Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) sy75 válasza nonsen5e (#44747) üzenetére


sy75
csendes tag

2 napja került egy gépbe a 290 vga, elötte egy 280x volt benne. Elötte állitólag nem volt gond. csinált egy catalist frissitést, majd catalist letörlése, és ujratelepitése.és minden jo lett. Majd most állitólag csak a yuotube videóknál fagy le az egész gép néha.

és nem tudjuk, hogy ez vga vagy nem ami okozza.
okozhatja?
mert amibe elötte volt 4 honapig sose fagyott ki semminél, se videonál.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#44752) csontraket válasza sy75 (#44751) üzenetére


csontraket
tag

nem biztos hogy a vga a bűnös! Ahogy említette az egyik kolléga proci túlmelegedés is csinálhat ilyet. Lehet hogy 280x nél nem csinálta mert az nem olyan erős mint a 290-es így a 290-es jobban kihasználja a procit ami által melegebb is mint pl egy 280x-nél ! Szerintem csináld meg ami említettek 1-2 hozzászólással ezelőtt

(#44753) nonsen5e válasza csontraket (#44752) üzenetére


nonsen5e
addikt

"Játékok alatt minden rendben" ahogy írta, youtube alatt meg lefagy. Nem proci túlmelegedés lesz, az is biztos. :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44754) Permet Elek válasza sy75 (#44751) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Flash player vagy valami más, ilyen jellegű program lesz a ludas, ha csak a böngészőbe vannak ilyen gondok. Legalább is én, erre tippelek. Nállam is volt, hogy csak az aktuális oldal újratöltése oldotta meg a gondot. Szintén ATI.

[ Szerkesztve ]

(#44755) csontraket válasza nonsen5e (#44753) üzenetére


csontraket
tag

most olvastam vissza nem figyeltem hogy írta :W este van már :) így viszont biztos hogy driver/plugin vagy valamilyen progi akad össze végig kell "zongorázni" és biztos meglesz a ludas

(#44756) sy75 válasza csontraket (#44752) üzenetére


sy75
csendes tag

csak ez nekem rossz, mert én használtam 4 hónapig hibátlanul.
Most az uj gazdájánál van ez. és kellemetlen, de mondtam neki akkor visszaveszem. bár bolti garis, de szerintem egy másik gépbe kellene kiprobálni.
legalábbis szerintem azt mindenképp meg kellene próbálni. :F

(#44757) Redneck válasza fbeni91 (#44749) üzenetére


Redneck
veterán

OCCT, Prime és egyéb programok alatt beállít 55 fokra a CPU maximum. Nem lehet hogy hirtelen tüske szerűen túlmelegszik... Ezt is hosszú tesztelés közben érte el, nem 2 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44758) Redneck


Redneck
veterán

Szerintem tudom mi a gond. Véletlenül úgy töröltem le az MSI AB-t hogy a beállítások megtartására mentem, így elvette a VGA-tól a feszt időnként amit az rátekert volna ezért dropolt egy pillanatra 2D vagy ahhoz közeli órajelre.

Most újrarraktam és 0-ról beállítok mindent. Furcsa is egy-két dolog hogy ugyanoda rakja ahova az előző VGA-nál! Valószínüleg user error.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44759) Redneck


Redneck
veterán

Nincs megoldás, most már ott tartok hogy lehet táp, vagy alaplap. EZ AZÉRT NEM SEMMI. CPU alapon, RAM alapon, VGA alapon és ugyanez. Driver ide vagy oda.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44760) trancemusic válasza Redneck (#44759) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nem sok egy kicsit az 1416 mhz-es gpu clock???
Nem ismerem a 750ti-t,de sztem ez sok!
Ilyet még nem láttam,mind a 4 cpu mag meg a gpu is egyidőben droppol.
Plusz a gpu alap 2d órajelre vált. :(
Kérdezz szerintem 750-es és phenom2-es topicban,hátha...

[ Szerkesztve ]

(#44761) nonsen5e válasza trancemusic (#44760) üzenetére


nonsen5e
addikt

Gyárilag vannak 1280mz boost clockkal járó példányok, erre rájön a "nem feltüntetett, gpu-z és mérők által kimutatott + boost" -ami elég sok, akkor simán meglehet.
Nem tudom az milyen órajel, vagy, hogy Maxwell alatt van-e, de nekem a Kepler kártyáim alatt szépen mindig van. :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44762) Redneck válasza nonsen5e (#44761) üzenetére


Redneck
veterán

Én is azt gondolom hogy sok de a kártya össze vissza Boostolja. Azt mondták tegyem nyugodtan 1250-re az alapot mert nekik 1280-1290-et is megy ugyanez a kártya. A Boostot pedig a kártya dönti el.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44763) trancemusic válasza nonsen5e (#44761) üzenetére


trancemusic
senior tag

Most néztem,gigabyte van1320 mhz boost órajelű is... Ez a legtöbb.
És mindössze 36c°???
Phenom 2 ennyire kevés lenne alá?

(#44764) nonsen5e válasza Redneck (#44762) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én arra gondolok (aztán lehet szépen elbeszélgetünk egymás mellett), hogy pl. előző 650Ti Boost kártyámon a referenciaérték 980/1033 volt, a gigabyte verzióján 1033/1098 a normál/boost clock. Erre húztam még rá vagy 70mhz-et így lett 1100/1160 körüli, viszont ugyanezekkel az értékekkel a programok 1240 "boostboost" órajelet mutattak. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44765) trancemusic válasza nonsen5e (#44764) üzenetére


trancemusic
senior tag

Gtx 770-em is 60-80mhz-vel boostol többet Ab szerint.

[ Szerkesztve ]

(#44766) Rasiel válasza Redneck (#44718) üzenetére


Rasiel
senior tag

"...fél percenként kb megáll 1-2 másodpercre a kép, kiírja hogy 0 vagy 1 fps és megy tovább."
Ilyenkor a hang is megakad? A kép villan egyet?

(#44767) trancemusic válasza Redneck (#44762) üzenetére


trancemusic
senior tag

Rájövünk mi a gáz nyugi.
Írjál más topicba is már javasoltam...
Egyszer egy hét kínlódás után sikerült újonnan vásárolt vga-at működésre bírni.
3d-ben nem működött.Nem fagyott le a gép,csak töltött...
Akár 1 órán keresztül.
Régi volt az alaplap,riva tuner programban a sideband adress kikapcsolásával hibátlanul működött több évig.
Erre még szervizbe sem jöttek volna rá.
Bios frissítést nem mertem még akkoriban az alaplapnak csinálni,nehogy tönkremenjen. (Van vagy 10 éve)
Apropó!!! Alaplapon frissítettêl már biost?
Vga sokkal újjabb mint a lap?

(#44768) Redneck válasza trancemusic (#44767) üzenetére


Redneck
veterán

Most ott tartok hogy kinyomtam már a (nemrég frissített) BIOS-ban az összes CPU energiamenedzsmentet. Cool and Quiet, C1E Support OFF. Van ez a Load Line Control aminek 3 beállítása van. Auto(ezen van), Regular és Extreme. A CPU-n csak a szorzó van húzva és kap feszt rendesen, másnál kevesebb is elég tehát nem hiszem hogy ez lenne a gond.
RAM alapon AUTO és a fesz is csak a normál értéken.
Windowsban teljesítménycentrikus (eddig kiegyensúlyozott volt).

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44769) trancemusic válasza Redneck (#44768) üzenetére


trancemusic
senior tag

A 12 voltos ágat figyeld aida-val úgy,hogy a gpu is legyen kipipálva mikor elindítod a stresszelést!
Hdd-t nem muszáj.
Nekem gyanus hogy procid most jobban izzad mint eddig,mivel a mostani vga-d klasszisokkal gyorsabb mint az előző...
3-4 mv ingadozás terheléskor sztem még belefér.

(#44770) Redneck válasza trancemusic (#44769) üzenetére


Redneck
veterán

12.105 - 12.302 között van. Érdekes most hogy full megy teljesen a CPU elvileg így MSI AB-vel kis kraftot adva VGA-ra egyből kidob CS:GO-ból. Alapon tökéletes. Rakjam fel inkább a Gigabyte Guru tuningprogramot?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44771) trancemusic válasza Redneck (#44770) üzenetére


trancemusic
senior tag

Az teljesen jó érték.
Nálam gtx770 11.800-ra leszipkázza a 650-es fsp raidert. 50amper terhelhetőség mellett.
Egyenlőre nincs ötletem.
Ilyet utoljàra P3-as gépen láttam. Ott a kevés rendszer és/vagy vga memória miatt. (384 mb ram/64 mb vram cal of duty közben csinált ilyet. )
A játékok indítsd low grafikai beállításokkal,lehető legalacsonyabb felbontásban.
Na akkor is azt csinálja a gép???

[ Szerkesztve ]

(#44772) Redneck válasza trancemusic (#44771) üzenetére


Redneck
veterán

Eddig is úgy volt a CS:GO-m. Ez az AMD szindróma. Néha szarozik, állítasz ezt azt, működik, telnek a hetek. Aztán kezdődik elölről és mindig újra rájössz hogy egy rakás szar.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44773) trancemusic válasza Redneck (#44772) üzenetére


trancemusic
senior tag

És bf3 alatt?
Ott is low beállítás volt?

(#44774) Redneck válasza trancemusic (#44773) üzenetére


Redneck
veterán

Ott medium és 1680x1050. Nem azzal van baj ha ingadozik 280-300 között az fps. Azzal van baj mikor hirtelen jóval alacsonyabbra dobja és az órajel is esik a VGA-n.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44775) Redneck


Redneck
veterán

Ez egy BF3 grafikon, Ziba Tower, teli szerveren rommá lőtt pályán:

Mikor a CPU usage felmegy a GPU usage leugrik. Ez normális?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44776) Redneck


Redneck
veterán

Kikapcsolva az AMD energiagazdálkodási baromságait, és Windowsban is letiltva minden erre vonatkozó dolgot megtáltosodott a gépezet. Minden kap feszt, VGA 1420-ra Boostolja magát 6200Mhz-es memória órajellel úgy hasít a BF3/BF4 1680x1050 Highon hogy csak a számat tátom. 66 max fps-t állítottam be és Conquest Large mapokon mindig 40 fő fölötti szervereken "besza-behu" van.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44777) N.Laca64


N.Laca64
csendes tag

Sziasztok.
A szakértőktől kérdezném hogy eddig egy Geforce GTX 580 volt a rendszeremben és most átálltam a sötét oldalra :) kicseréltem egy Radeon R9 290-re. Ilyenkor ajánlott uj windowst felrakni? Régebben mintha olvastam volna valamit hogy valamelyik gyártónak a cuccait nem lehet kiírtani a rendszerből. A kártya még nincs berakva mert várom rá a vízhűtőblokkot ar EK-tól, egyenlőre az intel igp-ről megy a moncsi.

Előre is köszi a válaszért.

Star Citizen 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#44778) nonsen5e válasza N.Laca64 (#44777) üzenetére


nonsen5e
addikt

Elég leradírozni a régi drivereket (uninstall + display driver uninstaller program) és jó leszel.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44779) schray


schray
tag

Sziasztok!

Egy új gépet rakok össze valakinek, a legtöbb alkatrész friss, még dobozszagú. A rendszer a következő lenne:
Asus H81M
Intel G3258
2x4Gbx1600Mhz
WD1Tb Blue
...és egyelőre ennyi lenne. Nincs a gépben külön videókártya, ideiglenesen a G3258-ba integrált HD4600 lenne használva. Összerakom a gépet, rákötöm DVI kábellel a monitorom (DELL U2412M) és minden gyönyörűen elindul. Fellövöm rá a Win7-et, szépen települ, villámgyors. Berakom az alaplap mellé kapott driver lemezt, telepítés, egy-két bloatware-t nem engedek neki, de azért fellövök minden fontosat... Párszor újraindul, felmennek szépen a driverek, települ a képernyő driver is, látom, nagy a felbontás, van Aero, hurrá. Újraindítom a gépet valami miatt... nincs kép. :Y

A POST bejön szépen, a BIOS működik, megjelenik a windows logó, aztán feketére vált, majd a monitor lekapcsol, mondván power saving. Kilövöm a gépet, windows logo helyett jön az üzenet, hogy a windows szabálytalanul állt le, akarok-e csökkentett módot. Akarok hát... elindul. Így minden szuper. Ok, töröljük a vga drivert. Törlöm, újraindul a gép, ezúttal betölt rendesen is, persze csak az alap driver van, nincs aero, stb. Újraindítom, megint szépen működik. Leszedem az intel honlapjáról a legfrissebb drivert. Felmegy szépen, kérdi újraindulunk-e... persze... megint nincs kép... kezdődik újra, csökkentett mód, van kép. Driver töröl, rendesen is lesz kép. Driver újra felrak, megint nincs kép. Ötletek?

[ Szerkesztve ]

71% víz

(#44780) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Sziasztok, en pc-n csak egy jatekkal jatszom ez a world of warcaft. Nemreg vettem itt a hardverapron, egy gtx760at,elotte 560ti volt. Minden szuper csak egy kerdesem lenne. Eddig a 760al (2hete) high beallitasokon toltam ugy 100-110fps em volt. Ma feltoltam ultrara a beallitasokat, es 85-100kozott mozog az fps. Tudom ez igy is szuper kiraly, de ha nemtudnam a szamokat, a szemem eszrevenne ezt a 20fps kulombseget?

(#44781) datian197


datian197
tag

Sziasztok! Egy processzor teljesítményén ronthat egy nem éppen minőségi videokártya?
Fx8320 a proci
Radeon hd 5670 512mb gddr5

(#44782) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok olyan kérdésem lenen hogy elég-e a tápom az új videokártyához?
A gépem:
fx-8120
asrcok 970 extreme 3
1 hdd
1 ssd
1 dvd olvasó
a kártya pedig egy r9 280-as a táp pedig egy adata hm-550-es.

[ Szerkesztve ]

(#44783) schray válasza Nyuszo01 (#44780) üzenetére


schray
tag

Nem valószínű, de a monitorodtól is függ. A legtöbb 60Hz-es, így 60fps felett zéró különbséget fogsz látni. A 100-110 még azért is problémás(abb) lehet, mint a 80fps, mert ha pl 100Hz-es a monitorod, akkor 100fps környékén szakadozni fog a kép (screen tearing) VSync nélkül. Utóbbival viszont kis mikro-szakadozás szokott előfordulni, szóval egyik se jó.

Másrészt szemmel ezeket már alig látni, főleg nem wow-ban, egy autós játékban talán látnád, mert ott nagyon gyorsan mozog minden, ami a képernyőn van, a periférikus látómezőben is, aminek kicsit jobb a mozgás érzékelése.

[ Szerkesztve ]

71% víz

(#44784) varmi2 válasza datian197 (#44781) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mit értessz azon, hogy processor teljesítmény? A processor teljesítmény nem függ a videokártyától. De ha azt kérded, hogy ez az erős proci, plusz az a videokari, játék közben nem szaggat-e fullhd-n, max részletességgel, új játékoknál. Akkor de, képregénylesz. Mert a játékokhoz főleg vga, és utánna cpu kell. Egy cpu igényes proginál, viszont nem befolyásoló tényező a vga.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44785) schray válasza datian197 (#44781) üzenetére


schray
tag

Ha .rar-t tömörítesz, vagy hasonló - csupán számításigényes dolgot csinálsz, akkor tökmindegy. Ha bármiféle videólejátszás, effekt, megjelenítés, 2D/3D grafika van, akkor már előfordulhat, hogy a processzornak várnia kell a videókártyára és összességében lassulást tapasztalsz

71% víz

(#44786) csontraket válasza perfegor17 (#44782) üzenetére


csontraket
tag

Elvinni elvinné! Sőt még játsazni is tudnál max olyan óránként szépen kapnál 1 kékhalált vagy random leállna játék közben a gép! Nekem egy 500-as fsp-m volt egy hd 7970 matrix platinummal és fx 8120 társaságában egy full HD megjelenítéssel és tudtam játszani csak hát 1-2 óra után kaptam egy kékhalált vagy leállt a gép de bekapcsoltam és újra tudtam játszani 1-2 órát :D hozzá kell tenni hogy nem ajánlott hogy mindig fullon mennyen a táp :D

(#44787) perfegor17 válasza csontraket (#44786) üzenetére


perfegor17
senior tag

De az a kártya többet eszik nem? 2db 8-as csati megy bele.Ebbe meg csak 1 6-os meg egy 8-as.

(#44788) csontraket válasza perfegor17 (#44787) üzenetére


csontraket
tag

Hát igen annak elég nagy fogyasztása volt a többi 7970-hez képest is :) a 280-as kártyák meg ráadásul picit kevesebbet is esznek a 7970-nél szóval nem lesz gond szerintem csak mindig maxon fog járni a táp egyszóval ajánlatos lesz azt is nagyobbra cserélni mert ez csak ideiglenesen megoldás hogy elviszi a jelenlegi tápod.

(#44789) csontraket válasza schray (#44779) üzenetére


csontraket
tag

hibás a vga. Nekem ugyan ezt produkálta anno az egyik asztali kártyám utána cseréltem és voálá tökéletes volt minden! bár nálad necces ha integrált vga-val van gebasz

[ Szerkesztve ]

(#44790) perfegor17 válasza csontraket (#44789) üzenetére


perfegor17
senior tag

Köszönöm a válaszokat.Milyen tápot ajánlanál? mekkorát? meg milyen márkát?

(#44791) csontraket válasza perfegor17 (#44790) üzenetére


csontraket
tag

attól függ mennyi a kereted rá :)

(#44792) perfegor17 válasza csontraket (#44791) üzenetére


perfegor17
senior tag

Max 20-25.

(#44793) csontraket válasza perfegor17 (#44792) üzenetére


csontraket
tag

Igazából ami a legjobb választás jelenleg a megadott árkategóriában: (volt szerencsém tesztelni is egy ilyet és 5/5 csillag)

[link]

(#44794) perfegor17 válasza csontraket (#44793) üzenetére


perfegor17
senior tag

De ha sikerül eladni az adatát akkor több lesz a keret is rá.Majd meglátjuk de egynek jó lesz.Köszönöm.

(#44795) schray válasza csontraket (#44789) üzenetére


schray
tag

Nem, ez driverhiba, ez eddig is egyértelmű volt (tökéletes a kép csökkentett módban és bios alatt, vagy a gyári driver nélkül). Közben félig-meddig kiderült mi az ok, még dolgozok a megoldásán: az intel driver egy másik inaktív kimenetet tett elsődlegessé valamiért, így a monitor nem kapott jelet... minden ment jól, csak épp olyan csövön ment volna ki a kép, ami be sem volt dugva. Most egy sima D-SUB-al teljesen jól megy.

71% víz

(#44796) csontraket válasza schray (#44795) üzenetére


csontraket
tag

érdekes :) nem egy szokványos hiba :D hát nekem mikor ilyet produkált a vga volt a meghalás szélén bár nálam terhelésnél jelentkezett ugyan ez (3D alkalmazásoknál) Majd azért írd le ha sikerült elhárítani a hibát teljesen, érdekel hogy sikerült megoldani :)

[ Szerkesztve ]

(#44797) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok.
Újratemettem a win-t, cf-em van. Fel is tettem mindent, de vmiért csak az egyik kártya hőfok és más értékét mutatja....lehet a gpu tweak sync vga funkció hibája?
Mert h tegnap így ment, csak régi volt a rendszer, win7 ultimate 64bit.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44798) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Vettem egy ilyen vga-t:
[link]

Nézegettem a neten a Gpu z-s teszteket és náluk magasabbak az órajelek miért (ugyanilyen vga-nál)?

Pl.:

Ez a netről van:

[link]

Ez az enyém:

[link]

Egy asus M5A97 EVO R2.0 lapba raktam be.

És az Oc Gurunál is mások náluk az értékek:

[link]

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#44799) aftercooler válasza aftercooler (#44798) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ezelőtt egy gigabyte gtx 650 oc 2 gb (nvidia) volt benne, de ezzel az r9 280-al nem sokat változott láthatólag valahogy a játékon belüli fps szám.
Nem tudom, eléggé melegszik is.
AMD fx 6300 cpu van mellette.

(#44800) csontraket válasza aftercooler (#44798) üzenetére


csontraket
tag

hát ennek több oka is lehet a legvalószínűbb hogy nem pont azt a verziót vetted mint amit hírdettek. Eszméletlen sok verziója van általában egy kártyának! OC Gurunál pedig valószínű boost órajeleken "lőtték" a képeket. :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.