodperc múlva gép is újraindul, de nem kapcsolja fel monitort tovább. Mikor megkaptam dolgozott kb. egy hétig normálisan, igaz nem sokat használtam napi 1-2óránál tovább, hőfok 70foktól nem ment feljebb. Garancia nincs. Mikor elkezdte először, akkor vagy fehér vagy fekete képernyőt dobott ki és utána visszajött kép, majd kiírta, hogy képernyőillesztő nem válaszolt majd helyreállt. Utána elkezdett néha horizontális majd vertikális fekete fehér vonalakat mutatni és kikapcs. Drivert még nem rakom fel semmi gond vele.. Próbáltam már régebbi 14.4 és és 13-as CCC-t is és azzal is ezt csinálja. Win8.1 x64 van fent, igmax 500w-os tápom van 24A tud 12V-on, az szerintem elég kell hogy legyen neki, további konfig: 2x4gb ddr3 memória, x3 450 proci, 500gb hdd meg dvd író. Ötlet?

(#44592) varmi2 válasza GNoRbY888 (#44591) üzenetére


varmi2
nagyúr

Valószínüleg elhalálozott az a vga.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44593) olivera88


olivera88
veterán

A CUDA magok száma az mit jelöl és mire jó?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44594) Tournament válasza Directors (#44587) üzenetére


Tournament
aktív tag

Igen tudom nem egy kártyát updateltem vagy bios modoltam már :R :R

(#44595) GNoRbY888 válasza varmi2 (#44592) üzenetére


GNoRbY888
csendes tag

Akkor semmi nem segít már rajta ? :F

(#44596) Tournament válasza GNoRbY888 (#44595) üzenetére


Tournament
aktív tag

Milyen verzios a karid hütésileg / volt szét szedve / pasztázva volt / vramon van gpad / stb .. ??

[link] ha ilyesmi a venti ne is csodálkoz nekem anno a 3870x2 melegedet 70 fokra

kb nekem 2 hetet se birt aztán szétszedtem szétszedtem látam hogy még a paszta is rávolt száradva és csikozot de néha még elindult

[ Szerkesztve ]

(#44597) GNoRbY888 válasza Tournament (#44596) üzenetére


GNoRbY888
csendes tag

PoweColor Ati HD6850 1GB DDR5. Egy venti van rajta. Szétszedni én szedtem szét, hogy pasztát cseréljek, miután elkezdte ezeket csinálni, de nem segített.. gpad az mi? Infós vagyok,de erről még nem hallottam. Fizikai sérülés, égett alkatrész nem látszik rajta.

(#44598) danihawer


danihawer
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy problemam, segitseget szeretnek kerni. Vettem egy Gigabyte AMD Radeon R9 270x 2gb gddr5 256bit -es videokartyat, be akartam szerelni de csak 1 db aramforras van a gepben amire tudnam kotni viszont 4 db kellene neki... a tapegyseg 500 W amien a kartyanak kell mar beszereltem de nem tudom hogyan kossem be. Mit tehetnek hogy rendesen mukodjon?

(#44599) GNoRbY888 válasza Tournament (#44596) üzenetére


GNoRbY888
csendes tag

Pár kép róla:


Valami jó tesztelő program van hozzá, ami nyújtana némi infót?

(#44600) Vakegérke válasza danihawer (#44598) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia.

Rákerestem a kártyára. Ha nem tévedek, 2 darab 6 pin-es táp kell neki. Ha van olyan a tápkábelek közt, akkor már csak egy átalakítót kell venned. Barátunk a Google, keress rá a "molex 6pin vga" kifejezésre.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.