Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) görcs válasza Directors (#44649) üzenetére


görcs
csendes tag

Sajnos én is így gondolom,csak meglepett,hogy nem a "használat" ártott meg neki,annyira selejt,hogy el sem indul.Bedobozoltam,hétfőn megy vissza a boltba,sajnos iponos cucc,várhatok 2-3 hetet,mire lesz másik.Az azért még érdekelne,hogy másnak sem volt benne átalakító?Sok asus terméket láttam már,és eddig pozitív volt a tartozék ellátásról a véleményem.Igaz ez "csak" 54 e-Ft,de legalább nem működik,nem is kell hozzá semmi :( :)

(#44652) Tournament válasza görcs (#44651) üzenetére


Tournament
aktív tag

OEM vagy eredeti dobozost kaptál ?

[ Szerkesztve ]

(#44653) Wiz Khalifa válasza csontraket (#44643) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A Pénz most nem kérdés.

Most az egyszer úgy vagyok vele hogy 200k-ból a legütősebb AMD karit akarom megvenni hogy megint 3-4 évig jó legyen. És így ez az a választás. :)

Smoke some weed nigga!

(#44654) trancemusic válasza görcs (#44651) üzenetére


trancemusic
senior tag

Én 100k-ért asus gtx770-hez egy cd-n,meg egy tápkábel átalakítón kívű semmit nem kaptam. :(
A csomagolás brutál jól néz ki,matt fekete doboz arany ASUS felirattal,de ez az össz pozitívum.

[ Szerkesztve ]

(#44655) görcs válasza Tournament (#44652) üzenetére


görcs
csendes tag

Előnyben részesítem a dobozos termékeket,kényeztessenek,ha már eltartom őket :D Ez is az,linkelném de ugye tilos,szóval...hmmm...Maga a doboz nagyon csilli-villi,van benne 2 rekesz,alsóban maga a kártya, felsőben egy külön hajtogatott dossziéban a cd,crossfire összekötő,molex/vga táp átalakító,meg magyarul is tudó kézikönyv, de a lényeg a d-sub/dvi-i az nincs...még egy gagyi hdmi madzagra sem futja :P evvan. :)

(#44656) Villeneuve


Villeneuve
csendes tag

Sziasztok.
Egy Sapphire Radeon HD 6870 tulajdonosa vagyok, egyik nap elkezdte 100%-on pörgetni a kártya ventilátorát. Amint bekapcsolom a számítógépet már pörgeti is és hiába szabályozom programokkal (Sapphire Trixx, AMD Overdriver, MSI Afterburner) egyiken se működik a szabályozás. Mi lehet a baja? Köszönöm

(#44657) varmi2 válasza Villeneuve (#44656) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hány fokos a videokari? Lehet azért pörgeti, mert túl meleg. Ha így van akkor egy portalanítás segíthet rajta. Esetleg egy újra pasztázás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44658) Villeneuve válasza varmi2 (#44657) üzenetére


Villeneuve
csendes tag

Terhelten 68-70 fok körül van, alap helyzetben meg 35-37.

(#44659) kippedli


kippedli
tag

Sziasztok. Ma ismerős kérdezte ,hogy ha a lapján 2vga slot van akkor mindegy melyikbe teszi? Azt mondtam neki ,hogy igen de aztán engem is elkezdett foglalkoztatni. Szóval akkor mindegy vagy van ennek valami szabálya?

(#44660) varmi2 válasza Villeneuve (#44658) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az nem sok. Vedd ki, takarítsd meg, fújd ki alaposan. Vagy egy új pasztázás sem ártana neki. Mennyi idős a kari? Illetve milyen a hűtője, ugye nem referencia hűtő?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44661) görcs válasza kippedli (#44659) üzenetére


görcs
csendes tag

A mai karikon már teljes értékű 16x-os Pci-e vga sinek vannak,de ezt a kézikönyvben meg lehet nézni,szóval ha mind a kettő egyforma,elvileg mindegy sztem.Pl az én alaplapomon biosban tudom állítani,a 4db slotból melyiket nézze elsődlegesnek.

(#44662) Apollo_21 válasza kippedli (#44659) üzenetére


Apollo_21
addikt

A lap típusát jólenne tudni..de általában az elsődleges "slot" a proci foglalatához legközelebb lévő.
Tehát az a teljes sebességü mindíg..az alatta lévő lehet ugyanolyan de általában kissebbek..tehát a felső x16 az alatta lévő általába x8as szokott lenni.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44663) Villeneuve válasza varmi2 (#44660) üzenetére


Villeneuve
csendes tag

[link]

Ez a modell van nekem. 2,5 éves. Köszönöm a tanácsot.

(#44664) kippedli válasza Apollo_21 (#44662) üzenetére


kippedli
tag

Gigabyte GA-H87-HD3 a típusa. Köszönöm a válaszokat.

(#44665) Apollo_21 válasza kippedli (#44664) üzenetére


Apollo_21
addikt

1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16)
(The PCIEX16 slot conforms to PCI Express 3.0 standard.)
* For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.

Ez a legfelső slot...tehát a teljes értékű...

1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)
* The PCIEX4 slot shares bandwidth with all PCI Express x1 slots. All PCI Express x1 slots will become unavailable when a PCIe x4 expansion card is installed.

Ezt pedig az alatta levőre írja..ugyh tegye csak a felsőbe.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44666) görcs válasza trancemusic (#44654) üzenetére


görcs
csendes tag

Hát igen,azért roppant bosszantó tud lenni,hogy összevásárolsz 250-300 e-ft-ért egy gépet,összerakod,és egy tetves 500 ft-os átalakító kispórolása miatt nem tudod használni :F

(#44667) kippedli válasza Apollo_21 (#44665) üzenetére


kippedli
tag

Köszönöm. :R Esetleg a kettőt nem lehet felcserélni?

(#44668) Apollo_21 válasza kippedli (#44667) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem nagyon..mint írja a manual...ha 1kártyád van győződj meg róla hogy a PCIEX16ba teszed!!!
A másikba lassabb lesz, mert az bár teljes hosszúságú..de csak x4es sebességű..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44669) kippedli válasza Apollo_21 (#44668) üzenetére


kippedli
tag

Okés, átadom neki. Köszi mégegyszer mindenkinek. :R

(#44670) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Köszönöm srácok, szépen átsiklott mindenki a kérdésemen...

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#44671) TTomax válasza cassius.clay (#44670) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tiltsd le biosból...a HD4000et,máshogy szerintem nem fog menni játékokban normálisan...nem sok embernek van tapasztalata ezen a vonalon.
Egyébként ment valaha? Illetve milyen játékokban nem megy a radeon?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#44672) cassius.clay válasza TTomax (#44671) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszönöm,de ez is meg volt...BIOS ban nincs tiltási opció... nincs ilyen lehetőség.
Ha arra célzol biztos, hogy működik igen. Ez 100%. Nem mennék bele a részletekbe, mert nem akarom fárasztani magam, elég az , hogy le lett tesztelve, maga a hardver működik a windows ezsközkezelő is megfelelően látja. Biztos, hogy a driverrel van. Max Payne 3 pl el sem indul, pedig azért low beállításokkal el kéne hogy fusson akár intel hd 4000 el is...nfs hot pursuit szintén csak intellel megy.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#44673) TTomax válasza cassius.clay (#44672) üzenetére


TTomax
nagyúr

No hát akkor szép sorjában.Driver supportot csak a Dell-töl várhatsz,illetve a játékok készítőitől akik erre nagy általában sajnos magas ívből tesznek.A noti gpu sajnos egy fekete bárány,és még feketébb ha amd.De zárjuk rövidre a dolgokat,sajnos így "távgyógyitva" nekem első körben azt kell kizárnom nem-e hibás a gpu-d (amd),aztán jön az hogy ha minden rendben működik akkor nem-e driveres,vagy szoftveres akadály merült fel.
Tehát elsö körben,van-e olyan játékod/teszted amivel megy/ment a radeon egyáltalán?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#44674) Permet Elek válasza cassius.clay (#44670) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Windows 8 vagy 8.1el én nem csodálkoznék játék téren. Az asztalin is ami nem egy gyenge vas. 10-ből 2 játék ha ment. win7 repült is vissza a gépre. Minden fut szépen. Maxon.

[ Szerkesztve ]

(#44675) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok! Max 10K-ért milyen használt VGA-t ajánlanátok ha játékra lenne használva?
Ne nevessetek! Kis pénz van rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#44676) nonsen5e válasza AndrewTdi (#44675) üzenetére


nonsen5e
addikt

Használtan vagy újonnan?
Amennyiben a gépben bármilyen Sandy Bridge vagy újabb Intel processzor, vagy bármilyen A szériás APU van, akkor semmilyent mert az integrált jobb.

Újonnan abból egyszerűen nem kapsz mást mint HD5450/6450 // GT210/610, amik közül a 6450 a legjobb.

Használtan most hardveraprón láttam, vannak HD5670/4850 // GTS250 és társaik - egyikre sincs garancia, hazárdjáték.

És amúgy nagy kérdés, hogy milyen játékra? Mert az említetteken az új játékok 90%-a el sem indul már kb.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44677) Permet Elek válasza AndrewTdi (#44675) üzenetére


Permet Elek
senior tag

HD 6670 GDDR5. De ha teszel hozzá pár ezret. 5770, 6770 GDDR5 1GB ot is kifoghatsz 12-15e közt.

[ Szerkesztve ]

(#44678) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de attól félek, hogy igen.
Van egy R9 270x kártyám, amit újonnan vásároltam, lassan egy éve, és mostanában néha produkál olyat a gép, hogy a monitor teljesen elszineződik, zöldre általában, és csak az újraindítás segíthet. Elsősorban játékok alatt jön elő a hiba, de nem feltétlen, volt, hogy simán netezés közben is láttam ilyen jelenséget. Túl nem melegszik semmi, mert a proci 30fok körül van, a videokártya is, terhelés alatt sem megy 50 fok fölé, de szerintem még 50 fokos sincs.
Windows újratelepítés már volt, és próbáltam más drivert is

Ha esetleg nem vga gond, akkor mi lehet a probléma?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44679) nonsen5e válasza enginev3.0 (#44678) üzenetére


nonsen5e
addikt

Teljesen stabilan van összekötve a gép a monitorral? Újraindítás mindig segít? - Nekem okozott szín anomáliákat egyszer egy lötyögős DVI csatlakozó, mert nem érintkezett minden pin.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44680) görcs válasza Permet Elek (#44674) üzenetére


görcs
csendes tag

A kolléga írta,[link]hogy mikor nem ment a dual graphics win 8.1 alatt,win7-re is lecserélte op rendszert,úgy sem ment.Engem az zavar ebben a lapostopban,hogy dual graphics létére nincs a biosban semmi vga-ra vonatkozó beállítás...(hogy adsz neki hardver szinten sorrendet(force)?ramot?stb...
Nagyon elvetemült ötlet kivenni (fizikailag!!!)a dedikáltat,csak aput hagyni,(ami ha jól olvastam,intel (i3?),nem amd) aztán mikor az megy,akkor vissza radeont,és úgy telepíteni hozzá a drivert?

(#44681) goku888 válasza trancemusic (#44615) üzenetére


goku888
tag

Kipróbáltam de így se lett jó

(#44682) enginev3.0 válasza nonsen5e (#44679) üzenetére


enginev3.0
félisten

hDMi kábel van, eddig dvi volt, 2 napja cseréltem hdmi-re, de már előjött a hiba, a gép pedig teljesen megfagy olyankor

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44683) trancemusic válasza enginev3.0 (#44678) üzenetére


trancemusic
senior tag

Tipikus radeon hiba.
Ha másik gépben is ezt produkálja,akkor már ne vegyél neki tartós tejet! :(
90% hogy vga-d a haláltusáját járja.
Láttam már ilyet "zöld halál" ...

(#44684) monosz


monosz
őstag

Üdv urak!
Olyan kérdésem lenne,hogy sajnálatos módon játék közben felpörögtek a ventik a vga-n,és fekete lett a képernyő.Gyorsan kikapcsoltam a gépet,vártam kicsit aztán ujra be.De ugyan az a szitu.Kép nincs,ventik 100%-on.Egett szagot nem érezni a kártyán,játék közben sem volt 60 fokos.Próbáltam másik slotban,de ugyan az.Átkapcsoltam a bios kapcsolót,de úgysem. Időközben másik gépben is megpróbáltam,de nem megy ott sem.
Ötlet,javaslat?

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#44685) csontraket válasza monosz (#44684) üzenetére


csontraket
tag

meghalt a vga! Irány gariztatni a kártyát. Ha más gépében sem megy akkor egyértelmű! Leírnád esetleg milyen kártyád van?

[ Szerkesztve ]

(#44686) monosz válasza csontraket (#44685) üzenetére


monosz
őstag

Már intéztem a garit,de nagyon sajnálom,mert brutális Vga volt. (780 gtx lightning)

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#44687) trancemusic válasza monosz (#44684) üzenetére


trancemusic
senior tag

Lightning,lightning...
Plusz feszültség előbb utóbb megöli a gpu-t.
770-es lightningek is pusztulnak rendesen!
Nem vêletlen zárta le az nvidia a fesz állítás lehetőségét!
Garanciába próbáld rendezni...
780ti-van ugye?
(Lassú voltam) :)

[ Szerkesztve ]

(#44688) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Ha már a + fesznél tartunk mi a helyzet az alulfeszeléssel?

[link]

(#44689) monosz válasza trancemusic (#44687) üzenetére


monosz
őstag

Az a nevetséges,hogy nem volt túlfeszelve,alapon ment minden.De kérdem én,hogy egy OC-s Lightning,ami ugye extrem OC-re lett tervezve.(16+3) Vrm,az miért döglik meg alapon?
Nah,mindegy ez van.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#44690) trancemusic válasza monosz (#44689) üzenetére


trancemusic
senior tag

Lehet alapfesze is magasabb mint az nvidia ajánlása...
Van ilyen,az MSI termékei egyébként nagyon jók.
( Bár havernak a 3. Z87MPower lapja működött,első kettőt gariba cserélték... )
Mindenhol van sajnos selejt termék!

[ Szerkesztve ]

(#44691) Tournament válasza enginev3.0 (#44678) üzenetére


Tournament
aktív tag

Nem csodálom a gyártok lehagyják a vrm hütést r9 270/x és 280/xekről hogy behalnak
Egyedül a 270x szériába tri x találkoztam vrm hütéssel

[ Szerkesztve ]

(#44692) hellboy0415 válasza Tournament (#44691) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

A 280X TOXIC-on is van.

Samsung S20 ULTRA

(#44693) enginev3.0 válasza Tournament (#44691) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem vapor-x-em van, de akkor vga hiba, szuper :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44694) cassius.clay válasza TTomax (#44673) üzenetére


cassius.clay
senior tag

rtem. drivert a Delltől töltötte le. Sejtettem, hogy ez egy problémás dolog lesz. A radeon tökéletesen működik, 3D mark-al teszteltem is, az látja a kártyát és azzal is futottak végig a tesztek. Tehát a hardver hibátlan, valószínű, tényleg a Win 8.1 a hibás, de én nem szórakozok telepítgetéssel, lehet, hogy eladom a gépet úgy ahogy van és veszek valami mást. Egyébként makulátlan kivül belül, full dobozos állapotban és 2016 októberig Dell garis, szóval nem zsákbamacska Win 7-el tuti megy, de nincs időm oprendszerezni újra és újra.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#44695) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Köszi mindenkinek, sikerült megtalálni a jó drivert. Pöpecül megy a gép.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#44696) csontraket válasza enginev3.0 (#44693) üzenetére


csontraket
tag

sajnos tényleg igaz amit fentebb már említett a kolléga.. a 270x-280x ből szinte az összes gyártó lehagyta a vram hűtést....bár egyszerű a dolog ugyan ez volt a hd 7950/7970 esetében is és mint tudjuk a 270x és 280x ugyan az csak átnevezve. Én majdnem arany árban vettem anno az Asus HD 7970 Matrix platinumom és az is behalt persze a garanciásással meg szemétkedtek...

(#44697) Apollo_21 válasza csontraket (#44696) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sapphire 7970 Vapor-X-en van vrm borda is és majdnemh az egész nyákot fed egy fémlemez...
Úgyancsak Sapphire 280X Toxic OC-n szintén van borda+a nyákot borító fedőlemez+fém hátlap is+a vrm-ek hátoldala is bordázott:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44698) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok

Van egy 290es Asus kartyam. pirosképernyős kifagyások, hangbeakadás és ujraindulas. kekhalalok.
Illetve tegnap piros es sarga kockas kepeket dobalt. Mivel tudom tesztelni, hogy biztosra kideruljon h hibas e a kartya vagy nem. Rendszer memoriat most teszteltem le nem volt vele gond. 4*4 corsair.
Koszi a segitseget elore is
ÜDv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#44699) nonsen5e válasza GRaul (#44698) üzenetére


nonsen5e
addikt

Legjobb terhelő program szerintem a Furmark. Brutálisan leterhel minden kártyát.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44700) GRaul válasza nonsen5e (#44699) üzenetére


GRaul
őstag

futattam mar a progit. de lefutott rendesen :/

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.