Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) varmi2 válasza ЯΞNΞGΔT (#45800) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ideje akkor másik vga-t keresni, mert haldoklik a jelenlegi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45802) Tomjack


Tomjack
tag

Sziasztok,
AMD 6970 kártyám van a gépbe, windows 7 elindul majd a betöltés közben befeketedik a kép. Legújabb driver van felrepítve. Gép: i5 3.1 proc., AsrockH87 Pro4, FSP 450.
Mi lehet a gond, próbáltam már 550W táppal is, ugyan ez a jelenség.
Rossza kártya? Segítsetek.
Köszönöm

(#45803) codec válasza Tomjack (#45802) üzenetére


codec
senior tag

Szia!

Régebbi driverekkel is csinált ilyent a kártyád? Driver nélkül is csinál ilyent?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45804) Tomjack válasza codec (#45803) üzenetére


Tomjack
tag

Driver nélkül megy rendesen semmi hiba, régebbivel is feketére váltott, de az egy core duo gép volt.
Érdemes szétszednem és hűtő pasztát újra tennem. Azt halottam ez is lehet gond?

[ Szerkesztve ]

(#45805) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ha az alaplapi mellé beteszek egy új VGA kártyát, akkor az össze hdmis kijárat működni fog? hang is át tud menni?

és, ha mindezt crossfire-ben teszem, akkor mi történik?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45806) codec válasza Tomjack (#45804) üzenetére


codec
senior tag

Alaplapodon friss bios van? Van tuning a gépeden? Amit lehet biosban állítsál fix-re ne hagyjad auton. PEG frekit tedd fix 100-ra. Intel chipset driver-t felraktad(előbb azt kell felrakni utána a VGA drivert.)? Kártya stabilan áll a foglalatban, nem mozog, lötyög?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45807) Tomjack válasza codec (#45806) üzenetére


Tomjack
tag

Alaplapon friss BIOS van. Tuning nincs minden autora van állítva, nem állítgattam a BIOS-t.
BIOSban mit állítsak Fixre és a PEG frekit hol találom?(ebben egy kis segítség kellene) Intel chipset drivert raktam előbb fel. Kártya stabil csavarokkal rögzítve. De driver nélkül tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

(#45808) codec válasza Tomjack (#45807) üzenetére


codec
senior tag

Ez általában Tweak/Tuning menüpont alatt van BCLK/PEG részben. Ha nálad ilyen nincs elképzelhető, hogy ezt nem lehet állítani a lapodon.
Ezek után sajnos elképzelhető, hogy a kártya hibás. Van még rá gari?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45809) Tomjack válasza codec (#45808) üzenetére


Tomjack
tag

Sajnos nincs. De még ezeket megnézem. Akkor is hibás ha driver nélkül megy?

[ Szerkesztve ]

(#45810) codec válasza Tomjack (#45809) üzenetére


codec
senior tag

Driver teszi lehetővé, hogy elérd a kártya azon képességeit amiért végül is fizettél.(sebesség, hardveres gyorsítás, stb..)lényegében a normál működésért felel.
Nélküle, tényleg csak alapfunkciót lát el. Ez a betöltéskor fekete képernyő hiba azért elég ritka, de létezik. A driver nem tud megfelelően működni, ez lehet hardverhiba, hibás driver, vagy régi maradék fájlok egy korábbi driverből, esetleg hibás tuning.

[ Szerkesztve ]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45811) Tomjack válasza codec (#45810) üzenetére


Tomjack
tag

Gép nem volt tuningolva, videokártyát kaptam Bitcoin termelésre használták. Videokártyát hogy tuningolva van hogyan tudom meg? Driver catalyst omegát töltöttem le a legújabbat. Akkor most kuka a kártya?

[ Szerkesztve ]

(#45812) Winnie77


Winnie77
csendes tag

Sziasztok!

Egy 2-3 hete összeállított gép boldog tulajdonosa vagyok, amellyel azonban néha a következő problémám merül fel: eddig 3 alkalommal előfordult, hogy ha hosszabban nem dolgoztam a gépen, amikor visszamentem hozzá, akkor a monitort nem akarta visszakapcsolni, első alkalommal csak amikor kihúztam és visszadugtam a videókártya tápkábelét, hajtotta meg a monitort, utána a videókártyához kapott kiegészítő kábel használatával működött, most már sima újraindítással is. Most kikapcsoltam az energiatakarékossághoz kapcsolódó dolgokat, de ennek ellenére is újra kellett indítanom a gépet. Mi lehet az oka szerintetek?

Előre is köszönöm!

Csaba

(#45813) trufa12 válasza Winnie77 (#45812) üzenetére


trufa12
addikt

Lehet ilyen a monitor v valami driveres gond, szerintem ne foglalkozz vele, ha ki kapcsolsz mindent akkor elméletileg nem kellene a monitornak kikapcsolnia, szóval lődd ki a monitor kikapcsolási módját is .

Nekem sem kapcsol vissza de mondjuk az én monitoromnak ez gyári betegsége állítólag hogy néha megfagy .

Én pedig azt szerettem volna kérdezni, szóval azért tértem be ide hogy meg tudjam jövőre várható-e új vga család v sem? mert ha nem akkor január-februárban beruházok egy gtx 970.-80 ra.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#45814) MK VII válasza trufa12 (#45813) üzenetére


MK VII
veterán

Elvileg pont januárban kerül forgalomba a GTX 960. Szerintem érdemes rá várni! Mondom én a piros felhő alól... :D

(#45815) B.Á.L.!.N.T válasza trufa12 (#45813) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Az nvidia háza táján nem hinném,hogy lesz új vga család.

(#45816) codec válasza Tomjack (#45811) üzenetére


codec
senior tag

Én még lehet megpróbálnék a kártyán egy biosfrissítést. veszteni nem vesztes vele.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45817) trufa12 válasza MK VII (#45814) üzenetére


trufa12
addikt

én a pirosak háza tárjáról érdeklődnék inkább, bár igen ezt elfelejtettem le írni és abból következtetve hogy lehet nv-t veszek erre írtatok :)

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#45818) dovicsin


dovicsin
újonc

Sziasztok

Van a fiamnak egy HP 62 ami 10-20 perc után kikapcsol, úgy néz ki túlmelegszik, ki lett takarítva megnézték egy ideig jó volt azt mondták ha megint kikapcsol már nem tudják megcsinálni. ati mobility radeon hd5470 kártya van benne. Az lenne a kérdésem lehet-e ezt cserélni. Lehet-e még kapni ilyet és ha nem mi lenne jó bele?

Ha esetleg Kecskeméten van valaki aki esetleg meg tudná nézni nekem az kérem jelentkezzen.

(#45819) Tzoltan21 válasza dovicsin (#45818) üzenetére


Tzoltan21
tag

Szia!

Ha nem alaplapra integrált, akkor természetesen lehet cserélni...Szerintem bármilyen videókártya jó lehet bele amit bele lehet rakni. Nem vagyok teljesen biztos benne, de azt hiszem szalagkábelesen van megoldva. Vannak olyan notik is amiben 2 vga van. Annál nem biztos, hogy működne, mert 2d alatt az integrált megy és 3d-nél vált a másik kártyára.

[ Szerkesztve ]

(#45820) Ledfold


Ledfold
tag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi. 3D játéknál elkezd hullámzani a monitor képe. Olyasmi mint amikor nincs rendesen bedugva pl. a csatlakozó hanem csak félig. Namost ez nem áll fent jelen esetben. 2D-ben jó a kép.
Egy régi FUSI-19es LCD-m van és a videókártya zotac GTX460. D-subbal van összekötve átalakítóval.
Valami zavarra vagy interferenciára gyanakodok csak nem értem mért csak 3D-ben jelentkezik. Lehet hogy a kábel lehet a ludas? Vagy valamelyik hardverre gyanakodjak?

Üdv.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#45821) Dani3457


Dani3457
tag

Üdv.

videókártya: sapphire HD 7790

az lenne a problémám hogy éppen játszótam amikor ki dobot a játék.. és a videókártya 100% használat és 1000mhz pörög vagy min :D a hőfok 57 fok ..

mi lehet a gond?

(#45822) nonsen5e válasza Dani3457 (#45821) üzenetére


nonsen5e
addikt

Egy játék kifagyása alapján nem kéne rögtön videokártya hibára gondolni. Valószínűbb a [játék]szoftver hiba.
Hőfok teljesen korrekt, 100% használat azért van mert a vga okozza a limitet, nem a proci, 1ghz meg a kártya sebessége, ennyi. :K

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45823) Dani3457 válasza nonsen5e (#45822) üzenetére


Dani3457
tag

értem, köszönöm a választ :) :R :R :R

(#45824) zolee06


zolee06
tag

Köszönöm az oldalon kapott segítségnyújtást, tanácsot a hozzáértőktől :R :R :R boldog karácsonyt mindenkinek :R :R :R :R !

I7-4770 CPU 3.40Ghz 2*8-2*4gb Ram Geforce GTX970 Epic: Zotyius

(#45825) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.

Adott a következő konfig: Asrock AM2NF3-VSTA, AMD Athlon X2 240e, 3GB ram (1066MHz) és egy SAPPHIRE HD 2600XT AGP.

A probléma: eddig win xp volt a gépen és tökéletesen ment a vga. Most felraktam egy win 7-et és akármelyik driverrel próbálkozok a vga-hoz a windows letiltja a következő üzenettel az eszközkezelőbe:
"A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)"
Már több verziót is leszedtem driverből (11.8, 12.3, 13.1, 13.9), de egyikkel sem jó. Sőt elvileg az első kettő agp hotfixet is tartalmaz, de semmi változás, ugyanúgy tilt a win 7.

Lehet ezzel valamit kezdeni?
Előre is köszönöm a segítséget.

Ui.: Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!! :R

(#45826) fbeni91 válasza Dani3457 (#45821) üzenetére


fbeni91
tag

Nézd meg a proci használatott. és a memória használatott! nekem "ETS2" ugyan ezt csinálja de csak azért mert nem 100% az egyik memóriám és 85% kihasználással , Mivel biosban autómatikus a frekvencia állítása, így fel veszi 800MHz-re és ki fagy a játék. ki lép..... nállam pl a memória hibám miatt. :/ :(

(#45827) fbeni91


fbeni91
tag

Boldog Karácsonyt Kívánok Minden forum társamnak! :C :U

(#45828) fbeni91 válasza Sanki (#45825) üzenetére


fbeni91
tag

Szia.
Ilyet akkor szokott csinálni ha kimozdul kicsit a slotjából a kari.
Ki kell venni majd újra berakni. Lehet segít.

drivert töröld telyesen. restart. majd újra tedd fel! de előtte az alaplap minden driverét tedd fel! és mindegyiknél ha kell restart legyen! Rem tudtam segíteni! :R

(#45829) Sanki válasza fbeni91 (#45828) üzenetére


Sanki
addikt

Lehet kimozdulhatott, mert pont a vga slot felett van a két sata port és ott babráltam, mert rádugtam egy satás dvd írót. Mindjárt megnézem csak frissít még.
"drivert töröld teljesen" Elég unistall vagy mire gondolsz?
Alaplaphoz meg win 7 drivert nem találtam. :O

(#45830) trufa12


trufa12
addikt

Egészségetekre :) , ilyenkor legalább ne a géppel foglalkozzatok . :)
Boldog karácsonyt kívánok a forum társaknak .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#45831) fbeni91 válasza Sanki (#45829) üzenetére


fbeni91
tag

Elég ha uninstall-t csinálsz. Ha nincs win7 alaplapi driver akkor sosem fog rendesen müködni a vga kártya! Sem az alaplapod! :/ akkor más rendszert tegyél fel! :/ :/ Csak tanács!

(#45832) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Kellemes Ünnepeket, és VGA hibáktól mentes Új Évet kívánok a kedves fórumtársaknak! :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45833) fbeni91 válasza nonsen5e (#45832) üzenetére


fbeni91
tag

Köszönjük. Viszont kívánom! :)

(#45834) #19617792 válasza nonsen5e (#45832) üzenetére


#19617792
törölt tag

szegény MSI GTX560-am már nem élhette meg az idei karácsonyt. megölte a tápom. :O
de azért Boldog Karajcsontot minden VGA-nak? :DDD

(#45835) Sanki válasza fbeni91 (#45831) üzenetére


Sanki
addikt

Ouh, értem.
Tényleg nem sikerül sehogy sem működésre bírni, akkor megy vissza az xp. :(
Azért köszi a segítséget. :R
Ha valakinek esetleg van rá megoldása az ne tartsa magába! :DDD

(#45836) fbeni91 válasza Sanki (#45835) üzenetére


fbeni91
tag

Egy apró titok. :P Win 7-hez tökéletesen passzolnak a win Vista driverek! :P csak a megfelelő verziót kell le szedegetni. :)

(#45837) Vakegérke válasza Sanki (#45835) üzenetére


Vakegérke
veterán

SlimDrivers
Megkeresi, letölti, és telepíti a szükséges driver-eket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45838) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok! Szeretném kicsit húzni az MSI GTX 660 Ti Power Edition OC karimat. Tudnátok tanácsokat adni, hogy mire figyeljek, mit tartsak szem előtt, hogy biztosan ne tegyek kárt benne? Köszi!

(#45839) fbeni91 válasza Halfer (#45838) üzenetére


fbeni91
tag

Hali. Én pl Ha húzok kártyát csak MSIafterbrunner-el csinálom.
Ügyelj pl: ne legyen 60 foknál több játék alatt a kártya!
mindig csak 10MHz apránként húzd a kártyát! GPU és Memoriát! És minden húzásnál érdemes fél órá-ig tesztelni valami játékkal! Ha el kezd picit szét esni a kép. vagy furcsát látsz! játékból azonnal lépj ki ALT+F4. és vedd visszább a kártyát! Ha tudsz akkor feszültségen is húzhatsz picit ha kell neki!

Én így szoktam. de már régen csináltam. Üdv. :C Sok sikert.

(#45840) nonsen5e válasza fbeni91 (#45839) üzenetére


nonsen5e
addikt

Azért egy 660 Ti káryta minden tuning nélkül is bemehet 60 fok fölé még nem-referencia hűtővel is. A legtöbb kártya olyan 75-80 fokig bőven egészséges.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45841) cinkoxid válasza Halfer (#45838) üzenetére


cinkoxid
senior tag

90 fokig is elmehet akár, bár azt már nem szeretjük.
A te kártyádon amúgy is jó hűtés van, azzal nem lesz gond. Futtass közben mondjuk egy heaven benchmarkot, és úgy emelgesd az órajelet. Az elején lehet nagyobb lendülettel, mondjuk +30-40 mhz.
Aztán ha instabil, akkor vissza veszed egy kicsivel.

(#45842) Sanki válasza fbeni91 (#45836) üzenetére


Sanki
addikt

Az a baj, hogy vistához is csak ennyi driver van. Majd utána járok. :)

(#45837) Vakegérke: Köszi. Ezt majd kipróbálom az ünnepek és az államvizsga után, most vissza tette öcsém az xp-t, kibírják még egy darabig. :R

[ Szerkesztve ]

(#45843) Vakegérke válasza Sanki (#45842) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. Jó szívvel ajánlottam a progit, én még nem csalódtam benne. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45844) Roschach1996


Roschach1996
csendes tag

Két problémám lenne:
1.Játék közben színes csíkok villannak fel a képernyőn, de csak a LoL játékban.
2.Amikor fel próbálok venni videót a VGR-rel, fekete képernyő van hanggal.

(#45845) nonsen5e válasza Roschach1996 (#45844) üzenetére


nonsen5e
addikt

Milyen kártya + milyen driver? Egy driver + gaming evolved app. frissítés lehet megoldhatja a problémát.
A csíkok a teljes képernyőn vannak, vagy csak bizonyos szakaszain? Úgy értem, hogy mintha a játék objektumaihoz valahogy kötődnének-e ilyen módon?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45846) Roschach1996 válasza nonsen5e (#45845) üzenetére


Roschach1996
csendes tag

R9 270X kártya 14.12-es (Omega) driver; a csíkok nem kötődnek semmihez, csak a képernyőre villannak egy másodpercre, vízszintesen a teljes képernyőn

[ Szerkesztve ]

(#45847) fbeni91 válasza Roschach1996 (#45846) üzenetére


fbeni91
tag

Üdv. Tudok segíteni a problémádban. írj rám privát-ban! üdv.

(#45848) toki87


toki87
tag

Sziasztok!

Most raktam be az új Nvidia GT610 kártyámat. Minden ok eddig, csak a drivert tettem fel. Tudnátok segíteni? A régi kártyám egy ATI Radeon 3850HD volt. Vannak olyan programok fent mint: AMD Vision Engine Control Center ill. AMC Catalyst Install Manager. Ezeket töröljem? És hogy? Illetve a régi illezstőprogramot hogy pucolhatom le? Az új kártyához kell még valami progi? Ajánlotok?

Köszi :)

(#45849) MK VII válasza toki87 (#45848) üzenetére


MK VII
veterán

Ohh... Úgy látom jól összekutyultad a drivereket...
Ezt töltsd le. Telepítsd fel a legújabbat... Ha lejjebb görgetsz megtalálod.
Aztán pucold le vele az összes drivert ami fent van a gépeden.. AMD és Nvidia drivereket is. Utána még egy ccleanert is elindíthatsz..
És mind ezek után telepítsed fel a legújabb Nvidia drivert. gy lesz jó...
Amúgy miért léptél teljesítményben ennyire vissza? Igaz a 3850-es nem DX 11 viszont a GT610 meg szerintem még egy webes felületű árkád játékkal is meg fog küzdeni.. :D
Vagy,ha elromlott a 3850 akkor nem szóltam.. :)

(#45850) toki87 válasza MK VII (#45849) üzenetére


toki87
tag

Sajna tönkrement igen. De ez ennyivel rosszabb? Direkt itt kértem tanácsot hogy olyasmi vagy kicsit jobb kártyát szeretnék :S Játszani egyébként nem játszom.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.