Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ismerősömnek van egy MSI R7-260 1GB-os vga-ja, és a hétvégén felraktuk a gépére az új CoD-ot, és a video settingben a játék azt írta, hogy a vram mennyisége ~850 mb. Ez miért van? Lehet, hogy hibás a vga-ja?

(#44902) tagagaba53 válasza juve600 (#44900) üzenetére


tagagaba53
tag

Hali !

Nekem is pontosan ezt csinálja-ta.
Ma reggel úgy csináltam, hogy gép bekapcs és a csipogás
után kb. 5mp-re a monitort kapcsoltam be és így volt kép elsőre.
Azelőtt nem volt ilyen gondom. Holnap reggel kiderül,
továbbra is jó-e ez a módszer.
Ebből kiindulva talán van egy hozzáértőbb aki tudja a választ a bajra.

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#44903) juve600 válasza tagagaba53 (#44902) üzenetére


juve600
nagyúr

király

(#44904) DR|FTK|NG válasza DR|FTK|NG (#44866) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Erre valaki? :U

(#44905) Nemmegy


Nemmegy
csendes tag

heY mindeki.

Nem annyira azonnali, DE probléma.

tünetek:
+ random időnként ~2mp-es fekete képernyő
+ eddig 2-3x win indulás után catalyst program leállt
+ windows betöltésekor (még a a fiókba bejelentkezés előtt, mikor mutatja a beállitott bejelentkezési képernyőt) szivárvány fut végig bal oldalról felfelé 90 fokot leirva egy részén a kijelzőn
+ néha pár csik fut végig a kijelzőn

win 8.1/64bit, spaahire hd6850 2gb, legfrissebb driver, de előzővel is volt a tünetek közül.

javaslat?

(#44906) amdni


amdni
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Van egy gondom:

A windows 8.1 a tv-t (hdmi) úgy írja ki képernyőválasztásnál hogy az a számítógép, a monitort ami dvi-vel van a gva-ra kötve "második monitor"-nak nézi, és így ha pl. kikapcsolom a monitort, aktiválódik a tv-re menő jel, az válik alapértelmezett képernyővé.

intel i3-as integrált vga-t használok, jelenleg nincs videokártya a gépben.
Tudna valaki segíteni?

(#44907) juve600 válasza trancemusic (#44898) üzenetére


juve600
nagyúr

szétszedtem a gépet tegnap este,mindent portalanitottam,csatikat átnéztem

most kapcsoltam be a gépet,no problém
pci-e 3.0-ban megy
user error volt ezek szerint :W

(#44908) betegphiu válasza Nemmegy (#44905) üzenetére


betegphiu
senior tag

a videókártyád készülődik eltávozni sajnos.
próbálkozz meg egy újrapasztázással,hátha túlmelegszik.
fe a csíkozás,az mindenképpen vga hiba,ami nem visszafordítható.

(#44909) betegphiu válasza DR|FTK|NG (#44866) üzenetére


betegphiu
senior tag

egyszer egy kártyán lecseréltem a hűtést,aztán rá 2 hónapra az én hibámból megpurcant. visszaraktam rá a gyári hűtést és visszavittem a boltba. a boltos srác egyből látta a négy csavaron,hogy hűtés cserélve lett. kicserélte a csavarokat úhra,amin nem látszott,hogy össze van karcolva és úgy ment vissza gariba,így kicserélték.
konklúzió : vigyázz a csavarokra,amikor szétszeded.

a hűtőcserénélba lényeg pedig a csavarlyukak távolsága.
bár én 750ti re nem raknék vízhűtést, mert értelme nincs húzkodni.
más dolog, hogy jól néz ki. :-)

(#44910) olivera88


olivera88
veterán

A VGA bal oldalán lévő csücsköt hogyan kell rögzíteni a házba? A házam CM Elite 430

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44911) Vakegérke válasza olivera88 (#44910) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mit értesz csücsök alatt?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44912) olivera88 válasza Vakegérke (#44911) üzenetére


olivera88
veterán

Jobb oldala sima. Bal meg elhajlik hátrafelé. Hát ahogy nézem ez nem fog bele menni..

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44913) olivera88 válasza olivera88 (#44912) üzenetére


olivera88
veterán

Én hülye... Fordutva akartan berakni ventivel felfele.. Be is csavaroztam de nyagda, nem fog semmit lötyög a vga. Mit rontottam el?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44914) Vakegérke válasza olivera88 (#44913) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy tényleg nem értem. Egy kártyát képtelenség fordítva berakni.
Lehet, hogy letörted a hátulján lévő "L" alakú nyákdarabot, ami rögzíti a foglalatban?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44915) olivera88 válasza Vakegérke (#44914) üzenetére


olivera88
veterán

Mondom csak akartam. De rájöttem h úgy nem megy. Helyesen raktam be es ugy lötyög. Nem törtem le semmit

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44916) Vakegérke válasza olivera88 (#44915) üzenetére


Vakegérke
veterán

Másik kártyát próbálj. Ha az is lötyög, akkor a slotot sikeresen kitágítottad.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44917) olivera88 válasza Vakegérke (#44916) üzenetére


olivera88
veterán

Rossz csavart tettem bele. Kicseréltem csavart most minimális löttye van csak. Ez már nem lesz god talan.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44918) olivera88


olivera88
veterán

Bekapcsoltam a gépet. Nincs kép. Cooler se megy rajta.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44919) juve600 válasza olivera88 (#44918) üzenetére


juve600
nagyúr

milyen vga ?? tápcsati van rajta ? de lehet a foglalatot nyirtad ki

(#44920) olivera88 válasza juve600 (#44919) üzenetére


olivera88
veterán

Gainward GTX 650. Milyen foglalatot? Rá van kötve a tápra igen.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44921) Geresics válasza olivera88 (#44920) üzenetére


Geresics
addikt

Ha szépen megkérünk, csinálsz egy fotót a gép belsejéről? :))

Szerk.: lehetőleg jó nagy felbontásút, jó fényviszonyok mellett, stb. ;)

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#44922) nem_tom


nem_tom
őstag

Sziasztok! Kérdésem az volna, hogy a két VGA közül melyik a jobb? Nekem egyformának tűnik a kettő és szinte ugyan annyiba kerül. Azért biztos ami biztos rákérdezek, hátha. :)

Gigabyte

Gainward

Köszi előre is! :R

(#44923) olivera88 válasza Geresics (#44921) üzenetére


olivera88
veterán

Itt van. [link] [link]
[link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44924) csiki_89


csiki_89
csendes tag

sziasztok, ha játék alatt egy pontból kiinduló fekete csík van,kifelé a képből, és mindig csak fekete, van amikor több csík is , de nem minden játékban, pl az új codba az ember lábától, ez milyen vga hiba lehet? mi melegedhet túl ? köszi!

(#44925) Geresics válasza olivera88 (#44923) üzenetére


Geresics
addikt

OK, megvan a hiba. :K
A videokártyát nem elég a házba rögzíteni, azt az alaplapba is csatlakoztatni kell. Keress az alaplapodon egy olyan SLOT-ot (sínt), amibe pont passzol, és esetleg oda is van írva a környékére, hogy "PCI-E". Könnyen lehet, hogy az egyik képen látható kék sín az, bár nem látom pontosan. :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#44926) Borisz76 válasza csiki_89 (#44924) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha más játékban nincs ilyen hiba akkor lehet , hogy az új "codba" van a hiba....

Nem gondolod ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44927) trancemusic válasza csiki_89 (#44924) üzenetére


trancemusic
senior tag

Vram hiba.
Vagy túlmelegszik,vagy kezd tönkremenni.

[ Szerkesztve ]

(#44928) csiki_89 válasza Borisz76 (#44926) üzenetére


csiki_89
csendes tag

más játékban is volt már ilyen jelenség sajnos, azért kérdezem hátha tud valaki valami okosat mondani, én is vramra gondoltam csak azért hittem h más lehet mert mindig csak fekete csík

[ Szerkesztve ]

(#44929) olivera88 válasza Geresics (#44925) üzenetére


olivera88
veterán

Ezt nem tudtam.. Köszi. Az alaplapom könyve szerint a kék a PCI E1 es. Az alatta lévők meg sima PCI. Akkor PCI E1 be kell ugye?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44930) trancemusic válasza csiki_89 (#44928) üzenetére


trancemusic
senior tag

Memória órajelet vedd vissza vagy 10%-val.
Ha garancia van rajta,akkor vidd vissza.

(#44931) Borisz76 válasza olivera88 (#44923) üzenetére


Borisz76
veterán

:Y

Komolyan gondoltad te ezt ?

Te jó ég....bammeg !

A VGA alján az a sok fényes csík a csatlakozó.
Told bele az alaplapon található PCI-Express csatlakozóba, majd csavarozd fixen a házhoz is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44932) Borisz76 válasza csiki_89 (#44928) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen , sajnos akkor valami a kártyával nem stimmel ha több játéknál is fekete csíkokat húz a képernyőre.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44933) Vakegérke válasza olivera88 (#44923) üzenetére


Vakegérke
veterán

A szép kékbe told be a kártyát, de el ne törd. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44934) Borisz76 válasza olivera88 (#44929) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen oda.

Ezen a képen látható a különbség a 2 foglalattípus között.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44935) juve600 válasza olivera88 (#44923) üzenetére


juve600
nagyúr

aazzzztttttaaaaaaa :DD
hát már sok mindent láttam de ez visz mindent...

(#44936) Geresics válasza juve600 (#44935) üzenetére


Geresics
addikt

Nyugi, nem érthet mindenki mindenhez, ezért van szükség szak(osodott)emberekre. Én sem tudok kuplunkgmunkahengert cserélni, vagy épp egy vérképet analizálni, de még csak dobostortát készíteni sem. :N
Néhány év számítástechnikai szaküzlet tulajdonosként láttam én különb dolgokat is, ezért kértem rögtön a képet.

(#44929) olivera88
Remélem most már sikerülni fog, és ha további - akár triviálisnak tűnő - kérdésed volna, ne habozz azt feltenni! :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#44937) olivera88


olivera88
veterán

Most szereltem VGA t először. Néztem pedig a Gainward használati utasítását.. :W Sikerült. Most már megy. De a CD n található driverek nem hajlandók települni. Windows élménx index 1, a játékok nem indulnak.
Köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44938) trancemusic válasza juve600 (#44935) üzenetére


trancemusic
senior tag

http://mybroadband.co.za/photos/data/500/Converting_a_7800GT.jpg
Ez mindent visz!!!
7800gt (140k ára volt megjelenésekor)
Agp foglalathoz fűrészelve a pcie csatlakozó... :W
Miért nem kért segítséget vásárláskor?
(Bocs a linkért,telon vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#44939) olivera88 válasza olivera88 (#44937) üzenetére


olivera88
veterán

Települt most már. Először valamiért nem akart. Attól nem lett baja ugye h nem volt az alaplapra csatlakoztatva? Meg sikerült " leejteni" is, a fotel széléről lecsúszott bele a fotelba. :W Remélem nem ártott neki ez.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44940) Borisz76 válasza olivera88 (#44939) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha lecsúszott a fotelba attól még nem megy tönkre.

Viszont ha játszani is szeretnél akkor a Microsoft DX Web Installert futtasd azért le.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44941) betegphiu válasza olivera88 (#44937) üzenetére


betegphiu
senior tag

nem kell foglalkozni a beszólogatósokkal. na szóval. ha a kártzát beraktad a pci-e x 16-szorosba, és ráhúztad a kártya végére (vinyók felőli vége ) a rögzítő pöcköt, majd becsavaroztad a a kártyát is,akkor dugd be a 6pin kábelt,ez adja a feszkót a kártyának. indíts. a windows bootolás előtt,még dosban elvileg rögtön kiírja az első sorokban a videókártyádat. ha nincs kép,akkor nincs a helyén a kártya,vagy nem kaptápfeszültséget.
ha megvan a dolig,akkor dobd el a cd-n lévő lemezt a legközelebbi kukába,mert nem biztos,hogy a windows és a driverek is 32 v 64 bitesek.
fel kell menned az nvidia oldalára és a driverek közül a gtx650- et szedd le. petsze hab32es a windóz,akkor a 32-est,ha 64, akkor a 64-est !
telepítsd, a végén újraindítást csinál és kész vagyunk.
ajánlatos a gpuz ingyenes programot leszedni,ott mindent megad a kártyáról.

(#44942) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Konfigom az adatlapomon, a jelenlegi videokartyamon 2 DVI kimenet van es egy S-Video.
A 2 DVI-ra a 2 monitor van rakotve, most tervezek TV-t venni, de ha lehet nem feltetlen akarok uj videokartyat.
Meg lehet valahogy oldani, hogy a TV is ra legyen kotve a gepre HDMI-vel filmezeshez, meg ilyesmi?
Persze nem akarom, hogy a minoseg rovasara menjen a dolog.
Esetleg ha nem itt akkor melyik topikban kellene rakerdeznem?

(#44943) dsfaron


dsfaron
csendes tag

Üdv! Olyan problámám lenne a gtx550ti-m el, hogy ameddig nincs fent driver hozzá semmi baja. De amikor felrakom mellé a drivert villog a kép,nem is villog hanem inkább mintha képet frissítene.A probléma nem folytonos pl. : film játék közben semmi baja sincs. De ha a kurzort mozgatom pl. a böngészőben akkor villog. Bárkinek ötlete? Volt már többféle verziójú driver telepítve és mindeggyikkel produkálja a hibát. :S

(#44944) betegphiu válasza dsfaron (#44943) üzenetére


betegphiu
senior tag

van valami beállítás a böngészőben ahol a hardvergyorsítást ki tudod kapcsolgatni,így a kártya takarékossági okokból nem fog órajelet változtatni,nem fog droppolni a böngésző.
elvileg...

(#44945) Duran


Duran
tag

Na.. volt időm asszony gépével foglalatoskodni.. vélemény?
http://kepfeltoltes.hu/141118/1503890712014-11-18_00001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141118/Screenshot0000_www.kepfeltoltes.hu_.png

Jó kis szakaszos hiba, kb kétóránként egyszer ha előjön valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#44946) TESCO-Zsömle válasza trancemusic (#44938) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Miért nem kért segítséget vásárláskor?

Kért. Második mondat: A barátja mondta neki, hogy szerinte az alján a fém rész azért van 'bevonalkázva', hogy ott kell elvágni, ha nem fér be.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44947) Borisz76 válasza Duran (#44945) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem megy a linkelés ?

Másik képed

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44948) Batchat88


Batchat88
csendes tag

Sziasztok!
Szóval.: Az történt, hogy haverommal toltuk GTA San andreast, és egyszercsak feketébe váltott a kép, ezután ha ujraraktam a gépet, és nem raktam fel a vidikari driverét, akkor ugye elmegy normálisan, csak játszani nem tudok. Ha felrakom, nicns képem. Játékokat nem viszi, panaszkodik a videókártyára, de netezni tudok vele. A monitor a kártyára és nem a lapra van csatlakozva(szóval nem integráltról megy(??)). Mi lehet a baj a videókártyával? Ja, konfig, ha kell:
alaplap: Asus M5A78 LE
processzor: Phenom II X4 955
vga: Sapphire HD 6870 (ő lenne a hibás darab)
ram: Corsair Vengeance 2x2gb 1600mhz
táp: Artic Cooling fusion 550R 80p

(#44949) trancemusic válasza TESCO-Zsömle (#44946) üzenetére


trancemusic
senior tag

:DD

(#44950) trancemusic válasza Borisz76 (#44947) üzenetére


trancemusic
senior tag

Szar jelly beanos ..droid telóról nekem se megy! :W

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.